Moet Sint Nicolaas iets blijvends schenken hij zal direct aan juwelier Jac. Mourer denken Middelburgs Mannenkoor naar Zierikzee Geen zendtijd voor c.p.n. ga aan de slag... Ziekenfondspremie volgend jaar 5,4 procent ONZE PUZZEL-RUBRIEK S.S.-dokter weer naar Auschwitz Landbouw en loonbeleid Hier is de Bolokan Woningbehoefte- onderzoek 1964 STAD EN EILAND J. VAN DER VALK f HET TOPPUNT VAN TECHNISCH VERNUFT. CANDY SUPER AUTOMATIC 5 f1098, nieuw oa Fa. J. D. DE KORTE ZONEN SUCCESJES v ■X"X"X,,X' v v v-X-; Havenplein 1, Zierikzee Tel. 01110-2443 W-W 'M-X-X-X- vv W* 'X -I-X* •X**/ ;..v. t- zijn Hofleverancier in GOUD - ZILVER - KELTUMPLEET Een kerstconcert BEN HAAG. 3-12. In antwoord O O ZIERIKZEE, 4-12. Zaterdag 19 de cember a.s. zal het Middelburgs Man nenkoor een kerstconcert geven in Zierikzee. Hetzelfde programma zal op tweede kerstdag ook in Middel burg worden gebracht. Het is een goede traditie geworden, dat velen op die dag optrekken naar de Nieuwe Kerk, om daar de vokale kerstmu- ziek in vele talen te beluisteren. Voor het eerst zal het koor het kerstcon cert nu ook uitvoeren in Zierikzee. Dit jaar staan er weer nieuwe nummers op het programma, name lijk het teer gezongen „In Bethle- hems stal" en „Kinderkens komt", beiden gecomponeerd door Clemens Holthaus. Het Duitse „Wiegenlied der Hirten" en het Franse „O nuit, heureuse nuit" worden eveneens voor 'het eerst gezongen door het koor, naast vele reeds eerder uitge voerde werken, alls bijvoorbeeld het fijntjes gezongen „Dou viens-tu" en het majestueuze „Gloria in excelsis Deo" beiden in een bewerking van de dirigent Jan Kuiler, de dirigent die ook wel „de meester van het pianissimo" is genoemd. Van de bekende Franse componist Francis Poulenc, geboren 7-1-1899, zullen eveneens eni'ge werken wor den uitgevoerd, dezelfde als die, wel ke werden opgenomen voor een ra- DEN HAAG, 3-12. Overeenkomstig het advies van de Sociaal Economi sche Raad heeft de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid, dr. A. J. H. Bartels, de premie voor de verplichte ziekenfondsverze kering voor het jaar 1965 vastgesteld op 5,4 procent. Reeds eerder heeft de ziekenfondsraad tot dit premieper centage geadviseerd. In vergelijking met de huidige pre mie betekent dit een verhoging met 0,4 procent. dio-uitzendilng. Op velen maakt dit concert telkenjare weer diepe in druk; ook dit jaar zal zij dit zeker niet nalaten. Het Middelburgs Mannenkoor 9at in 1965 haar 60-jarig bestaan viert, staat onder leiding van Jan Kuiler. Het verzorgt naast het kerstconcert, waar steeds uitermate grote belang stelling voor bestaat, ook een jaar concert. Het programma vermeldt dan onder meer werken van Schu bert, Ludwig von Beethoven, Al- phons Diepenbrock, Saint-Saëns en Gounod in het klassieke genre; in het meer Lichte genre vinden we ne- gro-spirituals en zogenaamde coun- try-muziek, kortom eon zeer geva rieerd programma. Tevens neemt het koor deel aan het nationale koorfes tival te Hilversum. Geslaagde roofoverval in Amsterdamse winkel AMSTERDAM. 3-12. - Onder be- dreiging met een schietwapen heeft een ongeveer 30-jarige man donder dagmiddag om kwart over drie een geslaagde roofoverval gepleegd in de verkoopwinkel van de koninklijke eau de colognefabriek J. C. Bol'doot aan de Kal verstraat in Amsterdam. De man, vermoedelijk een Duitser, is met een stapeltje bankbiljetten uit de kassa verdwenen. Naar schatting bedraagt de 'buit tussen f 500,en f 900,—. DEN HAAG. Te kwart over drie vannacht deelde de Rijkswaterstaat mede, dat de beperkte dijkbewaking, die woensdagmorgen cm acht uur vcor het district Zuid in verband met de heersende storm werd ingesteld, is opgeheven. District Zuid omvat de provincie Zeeland, Noord-Brabant Zuid-Holland en Noord-Holland tot Callantsoog. De gedichtenmakerij voor Sint Ni colaas heeft onze puzzelaars(sters) deze week toch wel parten gespeeld. Het was (en is) ook zo druk, zodat de puzzelarij een beetje in de ver drukking kwam en het aantal inzen dingen ditmaal iets beneden het ge bruikelijke peil bleef. De eerste prijs is in deze Sint Ni- colaasweek bestemd voor mevr. A. Schout-Velthuys Bremweg 5, Renesse. De tweede prijs gaat naar de heer M. Meeuwsen Dorpsweg 39, Bruinisse. De oplossing van de puzzel is de vol gende Horizontaal: 1. nes; 4. imker; 8. peel; 11. geraas; 13. anemie; 15. er; 16. loodst 18. nar; 20. meed; 22. las; 23. stevig; 25. pond; 27. aap; 29. l.o. 30. p.p.p.; 32. oei; 34. verdun; 36. piept; 38. koel; 40. eden; 42. en; 43. aap; 45. dor; 47. te; 48. raar; 50. roer; 53. aster; 55. sparen; 56. mos; 58. ale; 60. p.d.; 61. nek; 63. vera; 65. spleet; 68. ade; 70. eind; 72. lia; 73. sarren; 75. oe; 76. unfair; 79. intern; 81. mast; 82. retig; 83. eis. Verticaal: 1. nero; 2. er; 3. saldo; 4. isolde; 5. kassa; 6. ent; 7. re; 8. pi; 9. eenvoud; 10. largo; 11. gemopper; 12. a.o.; 14. mot; 17. da; 19. ai; 21. eppe; 23. speld; 24. elders; 26. nota; 28. ave; 31. pinas; 33. ik; 35. netel; 37. parade; 39. ode; 41. nereiden; 44. prent; 46. oase; 49. applaus; 51. one; 52. rm; 54. taai; 57. overig; 59. is lam; 62. kaart; 64. rente; 66. pi; 67. elf; 69. dr; 71. nors; 73. sie; 74. en; 77. n.t.; 78. ar; 80. ei. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. zangstuk; 3. zoog dier; 5. eer, bekendheid; 7. insect; 9. groet; 11. waterstand; 13. stuk steen; 15. soort vaartuig; 16. pers. voornaamw.; 17. kachelgerei; 19. naar beneden; 21. kleinood; 23. werpstrik; 27. deel v. d. hals; 28. glad; 32. Chi nese maat; 33. zijrivier v. d. Donau; 35.: op de wijze van; 36. lidwoord; 37. bez. voornaamw.; 38. liefkozing; 39. soort schip; 41. geneesmiddel; 43. bevel; 45. bevel; 47. teken van ver driet; 49. huid; 51. keukengerei; 53. boom; 54. niet breed; 57. beschaafde vrouw; 60. landbouwwerktuig; 61. jongensnaam; 63. kleur; 65. insekt; 67. enzoVoort (afk.); 68. vreemde munt; 69. vogel; 70. vorm van sla vernij; 71. toespraak. DEN HAAG, 3-12. In antwoord cp de in de openbare vergadering gestelde vragen, heeft minister Bot (O., K. en W.) donderdagavond mee gedeeld, dat geen zendtijd zal wor den gegeven aan de C.P.N. „De regering staat op het stand punt dat zij niet door het stellen van een positieve daad (het toelaten van de C.P.N. tot de ether) hai'erzijüs actief medewerking kan verlenen cm de essentiële grondslagen van enze samenleving aan te tasten, en te trachten deze te vervangen door an dere grondslagen die ons vreemd zijn, aldus de minister. FRANKFORT, 3-12. De 53-jarige voormalige S.S.-dokter Franz Lucas gaat weer naar Auschwitz. Niet al leen, maar in gezelschap van leden van de rechtbank in Frankfort, waar twintig voormalige stafleden van het concentratiekamp terecht staan we gens massamoord. De afvaardiging staat onder leiding van een der rechters. Claus Hotz, en bestaat verder uit leden van de rechtbank en advocaten. Van 13 tot 15 december zal Franz Lucas op nieuw worden geconfronteerd met de plaats waar bijna vier miljoen men sen - meest joden - door de nazi's werden vermoord. Lucas is de enige van de zes in hechtenis verblijvende beklaagden die hierin heeft toegestemd. De 14 andere zitten vast en het hof heeft niet de bevoegdheid hen deze reis te laten ondernemen. Degenen die op vrije voeten zijn kunnen daarentegen niet daartoe worden gedwongen. De Poolse minister van justitie, Rybicki, heeft toestemming verleend voor dit bezoek aan het voormalige concentratiekamp, ter ondersteuning van de bewijsvoering. DEN HAAG, 3-12. Van de zijde van het bestuur van de Kath. Neder landse Boeren- en Tuindersbond (K. N.B.T.B.) deelt men het A.N.P. mede stelling te moeten nemen tegen een uitlating van drs. D. Roemers, als zouden de landbouw- en midden standsorganisaties in het overleg in het bestuur van de Stichting van de Arbeid een overmatige invloed uit oefenen. De K.N.B.T.B. herinnert er in dit opzicht aan dat hij, binnen het kader van het laatste halfjaarlijkse econo mische rapport van de S.E.R., bereid was verder te onderhandelen en nog enige tegemoetkoming te berachten. als dit zou hebben kunnen leiden tot overeenstemming in het bestuur van aan, dat hij niet bereid was mee te de Stichting. De K.N.B.T.B. herinnert er ook werken aan het creeëren van een loonsverhoging via pi'ijsstijgingen. Dat zou nl. een bewuste inflatiepo- litiek zijn ten koste van de consu menten, van de bejaarden, van de zelfstandigen, die niet kunnen door berekenen en uiteraard ook ten koste van de werknemers. SCHIPHOL. De minister van maat schappelijk werk, dra. J. F. Schou- wenaar-Franssen, is donderdagmid dag na een bezoek van een week aan Israël op Schiphol teruggekeerd. Verticaal: 1. vogel; 2. omroepver eniging; 3. keukengerei; 4. vallei; 5. hennepbraak; 6. tam; 8. haarkrul; 10. Spaanse titel; 12. muziekterm (afk.); 14. tweetal; 15. smet; 16. titel (afk.); 18. gewicht; 20. telwoord; 22. elasticiteit; 23. laatstleden (afk.); 24. tandeloos zoogdier; 25. zangnoot; 26. dwaasheid; 28. keurtroep; 29. zang- noot; 30. jongensnaam; 31. deel van een Franse ontkenning; 34. rivier in Afrika; 35. lokspijs; 39. 'heilige (afk.); 40. de oudere (afk.); 41. familielid; 42. rustplaats; 44. deel v.d. dag (afk.); 45. pers. voornaamw.; 46. winter- vcertuig; 48. behoeftig; 49. grond soort; 50. gelooide huid; 52. masker; 54. natuurkundeterm (afk.); 55. god heid; 56. Europeaan; 57. onvrucht baar; 58. bloedhuis; 59. getij; 60. nauw; 62. Duits pers. voornaamw.; 64. deel v. h. hoofd; 66. dunne. DEN HAAG, 3-12. De R.E.M. heeft geruime tijd. de P.T.T. in de boot weten te nemen. Door, een listigheidje hebben de R.E.M.-directie en de be manning van het t.v.-platform voor de kust bij Noordwijk, naar de P.T.T. bevestigt, re gelmatig radio-telefonisch con tact met elkaar kunnen hou den, terwijl dit naar de rege ring deze zomer aan de Twee de Kamer meedeelde, precies zoals voor het radio-schip Veronica geldt, alleen in nood gevallen toegestaan zou wor den. Het ging zeer eenvoudig. De bemanning van hel plat form meldde zich wanneer zij de directie wilde spreken of andersom met „hier is de Bo lokan". De naam van de in de haven van Scheveningen ge stationeerde pendelboot waar mee de R.E.M.-directie als de ze op zee was wel contact mocht onderhouden. De cen trale P.T.T.-dienst toont zich zeer geremd bij het geven van inlichtingen. Zij geeft alleen toe dat in enkele gevallen is vastgesteld dat een oproep niet van de zich meldende boot afkomstig kon zijn. De vraag of en zo ja welke maat regelen genomen zijn wordt liiet beantivoord. Kort gele den is de Bolokan. overigens voor een grote reparatie, uit de vaart genomen, waardoor automatisch een eind kwam aan de gevolgde procedure. EINDHOVEN, 3-12. - Donderdag middag is het nieuwe grote compu tersysteem Central Data 3600-3200, waarmee het instrumentarium van het Philips rekencentrum te Eindho ven is verrijkt, officieel in gebruik gesteld. Dit geschiedde door ir. F. J. Phi lips, president van de N.V. Philips' gloeilampenfabrieken, door de ivoor- den „Ik open u" te tikken op een elektrische schrijfmachine welke met de computer was verbonden. Prompt tikte de machine het antivoord van de computer terug „Ik dank u. Ik ga nu meteen aan de slag". Dit aan de slag gaan betekende dat de com puter in zes seconden bijna ander half miljoen rekenkundige bewer kingen uitvoerde, een wel bijzonder verbluffend staaltje van mathema tisch „denken". De rekenkundige be werking die, uitgesplitst, bestond uit 300.000 optellingen, evenzoveel af trekkingen, 10.000 vermenigvuldigin gen, 2.000 delingen en driekwart mil joen andere berekeningen, had be trekking op de produktieplanning van een gefingeerd produkt dat bij die gelegenheid als „Phililog" werd aangeduid. DEN HAAG, 3-12. - Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een aantal voorlopige uitkomsten gepu bliceerd van het lopende wcningbe- höefte-onderzoek 1964. Bij dit onder zoek zijn bijna 15.800 woonverblijven bezocht voor het verzamelen van een aantal gegevens over de huisvesting situatie in Nederland. Blijkens de eerste tellingen is de woningvoorraad in oktober 1964 te schatten op circa 3.120.000, hetgeen inhoudt dat deze sedert de volkstel ling van 1960 is toegenomen met cir ca 300.000. Het aantal huishoudens is te schatten op 3.001.000, de toeneming daarvan sedert 1960 op ruim 200.000. Dit zou betekenen, dat de woning voorraad zowel als de huishoudens in de laatste vier jaren gemiddeld per jaar met ongeveer hetzelfde aan tal zijn toegenomen als in de peinode 1956/1960. ZIERIKZEE Zeelancl's commissaris op bezoek De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, is voornemens op dinsdag 8 december 1964 een officiëel bezoek te brengen aan de gemeente Zierik zee. Be Commissaris zal worden ver gezeld door zün kabinetschef, de heer mr. Jan de Vries. Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren. 27 ncv.Anthonij Wil lem, z. van Leendert de Vlieger en Adriana Willemina de Groen (Dui- veland); 28 nov.: Eveline, d. van Jan Krakeel en Leent je Schiettekatte (Zierikzee); 28 nov.: Jan Willem, z. van Jan Willem van de Velde en Adriana Sara Stouten (Middenschou- wen); 28 nov.: Christine Cornelia, d. van Zilvester Nieuwboer en Sophia Clara Oranje (Middenschouwen); 30 nov.: Pieternella Monique, d. van Cornelis Philippus Priemus en Jan netje van der Schelde (Zierikzee); 30 nov.: Maria Catharina Anna, d. van Lucianus S. P. van Velthoven en Mathilde A. J. Kouijzer (Zierikzee); 30 ncv.: Jan, z. van Willem van den Bos en Adriana J. M. Dorst (Duive- land); 30 nov.: Marinus Pieter, z. van Marinus Pieter Ravia en Cornelia Snijders (Zierikzee); 2 dec.: Jacoba Wilhelmina, d. van Jan van de Sluis en Maria Kloet (Zierikzee). Gehuwd. 27 nov.: Adriaan de Jonge, 21 j. (Westerschouwen) en Ma ria Cornelia Stoutjesdijk, 18 j. (Zie rikzee). Overleden. Dingena Geelhoed, 79 j., gehuwd geweest met Hubrecht J. Slootmaker (Brouwershaven). Diversen: Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis Leuvehaven 10 uur, Zckveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Een enorme sortering wand versiering, klassiek of mo dern, vindt U bij Mol, Nieu we Boogerdstraat, Zierikzee. De kunsthandel met veel nieuwe dingen. Naaimachines, vele merken, vele soorten. Geen steek ri sico. Ga óók naar: Fa. G. J. Wilbrink en Zonen, Korte St. Janstraat 4, tel. 2923, Zierikzee. U belt, wij komen! Snel en met Shell! - De Braai, Shell-produkten, Nieuwer- kerk, tel. 01114-317. 1 flacon Franse cognacf 2,85 1 flacon advocaat met lepeltje f 1,60 1 luxe verpakking met 6 verschillende rf. miniatuurtjes, gevuld met Franse likeur /,DU 1 raket gevuld met jonge klare, oude klare, citroen-jenever, cognac - halve liter inhoud, voor f 5,35 slijterij-wijnhandel 't Vrije 30 - Telefoon 2972 P.S. Verder nog veel ZIERIKZEE g andere leuke surprises Tot en met 5 december 's avonds tot 9 uur geopend 10 wasprogram ma's keuze-toets voor 5 en 3 kg droog wasgoed automatische toevoeging van wasmiddelen mini-maten door ovale buiten- trommel. Laat de Candy SA 5 demonstreren door: Tel. 227 - Bruinisse Wij kunnen u nu van dienst zijn daar wij vanaf 2-12-1964 telefonisch aangesloten zijn onder no. (OHIO)-2745 P. M. v. d. Klooster Donkereweg 55 Schuddebcurs Agenturen o.a.Frato-Last- drager - Veegenees- en ver zorgingsmiddelen. En het laatste kadoo koopt U bij de fietsenhandelaar vakman. - Ruime sortering nuttige geschenken voor race fiets, fiets en brommer. Te vens alle maten en uitvoe ringen in banden; x'ijdt vei lig! Uw adres: A. van Hese, Lammermarkt 36, Zierikzee, telefoon 2022. Te koop: „Marklin" transformator no. 6017. Te bevragen bij: E. Bergmans, Havenpark i, tel. 2029, Zierikzee. Diversen: Pipo, het leuke korte pijpje voor jong en oud. Sigrn. D. C. Viergever, hoek Weststraat, Haamstede en hoek Kraan plein, Zierikzee. Een kistje prima havanna sigaartjes, 25 stuks a f 2,25. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanpl., Zierikzee en West straat, Haamstede. In „Verf en Kleur" vindt u kleuren te kust en te keur, want met „Vervetal" geeft u uw woning meer fleur! Kandelaars in hout, tin, kris tal en koper, 'n aardig ge schenk voor de komende feestdagen. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zie rikzee, tel. 2174. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32, Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl. postz. bijsluiten. Iets geheel nieuws om zelf te maken: dozen of map met leerbewerking, touw, stro, pijpenragers, mobieles, enz. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Alles voor han denarbeid. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk, telef. 2767, Zierikzee. Plakkaat-, aquarel- en olie verf in tube, nap of complete doos. Mol, Nieuwe Boogerd straat, Zierikzee. Alles voor handenarbeid. Asbakken, asstanders, siga ren- en sigarettendozen, rookverdrijvers, 'n mooi ge schenk! Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Een leerzaam cadeau is het anatomisch model van de mens om zelf te bouwen. Ge heel compleet f 24,50. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Alles voor handen arbeid. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt be gin september 1964 aan! In- Lichtingen: Directrice Piaco- nessenhuis, Parklaan 95A, Eindhoven. Nu is het tijd uw landbouw werktuigen op te knappen. De goede materialen en no dige voorlichting vindt u bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Alles op verf- en behanggebied. Byoux in elke vorm en prijs klasse. Bijzonder grote sor tering vindt U bij I.lol Nieu we Boogerdstraat, rikzee. De kunsthandel met veel nieuwe dingen. Uw oude verflagen verwij dert u radicaal met „Radi caal" afbijtmiddel! Kent u het nog niet? Probeert het dan eens! In klein- en groot verpakking verkrijgbaar bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zierikzee. Autorijschool Lemsom, tel. 01110-2259, Kerkwerve. Er kend en gedipl. door F.N. O.P. en V.A.M.O.R. Opleiding voor rijbewijs B-E (luxe auto) en C-E/D-E (vrachtwa gen en bus). Verkeersles ieJere dinsdag om 7.30 uur in ons theorielokaal. Wilt U een degelijke oplei ding zowel practisch als the oretisch, lest dan bij erkend autorijschool „Succes", tel. 01114-518, Nieuwerkerlc. Iedere donderdagavond theo rielessen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3