Bijstand bejaarden H.H. LANDBOUWERS! verkoping zonder opgeld! Kampioenschap Schouwen-Duiveland le klasse libre STAD EN EILAND Stem over het loonakkoord Congres Europees Landbouwverbond Etherstaking Nóg een expeditie naar de Tellem Prinses Margriet opende internationaal congrescentrum R.A.I. Welke mogelijkheden opent de Alg. Bijstandswet Hoe is het mogelijk? Aanstaande zaterdag, 10 uur: DUS KOPEN MAAR Gordings 16 x 6^2 f 1,25 per meter; zware grenen 20 x 8 f 1,75 per meter; zware grenen 20 x 25; twee nieuwe garages, 3x5 (nieuw!) voor halve prijs; bal ken, dik 5, breed 10 cm f 1,per meter. Volop duims planken en kraaldelen, ramen, deuren, goten, enz. ALLES MOET WEG Terrein Schouls bjj Zuidwellebrug, Laan van St. Hilalre, Zierikzee. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Personeel aangeboden: Werkster voor hele of halve dagen. Telef. (01112) 210. Diversen: A.s. zaterdag haalt „Ooster- land's Fanfare' weer oud pa pier op. Wilt u het voor ons klaar zetten? Dank u! Pootaardappels: Doré, Eer steling, Barima's Bintjes, enz. Uw bestelling kunt u hiervoor opgeven, bij elke hoeveel heid. Levering voorjaar. Be stel tijdig! Dit voorkomt te leurstelling. Grote partijen speciale prijzen. Alles N.A.K. gekeurd. W. van Sluijs, Hoge- zoom 44, telef. 437, Zierikzee. In aansluiting op de in dit blad vermelde verkoping te Zierikzee, delen wij u mede dat alles gratis wordt thuis bezorgd door J. C. Berre- voels, sloper, Zierikzee. Duizenden Nederlandse bejaarden brengen de avond van hun leven door in één van de vele honderden bejaardentehuizen die ons land telt. Opneming in een bejaardentehuis gaat echter dikwjjls met aanzienlijke kosten gepaard, die vooral ouden van dagen, die rond moeten komen van hun A.O.W., haast niet te be talen zijn. Dan zal de gemeente moe ten bijspringen. Nu op 1 januari 1965 de Algemene Bijstandswet is inge voerd, zal het verlenen van bijstand bü verblijf in een bejaardentehuis worden bezien in het Hcht van de in deze tijd juist geachte opvattingen, zoals deze tot uiting zijn gekomen in deze nieuwe wet. Wie betaalt bejaarden tehuis Artiekel 1 der Algemene Bijstands wet legt aan de gemeente de rechts plicht op aan iedere Nederlander, die niet over d emiddelen beschikt om in de „noodzakelijke" kosten van het bestaan te voorzien, de daartoe nodige bijstand te verlenen. Dit brengt mede, dat de gemeente aller eerst te beoordelen heeft, of het ver blijf in een bejaardentehuis noodza kelijk is ter voorziening in het be staan. Wordt aan de dienst van sociale zaken een verzoek ingediend tot bij stand ten behoeve van een bejaarde, die in een bejaardentehuis wenst te worden opgenomen, dan zullen amb tenaren van deze dienst eerst onder zoeken of die opname inderdaad noodzakelijk is. Naast de omstan digheden van de bejaarden zelf zul len ook de plaatselijke mogelijkhe den van dienstverlening in allerlei vormen bepalend zijn voor het al of niet aanwezig achten van voldoende indicatie tot opneming. Het tweede lid van het eerste ar tikel bepaalt, dat de bijstand afge stemd moet ivorden op de omstan digheden en mogelijkheden van per soon of gezin, alsmede op het be toonde besef van verantwoordelijk heid voor de voorziening in het be staan. Dit artikel is er op gericht de persoon zo mogelijk in staat te stellen „zelfstandig" in zijn bestaan te voorzien. Zelfstandig regelen Het is geheel in de geest van deze wet, dat de bijstand ook bij een noodzakelijk verblijf in een bejaar dentehuis zo mogelijk aan de be jaarde zelf wordt uitbetaald tenein de hem in staat te stellen zelfstan dig en vrij zijn zaken te regelen zo wel tegenover de gemeente als te genover het bejaardentehuis. Het is echter een publiek geheim, dat de directies van de meeste be jaardentehuizen dit een stekelige doorn in het oog is. Verschillende bejaardentehuizen willen de bijstand rechtstreeks van de gemeente ont vangen en hiermee wordt aan de be jaarden elk persoonlijke verant woordelijkheid ontnomen. Dat is echter van 1 januari af in strijd met de geest van de nieuwe wet, tenzij de fysieke of psychische toestand van de betrokkene de gemeente noodzaakt de bijstand wel recht streeks aan het tehuis over te ma ken. Het is bijzonder verheugend dat de bijstandswet de ouden van dagen meer ruimte laat om zelf te hande len. Vooral in psychologisch opzicht kan dit bijzonder belangrijk zijn, want wanneer voelt een mens zich pas goed oud? Als alles buiten hem om geregeld wordt! Bijzondere bepalingen Met het oog op de omvang van de nodige bijstand bij verblijf in een bejaardentehuis verdient ook een aantal bepalingen van de Algemene Bijstandswet nadere aandacht. Bij algemene maatregel van be stuur wordt bepaald tot welk bedrag ten minste moet zijn voorzien in be paalde noodzakelijke kosten van het bestaan (art. 1, lid 3). Dit impliceert, dat voor bepaalde elementen als voe ding, verwarming en kleding een landelijk minimum-bedrag wordt vastgesteld. Maar van de vaststel ling in het algemeen van een vol ledige bijstandsminimum kan geen sprake zijn. De verpleegprijzen der bejaarden tehuizen zijn verschillend. Voorts vermeldt de bijstandswet allerlei be palingen, die èveneens de grootte van het bijstandsbedrag kunnen be ïnvloeden. Zo bepaalt art. 9, een der bijzondere bepalingen betreffende verblijf in inrichtingen, dat by het vaststellen van de bijstand binnen redelijke grenzen rekening wordt ge houden met kosten die een uitvloei sel zijn van voorkeur voor een be paalde inrichting op godsdienstige of andere te eerbiedigen gronden. Persoonlijke uitgaven Welke persoonlijke uitgaven blij ven de bejaarde over nadat hij aan het tehuis de verpleegprijs heeft be taald? Het is moeilijk hier een alge mene regeling te stellen. Een gelijke regeling komt neer op het over één kam scheren van bejaarden, die - vóórdat de opneming in een bejaar dentehuis noodzakelijk werd - in geheel verschillende omstandigheden verkeerd kunnen hebben. Bovendien zullen die ouden van dagen, die in een tehuis verpleegd worden, over geheel verschillende middelen kun nen beschikken om zelf allereerst in de daaruit voortvloeiende kosten te voorzien. Hoewel het niet in de bedoeling van de Algemene Bijstandswet ligt om de overheid de rol van Sinter klaas te laten spelen, is het noch tans te hopen dat de plaatselijke overheidsautorileiten de formule „noodzakelijke kosten van het be staan" ruim zullen interpreteren. Blijkens de memorie van toelich ting is dit ook de bedoeling van de wetgever geweest. Zo kan een radio- of televisietoestel voor een bejaarde die moeilijk lopen kan en dreigt te vereejirnmen, ceji^uitkoms^zijn en Aftrek van uitkeringen Ten aanzien van bejaarden dient in dit verband ook nog opgemerkt te worden, dat bij noodzaak tot op neming van man of vrouw in een bejaardentehuis meestal geen schei ding hoeft plaats te vinden, maar het bejaarde gezin in zijn geheel in het tehuis wordt opgenomen, ook met financiële bijstand van de over heid, indien deze daartoe nodig mocht zijn. Een belangrijk punt bij de opne ming in het tehuis is de mogelijk heid tot aftrek van charitatieve uit keringen van kerkelijke of particu liere instellingen. Krachtens art. 7 der Algemene Bijstandswet mogen binnen bepaalde grenzen dergelijke uitkeringen niet in aanmerking ge nomen worden bij de bepaling van de bijstand. Krygt een bejaarde van de diaco nie bijvoorbeeld f 100 voor aanschaf van een grammofoon, dan kan de overheid niet zeggen: „nu korten tuij uw bijstand". Krijgt hij van zijn kin deren een bedrag, dat niet buiten sporig hoog is, dan is dit evenmin aftrekbaar. Beschikt hij tover een be scheiden vermogen, dat geen bestem ming heeft, dan zal dit krachtens art. 7 evenmin door de overheid in aanmerking mogen worden genomen bij de bepaling der bijstand. De grenzen worden overschreden indien het uit oogpunt van verle ning van bijstand onaanvaardbaar zou zijn deze uitkeringen buiten be- schouwing te laten. Bij meningsver schil is het wenselijk om eerst met het bijstandverlenend orgaan tot een aanvaardbare regeling te komen. Mr. M. van Oudwijck. Moeder en grootmoeder De 45-jarige mevrouw Dauen- dorffer uit het Franse plaatsje Bouzonville is woensdag tege lijkertijd moeder en grootmoe der geworden. In hetzelfde uur dat zij het leven schonk aan een gezonde dochter, bracht haar 20-jarige dochter Antoinette Brachman in het op enkele kilometers afstand gelegen Duitse plaatsje Itters- dorf eveneens een dochter ter wereld, die bijna 3Vi kilo woog. Premier George Papandreou van Griekenland heeft woensdag zijn tien maanden oude regering gereor ganiseerd en vier n'ieuwe ministers aangesteld. Ex-koning Saoed van Saoe'dii- Arabië heeft woensdag, met zijn zoon prins Rhalid Bin Saoed en een gezelschap van dertig personen, zijn intrek genomen in een vooraanstaand Weens hotel. Volgens het Oosten rijkse persbureau „APA" zal hij in Wenen wegens een nieraandoening worden behandeld. ROTTERDAM, 6-1. De architect- archeoloog Herman Haan zal 18 januari opnieuw de leiding nemen van een expeditie die in Mali in Afrika in het gebied van het Dogon- volk zal zoeken naar resten en over blijfselen van de Tellem. Van de ci vilisatie van dit uitgestorven volk heeft men overblijfselen aangetrof fen in de rotswand die het begin is van de hoogvlakte van Mali. De vondsten die bij eerdere expe dities waren gedaan, waarvan de be langrijkste het vorig jaar, toen men er in slaagde met een vernuftig hijs apparaat de woongrotten in de rots muur te bereiken, tonen aan dat de Tellem een hoge ontwikkeling be zaten. Misschien vormden zij wel de basis v n de Westafrikaanse cultu ren. De expeditie, die dit jaar vertrekt, staat onder auspiciën van het Mu seum voor Land- en Volkenkunde in Rotterdam en het Antropo-biologisch LAND- EN TUINBOUW Bij het opmaken van het bouwplan dient bij het zaaien van meer ha bieten sterker nog dan in de voor gaande jaren rekeening te worden gehouden met het tekort aan hand arbeid, speciaal in het voorjaar. Nu de bereiding van hoog-eenkie- mig, afgezeefd zaad een belangrijke omvang heeft gekregen en steeds meer telers volgens de moderne teeltmethode hun bieten verhouwen is een uitbreiding van de teelt zeer wel mogelijk. Bij het zaaien van dit nieuwe zaad - het precisie-zaad - kan met minder handenarbeid een zelfde of zelfs grotere oppervlakte met suiker bieten geteeld worden. Dit zaad voldoet aanzeer hoge eisen, wat de eenkiemigheid .kiern- kracht en uniforme grootte van de zaden betreft; het kan echter slechts met goed gevolg gebruikt worden, indien aan enkele belangrijke voor waarden wordt voldaan: het zaaibed dient zorgvuldig te worden klaar gemaakt, de zaaidiepte moet een vlotte opkomst mogelijk maken, de juiste zaaischijf of zaaiband dient ZIERIKZEE Brandje op terrein W. Hagen Voor een onbelangrijk brandje op het terrein van Handelsonderneming W. Hagen werd vanmorgen de brandweer gealarmeerd. Het brandje kon met eenvoudige blusmiddelen snel worden bedwongen. ZIERIKZEE Alg. Ned. Slagershond Men verzoekt ons te willen mede delen dat op maandag 18 januari in hotel Dekker te Vlissingen door de Algemene Nederlandse Slagershond een discussiebijeenkomst voor de le den in Zeeland zal worden gehou den. MIDDENSCHOUWEN Bevolkingsloop in 1964 SCHARENDIJKE. Het zielenaan tal van de gemeente Middenschou- wen nam in het afgelopen jaar af met 1. Op 31 december 1963 bedroeg 'het aantal ingezetenen 2058 (1091 mannen en 967 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 50 (24 m. en 26 vr.), en door vestiging met 77 (35 m. en 42 vr.). Het vermin derde door overlijden met 16 (7 m. en 9 vr.) en door vertrek met 112 (50 m. en 62 vr.). Op 31 'december 1964 bedroeg het inwonertal dus 2057 (1093 m. en 964 vr.). Er werden 12 'huwelijken voltrokken en er werd 1 echtscheiding ingeschreven. OOSTERLAND Nieuwe vloeren in scholen Door de stoffeerdersbedrijven M. Bolle en P. Hage en Zoon werden resp. de 'houten vloeren van de christelijke- en de openbare lagere school met een laag marmoleum be- dakt. Deze vloerbedekking is aange bracht op een ondergrond van hard board en zal ongetwijfeld een grote verbetering voor de schoollokalen betekenen. Zoals bekend werd on langs door de schoolarts 'gewezen op de ondoelmatigheid van 'deze houten vloeren met het oog op de vele groe ven en spleten. Om nu hierin ver betering te brengen, zijn deze ge noemde vloerbedekkingen aange bracht. Vele ouderen onder onze dorpsgenoten weten zich 'de tijd nog te herinneren dat eertijds bij het schoolhoofd de Kok een stuk beton in de klas aanwezig was, waarmee een ieder, die het ongeluk had zijn inktkoker op de vloer uit te storten, na schooltijd net zo lang schuren moest tot de vlek 'geheel verdwenen was. En dit was geen kleinigheid, vooral als de inkt a'l diep in het hout getrokken was. Misschien zou dat nu, bij deze n'ieuwe vloerbedekking wel beter gaan, hoewel het uiter aard niet aan te 'bevelen is inkt of iets dergelijks op 'dit marmoleum te morsen. SIRJANSLAND Wasdemonstratie Bij de heer D. Hanse werd woens dagmiddag een demonstratie gege ven met een wasautomaat van een bedrijf te Kessel bij Ven'lo. Een ver tegenwoordiger, de heer W. Beur- kens, gaf een uiteenzetting van de werking van het 'apparaat, waarna er vijf kg. wasgoed in werd gestopt, dat enige tijd later, goed' gewassen 'en gecentrifugeerd, weer uit 'de kuip werd gehaald. BRUINISSE Aantal inwoners groeide Het aantal inwoners van de ge meente Bruinisse bedroeg op 1 ja'nu- instituut van de Rijksuniversiteit in Utrecht, waarvan de directeur, dr. J. Huizinga, deel van de expeditie uit maakt. Schenkingen van WOTRO (Wetenschappelijk onderzoek van de tropen) en de Stichting Volkskracht in Amsterdam, maakten mede deze tweede grote expeditie mogelijk. Het gezelschap, dat onderzoekin gen zal verrichten op het gebied van de antropo-biologie, de archeologie en de culturele antropologie, zal zes tot acht weken in het gebied blijven. Daarbij zullen tevens onderzoekin gen worden verricht bij het Kou- roumbavolk en bij de Dogon, die beide mogelijke culturele verwant schappen hebben met de Tellem of zelfs ook biologische verwantschap. Twee architecten maken tevens deel uit van de expeditie. Veel steun werdt bij het onderzoek ondervonden van de heer Moussa Oumar Sy, di recteur van het nationale museum van Mali. dingsmiddelen uiterst zorgvuldig moet geschieden. Eerst dan is een duidelijke ar beidsbesparing mogelijk; in de prak tijk zijn besparingen van meer dan 30 procent voorgekomen. Ook de rassenkeuze blijft een rol spelen; behalve de rassen Polykuhn, Trirave en Hilleshög standaard po lyploid gaat de belangstelling uit naar Klein Wanzleben Polybeta, dat in 1964 ongeveer 45 procent van de oppervlakte innam; dit ras heeft, speciaal in de vorm van precisie- zaad, een zeer hoge eenkiemigheid, waardoor het voor de moderne bie tenteler aantrekkelijk is. De rassenlijst geeft nadere inlich tingen over de cultuurwaarde van dit en de andere rassen, o.a. over de mogelijkheid van vroeg zaaien en van machinaal oogsten. Voor wat de laatste eigenschap be treft kan gewezen worden op het ras Klein Wanzleben E, dat voor de oogst met de machine gunstig ge waardeerd wordt. Het gebruik van, precisiezaad is één der mogelijkheden, om do sui- ari 1964 totaal 2310 personen, te we ten 1127 mannen en 1183 vrouwen. Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 51, of 26 m. en 25 vr. en door vestiging met 109, zijnde 59 m. en 50 vr. Het verminderde door over lijden met 21, 11 m. en 10 vr. en door vertrek met 86, 41 m. en 45 vr., zodat het aantal inwoners op 31 december 1964 bedroeg 2363 personen, zijnde 1160 m. en 1203 vr. Een vermeerde ring van 53 personen, te weten 33 m. en 20 vr. De gemeentehaven in 1964 In de gemeentéhaven van Brui nisse kwamen in het jaar 1964 bin nen 294 schepen' en er vertrokken 290 schepen. De 'haven wexxi bezocht door 350 pleziervaartuigen. Aange voerd werden 15.149.000 kg. zand, 14.874.000 kg. grind, 1.032.000 kg. heidezand, 1.971.000 kg. steenslag, 125.000 kg. grond en 1.060.000 kg. ce ment. Afgevoerd wei-den 381.242 kg. granen, 335.250 kg. aardappelen en 20.426.500 kg. suikerbieten. Er wer den 13 draglines en 2 mobiele kra nen verscheept. Nieuwe alg. secretaris Nut van 't Algemeen AMSTERDAM, 7-1. De departe menten der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hebben op voorstel van 'het 'hoofdbestuur tot algemeen secretaris der maatschappij benoemd de heer J. J. Klijn, thans redacteur onderwijs en geestelijk leven van het Algemeen Handelsblad. De heer Klijn zal op 1 maart 1965 zijn nieu we functie aanvaarden ter vervan ging van de 'huidige algemene secre taris dr. P. H .Schroder die weldra de dienst der maatschappij zal ver laten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dr. Schroder bekleedde deze func tie sands 1946. Twee gezinnen dakloos door brand ZALTBOMMEL 7-1. In de atge- lopen nacht is een woonhuis uitge brand dat boven de zogenaamde bo- terhal in Zaltbommel lag. Het huis werd bewoond door een gezin met vijf. kinderen en een echtpaar zon der kinderen. De vlammen grepen zo snel om zich heen, dat het twee de echtpaar via het dak van de bo- terhal moest vluchten. Een aantal boten, die opgeslagen waren in de boterhal onder het brandende huis, is vernield. De vrijwillige brandweer van Baltbommel en de beroeps brandweer van 's-Hertogenbosch hebben het vuur geblust. De twee getroffen gezinnen waren niet ver zekerd. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. LAATSTE NIEUWS AMSTERDAM, 7-1. Prinses Mar griet heeft vanochtend het Interna tionaal Congrescentrum R.A.I.-Am- sterdam officiéél geopend met het geven van een slag op een gong, die cp het toneel in de grote zaal stond opgesteld. Dit congrescentrum aan het Epropaplein in de hoofdstad is het eerste specifieke congresgebouw in ons land en het modernste van Europa. De combinatie congresgebouw met het daaraan verbonden R.A.I.-ten- toonstellingscomplex is uniek in de wereld. Stichtster en eigenaresse van het congrescentrum (bouwkosten 14.6 miljoen gulden) is de gemeente Am sterdam, die vanochtend bij monde van burgemeester van Hall het be heer overdroeg aan de R.A.I.-gebouw N.V. Tot de genodigden, die de fees telijke, met ballet en muziek om- FINANCIËN EN ECONOMIE Lening N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten DEN HAAG, 7-1. De N.V. Barik voor Nederlandse Gemeenten deelt mede, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van een 5Vè pro cent 25-jarige obligatielening groot f 100 min. tot de koers van 100 pro- Cent. Deze obligatielen'inlg zal wor den afgelost 'in 20 "gelijke jaarlijkse termijnen, aanivangenid'e in 1971. Ver vroegde extra aflossing 'is gedurende de eerste 10 jaar van de looptijd niet toegestaan. Daarna is zij in de jaren 1975-'79 alleen mogelijk tot d'e koers van lOlVz procent en gedurende d'e verdere 'looptijd van de lening tot de koers van 101 procent. De lenin'g is verdeeld in coupures van f 1000 en f 500. Datum van in schrijving woensdag 20 januari 1965 en 'datum van storting maandag 15 februari 1965. Ook aan 'deze lening zal weer een schuldregister worden vertoonden. Opneming van deze le ning 'in de beursnotering te Amster dam en Rotterdam zal worden aan gevraagd. Het prospectus zal dinsdag verschijnen. Kleerhanger- stoel Sedert enige jaren zijn er vele ingenieuze klerenstandaards op de markt. Deze nemen ech ter vrij veel pi laats in. Een Italiaans fabrikant heeft thans zo'n standaard ontworpen, die gelijkertijd een stoel is en bruikbaar is in kleine slaap kamers. Er is plaats voor manchetknopen en de inhoud van de zakken; voorts is er een hanger voor broek, vest en jas. De stoel is ook nog op klapbaar. NIEUWERKERK, 7-1. De biljart liefhebbers staat dit weekeind een interessante strijd te wachten bü het toernooi om het kampioenschap le klasse libre van het distrikt Schou wen-Duiveland der K.N.B.B. Dit toernooi zal plaats vinden in hotel „De Meelbaal" te Nieuwerkerk, op a.s. vrydag, zaterdag en zondag, waar de plaatselijke biljartvereni ging O.K.K. met de organisatie is belast. Gezien het geringe krachtsverschil van de deelnemers mogen een aantal spannende en aantrekkelijke wed strijden worden vernacht om in het bezit te komen van de begeerde titel. Aan dit toernooi zal worden deel genomen door: M. Lems (kampioen voi'ig seizoen) O.K.K.L. van Pope- ring, O.K.K.R, P'. Hogerheijde, D. Verburg en J. Sinke (allen Concor dia); J. L. de Hooge en C. L. de Hooge (beide V.O.G.) en J. Berre- voets, B.V. Renesse. lijste opening bijwoonden behoorden o.m. de staatssecretaris van econo mische zaken drs. J. A. Bakker. Na het welkomstwoord van bur gemeester van Hall sprak de voor zitter van de raad van commissaris sen van de R.A.I.-gebouw N.V., de heer S. Schootstra, die het een uit muntend idee van de gemeente Am sterdam noemde, dat getuigde van visie op de toekomst om een con gresgebouw te stichten. Als belang rijkste voordeel voor de samenvoe ging van congrescentrum en tentoon stellingsgebouw in één ruimte, noemde de heer Schootstra dat bei de delen elkaar in belangrijke mate aanvullen en daardoor ieder op zich aan betekenis winnen. De belang stelling voor het gebouw is zo groot, aldus spr., dat de bezetting van het eerste expoitatiejaar alle verwach tingen overtreft. De Amerikaanse democratische senator Stuart Symington 'heeft een wetsontwerp 'bij 'het congres inge diend' op grond waarvan landen d'ie toelaten dat 'betogers Amerikaanse eigendommen vernielen, niet 'in aan merking komen voor toulp. Onlangs zijn nog Amerikaanse (bibliotheken in Indonesië en Egypte door demon stranten in brand 'gestoken. AMSTERDAM, 7-1. Het jongste loonakkoord1 getuigt van matiging en gezond verstand. Dit is niet een nieuw toewijs van oude vaderlandse deugden. De inflatie 'is toepaald nog miiet tot staan gebracht. Aan uitbun digheid geven wij althans hierin on ze Europese 'buren wein'ig meer toe, 'eerder is toet omgekeerde het geval. De natie is duidelijk minder in trovert geworden. Het geluid van aardige of onaardige flierefluitei-s, waarvan het wemeld in het veld, geeft aan dit klimaat zijn aparte, soms wat wilde bekoring. Dit schrijft prof. G. Brouwers, secretaris-gene raal van het ministerie van economi sche azken, in een artikel „op de tweesprong" in economisch-statisti- sche berichten van deze week. Hij vervolgt: Hoe onvermijdelijk en in bepaalde mate nuttig de aanpassing aan peil en geest van de Euromarkt mag zijn, overdaad schaadt. Uit vrees voor interne spanningen schijnen wij nu geen stap meer bij de internationale inflatie ten achter te mogen blijven. Zoekt men de oor zaak van de economische neurose niet wat te zeer in het eigen inner lijk? Waren de overschotten op de batalingsbalingsbalans in hot verle den gemiddeld zo excessief? Is de overspannen arbeidsmarkt geen al gemeen verschijnsel? Is het niet de Europese inflatie, die ons in hoofd- -tdriift en die wii eerder Viertallencompetitie Voor de viertallencompetitie van 'het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. weUden de volgende wedstrijden gespeeld. Klasse C I: De Drie Schapen-OKK 3-4: A. Overweel-M. Lems 2-0; J. L. Braber-L. v. Popering 0-2; A. J. Dorst-W. Kesteloo 0-2. VOG-Renes- se 3-4: W. Kramer-J. Berrevoets 2-0; C. L. de Hooge-J. Vasseur 1-1; J. L. de Hooge-J. Everaers 0-2. Klasse C III, afd. B: De Caram- bole-VOG III 4-5: K. L. v. d. Werve- J. Verkaart 2-0; C. M. Dooge-C. v. d. Bos 0-2; A. H. de Waaij-J. Hage- steijn 0-2; P. v. Mierlo-A. Goossen 2-0. Klasse C IV, afd. A: Concordia- Graaf Floris V 5-4: J. Quant-J. Beeke 2-0; W. Steeniki'st-H. Bakker 0-2; A. Hage-A. v. Nieuweri'huijze 0-2; J. Brouwer-H. de Jonge 2-0. Entre Nous II-Graaf Floris V 2-7: M. v. d. Schee-H. d'e Jong 0-2; J. Smits-C. de Moor 0-2; A. Schiette- katte-H. Bakker 0-2; A. v. Dijke-J. Beeke 2-0. VOG IV-De Lely 0-9; J. Quaa'k-A. Kramer 0-2; M. Krijger- L. Meganck 0-2; J. Rrello-S. West- dorp 0-2; C. Meerd'inik-W. de Groot 0-2. Concordia-VOG IV 0-9: J. Quant -C. Rlippel 0-2; W. Steenkist-J. Krello 0-2; A. Ha'ge-M. Krijger 0-2; J. Brouwer-J. Quaak 0-2. Klasse C IV, afd. B: 'De Drie Scha pen II-De Carambole II 2-7: W. J. Do'eleman-J. Dorst 2-0; L. M. Moer- mond-C. M. Dooge 0-2; G. Vos-C. W. Kommer 0-2; A. P. de Vrieze-C. Dooge 0-2. OKK III-KOT II 7-2: J. C. v. Felius-J .Stoutjeödij'k 2-0; Joh. Th'iery-W. v. d. Hulle 2-0; Joto. Lem- som-A. Snijders 0-2; M. J. Thiery- J. Verloo 2-0. DEN HAAG, 6-1. Het jaarlyks ccngres van het Europees Land- beuwverbend C.E.A. wordt dit jaar in Nederland gehouden en wel van 11 tot en met 15 oktober in het R.A.L-gebcuw te Amsterdam. Naar schatting zevenhonderd ver tegenwoordigers van de vele bij de C.E.A. aangesloten landbouworgani saties en landbouwinstellingen uit zeventien Europese landen zullen er aan deelnemen. Een Nederlandse organisatiecom missie is gevormd. Voorzitter daar van is dr. R. Zijlstra, voorzitter van de Ned. Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Het bestuur van het landbouw schap besloot, voor dit congres een bijdrage van f 5000,- beschikbaar te stellen; de organisatiecommissie had f 7500.- gevraagd.'Alle Nederlandse organisaties en instellingen, die bij de C.E.A. zijn aangesloten, hebben hun financiële medewerking al toe gezegd. Nog maar net is Vijf en Zestig eventjes op gang geraakt, of daar is de eerste dreiging: dat misschien de omroep staakt! 't Gaat om drie en 'n half procentjes; als men die niet geven wil staan straks alle Hoogtezonnen en de Dick van Dykes stil. Laten wij er niet aan denken: Swiebertje niet op de buis, het stadhuis niet meer op stelten, zelfs geen nieuwsbericht in huis. Geef die kerels toch hun centjes, het is hun rechtmatig deel, en hun baasjes-kamerleden nemen zélf vijfmaal zoveel. Redt zo onze epilogen, Lassie en Buffalo Bill, met de hooggeroemde forums voor en op en rond de pil. Stuur ons zonder Rijk de Gooyer toch niet troosteloos naar bed, Vader zal het beter weten, al blijft moeders xvil toch wet. Anders moet minister Scholten straks nog roepen uit zijn boot aan Vcrolme op zijn eiland: „Help ons éven uit de nood Met minder arbeid toch meer suikerbieten telen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 6