ZANUSSI de wasautomaat Kerst- en Nieuwjaars-menu STAD EN EILAND Zierikzeese kippendieven gearresteerd algemene vergadering „DE MAGNEET" JOPPE'S zelfbediening L 0 Fa. M. C. VAN DER VLIET Ook uw slager heeft bout! LEEN SIMMERS TH. SCHELL R. A. ORNEE FR. MAIJS L BERMAN ZIERIKZEE N.C.V.B.-bejaardenbijeenkomst Op woensdag 23 december organi seert de N.C.V.B.-afdeling in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw een kerstbijeenkomst voor de be jaarden. Op deze kerstmiddag zijn alle bejaarden hartelijk welkom. Veel bliek in Oosterschelde Door vissers* uit Tholen en uit Moerdijk (die in de zomer 'hier op paling vissen), wordt thans op de G revc-1 ingen en de Oosterschelde bij zonder veel bliek gevangen. Deze bliek wordt te St. Annaland gelost en vandaar per auto naar de vis meel'fabrieken vervoerd. Kerstconcert Middelburgs Mannenkoor In een redelijk gevulde Grote Kerk gaf het Middelburgs Mannenkoor o.l.v. de dirigent Jan Kuiler, zater dagavond een zeer devoot en wel aansprekend vokaal 'kerstprogram ma. Wij komen op deze uitvoering nader terug in het dinsdagnummer. Twee Volkswagens in botsing Zaterdagmiddag omstreeks 12.45 uur vond op de hoek Wandeling- Oude Haven N.Z. een botsing plaats tussen twee Volkswagen-personen auto's. De auto's werden resp. be stuurd door mevr. K. uit Zierikzee en 'de heer J. J. V. uit Ellemeet. De auto's, waarvan die van mevr. K. nagenoeg nieuw was, werden zwaar beschadigd, maar persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De po litie stelde een onderzoek in. De sporttoto Van de vele deelnemers aan de sporttoto via de v.v. „Zierikzee" hebben twee deelnemers recht op een prijs, t.w. een deelnemer met 12 goede voorspellingen en een met de eerste acht. „Aktic 5X1" De verkoop van C.J.V.-sluitzögels in de „A'ktie 5 X 1" heeft in Zierik zee het mooie bedrag van f 289 op gebracht. Een dankwoord aan ge vers, geefsters en eigen leden is hier zeker op zijn plaats. SEROOSKERKE Oestoien bromfiets terecht Toen de heer F. te Zierikzee dins dagavond met zijn bromfiets, welke hij naast zijn woning had geplaatst, wilde wegrijden, bleek deze te zijn verdwenen. F. deed hiervan aangif te bij de plaatselijke politie. Vrijdag morgen werd het vervoermiddel dooi de politie teruggevonden langs dc berm van de sloot aan de Seroos- kerkseweg. De bromfiets bleek niet te zijn beschadigd en kon weer in haaiden van de gelukkige eigenaar worden gesteld. Geslaagde Rode Kruis-fiimavond Vrijdagavond werd in de zaal van het Dorpshuis db fraaie kleurenfilm „Gods Geuzen", een film naar het bekende boek van Jan de Hartog, vertoond. Dc- talrijke aanwezigen werden welkom geheten door het plaatselijk bestuurslid van de afd. Schouwen- Westhoek van het Ned. Rode Kruis, mevr. A. Lievense-K'iompe. Zij wek te de aanwezigen op, voorzover ze nog geen lid waren, zich als lid op te geven. Tijdens de pauze konden zes nieuwe leden worden ingeschre ven, zodat het ledenaantal in de Westhoek thans is gestegen tot 1297. De verloting tijdens de pauze bracht ruim f 63 op. Tevens bestond er tij dens de pauze gelegenheid voor het bezichtigen en kopen van Welfare artikelen. De secretaresse van de afd. Schouwen-Westhoek, mej. J. Houtman, dankte de aanwezigen na mens de afdeling terwijl de filmope rateur, de heer J, M. Kdersch de aan wezigen dankte namens het Ned. Rode Kruis. Laatstgenoemde wekte de aanwezigen op zich a'ls donors bij de Bloedtransfusiedienst aan te mel den. Bij de verloting was een extra prijs, bestaande uit een fruitschaal, beschikbaar gesteld door de leerlin gen van de kleuterschool. In de na middag was er een film voor de sdhool jeugd. Gezamenlijke Kerstfeestviering Op dinsdag 22 december zal in het Dorpshuis de gezamenlijke kerst feestviering plaats vinden van de bejaarden en de vrouwenvereniging. De leiding van deze middag berust bij de plaatselijke predikant ds. Zon neveld en zijn echtgenote. Caissons worden gelicht De caissons vvelke na de afsluiting van het Schelphoekgat ter plaatse in reserve zyn bliyvcn liggen, worden thans uit het Schelphoekgat verwij derd. Nadat de caissons zyn legge- pemt'worden deze met een bok van hun plaats gelicht, waarna ze wor den cvergebracht naar dc werkhaven te Bruinisse. WESTHOEK Susses voor hengelaars Zij die de moed op konden bren gen om nog eens enkele uren met hun werphengel aan de zeedijk te zitten vissen, boekten dezer dagen opmerkelijke resultaten. In de ijle vrieswind werd zondag flink gevan gen en er waren sportvissers die een leefnetje vol vis hadden. Nog steeds waren er de vaste klanten van de zeedijk visserij, waaronder een klein percentage Belgen. Een grote opgaaf om op een dergelijke dag, de tempe ratuur maar net boven het vries punt kwam, zich eerst te verzekeren van een aantal aaswormen of zagers en dan verder maar turen naar de punt van de hengeL Doch de vissers die daar rustig in de kou vertoefden vierden ook hun overwinning toen ze, welvoorzien van vis, tegen de avond huiswaarts keerden. HAAMSTEDE Vereniging van Oud-leerlingen Juist voor de kerstmis zullen de fruitkwekers hun kennis nog kun nen verrijken door het bezoeken van een door de Ver. van Oudleerlingen georganiseerde vergadering, waar de heer Ten Cate van het I.T.T. te Wa gen ingen zal spreken over de „Me chanisatie in de fruitteelt". De ver gadering wordt dinsdag a.s. gehou den in hotel Bom te Haamstede. SCIIARENDIJKE Kerstfeest C.J.V. Schouwen-Duiveland De C.J.V. op Schouwen-Duiveland vierde dit jaar 'haar Kerstfeest op Soharendijke, waar afdelingen bijeen kwamen uit Nieuwerkerk, Bruinisse, Zierikzee en Soharendijke. Ringvoor- zitter Groenleer las het Kerstevan gelie, ds. Roodenburg vertelde het kerstveihaal en iedere afdeling 1- verde haar bijdrage in 'declamatie of anderszins. Een geslaagde bijeen komst. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven kwam zaterdagmorgen in spoedeisende vergadering bijeen in het Plaatsenhuis te Drei'schor. Afwezig met kennisgeving wegens ziekte de heer F. Dooge. Na een bespreking in besloten zit ting stelde de voorzitter, burgemees ter A. H. Vermeulen 'het agenda punt „Ratiobouw" in bespreking, waarbij het ging om de bouw van de 2e uni (20 woningen). Zoals be kend werd woensdag jl. besloten om te Zonnemaire .de eerste unit te bou wen. B. en w. hadden gemeend deze 20 woningen te bouwen in de kern Brouwershaven, maar 'dit plan strui kelt, daar een der inwoners uit deze plaats geen volledige medewerking kon verlenen inzake de verkoop van de benodigde grond. Daar wegens het feit, dat het uitbreidingsplan nog niet rond is, ter plaatse geen andere grond beschikbaar is stelden b. en w. voor de bouw te doen plaats vin den te Dreisdhor, achter de Mr. P. Moggestraat, waartoe z.h.s. werd besloten. De heer J. Dekker informeerde, of de 8 woningen, welke moeten dienen tot vervanging der woningen in de Poortdijkstraat te Brouwershaven ook in dit contingent zitten, waarop de voorzitter kon meedelen dat dit niet het geval was. Voor deze wo ningen komt nieuwbouw te Brou wershaven. Dan wijst de heer Dek ker nog op de slechte toestand van het wegdek der Zuidweg tussen Zon nemaire en Noordgouwe, waarbij hij b. en w. vraagt bij de provincie aan te dringen op verbetering. Juist deze week is hierover een schrijven uitge gaan naar de betrokken instantie kon de raadsvoorzitter meedelen, waarna «sluiting volgde. DUIVELAND Slippartijen door gladheid De lichte vorst en de daarmee ge paard gaande gladheid van het weg dek speelde zaterdagmorgen ook op Schouwen-Duiveland verschillende automobilisten parten. Op rijksweg 18 was uit diverse sporen duidelijk te zien, dat van tijd tot tij'd een s'lip- partijtje was gemaakt. Voor twee van hen werd deze slip noodlottig. De 22-jarige D. J. J. uit Bruinisse reed met de auto van zijn vader van de Oude dijk tussen Bruinisse en Oosterland af (waar 'dus de rijksweg de dijk 'over gaat) en kwam nabij de 'hofstede van 'de heer Biemond in de sloot terecht. Builen, blauwe plek ken en een knieblessure waren het gevolg. Nabij Nieuwerkerk ree'd de heer P. J. uit Rotterdam even eens in de sloot. Hij bekwam een 'heupkwetsuur. Zijn vrouw, die naast hem zat, kwam met ide schrik vrij. - Beide personenauto's werden zwaar beschadigd. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op donderdagavond 24 december 's avonds 8 uur in openbare verga dering bijeenkomen. Deze vergadering is nodig in ver band met de voorbereiding van de ratio-bouw, terwijl ook enkele be grotingswijzigingen behandeld moe ten worden. In memoriam mej. P. Huisson Na een langdurig en smartelijk lij den overleed in de CorneliastiChting te Zierikzee mej. P. Huisson uit Bruinisse. Mej. Huisson was aktief in het verenigingsleven te Bruinisse werkzaam en was onder meer vele jaren leidster van een meisjesclub. ZIERIKZEE, 21-12. Boeren en kippcnhcudcrs te Haamstede, Kerk- werve en Zierikzee kunnen weer ge rust zijn: aan de diefstallen van tien tallen kippen gedurende de laatste weken is thans een einde gemaakt. Het zyn C. P. v. d. B.t B. A. dc B„ p. R. cn P. J. J. M. V., allen uit Zie rikzee. V. is inmiddels, na verhoor, weer in vrijheid gesteld. De drie an deren bevinden zich in arrest cn zul len voor de officier van justitie te Middelburg worden geleid. Reeds geruime tijd werden bij boe ren in de genoemde plaatsen kippen gestolen. Het Zierikzeese viertal ging in de nacht per auto op strooptocht, om met het oog op de komende feest dagen een „centje 'bij" te verdienen. De auto werd in de nabijheid van een boerderij of kippenfokkerij ge parkeerd, waarna zo stil mogelijk te voet een kippenhok werd leeg ge roofd. De gestolen kippen werden verkocht. De politie is er echter in geslaagd om alle gestolen buit te achterhalen, zodat deze actie met volledig succes werd bekroond en de kippenhouders weer rustig kunnen gaan slapen. k>VVVVV^VV^%"><>VWV,X'VVV^^VV';";-VV%iVV";'V,'*%">VV': Het bestuur van de Coöperatieve Boerenleenbank Noordwelle roept haar leden op tot bijwoning van de te houden op dinsdag 5 januari 1965, des avonds 7.30 uur in het café van mevrouw LOKKER-v. d. ZANDE te Noordwelle In verband met de voor te stellen toekomstige sa menwerking met de banken te Haamstede en Eiker zee, is op de agenda een voorstel opgenomen, voort vloeiende uit art. 51 der statuten. Wij ontvingen voor de a.s. feestdagen een schitterende kollektie dames- en bakvis- deuxpièces, japonnen en overgooiers. In terlenka, jersey, draion, tinneroy en tricel. Maten 36 t'm 52. Ook rokken, blouses, vesten en pullovers. Komt U vrijblijvend eens zien? Wij komen U op aanvraag gaarne thuis bezoeken. Nieuwerkerk Tel. 265 Bruinisse Tel. 470 voor populaire prijs 3,5 kg. inhoud prijs 995,- Inruil oude wasmach. 200,- dus 795,- 5 kg. inhoud van 1095,- Tijdelijk nu 995,- WELTEVREDEN Voor verkoop - inruil - service en Telef. 2805 - Zierikzee vakkundige voorlichfing Poststraat 31 Zierikzee - telefoon 2067 Specialiteiten en Reform-artikelen Oók voor U het juiste adres voor uw kerst-inkopen! De zaak met sfeer, waar U géén nummer bent. Waar U persoonlijk advies krijgt bij uw in kopen! Voor iedere beurs kunt U bij ons te recht Blik appelmoes van f 0,98 en f 0,65 Pot appelmoes van f 0,52 en f 0,35 Sperciebonen van f 1,06 en f 0,79 HERO doperwten, heel blik f 1,40-1,20-0,99 Doperwten „Picclo", zéér fijn f 1,19 <-'5 •Vf c7' fegg C/j Iets byzonders voor feestelijke dagen 5 kïS 5 Petit fois des Gourmets J f?; SS 5 Ke volgens speciaal Zwitsers recept klaarge- jMs 5 maakte doperwtjes, per blik f 1,54 mrj Fync worteltjes per blik f 0,85 jrfg Slierasperges per blik f 3,25 gft Topasperges per blik f 2,15 pijj 1^1 Soepasperges per blik f 0,85 dp Voor uw zelf te hakken ||j kerstgebakgy fëS Kerstmi* Ouwel ?A Patentbloem Poedersuiker tga tóg Bakmeel Taartima £7(1 Amandelspijs Smaakaroma's Bankctspys Sucade Schaafsel Oranjesnippers •jr? Cocos Fr. vruchtjes Kerstpudding Trixy lelly pudding - Peren op sap - Vruchtcn- compöte SUCCESJES Diversen: Koedekken, halsriemen, ket tingen, spanriemen, stalban- den. Zadelmakerij W. Gouds waard, Zierikzee. Voor een gewichts- en ge voelloze permanent, gaat 11 dan eens naar kapsalon „Co- ra", mevrouw N. C. Hanse- Bal, telef. (01116)-435, Noord welle. voor familiedrukwerk Voor de aanstaande feestdagen: wijnen gedistilleerd en likeuren van de Zierikzee - Telef. 2241 Onze zaak is zaterdag 2 januari a.s. GESLOTEN Me vi Hier is uw Met de kerstdagen is vlees één van de hoofd schotels voor uw menu. Overweegt dan ook wat U zult nemen: een fyne rollade of roastbeef, biefstuk of fricandeau, maar wees er verzekerd van dat U het beste van het beste krijgt. Koopt daarom bij onderstaande slagers. Zij geven U uitsluitend eerste kwaliteit van eigen geslacht vee, dat voor deze dagen met de grootste zorg is ingekocht. DE FEESTSOEP vooraf Dit kan een heldere of gebonden soep zijn, naar gelang U dit wenst Voor de heldere soep: onze soepcomplet royal slechts 1,58 Voor gebonden soep: een pakje champignon-, asperge- of ossestaartsoep met balletjes gehakt en gesnipperde peterselie Ê>K p©©ffi)S($p©TKILè Dit kan zijn: ROLLADE - runder vanaf 3,00 per 500 gram varkens vanaf 3,30 per 500 gram Bereiding: In heet vet even om en om bruin braden. Ver volgens water toevoegen en zachtjes gaar laten stoven: runder-rollade 2 uur, varkens-rollade ±1 uur, naar gelang de grootte. VARKENSFRICANDEAU vanaf 3,75 per 500 gram Bereiding: als varkensrollade. Let wel: fricandeau is niet gezouten en rollade wel. ROASTBEEFvanaf 4,per 500 gram •fr Kippepoulet in verschillende gewichtsklasse ■ft Kippen - gewicht variërend van 500 tot 1400 gram Tam- en wild konijn Hele kalkoen en kalkoen onder- en bovenbout De vleeswarenschotel is van groot belang O voor het slagen van uw lunch Een feestelijk opgemaakte schotel van 250 gram voor slechts 1,98 Nu deze dure dagen voor de deur staan, geven we woensdag: speciale gehaktdag 500 gram rundergehakt 1,98 En als vleeswarenreclame 100 gram achterham 0,98 250 gram gekookte worst (aan stuk) 0,98 100 gram rookvlees 0,98 Koopt nu by dc vakman, dat is het vertrouwde adres! Neem ook wat busjes in huis! Zo gemakkelijk bij onverwachte gasten! Wcensc worstjes Borrclworstjcs Leverpastei Smac Pork

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6