het JAAR WORÖt ouö DUET Rotterdamse Lloyd passagiersrederij af STAD EN EILAND Jaarverslas Rode Kruis afd. Schouwen NYLONS VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN Samenwerking N.F.0. en drie CLO.'s ACTIE MILDER BELASTINGPOLITIEK WEGVERVOER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 december 1964 Nr. 19707 ROTTERDAM, 22-12. Heden-dins dag houdt de Koninklijke Rotter damse Lloyd op een passagiersrederij Ie zijn. De vloot van deze Rotterdam se rederü bestaat nu alleen nog maar uit vrachtschepen, zij het dan dat een aantal ook passagiersaccomoda- tie heeft. Vierenzestig jaar geleden kwam het eerste uitsluitend passagiers schip van de „Lloyd". de „Sindoro" in de vaart, vandaag werd aan boord van het laatste passagiersschip, de „Willem Ruys", de rederij vlag ge streken. Onder de naam „Acfhüle Lauro" zal de „Willem Ruys" nog vaak in Rotterdam komen, evenals trouwens de voormalige „Oranje" van de Maatschappij Nederland, die „Angelina Laura" zal gaan heten. De Rotterdamse Lloyd begon 125 jaar geleden - om precies te zijn op 10 oktober 1839 - sdhepen in de vaart te brengen, geschikt voor vracht en passagiers, met de nadruk op vracht. Van vandaag af zal 'het weer zo zijn. SPORT DUIVENSPORT Tentoonstelling P.V. „Zicrick" De P.V. Zierick hield de jaarlijkse tentoonstelling in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Er waren 200 duiven ingezonden, die gekeurd werden door de heer L. A. Stroop uit Terheijden (N.B.). Naar de me ning van de keurmeester was deze tentoonstelling van goed gehalte. De uitslagen zijn: Oude doffers: W. N. Pankow 1, 5, 8; C. Seijbel 2; F. D. Hillebrand 3, 4, 9; H. Slagboom 6; Jac. Verwijs 7. Oude duiven: H. Slagboom 1, 6; A. Timmerman 2, 7; F. D. Hillebrand 3; C. Seijbel 4; P. Flikweert 5, 8, 9. Jonge doffers: M. v. cl. Wielen 1 en z.e.v.; A. J. Stoutjesdijk 2; L. L. de Hooge 3, 4; Gobr. Stoutjesdijk 5; F. D. Hillebrand 6; Jac. Verwijs 7. 9; Fr. Maijs 8; C. Seijbel 10; P. Flik weert 11; J. Dalebout e/v. Jarige doffers: Fr. Maijs 1 en e.v.; P. Flikweert 2; H. Slagboom 3; Jac. Verwijs 4; F. D. Hillebrand 5, 6; L. L. de Hooge z.e.v. Jarige duiven: Gebr. Stoutjesdijk 1; C. Seijbel 2; H. Slagboom 3; Jac. Verwijs 4; J .Dalebout ev.; P. Flik weert z.e.v. Jonge duiven: P. Flikweert 1; L. Berrevoets 2; C. Seijibel 3, 5; A. J. Stoutjesdijk 4; Jac. Verwijs 6, 8; L. L. de Hooge 7, 10, 11; Gebr.'Stout jesdijk 9. De prijzen werden 's avonds uit gereikt door de voorzitter. De wis- selbeker viel ten deel aan de heer W. N. Pankow voor de drie duiven met het hoogste aantal punten. De De afdelingen passage en civiele dienst zijn vrijwel afgebroken en plm. 350 mensen zijn als gevolg van de verkoop van de „Willem Ruys" - zij het met een gunstige regeling op basis van het aantal dienstjaren - op straat komen te staan. kampioen van de tentoonstelling was een oude doffer van de heer W. N. Pankow. P.V. „De Reisduif" Tentoonstelling In het gymnastieklokaal te Zonne- maire hield de P.V. ;,De Reisduif" te Brouwershaven de clubtentoonstel ling. De keuring werd verricht door de heer H. Slagboom uit Zierikzee. Er waren 115 duiven ingezonden, van goede kwaliteit. Velen kregen een gelijk aantal punten. De uitslagen in de verschillende klassen waren: Oude doffers: L. J. Fonteijne 1; G. Flikweert 2, 6; J. Quist 3; J. M. Kloet 4 en 5. Oude duiven: C. Wesdorp 1; J. M. Kloet 2; L. J. Fonteijne 3. Jarige doffers: A. de Wilde 1; J. Quist 2; W. Blom 3; Joh. Flikweert 4. Jarige duiven: G. Flikweert 1; G. Vos 2. Jonge doffers: A. de Wilde 1; L. J. Fonteijne 2, 3; G. Vos 4; W. Blom 5; Joh. Flikweert 6. Jonge duiven: A. de Wilde 1; L. J. Fonteijne 2; G. Flikweert 3; C. Wes dorp 4: A. J. Flikweert 5. Late doffers: J. M. Kloet 1. Late duiven: A. de Wilde 1; C. Wesdorp 2. Mooiste duif van de tentoonstel ling: A. do Wilde 1; L. J. Fonteijne 2. ZIERIKZEE Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het docto raal examen Engelse taal en 'letter kunde, onze oud-stadgenote mej. R. Siebregt. Kerstviering in R.K. Kerk De plechtige herdenking van de geboorte van Christus vindt plaats in de nachtmis van vrijdagmorgen, half zes. Tijdens deze nachtmis zal door het mannenkoor de meerstem mige mis van L. Perosi „Te Deum laudamus" wordt Uitgevoerd; tevens worden in samenwerking met het kinderkoor de volgende meerstem mige kerstliederen ten gehore ge bracht: „Stille NaCht, Ibew. Fr. Gru- ber; „Cataleens Kerstlied, bew. H. L. Prenen; „Transeamus usque Beth lehem" van J. Schnahel; „Vrede"; „Gloria in excelsis Deo". Daarnaast ZIERIKZEE, 22-12. Uit het jaar verslag over 1964 van de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Ned. Rode Kruis blijkt o.a. dat op 8 okt. j.l. onder leiding van de heer B. C. v .d. Kloot uit Zierikzee werd ge start met een nieuwe E.H.B.O.-cur- sus, met een 12-tal cursisten. Met de reeds gediplomeerden gaat de colon necommandant dokter H. J. Simons inmiddels verder met een cursus E.H. I.O. Deze cursussen worden gehou den in het wijkgebouw van het Groene Kruis te Haamstede. Ingezonden mededeling spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Uit deze cursisten hoopt de afde ling weer nieuwe colonneleden te winnen, omdat in verband met het steeds toenemende verkeer niet al leen E.H.B.O. maar een vaste ploeg aanwezig dient te zijn, die bij onge lukken met veel slachtoffers ge waarschuwd kan worden om te hel pen. De sterkte van de colonnen be draagt momenteel 28 leden. In totaal zijn over de afdeling ver spreid ongeveer 30 posten waar eer ste hulpmateriaal geplaatst is, be staande uit een kleine verbandtrom- mel, 1 brandcard en 2 dekens. In de loop van het jaar zijn een aantal nieuwe leden geworven welke in de plaats kwamen voor het aantal vertrokkenen en overledenen. Een dependance van het kringmagazijn rampendepot Goes is gevestigd in de lagere tuinbouwschool te Haamstede. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te KlaZienaveen: J. Smit, Ee (Fr.); te Leerbroek: S. de Jong, Houten (U.). Bedankt voor Huizen (N.H.) (vak. G. Boer)J. v. Sliedregt, Baarn; voor Oud--Al'blas (toez.): B. J. Wiegeraad, Herkingen; voor Haamstede: H. Postma, Veendam. Ger. Kerken Beroepen te Zaandam: J. Melse, Oenkerk. Ger. Keiken (vrijgemaakt) Beroepen te Cloverdale (B.C. Ca nada): H. D. v. Herksen, Hilversum. Ohr. Ger. Keiken Tweetal te Vlaardürgen: M. Baan, Zeist en M. C. Tamis, Barendredht. zal nog een viertal kerstliederen sa men met de aanwezigen worden ge zongen. Ditprogramma zal gedeeltelijk her haald worden tijdens de hoogmis om 10 uur op eerste en tweede kerstdag en in het lof op de eerste kerstdag 's avonds om 7 uur. Het kerstfeest bestaat bij ieder mens in een bepaalde sfeer; wellicht kan de viering hierin voor velen een bijdrage leveren. Iedereen die be langstelling heeft, is welkom. BURGI1 De toto In de laatste door de K.N.V.B. ge organiseerde voetbaltoto waren drie inwoners uit Burgh succesrijk. De heer M. C. Visser viel in de 2de prij zen door 12 goede voorspellingen te doen, terwijl de heren W. Deurloo en P. de Jonge met de eerste 8 juist in te vullen, in de 3e prijzen vielen. RENESSE Kerstwijdingsdienst Heden donderdag) -avond (20.30) wordt in de Ned. Hervormde keik een interkerkelijke kerstwijdings dienst gehouden. Ieder is hartelijk welkom op deze bijeenkomst, het programma bestaat uit zang en me ditatie. NOORDVVELLE Filmavond Ned. Rode Kluis Ook alhier werd in zaal Lokker- v. d. Zande door de afdeling West hoek een Rode Kruis-filmavond ge organiseerd. Bij ontstentenis van mej. Boogerd, sprak de heer A. C. de Jonge te Ellemeet een welkom namens de afdeling, tot de (niet tal rijke) aanwezigen. Hij wees op de bijzonder waardevolle en nuttige ta ken, die het Rode Kruis verricht. Inzonderheid wees hij op het Wel- farewerk. Welfareprodukten waren bijeengebracht op een tafel in de zaal en werden te koop aangeboden door de dames mevr. Berrevoets en mevr. Koppenol. Het werk is voor de zieken van groot belang, omdat zij op nuttige wijze bezig worden gehouden en zelf in dit werk een grote voldoening scheppen. In d epauze werd nog een geslaagde verloting gehouden ten bate van het Rode Kruis, waarna de bekende film: Gods Geuzen werd vertoond. De operateur wekte de aanwezigen op - voor zover geen lid - toe te treden tot de afdeling. In de middaguren genoot de jeugd van een kinderfilm. Voortaan meer publiek voor dergelijke prachtige avond; dat was wel de wens van alle aanwezigen. OOSTERLAND Kerstviering chr. kleuterschool Dinsdagmiddag vierde de chr. kleuterschool „Radda Barnen" ineen feestelijk, met door de kleuters zelf gemaakte sterren versierde school, het kei'stfeest. Het schoolhoofd'mej. M. K. Beije sprak een welkomst woord, inzonderheid tot de twee aan wezige 'bestuursleden, de heren A. Bal, voorzitter en Matt'h. Bal, secre taris. De leidster, mevr. Dalebout- van Dijke ging hierna voor in gebed, waarop de kleuters enige kerstlie deren ten gehore bradhten, die goed bleken te zijn ingestudeerd. Na een tractatie vertelde mej. Beij'e het kerstverhaal, waarop de kinderen een 'beurtzang ten uitvoer bradhten. Het vrije verhaal bradht mevr. Da- lefbout. Hierna volgde een fijne trac tatie. Mej. Beije sloot ideze goed ge slaagde kerstfeestviering, waarop ook de kerstboom nliet ontbrak, met dankzegging. Bij ihet naar huis gaan kregen de kleinen ieder nog de tra ditionele sinaasappel en een mooie kerstkaart. Het was een mooie en gezellige middag, waarop de kinde ren veel hébben genoten. EMMELOORD. De „bouwmeester" van de Noordoostpolder de heer A. D. van Eek, heeft bij zijn afscheid als hoofd van de 'bouwkundige afde ling van de Rijksdienst voor de IJs- selmeerpolder een bedrag van f 22 duizend geschonken aan het naar hem genoemde fonds voor verfraai ing van de Noordoostpolder. De tijd tikt nu snel de uren weg van het oude jaar en straks zal het zover zijn. De nimmer stilstaande tijd be paalt ons bij de uurwerken en een interessante vraag is: „Hoe lang bestaan uurwerken feitelijk?" De foto geeft een beeld van de oudste mechanische klok ter wereld, die in het klokkenmuseum van Wuppertal de tijd aan geeft. Het uurwerk tikt niet, het kleppert, want het on derscheidt zich ivat zijn werking betreft nauwelijks van een watermolen. Ontworpen werd dit vreemde bouwsel in het jaar 1088 in China. De nieuwe constructie volgens oude tekeningen en beschrijvingen uit deze lang ver vlogen dagen is afkomstig van enige klokkenmakers, die hel museum dit kunstwerk ter gelegenheid van een ju bileum van hun firma ten geschenke aanboden. Het op schaal 1 5 verkleine model functioneert zeer nauw keurig. Elk van de 36 op het rad gemonteerde schaaltjes wordt door een buisje met ivater gevuld, 24 seconden duurt het vullen, dan heeft het water zoveel gewicht, dat het rad in één seconde een schaaltje verder draait. SPORT VOETBAL Zierikzee I-RKFC I Zondag a.s. hoopt Zierikzee I weer eens in het veld te komen, en wel te Zierikzee tegen RKFC I uit Ber gen op Zoom. De uitwedstrijd' werd met 2-4 gewonnenè Zondag jl. won de concurrent S.C. Gastel te Bergen op Zoom met 1-2. Een spannende wedstrijd staat de supporters te wachten, en als de rood-zwarte voorhoede het verlangen naar doel punten voldoende weet te effectu eren, zit er zeker een kansje in op een overwinning. KERKNIEUWS Kerstboodschap van paus Paulus VATICAANSTAD, 22-12. Paus Paulus VI 'hoeft in de traditionele kerstboodschap aan de wereld tot broederschap onder de mensen op geroepen. Herinnerend aan zijn jongste reis naar India zegt de paus in zijn door de Vaticaanse buiten landse zenders verbreide toespraak, dat dit bezoek voor 'hem een ogen blik van begrip en verbroedering des harten was. De paus pleit voor beëindiging van de bewapenings wedloop er. bestrijding van nationa lisme, rassengeest en klassegeest en militarisme als belemmeringen voor het vestigen van broederschap onder de mensen. De betrekkingen tussen de mensen zijn zo veelvuldig gewor den, dat zij wegen der liefde moe ten worden. In Bombay was het overduidelijk geworden, aldius paus Paulus, dat het begrip „naaste", dat reeds in het evangelieverhaal van de barmhartige Samaritaan de conven tionele grens overschreed, de gehele mensheid 'omvat. Ingezonden mededeling ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM LAND- EN TUINBOUW Vergadering „POMONA" Causerie over de mechanisatie in de fruitteelt UTRECHT, 23-12. Op een buiten gewone algemene vergadering van de Nederlandse Fruittelersorganisa tie die in Utrecht is gehouden, is een statutenwijziging van de N.F.O. gcedgekeurd. Deze statutenwijziging maakt een zeer nauwe samenwer king mogelijk tussen de N.F.O. en de drie centrale landbouworganisa ties. In de nieuwe constellatie wordt de N.F.O. de vaktechnische organi satie die in samenwerking met de drie C.L.O.'s de fruitteelt in Neder land zal bevorderen. De benadering van de overheid en andere intsanties (onder meer op Europees niveau) door de N.F.O. zal voortaan geschie den in overleg met de C.L.O.'s. De centrale organisaties zullen verte genwoordigers aanwijzen in het da gelijks bestuur, het hoofdbestuur en de kringbesturen van de N.F.O. De contributie is zodanig vastge steld, dat voor de leden een dubbel lidmaatschap, namelijk van een van de centrale landbouworganisaties en van de N.F.O., aantrekkelijk -wordt. n De Soedanese vrouwen zullen bij de algemene verkiezingen in maart a.s. voor het eerst het actieve en passieve kiesrecht hebben. Het mijnongeluk in Peru BUENOS AIRES, 23-12. I11 de steenkoolmijn bij Cerro de Pasco (Peru) 'heeft zich opnieuw een in storting voorgedaan, die vermoede lijk wederom door een explosie ver oorzaakt werd. Als gevolg hiervan zitten 18 redders opgesloten die zoch ten naar eventuele overleven'den van de instorting van zondag. Daarbij vielen 57 doden en 34 gewonden. Twintig mijnwerkers werden ver mist. Er zijn nieuwe reddingsploe gen ingeschakeld HAAMSTEDE, 23-12. Het bezoek aan de in hotel Bom gehouden ver gadering van de Ver. van Oud-leer lingen „Pcmcna" was niet bijzonder groot. De voorzitter, de heer J. C. de Feiter, sprak een welkomstwoord in het bijzonder tot de spreker, de heer II. R. ten Cate van het I.T.T in Wagcningen. De heer ten Cate zeide dat er in de mechanisatie der fruitteelt de laatste jaren een zekere stabiliteit N.O.B.-Wegtrangport ernstig teleurgesteld UTRECHT, 21-12. Er is in de Tweede Kamer, bij de behandeling van de belastingvoorstellen, wel zeer gemakkelijk heengestapt over de grcle belangen van het wegvervoer, meent de voorzitter van de N.O.B. wegtransport, de heer E. van Don kelaar. „Wij zijn zeer ernstig teleur gesteld", zei hij maandagmorgen in Utrecht cp de 33ste vergadering van afgevaardigden van deze organisatie. Bestendiging van tijdelijke verho gingen en de zwaardere motorrijtui genbelasting ter financiering van hel Wegenfonds betekenen volgend jaar extra lasten voor de weggebruikers tot een totaal van 185 miljoen gulden op jaarbasis, zo zei de voorzitter van N.O.B. wegtransport. Hij kondigde aan, dat de acties voor redelijker be- lastingpolitiek jegens het wegver voer onverminderd zullen worden voortgezet, „maar wij geven daarbij de voorkeur aan andere middelen dan het wel alleruiterste middel van een staking". Het Internationale vervoer Ook zullen de pogingen worden voortgezet om te komen tot ophef fing van dubbele belastingen op het Nederlandse internationale wegver voer. „Mede gelet op onze moeilijker wordende internationale concurren tiepositie, is het steeds onverteer baar, dat Nederlandse vrachtwagens, die overwegend van buitenlandse wegen gebruik maken (waarvoor dan in het buitenland zeer zware belas tingen moeten worden betaald), in eigen land volledig en onverkort worden belast voor de motorrijtui genbelasting". In het bijzonder dit stuk Nederlandse belastingpolitiek maakt ons beducht voor de verdere vrijmaking van het wegvervoer in de Benelux, aldus de heer van Don kelaar, die erop wees, dat waar een Nederlandse internationale wegver voerder voor zijn dieselcombinatie f 5000,- motorrijtuigenbelasting per jaar betaalt, een Belg vaak niet meer dan f 1500,- kwijt is. Het wordt z.i. nu toch werkelijk tijd, dat Neder landse bedrijfsvoertuigen, die over wegend van buitenlandse wegen ge bruik maken, althans gedeeltelijk van betaling van motorrijtuigenbe lasting worden vrijgesteld. Hogere kosten Spreker voorzag verder kostenstij gingen als gevolg van de loonsver hoging voor 1965, de verkorting van de werktijd in de zin van het rij- tuigenbesluit per 1 januari a.s. en de hogere premies voor de automo- bielverzckeringen. Volgens de heer van Donkelaar hebben naast de mid denstands- en de landbouworgani saties ook vele industriële bedi-ijfs- takken aangedrongen op matiging van de loonstijging. is gekomen. De machines blijven in principe eender, doch er worden wel wat technische veranderingen, meestal verbeteringen, aangebracht. Spreker besprak de belangrijkste krachtbron in de fruitteelt, de trek ker, waarvan het gemiddelde ver mogen steeds toeneemt. Oorzaak hiervan is de steeds groteer kracht vragende werktuigen, zoals de spui ten die een hoog bereik moeten heb ben; 30 a 40 pk is tegenwoordig nor maal. Een voordeel van deze p.k.'s is het prijsverschil in een 30 zowel als een 40 pk trekker. Er kan dus ge makkelijker een tiental meer p.k.'s genomen worden, waartoe de meeste kwekers dan ook overgaan. Had de trekker vroeger maar 4 of 5 ver snellingen, tegenwoordig is 12 heel gewoon. De meeste trekkers draaien met 540 omwentelingen per minuut, doch andere merken voeren hun ma- hine uit met 600, 690 of 720 omw. De werktuigen moeten hieraan aange past worden, wat bij de koop een in vloedrijke faktor is. Een grote toekomst gaat de hef- mast tegemoet. Hier wordt ze nog niet gebruikt, doch verschillende veilingen gaan hiertoe over. De kis ten worden dan op „pallets" ge plaatst, waarna de trekker de gehele vracht opheft en naar de schuur rijdt om ze daar weer neer te zetten. Het is dus een soort vork-heflruc-sys- teem. Dc kosten bedragen ongeveer f 2800,-, doch de voordelen zijn zeer groot, mits men niet meer dan 400 meter van de bedrijfsgebouwen afzit. Is dit verder, dan gebruikt men be ter een wagen. De trekker moet hier voor zwaar zijn en speciaal de ban den vragen een zwaard ree uitvoe ring, n.l. in 6 ply. Voor de snoeihout- schuif is de hefmast eveneens goed te gebruiken en ook voor ander werk. Na do pauze behandelde spreker de nevel- en snelspuiten. Bouwrijp maken industrieterrein te Oosterland OOSTERLAND, 22-12. Er begint enige tekening te komen in het Pio nierswerk dat alhier verricht wordt door het aannemersbedrijf K. T. de Jonge uit Zierikzee, n.l. het „bouw rijp" maken van het industrieterrein, gelegen ten oosten van de Molenweg. Er werden op dit terrein een drietal nieuwe straten geformeerd, welke dcor het gemeentebestuur de na men Abeelestraat, Suzanna M. Lon- cquestraat en Stecngrachtstraat zijn toegekend. Werd vorig jaar reeds een 160 meter van de Abeelestraat aangelegd om tegen de Burgem. van der Have- straat aan te komen moet de straat nog ongeveer 300 meter langer wor den. De straat wordt 6 meter breed en heeft aan één kant een trottoir, aan de andere kant een molgoot. De Suz. M. Lonquestraat wordt onge veer 225 meter lang en krijgt twee trottoirs, deze worden 5 meter breed. Een uitgang naar de Molenweg, zo als de Abeelestraat. kan hier nog niet worden gemaakt in verband met moeilijkheden in de grondaan koop hiervoor. De twee dwarsstraat jes die de genoemde straten met el kaar verbinden, wordt de Steen- grachtstraat de ruimte tussen deze twee straatjes zal een ongeveer 52 m". grote groenstrook worden. De straatjes zijn samen lang ongeveer 100 meter cn krijgen gedeeltelijk twee en één trottoir. Als nieuwigheid is onder deze straten een plastiek drainage toegepast, n.l. met geperfo reerde plastic draincerbuizen, door snee 4 cm en lang 5 m.. Er lopen twee rijen op 50 cm diepte onder de straat, elk 50 cm. van dc kant af. Er is ongeveer 1340 strekkende meter van deze buizen nodig. Ook voor aansluitingen op de te bouwen pan den zijn reeds rioleringen aange bracht, even voorbij het trottoir ste kend, ook deze buizen zijn van plas tic, doorsuee 16 cm. Ook de straat- kolken worden van plastic. Bctonklinkers De bestrating geschiedt met beton- klinkers op een 40 cm dik getrild zandbed van plaatzand uit zee, dat van Bruinisse wordt aangevoerd. De gehele afwatering gaat naar een overstortput bij de boerderij van de heer J. Dorst en zo in het gemeente- riool. Resumerende kan worden ge zegd dat het industrieterrein op grondige wijze wordt klaargemaakt voor de bouwwerken die in de toe komst hierop zullen worden gereali seerd. Binnen korten tijd zal aan de Suzanna M. Lonquestraat en waarschijnlijk ook nog aan de Steen- grachtstraat een twintigtal ratio- woningen verrijzen. In het begin van de Abeelestraat worden reeds enige objecten in het kader van industrie vestigingen gebouwd. De Abeele straat krijgt een tweetal aansluitin gen aan de Burg. van der Havestraat één naar links en één naar rechts. Zulks met het oog op het verkeer dat van beide kanten deze nieuwe straat dan gemakkelijk kan inrijden. De werkzaamheden maken goede voortgang, alleen is het te betreuren dat de samenwerking met de Water leiding Maatschappij Schouwcn-Dui- veland totaal zoek is. Graag had men de waterbuizen, die nog dieper moe ten worden gelegd dan de riolering, eerst in de grond gebracht. Ofschoon dc buizen op het werk hebben gele gen, zijn ze er later weer wegge haald. Men komt nu voor het feit te staan dat er later weer een diepe sleuf in de nieuwe straat zal moeten worden gegraven met al de aankleve van dien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 11