Pekings hoofdkwartier in Afrika verhuist Gevolgen voor Schouwen-Duiveland na eind van eilandstatus ENGELSE REDDINGBOOT BEZOCHT HAVEN BURGHSLUIS RUGKLACHTEN? DEURLOO, INTERMEUBEL, ZIERIKZEE STAD EN EILAND WESTHOEK, 8-2. Nu we februari 1965 weer al bereikt hebben, moeten wü - als eilandbewoners - ons toch wel zeer goed realiseren dat de eilandelijke staat binnenkort afge- Icpen Is. Nu duurt het nog enige we ken doch zoals het er momenteel voorstaat, zal juist rcnd de Paas dagen de vaste verbinding een feit zijn en kan iedereen zonder te moe ten wachten bij het veer in betrek kelijk korte tijd de Westhoek berei ken. Voer de eilandbewoners gaat er dan veel veranderen en men kan zich aanpassen aan het leven zonder de bezwaren van opsluiting van des avonds half elf tot in de vroege mor gen. Ook de vreemdeling, zoals rei zigers, zakenlui, vervoersonderne mingen, behoeven geen rekening meer te houden met het oponthoud aan het veer en kunnen tot laat in de avond hun werk doen. Sprekers voor bijeenkomsten en vergaderin gen kunnen rustig doorpraten en het gejakker na een afbreking van hun toespraak naar de pont is voorbij. Snelle busdiensten maken het de passagiers mogelijk om nog laat, zyn we goed ingelicht, tot 22.00 uur, in Rotterdam te vertoeven om dan toch nog naar huis te kunnen rijden. Dui zenden jaren was Schouwen-Duive land een eiland, of liever verschil lende eilanden, doch nu wordt het onverbrekelijk aan het moederland vastgeklonken. Een zeer grote mijl paal in de geschiedenis wordt bereikt De gevolgen voor het toeristenbe zoek om in een groot uur vanuit Rotterdam de Westhoek van Schou wen te bereiken laten zich raden, doch dat het grote zullen zijn valt buiten twijfel. Met een enorme uit breiding van het jaarlijkse auto-are- aa'l in ons land ligt het zeker in het vermogen van honderdduizenden om naar de Westhoek te rijden, tenein de er eens een kijkje te komen ne men. In de weekends met mooi weer zal deze nieuwsgierigheid zeer groot zijn en het ziet er naar uit dat de Westhoek voor het specifieke gas- tenseizoen op een mooie zondag ver keersmoeilijkheden zal krijgen. Nog steeds is de Zuidweg niet gereed en op papier ligt het tracé nog niet vast. Juist nu deze weg zo brood nodig is om het verkeer naar het strand en het Domeinbos te leiden, moeten we constateren dat er zelfs nog over enige jaren geen weg zal zijn. Een strand van enige'honder den meters breed zoals dit al jaren klaar ligt in de buurt van de Ver klikker is te bereiken. Alleen na flink sjouwen door mul zand is het mogelijk in 20 minuten dit fraaie maagdelijk strand te bereiken. Tien duizenden kunnen hier terecht en daarom is het zo jammer dat des tijds het tracé der Noordweg niet wat gewijzigd werd en in de Ver klikker-richting gebracht. Gesprek met V.V.V.-voorzitter Over een en ander hadden we één dezer dagen een gesprek met de voorzitter van V.V.V. Burgh-Haam- stede, de heer C. B. Blom. Al deze dingen liggen de heer Blom bijzonder na aan het hart omdat ook V.V.V. met deze problematiek te maken heeft. De heer Blom zegt dat de plano logen al jaren geweten hebben dat er een dam en een brug kwamen en dat ze de Westhoekse wegen en ont sluitingen hieraan moesten aanpas sen. Bii de herverkavelingswerk zaamheden zou hier reeds rekening mee gehouden hebben moeten wor den, want nu moet weer grond wor den afgenomen van boerenbedrijven. Op een vraag over een nog verdere uitbreiding van kampeerterreinen zei V.V.V.'s voorzitter, dat de West hoek momenteel ongeveer 35 terrei nen bezit. Dit zal wel voldoende zijn. Bovendien kan men nooit met ze kerheid zeggen welke richting de recreatie straks gaat kiezen. De car avan, als vervoerbare tijdelijke wo ning, neemt stormenderhand bezit van het op vakantie beluste publiek. De strijd tegen de grote tenten is nog niet gestreden. Toch zal men publiek blijven houden dat graag in een tent kruipt. In de toekomst zal het echter wel zo worden dat de ge hele strook geestgrond van camping Rozenhof te Burgh, tot bijna in Westenschouwen onderdak gaat bie den aan tent- en caravanbewoners. Zeer zeker moet rekening gehouden worden met de vraag naar houten huisjes. Volgens de heer Blom zal er na de totstandkoming van de dam een verschuiving gaan komen in de rich ting van de dagjesmensen. Grote problemen stapelen zich hierdoor weer op omdat deze mensen, mits ze zelf hun boterhammen meebren gen, toch ook ergens moeten eten of wat drinken. Hiervoor staat hun in de Westhoek nog maar weinig ter beschikking, omdat de hotels hun eigen gasten hebben. Het is echter bekend ,dat een hotel in Haamstede gaat verbouwen om meer mensen iets te kunnen laten gebruiken. Gaan we de stranden vergelijken met Hoek van Holland of Oostvoorne, dan ligt Schouwen op dit gebied nog ver ach ter. Internationale verschuivingen Internationale verschuivingen ziet de heer Blom pas beginnen als de brug over de Oosterschelde klaar is. Veel Engels-Frans-publiek, dat mo menteel nog niet verder komt dan Walcheren, zal dan ook de Westhoek gaan ontdekken. Tot op heden is de belangstelling van reisbureaus om de Westhoek in hun tochten op te nemen nog niet groot, doch meestal laten zij dit niet aan de V.V.V.'s we ten en maken het slechts in hun reclamefolders bekend. Wel heeft de Nederlandse Spoorwegen in samen werking met de R.T.M. een dagtrip aan Schouwen gewijd, terwijl het ook zeker is dat er meer schooljeugd naar de Westhoekse stranden komt. In januari verzochten 1400 personen waarvan 95 procent Nederlanders, om inlichtingen via het V.V.V.-kan- tocr. Dit aantal is een rekord. Het zijn allen personen die hier nog nooit geweest zijn. Het is te verwachten dat de aanvragen nog in aantal zul len toenemen. Vooral juni is op het ogenblik veel gevraagd voor bunga- ows en zomerhuisjes, mogelijk een gevolg van de late Pinksteren. Ondanks al deze beslommeringen die in het dagelijks werk van V.V.V.- administrateur L. C. v. d. Velde, zit het bestuur nog steeds zonder eigen kantoorruimte. Er wordt echter aan gewerkt en de heer Blom hoopt dan ook ten zeerste dat nog in dit seizoen een noodkantoor in gebruik genomen kan worden, op een plaats waar het ruimschoots mogelijk is om auto's te parkeren. In dit kantoor zal dan een kantoorhulp de administrateur bij bij zijn veel omvattend werk ter zijde staan. Tot slot zei de heer Blom. dat er momenteel druk ge- en verhuurd wordt, doch dat er overal nog ruim schoots plaats is. Micro-korfbalcompetiiie te Nieuwerkerk Burgh - Unitas 8-0 Het veel schotvaardiger spelende Burgh kon een gemakkelijke zege be halen op de Zierikzeeënaars. Unitas liet zeker geen onaantrekkelijk spel letje zien maar eenmaal in de buurt van de korf gekomen liet de produc tiviteit alles te wensen over. In de begin opstelling kon Burgh door Janny v.d. Have en Joop Hanse een 2-0 voorsprong nemen. In de vol gende opstelling maakte Corry van Nieuwenhuize er uit een strafworp 3-0 van waarna Adrie v.d. Weele de eerste helft nog kon afsluiten met een vierde treffer. Na de her vatting bleef het spelbeeld ongewij zigd, een niet onaardig spelend Uni tas maar de Burgh aanvallers veel gevaarlijker in de buurt van de korf. Janny v.d. Have liet al spoedig de vijfde aantekenen waarna dezelfde speelster uit een strafworp het hal ve dozijn volmaakte (6-0). Vervol gens werd het door Corry v. Nieuw enhuize 7-0 naarna Maarten Han se de eindstand op 8-0 bracht. SKNWK - ZSC 3-4 Het in een hoger tempo spelend ZSC kon in deze wedstrijd haar eer ste overwinning in de competitie boeken. De Nieuwerkerkers die met een aantal invallers moesten aan treden vertoonden zeker niet hun beste spel. SKNWK kreeg de eerste goed scoringskansen welke door onnauwkeurig schieten verlóren gingen. Aan de andere kant had Lou Lauwerse meer succes toen hij met een fraai schot de korf wist te doorboren (0-1). Terwijl de SKNWK aanvallers vergeefs probeerden in de stand verandering te brengen bracht Sjaak Dorreman uit een goed opgezette aanval de stand op 0-2. Na de vakverwisseling wérd het zelfs 0-3 toen Janny v.d. Hoek een kans kreeg welke zij prompt benutte. Kort voor het verstrijken zag SKNWK zijn dapper volhouden be loond door een treffer van Huib Kesteloo 1-3. Niets scheen er voor ZSC meer in de weg toen Lou Lauwerse na de hervatting de voor sprong weer opvoerde tot 1-4. SKNWK gaf zich echter nog niet gewonnen en de zege van ZSC kwam nog ernstig in gevaar toen Adrie v. d. Werf en mevr. Kesteloo-Heij- boer de korf wisten te doorboren (3-4) maar verder liet ZSC het niet komen. WIK - Unitas 6-4 In deze aantrekkelijk gespeelde wedstrijd toonden de WIK aanval lers zich iets gevaarlijker dan de te gen partij waardoor zij de zege ver dienden. Adrie Verhage verschafte WIK een 2-0 voorsprong waarna Jaap Jongschaap kon tegen scoren (2-1). Rinus Kloet liet hierna weer een doelpunt voor WIK aantekenen (3-1), waarna O. Huitema (Unitas) en Adrie Verhage (WIK) een straf worp onbenut lieten. Na de hervat ting zorgden Piet Ketting en Adrie Verhage voor 5-1. Unitas dat dap per bleef volhouden zag haar moeite beloond door Ona Simmers (5-2) direkt gevolgd door een treffer van Rinus Kloet (6-2). In de slotfase slaagden O. Huitema en Ada Hage erin voor Unitas de nederlaag een nog wat dragelijker aanzien te ge ven (6-4). Burgh - SKNWK 6-1 SKNWK, dat in de eerste wed strijd Burgh een gelijkspel wist af te snoepen, slaagden er deze maal niet in de groen-witten de voet dwars te zetten. Over "de gehele linie toonde Burgh zich op deze avond de meer dere en slechts sporadisch slaagde SKNWK erin de Burgh korf ern stig in gevaar te brengen. Even zag het er nog naar uit dat het een spannend duel zou worden toen Joop Hanse Burgh de leiding gaf waarna Wim Stoutjesdijk met een voortreffelijk schot direkt voor de Ingezonden mededeling er is een nieuw spiraalmatras voor U dat: NIET DOORZAKT NIET STUK GAAT WEL VENTILEERT LEVENSLANGE GARANTIE HEEFT Prijs: 2 persoons inlegraam IIO,- 2 persoons compleet ledikant. 145,- 1 persoons compleet ledikant. 70,- Vraagf vrijblijvend inlichtingen bij: kleintjes uitj> ket binnen gelijkmaker zorgde (1-1). In de vol gende opstelling kreeg Burgh over wegend het beste van het spel en het was Corry van Nieuwenhuize die met twee doelpunten de stand op 3-1 bracht. Nog voor het ver strijken van de eerste helft bleef Burgh het beste van het spel be houden wat werd uitgedrukt in nog een treffer van Rinus Kloet en Maarten Hanse die hiermee de eind stand op 6-1 brachten. ZSC - Brouwershaven 1-4 In deze in een snel tempo gespeel de wedstrijd toonden de Brouwse aanvallers zich veel gevaarlijker. In het veld was ZSC geenszins de min dere alleen ontbrak het hun aan vallers aan de nodige zuiverheid bij het afvuren van hun schoten. Huib v.d. Weele bezorgde Brouwershaven een 1-0 voorsprong waarna hij een strafworp onbenut liet. Hoewel ZSC alles in het werk stelde om de ba lans weer in evenwicht te brengen, viel er toch weer een doelpunt aan de andere zijde toen Rinus v.d. Wee le zich vrij wist te spelen waarna hij raak schoot (0-2). Na de vakver wisseling keerde de spanning weer spoedig terug door Bart Linders (1-2) Kees Slager (Br.haven) schoot hierna ook al een strafworp over in plaats van in de korf. In de tweede helft wist hij zijn fout te herstellen toen hij uit een doorloopbal de stand op 1-3 bracht. Sjaak Dorreman (ZSC) verzuimde toen hij een strafworp mocht nemen de achterstand te ver kleinen. Ten slotte slaagde Tonny van Beveren erin de eindstand op 1-4 te bepalen. Belangrijke ontmoeting In de afdeling A staat voor don derdagavond de belangrijke wed strijd voor de bezetting van de bo venste plaats op het programma. In de eerste wedstrijd (5-4 voor Burgh) waren beide teams prak tisch aan elkaar gewaagd. Ook deze maal verwachten wij weer een spannende strijd om de puntjes waarin beide teams elkaar niet veel zullen toegeven. Tegen SKNWK gaat Brouwershaven met de beste kansen van start. ZSC is zeker niet kansloos tegen WIK evenals trouw ens tegen Unitas. WIK en SKNWK zullen elkaar niet veel ontlopen in de slotontmoeting van deze avond. SCHIPHOL. „De besprekingen met Indonesië over een oorlogsgraven- overeenkomst verkeren nog in het beginstadium". Dit 'heeft de chef di rectie algemene zaken van het mi nisterie van 'buitenlandse zaken, mr. E. O. baron van Boetzelaer, bij zijn terugkeer op Schiphol uit Djakarta meegedeeld. ATHENE. Prins Michael van Griekenland is in het koninklijke pa leis te Athene in Hét huwelijk ge treden met Marina Karelia, doch ter van een rijke industrieel uit de Griekse hoofdstad. Scheepvaartberichten Seinelloyd, 9-2 te Port Swettenham verwacht. BRUINISSE Uitbreiding machinefabriek P. Maaskant De firma P. Maaskant en Zonen, de machinefabriek te Bruinisse, na de oorlog opgericht, die zich in 15 jaar een uitstekende naam wist te verwerven, gaat uitbreiden. De firma Klein uit Amsterdam vestigde zich enige jaren geleden aan de nieuwe vissershaven te Stel lendam, maar de zaak ging failliet. De firma Maaskant had tegelijk met of iets later dan de firma Klein een vestigingsaanvraag ingediend. De fa. Klein kreeg de voorkeur, maar deze 'zaak kon het niet volhouden, er werd opnieuwe contact met het gemeentebestuur van Stellendam ge zocht, met het gewenste resultaat. Onder de naam Machinefabriek Maaskant N.V. is men nu te Stel lendam gestart in een constructief gebouw, dat groter is dan de fabriek te Bruinisse. De Stellendamse fa briek is modern ingericht, want niet alleen het gebouw, maar ook de ma chines werden overgenomen. Het ge bouw ligt vlak aan de haven en waar de firma Maaskant reeds een uitge breide oliëntèfe had, in de vissers plaatsen op Goeree, zal door goed samenspel met de fabriek te Brui nisse in de toekomst zeker een com binatie worden verkregen die tot re sultaten leidt. De fabriek te Stellen dam zal voornamelijk kotters voor de kustvisserij van motoren voorzien of deze motoren repareren. De Grevelingendam speelt in deze uitbreiding een niet geringe rol, om dat men immers binnen een half uur van de ene fabriek in de andere kan zijn. UTRECHT. Koelkasten worden in ons land de laatste jaren bij de vleet verkocht. Officiële cijfers bestaan er niet, maar de fabrikanten hebben aan de hand van import- en ver koopcijfers berekend dat er van 1954 tot en met 1964 1.371.000 koelkasten moeten zijn bijgekomen. DORDRECHT. De 17-jarige J. Pel, uit Dordrecht, die bij eert auto-onge luk ernstig werd gewond, is zondag nacht in het Dij'kzigtziekenhuis te Rotterdam overleden. UTRECHT. De Nederlandse film „Frotoplasma-stromimgen" heeft op het internationale festival van de wetenschappelijke film, dat om de twee jaar door de Brusselse vrije universiteit wordt georganiseerd, twee prijzen gewonnen. HAARLEM. Ter gelegenheid van de 100ste geboortedag van Izaak Is- raëls heeft de kantom-echter uit 's-Gravenihage, mr. C. B. Reinhold, in het Frans Hals museum te Haar lem een tentoonstelling geopend van tekeningen, aquarellen, pastels en grafieken van de kunstenaar. DEN HAAG. De 72-jarige mevr. C. P. van den Berg uit Den Haag is in het ziekenhuis Zuidwal overleden aan de gevolgen van een verkeers ongeluk. De vrouw was op 25 janu ari als voetgangster door een brom fiets aangereden en ernstig gewond. ROTTERDAM. Tijdens bagger- werkzaamheden in de Beatrixhaven te Rotterdam is het stoffelijk over- sdhot gevonden van de 33-jarige me vrouw P. de Rooy-Bruines. Deze vrouw was sinds 12 dagen vermist. De omstandigheden, waaronder het stoffelijk overschot werd gevonden, zijn voor de politie aanleiding om niet aan een misdrijf te geloven. AMSTERDAM. De gemeente Am sterdam is van plan 500 Turken als werkkrachten aan te trékken, die in de woningbouw zullen worden inge zet. KERKRADE. Op weg naar school is de zeventienjarige L. Thelen uit Kerkrade bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij reed op de fiets in de Zonstraat, terwijl vóór hem een schoolvriend reed. Waar schijnlijk doordat zijn fiets in aan raking'kwam met die van zijn vriend kwam hij te vallen. Hij viel met het hoofd tegen een trottoirband. Kort daarna overleed 'hij. AMSTERDAM. De tentoonstelling Caravan RAI 65, die van 29 januari tot en inet zondagmiddag 7 februari in het nieuwe RAI-gëbouw te Am sterdam is gehouden, wordt door de organisatoren een groot succes ge noemd. De tentoonstelling werd door 58571 personen bezocht. GELEEN. Een pompbediende van een Geleens garagebedrijf, de 20- jarige O. uit Sittard, die een week geleden spoorloos verdween met medeneming van een bedrag van ruim f 2.000 van zijn werkgever, is thans opgespoord. APELDOORN. Dit weekeinde is in 'het Julianaziekenhuis in Apel doorn de 42-jarige M. van Rijt uit Arnhem overleden aan de gevolgen van een aanrijding 'op 19 januari. AMSTERDAM. De Stichting Film centrum te Hilversum heeft de smal- filmrechter. voor Nederland aange kocht van de jongste film van Joris Ivens „A Valparaiso". De film zal ten behoeve van het vormingswerk van de stichting worden vertoond. DEN HAAG. Dr. S. L. Mans'holt, de Nederlandse vice-voorzitter der E.E.G.-eommissie, is -in Washington aangekomen voor een bezoék van een week. Hij zal o.a. besprekingen voeren met vice-president Hubert Humphrey, de Amerikaanse minister van landbouw Orviile Freeman, en met. Christian 'Herter, de speciale vertegenwoordiger van de Ameri- koanse president voor ide internatio nale handelsbesprekingen. EINDHOVEN. Op de Boschdijk in Eindhoven is een grote Amerikaanse auto togen een lichtmast gereden. Hierbij is een der inzittenden, d'e 22- jarige Amerikaanse militair J. D. GutomSky, afkomstig van de leger plaats Poul Rosières in Frankrijk, om 'het leven gekomen. HEESCH. In de nadht is de vijf tigjarige ongehuwde A. van Erp uit Oss bij een verkeersongeval Sn HeesCh om het leven gekomen. HAARLEM. Tijdens de afwezig heid der bewoners heeft men zich via een openstaand raam toegang ver schaft tot een villa van een uitgever aan de Merlenlaan te Heemstede. Vermist worden sieraden ter waarde van I' 8.000. Internationale tuinbouw- beurs iu Den Haag DEN HAAG, 8-2. De zeventiende internationale tuinbouwbeurs We- hate zal dit <aar worden gehouden van 13 tot en met 17 juli en wel in de Houtrusfchallen in Den Haag. De beurs, die van een Westland handels tentoonstelling is uitgegroeid tot een evenement waar vakmensen uit de hele wereld naar toe komen, werd tot nu toe in de hallen van de Co- operatieve West land se Snijbloemen-1 veiling in Honselersdijk gehouden, maar ze moet een ander onderdak zoeken omdat ten gevolge van de toeneming van de bloemen aan- en afvoer deze veiling steeds minder ruimte kan 'bieden. In de Houtrust hallen heeft de Wehate voor dit jaar een even grote expositie-ruimte ■kunnen vinden als vorig jaar in de veilinghallen, namelijk 20.000 vier kante meter, waarvan 12.000 over dekt. Maar één exemplaar Prinses Mona Solh, echtgenote van de Saoedische prins Ta- lal Ibn Abdel Aziz, heeft een auto laten maken waarvan er maar één ter wereld bestaat: een Rolls Royceschassis waar op in Italië een carosserie naar het model van een Cadillac is gebouwd. De auto is met wit leer bekleed en is onder an dere voorzien van een bar. BURGHSLUIS. Vorige week bracht het vlaggeschip van de Engelse Red dingsmaatschappij, de R.N.L.I. 44.001 een bezoek aan de haven van Burgh- sluis, in het kader van een trip langs de stations van de Kon. Zuid-Hol landse Mij. tot Redding van Drenke lingen. Uiterlijk vertoont de R.N.L.I. 44.001 meer overeenkomsten met een race- dan met een reddingboot. Het Engelse vaartuig werd verwel komd door de „President Jan Leis", onder commando van de nieuwe schipper C. Schot uit Colijnsplaat, die zich binnenkort ie Burgh hoopt te vestigen. - Foto links: de zeer ■moderne Engelse reddingboot. De bemanning van het schip werd offi cieel op het gemeentehuis ontvangen door burgemeester H. P. Everwijn. - Rechts: schipper C. Schot, na de verwelkoming van zijn Engelse col lega, commander D. G. Wiecksteed. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Inbraak in Herv. kerk te Dinleloord DINTELOORD, 7-2. In hel kerk- gebouw en in de daaraan grenzende consistoriekamer .van de Nederlands Hervormde Kerk in Dinteloord is in gebroken. Er wordt geen geld ver mist. Alle collectezakken, die in di verse kasten waren opgeborgen, als mede de collectebussen die bij de uitgang hingen werden doorzocht. Zowel in het kerkgebouw als in de consistoriekamer werden ver nielingen aangericht. De op het preekgestoelte bevestigde geluidsin stallatie werd onklaar gemaakt en in de consistoriekamer werd een schil derij vernield. BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Dat het kleine Boeroendi in het hart van Afrika de diplomatieke be trekkingen met communistisch Chi na heeft afgebroken, was eigenlijk geen wonder na de gebeurtenissen die culmineerden in de moord op premier Ngendandoemwe. De moor denaar bleek weliswaar een klerk van de Amerikaanse ambassade te zijn, maar niettemin is men er in Boejoemboera van overtuigd dat de Chinezen achter de misdaad staken. Tenslotte was Ngendandoemwe door de zeer anti-Chinese koning - die er al de tijd kans toe had gezien om de plechtigheid van het aanbie den der geloofsbrieven op de lange baan te schuiven - in zijn ambt aan gesteld nadat de vorige premier door het parlement terzijde was gescho ven. Dit gebeurde omdat hij zich niet al te fijn gedroeg bij het be slechten van stamtwisten, maar ook om zijn medewerking aan allerlei de Chinezen welgevallige zaken als het steunen van de opstandelingen in Kongo. De grote en zwaar bezette ambas- sade van Peking in Boejoemboera zal dus sluiten. Voor de Chinese agi tatie in Afrika maakt dit overigens weinig verschil. Peking zal het be schouwen als de gewone kosten voor de oefening dat het nu het zwaarte punt van zijn activiteiten moet ver plaatsen naar Brazzaville en Dar-es- Salaam. Een andere zaak is, dat het besluit van Boeroendi komt nadat president Houphouet-Boigny van Ivoorkust waarschuwingen had geuit tegen de Chinese activiteiten. En als de Chi nezen overal in Afrika worden ge weerd kan de arbeid op dit „vrucht baarste terrein voor de ivereldrevo- lutie" in gevaar komen. Maar tot ge luk der Chinezen is er voorlopig ih het verdeelde werelddeel weinig kijk op een dergelijke eensgezindheid van handelen. Pynlyke vliegtuigen Een van de redenen waarom de Britse liberalen door de conservatie ve motie van afkeuring niet te steu nen die aanval op premier Wilsons kabinet van te voren uitzichtloos maakten, is dat weliswaar van alles op het labourkabinet is aan te mer ken, maar dat de moeilijke omstan digheden waaronder het werkt toch wel degelijk aan zijn conservatieve voorganger is te wijten. Dat geldt in het bijzonder voor de misère met de vliegtuigen, waarvoor nu een aantal pijnlijke beslissingen zijn genomen. Het verder ontwikke len en bouwen van twee kostbare toestellen is gestaakt en voor het derde, de verticaal startende T.S.R.- 2, zal een zelfde besluit nog wel vol gen. De noodzaak tot die besluiten kan niemand haast ontkennen. De ont wikkeling van de vliegtuigen was duur, maar exportkansen zijn er Iwast hiel en Amerika levert derge lijke toestellen wel direct en dan ook nog goedkoper. Verder werken kost alleen maar meer geld dat er toch niet uitkomt. Eigenlijk hadden de conservatieven al moeten besluiten er mee op te houden maar die zagen er tegenop omdat het zou betekenen dat vele duizenden werkers in de vliegtuigindustrie hun banen zouden verliezen. Wilson zal ook niet van harte daartoe hebben besloten, maar hij moest wel. Tenslotte zijn op een bepaald mo ment de toestellen nodig en de be stellingen in Amerika moeten nu gedaan worden wil de R.A.F. op een gegeven moment niet met te weinig toestellen komen te zitten. Een an der aspect va nde zaak is dat labour nu maar moet hopen dat er binnen kort geen bijverkiezingen zullen zijn vooral niet in streken waar de vlieg tuigindustrie is gevestigd Ingezonden mededeling is net zo lekker als de duurste Amerikaan! Moderne mensen houden zichzelf niet voor do gek. Dat lekkere sigaretten niet duur behoeven te zijn, bewijst Silky: 20 heerlijke Amerikanen van eerste klas plantage-Inbakken voor r- maar O ct

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6