ZIERIKZEESE BURGERS IN OIRSCHOTS BOETEKLEED I Geen verrassing f Mislukte overval op juwelierszaak Einde van oliestaking in Belgit Noors schip zonk in Golf van Biscaje Duikboot je vermist Concentratie in de suiker-industrie MEVO won verdiend van A.Z.V.V. (3-0) Italiaanse trein de lucht in gevlogen Premier Marijnen vertrok naar de West Nieuwe E.E.G.-regelingen wezensvreemd aan de tuinbouw? „Eén tegen Allen"-spelers brachten gestolen zwaan terug ZIERIKZEE, 17-1. Het is gedaan met het dolle feest van „Eén tegen allen". Sedert zaterdagmiddag pry kt het door de Zierikzeese „boeven" geroofde zeventig kilogram wegende symbool van hotel „De Zwaan" weer aan de markt te Oirschot, in afwachting van het carnaval, dat over enkele weken met een orkaan van leut in dit Brabantsche plaatsje zal losbarsten. Zierikzee was er zaterdag, daar in Oirschot, waar het weer al even slecht was als op Schouwen-Duiveland. Een stoet van 35 particuliere auto's en een bus voerde omstreeks vüf uur alle „groten" van het in Zierikzee zo vlijtig gespeelde N.C.R.V.-televisiespel het stadje binnen, met aan het hoofd burgemeester mr. F. Th. Dückmeester en de „Raad der wijzen". Voor een groot deel bestond het Zierikzeese gezelschap uit de mannen van „Kunst en Eer", die onder de leiding van de heer E. A. de Looff in Oirschot een beste beurt maakten en een belangrijk aandeel leverden aan de opper beste stemming aan de voet van de overheersende St. Pieterskerk. Van vijf tot acht uur zorgde Zie rikzee voor een roerige bezetting van de voornaamste lokalen in het wel varende dorp. Overigens, op deze „in vasie" hadden de Oirschottenaren zich uitstekend voorbereid. De Zie- rikzeeënaars werden aan de grens van de gemeente na een voorspoe dige reis opgewacht door een vro lijk gezelschap met een kleurrijke carnavalswagen en de geünifor meerde muzikanten van 't plaatse lijke muziekgezelschap, de harmonie „Arti et Amiciti^e". Ondanks z'n grote overmacht kon Zierikzee niet verhinderen dat de „boeven" die zo glansrijk Oirschot hadden weten te plunderen werden gearresteerd en in boetekleed gestoken in triomf werden opgebracht naar het markt plein, om vervolgens te worden in gesloten in een enorme kooi, welke was aangebracht op de vrachtwagen van een bekende Zierikzeese firma. „Kunst en Eer" speelde tijdens het overbrengen van de gevangenen een opgewekte mars, maar zoals men la ter in hotel „De Zwaan" kon horen vertellen, gebeurde dit zonder leed vermaak Intussen hadden de gekooide he ren J. Pom per, Onno Krips, C. Kloet C. Linders en J. R. den Boer, het in hui> winderige verblijfplaats hoog boven de honderden „kijkers" daar op de Oirschotse markt kennelijk niet erg naar hun zin. De pogingen om uit te breken bleven evenwel zonder succes en inmiddels richtte burgemeester Ed. Steger vanaf het bordes van het raadhuis het woord tot de menigte. Hij verwelkomde met enthousiasme zijn collega burge meester mr. F. Th. Dijckmeester, „Kunst en Eër" en alle 'Zierikzee- enaars en verklaarde veel respect te hebben voor de wijze waarop „die stoere Zeeuwen" het spel van woens dagavond hadden gespeeld. De heer Steger vond het jammer dat Zierik zee verloren had, want hij meende dat een overwinning zeker verdiend was geweest. Overigens voelde hij er als hoofd van de plaatselijke po litie weinig voor pm „dat stelletje in de kooi" direct al zonder meer los te laten. Verwantschap Mr. Dijckmeester stelde na de har telijke begroeting door de heer Ste ger vast, dat Oirschot en Zierikzee om verschillende redenen verwant zijn. „Dit weertje van jullie ligt ons bijv. wel", zo verduidelijkte mr. Dijckmeester in de stromende regen en onder luid gejuich van het pu bliek: „daar werken we graag in". Hij kon het evenwel niet goedkeuren dat enige van zijn gewaardeerde burgers gevangen gezet waren want, aldus mr. Dijckmeester tot zijn Oir schotse collega, „uiteindelijk is er hier gestolen om te laten zien hoe mooi het wel is in uw gemeente". Deze eerbare burgers hebben hun straf dan ook niet verdiend" zo pleitte Zierikzees burgervader. Bur gemeester Steger zwichtte voor dit pleidooi en gaf opdracht de gevan genen als vrije burgers loe te laten, maar eiste uiteraard teruggave van het gestolene. Terwijl de arrestan ten in hun kooi nog kans zagen een bengaals vrijheidsvuur te ontsteken, ZIERIKZEE, 17-1. Ondanks de X overwinning van vragensteller L. Termeer in het N.C.R.V.- *j* X spel „Eén tegen allen" heeft X Zierikzee zaterdagmiddag in Oirschot toch nog zo'n beetje het laatste woord gekregen in dit roerige „grote-mensen spel" X En dat betreft wel in het bij- X zonder het „roof'-aspect dat x bij deze quiz zoiets als traditie aan het worden is. Het was de y Y heer B. Buddingh, hoofd pro- X paganda van de N.C.R.V., die ♦J» hier tegen het einde van de X gastvrij door Oirschot aan de .j. X Zierikzeeënaars aangeboden y X koffietafel, een boekje over 'X X opendeed. De heer Buddingh y begon zijn verhaal nadat vra- X gensteller L. Termeer bur ge- meester Dijckmeester een door y de Oirschottenaren rut 't Zie- X rikzeese stadhuis geroofde an- X tieke zandloper overhandigde. y X Hij vertelde dat de teruggave X. 'X van deze zandloper in het ge- y heel geen verrassing voor de y voorzitter van de „raad der y X wijzen" kon betekenen, omdat y y mr. Dijckmeester deze „roof" 'X X. met eigen ogen had zien ge- y X beuren. Voor en na het rumoer van de uitzending waren di- y X verse „verdachte personen" - X „in ieder geval Brabanders" - A X. in het Zierikzeese stadhuis ge- y X signaleerd. „Laat ze maar", zo X X reageerde Zierikzees' burge- X meester, „we krijgen het wel Y y weet netjes terug". En Oir- X schot zorgde er voor dat hel y inderdaad netjes terugkwam. X X Al was de teruggave van het X X gestolene dus geen verrassing X y meer, Oirschot nam het spor- .j. X lief op. Er was ook niemand y X die na alle verrichte kracht- X toeren anders had verwacht.. y x x overhandigden enige Zierikzeeënaars de gestolen spullen aan Oirschots eerste burger. De „boeven" werden bevrijd en in optocht ging het ver volgens naar hotel „De Zwaan" om de gestolen zwaan netjes terug te bezorgen. Hier was uiteraard ook een uitstekende gelegenheid om de dor stige kelen te lessen en van deze ge legenheid, hoe kan het anders in Oirschot, werd een druk gebruik ge maakt. „Mee-gevallen" In hotel „De Beurs" verzamelden zich omstreeks half zeven allen voor het gebruik van een Brabantse kof fietafel. Dit was een royaal gebaar van de gemeente Oirschot en de plaatselijke V.V.V., dat door het uit ruim 150 personen bestaande Zierik zeese gezelschap bijzonder werd ge waardeerd. Deze gezamenlijke maal tijd heeft er zeker veel toe bijgedra gen dat Zierikzee de tocht naar Oir schot niet gauw vergeten zal. Aan tafel werden over en weer nog vriendelijkheden uitgewisseld, voor de Zeeuwen door de heren Dijckmeester en E. P. J. Krips en namens de gastvrije Brabanders door V.V.V.-voorzitter S. Soethout en bur gemeester Steger. De heer Soethout constateerde o.a. dat Zierikzee „echt was meegeval len". De dames Linders vertolkten nog eens het 20 geslaagde feestlied en daarna was het de beurt aan de deze dag weer zeer in vorm zijnde Oirschotse vragensteller L. Termeer om burgemeester Dückmeester twee enorme Brabantse krentebroden te overhandigen. De heer Krips zorgde revcor dat de heren Soethout en Steger werden bedeeld met paling brood en mr. Dijckmeester ver wachtte dan ook nog wel eens een groot gezelschap Oirschottenaren in Zierikzee te mogen begroeten. DINTELOORD, 16-1. - Zowel de Centrale Suiker Maatschappij als de coöperatieve suikerfabrieken zyn doordrongen van het grote belang dat met een nauw samengaan van de Nederlandse suikerindustrie is ge moeid. Het is daarom te hopen dat in 1965 de omstandigheden zich zo danig zullen wijzigen, dat het ge sprek tussen de belanghebbenden kan worden hervat. Dit staat in de V.C.S.-bode, een uitgave van de Verenigde Coöpera tieve Suikerfabrieken G.A., waarin verder o.m. wordt gewezen op de noodzaak van een hechte samenwer king tussen de Nederlandse suiker producenten. Deze noodzaak is des te klemmender geworden, nu de marathon-zitting van de E.E.G.-mi- nisterraad tot overeenstemming ge leid heeft en met het totstandkomen van eij E.E.G.-suikerregeling voort gang kan worden gemaakt. Zoals bekend hebben vier coöpe ratieve suikerfabrieken, de V.C.S., de Coöperatieve suikerfabriek en raffi naderij „Puttershoek", de Friesch- Groningsche en Sas van Gent, inder tijd een bod gedaan op de aandelen Centrale Suiker van 500 procent. Het bestuur van de C.S.M. achtte aan vaarding van dit bod niet in het be lang van leveranciers, afnemers, per- De ijskoude striemende regenvla gen welke de spelers zaterdagmid dag gedurende anderhalf uur op het sportpark Banninlk moesten inkasse- ren stelde hen voor zware opgaven. Op dieze sombere middag was het 'bij deze voor beide teams zo. belangrij ke wedstrijd een verheugend ver schijnsel MEVO een bewonderens waardig élan aan de dag te zien leg gen. De overwinning welke de Zie rikzeeënaars wisten te böhalcn was volkomen verdiend. Jaap Bij de Vaa- te stond weer op zijn vertrouwde pilaats onder de -lat, wat de nodige rust in de achterhoede bracht. Ber- revoets opereerde iim de voorhoede, waar hij bij Vlagen verdienstelijk werk liet zien, 'hoewel deze speler in de middenliime beter tot zijn recht komt. Uitblinker bij MEVO was on getwijfeld de nieuwe aanwinst r.-aphter Veenema die opviel door zijn resoluut ingrijpen. Piet Janse, die enige tijd naar zijn vorm heeft lopen zoeken, bleek plotseling weel een kracht van betekenis te zijn. AZVV had het eerst de wind en de regen in de rug, waardoor zij een voldmeerderhcid' konden nemen. MEVO hield de deur van achter uit stekend gesloten, waardoor de AZVV voorhoede al spoedig ging proberen Bij de Vaate met schoten van 30 of Het laatste woord was aan de heer B. Buddingh, hoofd persdienst van de N.C.R.V., die meende dat Zierik zee het spel voortreffelijk had ge speeld. „Al de mensen die alleen maar cultuurderig doen hebben hier van heel wat kunnen leren", zo be sloot de heer Buddingh deze ge slaagde Zierikzeese manifestatie in Oirschot. Ruim 150 Zierikzeeënaars zorgden er zaterdag voor dat de geroofde stenen zwaan, pronkstuk van de t.v.- uitzending „Eén tegen allen", netjes in Oirschot werd terugbezorgd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). n De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft aan de V.N.-vertegenwoordiger in Djakarta, Pavicic, meegedeeld, dat de sluiting van de kantoren van de V.N.-organisaties in Indonesië „op correcte wijze en geleidelijk aan" zal geschieden. VISSERIJBERICHTEN De Westduitse liaringaanvoer BREMEN, 15-1. De Westduitse ha- ringvissers hebben van mei tot de cember 1964 in totaal 317.527 kantjes haring aangevoerd; 169.232 kantjes minder dan in de overeenkomstige periode van 1963. West-Duitsland verbruikt ongeveer 400.000 kantjes zoute haring. De meeste haring wordt gegeten in noord-DuitsIand, noord- Rijn-West- falen en Berlijn. soneel en aandeelhouders, zodat het werd afgewezen. Desondanks wil het de V.C.S. mo gelijk voorkomen dat met goede wil van alle partijen op een andere basis overeenstemming te bereiken is, al acht zij na het afwijzen van het bod de sfeer om deze onderhandelingen aan te vangen niet bepaald gunstig. ALMELO, 16-1. Met een cognac- fles en enige grote ijzeren moeren wierp 'de 27-jarige J. M. uit Almelo zaterdagnacht om kwart over één twee grote etalageruiten van een ju welierszaak in de Grote straat in zijn woonplaats. Hij 'had er blijk baar niet op gerekend, dat op dat moment nog tal van lieden in d'e kleren waren, want juist toen bij een greep in de etalage wilde doen, kwa men al enkele mensen op bet glas gerinkel af. M. nam !de benen, maar kon korte tijd later door dg politie worden gearresteerd. Hij bekende de mislukte roofoverval. 40 meter te verschalken. Zij misten daarbij evenwel nog al eens de juiste richting, terwijl als zij de goede richting wel te pakken hadden Jaap wél raad met deze sdhoten wist. MEVO moest zich gedurende de eer ste ihelft 'in hoofdzaak bepalen tot uitvallen. De oranje-Witten kregen de eerste goede scoringskans toen Frans de Oude wist door te breken, maar zijn schot ging naast de ver keerde kant van 'de staander. Toen er precies een half uur was gespeeld slaagde MEVO er in de lei/ding te nemen. Na een aanval over links- kwam J. Berrevoets in vrije positie voor de doelman welke bij omspeel de en vervolgens de bal in het ver laten doel schoot (1-0). Direkt hierna kreeg hij nog een kans, maar zijn de 2e helft kreeg MEVO zoals ver wacht werd oen véldmeerderheiid. In de 20 min. werd de strijd beslist toen r.buitcn T. v. d. Velde bet leder in vrije positie kreeg toegespeeld1, waar na bij .met een uitstekend sohot de doelman geen sohijn van kans gaf (2-0). Enige schoten vlogen hierna rakelings langs het AZVV-doel, ter wijl een kopbal van Berrevoets op een baar na zijn doel miste .Todh werd het nog 3-0 toen Frans 'de Oude zich in de 33e min. goed wist vrij te spelen, waarna hij laag en onhoud baar inschoot. Gromiko naar Londen LONDEN, 16-1. De Russische mi nister van buitenlandse zaken, An drei Gromiko, zal op 16 maart in Londen aankomen ovor een officieel bezoek, zo is vrijdag in de Britse hoofdstad bekendgemaakt. Van ge zaghebbende zijde wordt vernomen dat het bezoek vier dagen zal duren. Volgeris diplomatieke waarnemers dient de komst van de Russische mi nister naar Londen onder meer ter voorbereiding van het bezoek dat premier Kosygin in het voorjaar aan Engeland zal brengen. BRUSSEL, 16-1. Het werk dn de Belgische olie-industrie zal heden (maandag) worden hervat. De vak bonden van arbeiders in deze indus trie hebben een stemming onder hun leden gehouden waarbij is gebleken dat meer dan üe aelft van de sta kers het werk wil hervatten. De stemming ving over het al dan niet aanvaarden van de loonvoor- steMen Ce de minister van arbeid op tafel had gelegd. Zaterdagmiddag maakte minister Servais bekend dat de staking ten einde was. Oude vijand van Churchill ook ziek WARMBAD (Transvaal), 17-1. De 83-jarige Jaap Botha, een veteraan uit de boerenoorlog die 65 jaar ge leden Churchill gevangen heeft ge nomen, is sinds vrijdag in het zie kenhuis van Warmbad met een soortgelijke ziekte als sir Winston: een hersenbloeding na kouvatten. Zij moeten ongeveer gelijktijdig ziek zijn geworden. Churchill was des tijds oorlogscorrespondent in Zuid- Af rika. BORDEAUX, 17-1. Het Noorse vrachtschio Fossum van 3704 ton is zondag bij storm in de Golf van Biscaje gezonken. De 29 opvarenden zijn in veiligheid. Negentien zijn op gepikt door de Deense „Kim" van 910 ton door de Brit „Pelayo" van 1196 ton. LOCARNO, 17-1. Er is nog geen spoor gevonden van het duikbootje dat zaterdag kort na het middaguur een proefduik in het Lago Maggiore maakte en niet meer boven kwam. Aan boord bevonden zich de be stuurder en een cameraman van de Zwitserse televisie. Er was voor on geveer zeven uur zuurstof aan boord, zodat moet worden aangenomen dat de twee mannen zijn omgekomen. Rapport over woning nood onder jongeren AMSTERDAM, 16-1. - Een werk- groep van Amsterdamse jongeren onder de naam „Werkgroep wonen onder de dertig" en drie deskundi gen, stellen in een rapport betref fende de huisvestingsproblematiek van de jongeren, dat de oplossing van de woningnood slechts mogelijk is als de gehele woningnood uit de particuliere sfeer wordt gehaald en naar de overheid wordt overgehe veld. De werkgroep is samengesteld in opdracht van de Amsterdamse af delingen van de jongerenorganisa ties „Jeugd en Evangelie", „Huma nistische Jongeren Gemeenschap" en „Jeugd en Jongerencentrum Ruimte" en de Studenten Vakbeweging. De deskundigen zijn de Amster damse zenuwarts dr. E. de Wind, de Amsterdamse architect J. J. Vriend en de Rotterdamse leraar in de eco nomie drs. E. B. Schuurman. SCHIPHOL, 16-1. Voor hü zater dagechtend me tzün echtgenote naar de West vertrok, heeft premier Ma- rijnen op Schiphol voor de N.T.S. enkele woorden gewijd aan sir Win sten Churchill. „De berichten, die inderdaad som ber zijn", aldus de premier, „hebben ons zeer diep geschokt. Een figuur als sir Winston Churchill, de grote oorlogsleiider, aan wie ook ons lan'd voor zijn bevrijding zoveel heeft te danken, is eigenlijk een van de on zen en wij hopen dan ook van harte, DEN HAAG, 16-1. De lichtste vorm van marktordening voor agrarische produkten die het verdrag van Rome kent, een regeling van de concurren tievoorwaarden. Ijjkt het meest ge schikt voor de sector groenten en fruit. Het heeft er echter dc schijn vdn dat de E.E.G.-organcn dc zwaar ste vorm, een vergaande gemeen schappelijke ordening van dc markt, prefereren. De voorzitter van het produkt- schap voor Groenten en Fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken, merkte dit in zijn nieuwjaarsrede op. Hij vreesde dat regelingen tot stand zul len komen die wezensvreemd zijn aan de tuinbouw, waardoor deze schade zal lijden. De heer Van Arcken gaf commen taar op enkele E.E.G.-voorstellen en -besluiten. De Europese Commissie heeft - zoals bekend - voorgesteld kwaliteitsnormen voor groenten en fruit.ook voor de binnenlandse han del voor te schrijven. De betekenis Opleitliiig vrijwilligers E.W.G. in Israël AMSTERDAM, 16-1. - Contacten van de Europese Werkgroep - waar van prinses Beatrix presidente is - met het departement van internatio nale samenwerking in Israël, hebben de mogelijkheid geopend tot oplei ding van vrijwilligers in Israël. Zo wel Europese vrijwilligers als vrij willigers uit de landen, die hulp van de E.W.G. ontvangen. Na een training van twee maanden worden de vrijwilligers voor een pe riode van achttien maanden uitge zonden naar verschillende projecten in de ontwikkelingslanden. Het eer ste team van 26 Europese vrijwilli gers zal worden ingezet voor een vijftal projecten in Perzië op het ge bied van verpleging, landbouwver- ibetering, constructiewerkzaamheden comunity development en het trai nen van sportleiders voor de jeugd. Het team zal begin april naar Israël vertrekken. ONDERWIJS Chr. Kweekschool te Middelburg Voor de examens ter verkrijging van ihet diploma chr. onderwijs (A- gedeelte) slaagden o.a. de dames M. J. Boone te Zierikzee en C. W. Plaa- ting te Zomnemaire en ide heren J. C. Bolkenbaas te Zierikzee en J. A. bij de Vaate te Middensdhouwen (Loo- perskapelle). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: de iheer G. Th. Volle- breght, Rotterdam-16. Beroepen te Spij'kenisse (vak. G. Cazemier): G. J. T. v. Dijk, 's-Heer Hendrikskinderen; te Ternaard: J. Mosterd, Meeden-Westerlee. Aangenomen naar Vijfhuizen (toe zegging): W. Oost. Minnertsga, die bedangte voor Valtherimond. Bedankt voor Delft (vak. C. A. v. Harten) (toez.): A. P. Nauta, Middel burg. Geref. Kerken Beroepen te Krommenie: J. C. van Egmond, Tholen. Aangenomen naar Oostburg: kand. J. Paksy, Kampen. Bedankt voor Domburg-Westka- pelle, Heusden-Meeuwen, Hornhui- zen-Kloosterburen en voor Warns: kand. J. Paksy, Kampen. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Cloverdale (B.C.- Canada)H. D. v. Herksen, Hilver sum. Geref. Gemeenten Beroepen te Hax-dinxveld-Giessen- dam: H. Ligtenberg, Oudemirdum; te Werkendam: G. Schipaanboord, Apeldoorn. Bedankt voor Artesia (Calif., U.S. A.)C. Hegeman, Sioux Center (Iowa U.S.A.). Geref. Kerk bestudeert recreatie-vraagstuk UTRECHT, 16-1. In da Geretor- meerde Kerken is een speciaal depu- taatschap ingesteld voor de bestude ring van het recreatievraagstuk. Zijn opdracht is, de volgende synode in zicht te geven in de aard en de ont wikkeling van de recreatie in ons land. De vraag is welke taak 'hieruit voortvloeit voor de kerk en op wel ke wijze deze het best kan worden vervuld. dat hij en lady Churchill sterkte mo gen vinden in deze moeilijke ogen blikken". Het is voor de eerste maal, dat minister Marijnen een bezoek aan de twee koninkrijksdelen in de West brengt. De landsregeringen van Su riname en de Antillen hebben hem hiervoor officieel uitgenodigd. „Ik hoop daar land en volk te le ren kennen", zo zei hij.De reis is niet gericht op behandeling van speci fieke vraagstukken, maar heeft meer een algemene oriëntatie tot basis. Zij zal precies 3 weken duren. van een goede regeling van kwali teit en sortering is volgens de heer Van Arcken tweeërlei: de producent krijgt er de reële tegenwaarde van het produkt door in handen, zij ver gemakkelijkt de handel op verre af standen. Gemeten met deze maat staven echter heeft de E.E.G.-veror- dening, zoals zij waarschijnlijk uit eindelijk zal luiden, weinig waarde. Wel zal zij een aantal voorschriften bevatten die in de praktijk niet na geleefd zullen worden, omdat ze te weinig rekening houden met de spe cifieke aard van groenten en fruit. Kunstmatige onzekerheid De E.E.G.-ministerraad heeft in principe besloten tot een verscher ping van het refercntieprijzenstelsel, teneinde bij de invoer van produkten uit derde landen in bepaalde geval len compenserende heffingen op te leggen. Dc heer Van Arcken vreesde dat. dit., behalve een nadelige invloed op de handelsbetrekkingen met derde SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e -klas G: Nieuw Borgvliet- Oude Molen 3-2. Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie le klas: MEVO-AZVV II 3-0. Junioren Groep A IV: MEVO A I-Zierik- zee A II 4-4. Groep A VI: Burgh A 1-Robur A I 10-0. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 17-11. De 679.336 deelnemers aan de sporttolo legden f 992.833 in, waardoor aan prijzen beschikbaar kwam: f 180.200 voor de eerste, f 98.290 voor de tweede en f 49.145 voor de derde prijs. Zondag avond kwamen er reeds drie meldin gen van dertien goed voorspelde uit slagen binnen. 16 deelnemers maak ten slechts één fout. BILJARTEN Teamcoiupetitie KNBB Schouwen-Duiveland Voor de competitie voor teams van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. werden in de afgelopen week de volgende wedstrijden ge speeld: Klasse C III, afdeling' A: VOG II-Entre Nous 4-5. C. Akershoek-J. Hagestein 2-0; D. Ver- kaart-A. Berrevoets 0-2; J. Verkaart -J. de Jonge 0-2; C. van Tiggelhoven -A. J. Berrevoets 2-0. Klasse C III, afdeling B: K.V.L.- De Carambole 4-5. J. J. Romeijn- J. A. Dorst 2-0; J. v. d. Weijde-K. L. v. d. Werf 0-2; P. v. d. Berge- A. H. de Waaij 2-0; A. Quartel-P. v. Mierlo 0-2. Klasse CIV, afdeling A: Graaf Floris V-De Lely 2-7; J. Beeke-W. de Groot 2-0; H. Bakker-S. Westdorp 0-2; C. P. de Moor-J. Meganck 0-2; J. de Jonge-A. Kramer 0-2. Renesse II-K.L.V. II 4-5: Jac. Ver- seput-C. Stouten 0-2; A. W. Braal- J .Koopman 0-2; J. Hulshof-M. der Weduwen 2-0; J. Everaers-J. v. d. Zande 2-0. V.O.G. II-Entre Nous II 2-7: J. Quaak-J. J. Snijders 0-2; C. Meer- dink-J. Smits 0-2; C. J. Krello-A. Schiettekatte 0-2; C. Klippel-A. van Dijke 2-0. Klasse CIV, afdeling B: O.K.K. III-DOS 7-2: J. C. Felius-A. Vijver berg 2-0; J. Thiery-J. Bom 2-0; J. Lemsom-J. de Jonge 2-0; M. Thiery- J. Smits 0-2. BRIDGEN Bridgedrive in „Mondragon" te Zierikzee Aan de op zaterdag 16 januari ge houden drive namen 9 dames en 19 heren deel. De uitslag was in de: Oneven groep: 1. de heren J. Söhaap en A. F. Sdhiettekatte met 89 punter.; 2. de dames mevrouw A. Prevoo-Steinfeld en mevrouw M. Th. A. VoUkeri-Sternfeld met 96 punten, en in de: Even groep: 1. de 'heren P. J. den Haaf en A. Paauwe met 94% punt; 2. de 'heren L. P. H. J. Canters en P. A. Ribbens met 100 punten. De volgende drive is gepland op zaterdag 13 februari a.s. Een 65-jarige Londenaar, die in een hotel in Venetië over de tele visie het nieuws van de ziekte van Churchill vernam, is ter plaatse over leden. Het ongeluk heeft aan negen men sen het leven gekost, terwijl een vijf tigtal personen min of meer ernsti ge verwondingen opliepen. Nagenoeg alle huizen van het dorpje, dat tussen La Spezia en Ge nua ligt, werden beschadigd. De in zittenden van de zwaarst getroffen wagons werden tientallen meters weggeslingerd. De trein kwam uit La Spezia en was bestemd voor Ge nua. Door de ravage is de belang rijke spoorwegverbinding van Rome met Genua en de Franse Rivièra geblokkeerd. Vier jaar geleden geraakte een trein in een tunnel bij Bonassola in brand. Daarbij kwamen vijf mensen om het leven. landen, ook een nadelige invloed zal hebben op de structuur van de in- voerhandel, die er bij de grote na tuurlijke onzekerheden van de markl- siutatie nog een kunstmatige onze kerheid bij krijgt. De Europese Commissie heeft een gemeenschappelijke minimumprijs regeling voorgesteld en daaraan ge koppeld een voorstel tot stimulering van de oprichting van telersorgani saties en een regeling van het han delsverkeer met derde landen. De heer Van Arcken vond deze voor stellen bijzonder moeilijk te beoor delen. Een minimumprüsrcgcling is voor bepaalde groenten- en fruitsoortcn van groot belang, maar kan slechts goed worden toegepast als aan be paalde voorwaarden is voldaan; en dat is in dc gemeenschap nog in de verste verte niet mogelijk. Ook houdt de Europese Commissie in veel te geringe mate rekening met deze voor waarden. SPORT VOETBAD ROME, 16-1. Zaterdag zijn op het station van Bonassola, in noordwest- Italië, explosieve stoffen die uit een goederentrein werden geladen, in de lucht gevlogen op het moment dat een personentrein uit La Spezia het station binnenreed. Twee wagons van deze trein, die zich het dichtst bü de ontploffing bevonden, werden uiteen gereten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 2