ASPIRIN0BAYER Nu GRIEP veelvuldig voorkomt... Beleggingsmaatschappij Fund of Funds Reisbureau voor de oorlogsmisdadigers LAND- EN TUINBOUW Reeds in drie kivartalen verse aardbeien Het zwakke punt van de aardbei teelt doet zich bij een te grote aan voer direct gevoelen. De vruchten zijn slechts zeer beperkt houdbaar, waardoor de kleinhandel ernstig re kening moet houden met het verza digingspunt van de kopers, aldus ir. B. Roelofsen van het Proefstation voor de fruitteelt in de volle grond in Wilhelminadorp, onlangs voor de microfoon. De huisvrouw koopt nu eenmaal niet meer dan zij voor di recte behoefte nodig heeft, vooral nu aan eigen jambereiding e.d. weinig meer wordt gedaan. Het is dus van veel belang om een zo gespreid mo gelijke aanvoer na te streven. De te ler is met spreiding in het bijzonder gebaat. Enerzijds kan hij profiteren van de doorgaans hogere prijzen bui ten het hoogseizoen. Anderzijds wordt hij in staat gesteld om de werkzaamheden - vooral de veel ar- beidvragende pluk - beter te verde len. Welke middelen Welke middelen nu staan de teler voor spreiding ten dienste? Êén van de meest eenvoudige methoden is het gebruik van het verschil in rijptijd van de aardbeirassen. Het huidige sortiment telt een dozijn rassen, van vroeg- tot laatrijpend. Door juiste rassenkeuze kan de teler met nor- made voidegrondsteeit van begin juni tot half juli aardbeien aanvoeren. De vroegste rassen bloeien half mei. Vaak doen zich echter dan de nacht vorsten gevoelen, waardoor zeer veel schade aan de bloemen kan worden aangericht. Om aan dit gevaar te ontsnappen dekt men de aardbeien soms met glas af; dit ^eeft niet al leen afdoende bescherming, maar ook een aanmerkelijke vervroeging van de oogst. Op deze wijze geteeld, kun nen reeds op 10 mei de eerste vruch ten worden geplukt. De telers hebben geprobeerd of dit tijdstip met b.v. verwarming nog meer vervroegd kan worden. De re sultaten met dit verwarmde glas ble ken dermate gunstig, dat het gebruik ervan steeds meer ingang heeft ge vonden. Het oogsttijdstip is daardoor verlegd' van 10 mei naar 20 april. Deze verwarmde teelt kan nog meer worden vervroegd. Dan moeten RECHTSZAKEN Rechtbank Middelburg MIDDELBURG, 8-2. Voor de recht bank in Middelburg stonlden vorige wee kyader en zoon C. uit Scharen- dij'ke. Tezamen en afzonderlijk had den zij zich schuldig gemaakt aan een aantal diefstallen. Bij enkele van deze diefstallen was ook nog een Van de B. toetrokken, maar hij is momenteel onder arrest voor een andere zaak en zal binnenkort ver hoord worden. Onder de gestolen goederen waren enkele zakken kunstmest en twee accu's .terwijl vader S. C. C. zich nog schuldig gemaakt had aan mede plichtigheid door voor Van de B. twee aftakassen en twee boormachi nes in een 'kippenhok te verbergen. De president van de rechtbank, mr. P. van Empel, nam het C. senior bijzonder kwalijk 'dat hij zijn toen nog zestienjarige zoon H. C. op deze escapades 'had meegenomen. De verdachte verdedigde zich door te zeggen dat Van de B. altijd de aanstoker was geweest. Ook de officier sprak van het slechte voorbeeld dat C. hier voor zijn zoon geweest was. Rekening houdenid met de gunstige rapporten eiste hij een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met twee jaar proef tijd. Tegen de zoon vorderde hij drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een geldboete van f 75 of vijftien dagen. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse kon zich met de laatste eis wel ver enigen. Wat betreft de vader merkte hij op dat het onbegrijpelijk was dat de man tot deze dader, gekomen was. „Hij is er toe gedreven door Van de B., die meer op zijn kerfstok heeft", aldus de raadsman. Hij stelde voor C., die reeds 39 dagen in voorarrest zat, onmiddellijk in vrijheid te stel len, vooral ook gezien de toestand van zijn echtgenote. De officier zag hier geen reden voor en ook de rechtbank kon na beraa'd achter ge sloten deuren niet hiertoe overgaan. Uitspraak volgt op 19 februari. De Britse minister voor volksge zondheid heeft medegedeeld, dat het maken van reclame voor sigaretten door de onafhankelijke televisie maatschappij zal worden verboden. Het verbod zal van kracht worden zodra het praktisch uitvoerbaar is. Het verbod geldt niet voor sigaren of pijptabak. In de Franse haven Toulon is een reeks van 27 Duitse mijnen uit de tweede wereldoorlog ontdekt. Hoe wel de mijnen waarschijnlijk geen gevaar opleveren zal toch worden onderzocht hoe zij kunnen worden opgeruimd. de winterse, korte en donkere, da gen langer worden gemaakt met kunstlicht. Een dergelijke verwarm de teelt met belichting is voor de teler economisch verantwoord geble ken. Het oogsttijdstip is ermee van 20 april naar 15 maart vervroegd. Met deze methoden is de aanvoer verzekerd van 15 maart tot 15 juli. BGEKEL. De 27-jarige mejuf frouw Jo van der Aa uit Erp is op weg naar haar werk op de weg tus sen Boekei en Erp door een motor rijder aangereden. Mejuffrouw van der Aa werd met ernstige verwon dingen in het ziekenhuis te Veghel opgenomen. Enig uren later is zij overleden. Zeven soldaten werden gewond, van wie een zwaar, toen een Israëli sche patrouillewagen maandag in het gebied van Gaza bij de grens tussen Israël en Egypte op een mijn liep, die daar volgens een Israëlische woordvoerder door Egyptische infil tranten was neergelegd. Industrie-diamant langs goedkope weg te vervaardigen? WAGENINGEN, 8-2. Volgens een Nederlands chemicus is het mogelijk langs zeer eenvoudige en goedkope toeg diamant te vervaardigen. Dia mant en in het bijzonder industrie diamant wordt reeds jaren synthe tisch vervaardigd. Er was echter tot dusver een omvangrijke technische apparatuur nodig om de vereiste druk van 400.000 atmosfeer te berei ken. Deze chemicus, de heer K. Du- los xiit Driel, heeft in nauwe samen werking met T.N.O. in Delft, de R. V.O. in Rijswijk en de heer W. K. F. van 't Hof, aannemer van spring- werken te Wageningen een nieuwe methode ontwikkeld, zo deelde hij het A.N.P. mede. De heer Dulos, die in Parijs che mie studeerde is thans 33 jaar oud en staat aan het hoofd van een che misch laboratorium in Veenendaal. Hij begon zes jaar geleden aan zijn uitvinding te werken. Sinds een jaar werkt hij nauw samen met de heer van 't Hof, die zowel in Wageningen als in Eist over een proefterrein be schikt. Langs experimentele weg is het reeds gelukt stenen van onge- ver anderhalf karaat te maken. Bin nenkort zal het waarschijnlijk moge lijk zijn tot produktie op grote schaal over te gaan. Vooral in het buiten land bestaat voor de nieuwe vin ding, waarvoor inmiddels octrooi is aangevraagd, veel belangstelling. Muziekinstrumenten in de Verenigde Staten Tot groot genoegen van de fabri kanten, bespeelt tegenwoordig één op iedere zes Amerikanen een mu ziekinstrument. Reeds op de lagere scholen wordt met muziekonderwijs begonnen. De maatregel wordt gesti muleerd door de fabrikanten, die al lerlei instrumenten in huur-koop aan de scholen leveren en nieuwe metho den op het gebied van muziek-on- derwijs ontwikkelen. Het gevolg is dat ook steeds meer volwassenen een instrument gaan bespelen, van huis orgels tot harmonica's. De laatste jaren heeft de vervaar diging van muziekinstrumenten dan ook een enorme vlucht genomen. Zij is uitgegroeid tot een industrie waar jaarlijks een bedrag van 700 miljoen dollar mee is gemoeid. Vooral door de grote invloed van de moderne beat-groepen zijn het elektronisch orgel en de gitaar in de Verenigde Staten de meest ge liefde instrumenten. Ook op klassiek gebied wordt er veel gepresteerd. Op het ogenblik zijn er in de V.S. zo'n 1230 symfonie orkesten, - dat is tweemaal zoveel als tien jaar geleden. Voor de tweede wereldoorlog bestonden er in Ame rika slechts honderd van dergelijke orkesten. De strategie van de fabrikanten om de jeugd reeds jong muziekon derwijs te geven, is een enorm suc ces geworden. Ongeveer elf miljoen schoolkinderen hebben nu muziek onderwijs genoten, viermaal zoveel als in 1950. ingezonden mededeling .is het verstandig u daar zo goed Mocht u dan toch nog griep krij- mogelijk tegen te wapenen. Mijd, ge0) neem dan tijdig Aspirin van als het enigszins kan, dichtbevolk- Bayer fa_ Wan( Hj gr;ep ïinden te ruimtes, voorkom overmatige meer mensen baat by Aspirin inspanmngenzorgvoorvitamine- rijke voeding en goede nachtrust, dan bij enig ander middel. /-g-v DAAR STAAT ^-5/ ACHTER 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. FINANCIËN EN ECONOMIE ZIERIKZEE, februari. Do beleg gingsmaatschappij Fund ot Funds, die reeds enige tijd ook op Schouwen Duiveland is vertegenwoordigd, be oogt voor de aandeelhouders waar destijging van hun aandelen te ver krijgen door de inkomsten op haar beleggingen niet uit te keren, even min als de met deze beleggingen be haalde koerswinsten. Wil de aan deelhouder de daardoor ontstane waardestijging van zyn aandeel rea liseren, dan doet hij dit door een of meer van zyn aandelen te verkopen. De daardoor gerealiseerde koers winst is niet aan inkomstenbelasting onderworpen. De 'deelnemer, die tussentijds over een deel van zijn belang disponeert, d'oet in feite niet aniders 'dan een ge deelte van zijn participatie in de be leggingen van I.O.S. (Investors Overseas Services) van de hand doen. Als er koerswinst is, is deze belastingvrij, zoals alle koerswinsten op effecten. MADRID/PARIJS, 8-2. - Door welingelichte kringen in Madrid is maandag bevestigd dat de voormalige S.S.-cr Gerhard Bremer sinds 1952 in de havenstad Denia aan de Spaanse oostkust verblijft. Volgens dc „New York Herald Tribune" is in deze plaats een ge heim „reisbureau" voor oorlogsmisdadigers gevestigd. Maandag schreef dit blad in zijn editie voor Europa dat deze orga nisatie „De Spin" genoemd wordt. Oorlogsmisdadigers zouden vanuit Denia van valse papieren voorzien naar Egypte worden doorge stuurd. De financiering van „De Spin" zou worden verzorgd door „enige grote Westduitsc industriëlen". De voormalige S.S.-leidcr Otto Bremer, die zich volgens liet blad voor deze mensensmokkel in Denia zou hebben ingezet, bezit daar een aantal bungalows die hy aan toeristen verhuurt. Zyn naam is ook in verband gebracht met de vlucht van de voormalige S.S.-er Hans Walter Zcch-Ncnntwich van Wcst-Duitsland naar Cairo. Dc 47-jarige Bremer was tot het einde van de oorlog bij dc S.S.-divisie „Hitlerjugend". Om het ontstaan van koerswinsten te bevorderen zal I.O.S. bij de keuze van haar beleggingen geïnteresseerd zijn in gunstig werkende vennoot schappen, die geen of weinig divi- den duifkeren, dooh daarentegen haar winsten reserveren- Voor de Nederlandse aandeelhou der geeft I.O.S. of Fund of Fund's geen speciale fiscale faciliteiten. Men doet niet anders dan gebruik maken van de in Nederland geldende be lastingvrijdom van 'koerswinsten. Het spreekt van zelf dat men voor het opgenomen deel niet meer betrokken is bij de stijging of de daling van de waarde der onderliggende fondsen. Na een gedeeltelijke of algehele opneming van aandelen mag de be legger later te allen tijde geheel of gedeeltelijk, hetzelfde aantal aande len, dat werd opgenomen, in zijn programma vervangen, zonder dat hieraan kosten zijn verbonden. Het zelfde geldt toij gedeeltelijke liqui datie in contanten tot ten hoogste 90 pet. van de intrinsieke waarde van zijn programma-rekening. Bij nieuwe liinivesterinig (minimaal f 350) geschiedt zulks uiteraard tegen de dan 'geldende intrinsieke waarde van de aandelen. Amerikaanse beleggings maatschappijen Met betrekking tot de beleggings- politiek van het Fund of Funds kan nog worden medegedeeld, dat ruim 90 pet. van "het vermogen is belegd in Amerikaanse beleggingsmaat schappijen. Het Fund kan alleen be leggen in aandelen uitgegeven door „open-end" - beleggingsmaatschap pijen, welke toij de United States Se curities and Èxahange Commission zijn 'geregistreerd, alsmede in ven nootschappen die dergelijke „open- en'd"-belcggingsmaatschappijen toe heren. De derde mogelijkheid is be legging in Amerikaanse of Canadese staatsobligaties. Toch slaagde de thuisclub er 5 minuten voor de rust in de leiding te nemen toen rechtsbinnen v. d. Sar. technisch verreweg de beste speler bij de Boys, met een bekeken balletje het leder over de voor zijn doel staande keeper in het net schoot (10). Na de thee ging Beren een sterke druk uitoefenen op de verdediging van de thuisclub. De verdediging ging nu steekjes laten vallen terwijl het dekken van de tegenpartij nogal eens te wensen overliet. Nadat Be ren de score in evenwicht had weten te brengen slaagden zij er even later zelfs in de leiding te nemen (12). Langzamerhand kwamen de Boys er hierna beter in en nadat Pankow met een kogel bijna succes had ge had, wist linksbinnen Schults de partijen op gelijke voet te brengen (2-2). De thuisclub bleef een licht veldoverwicht behouden, waarbij het zelfs nog enige goede scoringskan sen kreeg, welke onbenut bleven. Negen minuten voor tijd viel de be slissing toen doelman van Geesber- gen een doeltrap voor de voeten van de linksbinnen plaatste, die zich geen moment bedacht en hoog inschoot (23). De verdediging raakte hier door geheel van de kook, wat tot ge volg had dat Beren op vrij gemak kelijke en goedkope wijze nog aan twee doelpunten kwam. Flitsen uit het buitenland SPORT VOETBAL Bruse BoysBeren 25 Dat Bruse Boys een voorhoedespe ler mist die van de geboden kansen weet te profiteren, werd in de eerste helft van deze wedstrijd wel duide lijk bewezen. Hadden de Boys een dergelijk mannetje in hun gelederen gehad, dan had de uitslag er zeer zeker anders uitgezien. Het veldspel zolang dit op het middenveld was, was niet onaardig. Op het midden veld verzette Jan Kostense weer bergen werk, terwijl in de defensie zijn broer Otto de Beren-aanvallers herhaaldelijk een halt toeriep. Bij de bezoekers ging het meeste gevaar uit van hun snelle rechter wing die het Keijzer c.s. soms danig lastig maakten. De Boys waren evenwel geenszins de mindere en de uitste kende doelman van de bezoekers kreeg volop de gelegenheid zijn ta lenten te tonen. Nu dient direct hier aan te worden toegevoegd dat in de meeste gevallen de schoten van de Bruse voorwaartsen de nodige kracht misten, waardoor deze soms gevaar lijker leken dan zij in werkelijkheid waren. Geheide kansen, zelfs voor open doel, bleven onbenut. VIENTIANE. De twee opstandige rechtse generaals in Laos, generaal Sihc en generaal Phoemi Nosavan, bevinden zich in Thailand waar zij vermoedelijk asiel zullen vragen, zo is zaterdag van welingelichte zijde in Vientiane vernomen. WASHINGTON. Het toeristen en reiswezen in de Verenigde Staten raakt gealarmeerd nu de mogelijk heid wordt overwogen Amerikanen die het land verlaten voor reizen naar het buitenland een speciale be lasting te laten betalen die op 100 dollar zou komen. BLADON. In de week volgende cp de begrafenis van sir Winston Churchill hebben ruim 250.000 men sen een bezoek aan het kerkhof in Bladon gebracht. STUTTGART. Het ministerie van de Westduitse staat Baden-Wiirt- temberg heeft bevestigd, dat procu reur-generaal Erwin Schüle, direc teur van het centrale bureau voor onderzoek van nazimisdaden te Ludwigsburg in West-Duitsland, actief lid van de nationaal-socialis- tische partij is geweest. Het minis terie had dit eveneens verklaard. MOSKOU. De Russische minister van buitenlandse zaken, Gromiko, heeft de Griekse ambassadeur in Moskou verzekerd, dat het Russi sche standpunt inzake Cyprus onge wijzigd is gebleven, aldus is in wel ingelichte kringen in Moskou ge zegd. De ambassadeur werd meege deeld, dat de Sowjet-Unie van me ning is, dat Cyprus een onafhanke lijke natie moet blijven en dat de Cyprioten zelf moeten beslissen. BRUSSEL. In Brussel is na de wekelijkse vergadering van het ka binet medegedeeld, dat de algemene verkiezingen in België hoogstwaar schijnlijk op 23 mei worden gehou den. Dit is aan het einde van de vierjarige regeringsperiode van het katholiek-socialistische kabinet Le- fèvre-Spaak. KAMPALA, Oeganda. Oeganda heeft zijn grens met Kongo gesloten met het oog op de veiligheid van het land. Alle handel wordt tot nader order opgeschort, aldus een officiële mededeling. PARIJS. Naar in bevoegde krin gen is vernomen, heeft president De Gaulle aan de regering van Ecua dor de onderscheiding teruggezon den, die hem ter gelegenheid van zijn bezoek aan dit land op 24 sep tember was verleend. SOUTHAMPTON. Van het Britse passagiersschip Southampton Cas tle, dat uit Zuid-Afrika in South ampton arriveerde, worden tien kis ten met goudstaven ter waarde van een miljoen gulden vermist. Alle passagiers en het grootste deel dei- bemanning waren reeds ontscheept, toen de diefstal werd ontdekt. HONGKONG. Rechercheurs in Hongkong hebben anderhalf ton opium en morfine in beslag geno men, die was verborgen in bossen bamboeriet op een kippenboerderij bij de Chinese grens. De waarde van deze partij verdovende midde len wordt geschat op 1,4 miljoen gulden. SOUTHAMPTON. Een Londense verzekeringsmaatschappij heeft een beloning van 10.000 pond sterling uitgeloofd voor aanwijzingen die leiden tot het terugvinden van twin tig staven goud ter gezamenlijke waarde van 100.000 pond, die ver dwenen zijn uit het passagiersschip Capetown Castle, onderweg van Z. Afrika naar Engeland. ROSTCCK. Karin Emma, een speelster van de dameshandbalploeg van Rostock, die op weg was naar Denemarken, heeft in Westberlijn politiek asiel gevraagd. MUNCHEN. De vereniging van Westduitse radio- en televisiemaat schappijen heeft in München beslo ten dat de eerste uitzendingen van kleurentelevisie in Westduitsland waarschijnlijk in de herfst van 1967 zullen beginnen. MILWAUKEE. De Amerikaanse „ruimtevaarder" Alan Schpard, de eerste Amerikaan die dc ruimte werd ingezonden, lijdt aan een ge- hoorstorlng en zal waarschijnlijk niet meer aan verdere ruimtevluch- tcn kunnen deelnemen, aldus een mededeling van het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, de NASA. Zonnemaire II-Renesse II 2—12 In de eerste helft bood Zonnemai re (nog aardig tegenstand aan de duinbewoners. Bij vlagen toonde Klomp zich op de r.vleugel bijzonder a/ktief en eenmaal schoot 1.buiten Kaspers uit een voorzet van hem rakelings naast. Hans Simons open de de score (0-1), waarna Piet Jon ker uit een 'hoekschop van Jaap v. d. Hoek inkopte (0-2). Na 'goed door zetten bracht Jaap v. d. Hoek de ruststand op 0-3. In de 2e helft kwa men de bezoekers eerst pas goed los. Wel slaagde Zonnemaire er direkt in tegen te scoren (1-3), maar deze vreugde was maar van korte duur. Piet Jonker (4 maal), Jaap v. d. Hoek (2 maal), Hans Simons, Wim Hooger- huis en Joop Noordijk maakten het dozijn vol waar tussendoor Zonne maire, toen de stand 1-7 was, nog een tweede doelpunt produceerde. Kwadendamme-Rcnesse 02 Hoewel Renesse zeker niet in beste vorm stak is de club er toch in ge slaagd op beide puntjes beslag te leggen. De bezoekers speelden in een veel te laag tempo om de thuisclub snel op de knieën te kunnen krijgen Ook het positiespel liet bij de rood- witten nog al het een en ander te wensen over. Zelden werd de vrije ruimte eens opgezocht, met als ge volg het plaatsen van het leder bo venop de voet van de tegenpartij. Kwadendamme, technisch de min dere, had al spoedig door dat het tegen dit Renesse lang niet kans loos was. Met groot enthousiasme wierpen de spelers zich in de strijd waarbij zij het de defensie van de bezoekers soms danig lastig maak ten. Tot groot geluk van Renesse be schikte de voorhoede van de thuis club niet over een speler die over de kwaliteiten beschikte om een aanval naar behoren af te werken. Steeds kregen de Renesse-vcrdedigers hier door de gelegenheid het terrein te zuiveren. In do aanval van de be zoekers wilde het ook al niet erg vlotten, zodat de rust met dubbel blanke stand aanbrak. Na de hervatting hetzelfde spel.- beeld. Linksachter v. d. Vate moest zelfs eenmaal al zijn capaciteiten tonen om de thuisclub het scoren te beletten. Twintig minuten voor tijd slaagde Renesse er eindelijk in de score te openen. Na een solo van rechtsbuiten Goossens plaatste deze speler het leder uitstekend voor doel, waar het fraai door midvoor M. Koo- man in het net werd gekopt (0-1). Renesse, dat langzamerhand haar zelfvertrouwen aan het verliezen was, kreeg door dit doelpunt een be langrijke ruggesteun. Vier minuten later volgde een uitstekende combi natie tussen Goossens en Verboom op de rechter vleugel, waarna het leder naar midvoor Kooman werd geplaatst, die hard en onhoudbaar numer twee in de touwen schoot (02). Door dit doelpunt was Kwa dendamme definitief geslagen en daar Renesse er zich in hoofdzaak toe bepaalde de voorsprong niet meer prijs te geven, kwam er in de stand geen wijziging meer. VOETBAL KjN.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Het programma voor a.s. zondag 14 februari luildt: le klasse B: Zonnemaire I-Drei- sdhor I (half 3, sdheidsr. N. Speel man); Hansweertse Boys I-Renesse I (half 3, soheidsr. P. Schetters); Pa trijzen I-Röbur I; Luctor 1-Kniinin- gen I. 2e klasse C: SVOWK r-Zierikzee III {half 3, scheidsr. M. Krijger); Zonnemaire II-Dreisöhor II (half 2, sdheidsr. J. Haringman); Burgh II- Renesse II {half 3, scheidsr. A. J. Dorst). Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 13 februari luidt; lste klasse; Zaannslag I-MEVO I (4 uur, sdheidsr. S. v. id. Hooft); Spui I-Bruse Boys I (4 uur, scheidsr. J. Zuüdweg); Middelburg V-Hoek I; Beien I-Nieuwdorp I; Wemeldinge I -AZVV II (4 uur, soheidsr. Th. Kra mer); Wolf aartsdijk I-Kapelle I. 2e klasse A: SerooSkerke I-SKN- WK I (half 4, scheidsr. C. Bosschaert) Oostkapelle I-Duiveland I (half 4, soheidsr. A. de Nooijer); Veere I- Colijnsplaatse Boys I; Wissenkerke I-Wolf aartsdijk II. 3e klasse A: Brouwershaven II- Zeemeeuwen I (4 uur, scheidsr. Th. Sies); Zwaluwen '61 II-WIK I (4 uur, sdheidsr. N. Speelman); SKNWK II- Zwaluwen '61 I (4 uur, sdheidsr. L. Verloo); Bruse Boys II-MEVO II (4 uur, scheidsr. J. M. Thiery). Jumiorencompetifcie Groep A I: Zierikzee A I-Zeeland Sport A I (3 uur, sdheidsr. J. C. de Bilde); Middelburg A I-Zeelandia A I. Groep A VI: Nieuwdorp A I-Burgh A I (kwart voor 3, scheidsr. A. Ko- mejan); Kloetinge A I-Wolfaartsdijk A I; Robur A I-Goes A II. Groep B IX: MEVO B I-Dreischor B I (kwart voor 3, soheidsr. A. J. Dorst). Groep B X: geen wedstrijden. Jeugdgevangenis voor vernielers schoolgebouw BREDA, 8-2. Dc Bredase recht bank heeft maandag de 19-jarige F. J. uit Breda wegens vernieling ver oordeeld tot anderhalf jaar jeugdge vangenis. Op 8 decemtoor 1963 had verdachte samen met dc 19-jarige Q. van G. uit Breda in dc Jan Ligt- hartschool inigetordken. Uit kwaad heid omdat zij 'geen 'geld konden vin den vernielden 'de twee jongens de school. Zij richtten ruim f 10.000 schade aan. Tegen J. was één jaar jeugdge- vangenisstraf geëist. Van G. werd veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf voorwaardelijk, nadat te gen hem was geëist zeven maanden, waarvan twee maanden voorwaarde lijk. Deze verdachte is 'inmiddels in militaire dienst en de rechtbank wil hom de kans geven zich in dienst tijd te reclasscren. JUDO Judo-exaineus te Zierikzee ZIERIKZEE, 6-2. Vorige weck werd met goed gevolg judo-examen afge legd voor de gele band door de heer G. A. Kristalijn uit Kenkwerve en voor de oranje-band door de heer M. K. Krijger uit Zierikzee. Eerder reeds werden de volgende jeugdjudoka's aan de tand gevoeld wat technische en 'praktische vorde ringen betrof en wel: Voor de gele slip: G. M. Boer, Geertje Boer. K. Ensing, H. Smit, R. Verwoerd, allen uit Zierikzee; M, Krijger uit Renesse en A. P. van Al- menkerk uit Noordgouwe. R. Kors- man slaagde voor oranje slip van de witte hand. Voor oranje slip: W. -de Jonge, B, Renshof, P. Renshof, uit Zierikzee; Jan Rotte en Joke Rotte, Arja v. d. Weele, Dini van Vossen, uit Schud- dc-toeurs; J. de, Koeijer uit Brou wershaven. Voor oranje band: H. v. d. Weele uit Schuddebeurs en B. Matlhijsse uit Zierikzee. Voor groene slip: S. den Haan, K. Moelker, uit Haamstede; R. Verseput uit Renesse; W. v. d. Zande uit Nieuweiikerk; Els van Bakel en G. Ensing uit Zierikzee. Voor oranje band/blauwe slip: G. de Waard uit Haamstede. Voor groene band: J. dc Waard uit Haamstede en D. R. Feijen uit Zierikzee. Enige 'kandidaten werden afgewe zen. Opgemerkt 'kan 'hierbij worden dat vooral toij de jeugd al behoorlijke „kleuren" naar voren komen. Dit is veelal een gevolg van de goede techniek en geeft uitzicht op een goede judo-toekomst voor de Schou- wen-Duivelandse judoka's. Rectificatie Zeer tot onze spijt is toet onder schrift van de foto, op de voorpagina van het maandagnummer, ongecorri geerd in de krant gekomen. Het on derschrift luidt als volgt: Momenteel is een film naar het beroemde bock „'De negerhut van oom Tom" in de maak. De foto geeft een beeld uit deze film. Oom Tom (John Kitzmil- ler) heeft aan zijn vriendin Eva (Gertraud Mittermayer) een korte, maar gelukkige vrijheid te danken. MIAMI. In een radiouitzending heeft de Cubaanse regering bekend gemaakt dat twee anti-castrogezin- de infiltranten op Cuba zijn aange houden. De mannen werden gegre pen toen zij trachtten met radioap paratuur en wapens aan land te gaan op de Cubaanse westkust. CON DOLCEZZA" „Si j' etais riclic" („Als ik r\jk was") is een lesje dat in geen Frans leerboek ontbreekt, omdat de samen stellers zo dolverliefd zijn op de voorwaardelijke wijs, die altijd met „zou" begint. Nietwaar, als ik rijk was, zo ik dit of datMet die „xoijs", de „conditionnel" werden en worden de jeugdigen geplaagd, ten zij het francofielen zijn, die zonder „conditionnel" gewoon niet leven kunnen. Goed burgerlijk is de zaak in het Nederlands getoonzet op de verheffende phrase: „wat zou je doen met een miljoen?", een over bodige, superdwaze en materialisti sche vraag. We moeten trouwens reële mensen blijven, maar even voor het slapen gaan, mag een mens „conditionellen" (om er een xverk- woord van te maken), mag hij de wereld paradijselijk dromen en zichzelf uittillen boven zijn prakti sche mogelijkheden en zijn onvoor waardelijke begrenzingen. Het zijn maar gedachtenspinsels, maar zeepbellen; ze kunnen echter zoet zijn, dichterlijk, of - om een muziekterm te gebruiken „con dol- cezza" (lieflijk). Voor ons in die schaarse minuten altijd een maan lichte tropennacht, dicht bij een strand waarop de lome deining van de oceaan met doffe rollers uitloopt. Tegen de hemel de geveerde blade ren van palmen en op de reede het zachte wiegen van vissersschuilen, die bij het eerste ochtendkrieken uil varen. Of soms heel anderseen kas teel in een voorjaarsbos; lentelicht schampt door de ramen over oude meubelen, en boeken; in de bomen het kxvinkelerend rumoer van vo gels. Alles in dat kasteel heeft zijn gezette tijd. Geen haast bepaalt er ooit het ritme van het leven. Men komt naar buiten in de al wat aan gloeiende zonnewarmte en 'n vrien delijke man leidt een paard voor, waarop men gezeten stapvoets door de lanen gaat, steeds dieper en stiller naar het hart van het bos, zo een zaam, dat bijna niemand er weet van heeft. Een hond stoeit langs de ber men, bespikkeld met rood, wit en geel uit de hoorn des overvloeds van het zoele voorjaar. Of soms heel andersmen vliegt (waarom niet?) naar een land vol ongerepte meren. Struikgewas groeit er tot de boorden. Een kano drijft er in dc roerloosheid van het ongerim pelde water. De horizon is wijd, ver en blauw. Op een houtvuur, dat met lekkende tongen omhoog kronkelt, staat een pan waarin het sissend ge luid van vet. Na een lange zwem tocht komt man uit op deze plaats, hijst zich op de wallekant en laat zich drogen in de zon om te gaan eten en zich daarna klaar ie maken voor een fikse tocht. Als het allemaal zover nog komt, is men al ingeslapen en 's morgens denkt men aan de breekbaarheid van dc zeepbelticn. Niets blijft er van over, maar 's avonds is men weer zo dwaas. Omdat het. „con dolcczza." is, liefelijk cn dat is het echte leven - ook al is het goed - niet vaak. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2