Tobben in de V.N. DRUM! VLEES en nü... een GROTE RECLAME I f 2,68 I Inlevering van i spaarbankhoekjes ,^^1^ Grote vleesreclame! Grote afbraakverkoping Noorse sokken lie el lekker! half zwaar die plaats agent(e) van politie Deze week ;j: 500 gram schouderkarbonade j 300 gram hachévlees f 1,63 Drie tartaar f 1,98 Spekjes f 0,50 BROODBELEG v 150 gram leverkaas f 0,88 FR. MAIJS R. A. 0RNEE L. BERMAN TH. SCHELL LEEN SIMMERS Personeel aangeboden: Jongeman, 24 jaar, gehuwd, zoekt werk in Horeca of aan verwant bedrijf. 2 jaar er varing in groot hotel. Spreekt Italiaans, Frans, Duits, En gels en Nederlands. Wil zich gaarne op Schouwen-Duive- land vestigen. Brieven onder nr. 2138, aan het bureau van dit blad. Jongeman, 32 j., zoekt werk, i.b.v. rijbewijs BE, Mulo- en Middenstandsdiploma. Erva ring in de verkoop. Brieven onder no. 2140, aan het bur. van dit blad. Te koop: 4 a 5000 kg brandhout .P. H. v .d. Werf, Renesse, telefoon (01116)-417. Dressoirs, stoelen, uitschuif- tagels, buffetkastje. L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. Grote electr. wasmachine, Miele, met electr. wringer en centrifuge A.E.G.. In staat van nieuw. Fa. W. A. Lie- vense, tel. 368, Nieuwerkerk. Dubbele slabonen en Rijns burger uienzaad. - Scherpe prijzen! M. Steenpoorte, Oud- Heiligeweg 43, Oosterland, tel. (01114)-548. 2-persoons kapokbedden. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23, tel. 2167, Zierikzee. BLIK DOOR HET WERELD VENSTERl Gekraak in de Verenigde Naties is er haast altijd geweest en men kan het bijna beschouwen als het voor naamste levensteken van de volke renorganisatie. De moeilijkheden waarvoor de algemene vergadering komt te staan als de delegaties van vakantie terugkomen zijn echter nij pender dan tevoren. De laatste klap was liet Indonesi sche besluit zich terug te trekken uit de organisatie. De gevolgen daar van zijn nog niet te overzien, maar in elk geval staan nu twee zeer volkryke naties buiten de gemeen schap, beide in Azië, waar daardoor het gezag van de V.N. aanzienlijk moet dalen. Dat gezag immers be rust er voornamelijk op dat regerin gen met hun gekrakeel naar New York stappen. En de twee naties waar het om gaat - China en Indo nesië - zijn nogal sterk in gekrakeel. In die zelfde sector ligt ook een volgend drama. Maleisië wenst be scherming van de V.N. tegen Indo nesische agressie. Maar hoe moet dc organisatie die geven? Nog daarge laten dat het wellicht moeilijk zal zijn voor hulp een volgende meer derheid te vindenal valt haast nie mand Soekarno bij, erger is dat de kas leeg is. De schulden En hel voornaamste hete hangijzer is de schuldenkwestie, met als eer ste en voornaamste wanbetaler de U.S.S.R. Reglementair zouden dc Russen hun stemrecht kwijt kunnen raken; overigens niet in de Veilig heidsraad. Met kunst en vliegwerk is voorkomen dat het daarover tot een beslissing ktaam," er werd niet gestemd. Zo kwam voorzitter Quaison-Sac- key op een merkivaardige ivijze op zijn zetel en nog vreemder ging het toe bp het kiezen van de nieuwe le den voor de Veiligheidsraad. Daar over raadpleegdede voorzitter de delegatieleiders op zijn kamer, waar overigens gewoon de stembus stond. Maar officieel was er in de verga dering geen stemming: daar werd het in de voorzitterskamer bekok stoofde lijstje zonder stemming aan vaard. De V.S. zijn er vooral fel op ge weest een eind te maken aan de wanbetaling. Niet. zozeer omdat Was hington er eigenlijk voor on mop draaien om het faillissement der V. N. te voorkomen, al is dat ook een argument. Maar de weigering der Russen om te betalen voor wat hun niet zint, betekent dat ze gaan pro beren met de geldbuidel te verhin deren dat hun onwelgevallige, maar volkomen wettig genomen besluiten der algemene vergadering worden uitgevoerd. De gevolgen Als dat gaat lukken, kan de as semblee wel ophouden met besluiten en is het democratisch karakter van de V.N. naar de maan. Bovendien dreigt dat anderen het voorbeeld der sowjets gaan volgen om maar niet te betalen als men geen zin heeft, wanneer de Russen inderdaad, straf feloos de kwitantieloper van de deur kunnen sturen. En een met nog gro ter geldgebrek worstelende volkeren organisatie kan zijn u?erk helemaal niet doen. Er is met de Russen gemarchan deerd, maar zotider resultaat. De sowjets wonnen daarmee niet alleen tijd. Immers: wanneer de delegaties nu weer bijeenkomen, kan reglemen tair ook een aantal andere, niet-com- munistische landen op de zelfde gronden het stemrecht worden ont nomen. O.a. België en Frankrijk die evenmin voor de acties in de Kongo wensen te betalen omdat ze die - anders dan de overgrote meerder- hied - niet wettig achten. Het wordt nu ivel heel moeilijk om de wanbe talers te dwingen. En aangezien het „waarom wij wel en zij niet?" in de internationale politiek net zo sterk een argument is als in kinderruzies, kan de penningmeester van de V.N. met bange voorgevoelens de toe komst tegemoet zien. Tenzij niet al leen de rede zegeviert, maar boven- dieen een oplossing wordt gevonden, waarbij ieder zijn prestige bewaard kan achten. MARKTBERICHTEN Uicnveiling Steenbergen Uien klasse I - middel f 29,11; Uien klasse II - middel f 27,72; Bon iken f 31,00; Drielingen f 25,99; Pick- lers f 20,00; Stek f 7,32. X voor rentebijschrijving en con- tróle wordt gaarne verwacht .j. vóór 3(1. januari 1965 Spaarbank van de Scheldebank N.V. Voor de vele blijken van I deelneming na het overlijden van onze geliefde vader, be huwd-, groot- en overgroot vader, PIETER MANNI Kzn.. betuigen wij onze hartelijke J dank. Familie MANNI Haamstede, januari 1965 X Woensdag: 750 gram gehakt a f 2,12 Weekreclame: 1 kilo magere lappen f 4,28 500 gram rundergehakt en 500 gram speklappen samen f 3,68 250 gram preskop f 0,83 150 gram boter hamworst f 0,39 Bestellingen voor ZIERIKZEE bij M. W. JANSE, Karne- melksvaart 3, telefoon 2158. SPECIALITEIT IN BOERENVARKENSWORST touten's paard-, rund- en varkens- Tclefoon 401 - Oosterland te Sclnutdebeurs bij café „Schuddebeurs", op aanstaande zaterdag te 10.00 uur. Zie uitgebreide advertentie aanstaande donderdag. Gebr. Hoorniek Afspreken voor (le spreekuren van (le oogartsen KROONENBERG en NORDLOHNE alléén mogelijk op dinsdag en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur n.m. bij het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, telef. (01110) 2555. DAME zag zich gaarne geplaatst in de huishouding. Bekend met verpleging en administratie. Brieven onder nr. 2139 aan het bureau van dit blad. Voor het tehuis voor zwak zinnigen „1PENOORD" te Oostkapelle wordt gevraagd: een kinderverzorgster minimum leeftijd 17 jaar. Aanbiedingen: Stichting „Verpleeg- en Rust huizen Midden-Zeeland", Dam 73 te Middelburg. Te koop: GROEN HOUT voor uw open haard. In blokjes gezaagd. W. KOOIJMAN, Rijksweg 28, Nieuwerkerk, tel. (01114) 587. origineel, rechtstreekse import Namaak Noorse sokken voordelig Nederlands fabrikaat firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikzee SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Élke regel meer 45 cent Personeel gevraagd: Voor direkt: hulp in winkel en huishouding. Goed loon. B. Bolle, telef. 255, groenten- en fruithandel, Beursstraat 5, Bruinisse. Thuiswerk en bijverdienste aangeboden. Diverse moge lijkheden. Inlicht.: Bureau „Succes", Raadhuisstraat 63, Rucphen (N.Br.). Diversen: Autoflex Washprimer, de grondverf met roestwerende en etsende werking voor uw auto. Kan met kwast of spuit worden opgebracht. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. H.H. fruitkwekers! Denkt om de wildschade! - Gebruikt „Aaprotect" of „Arbinol". - Ook vlechtwerken worden door ons geleverd. - W. van Sluijs, telef. 437, Haamstede. Van Bruinisse tot Haamstede, in elke plaats is „Vervetal" verkrijgbaar, maar alléén bij de schilder, die U de goede voorlichting kan geven. Uw hoofddealer voor Schouwen- Duiveland: „Vei*f en Kleur", Meelstraat 40, tel. (01110)2100, Zierikzee. Voor snelle levering van „Shell"-produkten: De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114) 377. 400 originele fabriekskleuren voor uw auto kunnen door ons worden geleverd. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. „Flitsen" uit het buitenland DAKAR. In Dakar, Senegal, is een taxi in botsing gekomen met een autobusje. Zeven mensen werden ge dood en drie izwaar gewond. BEIROET. Koning Olaf van Noor wegen is op 'het vliegveld van Bei roet aangekomen. Het vliegtuig waar hij mee op weg was naar Perzië, aan welk land hij e enofficieel bezoek zou brengen, moest uitwijken voor een zware sneeuwstorm. OTTAWA. De Canadese minister van defensie, Paul Hellyer, heeft bekend gemaakt, dat Canada zijn de fensie-uitgaven met bijna 150 mil joen dollar heeft besnoeid. MIAMI. Een Cubaanse visser heeft gezegd, dat Cuba met behulp van vissersschepen uit Mexico Ameri kaanse mach ine-werktuigen en auto onderdelen invoert. De man heelt deel uitgemaakt van de bemanning van dergelijke vissersschepen. AKEN. De politie 'iri Aken zoekt een man die heeft gedreigd een gas houder op te blazen als hij geen 850 duizend mark 'krijgt. De man heeft de commissaris van politie in Aken vier maal opgebeld en gezegd dat het geld op een bepaalde begraaf plaats moet worden neergelegd. De gashouder, die na de bedreiging is leeggepompt, wordt bewaakt. TEHERAN. Koning Olav van Noorwegen is in Teheran aangeko men voor een staatsbezoek van een week. Hij werd verwelkomd door de sjah, door de eerste-miniister en door leden van het 'kabinet. SAIGON. Bij een groot geveeht in de buitenwijken van Hue in centraal Zuid-Vietnam hebben regerinigsmi- litairer. 50 Vietcong-rebellen gedood. SAIGON. Bij een zestal botsingen tussen regeringstroepen en Vietcong- rebellen in midden- en Zuid-Viet nam zijn de afgelopen dagen 34 re bellen om het leven gekomen en drie gevangen gemaakt. Aan regerings zijde vielen zeven doden. SINGAPORE. De regering van Singapore heeft voor roeiboten, zeil boten en boten met buitenboordmo toren een verbod ingesteld om zich gedurende duisternis in de territo riale wateren van Singapore op te houden. MOSKOU. Izwesja, het blad van de Sowjctmssisohe regering, heeft donderdag als zijn mening te kennen gegeven, dat de Labourregering in Engeland „ten oosten van Suez de zelfde imperialistische politiek volgt als haar conservatieve voorgansters" Pittige, rijp-bruine tabak uit Kentucky en Tennessee, heldere uit Carolina, geurige Burley en vele andere. Lang gerijpt, kundig gemengd envers verpakt in de handige tabakszak. f. 1.- vJM Mannen, samen bij hun hobby, draaien ook samen een Drum. Begrijpelijke so lidariteit, want Drum is een mannelijke mélange van liefst 17 soorten tabak van de beste plantages ter wereld. Diversen: „Xylamon" helpt afdoende tegen houtworm en het be schermt uw dure hout tegen aantasting door zwamrot. - „Verf en Kleur", Zierikzee. Lengte 1,73 mtr. 1.73 mtr. 1.65 Salaris p.m. 1315.- 1451.- i451-rs adspirant ongehuwd aanvangs- afhankelijk f57055 f57B5S salaris p.m. van leeftijd f 578,55 578.55 agent ongeh. min. f 543.90 ^^aam: I straat:Opzenden aan: Plaats:Leeftijd:Hoofdcommissaris I van Politie Z J Verzoekt nader Ingelicht te worden overdo Haagsoveer23 ^Rotterdamse Politie. Rotterdam-1. J Salarisherziening per 1-1-965 in voorbereiding voor iedere dag WEEKRECLAME: Schouderkarbonades 500 gram f 2,48 Verse worst 500 gram f 1,84 Stooflappen 500 gram f 3,24 Woensdag: vers vleesgeliakt 500 gram f 2,18 Voor uw boterhambeleg: 150 gram leverkaasf 0,70 100 gram gebraden rollade f 0,78 Slagerij D. de Jonge - Haamstede Slagerij II. Bouwman - Burgh Slagerij J. de Koning - Burgh is vrij voor U Binnenkort begint de opleiding tot AANSTELUNGSElSEN: Leeftijd MANNEN 17-21 jaar 21-28 jaar 21-28 jaar Mulo-diploma

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3