DANSEN ,DE W0LBAAL' STAD EN EILAND De beloning van mannen en vrouwen Veel vergiftigingsgevallen bij de jeugd Kalenders 1965 BRANDEWIJN R. P. HOGERHEIJDE damesblouses W. Berrevoets Onze kerstreclame! JENEVER OOSTERLAND Eet thuis.... alsof U uit bent! „MIRLANA" nylons Met Kerstmis A. D. VAN DEN BERGE ZIEKIKZEE, Oratorium Vereniging zingt in Rode Kruis ziekenhuis Heden (dinsdag)-avond zingt de Oratorium Vereniging (traditiege trouw) een kerstprogramma in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Aan dit concert werkt ook mede de meis jes-zangklasse van de muziekschool. Het concert heeft aan een zijden draad gehangen, i.v.m. plotselinge ziekte van de dirigent de heer Jac. M. Luykenaar. Door 'hulp uit de ver eniging en spontane toezegging van mevr. M. Oehtman-Moelijker, die voor de piano-begeleiding zal zor gen, kan het programma, waarin ock een kleine kersteantate is opgeno men, toch doorgang vinden. Kerstfeestviering Vriji. Herv. zondagsschool Zondagmiddag vond in da Gast- huiskerk alhier de kerst feestviering plaats van de Vrijz. Herv. zondags school. De leidsters Meta Mast en Ria Bergmans konden ihun begroe tingswoord richten tot een groot aan tal ouders en belangstellenden, waar na de leider, de 'heer W. J. Smit, de aaravangstekst uitsprak. Marry Klep- pe sprak het Kerstevangelie, afge wisseld met zang door de kinderen. De orgelbegeleiding werd verzorgd door mevr. De Regt. Laura de Graag verzorgde eer. boeiende kerstvertel ling. Nadat in de pauze tractatie van de kinderen had plaats gevonden, declameerde de 'heer Smit „De dieren van Bethlehem" van Jan Wit. Slot woord en dankgebed van deze opge wekte en sfeerrij'ke kerstfeestviering werden uitgesproken door ds. J. B. Assendorp. Alle kinderen kregen aan het slot van de dienst een verrassing aangeboden. BROUWERSHAVEN Oudejaarsdienst in Grote Kerk Traditiegetrouw zal cle oudejaars dienst der Ned. Herv. Kerk niet in het jeugdgebouw plaats vinden maar in de Grote kerk. De dienst zal wor den opgeluisterd met zang door het Ned. Herv. Kerkkoor, door het kin derkoor en met muziek door een koperenscmblc, bestaande uit leden van de muziekvereniging „Apollo". Het monumentale gebouw zal met haar kaarsverlichting een tastbare sfeer scheppen, hetwelk in voor gaande jaren diverse personen van zelfs buiten 'het eiland deed beslui ten deze dienst te willen meemaken. ZONNEMAIRE Serenade „Nut en Uitspanning" Zaterdagmiddag .bracht de muziek vereniging „Nut en Uitspanning" een serenade bij 'haar jarige directeur, de heer Braber aan 'de Rietdijk. Na mens de muzikanten werd de heer Braber gelukgewenst door de secre taris, de 'heer S. van Almkerk. Nadat allen een consumptie ihadden aange boden gekregen keerde „N. en U.", onder het spelen van een vrolijke mars weer terug naar het dorp. Gemeenschappelijke kerkdienst Op eerste kerstdag, 's morgens om 10 uur vindt in de Ned. Herv. kerk alhier een gemeenschappelijke kerk dienst plaats waarin hoopt voor te gaan ds. Q. Huijser, ger. predikant. Medewerking wordt verleend door enige muzikanten. Kerstfeest zondagsschool Het kerstfeest van de zondags school vindt plaats eerste kerstdag om 6 uur 's avonds. Enige jeugdige muzikanten zullen de te zingen lie deren begeleiden. OUWERKERK Kerstfeest zondagsschool I-Iet Kerstfeest voor de kinderen der zondagsschool (een feest van ouds voor jonig en oud), zal op Eerste Kerstdag als naar gewoonte plaats vinden om 6 uur. Te 'hopen is, dat dan een grote sdhare gemeenteleden aanwezig zal zijn. Gewijzigd aanvangsuur kerkdienst Eerste Kerstdag In verband met een te vervullen dienst in de Ned. Herv. kerk te Nieuwerkerk om half 10 zal ds. P. N. Vellekoop op a.s. vrijdag Eerste Kerstdag inplaats van 10 uur voor gaan om 11 uur. Het totaal van de oogstcollecte 1964 bedraagt thans f 852,70. NIEUWERKERK Stijlvolle kerstzangdienst te Nieuwerkerk In 'het geref. kerkgebouw alhier werd zondagavond 1.1. een kerstzang- dienst gehouden, waaraan medewer king wex'd verleend door de Chr. gem. zangvereniging „Eén Naam is Na een smartelijk, gedul dig gedragen lijden is van ons heengegaan, onze lieve vriendin PIETERNELLA M. HUISSON op de leeftijd van 50 jaar A. JUMELET CHR. JUMELET- JUMELET Bruinisse, 19 dec. 1964 onze Hope" en het kinderkoor „Van knop tot bloem", onder leiding van de heer Jch. Sohouls jr. en de klari nettist de heer J. L. Schults. Voorganger was dr. J. H. Becker die het votum uitsprak en het pro gramma inleidde. De "gemeente zong daarna Ps. 98 1 en 2. Door het kin derkoor werd „Stille nacht, heilige nacht" en „De herdertjes lagen bij nachte" gebracht. Het werd met lie ve stemmetjes zeer ontroerend ge zongen. Na gebed zong het grote koor „Komt, en laat ons Christus eren". De daarop volgende Schrift lezing door dr. Becker was Spreu ken 2 1-10. Als antwoord daarop zong de gemeente Gezang 1 1, 4, 5. „Hoe zal ik U ontvangen". De twee de Schriftlezing was Colossenzen 2 1-3. Koor met kinderkoor begeleid met 'klarinet zong „O, Gij mijn troost en zoet verlangen". Ds. G. F. H. Kel- ling hield een meditatie over Colos senzen 2 3 „Christus, in wien al de schatten der wijsheid verborgen zijn, waar Paulus de gemeente opwekt tot liefde met elkander opdat allen een zijn in Hem in de band der vol maaktheid". Staand'e werd daarna het „Ere zij God" gezongen. Ds. Kei ling las de geloofsbelijdenis van Nicea, waarop de gemeente zong Ge zang 132 4 en 3. Na gebed werd nog gezamenlijk gezongen Ps. 118 1, waarna de zegen werd uitgespro ken. Het is een zeer mooie en in drukwekkende dienst 'geweest waar werkelijk allen één waren. Bij de uitgang wer'd een lcollekte gehouden ten bate van 'het Neder lands Bijbelgenootschap. OOSTERLAND Kerstzangdienst Op de avond van de eerste Kerst dag, aanvangende om 'half zeven zal er in de Ned. Herv. (kerk alhier een kerstzangdienst worden gehouden onder leiding van ds. Groenewegen jr. Behalve de kerstmeditatie zal een koortje, voornamelijk samengesteld uit oud-leden van de vroegere chr. gem. zangvereniging „V.Z.O.S." voor kerstzang zorgen, terwijl er ook me dewerking zal worden verleend door een viertal koperblazers. Dit belooft een mooie avond te worden. De vol gende dag 'hoopt de zondagsschool het jaarlijks kerstfeest te vieren in de 'herv. 'kerk (4 uur). BRUINISSE De in de Ned. Herv. 'kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de inwendige zending 'bracht f 272,80 op. Kerstwijdingsavond N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned. Ohr. Vrouwenbond komt woensdag avond in 'het Verenigingsgebouw 'bij een voor het houden van een Kerst wijdingsavond. Bejaarde tweelingbroers De gebroeders M. B. en H. van Zuidland te Bruinisse vierden zater dag hun 78e verjaai'dag. Zij zijn bei den nog uitstekend gezond en waar schijnlijk wel de oudste tweeling van ons eiland. AMSTERDAM, 21-12. De Vrou wenbond van de Partij van 'de Ar beid is teleurgesteld over het stand punt van de regering dat de verdere doorvoering van het beginsel van gelijke beloning bij gelijke arbeid van mannen en vrouwen, zoals dat door de regering in E.E.G.-verband is onderschreven, eventueel zou kun nen worden opgeschort, als de Stich ting van de Arbeid zou menen, dat een verdere doorvoering van de equal pay beperkt moest worden. In een brief aan de minister van socia le zaken en volksgezondheid zegt het hoofdbestuur dat de afwijzing van de verwezenlijking van 'het gelijk- loon beginsel er opnieuw toe heeft geleid, dat ook voor de minimum lonen de vrouwen achterstaan bij de mannen. DEN HAAG, 21-12. - In een periode van ruim drie jaren werden 398 kinderen beneden de zes jaren vergiftigd. De oorzaak daarvan moet worden toegeschreven „aan de nonchalante wijze waarop in vele gezinnen met geneesmiddelen, bestrijdingsmiddelen, huishoude lijke en doe-het-zelf-artikelen wordt omgesprongen". Aldus het „Pharmaceutisch weekblad", het wekelijks orgaan van de „Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der phar- macie". Hierin wordt gewag gemaakt van een onderzoek naar de hoeveelheid ingenomen (vergiftigde) stoffen, die in de periode 1961 tot 1 juli 1964 ter kennis van de documentatiecommissic voor toxi cologie zijn gekomen. De gegevens waren voornamelijk afkomstig van enkele grote ziekenhuizen en van een aantal particuliere apo theken. „Het overzicht stemt tot nadenken", aldus de samenstelster, mcj. H. de Ru. Gebleken is, dat van het aantal van 403 aangemelde ge vallen in slechts vijf gevallen een kind het slachtoffer is geweest van vergissingen of fouten van anderen. In het overzicht wordt er onder meer op gewezen, dat 139 maal door een kind van een genees middel werd gesnoept. Een ander gevaar in de woning, naast het niet afdoende opbergen van geneesmiddelen, is het gootsteenkastje. „Dat er 150 vergiftigingen bij kinderen zijn voorgekomen met arti kelen, die in dit bewuste kastje plegen te worden opgeborgen, is wel een pleidooi tegen de geschiktheid van deze en, wat bereikbaar heid betreft, overeenkomstige bergplaatsen". D. H. DE KUP tandarts te Haamstede Donderdag 24 december i afwezig in boekvorm en voor de wand Maranatha - Martha - Olijf tak - Voorhoeve - Honing- droppels, Chr. Geref. e.a. Prinsessenkalenders Maandkalenderbloks 10 ct. Boekhandel W. DE VRIES Rzn. Zierikzee lilWWIIIillfil met kaars verlichting! Geopend donderdagmiddag vanaf 2.00 uur Vrije toegang! WIJNHANDEL hebben we veel verschillende soorten, o.a. Oudhollandse- en Koren brandewijn, enz. Slijterij K. J. Bakker Burgh telefoon 228 „Naast de Bedrs" - Zierikzee - tel. 2848 Ontvangen Een kleine zending in maat 44 en 46, met mouw Ziet ook onze mooie collectie damesjaponnen en -rokken Verrenieuwstr. 6 Zierikzee Magnums Italiaanse wijn „Valpolicella" inhoud meer dan twee flessen f 2,85 per magnum „Valpolicella" 1961 kost f 3,95 Onze wijnkelders in 's-Gravensteen Voor oude en jonge HOTEL „JACOB CATS" BROUWERSHAVEN 2e KERSTDAG met de „BLUE STREAKS" zie adv. a.s. donderdag en dan in veel verschillende soorten en merken, is wel het beste adres: Slijterij K. J. Bakker Burgh De gezamenlijke slagers ma ken bekend dat op tweede kerstdag de zaken de gehele dag gesloten zijn. Op donderdag 24 december 's avonds na 6.00 uur gesloten SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Te koop: telefoon 228 Een bietenmolen no. 7. - V erren ieuws tra a t 47, Zierik zee. Biggen, bij L. M. Smalheer, Florisweg 5, Duivendijke. - Tel. (01119)-241. Pakken turfstrooisel en drad- neerbuizen. P. L. Quist, tel. 443, Dreisehor. Militaire tassen, koppels en zakmessen. L. Kaashoek, L. Nobe'lstraat 23, telef. 2167, Zierikzee. i'VVVVVVV HEERLIJKE KIP KALKOEN Wat drinkt men daarbij Een lichte rode Bordeaux f 4,20 Een lichte rode Bourgogne f 5,15 Een Macon Grand Reserve A.Cf 5,65 Een Beaujolais Supérieures V.S.Af 4,15 Een Chateau Neuf du Pape A.Cf 6,30 a Eet smakelijk en prosit Slijterij-wijnhandel J. van der Valk 't Vrije 30 Zierikzee Telefoon (01110)2972 Dinsdag, woensdag en donderdag tot 9 uur geopend Voor de komende feestdagen daar doet U langer mee! Deze nylons worden immers geweven van de zeer sterke MIRLON garens. Volmaakte pasvorm! Nieuwe wintertintcn Vanaf f 1,98 per paar, zowel met als zonder naad Crcpc mousse nylons vanaf f 3,95 Speciaal Voor de koude dagen Panty nylons (een ragfijne mousse nylon met aangebreid broekje). Verkrijgbaar met en zonder naad. Sterk en warm! Uw Mirlon-Mirlana dealer: Melkmarkt 3 - Zierikzee 4 mnd. oude Duitse herder. L. de Graaff, Kerkstraat 16, telef. 594, Bruinisse. Tafels, dressoirs en stoelen. L. Kaashoek, Lange Nobel- straat 23, tel. 2167, Zierikzee. Te koop of te ruil: Pas .gekalfd hebbende vaars. D. v. d. Welle, tel. 2927, Zie rikzee. Huwelijk: Verhuur van gelegenheids kleding. Tijdige bestelling. - „Elegant" kleding, Deurloo, Zierikzee, telef. 2890. Diversen: Fantastisch zijn onze halve haantjes óók om mede te nemen). - Cafétaria „Markt- zicht", Zierikzee. Mooier wonen? Behang ko pen bij Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. „Xylamon" helpt afdoende tegen houtworm en het be schermt uw idure hout tegen aantasting door zwamrot. - „Verf en Kleur", Zierikzee. Betaalt niet teveel voor uw Indische gerechten! Volledige eigen bereiding. Nasi goreng speciaal f 2,75, Bami speciaal f 3,Cafétaria „Marktzicht", Zierikzee. Voor uw olie naar kolen- en oliehandel Moerland, Zierik zee, telef. 2358. Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 2,35. Bij apoth. en drogist. Werkhandschoenen in leder, plastic, rubber. Zadelmakerij W. Goudswaard, Zierikzee. Met de feestdagen iets fris' en lekker! Huzarensalade's, zalmsalade's, Russische eie ren. Uit eigen keuken. Café taria „Marktzicht", Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. Altijd beter met „Shell" pro- dukten! De Braai, Nieuwer kerk, telef. (01114) 377. I.v.m. Kerstmis uitlening' C. J.V.-boeken op donderdag 24 dec. van 7-8 uur in het Ds. v. d. Berg-jeugdhuis, Vis- straat 5, Zierikzee. Van Bruinisse tot Haamstede in elke plaats is „Vervetal" verkrijgbaar, maar alléén bij de schilder, die U de goede voorlichting kan geven. - Hoofddealer voor Schouwen- Duiveland „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. (01110)- 2100, Zierikzee. Zeilschorten. Zeilmakerij W. Goudswaard, Zierikzee. Voor alles op verfgebied: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Speciaalzaak voor verf en behang. De bekende en vertrouwde „Flexa" tractorlak houdt uw trekker nieuw! 15 originele fabriekskleuren in voorraad bij Mol, Nieuwe Boogerd straat, Zierikzee. Alles op verf- en behanggebied! Voor uw haard of kachel: Shell petroleum. De Braai, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 377. heerlijk hakken, braden en "rillen Philips handmixers f 29,00-39,00 en 44,95 Philips bak- en braadpan f 79,95 Philips automatische Grill f 299,00 Ziet onze etalage! TECHNISCH BUREAU Melkmarkt 6-8 Zierikzee Telefoon 2962 ZEELAND" Zeg, heb je dat gelezen Daarvoor moet je weer bij de Co-op ivezen Daar heb je voor een prik, 'n heerlijke kip KIPPEN900 gram f 2,79 per stuk KIPPEN1050 gram f 3,26 per stuk KIPPEN1150 gram f 3,57 per stuk Twee grote potten APPELMOES 1 0,89 Voor lage prijs en bovendien nog 4 n/o dividend is uw adres: HAVENPLEIN 2 - ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6