N^dahpo SPINWIEL Vereniging „Beter Wonen" kreeg 50öste woning in beheer STAD EN EILAND Paus Paiilus per vliegtuig in Bombay aangekomen India telt twaalf miljoen Christenen Plechtigheidje te Zierikzee Geschenk voor bewoners pand Plevierstraat 43 ZIERIKZEE. 2-12. Stellig met van binnen een feestelijk gevoel, zat het echtpaar J. E. Hendriksen-Sondag, dinsdagavond in een stemmig en stijlvol aangek! ede foyer van de Concertzaal. Er was reden voor. Het et-hipaar bewoont het pand Plevier straat 43 en laat dat uitgerekend de 5 00 ste woning zijn, die de Woning bouwvereniging „Beter Wonen" op de excellente datum van 2 decem ber, in beheer nam. Er was dus alle reden voor enige feestelijkheid en voor een geschenk, dat de verheugde bewoners van het huis in de Plevierstraat in ontvangst namen uit handen van de voorzitter van „Beter Wonen", de heer J. Cou- mcu, die - ondanks een veeleisen de funktie in het bedrijfsleven - ja renlang tijd heeft willen vrijmaken cm zich op de stedelijke woning bouw „te gooien". Het college van b. w„ enkele raadsleden, de com missarissen en het bestuur van „Be ter Wcr.en" waren getuige van het plechtigheidje, dat zich afspeelde tegen een stijlvol uitgevoerd décor, speciaal veer de gelegenheid ont werpen en uiteraard staande in het teken van het (huizen)-bouvven. Moeilijke bouw Uiteraard is als inleiding op de feestelijkheid een woningbouw- woordje gevallen. Vijfhonderd hui zen gaven de voorzitter daar stof ge noeg voor; 500 huizen, waarvan de eerste waren de 131 in het bouwplan Buyse, een complex dat naar grootte door de vereniging nadien nog niet is overtroffen. Met vele - vaak las tige - perikelen ging (en gaat) de bouw van toen (en van nu) gepaard, maar het werd i december 1964 en de eerste 500 huizen kwamen er. De voorzitter attendeerde op de goede adviseurs en medewerkers, die de vereniging heeft gehad en noem de met name de Nationale Woning raad, die klaar stond met waarde volle adviezen. Hij dankte verder de commissarissen, die de nodige arm slag gaven en vertrouwen in de ver eniging stelden. Tenslotte de ge meente, die eigen woningbedrijf li quideerde en 98 woningen uit eigen bezit, overdroeg aan „Beter Wonen". De heer Coumou gaf hierna een opsomming van de na 1954 gebouw de woningen, die de 500 hebben vol- gemaakt en herinnerde aan de in aanbouw zijnde 36 flatwoningen, die hem de zin in de mond gaven: „van bijna alle kanten schijnt nu de zon te gaan schijnen". Belangrijk is de overeenstemming en samenvverknig met het gemeente bestuur in een nieuwe stichting, die de bouw van een bejaardencentrum zal voorbereiden. „Middelburg" be steedt alle aandacht aan de bouw te Zierikzee en een krachtig aanne mersbedrijf is disponibel. „We hopen, dat juist op dit mo ment het gordijn niet valt voor „Be ter Wonen", aldus de voorzitter, die hierna uitvoerig inging op de larffle- Iijke bouwprobiematiek, met name stipulerend de moeilijkheden, waar- Het is met een piëteitsvolle herinnering aan wijlen burgemeester jhr. mr. J. J. Schuurbeque Boeye, dat wij bij dit verslag de archieffoto uit 1955 plaatsen, het jaar waarin de toenmalige magistraat de eerste steen metselde voor het complex van 131 woningen in het plan-Buyse, waar mede „Beter Wonen" van start ging. KERKNIEUWS BOMBAY, 2-12. Slechts twaalf miljoen van de 450 miljoen mensen tellende bevolking van India, twee en een halfprocent, is christen maar het christendom bestaat er al bijna tweeduizend jaar. Van de twaalf miljeen christenen zjjn zes en een half miljoen Rooms-Katholiek. Hun invloed is echter veel groter dan deze getalsverhouding aangeeft: veel leidende Hindoes, Mohammeda nen en Parsees hebben onderwijs genoten in een van de 550 rooms-ka- tholieke middelbare scholen, kloos ters op het platteland of in een van de 56 rooms-katholieke hogescholen. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking ever november Geboren: 11. Pieter, z. van S. de Waal en G. L. Bout; 15. Maria Es ther, d. van K. de Winter cn S. S. de Wit; 7. Hendrik, z. van H. Rou- kema en J. Otte; 27. Bernardus Hendrikus Mari, z. van B. J. Leen- diers en M. L. Agelink. Overleden: 27. Abramina Okkerse, 86 jr. (ongehuwd); 28. H. J. Stulp, 66 jr. (uit Haarlem); 30. Jacob van dor Sar. 51 jr., eohtg. van M. van Vliet. Gehuwd: 18. Johannes de Jonge, 31 jr. en Maria Picternella Olree, 33 jr. (uit Amsterdam). Ingekomen: Pieternella L. de Jon ge uit Goes; Bastiaan W. Klootwijk uit Sliedreoht; Adriaan Hage uit Arnhem; Pieter de Waal uit Bergen op Zoom; Jan de Koning en gezin uit Zutphen; Gerry bij de Vaate uit Bolsward. Vertrokken: Josina G. Bloem- Grchab naar Haarlem; Dirk Koele- wijn en gezin naar Jutphaas; Rudolf van der Steen naar Bussum; Jobina W. Zeedijk naar Oud Beijerland; Frans Kik naar Rotterdam; Adriana Geluk naar Krabbendijke. De christenen van India zijn trots op hun traditie dat het christen dom daar in het jaar 52 werd ge bracht door de apostel Thomas, „de ongelovige Thomas"een van de twaalf apostelen. Er zijn aanwijzin gen dat er in de 'vierde eeuw in Zuid-India een bloeiende kerk is ge weest, die afgevaardigden zond naar het concilie van Nicea, in 325. Met de komst van de Portugese en Ne derlandse missionarissen in de zes tiende eeuw beleefde het christen dom een nieuwe opbloei. Franciscus Xaverius, „de apostel van het oos ten", landde in India en begaf zich vandaar naar Japan en China om het geloof te prediken. In Noord-India vormden protestantse zendelingen christengemeenschappen. Vele stam men, zoals de koppensnellers van de Naga-stam, bekeerden zich tot het christendom. In Zuid-India was de kerk ver deeld tussen de Latijnse ritus, de Syrische ritus en de christenen van de vroegste dagen. De drie voor naamste groeperingen, nl. de Syri sche christenen van de Malabar-ri- tus, de Syrische christenen van de Maiankara-rituscen de rooms-katho liek envan de Latijnse ritus zijn mu verenigd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klazinaveen (toez.): F. J. Veldman te Di-achten; te Hen gelo (Gld.) (toez.): J. Kuipers te Ol- deboorn. Aangenomen naar Honselersdijk: F. Brouwer te Hillegom. Bedankt voor Ermelo (4e pred.pl.): C. A. Kcrevaar te Rotterdam; voor Ooltgensplaat: R. de Bruin te Zet- ten-Andelst. Geref. Kerken Bedankt voor Delft (vak. dr. G. P. Hartvelt): K. A. Firet te Assen; voor Leeuwarden (vak. H. v. Rhijn): E. Jansen te Goes. Geref. Gemeenten Beroepen te Wolphaartsdijk: G. Schipaanboord te Apeldoorn. mede de bouwcorporaties hadden en hebben te kampen, hetgeen een te grote afhankelijkheid van de over heid veroorzaakt. Betere woningen Hij onderstreepte het nut van be tere woningen en noemde als resul taat hiervan: minder onderhoud, meer toekomstwaarde en extra ruim te, hiermede doelend op de z.g.n. Woningwet B-woningen. Tenslotte belichtte spr. de vele voordelen van de 36 nieuwe flats in aanbouw, die - gezien de talrijke voorzieningen - een relatief lage huurwaarde hebben. De voorzitter richtte zich hierna tot het - kennelijk 'gelukkige - echt paar Hendriksen-Sondag, dat een fraaie ingelijste 18e* eeuwse platte grond van Zierikzee in ontvangst mocht nemen. „Belangrijk moment" Burgemeester mr. F. Th. Dijek meester noemde het bereiken van het 500ste huis een belangrijk mo ment voor de woningbouwcorpora tie hier ter stede. Spr. wilde achter cijfers, bedragen en curveprijzen, zien naar de achtergrond der wo ningbouwactiviteiten en merkte op dat een vereniging als „Beter Wo nen" niet zonder het nodige idealis me zijn werk zou kunnen doen, want immers gaat het er om voor velen het woongeluk zo hoog op te schroe ven, als gegeven de omstandigheden mogelijk is. Mr. Dijekmeester had becijferd dat ide 500 huizen een kwart uitmaken van het stedelijk huizen- bezit. Hij herinnerde aan de lande lijke prognoses voor de woningbouw die doen verwachter, dat in 1970 15 pet. van de vaderlandse grond be bouwd zal zijn. Telt ons 'land een maal 20 miljoen inwoners dan zal plm. 20 pet. bebouwd zijn. Nauwkeurige planologie Tegen deze barre achtergrond komt het aan op precisie-planologie, waaraan ook „Beter Wonen" zal moeten vasthouden, zonder zich van de wijs te laten brengen door zaken van minder 'belangrijke aard. Spr. hoopte dat ook de volgende contin genten door „Beter Wonen" zullen worden gerealiseerd en stipte in dit. verband de ratio-Jbouw aan, een nieuwe vorm, waarbij de nog te be antwoorden vraag rijst, 'hoe de eigen corporatie hierin zal -moeten en kun nen meespelen. Het gemeentebestuur heeft geen spijt gehad het woningbezit destijds te hebben overgedaan aan de ver" eniging en merkte op dat de verno men geluiden er doorgaans zijn van gelukkige bewoners. Na gelukwensen namens het ge-, meentebestuur, overhandigde mr; Dijekmeester de 'heer Coumou een miniatuur huisje', dat alvast symbo liek existeert voor de 501ste nieuwe woning, die wordt igebouwd. Plannen uit oorlogstijd Tot slot sprak de voorzitter van het college van commissarissen van „Beter Wonen" de heer M. Doele- ma;n H.Jz., die er aan herinnerde dat reeds in het eerste oorlogsjaar plan nen werden gesmeed voor de na-oor- logse woningbouw te Zierikzee Er werden toen fraaie huizen te Ter- neuzen bekeken, die toen nog f 2400 deden. „Wat <is er sindsdien niet veel veranderd en wat zal er nog veran deren en gebeuren als wij denken aan de 20 miljoen inwoners, die ons land eenmaal tellen zal", aldus de heer Doeleman, die het bestuur van „Beter Wonen" 'hartelijk dank zegde voor het vele verriöhte werk. De avond werd besloten met een door „Mondragon" verzorgd diner in 'de bovenzaal, waarop- chef kok de heer Verhoeven uitstekend zijn best bleek te hebben gedaan. Ingezonden mededeling je klare VRIJMOED - SCHIEDAM Op de bijeenkomst van woensdag van de V.N.-assemblee zyn drie nieuwe leden - Malawi, Malta en Zambia - plechtig verwelkomd. Van daag (donderdag vergadert men op- CHARTOEM. De Soedanese rege ring heeft de naar Soedan gevluchte Kongolese opstandelingen toestem ming gegeven voor militaire oefe ning op haar grondgebied, zo meldt het Soedanese persbureau. SPORT BILJARTEN Viertallencompetitie K.N.B.B. Voor de viertallencompetitie van het district SChouwen-Duiveland der K.N.B.B. werden de volgende wed strijden gespeeld. C IV klasse afde ling AKVL II-VOG IV 2-7: J. v. d. Zande-J. Quaak 0-2; J. Koopman-M. Krijger 0-2; M. der Wcduwen-J. Krello 0-2; C. Stouten-C. Klipnel 2-0. Renesse II-Floris V 4-5: J. Everaers- H. de Jonge 2-0; A. W. Bra al-C. de Moor 2-0; J. Huldhof-H. Bakker 0-2; N. A. Krijnse Lokiker-J. Beeke 0-2. C IV klasse afdeling B DOS-OKK III 4-5: J. den Boer-J. Lemsom 2-0; J. Bom-Joh. Thiery 0-2; A. Vijver berg-C. van Felius 2-0; J. de Jonge- M. J. Thiery 0-2. BVO li-Carambole II 5-4: J. Goudswaard-J. A. Dorst 2-0; P. v. d. HUlle-C. M. Doogc 2-0; L. v. d. Maas-C. W. Kooman 0-2; W. de Jonge-C. Dooge 0-2. ZIERIKZEE Film- en voorlichtingsavond oliemaatschappij In het café-restaurant „Huis van Nassau" werd een film- en voorlich tingsavond gegeven door de Caltex Petroleum Maatschappij voor haar dealers met hun medewerkers en dames. De heer C. H. v. Tienhoven, ass. zönermanager van Caltex, wees in zijn inleiding op het grote nut van deze jaarlijkse avonden, die reeds een traditie zijn geworden. Hij deel de mee dat men ditmaal een gast spreker had uitgenodigd, de journa list Bob Wallagh uit Amsterdam. ..Het benzine-station, gezien door de bril van de automobilist", was de titel van de aardige causerie van deze spreker, waarin hij bovendien enkele percentage-cijfers noemde, als resultaat van een door Caltex ge houden enquête. Hierop volgde de vertoning van een tweetal films: „Caltex Boron", gewijd aan deze nieuwe motorbrand stof en „Sportflitsen 1964", een Fox film, die de voornaamste sportge beurtenissen - vooral motorische - in beeld bracht. Na de pauze hield Bob Wallagh, nu bijgestaan door zijn assistente Mieke (Hoe-is-de-stand?) Jager, een quiz met voorlichtende vragen, maar ook met verschillende visuele op drachten, die veel hilariteit wekten. Hierna werden wederom twee films vertoond: „Glas" van Bert Haanstra en „Guardians of the surf', een kleurenfilm over het reddingswezen aan de .Australische kust. De heer van Tienhoven sloot de avond met een woord van dank. z.v.u. Film „La guerre des boutons" Voor de Z.V.U. gaat dinsdag 8 de cember in de Concertzaal de film van Yves Robert „La guerre des bou tons" („De jeugd hakt de knoop door"), een onderhoudende film over twee tegen elkaar opbotsende school- jeugdgroepen die het - na vreemde „strij'd"-methoden - op zijn onver wachts eens worden. A.N.A.B.-vergadering Heden (donderdag)-avond wordt in de Concertzaal een feestbijeenkomst gehouden van de A.N.A.B.-afdeling. Den leden wordt een toneelvoorstel ling aangeboden. BURGH De V.V.V.-vergadering Op de jongste V.V.V.-vergadering is zo druk met cijfers geschermd, dat 'het de aanwezigen is ontgaan dat een contributiewijziging van f 1 in f 2,50 neerkomt op een verhoging van 150 pet. en dus niet - zoals ten onrechte werd opgemerkt - 100 pet. Hiermede komt het terugnemen van het 'bestuursvoorstel (van 150 naar 50 - pet.) uiteraard in een ander licht, te staan. HAAMSTEDE Bouwterrein Deltaweg Er gaat geen raadsvergadering voorbij of een agendapunt vraagt de raad' haar mening over grondver- koop op het bouwterrein aan de Deltaweg. Dit fraai gelegen stuk grond tegenover het hotel „Wit te van Haemstede" is dan ook bij uitstek geschikt om er een woning te plaatsen. De animo was zeer groot, toen de gemeente het perceel bouw rijp had laten maken en 'het regende aanvragen. De Deltaweg, pas aange legd, doorkruist nu het perceel en vormt de nieuwe verbinding van de prov. weg naar Renesse met de Jonge Jan Boeijesweg. Toen de grond eenmaal in verschillende perceeltjes verdeeld was en alles was voorzien van licht en waterieidmigaansluitin- ■gen bleek dat de grond f 14 per m-. ging kosten. Hierin is later nog een wijziging gekomen en de prijs werd f 16. Dit was aanleiding voor enige kopers om 'hun gereserveerd stukje bouwgrond terug te geven aan de gefneente, dooh het lijdt geen twijfel of anderen zullen hier graag gaan wonen. In totaal is er plaats voor 17 woningen en nu er nog slechts enige kavels over zijn, kan weldra gezegd worden dat deze hoek „uitverkocht" is. Plotseling vliegen nu de wonin gen als paddestoelen uit de grond en er heerst een grote 'bedrijvigheid van diverse aannemers. DREISCHOR Landelijk succes voor brandweerkorps Opnieuw heeft het brandweer korps van Dreischor laten zien wat met oefening, samenwerking en op offering te bereiken is. Op 11 juli 1964 trad het korps aan om zijn Zeeuwse kampioenschap en de daaraan verbonden wisselbeker te verdedigen tegen gerenommeerde ploegen. De mannen van Dreischor lieten zich echter niet afschrikken en gingen met zelfvertrouwen te werk. Zij hadden er tenslotte voor geoe fend en elk lid van de ploeg kende zijn taak. Het resultaat bleef niet uit: zij behielden de beker. Deze eer legde het korps natuur lijk de verplichting op nu ook op landelijk niveau te laten zien wat dooi,' een Zeeuwse ploeg kon worden gepresteerd. Welnu, die van Drei schor heeft het laten zien. Op 19 september j.l. zijn de mannen naar Mijdrecht getogen om in de voor dit korps hoogst mogelijke afdeling deel t.e nemen aan de landelijke brandweerwedstrijden 1964. Het resultaat loog er weer niet om. In een zeer sterk gezelschap veroverden zij er een zeer eervolle derde plaats met 209.9 punten, ach ter het korps van Lith, dat 215.1 pnt. scoorde en de kampioensploeg van Voorschoten, die met 223.2 pnt. de kroon spande. NIEUWERKERK De kinderpostzegelactie Door de drie hoogste leerjaren dei- openbare lagere school alhier is voor een bedrag van f 586,25 kinderpost zegels verkocht. Een prachtig resul taat, bereikt door de medewerking der ingezetenen, waarvoor hartelijk dank en een pluim voor de ijverige verkoopsters en verkopers. BOMBAY, 2-12. Het vliegtuig met Paus Paulus is woensdag in Bombay geland. De Paus brengt een bezoek van drie dagen aan Bombay, waar het eucharistisch congres wordt ge houden. Het is de eerste maal dat een Paus India bezoekt. Het viermotorige vliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Air India landde om 17 uur 17 -plaatselijke tijd op het vliegveld Santa Cruz van Bombay. De paus werd op het vlieg veld verwelkomd door de Indiase vice-president, dr. Zakir Hoessein, een mohammedaan, en premier Ba- hadoer Sjastij. Duizenden mensen van allerlei nationaliteiten waren toegestroomd. Langs een rode loper stonden tweehonderd bisschoppen Actie „Hun laatste kans" DEN IIAAG. 2-12. De actie „Hun laatste kans" ten behoeve van vluch telingen in Griekenland en Turkyc heeft in totaal 3.562.198,84 gulden op. gebracht, aldus het verslag van de stichting Nederlands Comité Vluch telingenhulp 1963 over deze bliksem actie op 21 oktober van het vorig jaar. Door middel van huis-aan-huisactie kwam een bedrag van 2.759.575,76 gulden bijeen en particuliere giro stortingen leverden 802.623,08 gul den op. Na aftrek van de kosten werd 2.390.000 gulden bestemd voor hulp verlening in Griekenland en 651.340 gulden bestemd voor hulpverlening in Turkije. Verder werd een bedrag van 334.480 gulden uitgetrokken voor hulp aan vluchtelingen buiten Grie kenland en Turkije en wel voorna melijk in Nederland. Het voor Griekenland en Turkije bestemde bedrag is voldoende om aan 1300 vluchtelingen definitieve hulp te geven, waarvan 1100 in het eerstgenoemde land en 200 in het tweede. Gerangschikt naar de aard van de hulp, kan dit aantal als volgt worden gesplitst: voor 935 vluchte lingen huisvesting, voor 120 bejaarde vluchtelingen een lijfrente, voor 130 jongeren vakscholing en voor 115 vluchtelingen agrarische hulp. De uitvoering van de goedgekeurde projecten berust hetzij bij het hoge commissariaat van de Ver. Naties voor Vluchtelingen hetzij bij particu liere internationale organisaties die nauw met de hoge commissaris sa menwerken. LAND- EN TUINBOUW De export van de oogst DEN HAAG, 2-12. Volgens een mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek 'bedroeg de waar de van de uitvoer van 'land- en tuin- bouwprodukten in het 3e kwartaal van 1964 f 1.497 min. Dit betekent een stijging ten opzichte van het overeenkomstige kwartaal in 1963. met ruim f 174 min. of 13 pet. Hiervan komt f 140 min. voor re kening van produkten van Neder landse .herkomst. Gedurende de eerste 3 kwartalen van 1964 werd iin totaal voor f 4.209 min. aan land- en tuirtbouwproduk- ten geëxporteerd tegen f 3.944 min. in dezelfde periode van 1963. Het aandeel van de land- en tuin- bouwprodukten in -de totale Neder landse uitvoer 'bedraagt over de eerste drie kwartalen 1964 28 pet. De arbeidstijd in de tuinbouw DEN HAAG, 2-12. Het bestuur van het Landbouwschap 'heeft, nadat daarover tussen werkgevers en werknemers overeenstemming was bereikt, voor 'het jaar februari 1964- februari 1965 de maximale arbeids tijd voor werknemers in de tuin bouw verminderd van 2400 tot 2360 uur per jaar en van 53 tot 52% uur per week. In zeer bijzondere geval len zal een uitloop mogelijk zijn tot 53 uur per week; thans is dit nog 54 uur per week. opgesteld, onder wie kardinaal Aga- gianian. Tijdens de landing brak onder de menigte een geweldig applaus los. Honderden politiemannen moesten de landingsbaan vrij ihouden. De po litiemacht van Bombay, 1.000 man sterk, is aangevuld met 2.500 man om de paus te helpen beschermen. Bij het binnenvliegen van liet In diase luchtruim had de paus een boodschap gezonden aan president Sarpavepalli Radjakrisjnan, waarin hij zijn eerbiedige groeten zond aan de regering en „het geliefde volk van India". De paus nam zijn intrek in de wo ning van de aartsbisschop van Bom bay, kardinaal Graoias. Het vliegtuig landde 21 minuten over tijd. „Namaste" Bij het verlaten van het vliegtuig zegende de paus de menigte en vouwde hij zijn handen samen ter begroeting op traditioneel Indiase wijze, onder 'het uitspreken van het woord „namaste" - een Indiaas be groetingswoord. De paus ging ge kleed in een lang wit gewaad met rode schoudermantel en wit hoofd>- kapje. Bij de autoriteiten die te ver welkoming aanwezig waren bevond zich ook mevrouw Indira Gandhi, dochter van Nehroe, die minister van voorlichting en radio-omroep is. Na de begroeting besteeg de paus, gevolgd door 'kardinaal Tisserant, 'het podium, geestdriftig toegejuicht door de menigte. Op het podium groette de paus ophieuw op Indiase wijze, waarna de twee volksliederen weerklonken. Ingezonden mededeling Als gebaar van liefdadigheid heeft de paus aan de armen van Libanon 40.000 dollar geschonken. Dit werd bekend gemaakt aan de verslaggevers aan boord van het vliegtuig waarin de paus de reis naar Bombay maakte. Minder salaris voor personeel muziekschool BREDA, 3-12. Een 20-tal leér- krachten van de particuliere stich ting Bredase Muziek- en Balletschool 'heeft besloten een salarisverlaging te accepteren, om deze school, die aanvankelijk dreigde te sluiten om dat de 'middelen uitgeput waren draaiend te 'houden. Op 4 januari wil de particuliere school gaan les geven in de afdelingen waar vol doende belangstelling voor bestaat. De directie van de 'gemeentelijke muziekschool is met de voorberei dingen voor de opbouw van een do centencorps nog maar pas begonnen. Korte glorie voor Doortje DEN BOSCH, 2-12. Den Bosch heeft woensdagmorgen feestelijk hel 400.000ste dier ingehaald dat dit jaar op de Bossche veemarkt werd aan gevoerd. Die eer viel te beurt aan de 4-jarige koe Doortje, eigendom van de veehandelaar Jac. Oskam uit Willige-Langerak Z.H.die haar in tussen reeds verkocht had aan de slager Stronkhorst in Amstelveen, zodat haar glorie maar zeer kort stondig zal zijn. Doortje en haar eigenaar werden op het voorplein van de veemarkt verwelkomd door wethouder drs. Lennaers, de directeur van de vee markt de heer Thien, zoete lieve Gerritje, de eersten boer den besten, een groep jongens en meisjes die alle klederdrachten van de Benelux vertegenwoordigden, en de hofkapel De Kikvorsen, compleet niet de folk loristische dansgroep. Doortje kreeg een enorme krans omgehangen en daarop reed het gezelschap in een feestelijke stoet naar het stadhuis. EEN Twee Rotterdamse zakenlieden hebben het oog laten vallen op de „Baia d' Argento", negentig kilometer ten zuiden van Rome aan de Middellandse zeekust, met de bedoeling in deze zeer fraaie omgeving vakantiehuizen te bouwen voor rust- en zonzoekende landgenoten. De beroemde Romeinse architect Giovanni Maurelli werd in de arm genomen die huizen en huisjes ontwierp, die kunnen dienen voor degenen, die zich een „tweede huisin het zonnige zuiden kunnen permitteren. Maurelli is nl meer aan het werk geweest in deze buurt. Zo ontwierp hij boven afgebeeld droomhuisin „Baia d' Argento".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6