Nasser stelt Bonn voor keus Per caravan naar en door Mexico uit het buitenland IN DE GREEP^ DE GRIEP? Flitsen 60 voor Holland ongeke voor f 1,50 Nu zijn we dan in Mexico gearri veerd, zijn zelfs de keerkring al ge passeerd en wonen tijdelijk in een heerlijk tropisch dal. Het heet hier Banelo trailer park. Het ligt onge veer 10 km zuidelijk van Valles. Dit is een knooppunt van wegen, nl. van de weg van Laredo (grens) naar Mexico City, de oude zgn. inter-ame- rican highway en een dwarsweg van de havenplaats Tampico met het bin nenland. Wij stonden vóór we de grens passeerden twee dagen in een trailerpark te Laredo (Texas). Dit is de grensplaats. Hier werd de oude Ford nog eens goed nagezien, voor we de tocht in het nogal bergachtige Mexico beginnen. De afstanden tussen de grotere plaatsen zijn hier groot en men rijdt soms uren door streken, waar of wat armelijke rancho's langs de weg lig gen of waar alleen muur struikgewas en cactussen groeien, zodat men hier op hulp bij pech niet moet rekenen. Laredo (Texas) is een stad waar men veel meer Spaans hoort spreken dan Engels. Ik schat dan ook dat zeker 80 procent van de bevolking uit over de grens gekomen Mexicanen be staat. Op 23 december passeerden we de grens naar Nuevo Laredo in Mexico. Veel rommeliger, drukker en veel bonter van kleur. Direct een typisch Mexicaanse plaats. In het begin rijden we door een vrij dor gebied, bezet met struikge was, yucca bomen en schijfcactus- sen. Aanvankelijk is dit dorre land schap toch afgeheind en opgedeeld in grote, maar armelijke rancho's. Dit zijn hier veebedrijven. Het vee moet tussen de cactussen en het ar melijk struikgewas maar zien aan de kost te komen. Het verwondert me zeer, dat we hier en daar zelfs grote groepen wit- zwart Hollands vee zagen, meestal niet erg zuiver meer en over het al gemeen erg mager. Het verwonderde mij vooral daarom, omdat ons Hol lands vee gewoon is aan goede voe ding op rijke grond, terwijl hier haast geen grasje te bekennen was. Hoe verder we Mexico in kwamen, hoe meer het blauw-grijze Brahma's vee, een Indisch veeslag, met vetbult en afhangende oren, ging overheer sen. Doch ook daar waren aller hande kruisingen en andere vee- .slagen te zien. Na Monterey, een grote stad met veel industrie en meer dan 600.000 inwoners, reden we door een vallei, de Huajerco Canyon, met aan de kleintjes utt£~j> het Unnenjcuxd mie kwaliteitssinaasappels oostkant afgeplatte tafelbergen en aan de westkant de grillige kammen van de oostelijke Sierra Madre. Wie eenmaal enkele dagen langs het zeer grillige lichtblauw silhouet van dit gebergte gereden heeft, zal dit zijn levenlang niet vergeten. In deze canyon begint de gehele natuur te veranderen. De onvruchtbare, met cactussen en mesa begroeide hogere gronden, veranderen geleidelijk in vruchtbare met sinaasappelplanta ges bezette groene vlakten. Men is in volle oogst en hier en daar liggen grote hopen prachtige diep oranje gekleurde sinaasappels, welke in grote open vrachtauto's gestort en afgevoerd worden. We stopten bjj zo'n hoop, waar omheen een groep Mexicaanse meis jes zat te sorteren. Ik nam een was ted mee en kreeg voor vijf pesos (f 1,50) een zestigtal prachtige vers geplukte sinaasappelen. Deze streek is bekend om de kwaliteit en geur van haar sinaasappels. Ze smaken dan ook overheerlijk. In Holland krijgt men nooit zo'n kwaliteit te proeven. REISBRIEF 3 De sinaasappel, de grapefruit en het ook hier ovex-heerlijke manda rijntje, zijn dan ook een belangrijk onderdeel van onze dagelijkse be hoeften geworden nu het hier zo warm is, wat erg dorstig maakt. In Linares, een 350 km vanaf de giens, belanden we op een rustig motor Court (een soort motel), met traileracccmodatie. We besluiten hier Kex-stmis over te blijven. De tempe ratuur loopt hier dagelijks op tot 85° in de schaduw. Een wonderlijke be levenis was liet, toen wij de avond voor Kerstmis, heel licht gekleed, tot 's avonds negen uur heerlijk bui ten voor onze caravan zaten, in een temperatuur en practisch zonder wind, zo als wij zelfs in het hartje van de zomer maar zelden beleven in Holland. Op de eerste kerstdag maakten we een mcoie rit in weste lijke richting tussen de uitlopers van het Sierra Madre. Op tweede kerstdag, wat in Mexico niet gevierd wordt, vertrokken we weer naar Vallas, waar we nu zijn tei*wijl ik dit schrijf. Het was een rit van 375 km. C. K. (Wordt vex-volgd). LAND- EN TUINBOUW Het voorkomen van blauw in aardappelen UTRECHT. Op de voorjaarsbeurs in Utrecht zal dit jaar voor de tien de maal een middenstandscentrum worden ingericht. De voorlichting in het centrum wordt deze keer vooral op de toekomst gericht. AMSTERDAM. Ongeveer 1000 on dernemers uit 35 landen zullen van 6-13 februari in New Delhi bijeenko men voor het 20e congres van de In ternationale Kamer van Koophandel. DEN HAAG. Een onderzoek dat is ingesteld, zowel in Nederland als in Frankrijk, heeft aangetoond dat de scheuren die optreden in de steunen van de elevatiemotoren van de 13- tons AMX-tanks te wijten zijn aan gietfouten in 'het materiaal. DEN HAAG. In een ziekenhuis in Den Haag is overleden op 54-jarige leeftijd de schrijfster Emmy Theodo ra Joehems-Tollenaar. Zij schreef kinderboeken onder haar meisjes naam en verhalen, die in dag- en weekbladen verschenen. AMSTERDAM. In Amersfoort is de Stichting Walvisvangstmuseum opgericht, die als doel heeft: het ver zamelen, inventariseren en conserve ren van alles dat te maken iheeft met walvisvangst, zeevisserij en kleine zeevaart door de eeuwen heen en deze voorwerpen in een museum te exposeren. UTRECHT. Als resultaat van een wijziging van de desbetreffende dienstvoorschriften bij de Neder landse spoorwegen mogen reizigers voortaan ook in de eerste klas com partimenten 'hun grote honden(en) bij zich houden. DEN HAAG. De Nederlandse kust vaarder „MauritsSingel" (500 brt.), die op 26 januari van de Fx-anse ha venplaats Bayonne uitvoer met be stemming Hamburg, is daar nog niet aangekomen. DEN HAAG. Het Haagse actieco mité van P.T.T.-personeel, dat op 7 november 1963 een protestvergade ring in het Haagse Houtrust organi- seerde, beraamt opnieuw protest plannen. Men beoogt thans een lan delijk comité te formeren en daarbij zo mogelijk ook de vakorganisaties te betrekken. EINDHOVEN. Half maart begin nen 'de machinefabrieken van Philips te Eindhoven aan een grote verhuis- operatie, waarbij de projectoren werkplaats en industriële apparaten- fabriek in zeven weekeinden van de oude complexij op Strijp naar de splinternieuwe gebouwen in het Eind'hovense stadsdeel Acht zullen worden ondergebracht. ROTTERDAM. De arrestaties in de zaak van de Rotterdamse haven- fx-aude volgen elkaar in snel tempo op. Donderdagnacht arresteerde de recherche van de Maasstedelijke ri vierpolitie de 29-jarige ex-loodscon- troleur B. P. B. en de 46-jarige loods- controlcur F. L., beiden uit Rotter dam. ROTTERDAM. In het Bergweg ziekenhuis is de 72-jarige mej. M. Smit uit Rotterdam overleden aan de gevolgen van een val, die zij maandag op het gladde trottoir van de Schiekade maakte. Zij had daar bij een he uur opgelopen. Door het gunstige en droge groei seizoen is het drogestofgehalte van de in 1964 geoogste aardappelen dit jaar ook wat gevoeliger voor blauw zijn, aldus de heer C. P. Meijers van het Instituut voor bewaring en ver werking van landbouwpi-oducten te Wageningen, onlangs in een radio- vraaggespx-ek. Blauw is een meestal dicht onder de schil waarneembare blauwgrijze vexkleuring van het aardappelvlees, die enkele dagen na een beschadiging zichtbaar wordt. Tengevolge van het blauw wordt de consumtiepwaai-de van eetaai'dappe- len belangrijk vex*laagd, terwijl bij ernstig optx-eden ook de levenskracht van het pootgoed sterk wordt bena deeld. In veel partijen aairdappelen ble ken reeds kort na het rooien vele knollen kleine blauwe verkleuringen te vertonen als gevolg van de opge lopen rooibeschadigingen. Dit kwaad is geschied en kan niet meer worden hersteld. Tijdens de bewax-ing, bij het sox-teren en afleveren van de aard appelen moeten maatregelen worden genomen om te voorkomen dat deze afwijking toeneemt. Bij het optreden van blauw speelt de mate, waarin de aax-dappelen tij dens de bewaring in gewicht achter uit gaan een grote rol. Deze zoge naamde gewichtsvex-liezen worden v.n. vei-oorzaakt door vochtvex-liezen Door bij de moderne wijze van be waren zo min mogelijk te ventileren kan men de gewichtsveidiezen beper ken. Dit houdt in dat men het droog- blazen van de eventueel vochtig bin nengekomen partij niet langer voort zet dan strikt noodzakelijk is en ver- der dat men bij de koeling alleen de daarvoor geschikte buitentempei-atu- ï-en gebruikt. Zo mogelijk wordt bij dit ventileren met vochtige lucht gewerkt (mist). Een gevolg van de beperking van de gewichtsverliezen is ook, dat men dan tevens minder last heeft van de zogenaamde drukplekken. Zo wor den de indeukingen genoemd, die tijdens de bewaring op de knollen ontstaan op de plaatsen waar ze el kaar raakten. Deze plekken zijn bij zonder gevoelig voor beschadigingen en geven hierdoor ook vaak aanlei ding tot klachten over blauw. Bijzonder belangrijk is, dat men de vxdj koud bewaarde aardappelen niet zo zonder meer gaat sortex-en. Koude aardappelen zijn namelijk heel gevbelig voor beschadiging. Voordat tot sorteren wordt overge gaan, moeten de aax-dappelen daar om eerst op een hogere temperatuur worden gebracht. Het volle licht op de suikerbiet De matige financiële uitkomst bij de teelt van verschillende landbouw gewassen, is één van de redenen dat de suikerbiet in het afgelopen jaar opeens weer in het middelpunt van de belangstelling is komen te staan. In 1964 immers stak de geldelijke opbrengst bij de teelt van suikex-- bieten vaak gunstig af bij die der overige gewassen en velen willen Vrijdagavond heeft de uiterst- rechtse advocaat Jean Louis Tixier- Vignancour, die zich kandidaat heeft gesteld voor het Franse president schap, in Parijs een vijfduizend toe hoorders op een bijeenkomst toege sproken. Premier Harold Wilson van Groot Brittannlë heeft een uitnodiging aan vaard voor een 'bezoek aan Noorwe gen, zo heeft de Noorse premier Einar Gerhardsen, die een bezoek aan Engeland brengt, in Londen meegedeeld. Er is nog geen datum vastgesteld. Een jurkenproef De Britse Consumentenbond heeft onlangs een aardige proef genomen. Zij verzocht een forum van elf, bestaande uit vijf deskundigen en zes be langstellenden met interesse in kleding, een oordeel uit te spreken over een viertal zwarte cocktailjurken. Deze jurken werden tweemaal ge toond. De eerste maal toen ze zo uit de winkel kwamen. Daarna hadden de manne quins de jurken lekker vuil mogen maken, door er sherry op te morsen en er poeder- vlekken op te maken. De jur ken werden daarna gestoomd, waarna de mannequins de jurken opnieuw toonden. Alle ongerechtigheden waren er uit verdwenen. De jurken liepen in prijs zeer uiteen. De goed koopste kostte nog geen 19 gulden, de duurste jurk onge veer f 660. Een jurk waarvan de prijs f 63 bedroeg, ging met de beste beoordeling strijken. De jurken werden beoordeeld op pasvorm, snit, kwaliteit stof en finish voor en na het stomen. De jurk van f 63 moest alleen bij de beoordeling van de kwaliteit van de stof haar meerdere erkennen in de dure jurk. Op alle andere punten won deze japon. Toen het fo rum gevraagd werd, de prij zen van de jurken te schatten liepen de meningen sterk uit een. De jurk van f 63 werd door een deelnemer zelfs op f 600 geschat. De duurste jurk werd, door iedereen in prijs veel lager geschat, dan de werkelijke winkelprijs. dan ook de teelt uitbreiden; onder hen zijn er die, ondanks de schaarse mankracht, met optimisme besluiten tot een belangrijke vergroting van hun areaal. Hiermee wordt opnieuw het bewijs geleverd, dat de suikerbiet de basis van een gezond bedrijf kan zijn. Dat dit optimisme niet ongegx*ond is, nu na 1963 de bietenprijs flink vex'hoogd is, blijkt uit de ervai'ingen van de laatste paar jaren: de uit zaai van hoog-eenkiemig precisie- zaad, het deskundig gebruik van middelen ter bestrijding van vele onkruiden, de lange hak en de dun- machine, hebben het mogelijk ge maakt met dezelfde of zelfs kleinere arbeidsbezetting een gx'otere opper vlakte te telen dan vx-oeger. Ook de oogstcapaciteit is door be- drijfszekere rooimachines belangrijk vex'hoogd, zodat in een geringer aan tal werkbare najaarsdagen een veel grctex'e hoeveelheid bieten dan voor heen kan worden gex'ooid en afge- voex'd. Ook onder deze omstandigheden blijft een gerichte rassenkeuze van belang. Uit één der tabellen van de zojuist verschenen veertigste Be schrijvende Rassenlijst blijkt, dat de praktijk rasbewust kiest, zodat in 1964 de drie rassen Klein Wanzleben E, Hilleshög Standaax'd Polyploid en Klein Wanzleben Polybeta samen nagenoeg 75 px'ocent van het ax-eaal innamen. Deze bewuste rassenkeuze èn de voox-tgaande rationalisatie van de teelt geven het landbouwbedrijf ook thans een hechte grondslag, waarbij het volle licht valt op de financieel- zekere suikerbiet. WASHINGTON. In bevoegde Ame rikaanse kringen betwijfelt men of onder de huidige wereldsituatie de door president de Gaulle in zijn jongste persconferentie geopperd? bijeenkomst van de „grote vijf", waaronder communistisch China, om tot wijziging van het V.N.-handvest te komen, voor verwezenlijking vat baar is. LONDEN. Gx-oot - Bx'ittannië en Noorwegen zullen binnenkort een akkoord sluiten over de verdeling van het continentale plateau van de Noordzee, zo deelde een woordvoer der van het Noorse ministerie van buitenlandse zaken vrijdag mee. Ock de regelingen voor de exploitatie van de oliebronnen op ihet Noorse deel van het plateau naderen hun vol tooiing. CAIRO. Het is onwaarschijnlijk dat president Nasser van Egypte west-Duitsland zal 'bezoeken alvo rens hij van de bondsregering een bevredigende verklaring 'krijgt over haar wapenschenking aan Israël. Dit weid verklaard in een 'hoofdartikel van het gezaghebbende Egyptische blad „Al Achram". BRUSSEL. Volgens zakenkringen in Brussel is in beginsel overeen stemming bereikt tussen premier Tsjombe van Kongo en vertegen woordigers van Belgische mijnbe- langen in Kongo, waarmee de im passe in de besprekingen tussen de Belgische en de Kongolese regering over financiële en economische kwesties- is doorbreken. PEKING. Ohina betwist de Sow- jet-Unie het redht een communisti sche wereldconfei-entie te organise ren. Het heeft dit gedaan door mid del van de uitgebreide publikatie, via het pei'sbureau „Nieuw China", van een 'hoofdartikel uit het orgaan van de Japanse communistische partij, die Pekings standpunt is toegedaan. WASHINGTON. President Johnson heeft op een persconferentie ver klaard dat hij „in de komende dagen of weken", in elk geval op korte ter mijn. plannen wil indienen bij het Amerikaanse congres voor een „•krachtige actie" om 'het 'tekort op de Amerikaanse betalingsbalans weg te werken. PARIJS. De Franse minister van financiën en economische zaken, Giscard d'Estaing, is per vliegtuig uit Parijs naar Roemenië vertrokken voor een bezoek van vijf dagen aan dat land op uitnodiging van de Roe meense regering. Tijdens het bezoek zal hij het 'handelsakkoord tussen beide landen ondertekenen. FREIBURG. De thans 57-jarige voormalige SS-majoor Robert Weiss- mann, die terechtstaat wegens oor logsmisdaden, heeft woensdag ver giffenis willen vragen aan een joodse getuige, nadat deze het doodschie ten van een honderdtal joden op een Pools kerkhof had beschreven. De president van de rechtbank beduidde Weissmann evenwel te gaan zitten en de getuige, de 53-jarige ingenieur Josef Hornung, ver-liet de zaal. s Meer dan dertienhonderd Nieuw- Zeelandse militairen, die op het ogenblik in Maleisië dienst doen, zullen in Borneo de Britse en Malei sische troepen gaan helpen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft verzekerd, dat de hereniging van Duitsland één van de voornaamste doelen van de Amerikaanse politiek is en dat de Verenigde Stater, de pogingen dit met bondgenoten tot stand te bren gen zullen voortzetten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wateringen: B. W. Vermaat, St. Nicolaasga; te Nieuw - Lekkerland (Kinderdijk): kand. A. Vlietstra, Hoogeveen; te Oud-Alblas: H. J. Smit, Stellendam. Bedankt voor St. Annaland: J. Smit, Werkendam. Geref. Kerken Beroepen te De Bilt (tweede pre dikantsplaats): H. M. Dercksen, Rot- terdam-Chaxiois. Evang. Lutherse Kexdc- Beroepen te Amsterdam-N.: H. J. A. Haan, Leiden. Geref. Gemeenten Beroepen te Waardenbui'g: G. Schipaanboox-d, Apeldoorn. Van de Westhoekse padvindersgroep „Kaninefaten" vloog een aantal welpen over naar de verkenners. De foto toont hopman P. van Waveren, die een welp met zijn installatie geluk wenst. (Foto: Zieiikzeesehe Nieuwsbode). BLIK DOOR HET WERELD Net als zijn Indonesische collega Soekarno houdt Egyptes president Nasser er van af en toe een impo sant gebaar te maken waarvan de wereld opkijkt. Maar daar houdt, de overeenkomst dan ook wel op: Nas ser is gewend daarbij steeds de kon- sekwenties in het oog te houden. En daarom wekte het verbazing dat hij zo plotseling de Duitse bondsrepu bliek op de zeerste teen ging trap pen. Dat was door de Oostduitse par tijleider Walter Ulbricht op visite te noden. Bonn houdt vol dat er maar een Duitsland is: dat van Erhard en wie Ulbrichts staat erkent moet er re kening mee houden dat Bonn de be trekkingen afbreekt. Alleen de Sow- jet-Unie - zo luidt de enige uitzon dering op dit Hallstein-doctrine - mag zowel de D.D.R..als de bondsre publiek erkennen. Alle anderen moe ten kiezen. Op die manier belemmert Bonn dat Pankow internationaal erken ning vindt, die Ulbricht te stade zou komen als er eens over een Duitse hereniging gesproken zou moeten worden. En aangezien er nu eenmaal heel wat meer hulp uit Bonn kan komen - en ook komt, want het Hallstein-doctrine is duur - houdt menige staat het dan maar op de bondsrepubliek. Al zijn ze er eigen lijk wel van overtuigd dat Bonn maar op een fictief monopolie staat, want er zijn nu eenmaal twee Duits- Ingezonden mededeling V/A EI Ai WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! Voldoende griep-vaccin DEN HAAG, 6-2. Het ïs gebleken dat tengevolge van een plotseling grote vraag naar 'het vaccin tegen A-griep er in vele steden thans slechts beperkte hoeveelheden in voorraad zijn. De fabrieken gaan echter deze entstof op grote schaal bereiden. Naar het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid vex-wacht zal er begin volgende week voldoende van het vaccin beschik baar zijn. landen en voorlopig ziet het er ook wel naar uit dal dat zo blijft. Met als gevolg dat oost-Duitsland alom zijn ambassades moet vermom men als consulaten en handelsmis sies. Waarom? Nasser weel dus dat hij door Ul bricht te behandelen als een aan zienlijk persoon uit een echt be staand land de Westduitsers diep grieft. Zozeer zelfs dat hij er de Westduitse hulp mee kan verspelen, vele honderden miljoenen marken die hij stellig niet in die mate van Ulbricht kan krijgen. Waarom doet Nasser dit dan? Er zijn twee theorieën. De eerste her innert er aan dat Chroesjtsjef inder tijd ernstig gekritiseerd werd voor zijn gul toezeggen van hulp aan Egypte zonder daarvoor thuis per missie te vragen. De nieuwe macht hebbers zouden nu het systeem van voor wat hoort wat willen loepassen. Egypter tegenprestatie zou dan zijn erkenning van Pankow. Daar het voor andere Arabische landen op eens ook gemakkelijker wordt dit te doen als Nasser het voorbeeld heeft gegeven, zou dit het begin van een groot diplomatiek offensief in deze richting kunnen zijn. Het is een theorie - waarin dus een Russisch initiatief inzake de Duitse problemen in meespeelt - die onder meer in de Times is geuit. Pressie-middelen Maar waarschijnlijker is het een Egyptische waarschuwing aan Bonn op te houden met wapenleveranties aan Israël. Die zijn de laatste tijd aan het licht gekomen en betreffen o.m. tanks en helikopters; ze zouden een soort compensatie moeten vor men met excuses voor het feit dat Westduitse raketvorsers voor Nas ser werken. Bonn heeft steeds gepoogd de vriendschap der Arabische landen te behouden maar ook met Israël op zo goed mogelijke voet te komen. Het eerste is in verband met diplo matieke steun en voor de export be langrijk, het tweede vooral voor het Duits aanzien in tal van landen van het westen. Een officieel protest zou Nasser weinig helpen, al is het maar van wege de boter op zijn eigen hóófd, maar door Bonn te laten zien dat hij eventueel ook met de Oostduitsers kan aanpappen heeft hij een sterk pressie-middel. Hij stelt nu Bonn eens voor de keus: ophouden Israël militair te steunen of Ulbricht be haalt een grote diplomatieke over winning. Voor Bonn is het nare hier van vooral dat als dit slaagt de bondsrepubliek er op kan rekenen nog meer dan tevoren gechanteerd te worden met het eigen Hallstein- doctrine. Zo in de vorm van betalen of dit doen of dat laten, anders er kennen we Ulbricht. Het kan minis ter Schroder misschien helpen af te komen van dit door hem verwenste doctrine. HET ZWAARD VAN PALERMO 34. Haastig trad Aram op het bordes en staarde naar de beide ruiters, die thans langzaam op het slot toex-eden. De ge heimzinnige voorspelling van de oude vrouw, dat een ieder die naar het ver- dwenen zwaard zocht zijn doodsvijand op zijn weg zou vinden, klonk na in zijn oren en de avontux-ier vroeg zich af wie dezè twee mannen konden zijn. Toen werd hij plotseling bleek en wiex-p de oude, die naast hem was komen staan, een onder zoekende blik toe. Want eensklaps had hij de belde ruiters herkend. Het waren de ijdele edelman en diens dienaar, de x-eus- achtige zwaax-dvechter Felix. „Zou er waarheid schuilen in de woor den van de oude vrouw?" vroeg Aram zich af. Sedert zijn eerste ontmoeting met- de dichter Palermo hadden deze twee mannen hem dwars gezeten en alles in het werk gesteld om Palermo van zijn merk waardige zwaardschede te beroven. En thans doken zij juist op dit ogenblik wéér op. Hij bleef roex-loos naar hen kijken, ter wijl zij enkele woorden met een dienaar wisselden, daarna hun paax'den wendden en haastig tussen de bomen van het park verdwenen, dat het slot omringde. „Heer Alfonso dingt eveneens naar de hand van de Rode Hertogin!" kraste de oude vrouw. „Hij heeft alles in het werk gesteld om het zwaax'd te vinden dat de vinder recht geeft met Clelia te huwen, en zijn mannen hebben het land afgezocht naar de zwaax-dschede, die in het bezit van uw vx-iend blijkt te zijn" Aram knikte. Thans begreep hij waarom Alfonso en diens aanhangex-s zo verbeten Palex-mo's zwaardschede hadden betwist. „Wat komt hij hier zoeken?" vx-oeg hij zacht. „Hij zal nog eens zijn opwachtingen bij de hertogin willen maken!" kraakte de oude schamper. „IJdel als hij is, ti*acht hij haar telkens te overtuigen dat hij de enige geschikt echtgenoot voor haar is. Maar zijn hart is vals. Hij heeft haar landerijen en eigendommen meer lief dan haarzelf en loert er op om door een huwelijk dit alles ir. te krijgen"....

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6