Uit het TELT U TOT 100? gerda's EIGEN WEG Meer realiteitszin in het t/oningbeleid Bij de l^swiD is het goed sparen. jonge, belegen, oude Edammer of Goudse Beurs in onderhandse leningen gestart Belangrijk bericht U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 december 1964 Nr. 19698 VAN HET VADERLANDSE ERF kans op een landelijke MARKTBERICHTEN Ingezonden mededeling (Van een economische medewerker). De regering begint eindelijk wijs te worden met betrekking tot het woningvraagstuk. Aan minister Bo- gaers de eer dat hij de huizenkat de prijzenbel mag aanbinden, want de ze bewindsman is van plan om met ingang van 1 januari 1966 via de huurprijs een sanering van woningen en woonruimte lot stand te brengen. De slag zal beginnen met een eer ste ferme huurverhoging van 15-20 pet. per genoemde datum. De minis ter schrijft in zijn brief over dat vraagstuk aan de leden der Tweede Kamer dat wij ons in een ernstige impasse bevinden en dat de enige oplossing is gelegen in het terug brengen van het ecart tussen de hu ren van de bestaande voorraad en van de nieuwbouw tot een bedrag dat door een verschil in kwaliteit wordt gemotiveerd". In de aangehaalde zin schuilt de kern van het huur vraag stuk, zoals ook wij reeds jaren lang hebben be toogd. De nood wordt niet opgelost met een sociaal meeleven noch met subsidies en „ach-en-wee"-geroep maar alleen met economische waar- de-maatstaven, zoals wg die in het geld vinden. Dat zal nu eindelijk ge beuren en wij hopen maar dat er geen politieke bezwaren tegen ko men, die dit voornemen verhinderen. Vanzelfsprekend moet het prijzen- géneesmiddel in de luoningbouw op de juiste wijze worden toegediend. Minister Bogaers wil jaatlijks een huuraanpassing doorvoeren, die aan gepast wordt aan de nominale stij ging van de lonen. De minister vindt dat er toch moeilijk bezwaar tegen kan worden gemaakt dat de prijs van een goed wordt aangepast bij 't stijgen van de lonen wanneer dat goed beneden kostprijs ter beschik king wordt gesteld. Ziehier een waarheid waaraan men al de jaren van de woningmisère is voorbij ge gaan. Waarom is die voortdurende huur prijs-aanpassing nu zo van eminent belang in ons hele huizenprobleem, waarvan de minister juist stelde dat het niet alleen een kwantitatief maar ook een kwalitatief probleem is? In de eerste plaats blijven bij een voortdurende huuraanpassing de voor de geleverde woonruimte te be talen prijzen die van de nieuwbouw volgen. Alom zal worden gezien dat het gebruiken van woonruimte een kostbare zaak is. Veel mensen, die zich nu achter de bescherming van lage huren ver schuilen, beseffen dat onvoldoende. Zij kunnen zich daardoor de luxe Ingezonden mededeling kaas permitteren om goedkoop, een groot huis te bewonen. Wij gunnen hun dat graag, maar op het teveel aan woon ruimte dat zij bezitten, zitten dui zenden in grootste nood te wachten. Beperking nodig Bij het brengen van een groter huuroffer zal men er spoediger van doordrongen worden om zich inzake de woonruimte te beperken. Door deze bewustwording en de financiële konsekwenties zal er reeds ruimte worden prijs gegeven. Dat is het eerste winstpunt. Het tweede gevolg zal eveneens duidelijk zijn. Vele van onze land genoten kunnen gelukkig goed reke nen. Zij zoeken voor een deel een huis. Zij overwegen nieuwbouw maar proberen in de eerste plaats een oude woning te bezetten omdat die goedkoper is. Daardoor ontstaat een extra druk op de bestaande woning voorraad en een geringe vraag naar nieuwbouw. Bij een geringer prijs verschil zullen degenen die het beta len kunnen meer belangstelling krij gen voor nieuwere maar ook duur dere woningen. Hierdoor komen er goedkopere woningen vrij en daar is nu juist zo'n behoefte aan voor men sen met lagere inkomens. De maat regel is dus ook uit sociaal gezichts punt zeer aan te bevelen. Nu kunnen wij tegenwerpen dat die goedkopere woonruimte toch ook in prijs stijgt. Dat is juist, maar wij zullen moeten leren een hoger per centage van ons inkomen voor een woning uit te geven. Die hogere prij zen leiden naar een beter onderhoud van de bestaande huizen en naar een beperking in de vraag, die heel nor maal is. Kostbaar bezit Wanneer wij een kostbaar juweel willen bezitten, kopen wij dat niet omdat ons de prijs te hoog is. Zoals het nu gaat kan iedereen elke woon ruimte huren omdat hij daar dank zij de huurstop gemakkelijk bij lean. Ook woonruimte behoort echter tot de kostbare bezittingen in een over bevolkt land. Wij zijn dat een beetje vergeten in de achter ons liggende jaren. Er zijn meer voordelen te vinden in de plannen van minister Bogaers. Als de subsidies door prijsstijging spoediger aflopen, kan het vrijko mende geld weer voor nieuwbouw of andere subsidies worden aange wend. Bij een beter prijspeil kan er een betere kwaliteit woningen wor den gebouwd. Met name ons nage slacht zal dat waarderen. Voorts is er onmiskenbaar een ten dens om een deel van de welvaart aan meer woonruimte te besteden. Die behoefte zal er blijven. Zij heeft echter nu meer dan eens een eco nomisch onnatuurlijke omvang ge kregen. Bij hogere huurprijzen zal dit proces trager verlopen, hetgeen het aanbod van woningen ten goede komt. Meer keuze Tenslotte wil drs. P. C. W. M. Bo gaers een groter assortiment wonin gen. Hij krijgt dit stellig wanneer voor alle woningen een bepaalde subsidie wordt gegeven. De minister wil bij bouwkosten boven f 40.000 a f 50.000 geen subsidie geven maar wel een garantie voor een daarop af te sluiten lening tot bijvoorbeeld 90 pet. van de stichtingskosten. Deze laatste gedachte zou hij nog moeten prijs geven, want behalve de garan tie verdient zo'n duur huis ook wel subsidie. Er komt immers een goed huis en er wordt meestal andere - goedkopere - woonruimte prijs gege ven. Het thans in grote lijnen uitgestip peld Bogaers-plan houdt veel goede beloften in. Laat de volksvertegen woordiging deze bewindsman de kans geven het uit te voeren. Onze hoop op een einde van de woningnood in of nabij 1970 is stijgende. Niet om dat eindpunt alleen maar omdat daarna de bouwprijzen en de huren een normaler beeld zullen vertonen. Naar onze mening dikwijls in benedenwaartse richting. Zou dit binnen tien jaar mogelijk zijn? Drs. M. vervoersstaking AMSTEDAM, 5-12. Een tachtigtal van de ongeveer 120 grotere wegver- voersondernemingen in Amsterdam stelt zich voor door een landelijke vervoersstaking van enige dagen te protesteren tegen een verhoging van de wegenbelasting. Een voorstel hiertoe werd ingediend en aangeno- m entijdens een in Maracanti in Am sterdam gehouden vergadering. De collega's overal in den lande zijn uit genodigd aan de actie mee te wer ken. Het is de bedoeling de ver voersstaking te doen samenvallen met een extra goede service beurt voor het wagenpark. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. Vanaf de basis Pasadena in Californië heeft men een kleine hulpraket in werking ge steld, die de koers van het Ameri kaanse ruimteschip „Mariner-4" dat op weg is naar Mars, moet wijzigen. BRUSSEL. De Belgische Kamer vap volksvertegenwoordigers heeft met 139 tegen 6 stemmen en 14 ont houdingen het Schelde-Rijnverdrag goedgekeurd. Het Belgisch-Neder landse akkoord voor de verbetering tussen Antwerpen en de Rijn, werd in mei van het vorig jaar in Den Haag ondertekend. Het moet nog door de Belgische senaat worden aanvaard. STOCKHOLM. In Stockholm is een vrouw veroordeeld tot een boete van vijftig kronen (ongeveer 35 gul den), omdat ze in juni j.l. tijdens het bezoek van 'Chroesjtsjov aan Zwe den een biggetje achter de toenma lige Russische leider aan had ge jaagd met diens gezicht er in rood up geschilderd. NEW YORK. De Japanse minister van buitenlandse zaken, Sjiina, die vrijdag de eerste spreker was bij het voortgezette debat in de algemene vergadering van de Ver. Naties over internationale zaken, gaf in een grote rede uiting aan Japans afkeuring van de kortgeleden door de Chinese volksrepubliek teweeg gebrachte ontploffing van een kernwapen. LECPOLDSTAD. Premier Tsjom- be heeft alle mijnconcessios in Kon go ingetrokken. Hij heeft de Belgi sche minister van buitenlandse za ken, Spaak, hiervan op de hoogte ge steld. WENEN. In Boedapest zijn be sprekingen begonnen tussen verte genwoordigers van de V.S. en Hon garije over problemen die tussen beide landen bestaan. LEOPOLDSTAD. Het blijkt, dat Louis Loemoemba, de 32-jarige broer van de vermoorde voormalige Kongolese eerste minister Patrice Loemoemba, die donderdag in Leo- poldstad is 'aangekomen, aldaar is gearresteerd. TOKIO. Premier Sato van Japan zal 12 januari in het Witte Huis met president Johnson besprekingen voeren over de toestand in de we reld. Onder meer zal de politiek te genover Peking ter sprake komen. ROME. Paus Paulus heeft zijn au to, waarvan hij tijdens zijn bezoek aan Bombay gebruik maakte, ge schonken aan een liefdadige instel ling in deze stad die wordt geleid door een uit Duitsland afkomstige non. De paus, die de instelling een bezoek bracht, was bijzonder getrof fen door haar arbeid in de krotten wijken van Bombay. CHARTOEM. Zondag hebben in Chartoem Soedanezen uit de zuide lijke provincies betogingen gehou den, waarbij het tot gewelddaden is gekomen. Auto's en enkele gebouwen zijn in brand gestoken. Er vielen vijf doden en 60 ernstig gewonden. Het leger moest te hulp worden geroe pen om de orde te herstellen. SAIGON. Volgens een Ameri kaanse opgave zijn bij een treffen met Vietcong-rebellen 200 kilometer ten z. w. van Saigon 115 opstande lingen gesneuveld. Aan de kant van de regeringstroepen vielen 27 doden en 65 gewonden. FINANCIËN EN ECONOMIE AMSTERDAM, 7-12. Uit de thans verschenen eerste prijskrant d.d. 3 december 1964 blijkt, dat de markt voor onderhandse leningen een aan vang heeft genomen. De prijskrant is opgesteld door de Kas Associatie N.V. te Amsterdam en is een uitgave van de onlangs opgerichte Vereni ging tot bevordering van de Handel in onderhandse leningen. Op 26 augustus van dit jaar heeft de commissie van Initiatiefnemers op een persconferentie haar plannen be kend gemaakt. Haar woordvoerder was prof. dr. J. Engelfriet, directie lid van de N.V. Levensverzekering- Maatschappij Nillmij in Den Haag. De prijskrant toont aan, dat op de eerste beurs een opengebleven aan bod was van f 75.000 in de categorie onderhandse gemeenteleningen in 3 termijnen. De lening werd gelaten tegen 95.94 procent op een rende mentsbasis van 5V4 procent. De vol gende vergadering van de koerscom- missie is bepaald op 10 december. De handel geschiedt schriftelijk middels formulieren. De bankiers en commmissionairs De heer J. M. G. van Lanschot in Den Bosch, die enige jaren geleden reeds een aantal personen heeft be naderd met het voorstel de mogelijk heden van het organiseren van een handel in onderhandse leningen te onderzoeken, schrijft in het ma and orgaan van zijn firma (F. van Lan schot, Vermeer en Co.) o.a.: „Men heeft wel eens gesteld, dat de onder handse lening een vijand zou zijn van de obligatiemarkt, en dat, door het bevorderen van de handel in deze leningen, de bankiers en com missionairs hun eigen belangen als traditionele schakel in het effecten verkeer zouden schaden. Dit laatste is, menen wij, toch niet juist gezien. Banken dienen een belangrijke rol te vervullen op de gehele kapitaal markt en niet op een deel daarvan. De onderhandse lening is een gege ven feit, de handel in deze leningen eveneens. Daarom is het dringende noodzaak ook hier een rol te gaan vervullen". KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Nijmegen (wijk- gem. IV): J. v. d. Hook, Ommeren. Bedankt voor Zuili'dhem-Nieuwaal en voor Ouderkerk aan d'e IJssel: S. de Jong, Houten (U.). Ger. Kerken Aan de V.U. slaagden voor Ihet doctoraal examen theologie: ds. A. Schippers, Hallum (Fr.) en ds. C. W. Thijs, Amsterdam. Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT, 7-12. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 294 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1350; werkpaarden f 1000 tot f 1350; oulde paarden f 800 tot f 1100; 3-jarige paard f 800 tot f 1050; 2-jarige paarden f 700 tot f 900; veulens f 275 tot f 575; hitten f 650 tot f 825. Slaohtpaarden per kg. slachtge- wicht f 2,40 tot f 2,80; jonge slacht- paarden per kg. slachtgewicht f 2,80 tot f 3,30. De handel was redelijk. Granen en peulvruchten ROTTERDAM. 7-12. Heden wer den op de Rotterdamse graanbeurs de volgende prijzen genoteerd af boerderij Tarwe - doorsneekwaliteit basis 17 pet. vocht levering deze week tot f 36,00. Zomergerst tot f 28,75. volgens monster - Groene erwten tot f 38,00; Schok kers tot f 48,00; Bruine bonen - boe- renschoon - tot f 73,00. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 7-12. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 15.00- 16,50; Bintje 35 mm tot 50 min f 10,00 -11,00; Bintje 40 mm opwaarts in 2 maten f 11,50-12,75; Meerlander 40 mm f 12,50-13,50; IJsselster 40 mm opwaarts f 9,75-10,75; Bevelander 40 mm opwaarts f 15,00-16,00; Fu rore 40 mm opwaarts f 11,00-14,00. Zandaardappelen binnenland: Li- bertas 40 mm opwaarts f 9.50. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 10,50-11,50; Bintje 45 mm opwaarts f 12,00. Zandaardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts geen note ring; IJsselster 35 mm opwaarts f 8,50; Patrones 35 mm opw. f 8,25; Voran 35 mm opw. f 8,25. Voer-aardappelen f 2,50-4,50. Stemming: binnenland rustig; bui tenland flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de 'handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto LISSABON. 29 studenten en ver scheidene andere personen die be horen tot communistische groepe ringen, waarvan één een pro-Chine se, zijn in Portugal gearresteerd. Ingezonden mededeling Castella brengt nu gouden munten binnen ieders bereik! Castella heeft de Koninklijke Begeer te Voorschoten opdracht gegeven tot het slaan van zes 18 karaats gouden munten met beel tenissen van Prinsessen uit het Huis van Oranje. Deze waarde volle gouden munten zullen be schikbaar worden gesteld tegen een bepaald aantal Castella kopjes en voor een prijs, die zeer belang rijk lager is dan men voor der gelijke munten gewoonlijk moet betalen. Bewaar dus vanaf van daag uw Castella kopjes hiervoor. Nadere mededelingen volgen bin nenkort Het 'een-en-dertigen' spel en alle andere Castella spaarkaarten komen hiermede te vervallen. De spaarkaart die u nu aan het volplakken bent, kunt u tot uiterlijk 1 februari 1965 nog inwisselen. Enkele betere wenken om in slaap te komen Tel maar tot honderd", zeggen we tegen onze kleine zoon, als hij niet in slaap kan komen. Maat wat doen we zélf als we niet kunnen sla pen? Soms nemen we een tabletje, we gaan eens even uit bed of we eten wat, om het daarna nog eens te pro beren. De éne keer lukt het wonder wel om in te slapen, een andere keer heeft al onze moeite totaal geen re sultaat. Het is in de allereerste plaats na tuurlijk in het belang van slechte slapers, dat in de slaapkamer alle voorwaarden om goed te slapen aan wezig zijn. Lichte, warme dekens zijn altijd beter dan een zwaar, mas sief dek. Met koude voeten naar bed gaan is uit den boze, want we kun nen dan zeker niet gemakkelijk in slaap komen. Verder dient een slaap vertrek fris te zijn, met een tempe ratuur die prettig aandoet, maar die ook weer niet te droog is, want te droge lucht irriteert. Geen licht Als u zelf of één van uw huisge noten slecht slaapt, zorg er dan ze ker voordat er na bedtijd stilte en rust in huis is. Let ook eens op de gordijnen. Het is van belang om gor dijnen voor de ramen te hebben, die het licht goed buitensluiten. Kunt u zo moeilijk afstand doen van die vrolijke, lichte sluitgordijnen in uw slaapvertrek? Voer ze dan te gen met een dichtgeweven stof in een. donkere tint. Alleen heel goede slapers kunnen zich veroorloven met open af sluitgordijnen van hun nacht rust te genieten. Kunt u na al deze voorzorgsmaat regelen nóg niet inslapen? Zorg dan ook nog dat u in de avonduren niet te drukke gesprekken voert, en maak zeker geen ruzie het uw echt genoot vlak voor het slapen gaan. Ga in ieder geval niet boos slapen! Geen „thrillers" Als u er heel gevoelig voor bent, vermijdt het dan om 's avonds naar een film te gaan of de televisie aan te zetten, als er een programma ge geven wordt waar u te veel van on der de indruk komt. Gebruikt u 's avonds de warme maaltijd, eet dan niet te zwaar en te copieus en vermijdt te veel drinken. Sommige mensen kunnen ook niet slapen als ze 's avonds veel koffie of thee gebruiken, maar dat is erg persoonlijk. Een glas melk of een kop warme chocolade is voor veel mensen een goed middel om in te slapen. Misschien door het calcium dat de melk bevat? Verder is het van belang er vaste tijden van eten en slapen op na te houden en u daar stipt aan te hou den. Het nut van de hond Trouwens, de dagelijks terugko mende, vertrouwde bezigheden vóór het naar bed gaan, zoals de hond uit laten, de kamer opruimen en het haar borstelen, bevorderen het insla pen ook. Ja, een avondwandelingetje wordt heel vaak aanbevolen. Hebt u geen hond maak er dan toch een ge woonte' van om 's avonds even een straatje om te lopen. Oók als het regent, sneeuwt of vriest. Een lauw bad, afwassingen met lauw water, of een lauwe douche willen ook nog wel eens helpen. De ene mens leest graag nog even in bedde ander juist weer niet. Zelfs het voornemen om een boek uit te lezen, kan voor sommige mensen te enerverend zijn. Slechte slapers kunnen beter geen spannend boek mee naar bed nemen. Ontspannende, lichte lectuur, werkt voor velen als een slaapmiddel, juist omdat het een goede overgang vormt van de drukke bezigheden van overdag naar een rustige slaap. Afleiding Hoe u zélf reageert? Dat moet u echt even proberen. Logisch is het, dat als u ligt te piekeren, dat u niet kunt slapen..Maar als u alvast voor het inslapen aan werk voor de vol gende dag gaat denken, een pro gramma gaat opstellen of in gedach ten alvast een brief opstelt, die u morgen gaat schrijven, dan richt u uw geest op positieve dingen, op prettige vooruitzichten, en juist dan, omdat u er dan helemaal niet meer over tobt, valt u snel in slaap. Kunnen we, ondanks alle goede voorzorgsmaatregelen, toch de slaap niet vatten, dan kunnen we wat va leriaan innemen. Een middeltje dat rustgevend werkt en helemaal geen kwaad kan. Er zijn natuurlijk slaap middelen in omloop. Snelwerkende middelen, middelen met een ver traagde werking, die u dus baat ge ven als u midden in de nacht wak ker wordt, of middelen met langdu rige werking, Maar al deze hulpmid delen kunnen we beter pas gaan ge bruiken na overleg met de huisarts. Aan kinderen kunnen we beter niet te snel kalmerende middelen geven. Probeer er bij hen eerst lie ver achter te komen wat de reden van het slechte slapen kan zijn. Mis schien is er iets met de gezondheid niet in orde, misschien hapert er tij delijk iets aan de goede sfeer in het gezin, misschien is de regelmaat in hun leventje door iets verstoord of misschien missen ze tijdens moeders ziekte haar wélterustehkus? Betty Teeling. a De ministers van buitenlandse zaken van Amerika en de Sowjet- Unie, Rusk en Gromiko, hebben za terdag in New York een gesprek van twee uur gehad. De Nieuwe Russische leiders heb ben volgens het partijorgaan „Praw- da" maatregelen 'genomen om bui tensporige concentratie van macht bij één man te verhinderen. Feuilleton door HENK TAN HEESWIJK „Wat u wilt". Hij wees naar de polder. „D'ie kant op 'bijvoorbeeld. Of naar de stad. Ik laat het graag aan u over". Ze dacht even na. „Goed", ant woordde ze tenslotte. „Morgenavond zeven uur. Rijdt u maar (kalm de polder 'in. U ziet me wel verschij nen". Spontaan greep hij opnieuw haar hand. „Geweldig, juffrouw Van 't Grashek, wat doet u me idaar een plevier mee. Om precies zeven uur rijd ilk heel langzaam de polder in. En ik zal me extra opknappen, reiken maar". Ze gliimiladhte en trok haar hand los. „Ik toen zo wel met u tevreden'. Tot morgen dan". Ze stak nog even ha air hand op ten igroet en verdween in de oprij laan. Nagestaard door de jongeman, die (haar met een -verheerlijkte blik op zijn gezicht nakeek. Tot ze uit het gezidht verd\venen was, toleef hij staan. Toen sprong Hiij op zijn fiets en vrolijk fluitend trapte hij terug naar de stad. Hoofdstuk 8. Jaloers op de hond. „Moet je nog wog?" vroeg de 'boer in van „De Peppelhorst" verbaasd, toen ze constateerde, dat 'haar doch ter zich verkleed ihad. Gerda veegde met een doekje haar schoentjes af en knikte. „Ja, een eindje fietsen. Het is mooi weer". „Ga je naar Tannie?" „I'k denk ihet niet. Zo maar een eindje rijden". Met een kleur op (haar wangen kwam Gerda overeind en legde het doekje weg. Nu ja, di'e kleur kon ock van het bukken komen. Ze voel de, zonder dat ze naar haar moeder keek, dat dieze Gerda's plan maar matig kon appreciëren. „Ga dan maar niiet te ver. Er is wel eens onguur volk op de weg zo 's avonds. Je leest er elke dag van in de krant". „Ik rijd niet op eenzame wegen". „Neem Lex dan in ieder geval mee". Gerda aarzelde, Om de hele avond de grote herdershond mee te sjou wen, dat leek haar niet erg. Maar bij nader inzien was Ihet niet eens zo gek. En het dier gehoorzaamde haar geheel. „Dat kan ik wel doen", antwoord de ze. „Voor hem ook een verzetje". „Kom niet te laat thuis". Gerda glimlachte en keek naar haar moeder. „Ik toen geen zestien meer, moeder". „Nee, dat weet ik. Maar morgen avond wordt het ook laat natuur lijk". „Ik maak het niet te lang". Buiten liep ze naar het hondehok en maakte de herder los van de lan ge lijm, waarmee hij ruimschoots be wegingsvrijheid had Het dier jankte van vreugde, toen Gerda hem los maakte, doch metden deed ze hem aan de riem. Als het moest, kon hij straks wel een poosje loslopen. „Koest, Lex, anders mag je niet mee, hoor!" Het dier gehoorzaamde onmiddel lijk en even later liep hij betrekke lijk rustig naast haar fiets door de oprijlaan. Toen Gerda de polderweg in sloeg, zag ze in de verte een stipje en al spoedig herkende ze Arie de Nots. Hij stond tegen zijn fiets geleund en (glimlachte, toen ze naderde. Ze stak haar 'hand uit, die hij ze nuwachtig drukte. „Fijn, dat u ge komen bent". „Ik had het toch beloofd? Koest Lex". „Wat een pracht hond", zei hij en boog zich over de grote herder. Het dier keek 'hem met zijn intelligente blik onderzoekend aan en liet zich rustig over de kop aaien. Gerda schrok. „Weest u alstublieft voorzichtig. Dex is onbetrouwbaar voor vreemden". Arie zat nu gehurkt en aaide zon der onderbreking het dier. „Brpve hond, ihé? Ja, hij is lief". De hond richtte zijn blik naar het meisje en deze knikte. „Goed volk, Lex". Meteen begon het dier met zijp staart te kwispelen. En om zijn goede wil te demonstreren, stak hij een voorpoot uit naar Arie, die hem vastgreep. „Zo, heet je Lex. Je bent een pracht dier, zeg. En lief ook". De hond wreef met zijn kop tegen Arie's jas en keek hem nog eens aan. Gerda zag dit alios met verwonde ring. „Nou, u staat goed bij hem aan geschreven. Lex is doorgaans erg eenkennig en moet niets van vreem den hebben. En laat hij u maar niet zien in uw conducteursuniform, want op uniformen is hij fel". Arie klopte de hond nog een paai* keer vriendelijk op de rug en kwam weer overeind. „Ik houd van dieren". „Dat meÈrfk ik". (Wordt vervolgd.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5