Btonchï letten BAYER Britse reddingsboot bezoekt Burghsluis „Kolenboer" ruimt stof en as weer op STAD EN EILAND Een triest record De eerste honderd dagen van Wilson A. Buijs kampioen 3e ld. libre gewest Zeeland-Brabant K.N.B.B. Bemanning officieel ten gemeentehuize ontvangen Z1ERIKZEE, 1-2. De heer M. Moerland alhier, brandstoffenhandelaar van beroep, is zeker wel de enige kolenboerdie zich na aflevering van het zwarte goud nog druk maakt om de rommel welke na een ivinter van on afgebroken stoken in de schoorstenen is aangericht. Behalve als „siofbren- ger" kan men de heer Moerland van nu af aan ook geredelijk zien als „siof- haler", en dat is is een combinatie welke tot nog toe op Schouioen-Duive- land niet te vinden was. De heer Moerland gaat in zijn nieuwe taak bepaald niet te werk met veger en blik, maar uitgerust met een enorm soort stof zuiger, waarmee het mogelijk is dit elk voorjaar voor vele huisvrouwen terugkerende nare karweitje snel en stofvrij te klaren. En dat is iets bij zonders voor een kolenboer, die toch eigenlijk in de eerste plaats er voor zorgt dat het stof er ieder jaar weer komt SCHARENDIJKE Jaarvergadering afdelingen N.C.A.B. en N.C.B. BURGHSLUIS, 1-2. - Broederlijk naast elkaar voeren maandagmorgen te omstreeks 10.30 uur twee redding boten de Oosterschelde op in de rich ting Burghsluis. Het waren de En gelse reddingboot R.N.L.I. 44.001, die des morgens uit Breskens was ver trokken en de President Jan Leis, de reddingboot uit Burghsluis die de Engelse gasten een eind tegemoet was gevaren. De Engelse boot maakte een gast- trip langs de stations van de Kon. Zuidhollandse Mij. tot Redding van Drenkelingen en droeg uit eerbied voor het gastvrije Nederland de Ne derlandse vlag in top. Daaronder woei de maatschappijvlag, blauw wit, met de letters R.N.L.I. (afkor ting van Royal National Lifeboat In stitution) en tenslotte de Engelse vlag. De Engelse boot bleek van een heel ander type en gelijkt meer op een race- dan op een reddingboot. Het schip vaart ook harder dan de „Leis" en liet dat buiten de haven nog eens duidelijk zien door er op topsnelheid (15 mijl) van door te gaan. Overigens is duidelijk te zien dat het een reddingboot is. Ingewij den beweren dat de in Amerika ge bouwde boot meer geschikt is voor de lange deining van de Atlantische Oceaankust dan voor de Noordzee met haar betrekkelijk korte golfslag. Toen beide schepen, waarbij op de „Leis" het commando werd gevoerd door de nieuwe schipper C. Schot uit Colijnsplaat, die zich binnenkort in Burgh hoopt te vestigen, afmeerden, stond burgemeester Everwijn op de steiger gereed om de Engelse gasten te verwelkomen. Per auto reed men naar Haamstede, waar de beide vol tallige bemanningen op het gemeen tehuis door burgemeester Everwijn werden ontvangen. Mede aanwezig waren het hoofd der kustwacht, de heer R. Saman, en de inspecteur dei- Kon. Zuidhollandse Maatschappij tot Redding van Drenkelingen, de heer B. M. de Jonge, die de Engelse tocht meemaakt. In het Engels sprak burgemeester Everwijn zijn gasten toe en vertelde hen over de gemeente Westerschou- HET TELEFONISCH WEERBERICHT UTRECHT, 29-1. Met ingang van 1 februari wordt het telefonisch weerbericht 003 niet meer op het P.T.T.-kantoor te Utreoht maar op het K.N.M.I. te De Bilt ingesproken. Het aantal beriohten per etmaal wordt uitgebreid tot 11, ook op za terdag en zondag, waarmee het thans bestaande versahil tussen werkdagen en weekeinde wordt opgeheven. Het eerste ibericht kan worden be luisterd van 06.30 uur af. Daarna komt elke twee uur een nieuw be richt tot 00.30 uur, terwijl bovendien om 07.30 uur een ibericht wordt in gesproken. Tevens is nu de moge lijkheid geschapen om tussentijds een ingesproken bericht te vernieu wen, indien de weersontwikkelingen daartoe aanleiding mochten geven. PASSAU. Door een aardbeving is de spoorbaan tussen Passau en Wegscheid (Beieren) over een af stand van 120 meter geheel ver woest. Prins Bernhard in Spanje MADRID, 1-1. Z.K.H. prins Bern hard is per vliegtuig in Madrid aan gekomen. Een woordvoerder van de ambassade aldaar heeft meegedeeld dat het hier om een privé-bezoek gaat. De prins zal aan een jachtpartij deelnemen. Prins Bernhard is reeds verschei dene malen in Spanje op jacht ge weest, de laatste maal in de afge lopen herfst. NIEUWERKERK, 30-1. Het distrikt Schouwen-Duiveland kan met vol doening een terugblik werpen op het te Nieuwerkerk in hotel „De Mee- baal" georganiseerde toernooi 3e klasse libre, waarvan de inzet was de kampioenstitel van het gewest Brabant-Zeeland der K.N.B.B. De organisatie was tot in de puntjes verzorgd. Winnaar werd A. Buys te Etten. Spanning was er in deze wedstrijd te over, daar er tot aan de voorlaat ste ronde niet minder dan vijf kan didaten waren voor de kampioensti tel. Zelfs voor de aanvang van de finale-partij tussen Buijs en v. d. Linden was er nog met geen moge lijkheid te zeggen wie van deze twee kampioen zou worden. Buijs had in zijn voorlaatste partij een verrassende nederlaag geleden tegen de plotseling uitstekend op dreef zijnde van Hees, die in deze partij het hoogste partij gemiddelde (6.67) uit het toernooi op zijn naam wist te brengen. Buijs geraakte door het spel van zijn tegenstander ken nelijk wat aangeslagen, waardoor de kadans uit zijn spel verdween. Na 10 beurten had hij nog maar twaalf schamele caramboles gescoord, ter wijl v. d. Linden met 48 caramboles regelrecht op de kampioenstitel scheen af te stevenen. Met de ge dachte aan een glorieus einde in het verschiet werd v. d. Linden vol ledig overmand door de zenuwen. Praktisch geen enkele stoot wilde meer lukken en in de 23 beurten welke hij nog kreeg te verwerken, kwam hij geen enkele maal meer goed los. Buijs, die vooral mentaal veel ster ker bleek, heeft hiervan uitstekend weten te profiteren. Met o.a. series van 19, 14 en 10 wist hij zijn achter stand te overbruggen. Na de 31e beurt was de balans met de stand wen en over Schouwen-Duiveland. Spreker hoopte dat kapitein en be manning met goede indrukken van hun gastplaats zullen thuisvaren. Samenwerking De schipper van de 44.001, com mander D. G. Wieksteed, vond het een groot genoegen hier te mogen zijn. De samenwerking op de ver schillende stations met de andere boten was voortreffelijk. Spreker be sloot zijn toespraak met te zeggen dat hij bijzonder verheugd is dat er in het internationaal reddingswezen geen ijzeren gordijn bestaat. De kof fie liet zich daarop goed smaken. Voor de hartelijke ontvangst dankte de heer De Jonge. Deze deelde mede dat hij de Engelse gasten inmiddels de Deltawerken had laten zien. Over de toekomst van de red- dingsmaatschappy was spreker wat somber gestemd wat betreft de sta tions in het Deltagebied. In de toe komst zullen de havens Burghsluis, Ouddorp en Stellendam binnen de afsluitdammen komen te liggen, zo dat gezocht zal moeten worden naar nieuwe wegen. Ook de heer De Jonge roemde de reeds veel geprezen internationale samenwerking op het gebied der zee reddingen. Burgemeester Everwijn sprak ver der een bijzonder welkomstwoord tot de nieuwe schipper der „Jan Leis", de heer C. Schot, en wenste hem een behouden vaart toe. De Engelse gasten bezochten maan dagmiddag de Westhoek, terwijl ze dinsdagmorgen, tesamen met de be manning van de „Leis", een tocht met hun schip maakten. Woensdag morgen vertrekken ze naar hun standplaats aan de mond van de Thames. Ingezonden mededeling Hoestdrank in tabletvorm.95ct Den Haag gaat rioolwater in zee lozen DEN HAAG, 1-2. De Haagse ge meenteraad is akkoord gegaan met de aanleg van het zeeleidingsproject voor rioolwaterafvoer. De kosten worden geraamd op f 55 miljoen, waarin naar verwacht wordt het ryk voer een kwart zal participeren. Na voorbezinking wordt het riool water op 2500 meter uit de kust in de Noordzee geloosd, terwijl het slib tien kilometer ver in zee Wordt ge bracht. De installatie kan zeer spoe dig worden gebouwd. Het ligt nu in de bedoeling dat het project voor het eind van het vol gend jaar is voltooid. Aan de ge meenschappelijke regeling riool wa terafvoer nemen met Den Haag deel de gemeente: Delft, Rijswijk, Voor burg en Wateringen. Zoetermeer heeft verzocht eveneens tot de rege ling te mogen toetreden. 79-79 volkomen in evenwicht. Ter wijl v. d. Linden in de 32e beurt poedelde kwam Buijs met een serie van 8 voor de dag. In de 33e beurt scoorde v. d. Linden 1 carambole, waarna Buijs aan alle illusies van zijn tegenspeler een einde maakte door met een serie van 13 de hon derd caramboles vol te maken. Een speler welke ongetwijfeld ook gebukt ging onder een voor hem te zware druk van het toernooi was de jeug dige vertegenwoordiger van het dis trikt Schouwen-Duiveland, de pas 17-jarige Piet van Mierloo. Waar het hem aan ontbrak was het vertrou wen in zichzelf waardoor zijn pres taties juist iets lager lagen als waar toe hij normaal in staat is. Huldiging kampioen Aan het slot sprak de voorzitter van het distrikt Schouwen-Duive land, de heer A. Brand, allereerst in het bijzonder een hartelijk woord van welkom tot de nieuwe voorzit ter van het gewest, de heer P. v. Engelen en de penningmeester, de heer M. Vorstenbos. De heer Brand sprak hierbij de wens uit dat de heer van Engelen de voetsporen van oud voorzitter A. Uitendaal zal volgen wat het gewest en het distrikt al leen maar ten goede zal komen. De heer v. Engelen zei dat zijn voor ganger een immens grote taak heeft vervuld waardoor het gewest is uit gegroeid tot het omvangrijkste en grootste van de gehele K.N.B.B. De heer van Engelen verklaarde A. Buijs, Etten M. v. d. Linden, Kaatsheuvel A. Maas, Drunen R. Stipthout, Vierlingsbeek A. van Keulen, Vught J. van Hees, Bergen op Zoom P. v. d. Werff, Helmond P. van Mierlo, Dreischor Maleisië verscherpt veiligheidsmaatregelen KOEALA LOEMPOER, 1-2. De re- gering van Maleisië heeft maandag meegedeeld, dat voor de komende vier dagen van feestelijkheden in verband met Ohinees nieuwjaar en het einde van de mohammedaanse vastenmaand de veiligheidsmaatre gelen zijn verscherpt. Zo zal het patrouilleren gedurende deze dager, worden uitgebreid, voor al in de 'kustgebieden, omdat de er varing heeft geleerd dat de Indone siërs vooral feestdagen graag benut ten om binnen te sluipen. Verder deelde een regeringswoord voerder mee, dat in Maleisië op het ogenblik 500 Indonesiërs gevangen zitten. De meesten van hen maakten deel uit van het Indonesische leger en van de marine en waren door vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht boven Maleis gebied af geworpen. Van Indonesische zijde was daarentegen beweerd, dat alle infiltranten vrijwilligers waren. Acht keer rond de aarde ROTTERDAM, 1-2. De acht zeesleepboten van N.V. Bureau Wijsmuller in IJmuiden heb ben het afgelopen jaar in to taal 183.435 mijlen afgelegd, een afstand gelijk aan 8,5 maal rond de aarde. Al deze cijfers betekenen records. Met het to taal aantal sleepmijlen van 183.435 heeft het bureau Wij- muller in 1964 veertig procent van al het sleepwerk dat in dat jaar aan Nederlandse maatschappijen ter uitvoering werd opgedragen, voor zijn re kening genomen. Deze gege vens zijn gepubliceerd in het zojuist verschenen contact-or gaan van Wijsmuller „De Be ting". INGEZONDEN STUKKEN Melk smaakt naar chloor Mijnheer de reda'kteur. Hierbij vraag ik uw aandacht voor het feit dat verschillende mensen de laatste tijd hebben geconstateerd dat er iets moet mankeren aan de ma nier waarop bij de melkfabriek van de V.Z. de flessen worden gespoeld. Op bepaalde dagen heeft de melk nl. een sterke cMoor-smaalk en dat kan toch zeker de bedoeling niet zijn. Kennelijk mankeert er iets aan het doorspoelen (smaakvrij maken) van de leidingen, alvorens de flessen ge vuld worden. De laatste 10 dagen is het al tot tweemaal toe voorgekomen dat de melk - gelet ook op gebruik in een gezin met kleine kinderen - niet drinkbaar was. Al kan men de. fles dam ook ruilen voor een goede dit 'kan tooh zeker 'de bedoeling niet zijn en hopelijk zal hier spoedig' verandering in komen. Met dank voor de plaatsing. A. DEURLOO, Zierikzee. ScheepvaartberichteD Abida, pass. 30-1 Zabargab Island naar Aden. Goeree, 29-1 te Bahia Caldera. zich volkomen bereid zich in te zet ten om de aktiviteiten nog omhoog te stuwen. Hij vroeg hierbij steun van de distriktsbestuurders. Woorden van lof sprak hij tot de talrijke toeschouwers die met hun blijk van belangstelling dit toernooi mede hadden doen slagen, alsmede tot de spelers voor de sportieve wij ze waarop zij elkaar partij hebben gegeven. Een bijzonder woord van dank richtte de heer van Engelen verder tot de wedstrijdleider, de heer L. van Popering en zijn helpers en de familie Felius. De heer van Engelen ging hierna over tot het huldigen van de kam pioen waarbij hij hem de gouden bondsmedaille overhandigde. Met 'n toepasselijk woord overhandigde de heer A. Brand hierna de verdere prijzen. Kampioen Buijs sprak hier na nog woorden van dank tot het gewestelijk bestuur voor de betoonde belangstelling. Namens de spelers sprak tot slot de heer Van Hees woorden van dank tot allen die hadden bijgedragen om dit toernooi te doen slagen. De familie van Felius bood hij als blijk van grote erkentelijkheid een tweetal bloemstukken aan, één na mens de deelnemers en één namens de heer en mevr. Verschuiten, die als supporters het gehele toernooi hadden gevolgd. Dc eindstand De eindstand ziet er als volgt uit: 10 636 181 25 4.16 3.51 10 668 213 23 5.88 3.14 10 652 210 23 4.34 3.10 6 622 193 26 4.34 3.22 6 587 195 21 4.34 3.01 6 590 201 27 6.67 2.94 6 603 206 30 5.55 2.93 2 508 193 22 3.24 2.63 ZIERIKZEE Tweede lustrum afd. C.P.B. In verband met het 10-jarig be staan houdt de afdeling Schouwen- Duiveland van de Chr. Plattelands- vrouwenbond op vrijdag 12 januari een jubileumve: gadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. In het feestprogramma staat het optreden vermeld van de voordrachtskunste nares mevr. J. Wesselink-Lengkerk te 's-Graverthage. Zij brengt o.m. „Een kleine vrouw" van Alan Bur gers. Filmavond Zierikzeese Liga Voor een redelijk - inaar niet groot - aantal leden van de Zierikzeese Filmliga werd in de Concertzaal Bunuel's in Spanje spelende film „Viridiana" gedraaid. In deze film van Louis Bunuel - zeker als een opvallend kunstwerk aan te merken - zien we de lotgevallen van een Spaanse non, die tijdelijk bij haar oom logeert. Op diens verwaarloos de buitengoed doen. zich verwikke- lingen voor, die eindigen met de dood van de oom. De non besluit niet meer terug te keren naar het kloos ter, maar zich alleen voor liefdewerk in te zetten. Zij doet dit door het verzorgen van allerlei a-sociale in dividuen, die echter slechts op hun kans blijken de waohten de remmen los te gooien en zodoende de - na de dc-od van de landeigenaar - gearri veerde neef een motief in handen te spelen, om orde op zaken te stellen. Viridiana - de non - ziet haar werk mislukt, maar er opent ziéh voor haar een ander perspektief, dat zal leiden tot een huwelijk met de neef. In zijn welkomstwoord herinnerde de voorzitter, de heer A. van Pesch nog aan de volgende Liga-avonden, t.w. op 16 februari en 16 april. Op laatstgenoemde avond 'gaat de film: „Me and the colonel" met Danny Kaye in de hoofdrol. RENESSE „Ons Voordeel" 60 jaar In het Dorpshuis te Renesse zal door de Coöperatieve Landbouwver- eniging „Ons Voordeel", afd. Noord- wölle der Z.L.M., op dinsdagavond 16 februari a.s. ter herdenking van het 60-jarig bestaan van de vereni ging een algemene vergadering be legd worden. Het ontspanningsge- deelte van deze avond zal worden verzorgd door het gezelschap R. de Jon-ge. De gevonden f 2000 Velen schijnen zioh - in verband met het in het maartdagnummer op genomen 'bericht van de gevonden f 2000 - te hebben afgevraagd hoe de vinder de tas vond in 'de sloot bij het sportterrein, terwijl vaststaat dat deze in de Loane werd verloren. Aangenomen mag worden dat de tas in de Loane van 'de auto in de wa terkering is gevallen. Deze waterke ring doet 'dienlst voor de lozing van duinwater. Dooi- ih'et sneltromende water is de tas meegesleurd door de duiker naar de sloot langs het sport terrein en daar in het hout blijven steken. DUIVELAND Het weer in januari In de maand januari 1965 werd op het proefbedrijf „Scheldemonden" te Bruinisse 82 mm neerslag geregis treerd. Normaal voor deze maand is 63 mm. Toppen in deze neerslag wa ren 1 januari, 9 januari en 12 janu ari met resp. 12 mm, 9.9 mm en 11.7 mm. Natuurlijk kwam de thermome ter verschillende dagen onder nul, maar echte vorstdagen, waarop het kwik gédurertde 24 uur beneden nul graden Celsius bleef, kwamen niet voor. Een SIC-avond Op vrydag 5 februari a.s. zal in het hervormd jeugdgebouw te Brui nisse een propaganda-avond worden belegd. Deze avond wordt georgani seerd door de Stichting C.J.M.V. In ternationaal Contact, te Rotterdam, aangesloten bij de Commissie Bui tenlandse Reizen C.J.V. Aan de hand van een serie dia's zal het een en ander over vakantie mogelijkheden voor jongeren van 16 tot en met 35 jaar worden verteld. Voorts zullen enige cabaretliedjes het geheel verder opluisteren, terwijl er aan het slot van de avond de mo gelijkheid wordt geboden allerlei vragen over de Sic-reizen te stellen. In de eerste plaats is deze avond bedoeld voor 16 tot 35-jarigen uit Bruinisse, maar jongeren uit Nieu werkerk en Sirjansland zijn vanzelf sprekend ook van harte welkom. BRUINISSE Geval van kolendampvergiftiging Toen de heer Joh. van den Ouden te Bruinisse maanldagmorgenzoals zijn gewoonte was, een kopje koffie ging drinken bij zijn vrienden, het bejaarde echtpaar G. de Waal-Olree, vond hij het toch wat vreemd dat niet zoals gewoonlijk alles in gereed heid was, maar dat het echtpaar blijkbaar nog niet walkker was. Hij waarschuwde de omwonenden. Toen een buurvrouw-familielid ging kij ken vond zij de heer de Waal be wusteloos in een stoel, terwijl zijn vrouw nog op bed laig en eveneens buiten 'bewustzijn was. Dokter K. van Leeuwen constateerde kolen dampvergiftiging. Het echtpaar werd ijlings per ziekenauto naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. BRUINISSE/ZIERIKZEE De mosselexport In 'de maand januari 1965 was de mosselexport afwisselend. In het be gin van de maand was de slapte na de feestdagen nog goed te merken, doch de laatste weken was er bui tengewoon veel vraag en kregen de •meeste kwekers opdracht een of twee vrachten te lossen. Februari zette echter wat dit be treft slecht is, met slechts enkele orders voor de Waddenzee. De oor zaak schijnt tc liggen in liet arrive ren van niet minder dan vier kust vaarders deze weck. In het gereformeerd verenigings gebouw te Scharcndyke hielden de afdelingen Scharendyke van de N.C. A.B. en de N.C.B., aangesloten by het C.N.V., onder leiding van de voorzitter van de afd. van de N.C.B., de heer M. v. d. Linde, de jaarver gadering. Nadat de heer v. d. Linde de ver gadering op de gebruikelijke wijze had geopend, kwamen achtereenvol gens beide secretarissen, de heren Fclmer en van Nieuwaarden aan het wcord met het uitbrengen van hun jaarverslagen. Vervolgens brachten de beide penningmeesters, de heren P. v. d. Linde en A. de Glopper ver slag uit over de financiële toestand Te Angola in de Amerikaanse staat Louisiana hebben twee negers maandag een triest record gevestigd met een verblijf van elf jaar, tien maanden, een week en twee dagen in een dodencel. De mannen, de 42- jarige neger Edgar Labat en de 36- jarige Clifton Poret, zijn wegens aanranding van 'n blanke vrouw tot de dood op de elektrische stoel ver oordeeld. De voltrekking van het vonnis is al negenmaal uitgesteld. Er is nu weer een beroep van lien in behandeling. Degene die vóór hen het langst in de dodencel zat was Caryl Chessman, die in 1960 werd terechtgesteld. LONDEN, 1-2. De Britse socialis tische eerste minister Harold Wilson heeft maandagavond in een gesprek voor de Britse televisie gehoor gege ven aan het verzoek om het een en ander te vertellen over hetgeen in de eerste honderd dagen van zijn bewind tot stand is gebracht. Wilson verklaarde dat het feit, dat de Chinese volksrepubliek een kern wapen tot ontploffing heeft gebracht een nieuwe toestand heeft gescha pen, waarbij Brittannië verplicht is de kernwapens te handhaven, die het socialistische bewind aanvankelijk had willen afschaffen. „Engeland zal India, Pakistan en andere landen in het Verre Oosten, die zelf niet over kernwapens be schikken, op afdoende wijze tegen de dreiging der Chinese kernwapens beschermen", aldus Wilson. Hij verklaarde voorts nadrukke lijk dat de bouw van Britse kern onderzeeboten, die met „Polaris- raketten zullen worden uitgerust, reeds te ver is gevorderd om nu nog te gaan overwegen, of deze zou kun nen worden stopgezet. Beambteu-c.a.o. voor de metaal DEN HAAG, 1-2. Nadat de cen trale commissie voor de beambten in de metaalindustrie, overlegorgaan van werkgevers en werknemers, langdurig had beraadslaagd, hebben partijen overeenstemming bereikt over een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst voor de beambten in de metaalindustrie geldenden van 1 januari j.l. tot 1 juli. Partijen zijn er bij het bereiken van de overeenstemming van uit gegaan, dat tijdens het halve jaar waarvoor de nieuwe c.a.o. zal gelden zal worden gestreefd naar een collec tieve arbeidsovereenkomst voor lan ger dan een jaar. Het Is de bedoeling dan te komen tot een c.a.o. van ge wijzigde structuur, die een op elkaar afstemmen van de arbeidsvoorwaar den voor beambten en handarbeiders mogelijk zal maken. Het bestuur van de Belgische so cialistische partij heeft de socialis tische parlementaire fractie maan dagavond opgedragen vóór te stem men, wanneer het Nederlands-Bel gische ontwerp-verdrag voor het graven van een kanaal tussen Rijn en Schelde door de Belgische volks vertegenwoordiging wordt behan deld. van 'de afdelingen. Daar wegens de minder gunstige weersgesteldheid de aangekondigde spreker niet aan wezig kon zijn, werd overgegaan tot het vertonen van de film „En de zon ging op". Na het vertonen van deze film werd onder het genot van een kopje koffie gepauzeerd, waarin de aanwezigen ter versterking van de kas en het dekken van de onkosten loten werden aangeboden. Na de pauze werd nog een tweetal komische films vertoond, die bij de talrijke aanwezigen bijzonder in de smaak vielen. Hierna werd bekend gemaakt wie van de aanwezigen het geluk had met een prijsje naar huis te gaan. Tot slot sprak de voorzitter woorden van dank tot de aanwezigen voor de door hen verleende mede werking en betoonde belangstelling. Ds. Scholing sprak het slotwoord. Na gemeenschappelijk zingen werd deze geslaagde avond beëindigd met dankgebed. Afnemend aantal agrarische bedrijven ARNHEM, 1-2. Het aantal agrari- sdhe bedrijven is in 'het afgelopen jaar in Gelderland gedaald met 103.000 (ongeveer 1100 met grasland en ruim 2300 met akkerbouwgewas sen). In de tuinbouwsector nam het aantal groenteteeltbedrijvcn af met 100, het aantal fruitteeltbedriiven met rond 600 en 'het aantal bedrijven met kleinifruit met 200. Slechts in de 'bloementeeltsector nam het aantal bedrijven met 65 toe. Dit blijkt uit ihet jaarverslag van de provinciale landbouwkundige dienst. KWARTIERTJE De radio mag dan hier en daar een beetje in de verdrukking zijn geko men, het is toch altijd nog een fijn dingetje, waarbij heel wat te peuren valt, als men er even de tijd voor heeft. Goed ideetje bijvoorbeeld op de jaardag van de kroonprinses in het nationaal programma, klankjes van 1938 - het geboortejaar van de prinses - uit te zenden. We willen niemand lastig vallen met persoon lijke gevoelens, maar we worden daar altijd een beetje week van. Er zit iets melancholieks in die vooroor logse plaatjes en ditmaal kwam dal er goed uit. Het was al heel laat op de avond en misschien was dat ook wel een beetje van invloed. Natuur lijk was de „Lambeth Walk" er bij, toen een sensatie en nu van een bijna vriendelijke oubolligheid, voor al met die stem middenin: „come on boys" en dan drentelt de „walk" weer verder. De dreigende politieke atmosfeer van toen had op die lichte muziek blijkbaar nog geen invloed want het „Bei mir bist du schön" had als tweede regel: please let me explain" („laat me het als 't U blieft uitleggen") en de Engelse or kesten kenden hel geheim dat heel „soft" te brengen. Een Dtuts-Eugel- se lekstcombinctie, die het deed en nog doet ,want het nummer heeft tol nu toe repertoire gehouden. Na een melodietje van Cole Porter horen we het orkest uit het Londen- se Savoy-hotel met „Two sleepy people", een heel Engels, introvert en verfijnd stukje, waar we - met excuses aan de jeugd - alle Rolling Stones-nummers voor willen inrui len. Het zal niet mogelijk zijn, want de lichte muze heeft na de oorlog an dere wegen heel anders bewandeld en daar kan men weinig aan veran deren. Maar plotseling is er dan een radio-kwartiertje, waarin het oude, vooroorlogse nog eens even wordt opgehaald. Very sorry", maar men gaat moeiteloos door de knieën en vijftien minuutjes slaat de tijd zeven en twintig jaar terug. De plaatjes van toen zijn verpakt in het hoesje van de tijd. Een enkele maal worden ze afgestoft cn mondjesmaat gedis tribueerd door de ether. Het is een tref het te horen, want wie zit cr nog avond aan avond bij de radio Soms lukt hel dancr komt iets heel aardigs uil de luidspreker. De melodieën zijn geladen met. herinne ringen cn volgens de denkers ver lengen die hel leven. We geloven het niet, maar zc zijn wel goed. voor een glimlach van herkenning cn die kan Deel wal waard zijn. EILANDMAN. Ingezonden mededeling Bij griep vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. 0DAAR STAAT ACHTER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2