gerdcfs EIGEN WEG Onderwaterstrijd om miljoenen kif De Britse troepen in Maleisië Vermisten in West-Duitsland Egyptische landbouw in nood Bfonchiletten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 januari 1905 Nor. 19713 Ingezonden mededeling NASSAU/BAH, 9-1. De regering van de Bahama-eilanden heelt in gegrepen in de strijd om een schat van naar raming 32 miljoen gul den, die kortgeleden door vier ama teur-kikvorsmannen in het wrak van een ongeveer 351) jaar geleden ge zonken Spaans galjoen werd ont dekt. Het wrak ligt bij Freeport, op een van de Bahama-eilanden. Woensdag j.l, leidde deze ontdek king tot een onderwatergeveeht tus sen de eigenlijke vinders en een tweetal leden van een kongsi van zakenlieden uit Freeport, die menen ook aanspraken op de schat te kun- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Winterswijk (vac. dr. W. Bloemendaal): N. J. M. Hoogendijk, Muiderberg. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Vlaardingen: M. C. Tanis, Barendrecht. Bedankt voor Ermelo: G. J. Buijs, Murmerwoude. Ger. Gemeenten Bedankt voor Aagtekerke, 's-Gra- venpolder en voor Lisse: P. Blok, Dirksland. Financiën en Economie Coöperatieve Centrale Boerenleenbank EINDHOVEN, 9-1. Dank zij een stijging met f 410 miljoen is het to tale bedrag der aan de coöperatieve boerenleenbanken toevertrouwde middelen in 1964 de f 3 miljoen overschreden. Dit totaal was per ul timo 1964 volgens een voorlopige opgave f 3150 miljoen. Aan de an dere kant namen de uitzettingen van de boerenleenbanken, met inbegrip van de effectenportefeuille, met f 375 miljoen toe. Zij kwamen daar mee op een totaal van f 1780 miljoen. Deze cijfers werden op een perscon ferentie medegedeeld door mr. Ph. C. M. van Campen, directeur van de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand december 1964. Geboren: 7. Jana Carolina, d. van G. v. d. Berge en A. Raaijmakers (Zonnemaire); 13. Erwin, z. van J. van Dijk en J. A. Vis (Zonnemaire); 25. Charlotte, d. van C. Biemond en F. W. C. Peute (Dreischor). Gehuwd: 11. Cornells van Vessem, 22 j. (Westerschouwen) en Maria Ja- coba de Blonde, 19 j. (Nooi-dgouwe); 17. Cornelis Jan Slager, 24 j. (Brou wershaven) en Adriana Johanna Stouten, 20 j. (Brouwershaven); 29. Jan Christiaan de Graaf, 24 j. (Was senaar) en Neeltje Krina van Felius, W. J. Plantenga (Dreischor); 31. Adriaantje, d. van J. den Haan en 24 j. (Zonnemaire). Overleden: 26. Johannes Koore man, 83 j., wedn. van A. v. d. Have (Zonnemaire); 28. Pieternella Corne lia Hundersmarck, 79 j., echtg. van J. J. de Keijzer (Noordgouwe). Ingekomen: 9. L. J. Platteschorre (Brouwershaven) van Rotterdam; 11. J. F. de Rijke e v. Goudzwaard (Dreischor) van Duiveland; 21. J. den Haan en echtgen. (Dreischor) van Duiveland; 22. J. P. Cashoek en echt- gen. (Noordgouwe) van Zierikzee; 24. M. P. Provoost (Brouwershaven) van Zierikzee; 28. J. A. de Vlieger en kind (Zonnemaire) van Rotterdam. Vertrokken: 9. J. M. Kloet e. v. Heijboer (Brouwershaven) naar Zie rikzee; 9. A. J. Bos en gezin (Zonne maire) naar Vlaardingen; 14. M. J. de Blonde e. v. van Vessem (Noord gouwe) naar Duiveland; 15. A. Stie- va (Noordgouwe) naar Veghel; 21. J. M. de. Keijzer (Noordgouwe) naar Eindhoven. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1964. Geboren: 3. Adriaan Johannes, z. van Jan Cornelis Hendrikse en Anna Pieternella Baumann, (Noordwelle) 11. Ingeborg Margaretha Nancy, d. van Pieter Willem Stoel en Johanna Bossers (Burgh). Gehuwd: 8. Pieter van Noort, 38 j. en Anthonetta Pieternella Berre- voets, 28 j. (Zwijndrecht-Serooskerke S.); 18. Pieter van Gemeren, 28 j. en Maatje Dina Everwijn, 20 j. (Rotter dam-Haamstede). Overleden: 6. Maria Adriaantje Oosse, 54 j., d. van Dingeman Oosse en Cornelia de Rijke (Noordwelle); 8. Wouter Cornelis Oosterling, 80 j., echtg. van Adriana Koole (Renesse); 30. Agnes Westerbeek, 77 j., wediuve van Karei Sloover (Haamstede). Ingekomen: 2. C. J. van Waveren van Rotterdam (Haamstede); 14. J. J. Geleijnse van Millingen (Renesse); 14. J. S. M. Pullen van Rotterdam (Renesse); 17. B. G. Oei van Utrecht (Haamstede); 18. T. van Vliet van Den Helder (Haamstede); 20. S. K. Witkamp van Den Haag (Haamstede) 29. P. J. P. van der Reijnst en gezin van Rotterdam (Renesse); 29. H. To- renvlied van Rotterdam (Renesse)). Vertrokken: 2. A. de Jonge (Elle- meet) naar Middenschouwen; 3. J. Aalbrecht (Haamstede) naar 's-Gra- venzande; 8. A. J. Felius (Haamstede) naar 's-Gravenhage; 14. E. L. E. Gilijamse (Haamstede) naar Arnhem; 14. H. Tukker en gezin (Haam stede) naar Middelburg; 14. M. J. G. Viergever (Renesse) naar Midden- schouwen; 16. C. van Vessem (Haam stede) naar Zierikzee; 21. J. J. van Oord (Haamstede) naar Warffum; 28. G. J. Verboom en echtgenote (Renesse) naar Oude Tonge. nen doen gelden, omdat de vind plaats openbaar terrein is. Voordat er bloed vloeide, greep de politie in, die het wrak thans onder voortdurende bewaking heeft gesteld De regering heeft intussen met de vinders besprekingen geopend, in het vertrouwen ook haar portie te krij gen. De wetten op dit punt zijn ech ter nogal vaag. Intussen wint in Freeport de over tuiging veld, dat het aan de kust van de Bahama^ van dergelijke wrakken „wemelt". LONDEN, 9-1. Premier Wilson heeft donderdagavond meegedeeld dat thans 50.000 Britse militairen in de Maleisische federatie zijn. Van regeringszijde werd er aan toege voegd dat hierin geen Australische en Nieuw-Zeelandse eenheden zijn begrepen. De sterkte van de Britse vloot in het verre oosten bedraagt ongeveer 70 schepen en 15.000 manschappen. Een deel van eenheid V-bommen werpers (Victor en Valiant) is reeds in Maleisië en er worden nog para chutisten en infanteristen overge bracht. Nationale Reclasseringsdag 1965 DEN HAAG, 9-1. De nationale re- classeringsdag, waaraan verbonden de grote 'landelijke inzameling ten 'behoeve van de reciasseringsarbeid voor alle gezindten, georganiseerd door het nationaal 'bureau voor re classering in Den Haag, zal dit jaar worden gehouden op of omstreeks zaterdag 2 oktober. BONN, 9-1. In West-Duitsland zijn tot dusver 738.512 vermisten uit de tweede wereldoorlog als overle den geregistreerd. In 1964 kwamen er in het speciale register 26.862 na men bij. Er zijn echter nog ruim één miljoen vermisten die nog niet officieel als overleden zijn inge schreven. Van de ingeschrevenen zijn tot dusver slechts 5.955 mensen weer komen opdagen. Postzegelprogramma 1965 DEN HAAG, 9-1. P.T.T. zal in 1965 de volgende bijzondere postze gels uitgeven: 6 april: drie zegels gewijd aan het verzet, met afbeeldingen van ver- zetsmonumenten. 17 mei: een herdenkingspostzegel ter gelegenheid van het feit, dat het in 1965 100 jaar geleden zal zijn, dat de internationale samenwerking op telecommunicatie-gebied begon. De ze zegel zal het embleem dragen van de Union Internationale des Tele communications. 1 juni: vijf zcmerzegels met af beeldingen uit pittoreske Nederland se stadjes. 20 september: (vermoedelijke da tum): twee Europazegels. 16 november: vijf kinderpostzegels, waarvoor de afbeeldingen zo moge lijk worden ontleend aan tekeningen van kinder-tekenwedstrijd, die het comité kinderzegels heeft georgani seerd. Het telefonisch weerbericht UTRECHT, 9-1. Het K.N.M.I. gaat met ingang van 1 februari zelf het via 003 te beluisteren telefonische weerbericht verzorgen. Van oudsher is het landelijk weer bericht ingesproken door personeel van het telefoondistrict Utrecht, maar de personeelsbezetting bij P. T.T. is er oorzaak van dat vooral 's ochtends vroeg en 's avonds laat het „verversen" van het telefonisch weerbericht wel eens op moeilijk heden stuit. Het K.N.M.I. heeft vol doende vrouwelijk personeel in con tinudienst om in ieder geval te kun nen garanderen, dat het weerbericht in beginsel elke twee uur opnieuw op de band wordt ingelezen, ook op zaterdagen en zondagen. Interland op bevrijdingsdag? DEN HAAG, 9-1. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft aan de voetbal bond van Wales voorgesteld woens dag 5 mei a.s. een wedstrijd Neder- land-Wales te spelen. Voorts bestaat er de mogelijkheid dat de 100e inter land tussen Nederland en België, die aanvankelijk voor zondag 4 april was vastgesteld doch werd uitge steld, toch nog in 1965 zal worden gehouden. „Hoe slaag ik m zaken?" NEW YORK, 9-1. Twee gewa pende mannen hebben op Ti mes Square in New York twee broers ontvoerd, die 6.700 dol lar aan salarissen vervoerden voor de acteurs van het suc cesstuk „Hoe slaag ik in zaken zonder al te veel inspanning". De broers werden in een auto geduwd ennaar een gebouw in de omgeving gereden, waar zij geboeid in een lift werden achtergelaten. De rovers gin gen er met het geld vandoor. nlaAd UTRECHT. Een hoofdconducteur van dc- Nederlandse spoorwegen, er gens uit Gelderland, heeft kortgele den verlovingsringen uitgewisseld met zijn geliefde. De inscriptie was aangevuld met een (stoom) locomo tiefje, omdat de hoofdconducteur het meisje in de trein hoeft Ieren ken nen ARNHEM. In de Rijn bij Hetc-ren (gem. Driel), is het stoffelijk over schot gevonden van de sinds 25 no vember uit Arnhem vermiste 17-ja- rige Didier A. G. Bootsma, naar wie ook Interpol de afgelopen weken ge zocht heeft. APELDOORN. De 15-jarige J. G. ter Maten uit Apeldoorn is na een verkeersongeluk op 'het kanaal Noord in Apeldoorn om het 'leven gekomen. Een achteropkomende personenauto greep de jongen, die daar fietste. Hij werd tegen het wegdek geslingerd en liep ernstige verwondingen op. SCHIPHOL. Na maandenlange voorbereiding 'is de uit 8 leden be staande Amsterdamse delegatie van Schiphol naar Djakarta vertrokken. Zij staat onder leiding van wethou der dr. P. J. Koets, voor wie Indo nesië niet nieuw is, want hij heeft er ruim 20 jaar doorgebracht, voor hij in 1950 bij de overdracht naar Nederland terugkwam. DEN HAAG. Op 72-jarige leeftijd is te Wassenaar overleden prof. mr. G. de Grooth, oud-hoogleraar te Lei den, oud lid van de Eerste Kamer en oud lid van de staatscommissie inzake herziening van 'de Nederland se 'burgerlijke wetgeving. EINDHOVEN. In navolging van succesvolle experimenten in Veld hoven. en Woensel begint Philips Oss vandaag (maandag) 11 januari met een speciale werkgelegenheid voor gehuwde vrouwen, zo meldt de „Phi lips Koerier". AMSTERDAM. Op de kruising Willemsparkweg - Jacob Obrecht- straat in Amsterdam is de 49-jarige wielrijdster in 'botsing gekomen met een auto. Zij werd zo zwaar aan het hoofd gewond dat zij ter plaatse overleed. DEN HAAG. De mandenirïdustrie vain de fhma De Ru in de Haagse binnenstad is uitgebrand. GRONINGEN. De foondsminister vain onderwijs van Oostenrijk, dr. Theodor Piffl Percevic, heeft in een telegram aan de 'burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, uitdruk king gegeven aan zijin 'innige deel neming met de ouders en nabestaan den van 'de slachtoffers van de la wineramp in Zuid-Oostenirijik. DEN HAAG. In 'het havenzieken huis in Rotterdam is op 67-jarige leeftij'd overleden mej. zuster A. E. W. C. Engelberts, draagster van de Florence Nightingale medaille en ridder in de Orde van Oranje Nas sau. AMSTERDAM. De rijkspolitie te water ah. Amsterdam heeft in het Noordhollands '.kanaal bij de Buik- sloterdijk het dode lichaam gevon den van de 37-jarige J. Kooyman. De man werd sedert een maand ver mist. UTRECHT. Prinses Beatrix heeft in 'gezelschap van enkele vrienden en vriendinnen onofficieel een voor stelling van het Natronaal Ballet in de stadsschouwburg tin Utrecht bij gewoond. AMSTERDAM. „In het hele bouw bedrijf in Amsterdam is de zwarte loonbetaling nog „normaal" aan dé gang. Dit euvel is blijven bestaan en stellig niet mlinider geworden". Dit zei de plv. directeur van het gewes telijk arbeidsbureau Amsterdam, de heer K. de Jong, op een persconfe rentie. HAARLEM. De 13-jarige Pieter Straathof uit Haarlem is bij een ver keersongeluk in het Frederikspaik in zijn woonplaas om het leven ge komen. De jongen werd op de fiets door een inhalende zandauto aange reden en kwam onder een achterwiel terecht. Hij Was op slag dood. ROTTERDAM. Het G.A.B. in Rot terdam heeft in 1964 aan 5819 vreem delingen, voornamelijk Spanjaarden, vergunningen verleend voor het ver richten van arbeid 'in het Nieuwe Waterweggebied. In totaal werden 27 verzoeken van buitenlanders om iin Rotterdam te werk gesteld te worden, geweigerd. DEN HAAG. De ministers van economische zaken en van financiën hebben een brief gericht aan de voorzitters van de beide kamers der Staten-Generaal, waarin zq medede len tot overeenstemming te zijn ge komen met de Koninklyke Neder landse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. om aan deze vennootschap het pakket aandelen Breedband N.V. over te dragen, dat zich in bet bezit van de staat bevind. CAIRO, 8-1. Het in Cairo ver schijnende blad „Al Ahram" schreef vrijdag, dat de landbouw in Egypte slechts de helft van de graanbelioefte van het land oplevert cn niet langer in de behoeften van de bevolking kan voorzien. Het enige voordeel van de recente botsing tussen Egypte en de Verenig de Staten was, dat de alarmklok is geluid, waardoor de aandacht op de landbouwproblemen in Egypte werd gevestigd, aldus het blad. Egypte is bex*eid voor Amerikaanse hulp te be talen, zo ging „Al Ahram" verder, „met dank en waardering, doch niets mee r". „TE HUUR" AMSTERDAM, 7-1. „Te huur". Door dit in na-oorlogs Neder land onwaarschijnlijk aan doende bordje bij de deur van een huis in de Amsterdamse Slaakstraat te bevestigen heeft een makelaar uit Heemstede na ongeveer drie weken einde lijk een gegadigde gevonden die aan de hoge voorwaarden voldoet, die door het C.B.H. gesteld worden. Als alles in orde bevonden wordt mag deze de driekamerwoning betrek ken voor f 137,50 per maand. Enkele van de voorwaarden zijn het achterlaten van een zelfstandige woning in de hoofdstad, het overleggen van een urgentieverklaring met een speciale medische indica tie en, voor oudere echtparen, een gezamenlijke leeftijd van minstens 120 jaar. De Zwitserse televisie zal met ingang van volgende maand over gaan tot het opnemen van reclame in 'haar uitzendingen. Twaalf minu ten per dag zullen aan reclame wor den gewijd, waaruit een opbrengst van 12,5 miljoen gulden per jaar wordt verwacht. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft het voornemen op donderdag 4 februari a.s. in d'e Kloosterkerk te 's-Gravenhage de herdenkingsbij eenkomst bij te wonen ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van de dia'konessen'inriohting „Bronovo". „Ze heeft tenminste al een paar keer een brief gehad", antwoordde zijn vrouw. „Dus je denkt, dat ze gebroken heeft met Brand?" „Dat moet haast wel. Aan de ene kant vind ik het wel jammer, want Brand is een flinke kerel. Die zou hier precies op zijn plaats zijn". „Zullen we het haar morgen eens vragen?" Van 't Grashek schudde zijn hoofd. „Niet doen, vrouw. Gerda moet er zelf mee voor de draad komen. Als ze het nodig acht, horen we het wel. Misschien komt ze spoedig zelf wel met hem thuis". Op vrijwel hetzelfde ogenblik za ten Gerda en Arie op hun bankje in het polderplantsoentje, dicht tegen elkaar ên het meisje zei: „Vandaag of morgen ga je met me mee naar huis, Arie. Ik weet zeker, dat ze thuis al lang gemerkt hebben, dat ik een jongen heb. Het gaat niet op hen langer in het onzekere te laten" Hij knikte. „Ja, dat zal er een keer van moeten komen, maar...." Ze trok hem nlaar zich toe en gaf hem een stevige zoen. „Een beetje bang, he? Ik weet al precies, wat je zo nu en dan gedacht hebt: dat loopt nooit góed af, als ik voor de grote boer van „De Peppelhorst" sta. Ik, doodgewoon tramconducteur- tje, zoon van een boertje van de lage kant en nog vyel een uit het Moord- gat.die schopt me het erf af. Is het 7.o niet ongeveer?" Hij grinnikte schaapachtig. „Vind je het soms gek?" Ze knikte heftig. „Ja, jongen, dat vind ik zeker gek. We leven in een moderne tijd, waarin de jeugd zijn KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Ds. Feunekes doet op 17 te Zonnemaire ZONNEMAIRE, 9-1. Ds. Feune- kes zal zondag 10 januari a.s. af scheid nemen van de hervormde ge meente van Slochtcren in de classis Appingedam en de week daarop, n.l. zondag 17 januari a.s., na vooraf te zijn bevestigd door ds. P. N. Velle- koop uit Ouwerkerk in Duiveland, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Zonne maire in de classis Zierikzee, waar hij beroepen is in de vakature van ds. W. S. Duvekot, die op 15 septem ber 1965 naar Brielle is vertrokken en die daar een week later intrede heeft gedaan. De bevestiging en in trede van ds. Feunekes te Zonne maire. vinden plaats in twee afzon derlijke dienst. Jan Feunekes werd op 26 juni 1906 te 's-Gravenhage geboren. Hij studeerde aan de Nederlandse Zen dingsschool te Oegstgeest en werd in verband met zijn benoeming tot hulpprediker bij de Protestantse Kerk in het voormalige Nederlands Oost Indië op 10 juli 1935 door ds. A. K. Straatsma, toen nog predikant te 's-Gravenhage en thans emeritus predikant te Wassenaar, in de Grote of Sint Laurenskerk te Rotterdam als zodanig ingezegend en afgevaar digd. Als hulpprediker van de Pro testantse Kerk in het voormalige Ingezonden mededeling Hoestdrank in tabletvorm.95cr eigen weg gaat. Hoge kant en lage kant zijn begrippen, die een of twee generaties misschien nog van bete kenis waren, maar vandaag de dag lacht een verstandig mens er om. En je baantje op de tramis dat soms schande? Is dat een minder waardig slag mensen, dat trams be stuurt en kaartjes knipt? Mankeert re wat aan dat uniform van je? Al- verdient toch zeker op een eerlijke en behoorlijke manier je brood? Al les goed en wel, meneer de Nots, maar mijn dochter trouwt met een boer, dan antwoord je: Dan zeggen we de tram vaarwel en gaan we weer op de boerderij werken. Vader zal je best kunnen gebruiken. Vorige week is er alweer een knecht van door gegaan, omdat hij zaterdags niet meer wou werken. Om van de zondag maar helemaal te zwijgen". „Ze lijken wel gek. Dat kan op een boerderij toch niet anders? Je kunt toch moeilijk vrijdagsavonds tegen de koeien zeggen; Aju, hou' het nu maar in tot maandagmor gen?" Het meisje schoot in een lach. „Die stomme dierenNee, jongen, maak jij je maar geen zorgen. Wan neer heb je je lange weekeind weer" „Over veertien dagen. Van vrij dagavond acht uur tot maandagmid dag half drie". „Mooi. Wat denk je ervan, als ik je zaterdagmiddag ophaal? Bij jou thuis? Kan ik ook kennis maken met jouw vader en moeder?" Hij schudde beslist zijn hoofd. „Nee, eerst jouw ouders, dat hoort zo. Dan kunnen we desnoods zondag wel naar ons toe". januari intrede Nederlands Oost Indië is ds. Feune kes als Indisch predikant werkzaam geweest te Kalabahi en Alor, te Am- bon en tenslotte ook nog te Loewoek op Celebes, waar hij op 10 februari 1942 door de Jappen werd gevangen genomen en geïnterneerd. Na de bevrijding Na de bevrijding ging ds. Feune kes eerst enige tijd naar Sydney in Australië en daarna was hij tot juni 1948, toen hij met ziekteverlof naar Nederland terugkeerde nog bijna 2 jaar predikant te Pontianak in Indo nesië. Ruim een jaar na zijn terug keer in Nederland werd ds. Feune kes op 6 november 1949 door nu wij len dr. F. J. Fokkema uit Doetin- chem, toen oud-rector van de Ne derlandse Zendingshogeschool te Oegstgeest, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Zandeweer en Eppenhuizen in de classis Winsum in de provincie Gro ningen. Sinds 3 april 1960 dient ds. Feunekes de hervormde gemeente van Slochteren in de classis Appin gedam, waar hij werd bevestigd door ds. G. L. I. Stockmann uit Sidde- buren. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde ge meente van Zandeweer en Eppen- htiizen was ds. Feunekes o,a. quaes tor van het breed ministerie van de ring Uithuizen en te Slochteren was hij o.a. penningmeester van de pro vinciale zendingscommissie en voor zitter van het bestuur van de ring Slochteren van het C.J.V. „Zo je wilt, jongen. We houden het dus op die zaterdagmiddag. Laten we zeggen: half vier in de stad, bij de Molen. Tegen de tijd, dat we dan thuis komen, heeft vader z'n mid dagdutje wel uit. Dan zal ik jou vol gens de regelen der kunst voorstel len". Hij trok haar dicht naar zich toe en zijn lippen beroerden de hare. Als wat, snoepie? Ze legde haar hoofd tegen zijn schouders en antwoordde zacht: „Als mijn aanstaande man, Arie". „Het klinkt geweldig, snoepie, maar dat mag je niet doen. Ik weet wel, hoe het hoort, dus zal ik for meel om toestemming moeten vra gen. Je stelt me voor als je vriend". „Aba, dat klinkt zo gewoon". „Je vader zal best begrijpen, dat ik meer voor je beteken dan een vriend". „Als vader het vraagt, Arie of je op de boerderij wilt komen, doet je het dan?" „Ik neem meteen mijn ontslag bij de tram, Wat dacht je? Ja, ik zal daar de gelegenheid om iedere dag in je onmiddellijke nabijheid te zijn, niet met beide handen aanpakken. Zie je me voor zo stom aan?" „Ik kan je alleen maar voelen, want het is donker. Maar ik zal erg trots zijn op mijn jongen, dat weet ik nu al, Arie Veertien dagen later, na het eten, toen de knechts alweer naar buiten waren gegaan, zei Gerda, terwijl ze de vaat op het aanrecht zette: „Ik kom vanmiddag mijn jongen voor stellen, als u het goed vindt. We hou den van elkaar en willen trouwen". Van 't Grashek, die juist zijn bril had opgezet om de krant te gaan le zen legde hem weer neer en keek zijn dochter met grote ogen aan. Aan de andere kant van de tafel was het de moedei', die haar dochter onder zoekend bezag. Gerda leunde met haar rug tegen het aanrecht en wachtte af, hoe haar ouders zouden reageren. (Wordt vervolgd.' 37 Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5