I Dusters j Midclenstandsver. „De Corridor" organiseert een winkelweek STAD EN EILAND vanaf f 22.50 Jury klaar met Hatfield-opstelleii De jury belast met het nazien der opstellen van de deelnemer sisters), die dit jaar de Engelse adoptiegemeente Hal- field bezochten, heeft haar werk beëindigd. Deze week werd rap port uitgebracht aan de burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, zodat op zeer korte termijn de uitslag openbaar kan worden gemaakt. Het wordt de vierde maal dat de naam van een winnaar (of winnares) in de grote - ten stad- huize berustende - Hat- Jieldbeker zal ivorden gegraveerd, terwijl be trokkene een miniatuur bekertje krijgt uitge reikt. Om alvast wat in de sfeer van deze En gels-Nederlandse „op stellen-derby" te ko men hebben wij de ar chieffoto van de eerste maal (1958) nog eens te voorschijn gehaald. Het was toen mej. E. Ocht- man, (in het midden met bekertje), die met de eer ging strijken. In 1960 mej. J. Geluk; in 1962 mej. M. Tieleman en in 1964dat hoort u nog. BROUWERSHAVEN, 26-11. - De middenstandsvtretiiging „De Corri dor" omvattende de stad Brou wershaven en de kernen Zonnemai- re, Noordgouwe en Dreischor gaat het weer proberen met een winkel week. Zakelijke en idiële belangen zyn tydcns deze week nauw met el kaar verstrengeld, want in het kader van deze winkelweek wordt een gro te loterij gehouden ten bate van de Groene Kruis-verenigingen, waar voor fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Het winkelweekcomité heeft zich met een rondschrijven tot de burgerij gericht. Gemakshalve ne men wij hier het volledige program ma over. Vrijdag 27 november 1964: opening van de winkelweek door burgemees ter A. H. Vermeulen; te Noordgouwe om 7.30 uur des avonds; te Dreischor om 8.00 uur des avonds; te Zonne- maire om 8.30 uur des avonds en te Brouwershaven om 9.00 uur des avonds. Zaterdag 28 november 1964: in tocht van Sint Nicolaas met de mu ziekverenigingen. Traktatie aan de kinderen tot en met 14 jaar te Schuddebeurs des middags om 2.00 uur bij De Regt; te Noordgouwe des middags om 3 uur aan de Dr. Wort- manstraat;, te Dreischor om 4 uur op de Ring; te Brouwershaven om 3 uur aan de Haven; te Zonnemaire om 4 uur op .de Breedvelt. Etalagewedstrijden: Zaterdag 28 tot en met maandag 30 november: Het raden van het. totale gewicht van het kapok in de etalage dei- deelnemende winkeliers. Dinsdag 1 december tot en met donderdag 3 december: Wat zijn de namen der filmsterren op de foto's in de etalage der deelnemers. Ingezonden mededeling TONEEL EN FILM „De zwarte ridder van Cornwall Deze week wordt in de Zieiikzee- se Concertzaal vertoond een film bij uitstek voor de liefhebbers van grie- z^Jen en sensatie: „De zwarte ridder van Cornwall". Deze film speelt zich af in Cornwall (Engeland), zo'n dui zend jaar geleden. In die duistere middeleeuwen wemelde het in het sombere Cornwall, naar de verbeel ding van de inboorlingen, van ont zagwekkende monsters, tovenaars, heksen en demonen. Deze creaturen teisterden de wijze regering van de sympathieke koning Mark, De hek sen en tovenaars opereerden onder leiding van Pendragon. Hij is het die er in slaagt om de schone doch ter van koning Mark, -prinses Elaine, te ontvoeren en te betoveren in zijn even mooie als griezelige paleis, waarvan niemand precies de ligging weet. Een jonge boer, Jack, die hopeloos verLiefd is op de prinses, 'krijgt de leiding over de groep die uitgezon den wordit om de prinses te redden. Na een fraaie show van wilskracht cn moed moet de boerenzoon alle boze geesten en demonen om de tuin leiden voordat hij eindelijk kan bin nendringen in het sombere kasteel van de Zwarte Ridder. Maar dit be tekent nog lang niet 'het einde van deze film. wel'ke geschreven lijkt op het lijf van alle bioscoopbezoekers die van griezelen houden. Vrijdag 4 tot en met zaterdag 5 december: Slagzin. In iedere eta lage der deelnemers staan enige let ters. Hieruit moet een slagzin wor den samengesteld. Voor iedere kern gelden de zelfde wedstrijden. Oplossingen apart van alle wedstrijden met naam en adres inleveren bij: Brouwershaven, Kos ter, Zonnemaire, Verhulst; Noord gouwe, Wagemaker en Dreischor, Dixhoorn. Attrakties: Maandag 30 november des avonds 7.30 uur: Het meten van de totale lengte der deelnemers. Op gave van deze lengte inleveren met' naam en adres tot en met 's avonds 6 uur bij de reeds genoemde adressen ZIERIKZEE Winkels mogen langer open Ons wordt verzocht mede te de len dat in de periode van 28 no vember tot en -met 4 december a.s. alle winkels geopend mogen zijn tot 9 uur. Ook op dinsdagmiddag (1 de cember) zullen alle winkels, uitge zonderd de slagers, geopend mogen zijn. Voorts komt xle gebruikelijke maandagmorgenSluiting van de plaatselijke juweliers voor éénmaal (dus op maandag 30 nov. a.s.) te ver vallen. Scapino-ballet gaf jeugdvoorstellingen De leerlingen van al'le openbare lagere soholen van Sdhouwen-Dui- velarïd met 'de jeugd van de R.K. la gere söhool uit Zierikzee hebben donderdagmiddag tijidens twee zeer druk bezochte voorstellingen bijzon der genoten van een speciaal op de jeuigd afgestemd iballebprogramma dat door een aantal jonge dansers en danseressen van 'hét „Scapino"- ba'llet gebracht werd in de Zieri'k- zeese Concertzaal. Deze bijzondere middag stond onder auspiciën van de Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit. Mét 'het geboden programma was het de bedoeling om de jeugd ballet Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Heden is een nieuw stoomschip „Koophandel" in de vaart gebracht, dat inmiddels zijn eerste vaart met succes heeft gedaan. ST. PHILIPSLAND. De gemeente besteedde aan het graven van een geul en het uitdiepen van de vaar geul in het Slaak. NIEUWERKERK. Vernomen wordt dat de plaatselijke arts dokter J. A. Spruyt zich te Zierikzee zal vesti gen. SIRJANSLAND. In een door ds. Kamsteeg geleide dienst werd het nieuwe orgel in de Ned. Herv. kerk ingewijd. BURGH. Op de dijk kwam de om nibus, door het op hol slaan van één der paarden, in nood en tuimelde naar de zeekant omlaag. ZIERIKZEE. De gouverneur-ge neraal van Ned. Indië verleende eer vol ontslag aan onze oud stadgenoot J. W. Stoutjesdijk, kolonel der in fanterie bij het K.N.I.L. ZIERIKZEE. Het wrak van het op de Vondelingenplaat gestrande tjalk schip „Waakzaamheid" werd de ha ven binnengesleept. ZIERIKZEE. In verband met het zilveren jubileum gaf de rederijkers vereniging Concordiaeen opvoe ring in de Concertzaal. Gebracht werd het drama „Onteerd". BROUWERSHAVEN. Zeer druk bezocht was de alhier gehouden ver gadering van de afdeling Schouwen- Duiveland van „Schuttevaer". NOORDSCHOUWEN. Als gevolg van de storm werd het ivater aan deze kant van het eiland twee meter boven N.A.P. opgezweept. Aan de duinkant deden zich omvangrijke verschuivingen voor. BURGH. In de Ned. Herv. kerk sprak de heer Nahuijsen (e Utrecht voor de Chr. Werkmansbond. ZIERIKZEE. Hel bestuur van de vnelrijdersvereniging ,De Zeemeeuw' heeft de nationaal bekende kunst rijder Jaap Kramer uitgenodigd voor het geven van een demonstratie. VVcensdag 2 december: Het raden van 6 grammofoonplaten, die via een geluidsinstallatie ten gehore ge bracht zullen worden: te Brouwers haven: om 7 uur op de Markt; te Zonnemaire: om 7.30 uur op Breed velt; te Noordgouwe: om 8 uur Dr. Wortmanstraat; te Dreischor: om 8.30 uur Ring. Opgave van de uitslag hiervan tot 5 december, met naam en adres 'bij de hiervoor genoemde adressen in de kernen. Vrydag 4 december, des avonds 7.30 uur: Wie is de verklede per soon? Opgave tot 8.30 uur bij ge noemde adressen. De attracties op maandag en vrij dag met medewerking van de mu ziekvereniging. te leren zien en om de eenvoudigste vormen te demonstreren. In hoofd zaak werden dan ook losse dansen gebracht, ingeleid en toegelicht door de heer Scapino. Zo was er bv. een demonstratie van de drie' stijlen: klassiek, modern en jazz en verder werd er gedanst met voorwerpen als 'ballen, springtouwen en stokken. Voor de jeugd was het niet alleen een genotvolle maar vooral ook leerzame mii'd'dag. NOORDGOUWE Uitstapje van bejaarden naar Renesse De bejaarden van Noordgouwe en Zonnemaire brachten deze week een vriendsdhapsbezoek aan ,de oudjes van Renesse. Ook de bejaarden van Noordwelle en Serooskerke waren deze middag van de partij, want op gevoerd werd het toneëlstu'k, geti teld „De zon tegemoet". Dit stuk werd door led'en van 'de Jonge Kerk op de planken gebracht in 't Dorps huis te Renesse. De bejaarden wer den welkom geheten door ds. van Liere en al met al was het een mid dag om nooit te vergeten. Aan het einde sprak mevrouw Everwijn woorden van dank tot de spelers en toehoorders. De reis werd gemaakt met een bus van firma Van Oeveren uit Zierikzee. NIEUWERKERK Communiedienst Ang. Kerk Op zondag 29 novemlber a.s. vindt in het voor dart doel ter 'beschikking gestelde kerkgebouw van de Kath. Apostolische Gemeente te Nieuwer- kerk voor de Anglicaanse kerk een Communiedienst plaats in de Ned, taal. Deze dienst begint om 3 uur. Gevonden voorwerpen Grijze regenbrodk; paar kinder- handseho'enen leer en wol; klein psalmboek je; ballpoint; groene da- meShandschoen; rood 'kinderhand schoentje. Inlichtingen bij de post- commandant der rijkspolitie. „Autobahn" kostte ruim 900 miljoen gulden NEURENBERG, 26-11. Toeristen uit Engeland, de Beneluxlanden en Scandinavië zullen kunnen profite ren van de nieuwe 232 km. lange autoweg tussen Neurenberg en Frankfort, waarvan het laatste deel in de buurt van Würzburg donder dag voor het verkeer is opengesteld. De ..Autobahn", die rond 900 miljoen gulden heeft gekost, is in ruim ne gen jaar aangelegd en maakt deel uit van de Europese weg nummer vijf, die Londen mot Istanbul ver bindt. „Hovercrafts" over Het Kanaal? LONDEN, 27-11. De Britse scheep vaartmaatschappij „Townsend Fer ries" heeft donderdagavond meege deeld. dat mogelijk spoedig een ge regelde dienst over het Kanaal tus sen Dóver en Calais za) worden ge opend met „Hovercrafts", toestellen die zich op een luchtkussen over het water voortbewegen. De plannen zullen binnenkort aan de Britse re gering worden voorgelegd. Elke „Ho vercraft" zal 250 passagiers en een 30-tal auto's met een snelheid van 60 knopen kunnen vervoeren. In een donderdag gepubliceerde verklaring heeft de regering van de volksrepubliek China „krachtig ge protesteerd tegen de gewapende agressie door de Verenigde Staten en België tegen voormalig Belgisch- Kongo", zo meldt het persbureau „Nieuw China". Ongeveer 200 schoten zijn don derdagavond gelost 'bij een der door gangen in de muur tussen oost- en west-Berlijn. Volgens he Westber- lijnse politie is aan Oostduitse zijde een vluchteling neergeschoten. Ingezonden mededeling 444444444444444444444444 4 4 4 4 444444444444444444444444 SPORT VOETBAL Zierikzee I-Vosmeer I Zondag a.s. ontmoet Zierikzee op het sportpark wederom een Zeeuwse ploeg, t.w. Vosmeer, dit seizoen spe lend met wisselend succes met als doelcijfers uit wedstrijden 15-19. Het voorspellen van uitslagen in deze competitie is moeilijk, de mees te elftallen zijn aan elkaar gewaagd en loopt het spel bij een bepaald team, dan krijgt men een verras sende uitslag, hetgeen Zierikzee één maal ondervond en de naaste con current Gastel S.C. reeds tweemaal. Ongetwijfeld is Vosmeer een ster ke tegenstander, het technisch be tere spel van de rood-zwarten moet evenwel borg zijn voor een goede uitslag in - naar wij verwachten - een op behoorlijk spelpeil staande wedstrijd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (N.H.) (vak. G. Boer): J. v. Sliedregt, Baarn. Bedankt voor Ou'd'ega (W.): J. M. Snijders, Hökel'inlgen; voor Benne- kom (vak. wijlen P. J. F. Lamens): J. H. Cirkel, Huizen (N.H.). Ger. Kerken Bedankt voor Krommenie: C. E. v. d. Broek, Nieuwleusen. Ger. Gemeenten Beroepen te V'liséiinigen: H. Ligten- berg, Oudemirdum. Flitsen uit het buitenland GENÈVE. De Wereldraad van Ker ken heeft in Genève een verklaring uitgegeven waarin uiting wordt ge geven aan „werkelijke teleurstelling" over hel feit dat het tweede Vati caanse concilie op zijn vorige week beëindigde derde zitting nog niet ge stemd heeft over de ontwerp-ver- klaiing omtrent de godsdienstvrij heid, welke kwestie een van de moeilijkste problemen in de betrek kingen tussen de rooms-katholieke en andere kerken wordt genoemd. PRAAG. Een honderdtal betogen de negers heeft uit protest tegen het optreden van Belgische valscherm troepen in Kongo alle ruiten op de eerste en tweede verdieping van de ambassades van België en de V.S. in Praag ingegooid. Op de binnen plaats van de Amerikaanse ambas sade werden dertien auto's vernield. SAIGON. In een pagode in Saigon ligt het lijk opgebaard van een 15- jarige jongen, die volgens de Boed dhisten bij de ongeregeldheden van woensdag door de politie is doodge schoten. Venvacht wordt, dat de dood van de jongen de spanning in de Zuidvietnamese hoofdstad nog zal doen toenemen. RIO DE JANEIRO. De Braziliaan se autoriteiten zijn begonnen met het arresteren van medewerkers van gouverneur Borges van Goias, die wordt beschuldigd van toelating van communistische aktiviteiten in zijn staeft. Acht mensen werden gearres teerd, venvacht wordt dat er nog een honderdtal arrestaties zal wor den verricht. Initiatief van Groene Kruis-afdeling ZIERIKZEE, 26-11. - Het ziel er naar uit dat binnenkort te Zierikzee werdt begonnen met bejaardengym- nastiek. Het is geen primeur op het eiland. Op andere plaatsen heeft men het al gedaan of doet men het nog. Wel een primeur is dat de Groene Kruis-afdeling hier deze zaak gaat aanpakken, terwijl elders de bejaar- denscciëteit(en) zich er mee bemoei en. Uitgangspunt voor de bejaarden- gymnasliek is de overweging dat het niet alleen physiek, maar ook psy chisch bijzonder gezond is. Een en ao'der is uitvloeisel van een causerie igehoudën op de jongste algemene Groene Kruis-vergadering te Oostburg, waar ihet woord weivd gevoerd door mej. W. Haarsma, zelf dn 'het bezit van het diploma bewe gingsleer, die een enthousiast pro pagandiste is voor de bejaardengym- nastiek. Zij heeft 'haar causerie in de Zeeuws Vlaamse stad geïllustreerd met en'kele praktische voorbeelden en den Groene Kruis-mensen is toen wel gebleken, hoe nuttig het is voor bejaarden aan gymnastiek te doen, zij 'het onder goede leiding en met inachtneming van de nodige voor schriften. KEULEN. In Keulen is een 62-ja- rige straatmuzikant gearresteerd, die mei minstens dertig kleine meisjes ontucht heeft gepleegd. Hij placht rond zijn woonwagen spelende kin deren met wat geld naar binnen te lokken. Hij waarschuwde hen, dat /.ij niet aan hun ouders mochten vertellen wat er gebeurd was. Zo kon hij zijn misdrijven maandenlang voortzetten. NEW YORK. De mogelijkheid be staat dat Groot-Brittannië niet veel of in het geheel geen gebruik zal maken van de drie miljard dollar, die beschikbaar is gesteld voor de verdediging van het pond sterling, zo luidde de verklaring in kringen die nauwe verbinding onderhouden met de Federal Reserve Bank van New York. ROME. Blijkens de uitslag van de in Italië gehouden verkiezingen voor provinciale en gemeenteraden heb ben de communisten en de rechtse liberalen een kleine winst behaald. HONGKONG. Premier Tsjoe En- Lai van China heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd, dat uitbrei ding van de oorlog in zuidoost-Azië op een „volledig en beschamend fi asco" zou uitlopen. BRUSSEL. Indien de Belgische mi nister van defensie, P. W. Segers, zijn zin krijgt zullen de Belgische dienstplichtigen twee frank soldij per dag meer krijgen. Het wordt dan f 1,08 per dag, 15 frank. BOEKOEMBOERA (Bceroendi). In Boekoemboera, de hoofdstad van de Afrikaanse staat Oeroendi, is van welingelichte zijde vernomen dat Gaston Soemaliot, een der leiders van de opstand in oost-Kongo, zich in een ambassade in deze plaats be vindt. Wij vernemen thans dat mej. Haarsma ook naar Zierikzee komt en wel op zaterdag 28 no vember a.s. Zij treedt op in hel Ned. Herv. Verenigingsgebouio (3.15 uur) en de Zierikzeese be jaarden zijn op deze bijeenkomst belegd door de Groene Kruis- afdeling, welkom. Het afdelings bestuur kan dan de belangstel ling peilen voor deze nuttige „bezigheidstherapie" voor de be jaarden. De moeilijkheid zal in de naaste toekomst nog zijn een geschikte kracht aan te trekken. Feitelijk moet dé eventuele docent(e) in be zit zijn van het diploma bewegings leer, maar dat is een rariteit, zodat het - met (aan te vragen) toestem ming van 't provinciaal bestuur der Groene Kr ui s - vere n'igi ng - gezocht zal moeten worden bij hen, die in het hezit zijn van het diploma heil gymnastiek en massage. Het voor naamste op d'it moment echter is dat een initiatief is genomen. De rest is van later zorg. Uiteraard wekken wij gaarne jde 'bejaarden op zich za terdag naar het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw te begeven. Zij kun nen daar op 'het punt van „bewege- .lij'kheid" heel wat wijzer worden. physiek en psychisch gezond MORGHAJV5 de magiër 90. Silvia stond onderaan de trap, toen Aram naar beneden kwam met langzame passen. Men zou gezworen hebben dat zij zich niet bewogen had vanaf het moment dat hij Morghan achternagezeten was op de wenteltrap. En nu hij alleen terug kwam, het zwaard in de hand, wist zij net zo zeker wat er zich boven had afgespeeld, alsof zij het met eigen ogen gezien had. „Is hij.vroeg zij met. verstikte stem. Ern stig knikte Aram van ja. „Hij heeft zijn verdiende loon voor zijn kwade praktij ken!" zei hij zachtjes. „Voortaan hoeft gij Morghan de magiër niet meer te vrezen, Silvia! Ge zijt vrij...." Een ogenblik kon zij een blos niet onder drukken. Toen scheen een nieuwe angst haar to bevangen. „Mijn vaderMor ghan zou hem hebben kunnen genezen! Als ik met hem getrouwd was, zou mijn vader beter geworden zijn! Oh, Aram, nu is et- geen hoop meer!" „Integendeel!" riep een vrolijke stem achter hen. „Er is nog nooit zoveel reden tot hoop geweest, volgens mijn nederig oor deel!" Verschrikt keerde Silvia zich om. „Papa", zei zij moeilijk en wierp zich toen in de armen van ae van vreugde stralende man, die haar aan zijn hart drukte. „Papa.... Hoe.... Ik begrijp het niet! Een uur ge leden was ge nog totaal uitgeput. En nu „Ik begrijp het zelf ook niet helemaal", verklaarde graaf Alwyn stralend van ge luk. „Maar ik betwijfel of Aram precies weet wat hem zijn krachten hergeven geeft, nadat het vergif van Morghan hem bewus teloos had doen raken". „Om u do waarheid te zeggen, begrijp ik er niets van!" bekende Aram. „Ik herinner me slechts dat doctor Ambrosius me een afschuwelijk drankje heeft doen innemen. En direct daarop hervond ik mijn krach ten!" „Wel, hij heeft net zo gehandeld bij mij", zei de koopman grijnzend. „Ik geloof dat ik onze goede Ambrosius groot onrecht heb aangedaan door zijn wonderbaarlijke ont dekking niet met meer eerbied te bchande- len, zijn Uniek Medicijn!" Hij legde zijn hand op de schouder van de van vreugde stralende geneesheer. „Maar vanaf heden zal daar verandering in komen!" „Ahumwijehwij geleerden vragen geen dank of beloning", mompelde de goede doctor Ambrosius. „Miskenning is altijd ons deel. Wij zijn gewend aan ver achting. Maar als ge persé iets doen wilt, graaf Alwynhm.een jaarlijkse toe lageen bovendien zal ik me altijd de verrukkingen blijven herinneren van uw uitstekende Spaanse wijn. (Slot volgt) Zierikzee wil ook starten met bejaardengymnastiek I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6