gerda's EIGEN WEG Jubilerende C.J.V. te Zierikzee zorgde voor geslaagd feest Ein('e havenstaking 566 ste STAATSLOTERIJ Landbouwer stak schuur in brand Geheim verdrag China-Indonesië ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 februari 1985 Nr. 19731 in V.S. aanstaande Ingezonden mededeling maandag 8 februari 1965 TWEEDE KLASSE Prijzen van: l 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6 I 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 556 I 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 033 I 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 216* i 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 304 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 5957 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 79144 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 29080 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 09831 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 36394 Een prijs van I 2000 is gevallen op het nummer: 18484 Een prijs van I 5000 is gevallen op hel nummer: 36482 De prijs van I 25000 is gevallen op het nummer: 17425 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ZIERIKZEE, 5-2. Het is geen on vriendelijkheid tegenover de „klein tjes" van de C.J.V., dat een eerste opmerking wordt gemaakt over de ouderen, die op de vrijdagavond in de Concertzaal gehouden feestelijke bijeenkomst, ter viering van het 75- jarig jubileum, met vaart het blij spel in drie bedrijven „Madame Speerpunt" voor het voetlicht brach ten. Om in de stijl van de (ook nu aan wezige) dienstmaagd te spreken: „een jofel stuk", dat heel wat han den op elkaar heeft gebracht en dat de jongelui zelf met duidelijk ple zier hebben gespeeld. We hebben het stukken minder gezien bij het ama teurtoneel. Het gegeven is zwanger van komische vergissingskansen, die dan ook prompt tevoorschijn komen. Een jongeman krijgt een uitnodiging te komen logeren bij een oom en tante, die - koppelziek als ze zijn - hun dochter aan hem willen binden. De jongeman heeft echter in het dorp waar oom en tante wonen een ander meisje op het oog, maar uit gerekend zijn vriend heeft belang stelling voor de uit te huwelijken dochter. Het plan de campagne is snel gemaakt. De vriend gaat mee, niet als vurig aimant evenwel, maar vermomd als oude tante, die heel wat opschudding teweeg brengt. Na allerlei verwikkelingen komt - het kon niet uitblijven - de aap uit de mouw, maar dan heeft Amor al zo veel pijlen verschoten, dat de be duusde ouders er zich maar snel bij neerleggen, zodat het „happy end" goed gefundeerd wordt. Het stuk werd gedragen door en kele speelsters en spelers, die er uit sprongen. Als Pralientje, de uit te huwelijken dochter, speelde Tinie van der Goot een pittige rol, die haar op het lijf geschreven was. Nelly Schraver zorgde voor een grappige dienstbode; de dames Leny Beije en Ada Padmos deden hun best als echtgenotes, die met de proble men van de jeugd zaten opgescheept. Een speler met flair bleek Bert Sies, die als de eigen wegen bewandelende minnaar vlot spel liet zien. Een opvallende rol was die van Rob van Leeuwen als zijn vriend John nie, die in de vermomming van tante, raad wist met deze koddige travesti-rol. Noemen we verder nog Hannie van der Horst als Bertie, de vriendin van Pralientje en de „beide pa's", Pim Schraver en Piet Jonkei\ Het stuk werd gebracht onder regie van K. van Ruiswijk. De heer C. A. Uil had de tonelisten bekwaam ge grimeerd. Afwisselend programma Voordat „Madame Speerpunt" aan bod kwam, was al een gevarieerd programma afgewerkt. Na de C.J.V.- parade met een life-aankondiging van het 75-jarig bestaan, werd het Zoeken naar goud van Hitier OSTERRODE (West-Duitsland), 6 februari. - Het Westduitse leger gaat deze week in een kalksteen groeve in Osterrode zoeken naar een goudschat en documenten uit Hitler's Berlijnse hoofdkwartier. Dit heeft de politie in Hildesheim meegedeeld. De bewoners van Osterrode hou den vol, dat de S.S. de schat in een galerij heeft verborgen en dat de ga lerij door de Amerikanen indertijd met dyamiet is verwoest. Nederlander vermoordt Antwerpse chauffeur ANTWERPEN, 7-2. De 22-jarige F. D. uit Utrecht is in Antwerpen door de politie gearresteerd wegens moord op een taxichauffeur. Volgens de politie te Antwerpen heeft de Utrechtenaar de taxichauffeur ver moord om diens auto te stelen. Enige ogenblikken nadat de chauf feur met een pistoolsdhot in de nek was gedood, kon D. worden aange houden. Toevallige voorbijgangers, die getuige waren van de moord, waarschuwden de politie en beletten de vludht van D. In verband met een in Nederland gepleegde diefstal werd D. reeds door Interpol gezocht. Volgens de Utrechtse politie bestond het ver moeden dat D. naar -het buitenland was gevlucht. MARKTBERICHTEN TJicnveiling Steenbergen STEENBERGEN, 5-2. Uien, klasse II: Middel f 29,30-30; Bonken f 35; Drielingen f 25; Pickïers f 13; Stek f 11. Geveild pim. 45 ton. RED BAND ROOSENDAAL bondslied gezongen, waarna de voor zitter, de heer B. D. Schot, opende op de gebruikelijke wijze. Het lid mej. M. A. Volmer sprak daarop n.a.v. de spreuk uit het C.J.V.-bla- zoen: Romeinen 1 16. Gemeenschap pelijk zingen van gezang 174 1 ging vooraf aan de C.J.V.-revue. Met ge sproken woord en dia's werd de ge schiedenis en het hoe en wat van de C.J.V. uit de doeken gedaan. De jongeren zorgden hierna voor een alleraardigst spel: „Kees en Koen en hun Apachen", een echt De muziekvereniging „Apollo" zal a.s. zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering geven met als schaduw zijde, dat voor het eerst in haar 70- jarig bestaan (opgericht 8 maart 1895) geen muziekprogramma, zal werden uitgevoerd. Diverse oorzaken, o.a. slecht repeti- tiebezoek vanwege 't feit, dat ver schillende leden óf buiten het eiland óf dikwijls in een nachtdienst zitten, alsmede het vertrek van muzikanten waarbij jammer genoeg geen reser ves achter de hand staan, doordat de Brouwse jeugd schijnbaar geen enkele interesse toont om het corps te komen versterken, hebben het be stuur er toe gedwongen af te zien van een muziekprogramma. Gezien het feit, dat reeds diverse zangverenigingen en toneelclubs het loodje hebben moeten leggen, vraagt de bestaande muzikantenkern zich met angst af of het met „Apollo" de zelfde pad op zal gaan. Men hoort zo dikwijls dat een plaats zonder muziekkorps ondenkbaar is, zoals b.v. bij het organiseren van festivi teiten enz. SPORT Zaterdag 30 januari is een team Judoka's uit Zierikzee naar Raaras- donkvecr getrokken en heeft daar met uidelgk overwicht de overwin ning behaald op het jeugdteam van de V.J.C. tV eer se Judo Club). De teamwedstrijden werden on derling tussen de sportscholen van Sportinstituut J. C. Peeters uit Breda gehouden. Als inzet stond een grote wisselbeker op het spel. Het Zierikzeese jeugdteam was als volgt samengesteld: Hans v. d. Sande uit Zonnemaire en Dietje de Boer, Bram Matthijsse, Paul Bezuijen en Wijnand de Boer uit Zierikzee. Er werd gestreden in gewichts klassen. Iedere judoka diende twee partijen te maken. De partijen duur den 3 minuten of totdat een vol punt gemaakt werd. BILJARTEN In de competitie voor teams van het distrikt SChou Wen-Duivel and der K.N.B.B. werden in de afgelopen week een aantal wedstrijden ge speeld. Klasse C I: Renesse-OKK 4-3: J. Berrevoets-M. C. Lems 0-2; J. Vas- seur-L. v. Popering 2-0; L. C. Hanse- W. Kesteloo 2-0. Klasse C III, afdeling A: Onder Vrienden-VOG II 5-4: N. de Graaf- K. Akershoek 2-0; A. Rijnberg-C. Krello 2-0; P. Kook-T. Verkaart 0-2; T. Wessels-C. v. Tiggelhoven 0-2. OKK II-VOG II 7-2: L. v. Klinken- K. Akershoek 2-0; A. Heijboer-D. Verkaart 0-2; K. Kort-C. Krello 2-0; M. Quist-C. v. Tiggelhoven 2-0. Witte van Haemstede-Onder Vrien den 5-4: K. J. Bakker-N. de Graaf 0-2; J. Kik-J. Hart 2-0; A. J. Stoel- P. Koek 2-0; M. Evertse-A. Rijnberg 0-2. Klasse C III, afd. B: KVL-KOT 4-5; J. J. Romeijn-P. v. d. Hullc 2-0; J. v. d. Weijde-J. Stoutjesdijk 2-0; VOETBAL K.N.V.B. Zuid I 4e klasse G: De Schutlers-Zierik- zee 5-2; Oudemolen-DIVO 1—1; Kruisland-S.C. Gastel 1-5. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse B: Dreischor-Luctor 3-4; Kwadendamme-Renesse 0-2; Patrij- zen-Hansw. Boys 3-3; Kruiningen- Robur 1-2. 2e klas C: Zonnemaire II-Renesse II 2-12. Zaterdagcompetitie. le klas: Bruse Boys-Beren 2-5; AZW II-Middelburg 2-1; Wemel- dinge-Spui 3-0; Hoek-Nieuwdorp 8-1 2e klas A: SKNWK-Wolfaartsdijk II 4-7; Colijnsplaatse Boys-Duive- land 3-6; Serooskerke-Brouwersha- ven 2-4; Kloetinge II-Oostkapelle I-4; Veere-Wissenkerke 0-6. 3e klasse A: WIK-Zecmeeuwen II-5; Brouwershaven II-SKNWK II 1-2; Zwaluwen II-Bruse Boys II 0-4. Junioren. Groep A I: Zierikzee A I-Goes A I 12-2. VOLLEYBAL Het daincstoernooi te Nieuwer kerk MEVO-dames onbedreigd aan de leiding In de vijfde ronide van het dames- volleybaltournooi van Schouwen- Dutveland te Nieuwerkerk gehouden jongensstuk, waarin Indiaanse dap perheid en inventiviteit de traditio nele boef in de val brachten. Ver tederd genoot het publiek van de kleintjes, die met dit stoere stuk goed raad wisten. De geslaagde feestavond werd ge sloten door de heer H. Schot, waar na gemeenschappelijk werd gezon gen het: „Mijn sch^d ende betrou wen". De C.J.V. had de jubileum viering er op zitten. Bij elkaar is het een succes geworden om te onthou den. Te hopen is dan ook dat bovenge noemde oorzaken spoedig tot het ver leden zullen behoren en verschillen de gemeenteleden daadwerkelijk zul len helpen het korps met hun lid maatschap te versterken. Zondag 100.000 auto's over Brienenoordbrug ROTTERDAM, 7-2. Goed weer en een praatje van Bert Garthoff voor de radio over de Brienenoordbrug heeft de Rotterdamse politie voor grote problemen gezet. Met drom men kwamen de automobilisten van alle kanten opzetten om de nieuwe brug te bekijken. Om elf uur 's-mor- gens begon het, om zes uur 's avonds toen de drukte wat luwde, hadden meer dan 100.000 automobilisten in beide richtingen de burg gepasseerd, zo dacht de politie. Sommigen meer dan drie 'keer, want er waren er die zo geïmponeerd waren, dat ze rond jes gingen draaien. behaalt overwinning De le rond werd door 't Zierikzee se team gewonnen met 30 tegen 5 wat 'n zeer mooi resultaat genoemd mag worden. Na een half uur de tweede rond met 30 tegen 10. Hier door kwamen zij o.a. in het bezil van een door de V.J.C. beschikbaar gestelde team beker. De volgende ronde in het kader van de wedstrij den wordt 27 februari a.s. te Zie rikzee gestreden, waar dan het Bre dase team op bezoek komt. Een extra vermelding is het tech nische judowerk van de gebroeders de Beer waard. In hun gewicht zijn zij een klasse apart. We menen hier goede toekomstverwachtingen te" mo gen koesteren. Tot slot zij nog vermeld dat als scheidsrechter de heer J. C. Peeters, 3e dan, fungeerde, hulpscheidsrech- ter de heer Kieboom, le kyu, jurylid de heer D. R. Feijen, le Ikyu. P. v. d. Berge-C. Dekker 0-2; A. Quartel-S. Clerx 0-2. Klasse C IV, afd. A: Renesse-De Lely 2-7: J. Everaers-A. Kramer 0-2 A. W. Braai-J. MeganCk 2-0; J. Hulshof-S, Westdorp 0-2; Jac. Verse- put-W. de Groot 0-2. KVL II-Graaf Floris V 7-2: K. Stouten-J. Beeke 2-0; M. der Weduwen-A. v. Nieu- wenhuize 0-2; L. Klompe-C. de Moor 2-0; J. v. d. Zande-J. 'de Jonge 2-0. OKK III-Caramfoole II 4-5: J. C. v. Felius-J. Dorst 0-2; J. Thiery-K. Dorst 2-0; J. Lemsom-C. Kommer 0-2; M. Thiery-C. Dooge 2-0. DOS- Oarambole 5-4: J. Smits-K. Dorst 2-0; I. den Boer-K. Kommer 0-2; J. de Jon'ge-C. Dooge 0-2; A. Vijver- berg-J. Dorst 2-0. liepen de Mevo-dames weer verder ujt, zij hebben nu een voorsprong op hun tegenstanders, die niet meer is in te halen. Maar meer dan de zegevierende Mevo-speelsters, die hun overwin ning straks zeer verdiend in de wacht zullen slepen, een overwin ning die hun van harte gegund is, dient men toch ook bewondering te hebben voor de zo moedig en zo goed spelende plattelandsvrouwen, want deze dames, die in vorige jaren dikwijls op de laatste plaats ein digden, hielden en houden moedig vol en hun sportiviteit moge menige andere club op ons eiland ten voor beeld strekken. Ze behaalden in deze ronde 6 punten, daarmee zowel Bru als Nieuwerkerk achter zich latend, door de tweede plaats op de rang lijst te gaan bezetten. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: Nieuwerkerk-Bru 15-11 7-15 (1-1); Mevo-Plvr. 14-16 15-8 (1-1); Mevo- Bru 15-3 15-12 (2-0); N.kerk-Plvr. 7-15 15-7 (1-1); Plvr.-Bru 15-4 15-2 (2-0); Nwk-Mevo 6-15 11-15 (0-2); Mevo-Plvr. 6-15 15-4 15-7 (2-0); Bru -Mevo 15-8 15-12 (2-0); Nwk-Pl.vr. 8-15 9-15 (0-2). Mevo behaalde in deze wedstrijd 9 punten, de plattelandsvrouwen 6, Nieuwerkerk 2 en Bruinisse 1. Het totaal aantal punten is voor Mevo 36, Plattelandsvrouwen 9, Bru 18 en Nieuwerkerk 17. AMSTERDAM. De Amerikaanse oud-minister Christian Herter, die nu speciaal vertegenwoordiger van de Amerikaanse president voor han delsaangelegenheden is, heeft bij zijn verblijf in Amsterdam, Nederland geprezen als een betrouwbare, in tegere en intelligente bondgenoot. Hij vond Nederland echter ook wat to bescheiden. PHILADELPHIA. 8-2. Zondag avond laat is overeenstemming be reikt over een nieuw arbeidscontract voor de havenarbeiders in de Ame rikaanse stad Philadelphia. De Ame rikaanse onder-minister van arbeid, James Reynolds, verklaarde dat het akkoord waarschijnlijk wel de weg heeft vrijgemaakt voor beëindiging van de staking van 60.000 havenar beiders, als gevolg waarvan het werk in alle havens aan de Ameri kaanse oostkust nu al vier weken stil ligt. De Gaulle en Wilson PARIJS, 8-2. President de Gaulle heeft deskundigen om een rapport verzocht inzake vliegtuigbouwpro jecten waarin Groot-Brittannië en Frankrijk zouden kunnen samenwer ken, zo wordt in Parijs vernomen. Hij zou dit dossier willen bestuderen vóór het bezoek dat de Britse pre mier Harold Wilson naar verwach ting over enkele weken aan Parijs zal brengen, zo zeiden presidentiële kringen zondag. Suriname krijgt een universiteit PARAMARIBO, 6-2. Ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van het Surinaamse parlement op 8 mei 1966, zal de bevolking een uni versiteit worden aangeboden door de regering en de staten van Suri name. Minister-president J. A. Pengel, die deze beslissing van 'de Surinaam se regering toelichtte, zei dat de op richting van deze universiteit voor Suriname van zeer grote betekenis zal zijn, niet alleen op morele gron den, maar ook in materieel opzicht. STADSKANAAL, 6-2. De landbou wer R. L. 'uit Eerste Exloërmond, die woensdagavond door de rijkspolitie te Exlo is 'gearresteerd, omdat hij er van werd. verdaaht zijn kapitale boerderij te 'hebben aangestoken, heeft bekend een brandende lucifer bij een plas petroleum van twaalf vierkante meter in zijn schuur te hebben gehouden. Hij deed dit, zo zegt hij, om de plas op te ruimen. Hij verklaart met een blik petroleum te zijn gestruikeld. De boerderij van de landbouwer brandde geheel af. NEW YORK, 7-2. - Volgens het Amerikaanse blad „New York He rald Tribune" zou Indonesië een ge heim militair verdrag hebben geslo ten met conimunistisch-China. In een vorig jaar december ge houden bijeenkomst met Indonesi sche ambassadeurs, welke in New York plaatsvond, had minister Soe- bandrio de bijzonderheden uiteenge zet van dit verdrag en de plannen van president Soekamo. Hierbij wa ren onder andere de Indonesische ambassadeurs in Den Haag, Brussel, New York en Ottawa aanwezig. De plannen van Soelcarno zouden neerkomen op de verwijdering van Britse en Amerikaanse bases uit Zuidoost-Azië met hulp van com- munistisch-China. De strategie van Indonesië zou zich echter voorname lijk richten op de Britse aanwezig heid in Maleisië. Gedurende de winter verbleef Gerda van 't Grashek onafgebroken bij tante Gerdien in de Anna Von delstraat. Hoewel ze na een paar weken het plan opperde om ergens in de stad in betrekking te gaan, wilde tante Gerdien er niet van ho ren. „Schatje, ik heb nog nooit zo'n prettig en gemakkelijk leven gehad, sinds jij over de vloer bent. Ik zal je iedere week een paar centen ge ven, want je neemt me in dit grote huis praktisch al het werk uit han den en je bent meer waard dan een dienstbode voor dag en nacht." Hoewel Gerda protesteerde en het beetje werk, wat zij deed nog niet eens voldoende achtte om haar kost en inwoning mee te betalen, hield haar tante voet bij stuk en gaf haar iedere week een paar briefjes. In het voorjaar deed Gerda's tan te nog één poging om de ouders te verzoenen met de gedachte, dat hun dochter met Arie de Nots ging trouwen, maar beiden waren on vermurwbaar. Gerda bleef op „De Peppelhorst" altijd welkom en voor de rest basta. Tante Gerdien kon zich de moeite voortaan beter be sparen. In mei trouwden Gerda van 't Grashek en Arie de Nots in Am sterdam in alle pracht en praal. Al les was voortreffelijk door tante Gerdien georganiseerd, in samen werking met de familie De Nots, want na het tweede bezoek aan „De Peppelhorst" had de oudere vrouw de taxichauffeur opdracht gegeven door le rijden naar het Moordgal, alwaar ze kennis maakte met de fa milie De Nots en van deze mensen een prettige indruk kreeg. Met veel moeite had ze in een der dorpen rond Amsterdam een stalhouderij gevonden, die nog beschikte over keurige koetsjes en ook wel aan twee witte schimmels wist te komen, zo dat Amsterdam zijn ogen vergaapte aan een ouderwetse, maar dure Duitse ex-verpleegsters staan terecht MÜNCHEN, 6-2. In München zul len op 22 februari veertien voorma lige verpleegsters terechtstaan we gens medeplichtigheid aan Hitler's euthanasieprogramma. Volgens de dagvaarding zouden de vrouwen in een verpleeginrichting in Pommeren geestelijk onvolwaar dige patiënten met morfine, luminal en veronal om het leven hebben ge bracht. De berechting van oorlogsmisdadigers DEN HAAG, 6-2. De Amerikaanse ingenieur van Poolse afkomst, Leon W. Wells, schrijver van het boek „FA 63" over zijn leven als joodse gevangene in het Duitse concentra tiekamp Janowska bij Lemberg, heeft vrijdag in Den Haag tot journalisten gezegd dat de berechting van groep jes oorlogsmisdadigers, zoals deze thans in de Bondsrepubliek Duits land geschiedt, meer schade doet dan goed. Hij wees in het bijzonder op het dezer dagen geëindigde Auschwilz-proces. Uit de uitspraken kan men de conclusie trekken, dat zij die de jodenvervolger Eichmann hebben geholpen, niet schuldig zijn. Het heeft geen zin op deze manier door te gaan, MEMORANDUM OVER OMROEPVRAAGSTUK DEN HAAG, 6-2. Het Nederlandse cultureel contact heeft bij de minis ter van onderwijs, kunsten en weten, schappen een memorandum over het omroepvraagstuk ingediend. In dit memorandum zegt het con tact onder meer dat het in zijn lei ding een op democratische wijze en in geest van verbondenheid tot vorm gebracht representatie van ruim een honderdtal nationale culturele orga nisaties van grote geestelijke ver scheidenheid met enkele miljoenen cultureel actieve leden is en onge twijfeld de aanwezigheid en werk zaamheid vertegenwoordigt van een cultureel criterium, dat een groei proces naar innerlijke eenheid in ons land openbaart. Er zouden bij de uit breiding der zendmogelijkheden con crete ontmoetingspunten geschapen moeten worden, waar de cultureel gerichte omroepinstanties het ge- prek binnen de nationale cultuur kring op zodanig niveau situeren, dat de bewogenheid der geestelijke accenten tot haar recht komt. Het contact zegt tenslotte dat zij een bijdrage zijnerzijds wil verlenen aan het doorbreken van een hegemo nie van het getalscriterium in het omroepbestel. trouwpartij met rijtuigen en paar den. Gerda van 't Grashek was een al lerliefst bruidje - een koninginnetje in tule, was het oordeel van tante Gerdien - met naast zich een rijzige bruidegom in jacquet. En al was er bij de jonge vrouw het stille, nau welijks bedwongen verdriet van wege de afwezigheid harer ouders, veel werd er goed gemaakt door de onverwachte verschijning van haar vriendin Tannie en Geert Alfrink- hof: wat dacht jij? Ik ben toch zeker je vriendin? En ik heb toch een uit nodiging van je ontvangen? Dus, hier ben ik, met mijn vriend Geert? Ja. we kunnen de laatste tijd heel goed met elkaar overweg, nietwaar Geert? Tante Gerdien had alles gedaan wat mogelijk was om een zo prettig mogelijke huwelijksdag voor de twee jonge mensen te arrangeren en ze slaagde daarin ten volle. Na de plechtigheden in het stadhuis en de kerk, reed het gezelschap terug naar de grote woning in de Anna Vondel- straat.waar alles in gereedheid was gebracht voor een uitgebreid diner, terwijl 's avonds een orkestje zorg de voor de stemming. Temidden van de vele gasten, vrienden en beken den, troonde het pasgetrouwde paar. Geleidelijk aan raakte Gerda ermee verzoend, dat haar ouders, bene vens haar tantes en nichten niet aanwezig waren, want de anderen vergoedden zoveel in hartelijkheid, liefde en vriendschap, dat haar hart er vol van werd. Tannie zat met Geert geruime tijd bij het jonge paar. „Ik ben enkele malen op „De Peppelhorst" geweest, Ger. Zal ik jou eens wat vertellen? Dit komt allemaal weer in orde. Vandaag is het natuurlijk aan de ene kant verdrietig, dat je ouders er niet zijn. Maar ik ben ervan over tuigd, dat zij op de duur wel bij zullen draaien -Kom, nou jrr" nt RIJKSWEG TILBURG-GORCUM TILBURG, 6-1. De gemeente Til- burg zal zelf het weggedeelte tot Leon op Zand, onderdeel van de nieuwe rijksweg Tilburg-Gorkum, mogen aanleggen, aldus heeft minis ter van Aartsen besloten. Het rijk zal tweederde van de kosten voor zyn rekening nemen. Hel rijk zal bovendien zorgdragen voor een gedeelte van de weg vanaf Loon op Zand tot daar waar deze zal gaan uitmonden op de weg Waalwijk-Gorkum en trachten daar mee gereed te zijn op het moment waarop ook Tilburg klaar is. In afwijking van wal het rijkswe genplan omtrent de rijksweg Til- burg-Gorcum vermeldt - of beter niet vermeldt - is de minister bereid te bevorderen dat de totale weg als nog voor 1970 zal zijn gerealiseerd. De gemeente Tilburg heeft al enige jaren geleden voorbereidingen ge troffen voor de aanzet van de weg Tilburg-Loon op Zand en hiervoor reeds een brug over het Wilhelmina- kanaal doen bouwen met aansluiting op de kom der gemeente. LAND- EN TUINBOUW Nieuw bouwsysteem voor stallen ARNHEM, 6-2. Het coöperatief bouwbureau voor de landbouw te Arnhem heeft uit Denemarken een bouwsysteem voor stallen ingevoerd waarbij de boer zelf aan de bouw kan meewerken. Twee van deze „Tectum" stallen zijn reeds geplaatst ■in de ruilverkaveling Tielerwaard onder Vuren. Dc wanden van deze stal bestaan uit holle, van houtwol en cement gemaakte blokken, die met beton gevuld worden. In Denemarken wend het systeem ontwikkeld door het bureau Tectum, een met eigen architecten, economen en landbouwdeskundigen werkende afdeling van -een coöperatieve land bouworganisatie. Bij het coöperatief bouwbureau in Arnihem zijn aange sloten landbouw- en landarbeiders- organisaties in Gelderland, Over ijssel en Utrecht. AMSTERDAM. De rijkspolitie te Kortenhoef heeft zondag in samen werking met die van Barneveld de 34-jarige vertegenwoordiger J. C. B. uit Barneveld aangehouden en inge sloten. De man wordt ervan ver dacht zich in een periode van een maand f 12.000 tot f 13.000 aan goe deren te hebben toegeëigend zonder daarvoor te betalen hun enig kind en ik zal vandaag of morgen, als ik naar „De Peppel horst" ga, wel eens een boekje open doen over jouw kersverse echtge noot. Meid, 't is dat ik Geert hier bij me heb, maar ik zou haast jaloers worden op die knappe knul van je. EnehAria. rakker, ik heb bewondering voor je, hooi', dat wil ik nu echt wel weten. We komen af en toe eens kijken in Amsterdam, hoe jullie het maken en pas op, meneertje, dat je mijn vriendin ver troetelt en goed voor haar bent, want anders krijg je met ons te doen, nietwaar Geert?" De jongeman grinnikte een beetje en keek met een verheerlijkte blik in zijn ogen naar het meisje aan zijn zijde. „Ik denk, dat het wel aan Arie toevertrouwd is om het Gerda naar de zin te maken," was zijn mening. Later op de avond had Gerda gelegenheid om onder vier ogen met Tannie te praten. „Hoe is het met moeder? En met vader?" Het meisje dacht even na, voor ze antwoordde; „Ik zou liegen, als ik zei, dat het ze niets kan schelen. Je vader is ouder geworden en ik heb zo het idee, dat je vader zelf geen bezwaren gehad zou hebben. Maar jaje moeder is een Van Elten, he? Dat zegt al genoeg. Ze laat niets merken als ik er ben, maar als ik over jou en Arie vertel - wat ik dan wist - luistert ze met open oren, dat had ik best door. Nu ja, ze zullen het zich wel een beetje aantrekken en vandaag zullen ze helemaal wel een beroerde dag hebben, maar het is tenslotte hun eigen schuld. Ik weet wel, toen ik het pas hoorde van jou en Arie, heb ik er eerst een poosje over lopen piekeren. Ik heb altijd gedacht, dat jij en Brand van daag of morgen wel zouden trou wen. Achteraf bekeken is het maar gced, dat je hem niet genomen hebt, Gerda, want hij is een zuiplap en gaat tegenwoordig ieder weekeind aan de boemel. Hij mag nog van ge luk spreken, dat jouw Arie er inder tijd geen politiewerk van gemaakt heeft. Daarom zeg ik vandaag eer lijk en zonder omwegen: Ger, je hebt een goeie keus gedaan. Ik hoop. dal jullie erg gelukkig mogen worden en dat andereach, dat komt al lemaal vanzelf wel in orde. Let maar eens op." C vervolgd,) JUDO Schouwen-Duivelands team te Raamsdonkveer Competitie voor teams district Scliouweii-Duiveland BROUWERSHAVEN Het gaat niet goed inet muziekvereniging „Apollo" 53 Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5