4% 31% alles s kan met cetainmr 53IPS3 RIJKSPOSTSPAARBANK gerda's EIGEN WEG Rijdt veilig met melk De Rijkspostspaarbank deelt mede dat thans de volgende rentevergoedingen gelden voor BELEGGINGSREKENINGEN RPS voor bedragen met een opzeggings termijn van 12 maanden voor bedragen met een opzeggings termijn van 6 maanden ZIERIK7EESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 december 1964 \r. 19707 Ingezonden mededeling ingezonden mededeling Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veilig en nog lekker óók. Vraag per briefkaart aan het Nederlands Ztiivelbureau, postbus 4530, Rijswijk Z.Hhet zelfklevende ht-embleem 7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de nuttige aki ie Rijdt veilig met melk". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Maasdam en Ciïlaars- hoek: M. Jansen, Altforst c.a. Aangenomen 'het beroep van de Gen. Synode tot pred. voor bijz. werkzaamh. (legerpredikant): J. J. Moll, Driebergen. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.): J. Smit, Werkendam; voor Nagele- Tollebeek: A. v. Ginkel, Eist (Gld); voor Slochteren (toe/..): W. P. J. Osinga, Ilpendam, Ger. Kerken Beroepen te SurhuisterveenP. J. Westerneng, Oosterzee. Bedankt voor Wildervank: P. J. Werterneng, Oosterzee. Qhr. Ger. Kerken Bedankt voor 's-Gravenhage-West dr. W. H. Velema, Leiden. Ger. Gemeenten Tweetal te Hardinxveld-Giessen- dam: A. Hofman, Zeist en H. Lig- tenberg, Otidemirdum. Beroepen te Slikkerveer: H. Lig- tenberg, Oudemirdum; te Westka- pelle: A. Hofman, Zeist, die bedank te voor Woerden. Bedankt voor Aalburg en voor Wolfaartsdijk: G. SChipaaamfooord, Apeldoorn. Evang. Luth. Kerk Benoemd tot luc'htmachtpredikant: Th. Scharten, Rotterdam, die deze benoeming heeft aangenomen. OVERDENKING KERSTFEEST '64 qoö woRöt mens Wat is volgens U het meest karakteristieke van het kerst feest'.' Het zou mij niet verbazen wanneer U zegt: Kerstfeest is het feest van de vrede op aarde. Immers het engelenlied dat we alleen maar op het kerstfeest zingen is zo indrukwekkend dat dit lied de kern van het feest moet bevatten. Ik wil dat niet tegenspreken, maar vraag me wel af of de bijbelse inhoud van deze woorden ons altijd even helder voor de geest staat, of we niet vaak in die woorden „vrede op aarde" de vervulling van onze wensen horen. In de kersttijd kunnen we immers elkaar ook horen vermanen met die woorden, om met een geschil of onenigheid op te houden terwille van de vredestemming die we op het kerstfeest nodig hebben. Het gebruik van deze woorden bij die gelegenheid is vanzelf sprekend goed bedoeld, maar de vrede duurt meestal niet lan ger dan het kerstfeest. Zullen die woorden van het hoogge stemde engelenlied in zo'n geval werkelijk goed tot het doel ge komen zijnIk denk het niet. Waarom niet, zult U zeggen. Het is toch goed dat we een zekere stijl bewaren. Het is toch te prijzen dat we elkaar nog op de eerbied voor deze woorden kunnen aanspreken? Ja, het is allemaal waar. Het is fijn als we geen onverschillige en normloze mensen zijn. Maar roept de bijbel ons op om eerbied te hebben voor woor den en is het hoogste van mens-zijn normen en waarden hoog te houden? Ik meen dat we hier te doen hebben met twee afgoden van de christelijke cultuur, die telkens juist op het kerstfeest moe ten worden ontmaskerd. Sinds het kerstfeest, waarop we de geboorte vieren van Jezus Christus, leven we niet met heilige woorden en heilige zaken, dat zou de Heilige die onder ons woont oneer aandoen. Kerstfeest is Christus-feest. Feest over de menswording van God. Het ondenkbare, ja naar het mense lijk inzicht en aanvoelen onbestaanbare geschiedt: God wordt mens, en komt onder ons wonen. Nu kijken we elkaar aan met verschrikte, zo niet ontstelde gezichten. Ja. B\j het wonder van het kerstfeest staan we verlegen, van vrees. Wat nu? Stilte. God mens geworden? God onder ons, bij ons? In het engelenlied vormen de ivoorden „in den hoge" en „op de aarde" een tegenstelling, maar „God" en „de mensen" zijn verbonden. Toen dit lied cloor de engelen gezongen werd, lagen de her ders misschien nog voorover naar de aarde gebogen vanwege het hemelse licht. Maar toen het stil ivas, zeiden ze: Laat ons zien hetgeen geschied is. We komen pas over de angst van het kerstgebeuren heen als ive net als de herders nog wel bevreesd maar meer gehoorzaam ons laten betrekken in de daden die God doet. We zullen van het kerstgebeuren niets snappen en altijd weer bezwijken voor de drang om het feest inhoud te geven met onze wensen en zg. hoogstaande menselijkheid (stichtelijkheid, godsdienstigheid of wat nog meer), als we Hem niet ontmoeten en vervolgens niet met Hem in gemeenschap leven. Gaan we zien hetgeen geschied is en laten we ons in de ontmoeting aan spreken, dan verdivijnt de angst en de leegheid voor liefde en gemeenschap. Dan zal blijken dat het leven met Hem eerst leven is. We weten dan ook waarmee we blij zijn op het kerst feest. „En de herders keerden terug, God lovende en prijzende om alles wat zij gehoord en gezien hadden". G. Z. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Oort. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Lam, 7 uur de heer Malipaard. Kerkwerve: 11 uur ds .Zonneveld. Serooskerke: 2 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 uur de heer Malipaard, 7 uur ds. Lam. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendgke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwers haven: 10 uur ds. Assendorp. Zon- nemaire: 9.30 uur ds. Zonneveld. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Keiling. Dreischor: 11 uur ds. Keiling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellelcoop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Van Leeu- Schoutven-Duivelandse Sportspiegel Verdienstelijk gelijkspel van MEVO I Bruse Boys in de gevaar lijke zóne aangeland Brouwershaven klopte Duiveland met grote cijfers Schuttersfeest op Kerkwerve ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas viel het merkwaardige feit te constateren dat MEVO in haar wedstrijd meer doelpunten wist te produceren dan in haar acht voor gaande wedstrijden. Het waren er deze maal vier, nog net niet genoeg om de volle winst te bemachtigen daar ook Nieuwdorp viermaal hel net van MEVO ivist te vinden. Toch heeft MEVO in deze ontmoeting vol op de gelegenheid gehad de strijd in haar voordeel te beslissen. Zo wer den er in de le helft nog een twee tal droomkansen ongebruikt gelaten, terwyl daarnaast zeker enige doel punten voorkomen hadden kunnen worden. Berrevoets die nu het doel verdedigt, is een ijverige en zeker geen onaardige veldspeler, maar zeer zeker geen doelverdediger. Dit is ongetwijfeld jammer daar deze speler zijn uiterste best doet om er van te maken wat hij kan. Het te genovergestelde kan worden gezegd van doelman bij de Vaate, die zijn club meer diensten zal kunnen be wijzen als doelverdediger dan als veldspeler. In ieder geval behaalde MEVO een kostbaar winstpuntje waardoor het de rode lantaarn kon overdoen aan AZVV II. Intussen be gint het er voor Bruse Boys, dat in eigen huis met 6-0 de vlag moest strijken voor Middelburg, maar don ker uit te zien. Hoek schijnt ernstig van plan te zijn een gooi te gaan doen naar de kampioenstitel getuige de 6-1 overwinning welke het nu op het toch heus niet zo zwakke Ka- pelle wist te behalen. Na haar eerste nederlaag van vorige week is het klaarblijkelijk met Wemeldinge he lemaal mis. Spui, dat nog geen erg grootse indruk heeft gemaakt, zag kans de Zuid Bevelanders met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen. Wolfaartsdijk bleef in de running door Beren, dat steeds verder gaat afzakken, met een zware 8-0 neder laag naar huis te sturen. Zaamslag wist beslag te leggen op twee kost bare puntjes door een 6-2 overwin ning op AZVV II. 1-Ioek Middelburg Wemeldinge Kapelle Wolfaartsdijk Beren Spui Zaamslag Nieuwdorp Bruse Boys MEVO AZVV 11 In de 2e klas A wist Brouwersha ven de belangrijke ontmoeting te Oosterland tegen Duiveland met 5-1 le winnen. Deze sprekende over winning hadden de Br ouwenaren wel in hoofdzaak te danken aan hun technisch overwicht dat zij in deze wedstrijd ivisten te demonstreren. Dat te Nieuwerkerk de koploper en nummer laatst van de ranglijst in de ontmoeting tussen SKNWK en Co- lijsplaatse Boys tegenover elkaar in het veld stonden tvas bepaald niet aan het spel te zien. In het veld wa ren de Nieuw erker kers geenszins de mindere, alleen eenmaal in de buurt van het doel van de tegenpartij ge komen wilde het niet erg best meer vlotten. Dit was in hoofdzaak dan ook wel de reden dat de blauw-zwar- ten uiteindelijk met 3-1 aan het kortste eind trokken. Wissenkerke had zaterdagmiddag weer eens een produktieve bui waarvan de reser ves van Kloetinge met 10-2 de dupe werden. Na de 6-1 nederlaag van vorige week tegen Brouwershaven kwam Veere nu voor de dag met een sprekende 7-0 zege op Wolfaartsdijk II. De ontmoeting tussen Oostkapelle en Serooskerke vond wegens terrein afkeuringen geen doorgang. Colpl. Boys 9 7 1 1 37-13 15 Wissenkerke 9 6 2 1 68-20 14 Brouwershaven 9 6 2 '1 41-14 14 Kloetinge 11 9 6 0 3 28-31 12 Veere 10 4 2 4 26-18 10 Duiveland 8 2 2 4 21-47 6 Serooskerke 7 1 2 4 9-18 4 Wolfaartsdijk 11 7 1 1 5 17-46 3 Oostkapelle 7 1 0 6 21-46 2 SKNWK 7 1 0 6 12-35 0 2 pnt. i.m. In de 3e klas A hield WIK te 10 8 1 1 40-10 17 9 8 0 1 33- 5 16 9 5 2 2 28-13 12 7 5 0 2 25-16 10 7 4 2 1 27-10 10 9 3 2 4 19-22 8 8 3 1 4 16-21 7 8 3 1 4 26-31 7 8 1 3 4 21-29 7 9 1 1 7 12-32 3 9 1 1 7 7-37 3 8 1 0 7 16-41 2 Kerkwerve tegen Brouwershaven een waar schuttersfeest. Niet minder dan dertien maal slaagden de groen-wit- ten er in het Brouwse doel te door boren waartegenover de bezoekers twee treffers konden stellen. Te Scharendijke had Zwaluwen ook niet veel moeite om zich de sterkste te tonen tegen SKNWK II dat met een 8-1 nederlaag de thuisreis kon aanvaarden. Te Zierikzee toonde Bruse Boys II zich met 5-2 cle sterk ste over MEVO II. WIK Zwaluwen Bruse Boys II Zeemeeuwen MEVO II Br.haven II SKNWK 11 Zwaluwen II 8 7 0 1 58-12 14 8 7 0 1 35- 8 14 8 6 0 2 45-18 12 8 4 0 4 32-26 7 3 0 4 27-29 8 2 0 6 12-48 7 10 6 14-43 6 0 0 6 10-40 wen, Krabbendijke. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen, 6 uur ds. Kel- ling. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Lam. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van der Sluis. Overschie. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Hoogsteen, 5 uur ds. Huijser. Haamstede: 10 uur ds. Huijser, 3 uur ds. Nawijn, Scha rendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Huijser. Zonnemaire: 10 uur ds. Nawijn, 2.30 uur ds. Hoog steen. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 3 uur ds. Wentzel. Ooster land: 10 uur ds. Wentzel, 3 uur ds. Nawijn. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Breedervelt, Souburg. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Weste rink. Haamstede: 10 uur leesdienst. 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee; 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeügdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30 en 10 uur. Zondagavond 7 uur; Lof. Haamstede: Eucharistieviering om 9.30 uur. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor a.s. zondag 27 december luidt: le klasse B: Zonnemaire I-Krui- ningen I (half 3, scheidsr. A. van der Rest); Patrijzen I-Zierikzee II (half 3, scheidsr. H. Wolfert); Robur I- Renesse I (half 3, scheidsr. G. Loof); Hansweertsc Boys I-Kwadendam- me I. 2e klasse C: Zonnemaire II-SVO- WK I (half 1, scheidsr. Th. Kramer); Burgh II-Renesse II (half 3. scheidsr. T. M. Thiery). Zaterdagmidda'gcompetitie Voor zaterdag 26 december (2de •kerstdag) zijn geen wedstrijden vast gesteld voor de senioren- en junio rencompetitie. Het minimum-bedrag, waarmede een beleggingsrekening kan wor den geopend, bedraagt 1000,grotere bedragen afgerond op een veelvoud van 100,Verdere inleggingen dienen te ge schieden in bedragen van f 100,of een veelvoud daarvan. Het maximum-bedrag, waarover rente wordt vergoed, bedraagt f50000,—. Nadere inlichtingen aan alle postkantoren en bij de Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 73 1271 Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK Ze stapte af en bleef gelijk staan. „Bent u bang?" „Bang? Hoezo?" „Nou, u kon de vorige keer zo goed met Lex overweg. Daar staat hij, nog geen twee meter van u van daan. Aan de lijn. Verder kan hij niet. Durft u naar hem toe om 'hem te aaien? Ik ben nieuwsgierig. Voor uit, dierenvriend, laat zien wat u durft": Ariel zette zijn fiets op de stan daard.. „Hé, Lex, brave hond, ben jij daar?" begon 'hij op rustige toon, terwijl hij langzaam naar het dier, dat hij nauwelijks kon onderschei den, liep. Het meisje keek gespan nen toe, gereed om terstond in te grijpen, maar Arie was al bij de hond, die geen kik gaf. Het volgende ogenblik was de jongen neergeknield bij de grote herder en streek hem zacht over de kop. „Brave hond ben jij, hé? Goed op het vrouwtje gelet al die .-tijd? Ja, dat wist ik wel. Je bent een brave hond. Geef me maar eens een poot. Goed zo. jij weet, hoe het hoort. Ja, je bent Lief". Gerda had met stijgende verbazing gezien dat de hond niet geblaft had en zich rustig door de jongen niet liefkozen. Intussen kwam Arie weer overeind, liep terug naar de jonge- vrouw en vroeg: „Is het zo naar uw zin? Of had u liever gewild, dat hij me had aangevlogen?" „Ik sta veibaasd", antwoordde ze. „Dat is niets voor Lex. Zelfs tegen mij blaft hij meestal, als ik kom aanfietsen in het donker. Maar u, u doet hij niets". „Met andere woorden: u had er op gerekend', dat hij mij minstens in m'n lurven zou grijpen?" Ze schudde haar hoofd. „Ik weet niet, waarom ik het deed. U bent in ieder geval niet bang. Ik sta ver stomd. En dan te denken, dat Brand als de dood voor hem is". „Brand? Wie is Brand?" „Brand van Gispelaar. Heeft me ook wel eens naar huis gebracht. Wat dacht u? Dat u het monopolie had?" „Nee, dat zal best niet". „Ik breng even mijn fiets in de schuur. Ginds, aan de andere kant van de lijn, waar Lex aan vast zit, is het prieel. Ga er alvast maar heen Ik ben zo terug". Arie liep weer naar de hond en begon de tocht langs de lijn, die hij ternauwernood kon onderscheiden. Maar hij zag wel de hond en zei op zachte toon: „Ga je mee, Lex? Gaan we samen naar de andere kant. Dit kan nog een leuke avond worden voor ons drietjes, wat zeg jij? Hoofdstuk 11 Verhaaltjes in het prieel Op de tast vond Arie het prieel, stak even zijn aansteker aan om zich te oriënteren en zag vier stoelen staan. Op één ervan ging hij zitten, met de hond aan zijn zij. Na een paar minuten hoorde hij voetstap pen en toen ze naderbij was, knipte hij opnieuw zijn aansteker aan. „Niet nodig", antwoordde het meisje, „ik vind het zo wel". Ze trad binnen en even voelde hij haar handen op zijn schouder. „O, zit u hier. En Lex natuurlijk bij u. Ik sta nog verstomd van die hond. U bent wel heel goed bij hem aan geschreven". Hij bemerkte de jaloezie in haar stem. Ik moet bet niet te gek ma ken, dacht hij. Anders kon het wel eens averechts werken. „Vooruit, Lex, ga nu maar bij de vrouw zitten. Jc 'hoort tenslotte bij haar en niet bij mij. Vooruit". „O, laat hom maar. Mij scheelt het niet". Schoorvoetend kwam de hond overeind en ging tenslotte tussen de beide mensen in zitten. „Zo, meneer de Nots, als u me nu eerst een sigaret wilt geven, dan gaan we enze verhaaltjes eens uit wisselen. Jammer, dat er geen jury bij is om te beoordelen, wie van ons het beste kan vertellen". „Als we Lex eens als zodanig be noemen?" In het licht van zijn aan steker bekeek hij haar gezicht, maar ze lachte niet. „Nee, dat verlies i'k, want Lex heeft kennelijk een bepaalde voor keur voor u". „Dat is niet aardig...." Het is de waarheid en die is niet altijd even leuk. Maar houd uw mond, want ilk ga nu mijn verhaaltje vertellen". „U maakt me nieuwsgierig". „Da's een ondeugd, maar het zal uw enige niet zijn, neem ik aan. Er was eens een tramconducteur, die vergaat een passagier tijdig te waar schuwen, waar ze uit moest stappen. Toen ze al veel te ver gereden was, zei die conducteur: blijft u nu maar zitten, dan waarschuw i'k u wel op de terugreis. Onderwijl maken con ducteur en passagier een babbeltje en komen tot de ontdekking, dat ze uit hetzelfde Veluwse stadje komen en zelfs samen op dezelfde school hebben gegaan en 'in dezelfde klas zaten. (Wordt vervolgd.4 Te lang LONDEN. 19-12. De 19-jarige Engelse Ann Roivston, die veel hinder ondervond van haar lengte (2 meter) ivordt thans in het ziekenhuis te Oswestry Shropshire„ingekort". Vrij dag, toen nog eenmaal moest worden geopereerd, zei Ann: één kant van mijn lichaam is nu iets langer dan 185 centi meter, de andere kant is nog 1.95 meter. Een woordvoerder van het ziekenhuis zei dat het nog te vroeg ivas om te zeggen of de operaties waren geslaagd Het meisje, dat zo erg werd gehinderd door haar lengte dat ze nooit een afspraak maakte of ging dansen, sci nog: „Ik weet dat ik nog lang zal n als ik uit het zieken huis kom, maar er is een groot verschil tussen twee meter en 1,85 meter". Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7