csaaa Hoofdpijn? Bergbeklimmers werden gehuldigd Zeeuwse rundveestapel sterk achteruit Landbouw-marathon in Brussel begonnen Poging tot berging kustvaarder „Karei" „TROS" vraagt zendmachtiging radio/tv. Zwolle-IJ sselkanaal officieel in gebruik 20.000 bloedgevers Hogere uitkeringen voor minder-validen IIAAMSTEDE/BURGII Contributie van ijsclub wordt belangrijk verhoogd kleintjes lütÉjf Aet bi>\r\crUfxkd HAAMSTEDE-BURGH, 5-12. In de vorige week in hotel Bakker ge houden jaarvergadering van de IJs club is met algemene stemmen be sloten de contributie te verhogen. Het bestuur had hiervoor een voor stel ingediend met een betrekkelijk kleine verhoging, doch daar de re kening nu al vier jaren achtereen een nadelig saldo te zien geeft, werd uit de vergadering een ander voor stel tot een nog verdere verhoging gedaan. Dit ondervond zowel uit de vergadering als van het bestuur geen weerstand, zodat dit met algemene stemmen werd aanvaard. De basiscontributie wordt nu f 2,- per jaar voor elk lid. Komt er een ijsperiode en een opening der baan, dan betalen die leden die zich op het ijs begeven om te schaatsen f 3, bij. De verhoging bedraagt dus nu f 3,-, daar de tot nu toe gehand haafde contributie f 1,50 bedroeg met in een ijsperiode voor de rijders nog eens f 1,50. De leden die aiieen naar de baan komen om eens te kijken betalen alleen de basiscontributie, groot f 2,-. Dagkaarten voor vol wassen niet-leden gaan f 2,50 kosten waar ook het avondrijden bij inbe grepen is. Een middag-kaart gaat f 1,50 kosten, wat een avondkaart ook doet. Kinderen van de leden tot 16 jaar mogen de baan gratis berij den, doch kinderen van niet-leden betalen de halve prijs van een dag-, middag- of avondkaart. Indien een jongen of een meisje van een lid de 16-jarige leeftijd is gepasseerd, moet hij of zij zelf lid worden. Deze verhoging kwam direct na de behandeling der rekening door de penningmeester, de heer N. A. Dam- bruin. De inkomsten bedroegen f 795,19 en de uitgaven f 998,27, zo dat er een tekort was van f 203,08. Dit bedrag kan uit de reserves wor den gedekt. De kascommissie, bestaande uit mevr. Hanse-Plohil en de heer J. Dalebout, kon een zeer gunstig ad vies uitbrengen over het beleid en beheer der financiële zaken. In zjjn welkomstwoord kon de voorzitter, de heer M. Evertse, een bijzonder dankwoord uitspreken tot die aandeelhouders, die hun aandeel terug in de kas deponeerden. Verdere dank bracht hij aan de heren de Fei- ter en de Glopper voor hun hulp bij het onder water zetten der baan in het vorige ijsseizoen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer M. C. Geleijnse, omschreef duidelijk hetgeen in het afgelopen verenigingsjaar is gebeurd. De bo dem van de ijsbaan werd geploegd en wat gelijk gemaakt. Het aantal leden bedraagt 376. Even greep de secretaris terug op het plan van de heer Beuvink, die destijds stappen ondernam om een ijsbaan aan te leg gen in de duinen. Na volbrenging van dit werk werd hij voorzitter en alles liep uitstekend totdat de Pla nologische Dienst moeilijkheden ver oorzaakte. Veel geld werd toen uit gegeven om hun plan te verwezen lijken. Beplanting fiasco Gok de beplanting werd een fias co. Met dit verslag neemt de secre taris afscheid van de vereniging. De voorzitter dankte hem na afloop voor het vele werk in het belang der vereniging gedaan. In het bestuur met 3 vakatures werden benoemd de heren M. Hart, A. J. v. d. Weel en A. v. d. Zande Lz. Een 8-tal aandelen werden uitge loot en de volgende gelukkigen kun nen hun f 25,- afhalen aan de Raif- feisenbank op vertoon van dit waar depapier: No. 95 K. J. Dambruin, Haamstede, no. 7 J. de Koning, Voor 40 jaar. Burgh, 60 P. den Engelsman, Burgh, 111 H. Th. Landegent, Haamstede. 59 Firma van Waveren, Haamstede, 113 H. Th. Landegent, Haamstede, 11 W. D. Dijkman, Haamstede en 68 J. Friderichs, Burbh. In de kascommissie wez-den de he ren J. C. de Feiter en W. v. d. Zande aangewezen. Bij vorst gereed De voorzitter deelde verder mee, dat de baan schoon is en ér volop water staat, zodat bij vorst alles ge reed is. De heer Kristalijn zorgde voor met maaien. De tenten worden een dezer dagen geplaatst, terwijl ook de verlichting in orde wordt ge bracht. Bij de rondvraag werd nog ge vraagd naar een wat grotere tent voor het kijkend publiek, doch dit zal niet eenvoudig zijn. Op dit ter rein is geen vast gebouw neer te zetten omdat dit verboden is, doch anders zou de jeugd hier ook wel weg mee weten. Militairen half geld, geldt niet voor deze baan, daar het bestuur hier tegen is. Het wandel paadje naar de baan afsluiten voor brommers blijft ook nog een drin gende kwestie. Mogelijk dat in de toekomst een gemakkelijke toegang verwezenlijkt kan worden door de W. G. Bootlaan. Nederlandse deskundige naar Suriname WAGENINGEN, 5-12. Binnenkort vertrekt naar Suriname ir. H. A. Luning, wetenschappelijk medewer ker van de afdeling tropische land huishoudkunde van de Landbouw Hogeschool. De heer Luning gaat een land- bouw-economisch onderzoek over kleine rijstbedrijven ter hand ne men. Van Surinaamse zijde worden hem daartoe de nodige enqueteurs ter beschikking gesteld. De heer Lu ning deed reeds tropische ervaring op tijdens een verblijf van vier jaar in Nigeria. Eveneens zal de heer Luning be hulpzaam zijn bij de voorbereiding van de vestiging van een onderzoek en onderwijscentrum van de land bouwhogeschool te Wageningen in Paramaribo. In dit centrum zal we tenschappelijk onderzoek worden verricht, zoveel mogelijk in samen werking met onderzoekers van Suri naamse zijde. Studenten van de landbouwhogeschool in tropische richtingen zullen hun verplichte praktijktijd van een half jaar onder leiding van een wetenschappelijk ambtenaar van bet centrum in Suri name kunnen doorbrengen. In de toe komst worden bij toerbeurt daarvoor in aanmerking komende wtenschap- pelijke medewerkers van de land bouwhogeschool van verschillende tropische richtingen gedurende enige jaren bij het centrum geplaatst. Ingezonden mededeling ST. PH1LIPSLAND. De kantoor houder bij de post- en telegraaf dienst nam, na een periode van 28 jaar, afscheid ZIER1KZEE. Een man die zich uitgaf voor professor verkocht aan een weduwe alhier twee flesjes „ge neesmiddelen" voor f 100. De pro fessor werd gearresteerd. ZIERIKZEE. De raad besloot tot het rooien van 61 bomen, staande aan de Grachtweg, bij de Godska mertjes en aan het Zeiketerrein. HAAMSTEDE. De coöp. kolenbond „Eendracht maakt macht" hield de algemene vergadering in hotel Bom. Aanwezig waren ruim 90 leden. RENESSE. Alhier werd een ver gadering gehouden van de Vrijheids bond. DREISCHOR. Door het burg. arm bestuur is verpacht door ruilverka veling verkregen bouwgrond, groot ruim 2 ha. tegen f 110 per Blooisch Gemet. BURGH. be Rederijkerskamer V.Z.O.S. gaf ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan voor een overvolle zaal een toneeluitvoering in de zaal van de heer Van der Moer. ZIERIKZEE. De leerlingen van de R.K.-normaallessen gaven in het „Huis van Nassau" een gezellige avond voor ouders, leraren en geno digden. SEROOSKERKE. Het gemengd koor „Zang Veredelt" gaf - onder leiding van de heer J. Stoel - een geslaagde donateursuitvoering. BRUINISSE. In de consistorie van de gereformeerde kerk brak een brandje uit. Wegens vermoeden van kwaadwilligheid werd proces ver baal opgemaakt. HAAMSTEDE. De landbouwver- eniging „C. et C." besteedde de bouw van een noodslachtingslokaal in de ze gemeente aan. ZIERIKZEE. De vereniging On derling Kunstgenot" gaf in de zaal van het Huis van Nassau" een ge slaagde uitvoering. ttetturtw ofi Dank zij zijn wetenschap pelijke samenstelling bevat 'ASPR0' alles wat nodig is om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. MIDDELBURG. Provinciale Sta ten van Zeeland komen donderdag 10 'december a.s. in de Statenzaal te Middelburg 'Ln vergadering bijeen. Deze vergadering zal op vrijdag 11 december worden voortgezet. De Westdu'itse regering is van plan in Djakarta een centrum voor de opleiding van televisietechnici en programma-opstellers op te richten. Hiermee zal een bedrag van 3,5 mil joen mark gemoeid zijn. LANDBOUW EN VEETEELT De Antibioticawet De zogenaamde Antibioticawet, of ficieel geheten, de „Wet van 1 augus tus 1964, houdende regelen met be trekking tot de handel in antibioti ca, hermoonpreparaten, thyreostati- ca en chemotherapeutica, bestemd of mede bestemd voor aanwending by dieren", zal op 1 januari aanstaande in werking treden. Het doel van de wet is, het on verantwoorde gebruik van deze mo derne diergeneesmiddelen tegen te gaan, door de handel, ook de import ervan, in controleerbare kanalen te leiden. De centrale figuur bij de toepas sing van deze wet wordt de dieren arts. Hij vormt het enige kanaal, waarlangs eigenaars van diei-en de middelen kunnen verkrijgen. In be ginsel mogen de middelen aan alle dierenartsen worden verkocht. Ech ter alleen de dierenarts, die de dier geneeskunde als vrij beroep uitoefent door de betrokken eigenaar of ver zorger van dieren is geraadpleegd en plaatselijk praktijk pleegt uit te oefenen, mag aan deze eigenaar of verzorger de middolen leveren. HAARLEM. Te Haarlem is over leden mevrouw Marguerite Couperus (mevrouw J. M. Hengel-Couperus) die vroeger als voordrachtskunste nares-zanger in Europa en Amerika vele successen heeft geboekt. In het bijzonder had het volkslied haar be langstelling. ROTTERDAM. Uit de Nieuwe Maas in Rotterdam is het stoffelijk ovei"schot opgevist van de 22-jarige Engelse dekjongen Robert Patrick Cahalin. ROTTERDAM. De twee Rotter damse jongens, die vorige week aan de politie bekenden zo'n 27 inbraken te hebben gepleegd, weten niet van ophouden. De stand is nu opgelopen tot 43 inbraken, waaronder 2 in Rjhoon en 5 in Dordrecht. SCHIPHOL. Onder leiding van de Rus I. D. Morogov, vice-president van het Sow jet staatscomité voor vreedzaam gebruik van atoomener gie, is een 7 man tellende Russische delegatie per Aeroflot uit Moskou op Schiphol geland. DEN HAAG. De in Groningen thuishorende Nederlandse kustvaar der Santa Lucia is nabij het eiland Borkum, aan de Wester Eems, ver gaan. De acht opvai'enden. werden door een Duitse loodsboot aan boord genomen. DEN HAAG. De E.E.G.-commis sie heeft besloten met 939.000 dollar de eerste tranche van een vijfjaren- programma voor hulp aan de aard- noten- en katoenproduktie van de Afrikaanse republiek Niger te finan cieren. STEENWIJK. De klokkeluidster van Steenwij k, de 73-jarige weduwe Boonstra-de Boer die haar functie bijna veertig jaar heeft uitgeoefend en daarvoor enkele jaren geleden koninklijk werd onderscheiden, is na een korte ziekte overleden. DEN HAAG. Wegens het plegen van een groot aantal diefstallen uit geparkeerde auto's in Katwijk, Was senaar en Zandvoort heeft de recht bank in Den Haag de 27-jarige los- arbeider W. R. en de 21-jarige los- arbeider W. H. beiden afkomstig uit Aken, tot tien maanden gevangenis- stx-af met aftrek van het voorari'est vex'oordeeld. UTRECHT. Prof. mr. P. J. J. Oud heeft vorige week in een voordracht voor een dispuut in de r.k. studen tenvereniging Veritas in Utrecht over de pax*lementaire democi*atie een reeks bedenkingen geformuleerd tegen de wijze, waarop de parle mentaire democratie de laatste ja ren in ons land functioneert. AMSTERDAM. De winterten- xoonslelling in het Rijksmuseum te Amsterdam, „Dürer en zijn tijd - vroege Duitse tekeningen uit het prentenkabinet te Berlijn", wordt zaterdagmiddag geopend door de cuifcurele attaché der Duitse ambas sade, dr. M. Hox'st. DEN HAAG. De minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Th. H. Bot, zal vandaag (dins dag) in zijn depaiiement, de door Radio Nederland Wereldomroep in gestelde „Prix du moulin d'or" voor het seizoen 1964- 65 uitreiken aan een medewerker van „Radio Came- roun", de heer Jean Louis Bitchoka. ROTTERDAM. De Engelse maat- scnappij Ocean Trading (Ships) Ltd in Southampton en de N. V. Neder- ióndsch-Amerikaanse stoomvaax*t maatschappij „Holland-Amerika Lijn" hebben een gezamenlijke doch teronderneming gesticht onder de naam Ocean Trading (Holland) N. V. in Rotterdam, zo blijkt uit het bij voegsel van de Staatscourant. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Staud en loop der bevolking ever de maand november Geboren: 10. Ronald Nicolaas, z. van C. van Oevei'en en C. P. Dale- bout (Zwollerkerspel). Gehuwd: 20. Wiillem Daniël Dijk man, 28 jr. en A'driana Lemsom, 26 jr. Apeldoorn-Haamstede)27. Pe trus Hendritous de Korting, 42 jr. en Aii'd'a Muller-, 26 jr. (SChiëd'am-Re- nesse); 27. Birtg Gwan Oei, 23 jr. en Ida Bauma/nn, 20 jr. (Utrecht-Haam stede). Ingekomen: 9. L. W. Friderichs en eohtg. van Rotterdam (Haamstede); 9. J. Lups en gezin van Baarn (Haamstede); 18. J. van der Putten en gezin van Oss (Serooskeike)18. J. F. van der Putten van Oss (Ser- rooskerke); 19. J. Westerbeke van Zierikzee (Burgh); 20. P. C. van lersel van 's-Hertogertbosch (Noord - welle); 20. J. de Kok van Midden- schouwen (Renesse); 26. L. B. Lie- vense van Duiveland (Renesse). Vertrokken: 2. A. Leeuwe (Haam stede) naar Goes; 9. J. P. Fokker (Haamstede) naar Hilvefsum; 13. L. J. Bakker (Serooskexke) naar Roo sendaal; 20. Ch. van Waardenberg en gezin (Renesse) naar Gouda; 24. E. T. Goedbloöd (Renesse) naar Rot terdam; 27. A. Muller (Renesse) naar Schiedam. Aantal inwoners per 1 december 1964: 4058. „Vreemde" bruidjes DUSSELDORP, 7-12. Volgens een maandag gepubliceerd rapport van het bureau voor cle statistiek in Dusseldorp zijn in 1963 in Noordrijn-Wëslfa- len 2.000 Duitsers met een buitenlandse vrouw getrouwd. 41 procent van de uit het bui tenland afkomstige bruidjes kwamen uit Nederland, 14 pro cent uit Oostenrijk en 6 pro cent uit Italië of Spanje. Van de 4200 buitenlanders die een Duitse huwden waren 18 pro cent Italiaan en 18 procent Nederlander. Metrobouw Rotterdam bereikt een mijlpaal ROTTERDAM. 7-12. Op de Cool- singel in Rotterdam is men maandag begonnen met het asfalteren van het wegdek boven het metrostation stad huis. Drommen Rottexdammers zijn er naar gaan kijken. Met verheugde gezichten, want men kan dit feit ge voegelijk een mijlpaal noemen, ter wijl het bovendien zo op 'het oog al thans de indruk wekt dat er een einde zal komen aan de chaos, die nog altijd in de Rotteidamse binnen stad heerst. Het zal echter nog wel even duien vooixiat de zaken klaar zijn, want uit een toelichting die ir. G. Plantema. chef afdeling tunnel bouw, gaf, bleek dat 'het nog wel tot eind 1966 zal duren vooixiat men werkelijk weer normaal over de Cooisingel kan lopen en lijden. Vermist jongetje blijkt verdronken VEENDAM, 7-12. Het 7-jarig jon- getje Tonnis Bloem uit Veendam. dat sedert 26 november werd vermist, blijkt te zijn verdronken. De politie heeft maandagmiddag bij de sluis te Ommelanderwijk, niet ver van de woning van de familie Bloem, het lijkje gedregd. ROTTERDAM, 7-12. Het Rotter dams Studentencorps, het Delfts Studentencorps en de Koninklijke Nederlandse Alpinistenvereniging hebben maandagavond drie leden van de Himalaya-expeditie een grootse ontvangst in de Maasstad be reid. Vertegenwoordigers van de studentenverenigingen en de Alpinis tenvereniging verwelkomden de ex peditieleider Jan Boon en zijn met gezellen Jan de Lint en Charles Du- four om zeven uur in de hal van het Rotterdamse Centraal Station. Vervolgens stapte het gezelschap bi de gereedstaande rijtuigen die het door het centrum van Rotter dam naar de studentensociëteit „Her mes" brachten. Fakkeldragers en muziekcorpsen liepen in de stoet mee. In de' sociëteit „Hermes" volgde later een winterfeest met „sneeuw en ijs" en vooral veel muziek. De drie expeditieleden werden op dit feest lang en luidruchtig gehuldigd voor hun „ijselijke" prestatie. December is een drukke maand, maar er zijn toch talloze mensen, die zich herinneren dat er in de berggebieden sneeuw is gevallen. Ze hebben de zomervakantie opgespaard en trekken naar hel zuiden om aan win tersport te doen. Laten ive een klein beetje jaloers op deze boffers mo gen zijn. Veel oude(re) arbeiders in provincie GOES, 7-12. De omvang van de totale rnudveestapel in de provincie Zeeland is in de periode mei 1963- mei 1964 afgenomen van 91.506 tot 78.007 stuks. In hetzelfde tijdsbestek daalde het aantal bedrijven, waar yncn zich met de veehouderij bezig hcudt, van 5.807 tot 5.388. De groot ste daling deed zich voor in de sec tor mestvee. Dit is maandag door de voorzitter van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij, ir. M. A. Geuze, meegedeeld op een in Goes gehou den algemene vergadering van de Z.L.M. De leeftijdsopbouw van het vaste arbeidersbestand in de Zeeuwse landbouw is niet hoopgevend. In ver gelijking met de rest van Nederland heeft Zeeland de meeste landarbei ders van 51 jaar en ouder. Dit merk te de vooi-zitter van de Zeewse Land bouw Maatschappij, ir. M. A. Geuze, op in een maandag te Goes gehou den algemene vergadering van de Z.L.M. Landelijk is 1 op de 16.8 landar- beiders jonger dan 17 jaar; in Zee land is dat 1 op de 5.2, terwijl lan delijk gezien 1 op de 5.2 arbeidex-s jonger is dan 23 tot en met 30 jaar, BRUSSEL, 7-12. In Brussel is maandagmiddag de „Marathonzit ting van de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap begonnen, die vóór Kerstmis moet Leiden tot een gemeenschappelijke graanprijs. De bespreking van het „plan-Mans- holt", waarin de eenmaking van de graanpx*ijzerx in de „zes" is vervat, is mogelijk geworden nadat de Duit se bondsrepubliek de vorige week zich bei-eid verklaard had aan het totstandkomen van één graanprijs in de E.E.G. mede te werken. De har monisatie betekent voor Duitsland, dat in de E.E.G: de hoogste graan- prijzen heeft, een verlaging van ge middeld tien procent van het inko men der graanproducenten. Op de eerste vergadering van de „Marathon" maandag en heden (dinsdag) komen de ministei's van landbouw van de „zes" bijeen om een groot aantal bij de eenmaking van de graanprijzen betrokken vi*aag-stukken te bespreken. Hiertoe behoren de datum van invoering, de hoogte van de prijs, de mogelijkheid van herziening en de verhouding tussen tarwe- en voedergraanprijzen (gerst, rogge en mals), het vraagstuk van, de schadeloosstelling voor die boeren, die door het invoeren van een gemeenschappelijke prijs hun in komsten zien verminderd en het pi'o- bleem van de financiering van een gemeenschappelijke markt voor graan. is de verhouding in Zeeland 1 op de 6.3. In 1959 waren er in Zeeland nog ongeveer 6.000 geregistreerde jaar contracten voor landarbeiders. Op het ogenblik zijn dat er nog 4.200 al dus de lieer Geuze. IJMUIDEN. 7-12. De zeesleepboot „Jacob van Heemskerck" van N.V. Bureau Wijsmuller die vanochtend in de Galway 'baai aan de westkust van Ierland is aangekomen begint vanochtend (dinsdag) vroeg met de poging tot berging van de gestrande Nederlandse kustvaarder „Karei". De „Karöl", die 499 ton meet en die niet geladen was, strandde daar za terdagavond op de rotsen. De be manning 'kon aan boord blijven. Wijsmuller heeft maandagavond een contract tot /berging van de „Kavel" afgesloten. Dinsdagmorgen zal de bemanning van de „Jacob van Heemskerck" be ginnen met 'het overbrengen van verplaatsbare pompen en van dich- tingsmateriaal. Eerst zullen dan bij laag water - de „Karei" staat bij laag water vrijwel geheel droog - a'lle gaten aan de stuuiboordkant gedicht moeten worden. Zodra deze gaten, die ontstaan zijn door de stranding en -door 'het stoten op de rotsen zijn gedicht, kan er aan ge dacht worden om de „karwei" vlot te brengen. DEN HAAG, 8-12. Het bestuur van de Televisie en Radio Omroep Stichting „T.R.O.S." te Amsterdam, heeft bij de minister van onderwijs, kuixsten en wetenschappen schrifte lijk machtigingen aangevraagd om radio- en televisieprogramma's te doen uitzenden. In haar brief aan de minister brengt de stichting, wat de televisie betreft, onder meer het volgende naar voren: de ambities van de stichting gaan uit naar het doen uitzenden van een programma op het eerste en/of het tweede televisie-net, bij voorkeur tussen 18.30 en 20.00 uux* en tussen 22.00 en 23.30 uux*. De stichting zou afstand willen doen van een even redig deel van de kijkgelden indien haar zouden worden toegestaan al of niet tijdelijk, bij voorbeeld binnen het kader van een proefperiode, een beperkt deel van de zendtijd te be- Zwolle vierde feest ZWOLLE, 7-12. Zwolle vierde feest. In aanwezigheid van 'die minis ter van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen, werd daar namelijk maandag het nieuwe Zwolle-IJssel- kanaal officiéél in 'gébruik genomen. Tijdens een bijeenkomst iin Zwolle zei de bewindsman onder meei-, dat in de veertiende eeuw er redds in Zwolle behoefte bestond aan een scheepvaartverbinding met de IJssel. Tegenwerking van de concurrerende IJsselsteden was oorzaak, dat eerst in 1819 het sedfert eeuwen door Zwolle gewenste kanaal tot stand kwam. Dit kanaal ging Willems vaart heten. In de tweede helft van de vorige eeuw werd de Willems vaart op aandrang van de steden Zwolle en Kampen verruimd tot een diepte van 3.18 meter N.A.P. In 1918 werd op grond van verwachtingen van de ontwikkeling van het scheep vaartverkeer een ontwerp voor een nieuw kanaal 'gemaakt. Door de eco nomische toestand in idli'e jaren, als mede door de opkomst van de vrachtauto was een zékere stabilisa tie in de soheepvaart na de eerste wereldoorlog opgetreden, zodat dit plan nooit tot uitvoering >is gekomen. Omstreeks 1950 kwam de aanleg van 'een nieuw (kanaal voor het eerst ter sprake bij de voorbereiding van een uitbreidingsplan voor de .ge meente Zwolle. Kosten f 21 miljoen De minister liet ihet niet bij een toespraak. In de middaguren ging 'hij aan boord van het motoi-schip „Maria Louise" om met eigen ogen het resultaat van liet werk van de directie Overijssel van Rijkswater staat te gaan zien. Met dit sohip voeren dc bewindsman en oen groot aantal genodigden éersl via ide stads gracht in Zwolle en de Wihemsvaai-t naar de IJssel en vandaar door het nieuwe kanaal naar het Zwarte Wa ter. Het Zwoll'e-IJsselkanaal met bij komende werken heeft ondanks zijn geringe lengte van 3 kilometer 21 miljoen gulden gëkost. stemmen voor het doen uitzenden van reclame-boodschappen. In haar brief brengt de stichting verder naar voren er begrip "voor te hebben dat mogelijk niet op zeer korte termijn van de minister een positief antwoord kan worden ver wacht. Daarom vraagt bet bestuur in afwachting van de beschikking van de minister reeds aanstonds - als voorlopige bestedingsmaatregel van wat in een dringende behoefte is gebleken te voorzien - een voor machtiging tot het gebruiken van de Noordzee televisie-zender, uiteraard zo nodig in Nozerha-raam, als een voorlopig derde net. ROTTERDAM, 7-12. De Rotter damse Rode Kruis bloedbank heeft maandag de 20.000ste donor van het jaar een halve liter bl'oed afgetapt. De 'heer L. Burghart, uit Bergschen- hoek, vader van 9 gezonde kinderen, die zijn bloed beschikbaar stelde en daarmee een soort feestvarken was. deed dit overigens al voor de 17e keer. SITTARD. Een 28-jarige Italiaan se mijmvexker uit Sittard heeft alle zes getallen van dc laatste Duitse lotto goed op zijn formulier vernield en heeft daarmee kans op de hoofd- prijs van een half miljoen Duitse marken (ongeveer 450.000 gulden). DEN HAAG, 7-12. De minister van maatschappelijk werk. mevr. J. F. Schouwenaar-Fransscn, heeft in een ncta van wijzigingen op liaar begro ting voor 1965 aan de Tweede Kamer voorgesteld de uitkeringen voor min- dervaliden van 21 tot 30 jaar m.i.v. 1 januari te verhogen van f 28,80 tot f 40,30 per week. Verder wil de minister ook een wijziging brengen in de uitkeringen voor blinden. Kostwinnei's en al leenstaanden krijgen volgens haar vooi-stel voortaan naast hun uitke ring een vergoeding wegens kosten van huisvesting tot een maximum van f 15,- per week als zij zelfstan dig een huis bewonen en van maxi maal f 9,- als zij kamerbewoner zijn. Mindcrvaiidcn In de huidige tijdelijke bijstand- x'egeling voor mindervaliden wordt met betrekking tot de bijstandverle- ning een ondei-scheid gemaakt in mindervaliden van 21-29 jaar en van 30 jaar en ouder. Deze ontvangen een periodieke uitkering van respec tievelijk f 28.80 per week en f 40.30 per week. Een dergelijk onderscheid in de bijstandsverlening aan meerderjari gen is in slx-ijd met de algemene Bij sta ndswet. Volgens deze wet moet bij de bijstandsverlening elke meer- dex-jaxige onder alle omstandigheden als een zelfstandige bijstandbehoe- vende worden aangemexkt. In verband hiermede vervalt vol gens he tvoorstel met ingang van 1 januari 1S65 de ondex-scheiding in leeftijdsklassen en woi-dt ook voor de mindexwaliden van 21 tot 30 jaar de uitkexdng vastgesteld op f 40,30 per week. Inwijding eerste R.k. kerk in Oostelijk Flevoland DRONTEN. 7-12. Kardinaal Al- frink zal zaterdag 19 december de tot nu toe enige kerk in Oostelijk Flevoland inwijden. Het is de Rooms katholiek^ kerk in Dronten, die plaats biedt -aan ruim 700 mensen. De kerk 'heeft een aantal bijgebou wen en een 40 meter 'hoge toren, die tot nu toe de enige is in het vlakke polderlandschap. In Dronten wordt op het ogenblik eveneens gébouwd aan een heiworm- de 'kerk en binnenkort begint men met de bouw van een gereformeerde kork. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6