gerda's EIGEN WEG Zij deden mijn was waar ik bij stond... Nasser in de knoop voor Pakistan Eerste Kamer aanvaardt Rijkswegenfonds Lichte stormschade aan Grevelingendam Miljoen mark per abuis Nazi-misdadiger wordt vervolgd AFSCHAFFING RENTEKAARTEN SLIK UW PIJN WEG MET EEN "AKKERTJE' ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 januari 1965 Nr. 19721 BLIK DOOR HET WERELD In Jemen is het vechten hervat. Imam Badr meent dat de Egyptische soldaten die aan de zijde van pre sident Sallal vechten, het bestand zo vaak geschonden hebben dat het geen zin meer heeft hel nog langer in acht te nemen. Dat betekent het eind van de moeizame besprekingen om een compromis te bereiken tus sen de aanhangers van de verjaagde vorst en de republikeinen. Voor Nasser is dit een allesbehal ve aangename ontwikkeling. Hij heeft thuis te maken met een enor me financiële crisis, die de bevol king onder meer merkt door het af kondigen van drie vleesloze dagen per week. De prijzen van tal van levensmiddelen snellen omhoog en het ziet er naar uit dat de misère nog groter wordt deze zomer. De Egyptenaren hebben in het af gelopen jaar voor anderhalf miljard gulden meer gekocht in het buiten land dan ze daar met hun exporten konden verdienen en ze zijn dus af hankelijk van kredieten om nog ver der te kunnen kopen. Olie op vuur Maar juist op dat tijdstip kreeg Nasser ruzie met de V.S., die hg dwars zit door o.m. de oorlog in Je men op gang te houden en door wa pens te leveren aan de Kongolese rebellen. Dat wil zeggen dat hij naar de mening van Washingtori olie giet op kleine vuurtjes die op die manier een permanente bedreiging vormen voor de rust en vrede in die twee delen van de wereld. De genationaliseerde industrieën hebben het jaar afgesloten met enor me verliezen. De goudvoorraad slinkt door grote verkopen om de import nog op gang te houden. Welistuaar hebben de Russen een krediet van 250 miljoen roebel verstrekt, maar daar is de crisis niet mee bezworen. Verzoeken om meer hulp zijn door Moskou afgewimpeld o.m. met de merkwaardige uitspraak dat de sow- jet-unie niet de rijke oom uit Ame rika is. Een moeilijkheid is nu dat de bevolking ieder jaar een 700.000 groter voor het stillen van zijn hon ger afhankelijk is van graanimpor- ten. De V.S. hebben al aangekondigd niet op krediet meer te leveren, de Russen - zoals gezegd - idem en wat nu? Kitzen of delen Dat klemt temeer omdat de Ara bische topconferentie nogal ambiti euze plannen heeft ontwikkeld, o.m. om ten koste van veel geld Jordaan- water in zo grote mate af te tappen dat de Israëliërs hun bevloeiing van een deel der Negewwoestijn zul len moeten opgeven. De staatshoof den van de door olie rijke Arabische staten zien Nasser nog altijd als een man die het op hun ondergang heeft begrepen en zij zullen daaraan zeker niet een handje helpen door die Jor- daanonderneming te financieren. Dus moet Nasser kiezen: of de plannen opgeven en prestige verspelen of ze zelf betalen, terwijl hij juist moet zien zijn uitgaven, waarvan Jemen een groot deel eist, te verminderen om op de been te blijven. President de Gaulle ziet een kans in de verkoeling in de betrekkingen tussen Cairo en Washington. Zijn af gezant Edgar Faure is al naar Egyp te gereisd en er zijn wellicht graan- leveranties in het verschiet. (Die tussen haakjes dan door de E.E.G. gesubsidieerd mogen worden). Hij heeft ermee bereikt dat Frankrijks aanzien in het nabije oosten aanzien lijk is gestegen de laatste tijd. Maar de prijs die men voor deze vergro- In Brussel wordt vernomen dat het Deense schip „Magga Dan" met de Belgisch-Nederlandse Zuidpool expeditie aan 'boord de tocht van Kaapstad naar de Koning-Leopold- baai in eer. recordtijd van 12 dagen heeft gemaakt, Krachtens een door emir Badr afgekondigde grondwet zal Jemen voortaan een „constitutionele demo cratie" zijn. Het land krijgt een ge kozen nationale vergadering, die de regering van hei volk door het volk zal waarborgen, aldus de nieuwe vice-premier A'bdel Rahman. ting van Frans prestige in de we reld ducht is dat Nasser (als menige dictator voor hem) economische moeilijkheden zal pogen te beman telen met roem. Roem die dan be haald moet worden in avonturen. In Israël is men - als meest waar schijnlijk doelwit dat de sympathie der Arabieren kan wekken voor Nas ser - daarom niet helemaal op zijn gemak. Daar had men, merkwaardi gerwijs, liever gezien dat Nassers Egypte floreerde. Ingezonden mededeling Huurtroepen in Kongo LEOPOLDSTAD. 20-1. In de afge lopen twee weken zijn ongeveer twee honderd huursoldaten uit verschil lende Europese landen in Leopold- stad aangekomen. Volgens betrouw bare militaire 'kringen in de Kongo lese hoofdstad 'kwamen zij uit Bel gië, Frankrijk en Italië en werden onmiddellijk doorgestuurd naar pos ten te velde in 'het noordoosten. Ge ruchten willen dat de regering, van wege het verzet van de Afrikaanse landen, de in Zuid-Afrika geworven militairen wil vervangen door Euro peanen. DEN HAAG, 20-1. De regering is van plan binnen het Nederlands programma voor uitgebreide techni sche hulp aan ontwikkelingslanden met de regering van Pakistan samen te werken bij de stichting van een technische school in de nabijheid van Muitan, een stad, die gelegen is in het centrum van een gebied met op komende industrie. De Pakistaanse ontwikkelingsplannen, vervat in het tweede vijfjarenplan, willen door de oprichting van een school voor lager technisch personeel tegemoet komen aan de huidige en toekomstige be hoefte aan geschoolde arbeidskrach ten in dit gebied. De school zal de opleiding voor een groot aantal beroepen verzorgen, zoals tekenaar, machinebankwerker, lasser, elektro-technicus. Naast technische 'hulp 'bij de bouw en de inrichting van de school zal Nederland gedurende vier jaar bij dragen tot de technische leiding van de school. MARKTBERICHTEN Uienveiling Steenbergen Uien klasse I - middel I 29,591 uien klasse II - middel f 26,51; Bonken f 32; Drielingen f 24; Pick- lers f 18,51; Stek f 6,40. Geveild: plm. 45 ton. Scheep vaart berichlen Aludra, 19-1 van Bremen naar Hamburg. Esso Den Haag, 18-1 dwars Oran naar Milfordhaven. Koren ia (t.), 20-1 te Singapore verw. Zafra, 19-1 rede Suez. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Nieuw-Stadska- naal: P. Post, Urk; naar Raalte (vak. E. Chr. Poepjes): G. D. Harmsen, Zandeweer (Gr.). Bedankt voor Vaassen (toez.): J. C. v. Hunnrk ,Renkum. Ger. Kerken Beroepen te Joure: C. A. Wiele- maker, Nieuw-Loosdrecht; te Gees- teren-Gelselaar: kand. R. J. A. Ha- nenburg, Amsterdam. Bedankt voor de benoeming tot hulpprediker te Montfoort: dr. E. Smilde, Blija. Ohr. Ger. Kerken Tweetal te Ouderkerk aan de Am- stel: W. Heerma, Nunspeet en P. v. Zonneveld, Bennekom. Ger. Gemeenten Beroepen te Poortvliet: A. Kok, Leerdam, die bedankte voor Op- heusden. Mogelijk vrijstelling voor 20-kni autootjes DEN HAAG, 20-1. Het is niet uit gesloten, dat de zogenoemde en voor rijkswegen verboden langzaam lo pende wagentjes (de twintig-kilome ter autootjes, de bezorgwagens en motortrucks) zullen worden vrijge steld van de 65 opcenten-regeling op de motorrijtuigenbelasting. Staats secretaris van den Berge (financiën) heeft dit in de Eerste Kamer mee gedeeld. Deze kwestie zal worden bezien, zo zegde de staatssecretaris de Kamer toe. Minister van Aartsen (verkeer en waterstaat) achtte verdere uitzon deringen cp deze opcenten-regeling uitgesloten, bijvoorbeeld voor huur auto's en taxi's, dat zou, naar zijn mening, onbegonnen werk zijn. Een en ander kwam ter sprake bij do openbare behandeling in de Eer ste Kamer van het wetsontwerp tot instelling van een rijks'wegenfonds. Dit ontwerp van wet werd door de Kamer aanvaard met 33 tegen 15 stemmen. Tegen het ontwerp stem den de fracties van de P.v.d.A., van de P.S.P. en van de C.P.N. In de Tweede Kamer werd het ontwerp van wet aanvaard met 69 tegen 47 stemmen. De afgevaardig den van de reeds genoemde fracties uit die kamer en voorts de vertegen woordigers van de S.G.P. en van de Boerenpartij wilden hun fiat aan het wetsontwerp niet geven. Het wetsontwerp zal op 1 februari in werking treden. RRUINISSE, 19-1. De stormen van de laatste dagen hebben de Greve lingendam enigszins beschadigd, waardoor het nodig werd dat de nog aanwezige gondeliers het stceenstor- ten hervatten. Het Europese parlement heeft de eerste dag van zijn jainuari-zitting - zijn instemming betuigd met voor stellen van de E.E.G.-commissie voor afschaffing van de dubbele heffing van motorrijtuigenbelasting in het internationale vervoer. ZEIST. Opgericht is de Stichting Studiecentrum voor de Zoetwaren- en Tabaksindustrie in ide E.E.G., ge vestigd te Zeist. De combinatie in een onderzoekcentrum spruit voort uit de belangstelling van heide bran ches voor de verkoop van beiderlei produkten langs dezelfde handels kanalen. LAND- EN TUINBOUW De verzorging van grasvelden Bij het met een trekker rijden over weilanden kunnen 'beschadigin gen optreden aan de grasmat. Met het bekende Hofka-proïiel zullen de indrukken een klein nadeel geven, terwijl met gewone O.C.-profielen snel een slip zal ontstaan en daar door een uitrukken van 'het gras. Dit laatste is erger als het indrukken. Als men dus op de weilanden maar zorgt dat er geen sllip optreedt, dan zullen zich hier geen problemen voordoen. Erger wordt het als we komen op de fijnere velden. Gazons, golfvel- den. hockeyvelden en andere sport velden. Hier is ook een regelmatig onderhoud noodzakelijk, terwijl som migen helemaal zonder indrukken moeten blijven. In Engeland neemt men hiervoor trekker-achterbanden met een bijna normaal wegprofiel. Dit gaat al veel beter als een trek kerband-profiel; alleen wanneer het nat is ontstaat nog een slip, indruk ken in de mat is echter uitgesloten. Een bekend Nederlands Loopvlak- vernieuwingsbedrijf ziet nu kans om op ibestaande trekkerbanden een heel speciaal profiel aan te brengen. Dit profiel doet het nog beter als het genoemde profiel in Engeland. De Ned. Sport Federatie was vol lof over dit profiel, 'daar men nu ook geen slip meer heeft als 'het wat nat ter is. Een ieder die met verzorging van grasvelden te maken heeft kan nu op een eenvoudige manier deze profielen op z'n banden laten aan brengen. De naam van dit profiel luidt „Knobby-profiel". Omdat de grote nokken op trek kerbanden door dit Knobby-profiel •zijn vervangen door kleine blokjes is de slijtage zeer gering en loopt de band ook prettiger. Het groter draag vlak verhoogt de trekkracht op het wegdek dan ook niet 'gering. Dat dit Knobby-profiel niet alleen voor trekkers is bestemd blijkt wel uit 'het feit dat veel internationale transportbedrijven hun handen met dit profiel laten verzolen. Ze geven het voertuig in modder en sneeuw geweldig beter houvast. Zowel zondag als.maandag kwam het water hoger dan normaal. Maan dagmiddag was er zelfs een verho ging van bijna 1.5 meter. Het gevolg was dat het water het stuk Greve lingendam voor de bocht van Sint Jacob, waarachter nog geen zand gespoten is, enkele malen overspoel de. Er werden stenen van de dam weggeslag en zelfs een hele bak, die bij dit soort werken wordt ge bruikt om stenen en ander materiaal aan te voeren, sloeg over de dam heen. Een bulldozer kwam onder het zand terecht; aanvankelijk wilde men dit werktuig, dat ruim een ton heeft gekost, laten zitten en onder storten, maar de betrokken aanne mer had geluk, want wat de ene dag door de elementen onder het zand bedolven was, werd bij het volgen de hoge tü weer bloot gespoeld. Door de storm vloeide veel zand weg. Het zand spoelde ook weg on der de buisleidingen van de zand zuigers, waardoor deze buisleidingen onklaar raakten. De zandzuigers werden dan ook genoodzaakt enkele dagen te stoppen, doch hopen deze week hun werk te kunnen hervatten. Kannibalenstain ontdekt PORT MORESBY, Australisch Nieuw-Guinea, 20-1. Een Australi sche patrouille heeft m west-Papoea een kannibalenstam ontdekt. De stamleden leggen de schedels van hun gedode vijanden te bleken, om ze daarna te beschilderen, maar bij het zien van een brandende lucifer tonen zij angst en verbazing. Zij staan bekend als de Biami's en hebben tot voor kort elk contact met blanken weten te voorkomen. De Biami's wonen ongeveer 650 km. ten noordwesten van Port Moresby in een uitermate moeilijk begaanbaar gebied. STUTTGART, 20-1. Een Westduit- se boer die per ongeluk twee maal eenzelfde rijtje op zijn lottoformu lier invulde heeft vorige week een miljoen mark gewonnen toen bleek dat hij tiveemaal de winnende cij fers had aangestreept. Met het formulier in zijn hand was hij nog naar het lotto-bureau gerend om zijn fout te herstellen doch dit was reeds gesloten. De bediende weigerde, nog open te doen en de boer was met een lang gezicht naar huis gegaan. Zondag ging hij de bediende ech ter bedanken omdat diens weigering hem twee maal de hoofdprijs van 500.000 mark had opgeleverd. BONN. 19-1. Tegen de voormalige SS-er Wilhelm Koppe, nu 58 jaar. te Bonn is een aanklacht ingediend wegens medeplichtigheid aan massa moord en mislukte aanzetting tot moord, zo is door de justitie in Bonn dinsdag meegedeeld. Koppe verbleef tijdens de oorlog in bezet Polen, waar hij voor de dood van 1.558 geesteszieken in Soldau (oost-Prui sen) verantwoordelijk zou zijn ge weest. Bovendien wordt hij er van beschuld'gd, schuldig te zijn aan de dood van 145.000 Joden uit Polen. Duitsland, Oostenrijk en Tsjechoslo- wakije, tussen 1941 en 1943 in hel cencentratiekamp Kulmhof omge bracht. Koningin opent He Van Brienenoordbrug DEN HAAG, 20-1. De Van Brienen oordbrug ten zuiden van Rotterdam zal maandag 1 februari opengesteld worden. De officiële opening zal ver richt worden door H.M. Koningin Juliana. Dit heeft de minister van verkeer en waterstaat, mi*. J. van Aartsen. in de Eerste Kamer meegedeeld. Georganiseerd spaarkasbedrijf De produktie van de spaarkasin stellingen aangesloten bij de Neder landse Vereniging ter bevordering van het Spaarkasbedrijf (N.V.B.S.), bleef zich ook in het afgelopen jaar (1964) gunstig ontwikkelen. Het in 1964 ingeschreven bedrag beloopt ruim f 106.000.000. Het totaal der ingeschreven bedra gen per ultimo 1964 is gestegen tot omstreeks f 823.000.000. Het spaartegoed eveneens per ul timo 1964 bedraagt ruim f 337.000.000. DEVENTER. De rijks hogere school voor tropische landen te Deventer heeft bezoek gehad van de ambas sadeurs van Peru, Iran, Thailand, Ghana, Tchaad en Nilgeria. Ingezonden mededeling Onlangs deed een Sunil n as-team de nay voor mevrouw Af. Vroegh, Taanderstraat 104 c. Rotterdam. "Ik sta paf.de Sunil was is witter zei mevrouw Vroegh. "Nu begrijp ik wat ze bedoelen als ze zeggen: Sunil geeft bet hoogste wil". FINANCIËN EN ECONOMIE Nederland als exportland AMSTERDAM, 20-1. Ten opzichte van het merendeel der andere indus trielanden is Nederland als export land de laatste twee jaar duidelijk achterop geraakt. Dit blijkt o.m. hier uit, dat in 1963 negen van de twaalf belangrijkste industrielanden hun export sterker zagen toenemen dan Nederland, tegen vijf landen in 1962 en drie in 1961. Teneinde de infla toire impulsen 'het hoofd te bieden en de exportpositie te verbeteden. moet daarom meer dan ooit een te sterke expansie van de binnenlandse vraag worden vermeden, zo schrijft de directie van de Nederland Over zee Bank N.V. in het verschenen jaarverslag. In verband met de beëindiging van 4e premiebetaling krachtens de In validiteitswet met ingang van 1 ja nuari jl. wordt aan belanghebben den het volgende medegedeeld. Inlevering rentekaartcn Alle nog in omloop zijnde rente- kaarten dienen op korte termijn te worden ingeleverd; op deze kaarten is het laatste rentezegel verschuldigd over de week eindigende op 2 janu ari 1965. Verzilvering overschot rcntezegels Het overschot aan rentezegels dat niet meer kan of behoeft te worden aangewend ter bijplakking van de rentekaarten, kan worden verzilverd bij de Raden van Arbeid en - van 18 januari Lm. 12 maart 1965 - bij de postkantoren (niet bij de post agentschappen). Invalide verzekerden Verzekerden, die meer dan 3 jaar na de aanvang van 'hun verzekering, doch vóór 1 januari 1965 invalide zijn geworden en die op 1 januari 1965 nog geen 150 premies in reke ning konden doen 'brengen, kunnen op hun verzoek in de gelegenheid worden gesteld ineens of in termij nen aan de Raad van Arbeid een be drag te voldoen, dat aan rentezegels benodigd zou zijn geweest om het aantal' van 150 premies te bereiken. 65-jarigen Verzekerden, aan wie een ouder domsrente krachten de Invaliditeits wet (niet te verwarren met een A.O. W.-pensioen) van minder dan f 156 per jaar is toegekend en die de pre miebetaling na hun 65e jaar tot 31 december 1964 hebben voortgezet met het doel een ouderdomsrente van f 156 per jaar te verkrijgen, kun nen eveneens op 'hun verzoek(*) in da gelegenheid worden gesteld ineens cf in termijnen aan de Raad van Ar beid een bedrag te voldoen, dat aan rentezegels benodigd zou zijn ge weest om hel gestelde aantal premies te bereiken. Bovenbedoelde verzoeken die nen vóór 1 juli 1965 bij de Raad van Arbeid te worden ingediend. Terugbetaling premies Gezien de veelvuldige informaties bij da Raden van Ai'beid omtrent te rugbetaling van premies wordt er de aandacht op gevestigd, dat het voorlopig geen zin heeft hiernaar te informeren. De afwikkeling zal eerst plaats vinden na de invoering van de Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverze kering. T.z.t. zullen nadere publica ties volgen. Geslaagde proefvlucht van onbemand ruimtevaartuig KAAP KENNEDY, *20-1. Een onbe mand Gemini-ruimtevaartuig voor twee personen, gedeeltelijk bestuurd door twee „mechanische mensen" (elektronische robots), heeft dinsdag een ballistische proefvlucht van ne gentien minuten over een afstand van ongeveer 3.400 km. gemaakt. Op het eerste gezicht 'kan van een groot succes worden gespróken, en is de weg vrij voor een vlucht van de as tronauten Virgil Grissom en John Young die in de komende lente sa men in de ruimte zullen worden ge bracht indien na eer. nader onder zoek het succes wordt bevestigd. Over ongeveer veertien dagen zal men meer weten. u De presidenten Tito en Nasser en premier Ban'deranaike van Ceylon hebben in een gezamenlijke bood schap aan president Soekarno hun spijt uitgedrukt over het besluit van Indonesië zich terug te trekken uit de Verenigde Naties. Ingezonden mededeling Feuilleton door HENK VAN HEESWUK Gerda wist, dat deze avond voor haar geen feestavond zou worden. De verstandhouding tussen het meis je en haar moeder was na de bewus te zaterdagavond verkoeld. Er is één lichtpunt, daOht ze de volgende mor gen: ik ben meer een van 't Grashek dan een van Eelten. I'k heb meer va ders natuur en in ieder geval ben ik niet zo trots als moeder, die alleen maar oor en oog heeft voor mensen van gelijke stand, voor wie de lage leant gewoon niet bestaat. Sinds het avondlijke incident ging Gerda haar vader met andere ogen bekijken. En na enkele dagen kwam ze tot de voor haar verbluffende ont dekking, dat Geurt Hendrik van 't Grashek weliswaar de boer was van „De Peppelhorst", tegen wie iedereen opzag en voor wie vriend en vijand respect had, maar dat in feite de boerderij geregeerd werd door de boerin. Al was het dan niet open lijk. In belangrijke zaken besliste hier de vrouw, niet de man. En Gnr- da begreep, dat vader van het begin af aan de prins-(gemaal was geweest. De man, die nu eenmaal noodzake lijk heette te zijn voor de instand houding van 'het geslacht, dat geen zonen meer opgeleverd had, doch enkel twee dochters. De man, die natuurlijk zijn vakkennis meebracht, en misschien ook wel een paar cen ten had bezeten, al kon dat nooit veel geweest zijn, want opa was im mers dominee? En de gelovigen van die tijd waren er niet bepaald op uit om hun herders en leraren te pro moveren tot miljonairs. Integendeel. Gerda had het vaak géhoord, dat een dornineessalaris ternauwernood toe reikend was voor de meest noodza kelijke levensbehoeften. Op menige pastorie werd in die tijd stille armoe geleden, omdat een predikantsgezin nu eenmaal een zekere stand moest ophouden. Gelukkig waren er in iedere gemeente wel enkele gulle en hartelijke parochianen ,die wat van hun rijke aardse bezit konden mis sen voor „mevrouw van de dominee" zodat op vrijwel iedere Veluwse pre dikantendis werd genoten van de gratis aardappelen, de eerste aard beien, kersen en ander fruit, terwijl in strenge winters menig zakje hout en menig mudje kolen door anonie me gevers op de pastorie werd be zorgd. Gezwegen van de stukken vlees en spek in de slachtmaand. Daarom bleef het voor Gerda een raadsel, dat Eefie van Essen drie jaar na het overlijden van haar va der. de oude boer van Eelten. haar hand. hart en hoeve verpandde aan de toen vrij sprictige domineeszoon rt Hendrik van 't Grashek. Of de oude van 't Grashek, die toen nog leefde op een kapitale boerderij onder Oldersbeek, zou degene ge weest moeten zijn, die in de volle geldbuidel had getast om er wat van af te staan aan" de toekomstige boer van „De Peppelhorst om zodoende de balans enigszins in evenwicht te brengen. Dit alles nam toch niet weg, dal Gerda nu wel begreep hoe de trots heid van Eefje van Essen waar schijnlijk al dateerde uit haar kin derjaren. En wat zou meer voor de hand gelegen 'hebben, dat zij zou trouwen met de zoon van een rijke boer uit de streek, zoals moeder vast en zeker er op gerekend had, dat zij Brand van Gispelaar als toekomsti ge man zou accepteren? Inplaats daarvan werd de domineeszoon uit verkoren. Ze moest daar toch eens met tante Gerdien over praten. Die zou er wel meer van welen. Die zondag begreep Arie de Nots, dat hij gewogen en te licht bevon den was. Hoewel Gerda probeerde alles zo luchtig mogelijk voor te stel len. zag hij duidelijk in, dat er voor de lage kanter Arie de Nots geen plaats was op „De Peppelhorst". Nu niet en nooit niet. En hoewel ze el kaar op een stille plek in het bos dure eden van trouw zwoeren, twij felde Arie. De boerderij kon hem overigens niets schelen. Of dachten de boer en zijn vrouw soms. dat hij daarom achter hun dochter aan had gelopen? Nou. dat mochten ze dan gerust vergeten. Die hele Peppel- horst kon hom gestolen worden. Ten slotte had hij zijn brood in Amster dam; hij had niemand nodig en zou best voor de dochter van Van "t Grashek kunnen zorgen. Doch zou Gerda de meed kunnen opbrengen om hem te volgen naar de grote stad? Zij, de wellicht verwende boe rendochter? Enig kind. dat waar schijnlijk nimmer op een briefje van honderd meer of minder behoefde te kijken? (Wordt vervolgd.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 7