open... schenken... dicht! DUET beugelbier Nederland is niet langer een walvisnatie Loeit in Israël ONZE PUZZEL-RUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 november 1964 No. 19692 Die politie toch... BRUSSEL, 26-11. De rechter in Brugge heeft woensdag een nachtclub-eigenaar tot zes maanden gevangenisstraf en een boete van 10.000 frank veroordeeld wegens het verto nen van een striptease film, die eerder was vertoond op een feestavond van de Brus selse politie, aldus „Het Laat ste Nieuws". Nadat de leden van de rechtbank zich in een besloten voorstelling zich de film hadden laten vertonen bleken zij het niet eens te zijn met de mening van de verde diging, dat de film „wel ero tisch maar niet pornografisch" was. Ook het feit, dat de film door de Brusselse politie was gehuurd, maakte kennelijk geen indruk op de rechter. Lekker. Ongepasteuriseerd, Dus verser dan vers. 'n volle halve liter 55 ct. 6[j 3 tegelijk 53 ct. Ingezonden mededeling U schenkt meer dan 2 volle even lekker, even tapvers Is straks Uw tweede glas! even vers als valkier! De bieten, de vrachtauto's en het Zijpse veer Met de recente overneming door Japan van de „Willem Barendsz" is aan de Nederlandse walvisvaart een einde gekomen. In de Nederlandse zeevaart heeft de walvisvaart eeuwen lang een zeer belangrijke rol ge speeld met als hoogtepunt de 17de eeuw. In de Zaanstreek en op de Waddeneilanden treft men van de walvisvaart in de Noordelijke IJs zee nog vele herinneringen aan. De uilputting van de walvisstand leidde er echter toe, dat de walvis vaart in de noordelijke wateren commercieel niet meer mogelijk was. Na de tweede wereldoorlog voer Nederland wederom ter walvisvaart met het doel de vetsituatie van ons land te verlichten. Doch ons land heeft de concurrentie met landen als Japan en Sowjet-Unie niet weten vul te houden. Volgens Economisch Statistische Berichten is de laatste jaren de jacht op walvissen zo intensief geweest, dat de walvisvaart thans voor de Westeuropese rederijen onrendabel is. Vangst beperken Wanneer men de walvisvaart als bron van vetvoorziening voor de toenemende wereldbevolking in stand wil houden, dan is het vanzelfspre kend gewenst te streven naar een optimale vangst van walvissen. Maar men zal dan niet meer walvissen mogen vangen dan er langs natuur lijke weg bijkomen. Als gevolg van de trage voortplanting zal het een aantal jaren duren voor een optimale ■walvisstand bereikt kan zijn. Is de optimale situatie bereikt, dan zal er, over langere termijn beschouwd, voor een beperkt aantal expedities een mogelijkheid zijn de walvisvaart op rendabele basis te beoefenen. Een commissie van niet-belang- Ingezonden mededeling spaar plezierigmet i\YLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart VOETBAL K.N.V.B. Na cle neder-* laag tegen Halsteren, in de 4e klas G, moet het voor Zierikzee op het sportpark Banrdnk tegen Vosmeer mogelijk zijn zich te herstellen. Na een uitstekende start, waarbij zelfs S.C. Gastel met 4-2 werd geklopt, boekten de bezoekers in hun laatste drie wedstrijden bijzonder teleur stellende resultaten. Dit betekent evenwel nog geenszins dat Zierikzee bij voorbaat al zeker is van de winst. Hard zullen de rood-zwarten moeten aanpakken om in het bezit van de kostbare puntjes te komen, waarbij vooral de schotvaardigheid van de voorlinie een belangrijke rol zal spelen. Burgh gaat op bezoek bij hekkesluiter NVS, zo op het eerste gezicht geen moeilijk karwei, daar NVS het na tien wedstrijden nog maar eenmaal tot een-overwinning heeft weten te brengen. Oppassen is voor de groen-witten evenwel ook hier de boodschap daar het anders wel eens op een teleurstelling zou kunnen uitdraaien. S.C. Gastel zal alle zeilen moeten bijzetten om Dl- VO voor eigen publiek de puntjes af handig te maken. Nw. Borgvliet en RKFC, beide in opmars, zullen el kaar op het terrein van eerstge noemde niet veel ontlopen. Kruis land gaat op eigen grond tegen Hal steren proberen zich te herstellen van de zware nederlaag welke het van Burghkreeg te inkasseren. Met gelijke kansen gaan De Schutters en Ou.de Molen het tegen elkaar opne men. AFDZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B krijgt Dreischor bezoek van Renesse. De blauw-witten, die de laatste weken uitstekend op dreef zijn, hebben in deze ontmoeting weer een goede kans beslag op de winst te leggen. Zonne- maire gaat het in eigen omgeving opnemen tegen Kwadendamme, dat evenals de thuisclub nog geen en kele overwinning heeft kunnen boe ken. Blijft Zonnemaire na deze ont moeting nog steeds zonder winst dan dienen wij het ergste voor de rood gelen te vrezen. Zierikzee II gaat te Goes'op bezoek bij Robur, waar het nog lang niet zeker is van de winst. Bij de belangrijke wedstrijd tussen Patrijzen en Hansweertse Boys ge ven wij de Boys iets betere kansen. Luctor heeft zeker viel kans op suc ces bij het bezoek aan Kruiningen. In de 2e klas C heeft SVOWK bes te papieren bij het bezoek aan Drei schor II. In de Westhoek starten de Burgh-reserves als favoriet in het treffen tegen Zierikzee III. Zonne maire II staat voor de zware taak het nog ongeslagen Renesse II de weg te versperren. De negende ach tereenvolgende zege voor de duinbe- hebbende biologen is tot de conclusie gekomen, dat een optimale vangst van 5.000 blauwe en 20.000 gewone walvissen mogelijk is. Dit betekent een jaarlijkse produktie van 15.000 blauwe walviseenheden. Om het op timum te bereiken zal echter gedu rende de eerstvolgende seizoenen een drastische beperking van de vangst nodig zijn. Geen steun van de E.E.G. Ofschoon west-Europa een belang rijk gebruiker van walvistraan is (margarine-industrie!is hij als pro ducent praktisch uit de moderne walvisvaart verdrongen door Japan en de Sowjet-Unie. Behalve deze twee landen namen Noorwegen, En geland en Nederland aan de moderne loalvisvaart deel. De sterke daling van de vangsten heeft er echter de laatste jaren toegeleid, dat Engeland de walvisvaart heeft gestaakt en de fabrieksschepen aan Japan heeft verkocht Noorwegen heeft eveneens schepen aan dit land verkocht en nam de laatste seizoenen nog slechts met vier expedities aan de walvisvaart deel. Ook de Nederlandse walvis vaart heeft nu het loodje gelegd. Een kleine walvisvangende natie als Nederland heeft niet veel bij stand gehad van de Europese Eco nomische Gemeenschap om zijn klei ne positie in de moderne walvisvaart te behouden. Men heeft nagelaten om te komen tot een krachtig ge leid ten aanzien van de bescher ming van de ivalvisstand. Men heeft het grote, zijn het op het moment itiet winstgevende, belang van de Nederlandse walvisvaart schromelijk onderschat. De walvisvaart is een bron van goedkoop vet en het is bo vendien nog altijd een tak van zee vaart, waarvoor geldt: „De handel volgt de vlag". Met het hijsen van de Japanse vlag in de mast van de „Willem Ba rendsz" is echter vroegtijdig een ein de gekomen aan een belangrijk stuk geschiedenis van de Nederlandse zeevaart. M. LEOPOLDSTAD. Kongolese rebel len hebben in de Noordkongolese stad Paulis zeventien gijzelaars dood geslagen. Eén der slachtoffers is een Amerikaanse zendeling. DURE STUKKEN AMSTERDAM, 25-11. Voor de vei ling van een grote collectie kunst werken bij Paul Brandt in Amster dam bestond bijzonder grote belang stelling van Nederlandse en buiten landse handelaren en er werden ho ge prijzen betaald. Een werk van Rodolphe Bresdin voorstellende „Les trois Baigneuses" bracht f 2.000, op. Het Rijicsiprentenlkabinet kocht voor f 200,een werk aan van de zelfde meester genaamd „La Chasse aux Oiseaux". Een schilderij van Paul Cezanne voorstellende „Les Baigneurs" werd verkocht voor een bedrag van f 2.100,en een ets van James Ensor „La vangeance de hop- frog" voor f 1.300, woners ligt wel het meest in de lijn der verwachting. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas moet MEVO het te Axel op gaan nemen tegen AZVV II, het elf tal waarmee de oranje-witten mo menteel de laatste plaats delen. ME VO zou uit deze wedstrijd dus winst moeten kunnen halen, maar dan zal de voorhoede een produktiever spel letje moeten vertonen als het tot nu toe heeft gedaan daar wij anders het ergste vrezen. Bruse Boys gaat naar Spui waar het niet gemakkelijk zal zijn beslag op de zo broodnodige puntjes te leggen. Middelburg heeft goede winstkansen bij het bezoek aan Zaamslag. Kapelle krijgt thuis de handen vol aan Wolf aartsdijk, terwijl Wemeldinge goede winstkan sen heeft bij het bezoek aan Nieuw- dorp. In de 2e klas A gaan Brou wershaven en SKNWK het op het terrein van eerstgenoemde tegen el kaar opnemen. De Brouwenaren zijn nog steeds in de running terwijl de bezoekers momenteel als hekkeslui- ters fungeren. Na de wedstrijd van morgenmiddag zien wij in de situ atie weinig verandering komen. Als Duiveland volledig binnen de lijnen komt moet het in staat zijn de punt jes bij Wolf aartsdijk II te veroveren. Colijnsplaatse Boys kan de leiding behouden maar dan zal het voor eigen publiek van Serooskerke moe ten winnen. In de 3e klas A goede winstkansen voor Zwaluwen te Scharendijke tegen Zeemeeuwen. Te Nieuwerkerk zien wij WIK aan het langste eind trekken tegen cle reser ves van Zwaluwen. Te Bruinisse geeft bij de ontmoeting tussen Bruse Boys II en MEVO II wellicht het terreinvoordeel de doorslag. JUNIOREN. In groep A I gaat Zierikzee A I het met een goede kans op succesop het sportpark Bannïnk opnemen tegen Goes A I. In groep A IV verwachten wij weinig krachts verschil bij de ontmoetingen Zierik zee A II-MEVO A I en Duivelancl A I-Bruse Boys A I. In groep A VI zal Burgh A haar fraaie ongesla- nen record in de uitwedstrijd tegen Volharding A I wel niet in gevaar zien gebracht. In groep B IX winst voor Dreischor B I bij het bezoek aan Zierikzee B II. Zierikzee B I en MEVO B I zullen elkaar ook nu niet veel ontlopen, terwijl Bruse Boys B I cle puntjes gaat bemachtigen tegen SKNWK B I. In groep B X blijft WIK B I te Kerkwerve baas in eigen huis tegen Renesse B I. Burgh B I gaat tegen Brouwershaven B I pro beren revanche te nemen voor de vorige week in de uitwedstrijd gele den nederlaag. Of dit evenwel zal lukken valt nog le bezien. OVERDENKING ADVENT „Maar wie de Here verwachten, zullen de kracht vernieuwen". Jes. 40 31. Als u de tekst die 'hierboven af gedrukt is, helemaal uitleest, dan zult u aan het ein'de iets wonderlijks lezen. Daar staaft namelijk: „Zij zul len lopen en niet moe worden, zij zullen wandelen en met mat wor den". Begrijpt u dat? Moeten wij van onszelf niet ddikwijls zeggen: wij lopen en worden zo moe, wij wande len en worden zo mat? Bent u wel eens moe? Nee, nu be doel ik niiet die moeheid waardoor je 's avonds als een blok in slaap valt. Bent u wel eens geestelijk moe, zodat u er niet meer tegenop kunt, er geen gat meer in ziet. Zo moe, dat u zegt: ik weet niet meer hoe •het verder moet. Hoe komt dat todh? Er is een 'békend liedje dat zegt: „We zijn al zolang op weg naar de vrede toe, daarom zijtn 'de mensen zo moe". Zie, dat is 'de achtergrond van onze moeheid, dat is de oorzaak dat we er vaak niet uit kunnen ko men. We missen 'de vrede met GOD. We zijn ten diepste God zelf kwijt. We verstaan zijn bedoeling met ons leven niet. En daarom worden we zo moe, als er ziekte en moeite komt in ons gezin. Daarom worstelen we tevergeefs met 'de grote raadselen an ons leven. Daarom wordt het ons zo bang te moedie ais we denken aan de dood. Bent u wel eens geestelijk moe? Och, dan zuilt u wel ontdekken, dat geen mens u kan helpen. Ze kunnen hoogstens zeggen: je moet er maar in berusten, of je moet er te gen vechten. Vechten totdatje er 'bij neervalt. En dan is het uit. De bijbel geeft een ander ant woord: u moet het van de HERE verwachten. Bij Hem is kracht om de moeheid te overwinnen. Wat betekent 'dat? De Here ver wachten, dat is: uzelf met heel uw leven aan Hem toevertrouwen. Da gelijks uitzien naar de Here. Grote dingen van Hem verwachtten. Hij geeft de moede kracht. Kracht om te leven, kracht om te strijden te gen 'de zon'de, kradh't om te sterven. Verwachting van mensen wordt dte bodem ingeslagen. U kunt niet op hen aan, a'l menen ze het nog zo goed. Maar wie het van 'de Here ver wachten wordten niet beschaamd. Zonidteg is de eerste advent. En advent zegt: wie het van de Here verwachten, die kunnen op Hem re kenen, want Hij is te vertrouwen. Hij heeft immers Zijn eigen lieve Zoon gegeven aan een wereld ver loren in sdhul'd. Jezus Christus ds voor arme zondaren het bewijs van Gods gevende liefde. Misschien zegt u: ik ben niet moe en ik wil niet moe zijn ook. U redt het toCh niet. Er komt teen Ogenblik, dat u het moet opgeven, maar dan is het misschien fte 'laat. Verwachten, dat doen mensen, die het zelf niet meer kunnen. Zij zeg gen: Here, ik kan alleen niet verder, wilt U mij voor Uw rekening ne men. Tegen dire mensen zegt advent: het komt 'goted1. Er zal verlossing ko men, Gods 'goedheid is zéér groot. K. WESTERINK. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur (bed. H.D.) en 7 uur ds. Lam. Kerk werve: 11 uur ds. Don, 9.30 uur zon dagsschool. Serooskerke: 2 uur ds. Roodenburg, 10.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. L. M. Verseput. Re nesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Noord- wclle: 11 uur ds. Van Liere. Scha- rendyke: 9.30 uur ds. Roodenbui'g. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 11 uur ds. Roodenburg, 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwc: 11 uur ds. Kelling. Dreischor: 9.30 uur ds. Kelling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Strating, Goes (bed. H.D.). Oos- terland: 10 en 6 uur ds'. Groenewe- gen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Assendorp. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. W. v. d. Sluis, Over- schie. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dr. H. J. Jaanus, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Hoog- steen (viering H.A.). Scharcndijkc: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. H. Ver- sluijs, em. pred., Geldermalsen. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 3 uur dr. W. H. van Zuijlen, Rotterdam. Bruinis se: 10 en 5 uur ds. Krabbe, Hillegom. Gereformeerde Kerken (Vrügemaakl) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. BRUINISSE, 25-11. Het besluit van de Schouwen-Duivelandse landbou wers om voor de afvoer van suiker bieten, die bestemd zijn voor de fa briek te Dinteloord, geen gebruik meer te maken van schepen, maar die uitsluitend per vrachtauto te ver voeren was vervoers-technisch wel mogelijk, mabr het is zeker de vraag of wel voldoende rekening werd ge houden met het veer te Zype, dat in deze toch wel de zwakke schakel was. Een feit is het dat door deze bie tenwagens al vele autorijders een paar ponten hebben moeten wachten. Want een vrachtauto met bieten, waar achter een bijwagen is aange haakt, neemt nu eenmaal op de veer ponten een grote plaats in. Nodig is dus eigenlijk een konstant varen van een tweede pont, want ook het ove rige vervoer blijft intensief. Het varen van een tweede pont is mogelijk, want er zijn vier kapiteins, die deze ponten in de beide tramha vens kunnen loodsen. Blijft het ma- chinekamerpersoneel en de conduc teurs, een korps dat in de zomer geen vrij kan nemen, omdat dan de toeristen de volle aandacht vragen en dat nu door het bietenvervoer is gebonden. Bij ziekte wordt het moei lijker, en bepaald heel moeilijk wordt Ingezonden mededeling Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. S. van dei- Molen, em. pred., Middelburg. Kerk werve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Westerink (H.A. en Dankzegging). Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Van der Molen. S Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee; 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen le 7.30 en 10 uur. Zondagavond 7 uur: adventsoefening. In de week: Eucha ristievieringen om 7.15 en 8 uur. Woensdag- en zaterdagavond om 7 uur. Haamstede: zondag Eucharistie viering om 9.30 uur. Anglicaanse Kerk Nieuwerkerk: 3 uur communiedienst (in de Ned. taal) in liet. voor dat doel ter beschikking gestelde kerkgebouw van de Kath. Apostolische Gemeente. het als twee mensen, van eenzelfde rang of beroep, ziek worden. En dat is nu het geval met twee kapiteins die tegelijk ziek zijn. De twee over blijvende kapiteins kunnen natuur lijk niet onafgebroken van des mor gens half zes tot des avonds half elf varen. Zodoende, niet altijd een tweede pont en gevolg, langere, nog langere wachttij denmaan het bekende ,en wel enigszins beruchte veer, waar van het personeel altijd klaar staat om de vaart er in te houden, maar dat net als ieder ander mens ook op zijn tijd ziek worden kan. UITGEEST. Drie mannen hebben een brandkast meegenomen uit de kelder van een woning a'an de Spoor- laan in Uitgeest. Met een gesloten groene bestelauto zijn ze daarop ver dwenen. AMSTERDAM. De 54-jarige Am sterdamse zakenman Th. J. Lenssen, •die bijna 15 maanden in oost-Duits- land - Leipzig - gevangen heeft ge- zeten wegens overtreding van dou ane- en deviezenbepalingen dter D. D.R., is aiiit Neurenberg op Schiphol teruggekeerd. De puzzel van vorige week bleek geen onoverkomelijke moeilijkheden op te leveren. Even zag het er naar uit Ida't 'de zaak mis zou gaan. Een verontrustende brief van een i'n- zend'ster leek op een fout te wijzen, maar het liep met een sisser af, zo dat er flink wat inzendingen binnten kwamen. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: mevrouw L. C. Hanse-Klapwijk, Wilgemeet 6, Renesse De tweede prijs gaat naar: de heer C. G. van Goldener, M. P. M. v. d. Kloosterstraat 12, Brouwershaven De oplossing van de puzzel is d'e volgende. Horizontaal: 1. gras; 4. spook; 8. De niieuwe puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. plaats op Ameland; 4. bijenhouder; 8. deel v. Brabant; 11. het razen; 13. bloedarmoede; 15. bijwoord; 16. vorm van loodsen; 18. dwaas; 20. durf; 22. verbinding; 23. solide; 25. gewiekt; 27. zoogdier; 29. soort onderwijs (afk.); 30. muziek term (afk.); 32. uitroep; 34. plaats in Noord-Frankrijk; 36. veroorzaakt hoge toon; 38. fris; 40. paradijs; 42. voegwoord; 43. zoogdier; 45. on vruchtbaar; 47. voorzetsel; 48. eigen aardig; 50. soort stuur; 53. bloem; 55. vergaren; 56. klein plantje; 58. drank; 60. per dag (afk.); 61. deel v.h. lichaam; 63. meisjesnaam; 65. kier; 68. groet; 70. slot; 72. meisjes naam; 73. treiteren; 75. dubbelklank; 76. nilot eerlijk; 79. inwendig; 81. deel v.'C. schip; 82. kierig; 83. ver langen. TEL AVIV, 26-11. De rechter van instructie in Tel Aviv, die de zaak van Mordekliai Loek, de „man in de kist", in onderzoek heeft, heeft deze neg voor een halve maand in de ge vangenis doen opsluiten, om voort zetting van het onderzoek in deze zaak dcor de politie mogelijk te ma ken. Onderzocht wordt of Loek zich aan een van de volgende feiten heeft schuldig gemaakt: heimelijk vertrek uit Israël naar Egypte en misbruik van vertrouwen, of samenwerking met de Egyptische geheime dienst. Shmuel Tamir, de verdediger van Loek, verklaarde: „Ik stem in met het nog voor een halve maand in hechtenis houden van mijn cliëfit. Het is in elk geval veel beter dan in een kist in Cairo aan te komen". Loek is ook ondervraagd door per soneel van de Israëlische inlichtin gendienst. Toen verslaggevers don derdagochtend met hem konden spreken, scheen hij tevreden te zijn met zijn lot. Hij verklaarde: „Ik heb nimmer Israëlische geheimen aan de Egyptenaren prijs gegeven". stap; 12. rok; 13. ate; 14. bad; 16. rui; 17. kap; 19. roe; 21. ree; 23. moed; 25. gem*e; 27. lila; 29. creme; 31. spons; 33. nih; 34. loslippig; 37. kg; 39. ken; 40. ene; 41. les; 43. tip; 44. sie; 45. tas; 46. ora; 47. mot; 49. une; 51. nis; 53. en; 55. verwerpen; 58. mg; 59. tiara; 61. irer.e; 63. soda; 64. meest; 67. eens; 69. Olm; 71. vla; 72. eng; 73. ego; 75. mie; 77. gil; 79. de; 81. sela; 82. sneek; 83. knul. Verticaal: 1. gram; 2. r.o.; 3. akker; 4. st; 5. pere; 6 .ober; 7. ka; 9. trein; 10. au; 11. pisa; 13. ap; 15. dr; 18. a'dele; 20. onzin; 22. eloge; 24. ooh; 25. ges; 26. esp; 28. lSk; 30. mon'ster; 32. pilsner; 33. natie; 35. leeuw; 36. peter; 38. graag; 39. kpm; 42. sos; 48. ovaal; 50. netel; 52. ineen; 54. nto; 56. ram; 57. pit; 58. men; 60. idool; 62. negen; 63. soes; 65. even; 66. sage; 68. stel; 70. mm; 72. el; 74. ge; 76. is; 78. ik; 80. du. Verticaal; 1. wrede keizer; 2. bij woord; 3. rest; 4. meisjesnaam; 5. betaalplaats; 6. klein; takje; 7. zang- noot.; 8. onmeetbaar getal; 9. sim pelheid; 10. riïuziekstu'k; 11, het mopperen12. als onder (afk.); 14. insekt; 17. kindergroet; 19. lande- loos zoogdier; 21. moesplant; 23. naaigerei24. ergens anders; 26. rekening; 28. gegroet (Lat.); 31. soort sdhip; 33. pers. voorn a amw.35. plant; 37. soort optocht; 39. lofdicht; 41. waternimfen; 44. afbeelding; 46. vruchtbare plaats; 49. handgeklap; 51. Engels telwoord; 52. vreemde munt (afk.); 54. buigzaam; 57. over blijvend; 59. godsdienst; 62. deel v.e. atlas; 64. interest; 66. onmeetbaar getal; 67. telwoord; 69. titel (afk.); 71. onvriendelijk; 73. Duits pers. voornaamw.; 74. voegwoord; 77. deel v.d. bijbel (afk.); 78. wintervoertuig 80. vogelproduki. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Gaat Zierikzee zich herstellen tegen Vosmeer? Burgh op bezoek bij hekkesluiter NVS MEVO maakt kans op winstpunt(en) tegen AZVV II Bruse Boys krijgt het niet gemakkelijk bij bezoek aan Spui i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5