T Rijdt veilig met melk Kansen op weggeld gestegen Gbenj ie gevlucht Russen verlieten Churchill-film Student poogde vrouw te wurgen Vier Nederlanders Duitsland en Israël Gasbel in noorden groter dan gedacht vermoord in Kongo ^,v' *n vliegtuigen U een speciale matras! matrassen STAD EN EILAND Busdienst via Grevelingendam naar Rotterdam Speelgroep Volksonderwijs excelleerde met blijspel BURGH, 26-11. Zelden heeft een gezelschap zoveel büval aan het pu bliek ontlokt al» woensdagavond in hotel „Het wapen van Uurgh" de toneelgroep van Volksonderwijs ge daan heeft. „WÜ kemen niet uit met ons pensioen", was de titel van het blijspel. Meer dan 200 bezoekers heb ben bijzonder van dit stuk genoten en er hartelijk om gelachen. Het is „zomaar" een blijspel, waar niet zoveel inzit, doch de zotte situ aties waarin de spelenden regelma tig komen, werden op zo'n uitzon derlijk komische manier ten tonele gevoerd, dat iedereen buitengewoon voldaan was. De rollen waren in handen van de dames: mej. G. Bolijn, (d) mevr. M. N. Duson-Tuinman, mevr. A. C. de Haas-Verton en mej. E. Simons. Ze werden daarin bijge staan door de heren A. Damman, L. Hack, C. de Rijke en D. Vos. De regie was in de vertrouwde handen van.de heer G. B. Heutink. De voorzitter van de afdeling West-Schouwen, de heer L. v. d. Klooster, sprak een kort openings woord waarin hij bijzondere wel komstwoorden richtte tot burge meester en mevr. Everwijn en de gewestelijke bestuurder, de heer J. Goemans uit Zonnemaire. Propagandistisch woord Het propagandistisch woord werd gespreken door de heer L. Hack, die zich in het bijzonder richtte tot de niet-leden. Spr. ging even terug naar a Drie jongens tussen acht en der tien jaar zijn donderdag in de Zuid- Italiaanse plaats Goffia gedood en twee andere gewond doordat een bom die zij hadden gevonden in hun handen ontplofte. Ingezonden mededeling een periode, waarin we alleen maar ten stoffer en blik in huis hadden". Nu, ongeveer 40 jaar later, staan overal televisies, ijs- en koelkasten en ronken de stofzuigers. Er zijn mensen voor nodig om die te repa reren en te fabriceren. En daarvoor moet men weer geleerd hebben. Zo goed mogelijk onderwijs wordt hier voor gevraagd en hiervoor is een ge degen onderzoek nodig. Een bedrag van f 34.000.- wordt hiervoor uitge trokken op een bedrag van f 2 mil jard. Om echter nog meer te kunnen bereiken zijn de o.l. scholen samen gegaan in Volksonderwijs, dat reeds in 1866 werd opgericht. Volksonder wijs werkt als grote eenheid en wil niet staan bij een zuil zoals spreker de groepjes en richtingen waarin een gedeelte van het onderwijs is ver deeld, noemde. „Dus geen scholen die neutraal zijn ,doch scholen ge sticht door de overheid". Met een opwekking om zich ook bij de 150.000 leden te scharen be sloot de heer Hack zijn toespraak. LAATSTE NIEUWS DEN HAAG, 27-11. De kansen van het weggeld zijn aanzienlijk geste gen, zo wordt in politieke kringen in Den Haag vernomen. Zulks niet, omdat deze maatregel ten behoeve van het VVegenfodns in politieke kringen en ook niet bij de minister sympathie zou ondervinden, maar omdat nog geen bruikbaar al ternatief kon worden gevonden. Ver hoging van wegenbelasting of een extra accijns op motorbrandstoffen zouden - naar werd berekend - ho gere lasten op het verkeer gaan leg gen, dan weggeld. Aangenomen kan worden dat een andere wijze van heffing vooral een te zware druk op het beroepsvervoer zou leggen. Dit wil men, naar wordt verno men, niet omdat hierdoor zowel con currentievervalsing in het vervoer als een opwaartse druk op de prijzen van consumptiegoederen veroorzaakt zou kunnen worden. In de afgelopen dagen is druk vooroverleg over het weggeld gepleegd. Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veiligen nog lekker óók. Vraag per briefkaart aan het Nederlands Zuivelbureait, postbus 4530, Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de nuttige aktie Rijdt veilig met melk DEN HAAG, 26-11. De Russische ambassadeur in Nederland en zijn echtgenote, mevrouw Toegarinov, hebben halverwege de Nederlandse galapremière van de Britse docu mentaire over het leven van Winston Churchill „De grote uren" uit protest de zaal van de Haagse „Eurocine ma" verlaten „omdat de film geen objektief beeld geeft van de rol van het Sowjetvolk in de tweede wereld oorlog", zo heeft een zegsman van de Russische ambassade in antwoord op vragen verklaard. De zegsman, de eerste ambassade secretaris V. Dedov, wenste niet ver der in te gaan op de direkte aanlei ding tot dit protestgebaar. De galavoorstelling werd bijge woond door H.M. de koningin en vele buitenlandse diplomaten, onder wie de Britse ambassadeur, sir Peter Garran, die naast koningin Juliana zat. Men neemt aan dat de Russische ambassadeur aanstoot heeft geno men aan het gedeelte in de film, waarin Churchill de Russen met krokodillen vergelijkt: „Je weet nooit of ze je toelachen of op het punt staan je te verslinden". KERKRADE, 26-11. Een negen tienjarige student, R. uit Kerkrade, heeft omstreeks kwart voor één in de nacht van woensdag op donder dag dc 51-jarige weduwe v. d. W. uit Kerkrade in haar slaap overval len, bij de keel gegrepen en getracht haar te wurgen. De* jongen was dronken. Via een slaapkamerraam op de eerste ver dieping van hot woonhuis van de weduwe had hij onder het aanbren gen van vernielingen zich toegang tot de slaapkamer verschaft. Door tijdig ingrijpen van buren, die op het luide hulpgeroep de politie alar meerden, wist de vrouw ternauwer nood aan de dood te ontsnappen. Zij raakte licht gewond «liep een bloed uitstorting aan de hals op. Door het hulpgeroep en de assistentie van buren kwam de jongeman plotseling tot zijn positieven. Rustig heeft hij nadien dc komst van de politie af gewacht, die hem donderdag inre kende. Hij blijft in arrest, in af wachting van zijn voorgeleiding voor de officier van justitie te Maas tricht. LEOPOLDSTAD. 27-11. Vrijdag is in Leopoldstad van betrouwbare Kongolese zijde vernomen dat de „president der Kongolese volksrepu bliek" Gbenje bij de aankomst der Belgische valschermtroepen uit Stan- leystad is gevlucht, met medeneming van een valies waarin zich vijfhon derd miljoen Kongolese frank be vond. Gbenje had dit bedrag door inbeslagneming bij de bank van Stanleystad en particulieren verkre gen. Gbenje is in een zwarte auto ge vlucht. De bestuuz-der van deze auto is later door Kongolese regerings militairen neergeschoten. De militai ren hebben ook de hand weten te leggen op de handkoffer met het geld, doch Gbenje zelf wist te ont komen. In het valies zijn ook belangrijke stukken aangetroffen. In één hier van wordt „de minister van defen sie" der rebellen, Soumialot, opge dragen Boeroendi, Ghana, Soedan, Egypte en Algerije te bezoeken. Hij meest zich met de autoriteiten aldaar in verbinding stellen en hun de toe stand in Kongo uiteen zetten. Chinees minister bezoekt Indonesië DJAKARTA, 27-11. De Chinese minister van buitenlandse zaken, maarschalk Tsjen Ji, arriveerde vrij dagmorgen met een speciaal vlieg tuig in Djakarta voor een onver wacht bezoek aan Indonesië. Op het vliegveld waren ter begroeting aan wezig de Indonesische tweede vice- premier, dr. Leimena en een aantal diplomaten, onder wie de Russische ambassadeur, Michailov. Tot verslaggevers op het vliegveld zei Tsjen Ji, dat er tussen Indonesië en China geen speciale problemen bestaan. „Dit is louter een vriend- schapsbezoek. Ik had dr. Soebandrio (de indonesische minister van bui tenlandse zaken) beloofd, dat ik nog dit jaar een bezoek aan Indonesië zou brengen", zo zei hij. Minister Soebandrio vertoeft momenteel in Tokio. Hij wordt maandag in Dja karta terug verwacht. Maarschalk Tsjen Ji is eerder dit jaar al in Indonesië geweest «voor een bijeenkomst ter voorbereiding van de tweede Afrikaans-Aziatische conferentie. Het is niet bekend, hoe lang hij in Djakarta zal blijven. HUWELIJK IN BEJAARDENCENTRUM STRIJEN, 27-11. Twee bewoners van het bejaardencentrum „Avond rust" in Strijen hebben besloten in het huwelijk te treden. De bruid is de 73-jarige mejuffrouw N. Ruiten berg, de bruidegom is de 87-jarige heer T. Bokma. De bruid is nooit eerder gehuwd geweest, de bruide gom is weduwnaar Het huwelijk zal worden voltrokken op 10 december: het burgerlijk huwelijk in het ge- mentehuis van Stryen. het kerkelijk huwelijk in het bejaardencentrum. BERLIJN, 27-11. Veertien West- duitse professoren dringen in een open brief bij bondskanselier Lud- wig Erhard, minister van buiten landse zaken Gerhard Schroder, bondsdagvoorzitter Eugen Gersten- maier en de bondsdagcommissie voor buitenlandse zaken aan op normali sering van de betrekkingen met Is raël en het nemen van maatregelen tegen de Duitse raketdeskundigen die in Egypte werkzaam zijn. Alle pogingen om tot een positieve ver houding tussen Duitsers en Israëliërs te komen zijn tot dusver door de houding van de regering in Bonn mislukt. Zo wordt in de open brief gezegd. HOOGEVEEN, 26-11. De voorzit ter van de P.v.d.A.-fraetie in de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling, heeft in een vergadering van de P.v.d.A.-afdeling te Hoogeveen ver klaard te verwachten, dat de N.A.M. en de regering binnenkort bekend zullen maken, dat de aardgasvoor raad in het noorden van 'het land tweemaal zo groot is aLs is medege deeld. Er worden volgens dr. Von deling al weei* 'hogere cijfers ge- noem'd door sommige deskundigen en er zijn er zelfs, die de vermoede lijke omvang van de gasbel schatten op 4 biljoen 'kubieke meter. Kassen als bollenvelden DEN HAAG, 26-11. Kassen en wa renhuizen, veelkleurig en landschap pelijk schoon als de bollenvelden. Dit is thans reeds te verwezenlijken. Wellicht een toeristische attractie, terwijl tevens agrarische belangen worden gediend. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland werd dit beeld voorgetoverd door het Statenlid de heer A. P. J. van der Weijden (K.V.P.) uit Zeven hoven. Hij kwam op voor de belan gen van de agrariërs, waarmee in het streekplan Reehter-Maasoever naar zijn mening meer rekening had kunnen worden gehouden. Zoals vele veehouders uit Noord en Zuid-Holland op hun grond een bestaan voor hun kinderen verzeker den door over te schakelen op bol- lenkweken, zo zal het ook mogelijk zijn in Zuid-Holland meer agrariërs een toekomst te bieden als er meer tuinbouw komt en er meer kassen en warenhuizen mogen worden ge- bouWd. De heer Van der Weijden had ver nomen, dat de kassen niet meer wit behoeven te worden geverfd om de warmte te Nveren. Er is volgens hem een verffabriek, die voor dit doel de fraaiste kleuren verf levert. Daarmee zou zelfs kunstzinnig kunnen worden omgesprongen. Hij kon zich voorstel len, dat men kassen en warenhuizen langs de rijkswegen anders wilde hebben dan die langs de rijwiel paden Man indentificeerde Hitler's lijk KIEL, 26-11. Een vroegere mede werker van de 'beroemde Duitse chi rurg professor Ferdinand Sauerbruch heeft tegenover ambtenaren van het ministerie van 'binnenlandse zaken van Sleeswij k-Holstein verklaard dat hij in 1945 in Berlijn met onom stotelijke zekerheid 'het verkoolde lichaam van Adolf Hitler heeft ge- ildenfificeerd. Hij 'heeft dit aan de 'hand van vroegere röntgenfoto's en gebitslkaarit'en gedaan. Hem was dit, nadat het rode leger Berlijn was binnengerukt, door Sowjet-autori- teiten opgedragen. Sauer'bruohs voormalige medewer ker heeft .bier al die tijd over ge zwegen, omdat de Russen hem inder tijd hebben gedwongen een verkla ring te ondertekenen, waarin hij tot geheimhouding werd verplicht. Zijn naam is niet bekend gemaakt, omdat familieleden van hem in oost-Duits- land wonen en men wil voorkomen dat de Russen eventueel vergeldings maatregelen tegen hem nemen Ingezonden mededeling DEN HAAG, 26-11. Op het minis terie van buitenlandse zaken is be richt ontvangen, dat de broeder Montfoortaan Waltherus Cornelis Vennix, geboren 5 augustus 1901 in Oirschot door rebellen in Kongo om het leven is gebracht. Gebleken is dat nog drie Nederlanders om het leven zijn gebracht. De familie van hen moet nog hiervan op de hoogte gebracht worden. Van het ministerie van buiten landse zaken wordt vernomen, dat tot de omgekomenen eveneens beho ren de Nederlanders W. A. Christi- aans en J. de Wilt. Beide waren em- ployé's van de Belgische „Compagnie de Hevea" in Stanleystad. Hun echt- genotes, die van het overlijden op de hoogte zijn gesteld, bevinden zich in Leopoldstad. De naam van de vierde omgeko men Nederlander zal vermoedelijk pas vandaag (vrijdag) bekend wor den gemaakt. „Vliegende onderzeeboot" WASHINGTON, 27-11. De Amerikaanse marine is van plan zich uit te rusten met een „vliegende onderzeeboot" en heeft in verband daarmee een contract van 3G.OOO dollar ge sloten met de „General Dyna mics Corp.", die een studie van het project zal maken. Dit werd meegedeeld door een luchtvaartdeskundige van het bureau voor marinebewape ning, Handler, in een artikel in een Amerikaans marinetijd schrift. De voorlopige studie kan mogelijk reeds in juni van het volgend jaar voltooid zijn, maar men verwacht, dat het nog wel geruime tijd zal du ren voor met de uitvoering van het project kan worden begonnen. Het toestel zou zich op een diepte van 8 tot 22 me ter onder water met een snel heid van 5 tot 10 knopen kun nen voortbewegen en in de lucht een snelheid kunnen be reiken van 275 tot 420 kilome ter per uur. Het gewicht er van zou ongeveer 600 kilo gram moeten bedragen. Schoolmeisje verongelukt AMERSFOORT, 27-11. Op de Leus- derweg in Amersfoort is vanmorgen de 12-jarige scholiere C. van Dam uit Amersfoort door een truck met oplegger overreden en op slag ge dood. Het meisje, dat met een vriendin netje naar shcooi fietste, viel omdat hun sturen in elkaar verward raak ten. Het meisje van Dam werd ge raakt door een achter hen rijdende truck. Haar vriendinnetje werd licht gewond. Miljoenste toerist in 1964 in Amsterdam AMSTERDAM, 26-11. Begin vol- gende week wordt de miljoenste toe rist van dit jaar in Amsterdam ver wacht. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat Amsterdam meer dan een miljoen overnachtende toe ristische bezoekers in één jaar re gistreert. De hoofdstedelijke V.V.V. ziet met enige spanning de komst van deze „miljonair" tegemoet. Zij wil hem (haar) op een aan dit gedenkwaar dige feit aangepaste wijze begroeten. AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft een in Antwerpen gepleegde roof van een partij juwe len ter waarde van ruim 10.000 dol lar tot klaarheid gebracht. Zij heeft in de hoofdstad drie mannen en een vrouw gearresteerd. Nieuwe president directeur K.L.M. DEN HAAG, 27-11. Op een van- morgen in Den Haag gehouden pers conferentie is medegedeeld, dat met ingang van 1 mei 1965 tot president -directeur van de K.L.M. is benoemd drs. J. A. v. d. Kamp, directeur van I.B.M.-Nederland. Drs. van de Kamp wordt opvolger van mr. H. Albarda, die heeft verzocht om toestemming zich uit zijn functie terug te trekken Gestadige vermindering radio-actieve neerslag NEW YORK, 27-11. Een weten schappelijke commissie van de Ver. Naties heeft vrijdag meegedeeld, dat de radio-actieve neerslag van kern proeven gestaag vermindert na ver leden jaar een top te hebben bereikt. Het noordelijk halfrond kreeg zo wel in 1962 als in 1963 het grootste deel van de neerslag te verwer ken. De hoeveelheid neerslag was in 1962 al driemaal zo groot als in de twee voorgaande jaren, maar be reikte in 1963 een record, zo staat in het rapport van de commissie, dat bestemd is voor de algemene verga dering. Dit jaar zal de hoeveelheid radioactieve neerslag wellicht twee derde bedragen van die in 1963. In het rapport wordt niet gespro ken over de Chinese kernproef van de vorige maand. Van gezaghebben de zijde is meegedeeld, dat deze te kléin is geweest voor het trekken van conclusies over de radioactieve neerslag daarvan. Scheep vaart berichten Alchiba, 26-11 ten artker Suez. Kelietia (t.), 26-11 te Aruba. Koren ia (t.), 26-11 van Bankpa pan naar TownisvtiQle. Fhiiippia, 26-11 te Mena. Zafra, 25-11 te Portland. 6 iabnkante van de bekende DRAKACEL matrassen LEIDSE MA TRASSEN FA BRIE KEN N.V- HANSENSTRAAT 71-77 LEIOEN TEL. 01710-»t61-*MS6 gelost, wil zij niet waardeloos zijn. Daarom moet een mosselkweker varen zolang dat enigszins mogelijk is. Het gevolg is nu echter na de mosselzaadvisserij van deze week, een grate concentratie van geladen schepen in de thuishavens en vrij dagmorgen een nog 'grater concen tratie te Yerseke. De Yerseke 3, van de firma van der Plasse, raakte door de mist uit de koers en kwam noor delijk van het kustlicht hoek Stoof- polider aan de grond te zitten. Bij hoog water kwam het schip, na en kele uren weer op eigen kracht vlot. B ijde mosselzaadvisserij had de Bru 25, schipper J. de Waal-Otte, pech doordat de korren vast kwamen te zitten, wat schade aam het vistuig en de machine 'tengevolge had. Bevordering ir. P. H. v. d .Weele De heer ir. P. H. van der Weele, ingenieur bij de Deltadienst van de Rijkswaterstaat, onder wiens leidiing de Grevelingendam wordt gebouwd, en sedert het begin van deze werken woonachtig te Bruinüsse, werd on langs bevorderd tot hoofdingenieur. Loods voor jachtenbouw De firma S. Gapc41e te Bruinisse is deze week "begonnen met het leg gen van de fundering voor de loods op het terrein tussen de voormalige Lange Dam en de dijk die na de ramp is gelegd, om Bruinisse bij ho ge vloed voor wateroverlast te be schermen, tussen vissersha ven en re paratiehaven. Deze loods is bestemd voor de heer D. van Duivendijk La., die er een begin gaat maken met de bouw van jachten. Werk Grevelingendam komt in eindfase Woensdag passeerde door de Gre- velingensluis de HAM 209, een der grootste zandzuigers van ons land. Deze zandzuiger, eigendom van de Hollandse Aannemers Mij., een der deelnemers van de Combinatie Gre- velingen, ikoos ligplaats bij de Oost- kop en de bedoeling 'is dat maandag 30 november of dinsdag 1 december begonnen wordt met ihet spuiten van zand achter de stenen dam die ge legd is door het laatste open stuk van de Noord Grevelinigen. De steen stortingen gaan nog onverminderd voort. De dam wordt steeds hoger en sterker. Met 'het opspuiten van zand begint dus de laatste fase van de afsluiting van de Noord Grave ringen en wel op 'het tijdstip dat men de laatste maanden, na al de tegen slagen, daarvoor 'had gedacht. Bru 40 op zandbank Als gevolg van mist voer de Bru 40 (schipperJ. v. d. Berg) ter hoog te van Dinteloord op een zandbank in het Volkerak. De Bru 4 (schipper: M. Verspoor) voer uit om hulp te bieden. De Bru 40 bleek een on bruikbaar roer van het avontuur te hebben overgehouden en was onbe stuurbaar. Het schip werd door de Bru 4 naar Yerseke gesleept. uw ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zuilen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE DREISCHOR Praatje over wijn voor Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield deze week de maandelijkse bijeen komst in het Dorpshuis te Dreischor. De presidente mevrouw van Eeten- de Vries heette dn haar openings woord een groot aantal dames wel kom, alsmede ook enliige heren die aan 'de uitnodiging om deze avond bij te wonen, gehoor hadden gege ven. In het bijzonder verwelkomde de presidente de heer R. P. Hoger- heijde uit Zierikzee. De 'heer Hoger- iheijde hield een praatje over wijn en vertelde 'hierbij over zijn verschil lende reizen naar de Franse wijnge bieden. De aanwezigen mochten keu ren van drie soorten wijn, in fraaie glazen geserveerd, waarbij blokjes kaas in verschillende variëteiten werden aangeboden. Aan het slot dankte de presidente de heer Hoger- iheij'de en zijn winkelohef voor het gebodene, onder aanbieding van resp. een boekebon en een doos sigaren. Voldaan over deze leerzame en pret tige avond keerden allen hierna huiswaarts. BRUINISSE Mist speelde de mosselschepen parten BRUINISSE, 26-11. Mist is altijd een obstakel voor de scheepvaart, zij is dat in het bijzonder op het laatst van de week voor de naar huis te rugkerende mosselkwekersvloot, die haar lading op de verwaterplaatsen te Yerseke kwijt moet. Wa'nt de la ding is aan bederf onderhevig en moet op een bepaalde tijd worden ZIERIKZEE, 26-11. By het ge reedkomen van de Grevelingendam zal door de R.T.M. een geheel nieu we dienstregeling worden toegepast voor de busdiensten van Rotterdam naar Schouwcn-Duiveland. In de woensdagavond gehouden vergade ring van V.V.V. Burgh-Haamstede deelde de directeur van de maat schappij, dr. Van Zuilen, mee, dat een één-uurdienst van Rotterdam naar Zierikzee zal worden ingevoerd, met snelle verbinding naar de West- heek. Uit de mededelingen van dr. Van Zuijlen bleek verder, dat de R.T.M. een groot toeristenschip in aanbouw heeft dat volgend seizoen vanuit Zie rikzee vaartochten zal gaan maken. Het schip krijgt een accomodatie voor 300 personen en wordt o.a. toe gerust met een bar en eetgelegen heid. Deze vaartochten zullen aan sluiten op de dagtochten van de Ned. Spoorwegen. heeft U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoorl U dat de buren de krant in de bus sioppenl U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. UTRECHT. In het Zeister zieken huis is de 68-jarige heer Joh. B. ten Bruggecate uit Borou'lo overleden. Hij werd eerder op de rijksweg bij Maarn ernstig gewond, toen hij op een stilstaande truc met oplegger inreed. Zijn zoon, die bij 'hem in de auto zat, was op slag dood. In Saigon en de provincie Dinh, waarin de Zuidvietnamese hoofdstad is geleden, is de staat van beleg af gekondigd door het Zuidvietnamese staatshoofd, Phan Chac Suu. SCHIPHOL, 26-11. Sinds maandag is als eerste proef een van de DC-8 vliegtuigen van de K.L.M. uitgerust met een aantal televisie-toestellen. Via deze toestellen brengt de K.L.M. ten behoeve van haar passagiers een eigen programma, de „Royal Vision". Wanneer de proefneming slaagt en deze extra service egemoet blijkt te komen aan de wensen van de lucht reizigers, zullen ook de overige DC-8 vliegtuigen televisie aan boord krij gen. Het vier-motorige straalvliegtuig, de „Albert Plesman", waarin de ap paratuur is aangebracht, vliegt sinds maandag op de route New York. In de economy klasse zijn 14 monitors boven de bagagerekken aangebracht in de eerste klasse uier. De beeld enzijn ongeveer 30 X 30 cm. groot. De zitplaatsen zijn met een aparte geluidsinstallatie met koptelefoon uitgerust, zodat iedere passagier naar verkiezing het geluid zal kunnen in- en uitschakelen. Ingezonden mededeling de superieure HALF ZWARE SHAG van DOUWE EGBERTS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7