Industrialisatie gerda's EIGEN WEG DUET Waarom rijdt deze auto zo prettig? heeft kostbare schaduwzijden ]YYLO]VS Miljoenenbrand in Bussum Het „Dante-jaar" Kunnen de nieuwe E.E.G.-graanprijzen tot overproduktie leiden? Vergadering Landbouwschap Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 8 januari 1965 Nr. 19714 (Van een econ. medewerker). Voor Nederland zijn er na de oor log drie belangrijke ontwikkelingen geweest, die tot gevolg hebben ge had dat wij reeds thans maar nog meer in de komende jaren als natie ons brood op een andere wijze moe ten verdienen dan in het verleden. Wij noemen in de eerste plaats het verlies van Ned. Oost-lndië, dat thans zelfstandig als Indonesië in de rij der volkeren staat. Dit verlies noodzaakte ons er toe oog te krijgen voor een geheel ander patroon van voorziening in werkgelegenheid. Het leidde er eveneens toe dat wij van een grondstoffenrijk een dito-arm land werden. Het bracht aanzienlij ke veranderingen in onze internatio nale kapitaal- en dienstbalans.Al die wijzigingen waren ongunstig en er moest iets tegenover worden ge steld. De geschetste ontwikkeling viel samen met een drang naar politieke en economische eenheid binnen ons continent. De verdeling van Europa in een deel voor en een ander deel achter het ijzeren gordijn heeft deze gedachte bevorderd. Herverdeling Een economische herverdeling van Europa is het gevolg geweest. Ons land is door deze gang van zaken 'niet economisch onberoerd gelaten. Integendeel, in het licht of liever in de duisternis van het verlies van onze archipel kwam die heroriënta tie ons goed van pas. Intussen heb ben ook Frankrijk en België afstand moeten doen van hun overzeese grondstoffenbases, hetgeen een nieu we drang betekende in de richting van herverdeling der economische hulpbronnen. De derde ontwikkeling was een verrassende. Na enkele kleine ont dekkingen wisten wij plotseling dat wij boven een van de belangrijkste gasbellen van de ivereld wonen. Het ene sluit het andere niet uit en zo heeft onze regering besloten om het gas dienstbaar te maken aan onze deviezenbron. Onze nieuwe slagzin kan luiden: „geef meer gas dan verdienen ivij meer deviezen". Intus sen is dit van groot belang voor de welvaart van iedere Nederlander en zeer in 't bijzonder voor de hande laren in gasapparaten. Verkleuring Met het voorgaande hebben wij willen aantonen dat de economische structuur van ons land sterk ver kleurt en dat het nu definitief afge lopen is met onze bloembollenfolk- lore en klompencultus. Alle ontwik kelingen wijzen in de richting van een industriële natie. De huidige wereldsituatie dwingt ons onze boterham op enkele vier kante kilometers te verdienen. Dat kan niet als wij daarop aardappels poten of vee gaan weiden. Wij hou den onze overbevolking alleen in le ven met een kapitaalintensieve in dustrie. Vervolgens dwingt de Euro pese samenwerking ons tot hergroe pering van het arbeidspotentieel. Binnen de gemeenschap zullen wij de nadruk moeten leggen op die in dustrieën, die hier met de laagste kosten kunnen werken en dat houdt voor velen een omschakeling in, een vorm van samenwerken en zeer dik wijls schaalvergroting. Daarbij gaat een aantal onrendabele ondernemin gen ter ziele terwijl de verschuiving ook problemen met zich brengt, die alleen dit gemeen hebben, dat zij veel geld kosten. Risico Het zou kunnen zijn dat Neder land bij dit proces van economische hergroepering een achtergebleven gebied bleef. Dit is niet zeker, maar het risico zit er in en daarom heeft de overheid ingegrepen en dit pro ces versneld. Dat gebeurde middels de werkgelegenheidspolitiek, door beïnvloeding van het prijzen- en loonsysteem, door monetaire maat regelen en door aanmoediging van buitenlandse vestiging. Er trad een versnelling in die on der meer uitmondde in de bestaande arbeidsschaarste en in een zichtbare ontplooiing in de richting van hoog ontwikkelde industriële natie. Ge tuige onze chemische industrie, ge tuige de hyper-moderne hoogovens, getuige bedrijven als Philips, Uni lever en Ver. Machinefabrieken. Ook de neven-activiteiten geven blijk van de ontwikkeling tot industrie-veld. De landbouw vermindert en ver schuift voor een deel naar de meer op niveau staande tuinbouw, die te vens dient om de Duitse industrie steden van groente te voorzien. Correctie nodig Anderzijds komen er meer slacht offers boven drijven van de indus triële gedaanteverwisseling dan we ooit hebben verwacht. Onder hen vinden wij de grote scheepvaart maatschappijen, die met hun inten sieve personeelsvoorziening in hun dienstverlenend bedrijf te duur wor- den. Naast hen staan de vele kleine boeren, die hun arbeid te duur zien worden, evenals de minder efficiënt werkende winkeliers. Bij duizenden verdwijnen de kleine zelfstandigen van het toneel. Ook de visserij heeft er onder geleden. Vele vissers heb ben hun netten aan de zolder ge hangen. Om nu te vermijden dat Neder land een te eenzijdige industriële ne derzetting wordt zal de overheid structuurcorrecties moeten aanbren gen. Zij doet dit in de landbouw door het saneringsfonds. In het win kelbedrijf staan een aantal achter gebleven ondernemers te wachten op een sanerings- of ontwikkelings fonds, in de visserij heeft minister Biesheuvel dezer dagen een twee miljoen-plan op tafel gelegd om daar een bedrijfstak hulp te bieden. Wat nu? Vanzelfsprekend willen wij een boerenstand houden; nog meer waar de heeft een gezonde winkelstand en de visserij heeft reeds in de historie onze harten gestolen. Zijn wij niet van oorsprong een volk van boeren en vissers? Wij gaan er mee akkoord dat er miljoenen op tafel komen voor structuuraanpassing of -behoud. Waar wij de nadruk op willen leg gen is dit. Het zijn niet die duizen den zelfstandigen, die nu bij dozij nen moeten verdwijnen, omdat zij zich niet snel genoeg hebben kun nen aanpassen. Het is de overheid die een aantal effecten opriep waar door de ondergang van duizenden economische eenheden wordt ver oorzaakt of versneld. De overheid heeft met ingrijpen in het economisch leven een lawine van economische slijtage kunstmatig op geroepen, waardoor duizenden in moeilijkheden zijn geraakt. Met fondsen en sanerings- of ontwikke lingsplannen zal er nu gecorrigeerd moeten worden, waarbij een groter aantal gaten zal vallen dan men denkt. Met name het ontvolkings probleem in Noord-Nederland is daarvan een sprekend bewijs. Drs. M. Ingezonden mededeling spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart BUSSUM, 7-1. Donderdagmorgen omstreeks half tien is brand uitge broken in de magazijnen van de pa pier- en kartonnagefabriek van de firma van Meurs, gelegen aan de provinciale weg op de grens van Bussum en Hilversum. Vermoedelijk is het vuur ontstaan in de lij maf de ling. Omtrent de aangerichte schade staat nog niets definitief vast, maar deze zal zeker enige miljoenen be dragen. Onder meer ging 2.600 ton papier verloren en een gommeerma chine. Een golfkartonmachine met een waarde van twee miljoen gul den, die kort geleden was geplaatst, bleef gespaard. Ook slaagde men er in de gehele administratie van het bedrijf in vrachtauto'k te laden en af te voeren. De magazijnen brand den geheel uit. ROME, 7-1. Het is dit jaar zeven eeuwen geleden dat de beroemde Italiaanse dichter, strijder en poli ticus Dante werd geboren. De Florentijnse schrijver wordt in Eierprijzen tuimelen opnieuw BARNEVELD, 7-1. In het jaar 1965 is voor de pluimveehouders in ons land niet best begonnen. Was 1964 al een jaar van gemiddeld zeer slechte prijzen voor de kippe-eieren behaald, op de eerste Barneveldse eiermarkt van dit jaar tuimelden edhter de prijzen met een forse slag naar beneden. Werd vorige week nog f 11,25 por honderd stuks voor eieren van 51 gram betaald, thans daalde deze prijs met f 2,15 tot f 9,10 terwijl de grote eieren een nog gro tere prijsval lieten zien. Eieren van 65 gram daalden van f 14,25 tot f 11,90. zijn geboorteland zo hoog geëerd, dat men zijn beeltenis overal tegen komt, op het etiket van een fles olijfolie maar ook op bankbiljetten. De officiële herdenkingen in dit „Dante-jaar" beginnen komende lente. In april wordt een internatio naal congres over de grote dichter geopend. Het begint in Florence, waar hij ia 1265 werd geboren. Het wordt daarna voortgezet in Verona, waar de dichter enkele jaren door bracht na uit zijn geboorteland te zijn gezet. Het congres wordt beslo ten in Ravenna, waar Dante in 1321 overleed. In verscheidene steden zullen voorts aan Dante gewijde bijeen komsten worden belegd. Het jaar 1865, toen de 600e ge boortedag van Dante werd herdacht, werd gekenmerkt door de ontdek king van Dante's stoffelijke resten. Arbeiders ontdekten by toeval een houten kist, waarin de Latijnse woorden „Dantis Ossa" - Dante's beenderen - waren gegraveerd. Bewonderaars van de dichter ho pen ddt 1965 het jaar zal zijn, waar in het originele manuscript van de Divina Commedia wordt ontdekt. Men heeft al honderden jaren naar het geschrift gezocht doch het nooit kunnen vinden. Ingezonden mededeling i rvuuittrii viiiucn, BEN HAAG, 7-1. Een vraag is of, in E.E.G.-verband gezien, de vast stelling van de nieuwe graanprijzen niet zal gaan leiden tot overproduk tie, zodat w eniet alleen me tafrem ming van import maar ook met af- zetmocilükheden van eigen graan overschotten worden geconfronteerd De voorzitter van het produkt- kleintjes uit, het binnen SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 10 januari luidt: 4e klasse G: Zi'erikzee-Kruisland (half 3); RKFC-Burgh; Halsteren- S.C. Gastel; Vosmeer-Nieuw Borg- viiet; Oude Molen jD IVO; De Schut- ters-NVS. Afdeling Zeelam'd Ie klasse B: Renesse I-Zonnemai- re I (half 3, saheidsr. P. Hollestelle) Luctor I-Zierikzee II (half 3, sch.- redhter L. Baaijens)Rwadendamme I-Drelsohor I (half 3, scheidsr. J. Heikoop)Kruiningen I-Hansweerlse Boys I; Patrijzen I-Robur I. 2e klasse C: Dreisohor II-Zonne- maire II (half 3, scheidsr. J. M. Thiery); Renesse II-SVOWK I (half 3, sdheidsr. W. Bras). Zaterdagmiüdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 9 januari luidt: le klasse: Beren I-MEVO I (half 3, scheidsr. J. G. v. d. Rafelaar); Nieuwd'orp I-Bruse Boys I (half 3, sdheidsr. S.' v. d. Hooft); Middel burg V-Zaamslag I; Kapelle I-We- •melttinge I; Hoek I-Spui I; AZVV II-Wolfaartsdij'k I. 2e klasse A: Wolf aartsdijk II-SK- NWK I (half 3, sohei'dsr. J. Lauer); Serooskerke I-Brouwershaven I (half 3, scheidsr. A. MolHet); Colijns- plaatse Boys I-Duivelan!d I (half 3, sdheiidsr. J. Gabriëlse sr.); Veere I- Wdssenkerke I; Kloefinge Il-Oost- kapelle I (half 3, sohei'dsr. Th. Kra mer). 3e klasse A: Brouwershaven II- Zeemeeuwen I (half 3, sdheidsT. Th. Sies); Zwaluwen '61 II-WIK I (half 3, sdheidsr. J. D. v. d. Linde); SKN- WK Il-Zwaluwen '61 I (half 3, sdh.- redhter L. Verloo); Bruse Boys II- MEVO II (half 3, sdheidsr. M. Krij ger). J uniorencompetitie Groep A I: Middelburg A I-Zie- ri'kzee A I (half 3, scheidsr. F. v. d. Zee); Goes A I-Zeelain'dia A I. Groep A IV: MEVO A I-Zierikzee A II (2 uur, sdhéïdsr. A. J. Dorst). Groep A VI: Burgh A I-Rdbur A I (3 uur, sdheidsr. J. M. Tlhiery). Groep B X: WIK B I-Brouwers haven B I 3uur, sdheidsr. N. Speel man), APELDOORN. Na de arrestatie van de 34-jarige Apeldoorner H. van L. heeft de Apeidoornse politie klaarheid (gebradht in de grote serie branden ,'die sinds 1961 in Apeldoorn ontstonden en waarvoor tot nu toe geen oorzaak was gevonden. (SCHIPHOL. Met een vertraging van 23 uur, veroorzaakt door een de fect aan een der vier motoren, is de Poolse handelsdelgatie, die in Den Haag besprekingen gaat voeren met een gemengde Benelux-commissie, in het herstelde vliegtuig van de Poolse luahtvaartmaatsdhappij LOT uit oost-Berlijn op Sdhiphol gearri veerd. BARNEVELD. De totale aanvoer op de Barneveldse eiermarkt be droeg in 1964 ronid 120 miljoen stuks, 15 miljoen meer dan in 1963. In die eerste helft van het jaar was de aan voer 56 miljoen, 'in de tweede helft 64 miljoen stuks. UTRECHT. Het Amerikaanse mi nisterie van handel zal van 8 tot 16 maart op d'e Utrechtse voorjaars- beurs en tentoonstelling van gasap- paratuur organiseren. Het is voor de eerste maal, idat de officiële Ameri kaanse inzending op de jaarbeurs zich uitsluitend richt op één tak van de industrie. SCHIPHOL. Met Ihet DC-8 lijntoe- stel van de K.L.M. zijn de twee 'hoogste leiders van 'de Indonesische luchtvaartmaatschappij Garuda, pre sident-directeur Partono en commer cieel directeur Soedarm'o, op Sdhip hol aangekomen. HOEK VAN HOLLAND. Een man die van de Franse tanker s.s. Petro- bourgh ter hoogte van Hoek van Holland over boord is geslagen was de 41-jarige Franse matroos Fran cois Marie Autret. Opsporingsacties leverden geen succes op. AMSTERDAM. In het jaar 1964 liepen 8518 zeeschepen de haven van Amsterdam binnen, tegen 8540 in 1963. Desondanks mag op een bij zonder gunstig jaar worden terug gezien. ROTTERDAM. De Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen maakt bekend1, dat 'haar president- directeur, de heer Murk Leis, ails gevolg van het bereiken van de ze ventigjarige 'leeftijd per 1 januari is afgetreden. DEN HAAG. In een ziekenhuis in Arnhem is op 68-jarige leeftijd over leden de edelsmid Leo Brom. Leo Brom heeft vele jaren lang samen met zijn broer Jan-Eloy Brom's Edlelsmlidse gedreven, een unieke werkplaats, 'die dn 1865 'door zijn va der, Gerard Bartel Brom, werd 'ge sticht en internationale vermaard heid heeft verworven. RIJSBERGEN. De 19-jarige me juffrouw M. Smeekens uit Breda ds bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De auto waarin zij zat, werd bestuurd door de heer E. S. u'it Bx-eda, kwaim in volle vaart in botsing met een rijdende dragline. Mejuffrouw Smeekens werd op slag gedood; de heer S. werd ernstig ge wond. DEN HAAG. De Federatie Metaal en Elektrotechnische industrie, fe deratie van werkgeversverenigingen d'ie met de drie werknemersbonden de Vakraad voor de Metaalindus trie vormt, heeft er in een circulaire aan de bij haar aangesloten bedrij ven de aandacht op 'gevestigd dat overschrijding van de bij algemene loonmaatregel toegestane twee pro cent niet is geoorloofd. DEN HAAG. De algemene verla ders- en eigen vervoersorganisatie E.V.O., 'heeft in een adres aan de Eerste Kamer gevraagd er bij de re gering op aan te dringen het grond- bedrag van de motorrijtuigenbelas ting voor langzaam rijdende gemo toriseerde bezorgwagens zo te ver lagen, dat 'deze belasting tezamen met de 65 opcenten voor het Rijks wegenfonds niet hoger zal zijn, dan het bedrag dat thans verschuldigd is. schap voor gx-anen, zaden en peul vruchten, maakte deze opmerking in zijn nieuwjaarsrede. Hij herinnerde er aan dat, volgens pi-ognoses van E.E.G.-deskundigen, in totaal in de gemeenschap een invoerbehoefte van ongeveer tien miljoen ton granen zal blijven bestaan. In feite gaat het hierbij echter om een tekort van vijftien miljoen ton voeder-- en in- dustriegranen tegenover een over schot van vijf miljoen ton zachte tarwe, die zijn bestemming zal moe ten vinden als veevoeder of zal woi*- den afgezet op moeilijk toegankelijke oostelijke markten zoals de Chinese volksrepubliek. Kwantitatief sluit de balans het behoud van een ruime impoxdmogelijkheid, maar het pro bleem van de px-ijsverhouding van tarwe enerzijds en voer- en indus- triegr-anen anderzijds zal ook in de toekomst veel aandacht blijven vra gen. Handhaving prijsniveau Over de E.E.G.-beslissing inzake de graanpx-ijzen zei dr. van Beuke ring verder dat deze, afgezien van de mogelijkheid van nadere wijzi ging op basis van algemene prijs ontwikkelingen, voor de Nederlandse telers van tarwe en gerst handha ving betekenen van een prijsniveau dat reeds in het kader van onze na tionale politiek werd bereikt en dat aanvaardbaar moet zijn voor het goed geleide sociaal en economisch verantwoorde bedrijf. Ander-s ligt het met rogge en mais Daar is de verhoging aanzienlijk, maar toch ook weer niet van dien aard dat hierdoor een ingrijpende wijziging van de maxktstruktuur of van het bouwplan kan worden ver wacht. Door het systeem van staffe ling zal het volgens dr .van Beuke ring zeker mogelijk zijn deze verho gingen door te voeren zonder ver storing van de markt, wat niet weg neemt dat zij, al is het dan geleide lijk, terdege voelbaar zullen zijn. Dit geldt in het bijzonder voor de. vee voedersector en voor de veredelings- sector van het landbouwbedrijfsle ven. Gewoon omdat deze automobilist zich meer fit voelt dan andere. En zijn geheim schuilt in het dashboardkastje Daar ligt altijd een rol King. Heerlijk frisse King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Natuurzuivere King hóórt in uw wagen als uw papieren. DEN HAAG, 7-1. Het bestuur van het landbouwschap heeft in zijn jongste vergadering besloten tot het publiceren van een ontwerp-veror- dening, waarbij het aan boeren ver boden wordt niet-goedgekeurde hengsten te houden. Dit om het volgens opsporings ambtenaren meer en meer voorko mende, doch verboden dekken van merriën door niet-goedgekeurde hengsten van andere eigenaren tegen te gaan. Als de niet-goedgekeurde hengsten jonger zijn dan 2% jaar of alleen voor sportdoeleinden worden gebruikt dan mag men ze wel blij ven houden. Vastgesteld werd de arbeid- en rusttijdenregeling voor de tuinbouw voor 1965, met maximum-arbeidstij den van 2360 uur per jaar en 52% uur per week. Het bestuur nam een tweetal no ta's van werkgroepen van de valori satiecommissie van het landbouw schap voor kerxnisgeving aan. Zij gingen over groenten en fruit en over suikerbieten. In de nota over groenten en fx-uit wordt gepleit voor een specialisatie van de groententeelt in die zin, dat reeds bij de teelt re kening wordt gehouden met de te verwachten bestemming (supermarkt speciaalzaak, industrie, export). Voorts wordt concentratie van het veilingapparaat nodig geacht. Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK „Nou, die jongen rekent er ophoer te worden op „De Peppelhorst". „Hij is gek". „Ja, dat is-ie zeker. Op jou. Maar wie is die jongen? Ga je er al lang mee? Daarom wou je toen niet mee naar Apeldoorn zeker? Of kende je hem toen nog niet?" „We kennen elkaar al van mei af" Tannie keek haar vriendin ver baasd aan. „Zo lang al? Dan heb je het wel goed voor je kunnen hou den. Waarom heb je het mij nooit verteld? Vind ik helemaal niet aar dig". Ze bestegen hun fietsen en reden langzaam de stad in. „Och, ik was aanvankelijk niet zeker van mezelf". „Wie is het? Ken ik hem? Ik kon hem niet goed onderscheiden. Waar woont-ie?" „In Amsterdam". „Heb je hem bij je tante Ieren kennen?" „Nee, niet precies. Hij komt van hier. Zijn vader heeft hier een boer derij. We hebben bovendien samen in dezelfde klas gezeten". „Dan moet ik hem toch kennen. Ik zat toch ook dn die klas. Hoe heet hij?" „Arie. Arie de Nots". Het meisje dacht enkele ogenblik ken na. „Arte de Nots", herhaalde ze. „Die naam komt me wel bekend voor. Wacht eensneedat kan niet. Waar woont-ie dan?" „Ach, wat doet dat er nu toe. Hij woont nu in Amsterdam". „Alle mensen, Gei'da, een stads- jongen. Vinden ze dat thuis goed?" „Waarom niet? Hij is een keurig, nette jongen". „Dat zal best. Hoor je mij het te gendeel beweren? Maar jijje vader x-ekent er vast op, dat je met een boer trouwt", Gerda antwoordde heftig: „O ja? Is dat voor ons een wet van Meden en Perzen? Ik zou wel eens willen weten, wat jij zou doen, als je ver liefd werd op een jongen buiten ons bedrijf". Tannie glimlachte. „Dat zal mij niet gebeuren". „Zeg dat maar niet te hard. Mis schien heb ik dat vx-oeger ook wel eens gedacht. Ovex-igens, Arie is als boex-enzoon opgegroeid en op zijn vrije dagen helpt hij thuis ook nog mee, als het zo uitkomt. Er zijn te- vee lbx'oers, daax-om heeft hij een ander vak gekozen". „Wat doet-ie?" „Hij heetf een goee baan en ver dient best", antwoordde haar vrien din diplomatiek, niet vair plan zijnde het beroep van de jongen te vertel len. „ArieArie de Nots, zei je? Wacht eens, nu weet ik het ineens. De Notsheeft die geen boerde rijtje in het Moordgat? Aan de lage kant?" „Dat klopt. En?" Gerda keek haar vriendin stxdjdlustig aan. „O, niets hoor. Dat moet je zelf weten. Hoewel „Hoewel Tannie Maayenberg er niet aan zou denken aan te pappen met een jongen van de lage kant, wilde je zeggen, he? Dacht je, dat ik je niet ken? Jij bent de dochter van de grote boer van „Groot Wullen- hoven", dus van de hoge kant. En jij hebt je van kind af aan al laten opwarmen: denk er om, jij bent er eentje van de hoge kant, gedraag je als zodanig. Maar de tijden zijn ge lukkig vei-anderd. Vandaag kijkt niemand meer neer op de boeren van de lage kant, als het maar fat soenlijke mensen zijn. Nu ja, een paar oer-conservatieve boeren mis schien nog welmaar dat ras sterft spoedig uit. Ik wou je wijzer hebben, Tannie. Ik heb liever een hartelijke keurige jongen van de lage kant, dan een dictator van de hoge kant, die denkt dat hij „De Peppelhorst" al in zijn broekzak heeft". „Meid, wind je niet zo op. Ik zeg er toch niets van? Je moet zelf we ten, met wie je wilt gaan" „Dat zal ik zeker". „Kind, maak je niet kwaad. Ik zal me er niet mee bemoeien. Als jij die jongen aardig vindt, ga je gang. Daarom kunnen we toch evengoed wel vxdendinnen blijven?" Gerda zakte bij. „Neem me niet kwalijk, Tannie, ik bedoel het niet zo". „Al goed, al goed. Ik wip van de week wel een middagje over. Goed?" „Doe dat. Zeg, Tannie" „Ja?" „Zeg maar niks thuis, he? En ook niet tegen Brand, als je hem zou spreken". „Gaat ze niks aan. Maar ze zullen het gauw genoeg merken". „Och, het kan me ook eigenlijk niets schelen. Nou, ik ga naar huis. Ik zie je wel verschijnen". „Doeg". Hoofdstuk 14 Ik ken een boer in het Moordgat „Onze Gerda is verliefd", stelde Van 't Gx-ashek op een avond ixr het laatst van oktober vast, toen hij de slaapkamex-deur achter zich en zijn vrouw had gesloten. Terwijl hij zijn jas losknoopte, keek hij zijn vrouw aan, alsof hij zeggen wilde: Heb jij dat dan niet eens opgemerkt? (Wordt vervolgd.* Ingezonden mededeling ~/féï& éan. smM'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5