Premier van Maleisië vraagt om hulp „TUSSEN AFSLUITDAMMEN EN DELTADIJKEN" Snuif en wrijf De micro-competitie van S.D.K.B. gestart Indonesische breuk met V.N. een feit Koude winter in Zwitserland T.v.-verslag D.W.S.-Vas Gyoer? STAD EN EILAND DE STRIJD IN ZUID-VIETNAM Stijging van prijzen in Engeland Is liet Nederlandse volk wel zo gezond? DE GREVELINGENDAM IS DICHT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 januari 1965 Nr. 19713 Standaardwerk van formaat ZIERIKZEE, 7-1. - Van de hand van ing. M. H. Wilderom, technisch hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat met stand plaats Vlissingen, is het tweede deel van een grote studie ver schenen, die tot titel heeft „Tussen afsluitdammen en Delta- dijken". Genoemde studie in gewijd aan noord-Zeeland en houdt zich bezig met Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland. Voor de voorbereidende werkzaamheden als teken-, type- en fotowerk, heeft de heer Wilderom destijds een subsidie mogen ontvangen van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver-weten- schappelijk Onderzoek. Wat de uitgave zelf betreft, die in de eerste plaats voor de bewoners van de provincie Zeeland van grote importantie is, deze is door ing. Wilderom geheel voor eigen risico gedaan. Kort na de aanvang van de samenstelling van het tweede deel van „Tussen afsluitdammen en Deltadijken", bleek de mede-auteur van ing. Wilderom, de heer M. P. de Bruin, wegens gezondheidsredenen te moeten afzien van medewerking aan de editie. Dit nam niet weg, dat een geregeld vriendschappelijk contact tussen beiden bleef bestaan, dat onder andere resul teerde in een aantal gegevens voor het historische deel van ing. Wilderom's werk. Werd in deel één van „Tussen afsluitdammen en Deltadijken" de geschiedenis van strijd, nederlaag en overwinning op het water op Noord-Beveland beschreven, de zo juist van de pers gekomen publikatie houdt zich bezig met een uiteenzetting van de waterstaatkundige ontwikkeling van de voormalige eilanden Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland, samengevat onder de naam noord-Zeeland. De heer Wilderom heeft in ztfn nieuwe werk noord-Zeeland gekozen, omdat Schouwen-Duiveland het laatste eiland van de provincie Zeeland is, dat in 1964 via de Grevelingendam en de llaringvlietbrug met het vaste land werd verbonden. Dit feit achtte hjj de moeite waard om de waterstaatkundige ontwikkeling van het betreffende gebied aan een na dere studie te onderwerpen en daar bij een aantal nauw-verwante onder werpen te betrekken en zoveel mo gelijk feiten te documenteren. De schrijver van het boek heeft zijn zeer gedegen werk rijk geïllustreerd met foto's. Hij ging daar bij royaal te werk, hetgeen mag blijken uit twee foto's uit het boek. Eén der vele - vaak ook his torisch belangrijke - geeft een beeld van het nieuwe gemaal te Ouwerkerk. Het meest geschikt leek hem om ook hierbij de polders van Tholen en St. Philipsland in te delen, omdat deze deltagebieden, wat hun ontwik keling betreft, evenzeer interessante gegevens bevatten. Gezien de situe ring van de deltawerken, zullen daar geen directe veranderingen ontstaan De grafkelder van graaf van Nassau gevonden door hel leggen van de primaire en secundah*e dammen, maar de auteur wijst er op, dat aan de horizon reeds nieuwe plannen opdoemen, zoals het plan-Reimerswaal en de Schelde- Rijnverbinding. In het algemeen heeft de schrijver in zijn nieuwe studie zoveel mogelijk dezelfde gedachtengang gevolgd als in het Noord-Bevelandse deel, waar van nog een beperkt aantal exem plaren bij hem te verkrijgen is. Illustratiemateriaal Het nieuwe werk telt, behalve een register, 404 pagina's en bevat twee wapenafbeeldingen in kleurendruk, 120 tekeningen, 7 kaartreprodukties, 137 foto's, 9 luchtfoto's en twee uit slaande kaarten. In zijn inleiding brengt de schrij ver onder meer dank aan ir. T. Groot, hoofdingenieur van de Rijkswater staat en hoofd van de afdeling stu diedienst Vlissingen, voor de van deze ontvangen steun bij de uitgave van zijn studie. Een andere foto uit het boek is de veerboot, die het Zijpe nam door de ijs massa's in de winter 1962/1963. Ingezonden mededeling Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met N1EUWERKERK, 5-1. J.l. dins dagavond startte de S.D.K.B., in het gymnastieklokaal van de o.l. school te Nieuwerkerk, met haar micro- kerfbalcompetitie. Daar D.E.S., we gens ziekte van een aantal van haar spelers niet verscheen, konden op deze eerste avond maar drie wed strijden worden gespeeld van de oorspronkelijk vastgestelde vyf. Voor D.E.S. werd het zodoende geen beste start, daar de wedstrijden tegen S.K.N.W.K. II en Z.S.C. II nu regle mentair met 5-0 verloren gingen. In de drie gespeelde wedstrijden, waar in vaak aardig werd gespeeld, was het krachtsverschil wel bijzonder gering, wat ook in de einduitslagen tot uitdrukking werd gebracht. S.K.N.W.K. II-Noad 2-1 Het Nieuwerkerkse SKNWK begon in deze ontmoeting veelbelovend, daar de wedstrijd nog maar nauwe lijks 5 sec. oud was toen Wim Flik- weert met een zuiver gericht schot zijn club de leiding kon geven (1-0). In de begin-fase bleven de blauw zwarten het initiatief behouden en in de 3e min. was het Nel Sloot- maker die de stand op 2-0 bracht. Na de vakverwisseling wist ook Noad zich enige goede kansen te scheppen, maar de juiste maat ont brak nog om succes te kunnen boe ken. Ook de aanval van de Nieu- werkerkers bleek niet meer zo ge vaarlijk te zijn als in de eerste op stelling. Twee min. na de hervatting bleek alles nog mogelijk te zijn toen mevr. Nikerk-Goossens met een uit stekend schot de achterstand terug wist te brengen tot 2-1. Aan de an dere kant mist Visser hierna een fraaie kans, terwijl mevr. Nikerk een schot van haar op de rand van de korf zag strandden. Toen A. Stoutjesdijk een strafworp kreeg te nemen leek de koek van S.K.N.W.K. gebakken, maar helaas voor hen bleef deze kans onbenut. Er volgde hierna nog een spannende strijd, waarbij beide aanvallen nog goede scoringskansen kregen welke allen onbenut bleven. Z.S.C. II-W.I.K. II 2-2 Beide partijen gaven elkaar in de ze wedstrijd weinig toe. Technisch speelde W.I.K. wel iets beter, maar Z.S.C. zat feller op de bal. Nadat Adrie Verhage in de W.I.K.-aanval een schot uit de korf had zien terug springen, gaf Rinus Haze in de 3e min. met een verrassend schot Z.S.C. de leiding (1-0). W.I.K., dat zich hier door geenszins van de wijs liet bren gen bleef rustig verder spelen en in de 6e min. wist Cees Feitel zich handig vrij te spelen, waarna hij be heerst de gelijkmaker in de korf liet verdwijnen (1-1). Na de vakver wisseling bleef de W.I.K.-aanval het gevaarlijkst. In de eerste min. r>a de hervatting slaagde J. Kort er met een mooi schot in W.I.K. de leiding te geven (1-2). Beide teams bleven zich hierna inspannen om in de stand verandering te brengen. Op verrassende wijze gelukte dit Cor Hillebrand, die in de 9e minuut de gelijkmaker in de korf liet verdwij nen (2-2). Even hiervoor had Dorre man hiervoor al een prachtige gele genheid gehad toen hij een straf worp onbenut liet. Ondanks de po gingen welke door beide teams in de resterende tijd nog werden onder nomen kwam er in de stand geen wijziging meer. Nieuw NAV0- luclitverdedigingssysteein HENGELO (O.), 6-1. Te Parijs is een internationaal consortium op het gebied van de elektronische in dustrie gesticht met 'het doel mede te dingen naair een contract voor de levering ven het 'luchtverdedigings systeem van de Noordatlantische Verdragsorganisatie. Dit zg. „Nadge- systeem" (Nato Aii'd'efence Ground Environment), idat naar schatting 1,1 miljard gulden zal 'kosten, moet de modernste voorzieningen hebben wat betreft radar, verbindingen en ver werking van gegevens, om op ,de 9nelste manier te kunnen reageren op het binnenvliegen van supersone Vliegtuigen. Daarnaast zal er een vergaande integratie tot stand 'komen tussen de waarschuwingsketen van 'het nieuwe systeem, de groepen met „Haiwk" en „Nike" uitgeruste gëleilde wapens en de squadrons supersone „Starfiigh- ter" straaljagers van luchtmachten van de Navo. VOOR DE VROUW De baby en de tandjes Tanden krijgen is een van de be langrijkste gebeurtenissen in het eerste levensjaar van het kleine mensje. De eerste weken denkt nie mand nog aan tanden, maar als ba by drie maanden ivordt, is het nodig, dat hij of zij op een hard voorwerp gaat zuigen, ter versteviging van het tandvlees. Daarvoor krijgt baby een bijtring, die het kind blijft gebrui ken tot de melktanden verschijnen, meestal op de leeftijd van 6-8 maan den. Nu is naast de klassieke bijtring een „safely teether", letterlijk ver taald veiligheids-bijtring in de han del gebracht, die gemaakt is op de grootte van de mondholte van een baby van zes maanden en die een groter kauwoppervlakte heeft dan de ronde bijtring. De vorm. van de ring doet aan een kunstgebit denken. Er zit een koordje aan, en een veilig heidsspeld, waarmede het wit plastic instrumentje aan kleren van bab]/ kan worden bevestigd. Als baby pijn in de mond heeft, kan de teether" in de ijskast gelegd worden, waardoor zij zeer koud wordt. Als het kleintje daarna op het koude bijtinstrument kauwt, ver dwijnt zijn of haar eerste kiespijn. a De Hamburgse senaat heeft dins dag besloten in de bondsraad een initiatief-voorstel te doen voor een wet tot verlenging van ide verjarings termijn van moord en groepsmoord. M.s. „Willem Ruys" definitief overgedragen ROTTERDAM. 6-1. Woensdagmid dag om half vijf is het motorschip „Willem Ruys" definitief overgedra gen aan de Italiaanse rederij Lauro in Napels. Moeilijkheden, die gere zen waren in verband met deze over dracht, konden snel worden opgelost. Het was een onverwachte en ge ïmproviseerde plechtigheid met als woordvoerders de heer Theo Ruys, die met name zijn personeel dankte voor de toewijding waarmee zij het vilaggesc'hip van de Koninklijke Rot- tedamse Lloyd hadden „bestuurd". En de heer Lauro, die in het Itali aans sprak. Kapitein Herman van de Heuvel uit Roermond heeft als herinnering nadat hij het commando 'had overge dragen van de heer Ruys de maat- schappijvlag gekregen, die tot het moment van de overdracht op de „Willem Ruys" wapperde. Het schip is heden (donderd'ag)- ochtend om zeven uur uit de haven vam Rotterdam vertrokken naar Pa lermo, waar het zal worden ver bouwd. LONDEN, 6-1. De Engelse labour- regering stelt een dringend onder zoek in naar de stygende prijzen, die dreigen haar plannen in de war le sturen, om de lonen en de kosten van de export laag te houden. De be langrijkste regeringsdepartementen zullen brieven zenden naar een aan tal ondernemingen, om er achter te komen waardoor de prijzen plotse ling gestegen zijn. Gevraagd zal worden, hoeveel van de kostenstijging van de laatste tijd voor eigen rekening genomen werd, hoeveel aan de klant in rekening ge bracht wordt en wat gedaan werd SAIGON, 6-1. Er zijn tekenen die er cp wijzen dat de Viclccng bij de slrjjd in Zuid-Vietnam anders te werk gaat dan tot vorig jaar zomer het geval was. Dit heeft een Ame rikaanse militaire woordvoerder woensdag in Saigon meegedeeld. Vroeger ontweken de Vietcong- rebellen meestal de strijd met om vangrijke regeringseenheden, maar sinds april vorig jaar zijn er vier grote veldslagen geleverd, die ver scheidene dagen duurden. Volgens Ametikaaose. DJAKARTA, 6-1. De Indonesi sche minister van buitenlandse za ken dr. Soebandrio, heeft woensdag in Djakarta verklaard, dat Indonesië binnenkort een schriftelijke bevesti ging zal geven van Palars monde linge mededeling aan secretaris-ge neraal Oe Thant, dat het uit de Ver enigde Naties zal treden. Een een woordvoerder van zijn ministerie, zekere Ganis Harsono, zei dat het Indonesische besluit onher roepelijk is. „Men kan geen wijziging brengen in een besluit van de pre sident", verklaarde hij. ZEIST, 6-1. In de oude Neder landse hervormde kerk aan de Utrechtseweg te Zeist, waar medio september tijdens restauratiewerk zaamheden een kolossale grafsteen werd gevonden met daarop de naam van Lodewyk Adriaan grave van Nassau, vrijheer van Zeyst, die 4 maart 1742 in Zeist overleed, is thans ook de grafkelder waarin het stoffelijk overschot van de graaf ruim twee ecuwen geleden werd ge borgen, ontdekt. De fundamenten van deze grafkel der, die ruim 2 meter lang is en 2 meter breed, werden gevonden on der de houten vloer in de consisto riekamer in het adhterste gedeelte van het kerkgebouw, waar vroeger het koor moet zijn geweest. De graf kelder werd ontdekt op circa 10 me ter van de plaats waar de grafsteen onder het zand lag. De kelder bleek volgestort met zand en van een stof felijk overschot werd in deze ruimte niets gevonden. Men vermoedt, dat dit bij de verbouwing van de kerk GENEVE, 7-1. In Zwitserland is de winter tot nu toe zeer koud geweest. In de Jura daalde het kwilk verschei dene maler, tot 30 tgra'den onder mail. Alleen in het 'hooggebergte zijn iets hogere temperaturen gemeten dan normaal. Boerderijbrand door spel met lucifers STRIJEN, 6-1. Kinderen die met lucifers speelden zijn er de oorzaak van geweest dat het bedrijfsgedeelte van de boerderij van handelaar D. Molendijk in Mookhoek (gem. Strijen Z.H.) is afgebrand. Een grote voor raad vlas en uien, een auto en enkele karren gingen verloren. Het woon huis bleef behouden maar leed veel waterschade. De totale schade wordt geraamd op 120.000 gulden. De Chileense regering heeft woensdag bekendgemaakt deze week de diplomatieke bétrekkingen met Polen, Hongarije, Bulgarije en Tsje- choslowakije te zullen hervatten. UTRECHT, 6-1. Is het Neder landse volk, ondanks het „mooie sterftecijfer", wel zo gezond? Prof. R. Hcrnstra, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Rijksuniversiteit (e Utrecht, heeft, in een bijeenkomst ter viering van het vijftigjarig be staan van de Utrechtse geneeskun dige en gezondheidsdienst verklaard, dat hij zich dit afvraagt. Naar zjjn mening is er wat dit betreft weinig reden tot gerustheid, zeker als men het ziektebegrip uitbreidt tol „sto ringen in het welbevinden". Bij het bevorderen van de volks gezondheid kan niet meer worden om tot grotere efficiency te komen. Op basis van de ontvangen antwoor den zal de regering dan besluiten wat zij zal doen. De ministers zijn geschrokken van de prijsstijging en vrezen dat daar door de vakorganisaties het streven van de regering naar een nationale inkomen-politiek, die aan produkti- viteit gekoppeld is, niet langer zul len aanvaarden. De minister van eco nomische zaken, George Brown, heeft verklaard, dat dit de hoeksteen is van de plannen der regering op lange termijn, die er op gericht zijn de fun damentele vraagstukken der natio nale economie aan te pakken. namen de verliezen aan regerings zijde vorig jaar aanzienlijk toe, ter wijl de Vietcong-verliezen minder werden. Aan regeringszijde vielen 7.0G0 doden, 16.700 gewonden, terwijl 5.800 militairen sneuvelden en 4.200 rebellen vielen in handen van de regeringstroepen. In het afgelopen jaar werden 136 Amerikanen gedood, 1022 gewond en 11 vermist. Drie Amerikanen raak ten in Vietcong-gevangenschap. Vo rig jaar verloren de Amerikanen in Vietnam 76 doden, 421 gewonden en KOEALA LOEMPOER, 6-1. Pre mier Abdoel Rachman van Maleisië heeft woensdag aangedrongen op spoedige hlup van de Verenigde Na ties en het Britse Gemenbest met het oog op de dreiging van een Indone sische aanval op zyn land. „Wij kunnen ze niet voorschrijven in welke vorm die hulp moet wor den gegeven", zo zei de premier tot verslaggevers, nadat hem gevraagd was of hij een vredestroepenmacht van de Verenigde Naties in Maleisië wilde hebben. Op de vraag of hij nu direct daadwerkelijke hulp van de volkerenorganisatie verlangde of slechts in het geval van een groot scheeps Indonesisch offensief, ant woordde hij: „Natuurlijk kan dat nog wachten, maar wij willen dat ze nu beslissen en de nodige voorbereidin gen gaan treffen". Kringen rond het Maleisische mi nisterie van buitenlandse zaken zei den woensdag, dat gewerkt wordt aan een nota voor de Verenigde Na- in 1840, toen de grafkelder gedeel telijk werd gesloopt, naar een an dere plaats in het kerkgebouw, dan wel naar elders as overgebracht. Om de restauratie van de kerk niet ver der te stagneren is het zoeken thans stopgezet. HILVERSUM, 6-1. Alléén als het Olympische stadion op maandag 22 februari om 12.00 uur volledig uit verkocht is, zal de twee dagen later te houden wedstrijd in het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen D.W.S.-Vas Gyoer op de beeldbuis te zien zijn. De N.T.S. heeft hiertoe in overleg met het bestuur van D.W.S. besloten. b Vertegenwoordigers bij de V.N. van Algerië, Afghanistan, Ceylon, Ethiopië, Ivoorkust, Japan, Jordanië, Kenia, Mali, Nigeria en Pakistan 'hebben op een 'bijeenkomst met Pa- lar erop aan gedrongen dat presir dent Soekarno van zijn besluit om de wereldorganisatie te verlaten te rugkomt. b De Nederlandse zangeres Anneke Grönlóh 'die een bezoek brengt aan Indonesië, heeft drie Indonesische zangeressen uitgenodigd naar Neder land te komen om daar op te treden en enige grammofoonplaten te laten maken. Gevallen van oplichting? TILBURG, 6-1. Een 27-jarige auto monteur uit Til'burg die dezer da gen door de politie in zijn woon plaats werd aangehouden en inge sloten 'heeft schuld bekend debet aan tenminste 14 gevallen van op lichting en acht gevallen van fles sentrekkerij in diverse gemeenten in het land, dodh voornamelijk in Til burg, te zijn geweest. De man, geen onbekende van de politie, wist aanzienlijke bedragen los te praten, terwijl hij in andere gevallen benzine en accu's wist te bemachtigen zonder betaling. Alles bijeen vertegenwoordigt de buit van de monteur een waarde van ruim f 63.00. volstaan met het uitstellen van de sterfte. Heroriëntatie voert tot gees telijke volksgezondheid. Prof. Hornstra, die een inleiding hield over de plaats van de gemeen te in het gezondheidsbestel, verge leek de gezondheidszorg in Neder land met een lappendeken, waarin moeilijk een lijn valt te ontdekken: er is maar aan- en bijgebouwd, maar vaak heeft de visie daarbij ontbro ken. Asl voorbeeld noemde hij het zwakzinnigenvraagstuk, waarvoor door aanbouw en bijbouw bepaald geen adequate zorg is ontstaan. Op dit terrein zal men de zorg, volgens hem, helemaal op moeten zetten om ruimte te kunnen maken voor nieu we, meer functionele voorzieningen. Gok bij het particulier initiatief raakt men in verlegenheid omdat het geheel onoverzichtelijk is geworden. Prof. Hornstra vroeg zich af, of er bij de gemeenten wel sprake is van beleid en visie. OOSTKOP, 7-1. Het 'beroep van „gondelier", toch al een vreemde eend in de bijt van de Nederlandse beroepen, behoort tijdelijk weer tot het verleden, want de gondeliers aan de kabelbaan, ruim veertig, 'kregen zaterdag j], hun ontslag en verdwenen de een aia de ander weer naar hel meer gewone bedrijfsleven. Slechts zes gondeliers bleven in dienst en zo nu en dan 'kruipt traag nog een gondel langs de draad om 'hier en daar de 'dam nog een beetje bij te werken. De drukte die nu op de Oostkop nog heerst 'is die van de zandzuigers, die onafgebroken hun last uitbraken, zan!d en water, water en zand, ongeveer 1500 m:!. per uur. Het ka bel baan-experiment is ge ëindigd. het zal wonden voortgezet in 1966 in het Haringvliet (Rak van Scheelhoek). Van een experiment ties. Deze nota is volgens deze krin gen „meer dan alleen maar een al gemene uiteenzetting van onze zaak". Er wordt „om iets speciaals" in ge vraagd. ZIERIKZEE De poederblusaanhangwagens Men deelt ons mede dat de door de gezamenlijke gemeenten op Schouwen-Duiveland gekochte poe derblusaanhangwagens op zaterdag 9 januari a.s. om 13 uur zullen wor den gedemonstreerd aan de nieuwe eigenaars. De demonstratie vindt plaats in de Laan van St. Hilaire, ter hoogte van de Zuidwelldbrug. HAAMSTEDE Vergadering Reisvereniging „Ons Genoegen" Ten huize van de voorzitter, de heer A. de Bruine vergaderde één dezer dagen de leden van de reisver eniging „Ons Genoegen" uit Haam stede, voor bespreking van de te houden 16e tweedaagse reis. Na een toelichting door de hoer Willemse van het Toeringearóidi jf var Cede ren uit Zierikzee werd besloten om dit jaar een reis te naken naar Lu xemburg en wel c.p 25 en 26 mei. BURGH Satelliet was zichtbaar Vroeg uit da veren zijnde perso nen ontwaarden m .s 'dagmorgen omstreeks 5.45 uur een lio'tfere ster, die bij nader inzicht lang/ram uit het noordwesten kwam en in zuid oostelijke richting rdwi-en r. u moet dus wel eer. A andere satelliet geweest zijn. Tw?? n jr later had i n zijn tocht rond de narde v.'dhracht en verscheen weer boven Schouwen doch nu we' wat meer westelijker OOSTERLAND Collecte „Kinderzorg" In het laatste kwartaal van 1964 werd door de vier col'lectamtjes al hier opgehaald, door middel van de weekelijkse busjesactie voor de stichting „Kinderzorg" te Middelburg de mooie som van f 115,65. Het to tale bedrag voor „Kinderzorg" over het gehele jaar, dat onder leiding van mevr. L. van 't Boff-van dei- Maas voor dit nuttige doel werd bij eengebracht, bedroeg niet minder dan f 411,52. Hier past een woord van oprechte dank aan de milde ge versisters) en aan de leidster en de collectantjes voor het vele, dat ook zij weer belangeloos voor „Kinder zorg" hebben verricht 'in de afgelo pen jaarkring. De heer J. C. Bouwman Mz., wel'ke in de vakature-van 't Hoff tot ouderling in de Ned. Herv. kerk al hier werd geikozen, heeft deze be noeming niet aangenomen. BRUINISSE Raadsbesluiten vernietigd G.S. van Zeeland hebben het be sluit van b. en w. van Bruinisse tot vordering van het pand Noorddijk 2 met erf en toebehoren, vernietigd. G.S. hebben daarbij overwogen", dat van de vorderingsbevoegdheid, wel ke bet eigendomsrecht in ernstige mate aantast, slechts dn allernood zakelijkste omstandigheden mag worden gebruik gemaakt. Voorts, dat de woningsituatie in de gemeente Bruinisse niet zodanig is, dat voor het ingevorderde gezin geen andere oplossing had kunnen worden ge vonden. Hetzelfde geldt m.b.t. het vorderingsbesluit Dorpsweg 16. G.S. overwegen ten aanzien van dit geval: de adviescommissie niet was bekend gemaakt met de naam van degene, aan wie het gevorderde zou worden toegewezen. Verder dat niet gevorderd was ter wille van een doelmatige verdeling van woongelegenheid, maar t.b.v. de gezondheidstoestand van één der le den van het ingevorderde gezin. Ten slotte dat niet gevorderd was ter wille van een doelmatige verdeling van woongelegenheid .jin de ge meente", maar t.b.v. een niet in de gemeente Bruinisse wonend gezin, dat geen enkele economische band met Bruinisse 'heeft. b Premier Eisakoe Sato van Japan heeft persoonlijk een beroep gedaan op president Soekarno van Indone sië om af te zien van zijn besluit uit de V.N. te treden. b Zuid-Korea heeft zes landen uit genodigd voor een bijeenkomst in Seoel in april, ter vorming van een anti-communistisch front. Het wordt echter steeds duidelijker dat de Phi- lippijnen de stuwende 'kracht van dit idee zijn. meer worden gesproken. Wel zal verder worden geëxperimenteerd met allerlei materiaal dat het dure basatlt moet vervangen. Zal men nu spoedig van Schou wen-Duiveland over de Grevelin gendam naar Flakkee kunnen trek ken? De dam is dicht dat wil zeggen over de stenen kan men op dezelfde manier van „Eliza's vlucht" uit de Negerhut van Oom Tom, Flakkee bereiken, maar het zandlichaam van de dij'k moet nog zijn definitieve vorm krijgen. Hoeveel weken daar mee gemoeid zijn is moeilijk te zeg gen. De ondervinding heeft wel ge leerd, dat genoemde data aan dit zelfde werk reeds lang vergeten wa ren, eer bereikt was wat men had beweerd. Men blijft daarom aan de voorzichtige kant, een intredende winter zoals die van 1963. kan bij voorbeeld nog veel plannen in de war sturen, want 'bij vriezend weer Gondeliers zoeken weer normaler werk op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 5