PIJN OF GRIEP! ChefarineA WAT ZAL HET WORDEN MET DE WINTER IN 1964-1965 STAD EN EILAND Dr. ir. A. Vondeling over grootte gasbel Deense coaster bij Ierland vergaan HET ZWJiARD VAN PALERMO KOE I v o.j n» -«w-a Parool is: afwachten SCHOUWEN - DUIVELAND, 8-12. Wat gaat het eigenlijk worden met de winter van 1964-19G5. Een gevaar lijke vraag, maar een antwoord is nog gevaarlijker, want men kent de waarde van voorspellingen. Kappers en andere weerprofeten hebben er een knauw door gekregen. Wel is het interessant iets op te merken over de winters in het verleden, waarbij vooropgesteld dient te worden dat ijs rond Kerstmis niet zo heel vaak is voorgekomen. We kennen intussen ook heel wat sterke verhalen, hetzij van overleve ring of grootouders. In ieder geval - om dan maar meteen iets concreets op te merken - wisten onze voor ouders uit het midden van de 19e eeuw wat ijs was. En ook de (heel oude) grootvaders van nu houden vol: „in onze jeugd geen winter zon der ijs" De historie en de statistiek tonen aan, dat voor hen, wier jeugd in het einde van de vorige eeuw viel, de laatste bewering inderdaad geen sterk verhaal is. Maar onze over groot- en grootouders? Zij die tus sen 1850 en 1870 hun beste schaat- senjaren gehad hebben, zij hebben het geen steek beter gehad dan de tegenwoordige generatie. Ze mogen dan eens een sterk verhaal lanceren over kermis op het ijs of een tocht over de bevroren rivier, maar dat waren dan wel de heel erge uitzon deringen. Hier en daar hebben we ons eens over de schaatswinters georiënteerd. Let wel: Schaatswinters We zullen ons niet begeven op het gebied van meteorologische cijfers en statistieken van gestrengheid van vorst in graden. Schaatsgelegcnheid Louter en alleen zijn wat gegevens verzameld over de schaatsgelegen- De financiële crisis van de Ver. Naties NEW YORK, 8-12. De Canadese minister van buitenlandse zaken, Paul Martin, heeft dinsdag in de algemene vergadering van de Ver enigde Naties gezegd te hopen, dat de financiële crisis zal worden op gelost door „een compromis en niet door een overgave". De Canadese minister, die de na druk legde op het belang dat Canada bij de kwestie heeft omdat het to.t op heden heeft deelgenomen aan alle vredesoperaties van de V.N., pleitte voor gezamenlijke verantwoordelijk heid. De verantwoordelijkheid voor de financiering van de V.N.-strijd- macht op Cyprus zou door alle leden moeten worden gedeeld in plaats van door enkele, zo zei hij. Minister Martin pleitte ook voor een overeenkomst betreffende de volledige vredebewarende taak van de Verenigde Naties. Een dergelijke overeenkomst zou de levenskracht van de organisatie aantonen en van even groot belang kunnen zijn als het gedeeltelijk verbod op het hou den van kemproeven. UTRECHT. Ongeveer 260 automo bilisten, fietsers en voetgangers zijn maandag tussen vijf uur en half ze ven in Utrecht bekeurd wegens overtredingen 'bij verkeerslichten. De Utrechtse politie voerde een ver scherpte controle uit bij alle ver keerslichten dn de binnenstad. Ingezonden mededeling dé surprise... gezond, lekker! i heid. En ook deze is rekbaar. Zo za gen de winters van 1853, 1933 en 1934 op een winter met vier zes schaatsendagen, waarbij geen reke ning is gehouden met ondergespoten tennisbanen, e.d. 1854 en 1924 gaven acht a tien schaatsendagen. 1871, 1929 en 1939 op twaalf a 15 dagen waarop de ijzers konden worden on dergebonden. 1880, 1891 en 1940 wa ren winters met tenminste 20 ijs- schaatsdagen. Hierbij dient aange stipt, dat met de winters van 1880 enz. bedoeld wordt: de winter van 1879-'80 enz. Immers in de meeste gevallen viel de koude in de tweede helft Het percentage yswinters Vatten we de verschillende soor ten winters samen, dan blijken er in de negentig jaren 1850-1940, waar omtrent de gegevens zijn verzameld, 19 winters geweest te zijn waarin geen behoorlijke gelegenheid tot schaatsenrijden was. Dat is dus 43 pet., alzo 57 pet. ijswinters. Winters welke we gewoon zijn normaal te noemen, dus een dag of vijf zes ijs, waren er 29, dus 32 pet., of gere kend naar het aantal ijswinters pl.m. 57 pet. Koude winters met meer ijs waren er 12, strenge winters 8 en winters met overmaat van ijs maar drie De merkwaardigste periode is on getwijfeld die van 1885-1909. In die 25 jaar slechts twee winters zender ijs! De langste ry schaatsenwinters is die van 1885-1897, dertien achter elkaar! Teen twee ysloze en daarna weer 10 jaar achtereen met schaats- gtlegenheid, de laatste drie van het tiental 1907-1908-1909 zelfs volop. In de periode van 1850-1885, een tijdperk van 35 jaar dus, het tijd perk van overgroot- en/of groot ouders, kwamen niet minder dan twintig winters voor die geen onder breking van de toenmaals zo weinig donkere (rustige) dagen brachten. En van 1910-1939 in een serie van dertig jaren dus, waren er 17 win ters, 'waarin vergeefs naar wat sChaatsgelegenheid verlangd werd. Echte schaatsenwinters waren 1854, 1860 1871, 1876, 1880, 1888, 1391, 1895, 1907, 1908, 1909, 1917. 1922, 1929, 1939 en 1940. Nadien heeft men nog schaatsen winters gekend, denk maar eens aan 1956 en 1963. wordt het zó of milder? DEN HAAG, 7-12. Dr. ir. A. Von deling, voorzitter van de P.v.d.A.- fractie in de Tweede Kamer, (heeft maandagmiddag tegenover minister Anidriessen (econ. zaken) zijn bron nen 'genoemd, waaruit bij had' ge concludeerd dat het aardgasvoorko men in noord-Nederland veel groter is dan de tot nu toe bekend gegeven •elfhonderd miljard kubieke meter. Zoals bekend bad de heer Vonde ling op 26 november in Hoogeveen gesteld, dat bet aardigasvoorkomen tweemaal zo 'groot is als werd mee gedeeld. Reeds de volgende dag, op 27 november, verklaarde de N.A.M. (Nederlandse Aardolie Maatschappij) „dat zij vasthoudt aan het bekende cijfer van 1100 miljard kubieke me ter aan aardgas". Op 28 november, weer een dag la ter dus, noemde de beer Vondeling twee van de vier door hem geraad- DEN HAAG, 7-12. Het 326 ton me tende Deense schip „Scantic" heeft maandagavond gemeld dat het een lek in de machinekamer beeft en om directe hulp heeft gevraagd. Het schip bevindt zich ten westen van Cornwall (Ierland). De bemanning is in de redding boot gegaan. In' de storm en op een woeste zee zoeken thans een Britse torpedoboot jager en nog enkele an dere scbepen, waaronder 'het 500 ton metende Nederlandse sdhip „Sylvia", naar de reddingboot met cle beman ning van de „Scantic", die 5 a 6 kop pen zou tellen. Het Britse sdhip „Arthur Albright" seinde vanmorgen (dinsdag) de vijf bemanningsleden te Ihebben opge pikt. De gezagvoerder deelde mee dat de geredden zidh in goedte ge zondheid bevinden, hoewel ze zijn uitgeput. De „Scantic" is vergaan. pleegde bronnen. Op een te Heerlen gehouden 'bijeenkomst namelijk wc'es hij er op, dat de president van de geologische stidhtirug in west-Duits- lan'd, de 'heer Martini, had meege deeld, dat de deskundigen spreken over een Nederlands aardgasvoorko- men van 2.000 tot 4.000 miljard ku bieke meter. Nederlandse tanker zwaar beschadigd HOEK VAN HOLLAND, 8-12. Bij de ingang van de Nieuwe Waterweg is vanmorgen de Nederlandse tan ker Alhena (7289 brt.) van Van Nie- velt, Goudriaan en Oo. Rotterdam, van voren ernstig beschadigd bij een aanvaring met de Noorse tanker Si'gvik (12.859 brt.). Het Nederlandse sdhip iheeft een groot gat in de boeg van 'de kluis tot onder de waterlijn. Doordat bet sohip waterdichte schot- ter. 'heeft bestaat er geen gevaar voor de opvarenden. KERKNIEUWS Ger. Gemeente NIEUWERKERK. Morgen (woens dag 9 december), 7.30 uur. :ds. Ka rens (bijbellezing). Groot-Brittannië heeft op 4 de cember in een nota bij Indonesië te gen de onteigening van Britse maat schappijen door de regering in Dja karta. m Drie Afrikaanse landen - Ethio pië, Kenia en Oeganda - hébben maandag in de algemene vergade ring van de Verenigde Naties het Belgisdh-Amerikaanse optreden in Kongo gegispt. Scheepvaartberichten A'blda, 8-12 te Bombay verwacht. Esso Rotterdam (t.), 8-12 dwars Muscat naar Augusta. Seinielloyd, 8-12 te Djedda'h. Zafra (t.), 7-12 van Funta Oardon naar Gothenburg. SEROOSKERKE Sint Nicolaasfeest openbare lagere school Zaterdagavond jl. om half zeven begon de lang verbeide Sint Nico- laaspret in 'het Dorpsbuis voor de schooljeugd. Het zou Sint en Piet niet aan belangstelling ontbreken. Niet alleen de kinderen, doch ook talrijke ouders en grootouders wa ren die avond aanwezig om hiermede blijk te geven van de grote sympa thie, die men ook hior voor de goede bisschop en zijn trouwe Pedro heeft. Het werd een heel prettige avond, waarbij ook Sint en Piet genoten van voordracht en spel van de kinderen. Nadat in de pauze de kinderen op ohocolademelk en speculaas waren getracteerd, resideerden Sint en Piet in bun mooie versierde stoelen op het podium, om de meegebrachte cadeaus en de zakken versnaperin gen uit te delen. Niemand was on deugend geweest, ja, Sint kon vaak prijzende woorden tot de leerlingen richten. Na afloop dankte de burge meester van Westersehouwen, de heer Everwijn, Sint en Piet voor hun komst naar SerooSkerke, terwijl hij tevens een dankwoord richtte tot het 'hoofd der school, de heer J. van Antwerpen en diens echtgenote en tot de oudercommissie voor het vele werk dat zij 'hadden verricht om ook deze Sinterklaasavond weer te doen slagen. Aanrijding op kruising Maandagmorgen omstreeks 8 uur had op de splitsing Serooskerkse- weg-Provinciale weg een aanrijding plaats tussen een 'bestelauto, be stuurd doer T. v. D. uit Zierikzee en een rijwiel met hulpmotor, bestuurd door A. H. uit Haamstede. Deze aan rijding ontstond omdat de bestuur der van de bestelauto geen voorrang verleende aan de bestuurder van het rijwiel met hulpmotor. De bestel auto werd licht, het rijwiel met hulp motor werd zwaar 'beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Honden beten schapen dood Maandagmorgen ontdekte de land bouwer L. B. uit Kerkwerve dat twee honden zijn schapen die liepen in de inlagen achtervolgden. Bij na der onderzoek bleek dat twee schn- SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 13 december luidt: 4e klasse G: Gurgh-DIVO (half 3); Oude M'olen-Z'ierikzee; S.C. Gastel- Nieuw Borgvliiet; Vosmeer-Kruisland Halsteren-NVS; RKFC-De Schutters Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Zonne- maire I (half 3, scheiidsr. P. Sohet- Sters)Robur- I-Dredschor I (half 3, scheidsr. A. Hoogen'boom)Hans- wêertse Boys I-Renesse I (3 uur, scheidsr. M. Lippens); Patrijzen I- Kruinangen I; Luctor I-Kwaden- damme I. 2e klasse C: Zierikzee III-Zonne- maire II (half 1, sche'ildisr. W. Bras); SVOWK I-Burgh II (half 3, scheidsr. C. Odem); Dreischor II-Renesse II (half 3, scheidsr. J. M. Th'iery). Za lerdagmiddagcompetiti'e Het programma voor a.s. zaterdag 12 december luidt: le klasse: MEVO I-Bruse Boys I (half 3, scheidsr. L. Baaijens); Mid delburg V-Kapelle I; Wolf aartsdijk I-Zaamslag I; Hoek I-Wemeldinge I; Spui I-Nieuwdiorp I. 2e klasse A: Brouwershaven I- Veere I (half 3, scheidsr. Th. Kramer) Oostkapelle I-Duivelawd I (ha'lf 3, scheidsr. P. van Baaien); Serooskre- ke I-SKNWK I (half 3, scheidsr. C. Bosschaert); Colnijsplaatse Boyys I- Kloetinge II; Wissenkerke I- Wol- faartsdijk II. 3e klasse A: MEVO li-Zwaluwen '61 II (half 3, scheiidsr. A. J. Dorst); Zwaluwen '61 I-Zeeaneeiuwen I (half 3, scheidsr. J. C. de Bilde); SKNWK II-WIK I (half 3). J uniorencompetitie Groep A I: Zeelanidiia A I-Zierik- zee A I (half 3, sChei'dsr. A. dé Nooij- or); Goes A I-MidldeiLburg A I; Zee land Sport A I-V'lissingen A I. Groep A IV: Duivel and A I-Zie- rikzee A II (kwart voor 2, scheidsr. N. Speelman); Renesse A I-Bruse Boys A I (half 3, scheidsr. M. Krij ger). Groep A VI: Burgh A I-Volhar- diiing '32 A I (kwart over 3, sCheidSr. J. D. v. d. Lin'de); Robur A I-Nieuw- dorp A I. Groep B IX: MEVO B I-SKNWK B I (2 uur, sChei'dsr. Th. Sies); Drei- sohor B I-Zieri'kzee B II (2 uur); Bruse Boys B I-Zierikzee B I (kwart voor 2, scheidsr. L. Vorioo). Groep B X: Brouwershaven B I- WIK B I (2 uur, so'heidsr. J. M. Tliie- ry); Burgh B I-Renesse B I (2 uur, scheidsr. J. D. v. 'd. Linde). 3. Zonder acht te slaan op de woorden van de waard, reed Aram het woud ver der in. De zon ging onder. Lange schadu wen vielen over de stroom, toen hij zijn paard de rivier liet doorwaden. De avon turier schoof zijn zwaard iets naar voren en staarde waakzaam om zich heen. Maar niets bewoog en naarmate hij ver der reed, scheen de stilte slechts intenser te worden. Reeds meende hij dat de waar schuwing van do waard niets anders was dan een loze bedreiging, toen hij plotseling met een ruk zijn paard inhield. „Halt!" beet een scherpe stem hem toe in het struikgewas. Het volgende ogenblik weken de struiken uiteen en een ruiter verscheen op het smalle pad. „Geen beweging, mes- sire", snauwde hij de avonturier toe. „De dood is snel en goedkoop in het woud". Het laatste zonlicht vlamde bloedrood in zijn ontbloot zwaard. pen reeds waren doodgebeten, ter wijl een derde schaap zwaar was gewond. B. -wist de honden van de sdhapen weg te jagen. De eigenaars van de honden konden door de poli tie worden opgespoord. RENESSE Herdenking verzetsstrijders Donderdag 10 december a.s. zal het twintig jaar geleden zijn dat de tien "Schouwen-Duivelandse verzets strijders in de Slotlaan te Renesse door de bezettende macht ter dood werden gebracht. Ter Tierdenicing van dit droevig feit zal op de plaats van de executie om 3 uur n.m. een krans worden neergelegd vanwege de 'gemeenten "Westersehouwen, Zie rikzee en Brouwershaven. De plech tigheid zal een zeer sober karakter dragen; er wordt niet gesproken. De krans zal door de burgemees ters van de drie genoemde gemeen ten worden neergelegd bij de zwerf steen in de Slotlaan. Gezellig Sinterklaasfeest voor de kleuters Vrijdagmorgen jl. brachten Sint en Piet hun jaarlijks 'bezoek aan de kleuterschool. Het werd een heel ge noeglijk uurtje, niet alleen voor de kinderen maar odk voor de talrijke ouders, die bij dit 'bezoek aanwezig waren. Met zang en spél. begeleid op de piano, werden Sint en Piet ver rast. De goedheilig man en zijn trou we knecht kregen bovendien nog vele leuke tekeningen van de opge togen kinderen, dit alles ter ere van Sint's verjaardag. Nadat de cadeaus waren uitgedeeld en de chocolade- me'ik met de versnaperingen waren genuttigd, vertrokken Sint en Piet naar het in. de nabijheid gelegen ge bouw, waarin cse tweede IkLas vrtn de 'kleuterschool is gevestigd. Ook hier werd een gezellig en genoeglijk uur tje doorgebracht. Daarna vertrok ken Sint en Piet, nagewuifd door een enthousiaste kinderschaar, om hun dankbare taak op arJdere scholen voort te zetten. Het was ook dit jaar weer een echt gezéllig Sinterklaas feest. NOORDWELLE Sint Nicolaas bezocht openbare lagere school Vrijdagavond vond voor de school jeugd alhier het lang verwachte Sint Nicolaasfeest plaats, waarvoor menig hartje vol verwachting klop te. Ondanks het gure weer met ha gelbuien was de belangstelling van de zijde der ouders en belangstellen den goed te noemen. Toen de Sint vergezeld van zijn zwarte knecht ar riveerde klonken luid de bekende welkomstliederen. De bejaarde bis schop werd hartelijk welkom gehe ten door het hoofd der school, de heer Smallegange. Na een toespraak je door Sint Nicolaas grabbelden de kinderen gretig naar de gestrooide pepernoten. De jeugd bracht hierna een aantal goed ingestudeerde schetsjes en toneelstukjes, waarvan de aanwezigen, waaronder burge meester H. P. Everwijn van Wester sehouwen, zeer genoten. De kinderen mochten hierna per soonlijk uit handen van de vermaar de kindervriend hun geschenk ont vangen. Vooral voor de kleinsten was het een hele belevenis Sint Nicolaas een handje te mogen geven. Tot ver maak van de kinderen bleek Pieter baas slecht op de hoogte te zijn met rekenen en tekenen. Het was burgemeester Ever wijn die de goedheiligman tenslotte dank bracht voor zijn bezoek aan de school en zijn gulheid met de pakjes. Na het vertrek van Sint Nicolaas en Zwarte Piet dankte mevr. Elen- baas-Kik namens onderwijzend per soneel en oudercommissie allen voor hun komst en medewerking aan dit geslaagde kinderfeest. SCHARENDIJKE Uitvoering korfbalver. Z.S.C. Ook dit jaar zal de sportvereniging Z.S.C. weer een uitvoering geven en wel vrijdagavond 11 december a.s. in het ger. jeugdgebouw alhier. De toneelclub „Ell'émeet" zal het onlangs opgevoerde stuk „De lelijke man" ten beste igeven. De vele sym- pathiserenden met de sportvereni ging zullen deze avond ongetwijfeld weten te waarderen. BROUWERSHAVEN „Hoe het hier reilt en zeilt" Ook hier ter stede brengt de Ne derlandse Blindenbond de film in vertoning, die hier destijds werd op genomen. De film: „Hoe het hier reilt en zeilt", zal worden vertoond op vrijdag 11 'december a.s. De Bond zal op de avond van de vertoning een ogenblik de aandacht vragen voor zijn streven. Gelijk bekend han teert het bondsbestuur het merium film op de onderhavige wijze, omdat men geen geldinzamelingen wil hou den. NIEUWERKERK Sint bezocht de Nieuwerkerkse scholen St. Nicolaas bracht een bezoek aan de algemene kleuterschool te Nieu- werkerk. Het hoofd der school, mej. Gaanderse, sprak een welkomst woord tot St. Nicolaas en zijn knecht Met een welkomstlied wer dhy door de kleuters ontvangen. In een groot boek, dat hem door het hoofd der school werd gegeven, stonden de prestaties van de kleu ters opgetekend en door St. Nicolaas voorgelezen. Naar gelang van hun prestaties werd een vermaning of wel een woord van lof gezegd. Ieder kind kreeg wat snoepjes. Als dank daarvoor werden nog enige versjes gezongen. Mejuff. Gaanderse en De Regt hebben voor deze middag veel werk verricht, waarvoor dank van de ouders. Ook de drie laagste klassen van de openbare lagere school werden door St. Nicolaas bezocht en ook daar werd snoep uitgedeeld, doch hier waren de oudste leerlingen minder onder de indruk dan op de kleuter school. Niettegenstaande dat heeft, hier mevr. van der Snoek eer en dank voor haar werk. Bij de bejaarden in „Ons Dorps huis" werd geen St. Nicolaas gevierd Ingezonden mededeling V/er middelen in één tablet doen wonderen zonder de maag van streek te maken I 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd, ondersteunen eikaars werking en doen werkelijk wonde ren tegen pijn en griep. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één der middelen dient om de maag te beschermen. als op de scholen. Wel waren de tractaties die middag ruimer als ge woon. Bovendien kregen alle aanwe zigen nog een presentje. BRUINISSE Sint Nicolaas bezocht het dorp Sint Nicolaas gezocht maandag- middag Bruinisse. Deze keer kwam hij niet per vaartuig, maar over de toegangsweg naar Bruinisse, die als de Dorpsweg bekend staat. Daar werd hij welkom geheten door bur gemeester Van de Linde, vertegen woordigers van de middenstand en vertegenwoordigers van het bestuur van de speeltuin i.o. Met de muziek voorop trok men daama naar de muziektent, waar burgemeester Van de Linde de goed heiligman bedankte voor zijn komst naar het dorp. Omdat Sint al oud was, verzocht hij stilte bij zijn ant woord op de welgemeende woorden van de burgemeester. Hij bleek uit stekend geïnformeerd over de plan nen tot oprichting van een speel tuin, waarvoor hij zeer enthousiast was. Hij hoopte dat de plannen spoe dig verwezenlijkt, zullen zijn en was van mening, dat wanneer in goede harmonie werd gewerkt, deze sa menwerking best twee speeltuinen zal kunnen opleveren. Het klachtenboek was dit. keer niet erg dik, zodat spoedig kon worden overgegaan tot het tracteren van de aanwezige kinderen. Uit handen van Piet ontving ieder kind een zak snoep. Een rondgang door het dorp werd gemaakt, waarbij nog een bezoek gebracht werd aan een ziek kind. Een geslaagde Sint Nicolaas-middag dank zij het initiatief van enkele middenstanders en andere vereni gingsmensen, nu het winkelweek comité dit jaar niet functioneert. Naam speeltuin bekend gemaakt Zaterdagavond werd door adju dant Pippin/g van de rijkspolitie te Bruinisse de naam van de speeltuin hakend gemaakt. Dit 'gebeurde in café „Het Centrum", door het openen van een verzegelde enveloppe. De naam luidde „JeugcEhaven" en nie mand van de 119 inzenders had deze naam geraden. Door het trekken van nummers werden daarom de vijf daarvoor gestelde prijzen aan de man gébracht. De prijzen werden thuis bezorgd. Thans is men om de kasmiddelen te versterken een lotenverkoping be gonnen. Domaniale weilanden, zijn die er in de Westhoek? Ja, die moeten er wel zijn, want in ieder geval twee boeren weiden daar hun vee. De boe- ren-veehouders kunnen het goed met elkaar vinden. Het is wel nodig het te weten, want daardoor laatzich gemakkelijker verklaren, dat beiden daar jongvee laten dartelen en gra zen. Zo was het in de afgelopen zomer ook weer. De ene veehouder - dat moet ook nog vermeld - is een (edel) mens, die alles maar „op de natuur" aan laat komen. De andere, ook een edel mens, heeft echter een snufje nuchterheid meekregen. Het is een man die aantekeningen maakt. Hele nauwkeurige aantekeningen, bv. wanneer de koeien in de duinen moeten kalven. Dat weet hij precies en toen de aantekeningen en de ka lender louter waarheid spraken over deze voor de boer-veehouder belang rijke gebeurtenis, trok hij naar de wei om poolshoogte te nemen. Maar er was helemaal geen koe, die in blijde verwachting was en dat heeft de boer toevallig eens een heleboel hoofdbrekens gekost, zoveel dat hij „moeders" zijn nood klaagde. Hij wees - na lang wachten - op het on gehoorde feit dat. de koe drie weken over tijd was ;op zichzelf al een zorg apart, maar er was bij het goede beest nog niets te zien ook. O, vrienden, wat zijn vrouwen ein deloos inventiever en briljanter van geest in dergelijke raadselachtige situaties. Met de puntigheid van Maigret. heeft vrouwlief een klein tipje gegeven, dat begon met „Wee je wd'k dienke?" en toen kwam het „onze koe staat op stal bij vriend- boer, die met ons de weide deelt". Eenmaal aan het voorspellen kon ze niet ophouden: „en hij heeft het kalf verkocht en is nu al drie weken be zig onze koe te melken". Manlief vond het absurd, maar hij is toch maar met zijn papieren naar zijn collega gestapt en wal voorspellin gen waren, bleken harde waarheden te worden, omdat, de oor nummers wan onze goede koebeesten er nu eenmaal niet om liegen. Het stier kalf was al verkocht aan de mesterij en het koetje stond, illegaal van een ander te wezen, zij het in blakende welstand. De collega uws er wel wat van overstuur, want hij is de eer lijkste man van Schouwcn-Duivc- land en natuurlijk is de koe inmid dels al terug bij zijn eigenaar, plus de centjes van het kalf. Overigens heeft de boer wel aan zijn collega gevraagd: „Zou jie noe voorlan ök nic us un poer krabbel tjes in un boekje zette?" Dc collega heeft, het beloofd, maar of hij het doen zal? Hij laat immers alles maar „op dc natuur" aankomen. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2