Overpeinzingen bij een fraitjaar in Schouwen's Westhoek Trekkende vogels over Schouwen in 1964 Drie Nederlandse studenten gedood door lawine Eenden in gracht slachtoffer van olie De Zierikzeesche Nieuwsbode hét streekblad (Van een medewerker) WESTHOEK, 2-1. Nu iedere fruit kweker druk aan het snoeien is, gaan de gedaohten van deze ijverige agrariërs uit naar het jaar 1965 en de resultaten die dit jaar gaan bren gen. Bij de jaarwisseling van '63 op '64 werd de fruitkweker van diverse zijden, zowel familie als wel de vak- en standsorganisaties een zeer ge lukkig nieuwjaar toegewenst. Het is een jaar geworden zoals een fruit kweker zioh maar wensen kan. De natuur werkte voor 100 pet. mee, alles kwam op zijn tijd en hetgeen dat men in de fruitteelt niet nodig heeft, zoals nachtvorst, hagel en zo merstormen, bleef geheel achterwege in de Westhoek. De bloei werd begunstigd dooreen zeer milde en onnige temperatuur, wat tot gevolg had dat bijna ieder bloemetje een vrucJhtje werd. Het bleek dan ook welda dat er een top- oogst verwacht kon worden en dat het dunnen een zeer grote uitgave zou vragen. Deze veronderstelling word ten volle bewaarheid en on danks de zeer ruime snoei die veel kwekers zich aanpasten, moest er enorm veel gedund worden. Alle dun-krachten werden opgezocht en bijeen gegaard om tooh dit uitermate secuur en voorzichtig werk maar klaar te krijgen. Helaas zijn er wel bedrijven geweest riire niet klaar kwamen. De ziektebestrijding was ook weer een factor, om'dat schim mels on insecten ook van het prach tige weer profiteerden. Met de hui dige ter vervoeging staande midde len is het echter wel mogelijk aan ejlke plotseling tevoorschijn 'komende aainval op het vrudhtbezit het hoofd te bieden en niemand had dan ook moeilijkheden met de bestrijding. Toch blijft het een zeer waakzaam onderdeel van de fruitteelt en elk jaar komen er kléine ondeugden in die vorm van een of ander geniepig insect of schimmelt je hij 'dat een ge hele oogst waardeloos 'kan maken. Toen het zettingsproces achter de rug was en elk vruchtje het beschik bare plaatsje aan 'de boom had ge kregen, zorgde dc natuur voor een zeer milde omlijsting van het groei- procedé, zodat het alras duidelijk werd dat het een vroeg jaar zou worden. Deze veronderstelling werd ten volle bewaarheid en reeds in juli kwamen de eerste appelen aan de markt. De prijzen waren niet slecht, doch ook niet om over te roepen. De zwarte bessenprijzen vielen bar te gen en indien de L.E.I.-kostprijs die rond de 80 cent ligt, aanhoudt dan is er geen di'kke 'boterham in ver diend. De verdere oogst verried al gauw dat de wat oudere en minder in de belangstelling Liggertdie i-a'ssen, zoals een Perzikappel bijv. zeer slecht betaald werden. Mogelijk was de aanvoer van 'dergelijke rassen oorzaak van de minder goe'de prij zen die voor 'de gangbare rassen be taald werden, want een Stark Ear liest en de James Grieve bleven fi nancieel onder de verwachtingen. Alle 'hoop was gevestigd op "dé Cox's Orange die ook in de Westhoek in enorme massa's voorhanden waren, doch deze fijne tafelappel was dit predicant in geld uitgedrukt niet waardig en ze kon nauwelijks de twee kwartjes 'halen. Nog sterker, veel partijen gingen ron'd de 30 cent van de hand. Inmiddels kwam het ,jgele gevaar" of Golden Delicious in de kist en alleen de aanblik van deze gouden heerlijkheid in haar stralend uiterlijk, mode 1S65, betekende rijk dom. Wat vroege partijen werden goed betaald doch daar de pluk van deze appel een arbeïdstop in het be drijf is en er altijd gerekend moet worden op hongerige trekvogels pro beerde iedereen de ..Golden" zo snel mogelijk in de schuur te krijgen. Rond half november was de pluk klaar en begonnen aan de aanvoer» locds drukke dagen. Meer dan dui zend kisten bedroeg de dagelijkse aanvoer en veel werk is verzet om al'les tijdelijk en op de juiste manier in Rotterdam te krijgen. Doch ook de Golden Deloucious liet het finan cieel zitten en viel bar tegen even als de Winston en de Goudreinet. Deze laatste 'bleef in verhouding met haar dure collega's aardig op dreef en was d'it jaar heus geen flop. Wel was dit de Jonathan en in veel be drijven komt dit ras in aanmerking om te gaan verdwijnen. Duizenden kilo's gingen voor de ophoudprijs van 6 cent naar de mestvaalt. De peren De peren deden het in prijs wel wat beter, doch over het algemeen viel de prijs ook tegen. Gelukkig be schikt de Westhoek over een goed perensortiment, zodat de tegenslag niet al te groot werd. Nog steeds maakt de Doyonné du Cornice een bijzondere uitzondering in het peren prijspeil en vormt een flinke gelde lijke uitschieter. De Conference, de rood'-vlezige koelpeer viel ook nu weer bar tegen in prijs. Net in de laatste weken is deze peer in prijs wat 'bijgekomen, dodh het kan de te genslag niet meer goedmaken. Al bladerend door de fruitgeschie- der.'is 1964, duidelijk gemaakt in de grote aantallen veilingbrieven, ko men we tot de conclusie dat dit jaar met zijn enorme fruiitmassa en on danks een record exportcijfer van 150 miljoen kg., waarvan 100 miljoen kg. naar de Bondsrepubliek, voor 'de Westhoek bijzonder teleurstellend was in geldelijk opzicht. Er zijn an dere frontgebieden in ons land en we doelen hier op wat jonge aanplan tingen op de zwaardere gronden die er nog wel uitkomen, doch ook daar zal da winst zeer klein zijn. Een uit zondering maken verder die boom gaarden die hun oogst direct aan een opkoper verkochten. Zij konden met hun mindere onkosten nog een be trekkelijk goed jaar afsluiten. Nu reeds gaan de Westhoekse ge dachten uit 'naar ihet komende sei zoen, waar de kwekers nu al de voorbereidingen enz. voor maken. Wat zal 'het brengen? Er kon ver wacht worden dat na een dergelijke bloeden dracht de boom maar weinig reserves meer overhad voor het vor men van bloemknoppen. Toch schijnt dit mee te valllen, ofschoon overma tig snoeien todh wol een zeker risico met zich meebrengt. Andere gedach ten 'gaan naar de op 'komst zijnde kieinverpaikkinigen. Nog steeds wordt veel prachtig mooie elite-fruit ver handeld dn vieze veilingkisten die een doorn 'in het oog des kopers zijn. Export-kratjes komen steeds meer in omloop, dooh daar de consument steeds meer gaat ikopen in plastic, zowel levensmiddelen als groente en fruit vragen we ons af of de kweker dit zelf ook inliet moet gaan doen. Er zullen wat. kosten aan verbonden zijn, doch de koper zou deze urgente uitvoering zeker geldelijk waarde ren. Stapelborden-systeem woelt ook reeds in het brein van de fruitkwe ker, zodat 'de kisten via de herinrich ting van de trekker met 30 tegelijk uit het bedrijf worden gehaald en WESTHOEK, 1-1. Onderstaande gegevens ever de vogeltrek zijn ontleend aan „Sterna", het blad van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland Een zilvermeeuw die op 27 juni 1956 te Haamstede als nestjong werd geringd, werd op 3 september j.l. stervend aangetroffen te Beuningen bij Nijmegen. Op het strand te Renesse werd op 1 juni j.l. een dode zilvermeeuw ge vonden. Deze vogel bleek op 21 juni 1958 te Haamstede te zijn geringd. Op 20 juni 1960 werd in de We versinlaag een jonge grote stern ge ringd. De vogel werd op het eind van augustus 1964 dood aangetroffen op het strand te Bloemendaal (slachtoffer van stookolie). Een jonge zilvermeeuw die op 21 juni 1958 te Haamslede werd ge ringd, vond men op 28 juni 1964 dood op het strand te Oostkapelle. Op 28 oktober j.l. werd nabij Me lissant een dode zilvermeeuw aange troffen. Ook deze vogel was als nest- jong te Haamstede geringd en wel op 19 juni 1957. Op de Bosplaat te Terschelling werd op 10 juli 1959 een jonge zil vermeeuw geringd. Deze vogel werd in de duinen op Schouwen dood aan getroffen op 7 juli 1964. Op dezelfde datum werden daar ook gevonden twee dode zilvermeeuwen, die in de zomer van 1956 te Wassenaar waren geringd. Nabij de Grevelingendam (in aan leg) te Bruinisse, werd op 30 juli 1964 een arbino (witte scholekster) gezien. Ook enige dagen daarna ver bleef deze vogel nog bij die plaats. Op 1 oktober, toen alle zwaluwen nog niet waren verdwenen, zag men op Schouwen reeds overvliegende ganzen. De eerste koperwieken waren dit najaar op 12 oktober in de duin streek te zien, kramsvogels op 18 oktober en bonte kraaien op 21 ok tober. Sprceuwcnwolk Een bijzondere waarneming werd gedaan op 24 september j.l., toen bo ven de duinen bij de „Oude Hoeve" een spreeuwenwolk was te zien, die - zoals te doen gebruikelijk - door gelijkmatige zwenkingen der vogels, afwisselend zwart tegen de blauwe lucht afstak. Onder deze spreeuwen- wolk bevond zich een roofvogel die niet kon worden gedetermineerd door de te grote afstand, maar zeer waarschijnlijk was dat een sperwer, weggezet Ln dc schuur. Wie zal zeg gen of we over 10 jaar niet op een transportbandje plukken die het fruit rechtstreeks naar de schuur brengt en daar opgevangen wordt in grote kisten? Dit jaar heeft er zeker weer toe bijgedragen dat kwekers die ten noorden en westen van de weg Wes- tenschouwen, Burgh, Haamstede naar Renesse wonen, lonkend uitzien naar een recreatiemogelij'kheid. Door de droogte-periode gevolgd door de ver drinkingstragedie van enige jaren geleden zijn heel wat bunders fruit veranderd in tentenkampen of bun- galowbedrijven. Met de toenemende recreatie-mogelijkheden wat wel bij zonder tot uiting zal komen na de totstandkoming van de vaste oever- vei bindingen, vragen we ons af of het niet wat gerechtvaardigd ds voor sommige bedrijven die nog steeds de naweeën ondervinden van het droog- te-nat-drama en die in opbrengst in vergelijking met een goed bedrijf op andere gronden steeds achter zullen blijven, om over te gaan tot een of ander recreatie-project. Herplant is mogelijk doch kan niet op tegen de inplant op maagdelijke grond. Toen de Westhoekers hun boomgaarden aanplantten, zo'n 30 jaar geleden, werd er toch al gezegd dat de bcmen het op deze zandgrond slechts een 20-tal jaren vol zouden houden? Ve len zagen dit in en vertrokken naai de N.O.P. of gingen over naar de service van ht vreemdelingenlegi oen. De echte kweker zal echter blij ven volhouden. Een eksteroog BUENOS AIRES, 2-1. Een voetverzorger en een zwerver in Buenos Aires zijn in een dispuut gewikkeld over de vraag wie de eigenaar is van een waardevolle parel die de pedicure te voorschijn bracht toen hij des zwervers voet be handelde omdat deze ouer een „eksteroog" klaagde Politie-agenteii contra varken President Johnson zendt boodschap aan Kosygin JOHNSON CITY (Texas), 1-1. In een boodschap aan premier Kcsygin en president Milcojan van de Sowjet- unie zegt president Johnson van de V.S., dat versterking van de grond slagen van de wereldvrede de drin gendste taak blijft. Het Amerikaan se volk en de Amerikaanse regering zouden nooit achterblijven in pogin gen om de ontwapen'inig en het toe zicht op kernwapens te bevorderen. Beide landën kunnen en dienen stap pen te doen om de verspreiding van. kernwapens te beperken en een 'al omvattend verbod op proeven met kernwapens tot stand te brengen, al dus Johnson. Granaat lag naast vuilnisemmer DÈN HAAG, 1-1. Een Hagenaar heeft op oudejaarsdag vroeg kenne lijk het voornemen uitgevoerd het nieuwe jaar te beginnen zonder een levensgevaarlijk projectiel. Hij de poneerde achteloos in de Rembrandt- straat eerv mortiergranaat naast een asbak. Het was de politie, die het levensgevaarlijke onding tijdig in de gaten 'kreeg om zich er over te ont- fermen, zodat de 'granaat bij de jaar wisseling in veilige 'handen was. UTRECHT, 31-12. Een ran de Utrechtse veemarkt losgebroken var ken heeft in de nacht zes Utrechtse agenten en hoofdagenten druk bezig gehouden en de nachtrust van heel wat burgers verstoord. Om half één zag het beest kans zich te ontwor stelen aan het touw, waarmee poli tieagenten het al eerder losgebro ken varken hadden vastgesjord. In de veestallen teas geen personeel meer aanwezig, zodat de Herman- dads een hek en een stevig touw als noodoplossing kozen. De bevestiging was kennelijk onvoldoende, want kort na half één werd het varken op de groentenmarkt gesignaleerd. Een pólitie-auto met twee hoofdagenten gingen er achter aan. ln een brand gang aan de Croeselaan hadden de politiemannen evenwel geen schijn van kans. Steeds raakten cü het spoor weerbijster. Twee andere poli- tie-auto's werden nog ingeschakeld en via de meldkamer van de Utrecht se politie werden de auto's gediri geerd naar de straten, waar burgers het varken hadden gesignaleerd. Steeds meer burgers werden uit hun nachtrust gehaald én signaleerden bij de politie het gedrag van knor. Ten slotte, nadat het beest in de Vondel laan terecht was gekomen, 2,5 kilo meter van de vhichtplaats verwij derd, kregen de zes politiemannen het knorrende dier onder controle. In de P. C. Hooftstraat werd het ten slotte gevangen, maar toen was het inmiddels al kwart over drie gewor den. SALZBURG, 4-1. Een groep Ne derlandse studenent is zondagavond in Oostenrijk onder een lawine be delven. Vyf studenten konden zich zelf bevrijden, vier konden door an deren werden gered, drie zijn om gekomen. De namen van de slachtoffers zijn: Els Astrego (22 jaar), Brinklaan 5, Groningen; Jan Helenius, Nieuw- straat 97a, Groningen; Henk Mee kers (20 jaax-), Gratamstraat, Gro ningen). De slachtoffers'zijn door helpers uitgegraven, maar de pogingen van toegesnelde artsen om de levens geesten weer op te wekken bleven vruchteloos. Het ongeval gebeulde zondag avond om 20.15 uur op de Radstadter Tauernstrasse in de gemeente Twëng, waar tussen de pas en een hotel een lawine neerkwam en de weg over een lengte van vijftig meter bedolf, op sommige plaatsen tot acht meter hoogte. De studenten bevonden zich in een groep van 21 personen. Onmiddel lijk na de ramp snelden talrijke redders te hulp, politie en bergred- ders uit Obertauern en. talrijke ge meenten uit de omgeving, leden van de skischool en de vrijwillige brand weer van Tamsweg, die voor de no dige verlichting zorgden. Uit het gé- bied wordt onafgebroken zware sneeuwval gemeld. Het Spaanse staatshoofd, gene raal Franco, heeft woensdagavond in een radio- en televisierede gezegd, dat de Spanjaarden geen twijfel of achterdocht moeten koesteren ten aanzien van de vrijheid van geweten in Spanje. Generaal Franco zei dit in zijn gebruikelijke overzicht aan het eind van het jaar. die omstreeks deze tijd van het jaar langs de kust trekkende vogelhor den pleegt te volgen. De spreeuwenwolk bewoog zich telkens in de richting van de roof vogel, die uitweek, maar telkens naar de massa terug keerde. Deze vogel was er blijkbaar op uit een af gedwaalde spreeuw te bemachtigen. De spreeuwen zochten echter steun tegen deze vijand door in een dichte drom te blijven vliegen en de roof vogel alzo geen gelegenheid te bie den een prooi te bemachtigen. Hoewel de spreeuwenwolk zich tel kens in de richting van de roofvogel bewoog, bleef deze de vogels vol gen. "Wie op deze heldere september dag omhoog blikte, kon trouwens tal van trekvogels volgen op hun weg naar het zuidwesten. Zo waren er nog kievitten, veel ideine zangvo gels en een zestal blauwe reigers die met statige wiekslag hoog over kwa men. Zo geeft ook (vooral) de herfst ons veel vogels te zien. Er kwamen meldingen binnen van het vinden of vangen van vogels welke op de vinkebaan te Westen- schouwen werden geringd. Een. spreeuw, geringd, op 31 ok tober 1961 werd op 17 mei 1964 dood aangetroffen te Savsas (Jönköping) Zweden. Een ringmus, geringd 19 oktober 1963, ziek aangetroffen te Steenber gen op 23 mei 1964. Een kneu, ge ringd 15 september 1962, gevangen en gekooid te Templeuve (Henegou wen), België. Tenslotte een vink ge ringd 3 september 1961, dood gevon den te Oldeberkoop in Friesland. Elfjarige jongen ernstig gewond door rotje AMSTERDAM, 2-1. Met zeer ern stige brandwonden over het gehele lichaam is de 11-jarige Jan Kesslen uit de Valkenburgerstraat in Am sterdam in het Binnengasthuis opge nomen. Bij het ontsteken van een rotje on'der de ibrug bij de Valken- burgerstraat kwam het 'daar uit de grond opstijgende gas tot ontvlam ming. De 'kleren van 'de jongen wa ren totaal verbrand. Dit was (tot dusver) het enige on geluk bij de nieuwjaarsviering in Amsterdam, waar de politie de ge hele dag handen vol werk had kerst- boohbranden en baldadigheden bin nen de perken te 'houden. »graP Baldadigheden bij jaarwisseling in Brouwershaven Brandweer gealarmeerd voor de De jaarwisseling in Brouwersha ven heeft een naar bijsmaakje ge kregen, doordat de brandweer om kwart voor één nog in het geweer werd geroepen voor een vermeende brand. De jeugd had zich voor twaalf uur al duchtig geroerd doo:r het afvu ren van het bekende klapwerk. De open lucht vonden zij wellicht niet geschikt genoeg hiervoor, daar bij diverse inwoners via de brievenbus een rotje in de gang ontplofte, wat velen tot schrikken heeft gebracht. Bij een melkhandelaar werd een pro jectiel in een automaat gestopt, waardoor het binnenwerk werd ver nield, hetgeen een flinke schadepost opleverde. Even na twaalf uur ronk te de sirene heel zacht, wat velen niet hebben opgemerkt, daar men zijn vertier zocht bij radio en televi sie. Kwart over twaalf opnieuw een zacht kreunen van de brandsirene, maar om kwart voor één loeide deze op volle sterkte. De brandweerlieden spoedden zich naar de garage om zich te kleden en paraat te zijn om uit te rukken. Toen bleek dat via de melder in de Noorddijkstraat, waar het ruitje was uitgeslagen, deze mel ding op een onsmakelijke grap be rustte. Brandweercommandant de heer P. Bokelaar zei desgevraagd wel tegen een lolletje te kunnen met de jaar wisseling, maar bijna een uur later het corps in het geweer roepen noemde hij een misselijke streek. En terecht merkte hij op, dat wan neer er een werkelijke brand zou woeden misschien de corpsleden ook dan zouden denken dat het weer loos alarm zou zijn waardoor met veel vertraging een brand zou worden be streden met alle nare gevolgen van dien. Zowel de commandant als de leden hoopten dan ook dat de daders op het matje geroepen zouden wor den om dergelijke activiteiten in de kiem te kunnen smoren. Ongeveer zestig stuks moeten worden „verpleegd" ZIERIKZEE, 2-1. De eenden in de stadsgracht zijn het nieuwe jaar bijzonder slecht begonnen en zijn slachtoffers gewerden van olie, dat in het water van de zoete gracht blijkt te zjjn doorgedrongen. Een vtfftig a zestig dieren zyn uit de gracht gehaald en opgeborgen. Al leen met een speciale verzorging be staat de kans dat de dieren in leven biyvcn. De olie blijkt afkomstig van een garagebedrijf in het Jannewekken. Het afvalprodukt schijnt per onge luk in een zinkput te zijn gekomen en is via de riolering verder vertran- sporteerd. Wellicht is dit ook in het verleden wel voorgekomen, maar toen kon dat voor het water van de gracht geen gevaar opleveren. Blij kens de ervaringen thans echter wel, daar - gelijk bekend - de riolering in het Jannewekken kort geleden on derhanden is genomen. Onder de grond van het voorste deel zijn toen buizen van een grotere doorsnede in gebracht. Verderop evenwel bestaan nog de buizen met de vroegere door snede. Door middel van een over stort, die reageert op de sterkere waterdrang, is de olie in het water terecht gekomen, met het bovenver meld bijzonder triest gevolg, want de gracht is thans vrijwel „ontvolkt". Uiteraard is er geen enkele sprake van opzet, maar wij spreken hier toch de hartgrondige wens uit dat de situatie wordt veranderd op een wij ze, die dergelijke olie-infiltraties on mogelijk maakt, temeer nu van deze vervuiling.dieren het slachtoffer ge worden zijn. De eenden (ook berg eenden waren er onder, die moeilijk te kweken zijn) zijn in deze situatie te vergelijken met z.g.n. stookolie slachtoffers langs de kust. Ook deze vogels hebben doorgaans een enorme toer er boven op te komen, als dat al lukken wil. Met dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van s1gne jeltje G. j. RIJKS W. S. RIJKS-RUYS THEODORA KAREL WALTER HERMEN JAN HANNEKE Deventer, 2 januari 1965 Herv. pastorie Noordenbergsingel 10 Voor de zeer vele blijken van deelneming, betoond na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader wouter cornelis Oosterling betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Namens de familie: A. OOSTERLING-KOOLE Renesse, 4 januari 1964 Heden ging zacht en kalm van ons heen, na een lang durig in het geloof gedragen lijden, mijn lieve vrouw en onze geliefde, zorgzame mama levina krina van den bout geboren de vr1eze op de leeftijd van 43 jaar Gezang 50 3, regel 1 en 2 F. VAN DEN BOUT JAN DICK Middelburg, 1 januari 1965 Essenlaan 1 De rouwdienst zal gehouden worden op dinsdag 5 januari te 13.30 uur, in de Engelse kerk (Bodeplein). De begrafenis zal plaats vinden te 14.30 uur, op de Alge mene begraafplaats. Liever geen bezoek en geen bloemen Met diepe droefheid geven wij kennis dat in volle vrede van ons is heenge gaan, onze geliefde doch ter, zuster, behuwdzuster en tante levina krina van den BOUT geboren de vrieze op de leeftijd van 43 jaar en 9 maanden. E. K. DE VRIEZE-BOOT M. D. VERWEST- DE VRIEZE W. J. DE VRIEZE L. M. DE VRIEZE- GELUK En kinderen Scharendijke, 1 jan. 1965 Algemene kennisgeving Heden overleed, na een langdurige ziekte, mijn lieve man en onze zorg zame vader en grootvader huijbert van de stadt 66 jaar oud Haamstede: W. J. VAN DE STADT- KNIPSCHEER E. VAN DE STADT Wassenaar: H. VAN DE STADT T. W. VAN 'DE STADT- ZIJLSTRA en kinderen Haamstede: G. D. VAN DË STADT Hillegèrsberg: J_ H. VAN DE STADT N. VAN DE STADT-DIL en kinderen Haamstede, 2 januari 1965 Strandweg 49 De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 6 januari, te 11.30 uur, op de begraafplaats te Haam stede (Z.). Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve behuwd dochter, behuwdzuster en tante, mevrouw levina krina de vrieze echtgenote van de heer F. van den Bout op de leeftijd van 43 jaar Domburg, „Ter Mantelinge": JAN VAN DEN BOUT Kloetinge: A. L. HARINGMAN- VAN DEN BOUT G. A. HARINGMAN en kinderen Haamstede: L. C. EVERWIJN- VAN DEN BOÜT H. P. EVERWIJN en kinderen 1 januari 1965 Heden overleed te Middel burg, tot ons diep leed wezen, 'onze Onvergetelijke lieve nicht, mevrouw l. k. van den bout- de vrieze in de ouderdom van 43 jaar én. 9 maanden. Namens de familie: J. C. DE VRIEZE Eikerzee, 1 januari 1965 SUCCESJES Maximaal 4 régels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Diversen: Wil degene die met oude jaarsavond mijn wagentje bij de toren heeft weggehaald, dit s.v.p. terugbrengen? „De Warmtebron", M. Muller, Lammermarkt 24, telef. 2296, Zierikzee. Heden overleed onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder maatje geleijnse-van de sande in de leeftijd van 84 jaar Zonnemaire, 3 januari 1965 Veerdijk 1 Namens de familie: JOH. GELEIJNSE De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op woensdag 6 januari a.s., op de Algemene begraafplaats te Zonne maire, te 14.15 uur. Schouwen-Duiveland van MEVROUW! Wij staan ook voor het nieuwe jaar met eerste kwaliteit vlees voor U klaar! Onze weekreclaiiie: Runderlappen (iets doorregen) 500 gram f 2,68 Hachévlees 300 gram f 1,68 Spek (licht gezouten) 1000 gram f 1,98 Rookworst, per stuk f 1,18 Woensdag: vers vleesgehakt - 500 gram f' 1,98 150 gram gebraden kalfsgehakt f o,82 100 gram tongeworst f 0,68 Slagerij DE JONGE - Haamstede Slagerij DE KONING - Burgh Slagerij BOUWMAN - Burgh

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1965 | | pagina 3