-elna X raak \7 D. C. Viergever Fa. Koevoets 75-jarig jubileum C.J.Y. - Zierikzee R. P. H0GERHEIJDE KINDERFILM grote kortingen aan op f onze gehele voorraad! t PAUL VAN GEESBERGEN Coöperatieve Boerenleenbank Dreischor elektrisch, stofvrij vegen van schoorstenen actieve verkoopster De vergadering van de Zierikzcese raad Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte yan onze dochter JANETTE N. v. d. LINDE W. P. v. d. LINDE- ZOETER Ouwerkerk, 29 januari 1965 Tijdelijk adres: Van Heemstralaan 26, Baarn uofi Op zaterdag 6 februari j f a.s. hopen onze geliefde l f ouders, behuwd- e; J grootouders: N. W. v. d. WERF C. v. d. WERF-LUKUS j hun 25-jarig huwelijks- i feest te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en klein kinderen 'n Receptie van 4.00 tot 5.00 uur in het Ned. Herv. jeugdgebouw. Noordgouwe, 2 febr. 1965 i <9CSOK9C6<S<9CS0KSCS<S<9CS Heden overleed te Alphen aan de Rijn, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder DIGNETJE J. HAGE- RIDDERHOFF weduwe van J. J. Hage in de ouderdom van 84 jaar en 11 maanden. Uit aller naam: Oosterland M. A. DE JONGE-HAGE J. C. DE JONGE Alphen aan de Rijn, 1 februari 1965 Prins Hendrikstraat 63 SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Personeel gevraagd: Per 1 mei a.s. een vakbe kwame landbouwersknecht. Indien nodig woning be schikbaar. - J. Barendregt, Blindevveg, Dreischor. Personeel aangeboden: Iemand om uw moestuin om te spitten. Brieven onder nr. 2107, bureau van dit blad. Personeel aangeboden: Jongeman wil zijn patroons diploma automobielen pro ductief maken. Inlichtingen: bureau van dit blad onder nr. 2157. Net meisje, 18 jaar, zoekt werk, liefst in winkel. - C. Manni, Zandweg 29, Haam stede. Te koop: Prima dubb. stamprincesse- bonen a f 2,50 (ontsmet) bij M. Steenpoorte, Oud Heilige- weg 43, Oosterland, telefoon (01114) 548. Z.g.a.n. A.E.G. wasmachine, tegen billijke prijs. - Goud zwaard, Koraalstraat 5, Zie- rikzee, telef. 2491. Eéndags haantjes en hen netjes. Joh. Schouls, Laan v. St. Hilaire 1, telefoon 2232, Zierikzee. Te koop gevraagd: Kinderfietsje voor leeftijd 5 jaar. - J. van Dreven, H. J. Doelemanplein 12, Zierikzee. Te huur: Autostalling. - A. Rombouts, Slabberswerf 26, telef. 2475, Zierikzee. Diversen: Aangelopen: een jonge poes, donkergrijs met zwart, witte borst. Afhalen bij J. D. C. Berrevoets, Bagij nestraat 46, Zierikzee. Philips televisie! 48 cm, reeds vanaf f 728,A. D. van den Berge, Zevenhuisstraat 6, tel. 2962, Zierikzee. Uw adres voor melkwatten en Neomoscan „M" voor aan- slagvrije reiniging van melk machines en -gereedschap (tast geen rubber of gereed schap aan) is: P. M. v. d. Klooster te Schuddebeurs. Vraagt inlichtingen en proef- flacon. Telefoon (01110) 2745. Philips elektrische dekens: f 79,—, f 98,—, f 99,—, f 118, en f 138,A. D. van den Berge, Zevenhuisstraat 6, tel. 2962, Zierikzee. Voor uw auto autoflex, snel drogende laik. Verkrijgbaar in de belangrijkste kleuren van bekende automerken. Mol, Nieuew Boogerdstraat, Zierikzee. Bezoekt de uitvoering van de harmonie „Crescendo", Drei schor, op donderdag 4 en za terdag 6 februari a.s. in hotel „De Drie Schapen", met mu ziek, toneel en bal na. Aan vang 7.30 uur precies. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen vooruitbetaling! Altijd recht van koop. Vandaag be steld, morgen geplaatst. Belt (óók 's avonds) Zierikzee no. (01110) 2540. Wegens verbouwing Melk markt is onze zaak tijdelijk gevestigd: Zevenhuisstraat 6 Techn. Bureau A. D. van den Berge, telef. 2962, Zierikzee. De originele kleur van o.a.: Ferguson, David Brown, Ha- nomag, Farmall, Claeys, enz., hebben wij in voorraad. Deze verf is bestand tegen olie en vet. „Verf en Kleur", Meel- straat 40, telef. (OHIO) 2100, Zierikzee. Opruiming nieuwe lederen kleding! Nog één lange lede ren damesjas van f 185, voor f 45,nog drie korte lederen dames j asjes (meis- jesmaten) van f 120,voor f 35,Ook nog enkele imi tatie lederen jassen, zowel kort als lang. Eveneens voor spotprijzen! Fa. W. Gilijamse, Renesse, telef. (01116)370. Nieuw plaatje! f 3,95 De schommelstoel-Gert Timmer man. - A. D. van den Berge, telef. 2962, Zevenhuisstraat 6, Zierikzee. Wegens andere werkzaam heden dönderdag a.s. na half acht gesloten. Kapper A. W. Biesen, Appelmarkt, Zierik zee. Nieuw plaatje f 3,95 Jim Ree ves-Bimbo. - A. D. van den Berge, telef. 2962, Zevenhuis straat 6, Zierikzee. C.J.V. jubileert - 1890-1965 - Donderdag 4 februari recep tie 6.15-7.30, Ds. v. d. Berg- ieugdhuis, Visstraat; vrijdag 5 februari jaarfeest, 8 uur, Concertzaal, toegang f 1,50; zaterdag 6 februari oliebol lenactie. Erres centrifuges, 3000 toeren f 159,A. D. van den Berge, telef. 2962, Zevenhuisstraat 6, Zierikzee. Voor uw auto: metaalvernis, •?en afdoende, onzichtbare bescherming van het chroom. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Vapo". onze natuurperma- oent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef 2767. Zierikzee. Vele landbouwers vertrou wen op „Shell" produkten! De Braai, Nieuwerkerk, telef. (01114) 377. Voor uw landbouwwerktui gen traktorlak. U kunt kie zen uit 15 bekende fabrieks- deuren en u bent altijd wel kom voor adviezen. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Voor ijzer en beton hebben wij „Paratol", zeer geschikt voor betonnen silo's tegen aantasting door humus, zu ren enz. In 1, 2Vz en 5 kg- verpakking. Verkrijgbaar bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zierikzee. Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 2,35. Bij apoth. en drogist. Voor uw auto: „Ferrofix"! Voorkomt dat roest de lak aantast. Mol, Nieuwe Boo gerdstraat, Zierikzee. Voor uw haard of kachel Sihell-petroleum. De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114)-377. SPIJKER- BROEKEN met en zonder spijkers Havenpark 5 Zierikzee Wegens verbouwing en installatie vrijdag 5 febr. a.s. de gehele dag gesloten firma Gebr. Verion Burgh Te koop van particulier: Een degelijk ruime Vanxhall Cresta Motorisch en uiterlijk in goede staat van onder houd. Heeft altijd binnen gestaan. Brieven onder nr. 2155 bureau van dit blad. de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier dat brengt U de nieuwe ('n ZWITSERS preclsfe- produkt van topklasse binnen het bereikvan iedere beurs I) Wilbrink Zonen Korte St.-Janstraat 4, Zierikzee Telefoon 2923 Met volledige garantie lessen en service In de winkel te Haamstede: grote sortering Upper Ten- rooktabakken. Sigarenmaga zijn D. C. Viergever, hoek Weststraat-Ankerweg Haam stede. Een shag- of tabakszak, ook waar u een pijp in opbergen kan, bij sigm. D. C. Vier gever, hoek Kraanplein, Zie rikzee en Weststraat, Haam stede. 1890 1965 Donderdag 4 februari: 6.15-7.30 uur receptie in het Ds. v d. Berg-jeugdhuis, Visstraat. Vrijdag 5 februari: JAARFEEST - 8.00 uur - in de Concert zaal. Blijspel „Madame Speerpunt". Toegang f 1,50. Zaterdag 6 februari: OLIEBOLLEN ACTIE Deze grote compote schaal Is van gekleurd kristal plastic, 22 cm o In diverse kleuren 1,39 6 kleine schaaltjes 11 cm p bijpassend 2,65 Alle telefoonnummers en adressen bij elkaar in deze alfabetische telefoonklapper Geheel metalen uitvoering Frituurpan van zwaar emallle, met vertinde inzet en deksel 22 cm p nu één gulden voordeliger 1,69 9,50 5 schriften van 1 8 blz. zuiver wit houtvrij papier per 5 stuks 59 cent Deze aanbiedingen zijn geldig t/m a.s. zaterdag TIA JOH.DE vairs rRiFS jr HAVENPLEIN 8-10 ZIERIKZEE X"X~X*X*X*X*X»X'X*X'X'X»X*X,X,X*X'X,X*X> :j: Wijnhandel I „Naast de Beurs" - Zierikzee 'f Onze nieuwe Beaujolais 1964- f 3,30 per fles X „Inco" advocaat X van f 4,25 voor f 3,95 per fles x-x—x-x—i-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-*: voor kinderen van leden van 't N.V.V. op zaterdag 6 februari a.s., 's middags om 3.00 uur, in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw, 't Vrije, Zierikzee. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar aan het begin van de voorstelling. Daar wij over enkele weken gaan VERBOUWEN bieden wij U in onze balansopruiming nog Profiteert dus nog snel van deze speciale X. aanbiedingen! Beter én voordeliger: Ziet etalages.' Y Korte St. Janstraat 22 - Zierikzee - Telefoon 2347 r. ADVERTEREN DOET VEREOPEN Controle van alle spaarbankboekjes en beschrijving rente op MAANDAG 8 FEBRUARI van 9.00-12.00 uur letter A t/m D; van 2.00-5.00 uur letters E L/m K; DINSDAG 9 FEBRUARI van 9.00-12.00 uur letters L t/m Q; van 2.00-5.00 uur letters R t/m Z. Het bestuur Ondergetekende beveelt zich beleefd aan voor het Over geheel Schouwen - Duive- land te ontbieden M. MOERLAND Lammermarkt 10 - Zierikzee - Telefoon 2358 Per 1 maart'of eerder is in onze zaak een plaats vacant voor een die liefst als zodanig werkzaam is geweest en niet beneden 20 jaar. Hoog loon! JOH. DE Vltirï J Havenplein 8-10 - Zierikzee Butaan Gasstellen Electr. Boilers Wastafel Baden Urinoirs, enz. enz. ANKER ruimt alles op Nieuwe en gebruikte Bromfietsen Scooters Motors Ascessoires, enz. enz. ZIERIKZEE. 30-1. Op de jongste raadsvergadering is door de voor zitter, burgemeester mr, F. Th. Dückmccster medegedeeld, dat er voor een bedrag van f 274.255,25 is uitgegeven voor de aangekochte per celen in het saneringsgebied. Het be treft hier 158 gebouwen. Eigenaren van nog te verwerven panden wor den systematisch aangeschreven met het verzoek hun eigendommen aan de gemeente te verkopen. De raad ging akkoord met de op heffing van de onbewoorabaarverkla- ring van het pand WeverShoek 7. Hierin zal een garage worden onder gebracht. De heer C. J. Verheule werd - ter voorziening in de vaka- ture M. Dieleman - benoemd tot lid van de commissie tot wering van sdhoolverzuim. Tot leden van de ad viescommissie sociaal beleid, i.v.m. de inwerkingtreding van de Algeme ne Bijstandswet, werden benoemd mevr. .J. P. v. d. Werve-Schouls en de heren C. J. Coumou, mr. K. A. Keunimg en J. Leijdekkers. Bij K.B. is van de Staat bij de gemeente in beheer en onderhoud gebracht een gedeelte van de Julianastraat. groot 2.49.30 ha. Voor de eigendomsover gang wordt de gemeente als tegen prestatie in rekening gebracht een som van f 350. De raad ging met het desbetreffend voorstel akkoord. Be sloten werd verder tot verkoop van een kavel industrieterrein voor een timmerfabriek van de fa. F. den I-Iartog zonen. Kennis werd geno men van de gerectificeerde kadas trale aanduidingen. Het voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan Malta I - de fei telijke inhoud waarvan wij reeds in ons blad hebben opgenomen - ont moette geen tegenstand. Idem de herziening van het bouwplan Malta II en de uitgifteprijzen van een aan tal kavels 'grond. Tenslotte werd het bedrag per leerling voor het o.l.-on derwijs en openlbare u.l.-onderwijs voor 1965 vastgesteld, zijnde respec tievelijk f 72,04 en f 94,20. Bij de rondvraag attendeerde de heer Jonker op de sdhaarse verlich ting van de Bagij nestraat. De heer Coumou wees op de noodzaak de lampen ter verlichting van de mo numenten juist af te stellen, tenein de verblinding van de weggebrui kers te voorkomen. De voorzitter meende dat men het niet veel anders zal kunnen doen. Voor de Nobelpoort worden speciale voorzorgen getrof fen. Tenslotte deelde de voorzitter op een vraag van de heer Jonker nog mede dat het derde hier te bou wen gymnastieklokaal valt buiten het bezwaar van de gemeentebegro ting. Russische en Britse functionaris sen zijn maandag in Moskou bespre kingen begonnen over een te sluiten overeenkomst inzake contacten op het gebied van wetenschappen, tech nologie .onderwijs en cultuur voor de periode 1965-i967. BRUSSEL. De uitvoerende com missie van de Europese economi sche gemeenschap heeft een voor stel goedgekeurd om het sociale fonds van de E.E.G. in te schakelen bij de bouw van arbeiderswoningen. b Prinses Gracia van Monaco heeft maandag het leven geschonken aan haar derde kind, een meisje. De ge boorte werd bekendgemaakt door middel van 21 saluutschoten vanaf de paleismuur. WASHINGTON. Het Witte Huis heeft de benoeming van de 43-ja- rige Nicholas Katzenbach tot mi nister van justitie bekendgemaakt. De 37-jarige Ramsey Clark is aan gewezen als onderminister. SEOEL. Naar van betrouwbare zijde is vernomen, is een aanslag gepleegd op generaal So Hin Soen. Men vermoedt, dat een agent van de Zuidvietnamese Vietcongopstan- delingen is. HET ZWAARD VAN PALERMO 31. „Gc zijt in deze dracht nog schoner dan in uw mannelijke wapentooi!" riep de dichter Palermo geestdriftig uit. „O, noem mij toch uw naam, opdat ik er een rijm woord op kan vinden en u tot in lengte van dagen kan bezingen!" „Mijn naam luidt Clclia", zei ze lachend. „Ik vrees dat het moeilijk is daar een rijm woord op te vinden, messire. Ook mijn va der, die hertog was over deze streek, heeft zich vaak aan die naam geëi-gerd. Hij had liever een zoon willen hebben. Daarom voedde hij mij op alsof ik een jongen was en leerde mij de edele kunst van het zwaardvechten". „Ge verspilt uw tijd met nodeloos ge babbel!" viel de oude vrouw haar in de reden, „Was het niet uw bedoeling over de zwaardschede te spreken?" ..Over de zwaardschede die mijn vader mij schonk?" vroeg Palermo driftig. „Hij staat vrij tot uw beschikking. Wilt. ge dat ik hem u schenk?" „Integendeel, messire", zei Clelia lachend, ,,als 'het. werkelijk de zwaardschede is die wij zoeken zijt gij hel die iets geschonken krijgt!" „Maar wat is er dan met die raadsel achtige schede aan de hand?" vroeg Aram brandend van nieuwsgierigheid. „Er bestaat, een oud verhaal over die schede. Mijn vader heeft het mij verteld op zijn sterfbed", zei ze rustig. „Degene die met deze zwaardschede hier voor mij verschijnt, zal de man zijn waarmee ik in het huwelijk treedt... Zij kon niet verder gaan. De dichter Pa lermo was met een gil van verzaliging bezwijmd en viel totaal overmand door vreugde en geluk als een blok in Aram's urmen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7