gerda's EIGEN WEG Bëlofast GEMEENTEBEGROTING VAN ZIERIKZEE IN MINEUR OVERHEMDEN deurloo JOPPE's Malse Kalkoenpoten STAD EN EILAND Bezoek aan bad „De Val" nam sterk toe Gaat het vorstig doen? STAD EN EILAND Over Dusters gesproken Si Uitzicht ontbreekt 0111 uit benarde omstandigheden te komen Geraamd tekort voor 1965: ruim drie en een half ton Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 21-12. De begroting van Inkomsten en uitgaven* voor de algemene dienst der gemeente en die voor het gemeentelijk gasbedrijf, dienstjaar 1965, welke maandagmiddag aan de raad van Zierikzee ter vast stelling is aangeboden, is blijkens de nota van toelichting van het college van b. en w., in mineurstemming gesteld. De enorm grote financiële zorgen en de daarmee gepaard gaande extra werkzaamheden, vormen tevens de oorzaak van de vrij late indiening van deze begroting. Aanleiding van de mineurstemming vormen de bijzonder nijpende finan ciële positie en het feit dat elk uitzicht ontbreekt om uit deze benarde om standigheden te geraken, liet tekort ad f 355.000,— voor 1965 is zelfs groter dan aanvankelijk werd vermoed dat het geval zou zijn. In hun toelichting merken b. en w. op dat de voorgelegde ramingen, zo wel wat inkomsten als uitgaven betreft, geheel verantwoord zijn. Intussen verwachten b. en w. niet dat in het huidige stadium van toepassing van de financiële verhoudingswet een aanvraag bij de regering om een aan vullende bijdrage (subjectieve correctie) in gunstige overweging zal worden genomen. „Dit neemt niet weg", aldus b. en vv., „dat de bijzondere aspecten van onze gemeente het nodig maken te trachten de regering te bewegen tot het verlenen van hogere uitkeringen, temeer nu Zierikzee ondanks een zeer hege garantie-uitkering en on danks de reeds hoog opgevoerde plaatselijke inkomsten, toch nog met aanzienlijke tekorten blijft worste len". Al wordt er weinig resultaat ver wacht van een verzoek om een aan vullende bijdrage uit het gemeente fonds, niettemin adviseren b. en w. de raad toch een dergelijk verzoek in te dienen. De gewone dienst van de begroting '65 geeft oen totaal aan uitgaven te zien van f 4.274.249,26 en aan inkomsten van f 3.919.688,08, zo dat een nadelig slot resulteert van f 354.561,18. De kapitaaldienst geeft een totaal aan uitgaven te zien van 1' 17.735.107,09 en aan inkomsten van f 17.447.310,26, zodat resulteert een nadelig slot van f 287.796,83. De stij ging van de uitgaven voor 1965, in vergelijking met de ramingen voor 1964, bedraagt rond f 553.000,-. Voor de inkomsten is dit verschil rond f 373.000,-. Een nadelig verschil dus van rond f 180.000,-, waardoor het tekort op de gewone dienst 1965 een stijging te zien geeft van f 175.000,- tot f 355.000,-. Bevolking neemt verder toe Een verheugend verschijnsel is, dat de in 1963 ingezette bevolkingsgroei, zich in 1964 in versterkte mate heeft voortgezet. Bedroeg de bevolkings aanwas over '63 130, de eerste elf maanden van '64 geven reeds een greei te zien van meer dan 200. Dit heeft tot gevolg dat cp 1 januari 1965 het aantal inwoners pl.m. 7.475 zal bedragen, een aantal inwoners dat sedert 1877 (7617) niet meer kon worden bereikt. Deze stijging van het inwoneraantal geeft goede hoop dat met enkele jaren opnieuw de 8000 zal worden gepasseerd, zoals op 1 januari 1871 het geval was toen Zierikzee 8115 inwoners telde. Hier door zal tevens een financiëel bre dere basis worden verkregen en - naar b.' eW'w. hopen - uiteindelijk een financiëel gezonde basis. Rjjk en gemeenten In hun toelichtende nota op de be groting maken b. en w. een aantal uitgebreide opmerkingen naar aan leiding van de financiële verhouding tussen het rijk en de gemeenten. Het moge waar zijn, zo wordt gesteld, dat volgens deze financiële verhou dingswet de middelen van het ge meentefonds naar meer objectieve maatstaven over de gemeenten wor den verdeeld, zolang enerzijds onvol doende middelen aan het fonds toe vloeien en anderzijds niet méér met de subjectiviteit van de gemeenten wordt gerekend bij het hanteren van de verdeelsleutels, zullen steeds meer gemeenten in financiële moei lijkheden geraken. Hierop is de aan dacht gevestigd door de Ver. van Ned. Gemeenten in een schrijven aan de leden van de Tweede Kamer, vóór de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken. B. en w. menen verder dat Zie rikzee weinig practisch voordeel zal genieten van het z.g. instituut van „verfijningen", door middel waarvan de subjectieviteit van de gemeenten tot uitdrukking moet worden ge bracht. Dit komt omdat een middels een verfgningsbesluit totstandgeko men verhoging van de algemene uit kering vrijwel geheel in mindering komt op de garantie-uitkering uit het gemeentefonds. Niettemin is de totstandkoming van de verfijnings- besluiten van belang voor de ingaan de 1966 in werking tredende kor tingsregeling op de garantie-uitke ringen. Zierikzee heeft van het be sluit „ongewoon bevolkingsverloop" geen voordeel genoten, omdat het slechts betrekking heeft op gemeen ten die in inwonertal teruglopen. Een besluit voor de monumentenzorg kan binnenkort worden verwacht. Naar het zich laat aanzien, aldus b. en w., zullen hieruit voor Zierikzee weinig of geen extra middelen voortvloeien. Daarnaast acht het college verfijnin gen voor centrumgemeenten en voor investeringen in de sector openbare werken van groot belang. Bij de vaststelling door de minis ter van het uitkeringspercentage ge meentefondsuitkeringen (voor '65: 149) is nog geen rekening gehouden met de gevolgen van de voorgeno men verhoging van het bijdrageper- centage van het Alg. Burgerl. Pen sioenfonds van 21 tot 24, evenmin met de gevolgen van de inwerking treding van de Alg. Bijstandswet De daarmee verband houdende lasten zijn daarom ook nog niet in de be groting '65 verwerkt 'kunnen worden. Het basis-bedrag per inwoner als bestanddeel van de algemene uitke ring is ongewijzigd gehandhaafd op f 55,50. Op grond van het verf ij- ningsbesluit probleemgebieden is ge noemd bedrag verhoogd met f 6,-. In dit verband achten b. cn w. de vraag gewettigd of Zierikzee van dit verfüningsbcsluit zal blyven genie ten, nu de mogelijkheid van het af lopen van de kernstatus niet denk beeldig Is. B. en w. wijzen de raad op de wenselijkheid om evenals het vorige jaar, wegens het voor de naaste toe komst ontbreken van elk perspectief op het terrein van de uitkeringen uit het gemeentefonds, om gelijktij dig met de vaststelling van de ge meentebegroting te besluiten tot het indienen van een verzoek om een aanvullende bijdrage uit het ge meentefonds. Eigen belastinggebied Dc verruiming van het gemeente lijk belastinggebied is nog steeds niet toegekomen aan de parlementaire behandeling. Uiteindelijke opzet hierbij is het onroerend goe$ als ob ject van belastingheffing volledig aan de gemeenten toe te wijzen, met opheffing van de thans door het Rijk geheven grond- en personele belas ting. Een ruimere mogelijkheid van belastingheffing kan voor de ge meenten aantrekkelijke kanten bie den. B. en w. denken in dit verband aan vergroting van de gemeentelijke zelfstandigheid en mindere afhanke lijkheid van de gemeentefondsuitke ringen. Het voordien scheppen van een gezonde financiële basis en een streng centraal toezicht worden hier bij echter noodzakelijk geacht. In verband met het oplopen van de begrotingstekorten zal in 1965 nauwkeurig dienen te werden nage gaan of en zo ja, in hoever de tarie ven voor de bestaande gemeentelijke heffingen voor verhoging vatbaar z(jn. Naar verwachting zal de op brengst van de secretarieleges (incl. bouwleges) met f' 5000,- stijgen, van de reinigings- en precariorechten met rond f 9.000,-. Daartegenover wordt een mindere opbrengst ver wacht van de havengelden van f 3.000,- en van de vermakelijkheids belasting van f 1.000,-. Personeel Doordat de werkzaamheden van de dienst gemeentewerken enorm toe nemen zijn b. en w. met de grootst mogelijke meerderheid van de com missie van publieke werken van oordeel, dat uitbreiding van de for matie met een technisch ambtenaar een noodzaak is. Naar verwachting zullen de salariskosten van deze ex tra kracht voor pl.m. eenderde deel ten laste van kapitaalsobjecten kunnen worden gebracht. Op de post „onvoorzien" is tweederde deel van genoemde salarislast op de gewone dienst geraamd en eveneens de helft van de salariskosten van een admi nistratieve kracht. De andere helft is geraamd op de begroting gasbe drijf. Op de post „onvoorzien" zijn voorts geraamd de salariskosten voor twee te benoemen werklieden in al gemene dienst, daar uitbreiding van het aantal werklieden voor een goe de funiktionering van de onder- houds- en andere diensten noodzake lijk bleek. Voorts is het de bedoe ling een tweetal schilders in ge meentedienst te benoemen. Be financiële afwikkeling van de uittreding uit de centrale dienst „Noord-Zeeland" van o.a. Zierikzee heeft neg steeds niet haar beslag kunnen krijgen. Deze afwikkeling wordt ter beslissing voorgelegd aan de Kroon. In verband met de moge lijkheid dat Zierikzee t.z.t. een deel van de wachtgelden zal dienen te betalen is op de gewone dienst een reservepost geraamd van f 11.000,-. Brandweer en Bescherming Bevolking De financiële positie van de ge meente maakt het onmogelijk de bouw van een brandweerkazerne in 1S65 te overwegen. Een krediet groot i' 6.000,- is geraamd voor ver vanging van de huidige losse motor spuit. Blijkens de begroting van de B- kring Bescherming Bevolking dient veer 1965 te worden gerekend op een bijdrage per inwoner van f 0,35, exclusief het eventuele extra ten laste van de gemeente blijvende deel van de bouw van een commando post. De onderhandelingen met het Rijk over het verkrijgen van een zo hoog mogelijke bijdrage in laatstbe doelde kosten dui-en onverminderd voort. Veiligheidshalve is echter in de begroting '65 rekening gehouden met het feit, dat de bijdrage van f 0,35 niet toereikend zal zijn en is - evenals vorig jaar - geraamd f 0,92 per inwoners. Voor 1965 wordt de bijdrage in het exploitatietekort van het Rode Kruis ziekenhuis begi*oot op f 4,60, zodat de stijging ten opzichte van '64 be draagt f 0,80 per inwoner. Daar tegenover is de bijdrage in de wacht geldkosten van personeel van het voormalige ziekenhuis te Noordgou- we gedaald van f 0,80 tot f 0,50 per inwoner. De bijdrage van de ge meente in de kosten van de gemeen schappelijke vleeskeuïingsdienst is in vergelijking met vorig jaai? f2.200,-. Dit vloeit voornamelijk veert uit de gestegen personeelslas ten. Enige dagen al waren de eerste wintersymptomen op Sohouwen-Dui- velan'd te bemerken en hoewel het nog maar l.icihte aanwijzingen zijn, kunnen we tooh wel op wat vries dagen rekenen. Het winterzonnetje dat ons zondag bescheen, nadat de volle maan getuige was van een nachtvorstje zodat alle plassen 'be vroren waren, dreef de temperatuur weer boven het vriespunt, doch zon dagavond herinnerde een sneeuwbui er aan dat het eind december is. Vorig jaar vroor het omstreeks MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT, 21-12. Op de Utreohtse paardenmarkt werden 288 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1300.. werkpaarden f 1000 tot f 1325; oude paarden f 800 tot f 1050; 3-jarige paarden f 775 tot f 1000; 2-jarige paardfen f 700 tot f 900; veulens f 300 tot f 575; hitten f 625 tot f 800. Slachtpaarden per kg. sflachtge- wicht f 2,20 tot f 2,60; jonge slaoht- paarden per 'kg. sladhtgewicht f 2,60 tot f 3,00. De handel was redelijk. RECHTSZAKEN Zes maanden voor vrouw die liaar man doodstak MAASTRICHT, 21-12. De 41-jari®e I. H. uit Meerssen (L.), die 7 juni van dit jaar haar echtgenoot met een broodzaag doodstak, is maandag door de rechtbank te Maastricht ver oordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrök van voor arrest. De rechtbank gelastte haar onmiddellijke invrijheidsstelling. Dc rechtbank achtte slechts het subsi diair tenlaste gelegde, mishandeling de dood ten gevolge 'hebbend, bewe zen. Dc rechtbank nam aan dat de vrouw gehandeld ha'd in een uiter mate hevige bemoed'sbewegi/ng en h'ield rekening met talrijke verzach tende omstandigheden. De officier van justitie had IV2 jaar gevange nisstraf geëist. Het beroep van de verdediger op noodweerexces is door de rechtbank verworpen. Ingezonden mededeling VOOR Jt 1 Bel-0-fast Is blijvend zelfstrijkond „Elegant" kleding Havenplein 11 Zierikzee zelfbediening Poststraat 31 Zierikzee extra mager 1 kilo per paar met gratis receptenboekje ZIERIKZEE Districtsavond Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond Te Zierikzee hield öe N.C.A.B. (Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond) de jaarlijkse dislricts-bijeenkomst in1^ het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw. De voorzitter kon een uitste kend bezette zaal weQkom heten. In een toespraak bepaalde hij zijn ge hoor bij de betekenis van het lid zijn van een vakorganisatie. De laatste weken is aan het loonfront weer wel gebleken hoeveel werk er verzet moet worden om tot overeen stemming te komen. Daarom deed de voorzitter - over 'de hoofden der aan wezigen heen - een dringend beroep op de ongeorganiseerden niet lan ger mee te blijven profiteren van de offers, die anderen brengen. Als spreker Ytrad verder op het hoofd bestuurslid de heer Van Dalen, die in zijn toespraak db noodzaak en belangrijkheid van een goede sa menwerking tussen werkgever en werknemer centraal stelde. Een speelgroep van de J'onge Kerk te Renesse bracht hierna op sublieme wijze het toneelstuk „De zon tege moet" voor het voetlicht. Alle res- pakt voor de medewerkenden, die met hun talenten bleken te hebben gewoekerd, hetgeen met een warm applaus door het publiek werd ge honoreerd. De leerzame en gezellige avond eindigde tegen het midder nachtelijk uur. Het 'district kon weer op een geslaagde bijeenkomst terug zien. Keistsamenzang in de Beurs Traditiegetrouw vindt op de avond voor Kerstmis - donderdag 24 de cember weer gemeenschappe lijke kerstzang plaats in de Beurs. Het kerstevangelie zal worden gelezen en de burgerwordt met genoegen opgeroepen deel te nemen aan het samen zingen van -de aloude kerstliederen. De samenzang vangt aan cm 8 uur. Er werden kaartjes verkocht voor 25.190 baden ZIERIKZEE, 21-12. De mooie zo mer van 1964 is tot uitdrukking ge komen in het bezoek aan het zwem bad „De Val". Er werden in totaal voor 25190 (vorig jaar 20456) baden kaartjes en knipkaarten verkocht. Het aantal schoolbaden bedroeg 8829 (5580). Het aantal abonnemen ten bedroeg 117 (143), terwyl voor in totaal 1150 (850) lessen kaarten wer den afgenomen. Deze getallen blijken uit de nota van toelichting op de gemeentebe groting, welke gisteren (maandag middag) aan de gemeenteraad werd aangeboden. Uit de nota blijkt ver der dat de inkomsten f 3.100 méér bedroegen dan over 1963. De meer dere inkomsten waren mede een ge volg van de iets verhoogde tarieven. Onderzocht wordt nog of deze ta rieven thans op een juist peil zijn gebracht. Tegenover de meerdere opbrengst staan de meerdere perso neelslasten. Door de ziekte van de badmeester dreigde in ihet begin van het seizoen sluiting van het bad, maar dit kon worden voorkomen door de 'hulp we lice werd verleend door enkele leden van de zwemver eniging „De Zeepaardjes", 'in samen werking met andere vrijwillige me dewerkers. Na deze overbruggings- periode bleek .het echter noodzake lijk een extra 'kracht aan te trekken. Onlangs kon een gediplomeerde zwemleraar worden benoemd in vaste dienst, die buiten het zwem- seizoen administratieve werkzaam heden verricht. B. en w. beraden zich nog over de mogelijkheid om deze kracht buiten het zwemseizoen meer passende werkzaamheden te kunnen opdragen. Nieuwe toegangsweg O vei* de nieuwe toegangsweg naar het zwembad, noodzakelijk gewor den door de aanleg van de oprit van de OostersChekiebrug is het college niet enthousiast. Door de provincie is echter toegezegd dat hieraan nog enkele verbeteringen zullen worden aangebracht. De ophoging van het terrein tus sen oprit en zwembad is totstand gekomen, terwijl zelfs aan de west zijde van de oprit een gedeelte van de polder is opgehoogd. Of deze ter reinen reeds in '65 voor recreatieve doeleinden 'kunnen worden gebruikt kan thans nog moeilijk worden over zien in verband met de structuur van de grond. Voor de toekomst lig gen 'hier echter ongetwijfeld moge lijkheden. In hoeverre 'de totstandkoming van een school'inslructiebad in ol naibij de stadskern te realiseren is wordt onderzocht. B. en w. hopen dat de financiële moeilijkheden geen „sta in de weg" zullen zijn. Ondanks het feit dat hij enige tijd wegens ziekte verhinderd was om zijn werkzaamheden in het zwembad te verrichten, was ook de heer J. G. L. de Bie deze zomer weer volop actief als het er om ging zijn vele trouwe klantjes de kunst van het zwemmen bij te brengen en een wakend oogje te houden op de enthousiaste jeugd. Op de „spitsuren" stak de heer de Bie graag de helpende hand uit om de vele belang stellenden „binnen" te laten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De ganzen vliegen in V-vorm, maar (1e wormen zitten nog niet diep in de grond deze tij'd hard, met als «hoogtepunt de dag voor Kerstmis. Reeds enige weken geleden trokken de eerste groepen winterganzen over de West hoek duidelijk in V-vorm vliegend. Het bijgeloof dat dit de eerste letter van vorst betekent wil er bij ons niet meer in, doch deze vogels blij ven 'halsstarrig in dergelijke forma ties doorvliegen en zo wordt men bij deze aanblik er wel aan herinnerd dat het eens zou kunnen gaan vrie zen. Grote groepen kieviten vlogen zondag naar het zuiden. Hierin schuilt een zekere waarheid dat het in het 'hoge noorden, met het weer niet best zit en deze vluchten hebben iets van een ontvluChtiingspogüng van het koude naar «het warme. Heel hoog stormden wat kleine groepjes plevieren eveneens «in de richting van het mildere weer. Kramsvogels zijn er al lang en deze hebben het hier best naar hun zin en doen zich tegoed aan hier en daar nog wat liggend valfruit. De echte overwinteraars zijn ook al te herkennen en de merels beschouwen zich op veel plaatsen vaste klant bij een of andere woning om zich te goed. te doen aan etensrestjes of iets anders. Het roodborstje en de koolmees zoeken eveneens wat troost en be scherming in de «buurt van de mens. Al deze dingen wijzen op het nade ren van wat koude, doch de wormen zitten nog niet diep en dit zou vol gens de ouderen onder ons wijzen op kwakkelweer. TONG TERUG VICENZA, 21-12. De 22-jarige Francesco Soster in Vicenza heeft na een operatie van drie uur zijn tong teruggekregen. De jongeman was twee dagen geleden bij een auto-ongeluk ernstig gewond. In het zieken huis werd ontdekt dat zijn tong was afgesneden. In aller ijl begaven zich twee assisten ten naar de plaats van het on geluk, waar de tong werd te ruggevonden. Na een speciale behandeling werd deze een dag later weer aangezet. Het zal een week duren voordat men weet of Francesco weer kan spreken. Kerstlentoonstelling Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars In da Burgerzaal vain het stadhuis te Middelburg wordt donderdagmor gen 24 december a.s. door jhr. rnr. T. A. J. W. Schorer, lid van Ged. Staten, de officiële opening verricht van de kersttentoonstelling '64 van werken van lelden der Stichting Zeeuwse Beeldende- Kunstenaars. Aa«n deze opening zou oorspronke lijk muzikale medewerking worden verleend door het Zierikzeese jeugd orkest van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. In verband met ziekte van de dirigent, de heer Jac. M. Luy- kenaar, 'kan dit echter helaas geen doorgang vinden. De opening zal nu worden opgeluisterd met een optre den door het Middelburgs Barok En semble. ZIERIKZEE Leerlingen Huishoudschool verkochten 1000 kaarsen Leerlingen van de landbouwhuis- houdschool alhier 'hebben kaarsen verkocht voor het sanatorium „Zon negloren" te Soest. Ruim 1000 kaar sen werden verkocht f 1 per stuk. Van elke verkochte kaars komt 40 cent ten goede aan het sanatorium. Kijkavond o.l.-school In de openbare lagere school al hier vond gisteren (maandag)-avond een zg. „kijkavond" plaats. Zeer veel ouders maakten gebruik van de ge legenheid om zich van de vorderin gen van de leerlingen op de hoogte te stellen. Voor velen waren de- met kaarsen, takjes groen en 'kleurige te keningen versierde lokalen deze avond een prettige verrassing. Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK i.Wat is dat? Morgen'spits?" „O., tegen de tij'd, dat de kantoren aangaan. De drukke tijd, zo tussen half acht en negen uur. Goed, we zijin vertrokken van het Stadion- plein en mijn bestuurder had het bord vergeten om te draaden. Staat er bij een halte een chef en dde zegt tegen mijn maat: Hé, je gaat de ver keerde kant uit. Tjonge, zegt mijn maat, dat is ook wat? Stapt van de wagen en wil de beugel omdraaien. Hé, zegt de chef, wat ga je nou doen? Wel, u zegt, dat ik de verkeerde kant opga, dus keer ik terug ,want uh'ent mijn chef en u weet ihet beter dan ik. Wordt die chef nijdig en ant woordt: Sufferd, ik bedoel, dat je je bord vergeten hebt om te draaien. O, zegt mijn maat, zeg dat dan met een. Maar ik heb niet met u in de zelfde klas gezeten en dat sufferd neem ik niet. Maakt-ie er 's middags een rapportje Van en laat die chef nu oen uitbrander gekregen hebben? Ja, zo gaat dat tegenwoordig. Mijn maat van de bijKvaigen, die de hele historie gezien 'heeft, rijdt al zo'n dertig jaar mee en die zei aan .het eindpunt, toen we een sigaretje rookten: Als je dat twintig jaar ge- ledén gezegd had, was je de laan Uitgevlogen. Zei m'in bestuurder: Dacht je, dat ik dan zo gek geweest was? Ja, je kunt wel eens lachen". „Dat hoor i'k. Viinldt u het leuk werk?" „O ja, ik verdien goed en „En u spaart. Ndg niet genoeg bij elkaar voor een boerderijtje?" „Ik kan nog wel even vooruit", verklaarde hij. Bij de oprijlaan remde Gerda af, doch Arie legde zijn ihan'd op haar arm: ,,'t Is nog niet zo gek laat, juf frouw van 't GraShCk. Wat denkt u ervan, als we nog een «kwartiertje doorrijden? Het is net zo gezellig". Na enige aarzeling reed ze door. „Goed, dat doen we. Het is «gelukkig nliet koud, anders deed ik het niet". Een «goed half uur later waren ze weer terug bij de oprijlaan. „Zo, me neer de Nots, u 'hebt in alles uw zin gehad. Bent u nu tevreden?" „Als ik zeg, dat 'i!k het verbazend prettig vond, is dat maar een armoe dige definitie". „Maak «het niet te gek. Wanneer- gaat u weer* naar Amsterdam?" „Overmorgen. Twaalf uur moet ik rijden. Dus morgen heb ik nog een hele dag. Zoudt u morgenmiddagnog een paar uurtjes voor me hebben?" Ze begon te lachen. „Nee, dat kan niet, meneer «de Nots. Wij zijn aan de najaarsschooumaalk en dan is het aanpakken 'geblazen. Ik moet u in «dit opzicht teleurstellen". „Jammer. Ik had u wat willen vertellen, ziet u?" „Waarom hebt u Ihet dan nu niet gödaan? Mij «dunkt, «daar was alle tijd voor". „Inderdaad. Maarhet is zo i'k wil geen misbruik maken van be paalde omstandigheden, 'begrijpt li? Ik wil 'het liever overdag zeggen". Het meisje «begon nieuwsgierig te worden. „Dat «is ook wat? Is het zo belangrijk?" „Het kan belangrijk zijn. Meer zog ik «niet. Maar luistert, u eens, juf frouw van 't Grashek, volgende weèk zaterdag heb ik een lang week eind. Dan stap i«k om kwart over elf van de traan cn ben i«k vrij tot dins dagmorgen half zes. Ik ben dan za terdags met «de trein van half drie in Nijloo. Ik kan er voor zorgen, dat ik dan een fiets bij het station heb staan. Is «liet teveel gevraagd, om dan daar te zijn? Rijden we samen ergens heen en zal ik «het u vertellen. Wat denkt u ervan?" Gerda lachte. „Het klinkt 'geheim zinnig. En ook romantisch. Die me neer de Nots. Wedden, dat ik al weet, wat u me te vertellen hebt?" „Nee". „Zo u wilt. Waar ziet u me eigen- lij'k voor aa«n? Voor een suffe boe- rentrien? Kom mee. naar huis. Va- dier en moeder zijn tooh al naar bed. En Lex kent u. Ik heb ook wat te vertellen, helemaal niet belangrijk, maar ik wil «het toch zeggen. Daar na «kunt u met uw verhaaltje begin nen. Een half uurtje later of vroeger doet er nu niet toe. We hebben een prieëeltje, waar we kunnen zitten en praten. Kom mee". De toon in haar stem was van dien aard, dat Arie de Nots het niet waagde één woord er tegenin te brengen. Zwijgend stapte hij op zijn fiets en reed naast 'het meisje de oprijlaan door. Dicht «bij de boerderij gekomen, «hoorde Arie gerinkel en meteen begon de hond te «brommen. „Stil Lex", beval Gerda met ge dempte stem, en meteen zweeg de hond. (Wordt vervolgd.' Ingezonden mededeling Komt U eens naar onze prachtige kollektie kijken k°.22-~Óam2T ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2