alles ee kan met cetal gerda's EIGEN WEG De Vietnamese knoop moet worden doorgehakt anders dan andere Rijdt veilig met melk dodelijke once! .ukken Gijzelaars bevrijd in Kongo BEGROTING GEMEENTE BRUINISSE STA!) EN EILAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 december 1964 Nr. 19695 BI.IK DOOR HET WERELD Tijdens de verkiezingscampagne kon president Johnson haast geen krachtige maatregelen nemen over een zo omstreden, zaak als Zuid- Vietnam. Niemand die naar de stem van de bevolking dingt, kan zich permitteren massa's tegen zich in het harnas te jagen. Maar nu hij zeker is van zijn ambt, lijkt het waar schijnlijk dat president Johnson zal gaan proberen de knoop in het Zuid- oostaziatische chaotische strijdtoneel te ontwarren. Generaal Maxwel Taylor, zijn ambassadeur in Saigon, heeft rapport uitgebracht en daar naast zijn er nog de adviezen van de militaire leiders. Wat daar precies in staat, weet (nog) geen buitenstaander. Maar wel is bekend geworden dat de militai ren ongeveer eensgezind van oordeel zijn dat op de huidige manier de strijd met wapens niet te winnen is. En als logische conclusie wordt een andere strijdmethode aangeprezen, die inhoudt de gevechten te ver plaatsen naar Noord-Vietnam. Het is niet zo'n originele gedachte: het komt er op neer wat ook Mac- Arthur wenste toen de strijd in Noord-Korea wat moeilijker werd. Er is echter dit verschil: toen ging het om luchtaanvallen op Chinees gebied en nu op dat van het kleine Noord-Vietnam. Niet aanlokkelijk Niettemin kan men niet verwach ten dat Peking zich er buiten zal houden als Washington de strijd naar het land van Ho Tsji Minh overbrengt. Dan gaat meetellen dat de V.S. wel over een materieel over wicht beschikken, maar dat de Chi nezen onnoemelijke mankracht tot hun beschikking hebben en dat is in een jungle-oorlog ook van groot be lang. Dit vechten kan daarom al weinig aanlokkelijk zijn. Maar bovendien: Noord-Vietnam is eigenlijk geen partij in de burger oorlog van de Zuidvietnamezen. Wel steunt het de Viet Cong-rebellen en levert het aan hen wapens, instruc teurs en al wat ze verder nodig heb ben, maar de communisten kunnen dit alleen maar doen omdat er grote ontevreden groepen in Zuid-Viet- nam leven. Dat die er zijn, lijdt geen twijfel: het zou een toonder zijn als het an ders was na zo veel jaren van wan bestuur. Trouwens: er gaat geen dag voorbij zonder dat er wel eens er gens tegen de regering wordt gede monstreerd. Staatsgrepen zijn er al bij de vleet geweest. Praten zinloos De oorlog naar Noord-Vietnam verplaatsen is ook al aangeprezen als een methode om de Noordviet- namezen te dwingen tot onderhan delingen te komen. Maar zelfs als dat zou lukken en als Ho Tsji Minh inderdaad zou beloven voortaan de rebellen niet meer te bevoorraden, dan nog is de rust niet hersteld: die Viet Cong blijft toch wel bestaan en zal doorgaan te vechten. De enige partij waarmee onderhandeld zou kunnen worden, is die Viet Cong zelf, die echter geen enkele behoef te daaraan heeft: ondanks de Ame rikaanse hulp aan de regeringstroe pen is hun machtsgebied voortdu rend gegroeid en ook hun aantal sterk toegenomen. De onderhandelingsbereidheid zal ook niet vergroot worden als men doorziet dat de enige reden waarom de Amerikanen onderhandelingen wensen is, dat ze dan met fatsoen kunnen vertrekken. De rebellen zul len redeneren dat dit vertrek toch wel komt en het aan de Amerikanen overlaten hun nederlaag te slikken of een manier te vinden om hun ge zicht te redden. Geen hoop De enigen die de misère op kun nen lossen zijn de niet-communis tische Zuidvietnamezen zelf: door een bewind in te stellen waar de meerderheid van de bevolking ein delijk wel positie/ achter toil staan. De ervaringen sinds de val van Diem zijn echter niet van dien aard dat iemand daar veel hoop op kan heb ben. Ingezonden mededeling Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veilig en nog lekker óók. Vraag per briefkaart aan het Nederlands Zuivelbureau, postbus 4530, Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-cmbleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de nuttige oktie Rijdt veilig met melk". Het lijkt of Johnson niet veel keus heeft: doorgaans zoals nu - een af faire zonder veel uitzicht - of maar oast een terugtrekken van de Ame rikanen voorbereiden, die niet te veel prestigeverlies met zich brengt. Ingezonden mededeling 't helpt en't is lekker RED BAND ROOSENDAAL SPORT VOLLEYBAL Herentoemooi te Nieuwerkerk In de tweede ronde van het heren volleybal toernooi vorige week te Nieuwerkerk gespeeld, toonden de openbare onderwijzers zich weer volui't de sterkste, de waterstaats mensen ver achter zich latend. Gespeeld werden de volgende par tijen: Unitas-Prov. Waterstaat 17-15, 15-15; O.l.-oniderwijzers-Nieuwer- kerk 15-12, 15-13; O.L.O.-Prov. Wa terstaat 15-11, 15-10; Unitas-Nieu- werkerk 16-15, 14-16; Prov. Water- staat-Nieuwerkerk 15-6, 6-15, 15-7; O.L.O.-UnLtas 15-5, 16-14. De onderwijzers behaalden dus 6 punten, de Prov. Waterstaat 2 pun ten, Unitas 2 punten en Nieuwerkerk eveneens 2 punten. Stand na de 2e ronde: O.L.O. 12 punten; Prov. Waterstaat 6 punten, Nieuwerkerk 4 punten-en Unitas 2 punten. AMSTERDAM. De 92-jarige heer J. Achathaler uit Amsterdam is uit het portickraam van zijn op de twee de verdieping gelegen woning in de Balistraat gevallen. De'bejaarde man was op slag dood. DEN HAAG. De 74-jarige mevr. Th. J. varr der Moore-van Driel Kox- hoorn uit de Falhreniheitstraat in Den Haag is bij kennissen van een trap gevallen. Zij werd zo ernstig gewond dat zij later in het ziekenhuis Zuid- wal overleed. AMSTERDAM. De 41-jarige drs. J. Th. Henrar uit Den Haag is 'bij Smil- de om het leven gekomen, toen hij met zijn auto in volle vaart tegen een met cement geladen vrachtwa^ gen botste. VENLO. De 81-jarige voetganger P. Hegger is op de rijksweg in zijn vroegere woonplaats te Velden bij het oversteken van de rijksweg door een personenauto gegrepen. Het be jaarde slachtoffer werd enkele me ters meegesleurd. Hij was vrijwel op slag dood. LEXMOND. De 29-jarige mevrouw M. de Wild-het Lam uit Lexmond, die bij het oversteken van de rijks weg Utrecht-Gorinchem door een personenauto werd aangereden, is in een ziekenhuis in Utrecht overleden. Aanvankelijk was geen levensgevaar aanwezig. ROTTERDAM. De 58-jarige schip per van het Nederlandse binnen vaartuig „Hoop op welvaart", de heer J. Sandifort uit Ouddorp is in de Waalhaven te Rotterdam veronge lukt toen hij werd getroffen door een uit een hijs vallende zware plank. DEN HAAG. De 77-jarige heer W. H. Snackey is in zijn woning aan de Haagse Van Brakelstraat bij een brand omgekomen. DELFT. De 57-jarige W. A. de Vreede uit Delft, is om het leven ge komen bij een bedrijfsongeval bij de N.V. Koninklijke Nederlandse Gist en Spiritusfabriek te Delft. De 25-jarige Söhofcsc weduwe Catihie Connolly 'heeft het wereld record „twisten" dat met 100 uur op naam van de Fransman Pierre Gas ton stond, op 101 uur gebracht. Ca thie Connolly is moeder van drie 'kinderen. MOSKOU. Dc 66-jarige maar schalk Matjew Zacharov is benoemd tot chef van de generale staf der Sowjet-strijdkrachtcn, als opvolger van maarschalk Sengej Biryoezov, die de vorige maand bij een vlieg tuigongeluk 'in Zurd-Slavië om het leven is gekomen. Enquête jeugdorganisatie C.N.V. UTRECHT, 1-12. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van de jeugdorganisatie van het C.N.V. „Werkende Jeugd" in 1965, gaat de redactie van het maandblad „Jonge Handen" onder de jeugdige leden van de christelijke vakbeweging (15 tot en met 25 jaar) een soort enquête houden over het vraagstuk van de introductie en de menselijke verhou dingen in het bedrijfsleven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Apeldoorn: ds. mr. J. Schoenmaker, a.s. emeritus-pred. te Heeg; idem te Jisp (N.H.): ds. A. Hennephof, a.s. emeritus-pred. te Paesens en Moddergat. Aangenomen naar Katwijk aan Zee (vak. P. Moerenhout) (toez.): J. P. van Roon, Ermelo. Ger. Kerken Beroepen te Wildervank: P. J. Wcstemeng. Oosterzee. Bedankt voor Vlaai-dingen (vak. dr. H. J. Mulder): D. Bouwknogt, 's - Gravehhage-Moerwijk. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Arnhem: H. C. v. d. Ent, Middekhamis en E. Venema, Zwijrrdrecht; te Ermelo: G. J. Buijs, Murmerwoude en W. de Joode, Zwaagwesteinde. Evang. Luth. Kerk Drietal te Gouda-Bodegraven: mr. D. G. Hoevers, 's-Gravenhage, C. Pel. Amsterdam en B. G. te Winkel, Kruisland (N.B.). Ger. Gemeenten Tweetal te Yerseke: W. Hage, Klaaswaal en H. Ligtenberg, Oude mir dum. Beroepen te 's-Gravenihage-Zuid: A. Vergunst, Rotterdam-C. Ger. Gem. in Nederland Beroepen te Vlaardiragen: H. Lig tenberg, Utredht (v.h. te Vlaardin gen). LEOPOLDSTAD. 8-12. Kongolese militairen hebben in Dingila, in het noorden van Kongo, een aantal blan ke gijzelaars bevrijd. Hun aantal zou tussen zeventig en tachtig personen liggen. In Dingila wonen ongeveer honderd blanken. DEN HAAG, 2-12. Behalve 31 Ne derlandse missionarissen werken voor de congregatie van de pries ters van het Heilig Hart nog 18 pa ters en broeders van andere natio naliteit in de bisdommen Stanley- stad en Wamba (het gebied van de voormalige Oostprovincie), over wier lot niets bekend is. Ook verkeert men, naar de missie- proeuur wan de congregatie mee deelt, in het onzekere over het lot van 73 zusters, die onder leiding van de paters van de congregatie in deze bisdommen werken. Onder deze zusters bevinden zich geen Ne derlandsen. Zij zijn van Belgische. Luxemburgse, Spaanse en Italiaan se nationaliteit. Een wereld voedselprogramma CANBERRA. 1-12. Voor het vol- gende drdejarenprogramma van1 de wereldvoedselorganisatie is minstens tweemaal zoveel geld nodig als voor het huidige, zo heeft de uitvoerend directeur van het project, de Neder lander ir. H. A. Boerma. dinsdag in Canberra meegedeeld. Het lopende driejarenprogramma eindigt volgend jaar. Er is in totaal een bedrag van ruim 328 miljoen gulden voor uitge trokken. Het project, dat wordt uitgevoerd door de Verenigde Naties en dc voedsel- en landbouworganisatie (F. A.O.), heeft tot doel de economische en sociale ontwikkeling in onderont wikkelde landen te stimuleren door hulp in de vorm van voedsel. Een woordvoerder van het Spaan se ministerie van. voorlichting heeft woensdag in Madrid meegedeeld dat officieel is bevestigd dat de vroegere president van Argentinië, Juan Pe- ron, Spanje heeft verlaten. Ingezonden mededeling caballero constante kwaliteit 25 stuks f 1.25 kleintjes uitA A.et binnenland BRUINISSE, 2-12. De begroting 1965 voor de gemeente Bruinissc sloot bij aanbieding met een voor delig saldo van f 1710,92 voor „on voorzien", na de eerste begrotings wijziging was dit voordelig saldo veranderd in een nadelig slot van f 2170,18. De kapitaalsdienst sluit met een pro resto nadelig slot van f 111.565,59 De te ontvangen havengelden wor den begroot op f 9000, de zategelden op f 5600,-;- de industriezategeldén op f 1400,-, verkoop water f 300,-. Voor onderhoud wordt geraamd f 3.000,-, voor 'verlichting en wa terleiding f 3.000,-. Door een af schrijving van f 20.000,- wordt het begrote nadelige saldo dan f 21665,97. Aan rente voor het in verband met de ten behoeve van de haven ge leende kapitaal moet betaald worden f 9163,76. Het totaal van de vaste schulden per 1 januari 1965 is f 3.969.954,82. De rente over dat be drag f 163.953,79, het aflossingsbe standdeel f 81.806,97. Onderhoud en schoonhouden ge meentehuis wordt begroot op f 1260,- het onderhoud van de nieuwe brand weerkazerne f 130,-, het onderhoud van het badhuis f 175,-. Voor onder houd van straten en pleinen is f 5.000,- uitgetrokken, voor wegen en voetpaden f 600,-, voor onderhoud beplantingen f 1600,-, het onderhoud en toezicht op de rioolzuiveringsin stallatie f 1400,-, van de rioleringen f 2600,-. Voor onderhoud torenuur werk is f 200,- geraamd en voor on derhoud van de algemene begraaf plaats f 500,-. Het onderhoud van het sportveld wordt geacht f 1450,- en de muziektent f 100,- te kosten. Representatiekosten zijn begroot op f 1200,-, de telefoonkosten op f 2400, de straatverlichting f 6600,-, de Be scherming Bevolking vraagt f 900,-, de t.b.c.-bestrijding f 500,want er wordt weer een bevolkingsonderzoek verwacht. De afdeling Bruinisse van het Groene Kruis krijgt een subsi die van f 2130,- (verhoogd tot f 2700) Het Zweedse Rode Kruiszie'kenhuis vraagt f 5,05 per inwoner aan sub sidie, of afgerond f 11.800,-, de schooltandartensdienst f 1400,- en de schcoltandverzorging f 1400,-. Jaar lijks wordt voor f 100,- aan ratten vergif gekocht, dat kosteloos wordt uitgereikt. Het schoolmelkcomité ontvangt een subsidie van f 350,-. Voor woningverbetering, woning splitsing en douche-aanleg, die even eens wordt gesubsidieerd is f 6000,- begroot. De kosten van de gemeentereini ging zullen vermoedelijk zijn: f 15.495,-, waartegenover slechts een inlkomst aan reinigingsrechten staat van f 11.480,-. De gemeente legt hier op dus f 4000,- toe. Verlichting en verwarming van de schoolgebouwen wordt geacht eveneens f 4000,- te kosten. De kosten van de huishoudschool te Bruinisse ad f 36000,- worden door het rijk weer terugbetaald. Subsidies verlofrecht f 90,-, de precariorech ten f 820,-, de rioolbelasting f 20.700 endan tenslotte de uitkeringen uit het gemeentefonds, de algemene uit kering f 318.000,-.. de garantie-uit kering f 61.000,-. Totaal f 419.000,-. Interessant is ook dat de gemeen telijke oppervlakte, als gevolg van de Deltawerken met ruim 50 procent toenam. Van 1160 ha tot 1720 ha. Het woningbedrijf te Bruinisse bestaat uit 10 complexen. Complex 1: 56 stenen noodwoningen; complëx 2: 24 bejaardenwoningen aan de Prin ses Marijkestraat; complex 3: 7 Wo ningwetwoningen aan de Kerkstraat -Schoolstraat; complex 4: 105 Wo ningwetwoningen Prinses Beatrix- straat-Stihoolstraat; complex 5: 105 Woningwewoningen Prinses Beatrix- straat-Kon. Julianastraat-Prinses Wilhelminalaan; complex 5: 7 kleine Woningwetwoningen aan de Noord straat; complex 6: 2 bestedings- plichtwoningen. 1 Pr. Wilhelmina laan, 1 Pr. Margrietstraat; complex 7: 5 wo-ningen Prins Bernhardstraat en Weststraat; complex 8: 4 Woning wetwoningen aan de Accacialaan; complex 9: 28 Woningwetwoningen aan de Accacialaan en complex 10: 14 Woningwetwoningen en 21 be jaardenwoningen Deltastraat-Mei doornstraat. TILBURG. De Stichting Alcohol vrije Bedrijven heeft in Tilburg bij het aannemingsbedrijf Gebr. van de Ven N.V. haar 'honderdste cant ine in gebruik genomen. Deze mijlpaal, in 10 jaren 'bereikt, gaf het gebeuren een feestelijk accent, te meer omdat de officiële opening namens de mi nister geschiedde door ir. H. M. Bus- lcens, directeur-generaal van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid. DEN HAAG. Deze zomer zij-n uit de Noordzee bij Scheveningen 67 drenkelingen gered. Vier personen vonden de dood. Vorig jaar werden, gedurende de zomer 31 drenkelingen gered. AMSTERDAM. Burgemeester van Hall heeft op het V.V.V.-kantoor de 1.000.000ste tourist van dit jaar in de hoofdstad hartelijk verwelkomd. Nog niet eerder werd dit aantal in één jaar bereikt. De gelukkige is de 49- jarige Engelse tegelfabrikant Frede rick H .Maw, uit Schrewsburry die met zijn Nederlandse echtgenote me vrouw E. Maw-Honig (geboren in Koog a.d. Zaan) naar Nederland is gekomen voor een jaarlijks bezoek. SCHIPHOL. Voor het eerst in de historie van onze nationale luchtha ven Schiphol werd binnen één jaar de 2 miljoenste passagier geregis treerd. DEN HAAG. De Nederlandse mi nister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns. heeft in de minis terraad van de Europese Economi sche Gemeenschap te Brussel zijn collega's uil de vijf andere li'd-staten van de zes voorgesteld de permanen te vertegenwoordigers op te dragen een werkprogramma op te stellen voor de verbetering van de democra tische structuur van de E.E.G. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Het derde van een serie van drie bij Van der Gi essen-De Noord N.V. gebouwde Rijnmotorvraohtschepen van 900 ton draagvermogen, hel m.s. „Stroom wijk". is aan de Nieuwe Rijnvaart Maatschappij dochtermaatschappij van de Koninklijke Ncderlandsche Stoomboot -^Ma at schappij overgedra- gen. DEN HAAG. De manier waarop het Consumenten Contact Qpgaan de prijs van het varkensvlees berekent aan de hand van de marktprijs van hele varkens heeft dc slagerwereld zo in het harnas gejaagd, dat de Fe deratie van Nederlandse Slagerspa troons Bonden niet meer met hel C.C.O. wil praten. RENESSE De oogstcollecle van de Her vormde kerk te Re nesse heeft f 2513 opgebracht. Ingezonden mededeling Feuilleton door HENK VAN HEESWIJK muziekvereniging „Nu met krijgt f 850,- subsidie; de sportvereniging „Kwiek" f 150,-; het Comité Jeugdzorg f 200,-, de C.J.M. V.-bibliotheek f 160,-. Kosten van verpleging in rust- en verpleegtehuizen worden geraamd op f 20.291,-, waarvan f 6764,- terug komt aan A.O.W.-uitkering enz. Ki anlkzinnigenzorg kost niet mlinder dan f 50.000,-, waarvan f 14.000,- te rugkomt. Gelukkig komt ook het rijk hierin nog tegemoet.. Gelukkig zijn er ook inkomsten: de grondbelasting met zijn opcenten f 8320,-, de personele belasting idem f 17.500,-, de hondenbelasting f 600,-, het vergunningsrecht f 625,- en het De Hope „Meid, wat steekt daar nou voor kwaad in: een .toneelstuk? Je vader is nag zo ouderwets". „En jouw vader dan? Zit nog wel in de kerkvoogdij". „■Nou, en? Ik vraag het niet eens. Ik zeg gewoon: vanavond ga ik uit; jullie zien me wel thuiskomen. Of nliet natuurlijk. Alls ik thuiskom, lig gen ze al lang in bed". „Dat ze 'dat allemaal goedvinden, Tannie". „Medd, ik 'ben twee en twintig, met Oktober drie en twinitig". „Walt maakt dait nou uit?" „Genoeg. Ik ben geien kind meer. En jij evenmin. Zal ik Brand vragen of hij je komt ophalen? Doet-ie wat ■graag". „Alsjeblieft niet. Hij verbeeldt zioh toch al zoveel". Tannie ging overeind zitten en keek haar vriendin onderzoekend aan. „Moet je hem niet?" Gerda haalde ongeduldig de sahou- ders op. „Wat 'heeft dat er nou mee te maken? Hij 'is leuk, maar ik ben niet met hem verloofd". „Hij is anders maar wat gek op je" „Zal best. Die zullen er wel meer zijn. En op jou odk". Tannie glimlachte. „Massa's. Ik wind ze allemaal om mijn pink,als ik wil. Leuk voor één avondMeer niet". „Ga mee eén poosje naar buiten. I-Iot is bier zo warm". „Doen we. Die éne plaat koop ik ock. Ik vi'rtd 'm madhtig". Tijdens de broodmaaltijd zei Tan nie, als gold 'het de gewoonste zaak van de wereld: „Gerda en ik gaan vrijdagavond naar 'het Nut. Uitvoe ring van „Oefening Kwedkt Kunst". Het wordt een la ter t je". Van 't Gra'Shek keek eens naar de vriendin van zijn dodhter. En van haar naar zijn vrouw. „Wat denkt modder ervan?" „Oohwe zijn ook jong ge weest, niet?" Geurt knikte bedachtzaam. „Dat is waar. Je moeder ging vroeger ook wel uit. En i'k eveneens. Naar de jaarlijkse uitvoering van de Zang. En de gecombineerde vergadering van de J.V. en de M.V. En de zen- dingsavon'd. En naai* de bazar van de vrouwenvereniging' Tannic knikte volmondig. „Weet ik. En grootvader ging vroeger lo pend naar de kerk. Vier maal vijf kwartier op een zondag. Vader ging in zijn jonge jaren al op de fiets. En tegenwoordig gaan we met de auto. Als grootvader 'het in zijn hoofd ge haald zou 'hebben om op de fiets naar de 'kerk te gaan, zou 'hij zeker onder censuur gezet zijn, nietwaar? Tegenwoordig maken we zondags middags wel eens 'een toertje met dc wagen, als hot mooi weer is. Naar Kees en Annie. Of naar Bert en Bep. Soms gaan we 's avonds dia ar ook wol eens naar de kerk. Grootvader modht vroeger zondags niet eens 'buiten spelen. Netjes op de bank voor het 'huis zitten, dat kon er net nog mee door. omdat de voorkant van het huis niet van de weg af te zien was. Wilt u de wijzers van de klök vasthouden, van 't Gvashek?" De boer begon te glimlachen. „Nee Tannie, dat zou geen zin hebben. Ik weet het wel: andere tijden geven andere zeden. Maar of we nu zo dankbaar moeten zijn voor deze mo derne tijd. Tannie boog zioh over de tafel heen en keak de main schalks la chend aan. „Kijk, kijk, de moderne tijd brengt ook kunstmatige insemi natie; was u ntiet een van de oprich ters van de K I.-vereniging? En wie zat er al vanaf 'het begin in het be stuur van de Fokvereniiging? En wie was een van de eerste boeren, die in deze streek elektrisch ging melken? Ik meen, dat mnn vader indertijd zöi, dat. ze er op „De FeppethorSt" ook mee zijn begonnen. En wie doet er mee aan 'hot eiwitonderzook van de melk? Mijn vader zegt, dat er heel wat moderne dingen zijn, waar voor we mogen danken". „Je vader is in vele opzichten een verstandig mens. Tannie. Wij kun nen nog veel van hem leren. Nu ja, jullie zijn geen kinderen meer. Als ik bij mijn grootvader logeerde, d'ie een boederij aan 't water had, werd ik aan een lange lijn gebonden om te voorkomen, dat ilk in de vaart zou lopen. Toen ik groter werd, schafte men de lijn af. Ik was toen zelf wel zo wijs cm niet verder te gaan dan de waterkant. Jullie hebben hopelijk geen lijdt meer nodig. Als je er altijd maar aan denkt, dat de waterkant de uiterste grens is. Ik bleef er al- tii'd een paar meter extra vandaan. Doe dat ook. het kan nooit kwaad. Een beet ie verantwoordelijkheid moeten jullie nu maar dragen. Als je denkt, dat er geen 'kwaad in zit. gaat. Gordn vrijdagavond mee naar dat toneelstuk". (Wordt vervolgd.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9