j \7 Een zonnige Italiaanse traktatie... TfficVl I GRATIS echte Parmesan-kaas bij 2 zakjes Knorr Minestronesoep zondag-soep voor elke dag Nieuwe wegen voor afzet groenten en fruit STAD EN EILAND Gardisette glasgordijnen >!anfen a R. P. HOGERHEIJDE f prachtige kalkoenen f „De Magneet" JOH. DE VRIES fRIESJT De bazar te Kerkwerve Wie Italië kent, kent Minestrone. Mmm... nu nog lekkerder in Nederland: Minestrone van Knorr. De Knorr koks hebben ook voor dit recept samengewerkt met 600 Nederlandse huisvrouwen. En wat voor u even belangrijk is - Knorr Minestronesoep is vèrse soep. U bent 't die deze verrukkelijke Knorr soep voor de éérste maal kookt! Knorr heeft een héérlijke verrassing samen f 1,38 ZIERIKZEE Otto Dicke sprak voor Ver. van vrijz. hervormden De bekende schilder-tekenaar en illustrator Otto Dicke hield woens dagavond voor de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden alhier in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een causerie over de reis welke hij enige jaren geleden in opdracht van de KLM. maakte naar Japan. Na een welkomstwoord en opening op de ge bruikelijke wijze door ds. J. B. As sendorp vergastte de heer Dicke de zeer goed gevulde zaal op een boei end reisverhaal. Een verhaal waarin de heer Dicke als een even vaardig verteller als tekenaar tal van boei ende ervaringen wist te schetsen, welke hij gedurende een verblijf van zes weken in dit enorme land van grote tegenstellingen heeft opgedaan. Japan is het meest westerse land van het Verre Oosten, met een ge weldige industrie welke volgens vol komen westerse principes is opge bouwd. Men ziet in de straten en straatjes van Tokio behalve de laat ste Parijse mode nog altijd de fraai gedessineerde traditionele kimono's, maar behalve dat wordt men er ook geconfronteerd met een wereld van angst. Als in Japan bij regen de pa rapluutjes omhoog gaan is dat na melijk niet alleen maar voor de re gen, maar vooral ook uit angst voor de gevolgen van die neerslag: be smetting met radio-aktiviteit. Na de verschrikkelijke verwoesting van Hi- rosjima zijn allen in Japan immers nog altijd van dit onzegbare leed doortrokken. Voor Tokio betekende de oorlog een ramp en deze miljoenenstad maakte op de heer Dicke een indruk als van Rotterdam in zijn opbouw. De Japanse hoofdstad is de meest fantastisch verlichte stad. van de we reld en behalve dat: beweeglijk, druk en gezellig. Als tekenaar stond de heer Dicke bij de bevolking in zeer hoog aanzien. Tekenen is voor de Japanner voor groot en klein dan ook nog altijd een heilige daad. De tekentraditie staat dus zeer hoog aangeschreven. Er is ook grote be langstelling, vooral bij de jeugd, voor de westerse moderne en klassieke muziek. De warenhuizen zijn gonzende bij enkorven die behalve alleen maar „business" kennelijk voor de bevol king van de grote stad ook van grote opvoedkundige waarde zijn gelet op de programma's welke bijvoor beeld op muziekgebied avond na avond worden geboden. Zeer gecul tiveerd is ook de fotografie. Als kun stenaar was de heer Dicke tijdens zijn reis in dit boeiende land vooral geboeid door de typisch Japanse za ken als het worstelen en de badge- woonten, welke voor de westerling een sensatie apart vormen. Op losse wijze, als met de teken- stift in de hand, schetste de heer Dicke voor een aandachtig gehoor een boeiende compositie van dit bij zondere land, waarbij hij er zeker ook in geslaagd is de Japanse mens kenbaar uit de verf te doen komen. Dit was mede te danken aan de ver toonde kleurendia's, waarmee het gesproken woord nog eens sfeervol werd geïllustreerd. Gew. afd. Zeeuwse C.B.T.B. vergaderde te Zierikzee „We staan nog maar aan het begin van een evolutie. Ook de ontwikke ling in het buitenland toont aan dat de zelfbedieningszaktn en super- markts hand over hand toenemen. In twee jaar tüds is bijvoorbeeld het aantal van dergelijke zaken in West- Duitsland met honderd procent toe genomen. Met name vcor de assor timentsverbreding belangrijk voor afzet van greenten en (met name) fruit is dit van grote betekenis". Op de in het „Huis van Nassau" ge houden vergadering van de geweste lijke afdeling der Zeeuwse C.B.T.B. wees op dit verschijnsel de heer J. van Kampen, direkteur van de vei ling der „Z.II.E." in het kader van zijn causerie over: „De afzet van groenten en fruit in verleden en toe komst". Doel van de kweker is uiteraard te komen tot vergroting der afzet mogelijkheden en het warenhuis wordt in zijn nieuwe vorm aantrek kelijk voor de verkoop van groente en fruit. De supermarket wordt in dit verband binnen afzienbare tijd zeer belangrijk en vooral in de nieu we stadswijken is dat al te zien. Het gaat bij de genoemde produkten om het „met het oog kopen", dat wil zeggen de koper „ziet aan wat voor ogen is" en kijkt veel minder dan vroeger naar de prijs. Het publiek koopt vlotter en gemakkelijker. Spr. wilde zijn gehoor „inpompen" veel meer aan de markt te denken. Dit geldt zowel voor de landbouwers, de groentekwekers en de kwekers van hard- en zacht fruit. Het gaat bo vendien om het „geconcentreerd aan bieden" en niet in eerste instantie om het individuele belang. Geen speculatieve gewassen Volkomen fout is het thans zich nog te zetten aan de verbouw van spekulatieve gewassen. Ter vergro ting van de bedrijfseconomische mo gelijkheden gaat het om grotere ri- sikospreiding en in dit kader past geen speculatie. Temeer niet om de geringere kans uit de put te komen, als men er eenmaal in terecht is ge komen. Als voorbeeld nam spr. ook nog de aardappelen. „We geven de winstkansen aan anderen over", al dus spr., „wij concentreren ons bij de afzet onvoldoende". Het gaat zo besloot hij tenslotte bij het produceren om er beter van te wor den en georganiseerde afzet is in dit opzicht een zeer belangrijke zaak. Tevoren was het woord gevoerd door de heer B. Baijense, assistent van de rijkstuinbouwvoorlichtings- dienst, die sprak over de teelt van tuinbouwgeWassen. De vergadering werd geleid door de vice-voorzitter de heer C. Krabbe. OOSTERLAND Ouderavond o.l.-school Op vrijdagavond 27 november zal de jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere scJhool a'lhier plaats vinden. Wegens verbouwingswerk zaamheden in de Conferentiekamer zal de plaats van samenkomst dit maal het café-restaurant „De Blau we Keet" zijn. Het hoofd' der school, de heer Knuijt, zal in tiet jaarver slag de lotgevallen der school mede delen, terwijl 'er odk een bestuurs verkiezing zal worden gehouden. Verder staat er een interessante le zing op het programma, te houden door de heer Pomp, over 'het B.L.O.- ornderwijs. Gemeente-avond Ned. Hervormde Kerk Voor de gehouden gemeente-avond van de Ned. Herv. Kerk hier ter plaatse, die plaats vonid onder lei ding van ds. Groenewegen Jr. was de belangstelilinig mati'g. Verschillen de huishoudelijke zaken kwamen ter sprake, terwijl in de vakature M. van 't Hoff Jac.z. als ouderling werd gekozen de lieer MattJh. Bal Pz„ en als diaken in de vakature W. P. Noordam, de heer W. van den Bos. De kinderpostzegelactie De kin der postzegel- en kaarten actie, die werd gëhouder. door de leerlingen van de opehbare lagere school alhier is wel een succes ge worden. De 21 deelnemende kinderen brachten samen het prachtige be drag van niet minder dan f 538,75 bijeen. Een dankwoord voor deze ge slaagde actie mag zeker ndet achter wege blijven. SIRJANSLAND De Kinderzegelactie De heer A. Heule, hoofd der open bare lagere school deelt mede dat de door zijn leerlingen gevoerde ver- koopaktie van kinderzegels en prent briefkaarten, heeft opgebracht de som van f 196,25. Man plotseling overleden Werkend op het land van gebrs. Mol, werd de 66-jarige 'heer J. te St. Philipsland plotseling onwel. De haastig gewaarschuwde'dokter Speel man kon slechts de 'dood van de heer J. constateren. BRUINISSE Vissen op mosselzaad Maandag 23 en dinsdag 24 novem ber waren weer twee dagen in deze maand waarop door alle of bijna alle mosselkwekers naar mosselzaad of grote of halfwas mosselen in de Waddenzee werd gevist, om deze op de vrij gekomen gronden 'in de Wad denzee uit <e zaaien. Opnieuw werd behoorlijk gevangen, 'het is nu maar te hopen dat het opgeviste produkt de winter overleeft. Voor verschil lende kwekers, op wier percelen nog al wat ondermaat geconstateerd wordlt wat de voorraad betreft, is een en ander natuurlijk wel een welkome aanvulling. Geslaagde filmavond Rode Kruis Voor een volle zaal iin het Herv. Verenigingsgebouw, werd maandag avond door c.q. voor de afdeling Bruinisse van het Röde Kruis dé film „Gods Geuzen" vertoond, naar Tiet gelijknamige boek van Jan de Hartog. Burgemeester C. H. van de Linde van Bruinisse sprak een ope ningswoord, waarin 'hij zich geluk kig prees burgemeester te zijn van een gemeente, waar het Rode Kruis zo populair was, maar 'hij achtte het toch nuttig en nodig, dat telkens weer reclame wordt gemaakt voor een instelling, die op zo uitgebreid gebied, zulke nuttig taken verricht. De avond kon worden afgesloten met een batig saldo van .ruim f 70 wat betreft de verloting van diverse nut tige voorwerpen in de paiize. Gezien het groot aantal bezoëkers werd dit saldo wel zo groot dart op meer dan één manier van een geslaagde avond kon worden gespróken. SUCCESJES Personeel aangeboden: Jong echtpaar zoekt werk in of buitenshuis, voor 's zater dags en in de avonduren. Brieven onder nr. 2108, bur. van dit blad. Diversen: Naaimachines, vele merken, vele soorten. Geen steek ri sico. Ga óók naar: Fa. G. J. Wilbrink en Zonen, Korte St. Janstraat 4, tel. 2923, Zierikzee. Nerveus? Gejaagd? Schief- fer's bloedwijn helpt bijzon der snel! Bevat aktief Leci- thine, vitaminen en minera len, werkt biovitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. Sinterklaps-reklameElke tiende koper geven wij een paar dames- of herenpan toffels naar keuze cadeau Damespantoffels, vacht ge voerd, f 8,95; damesschoenen, speciaal voor losse steun, f 27,90. Hage's schoenhandel, Nieuwerkerk, telefoon 416. Nu wordt het. tijd voor een Philips verwarmingsdeken, één- en twee-persoons. Ver krijgbaar bij: M. J. Jonker en Zn., Zuidstraat 2, Haam stede. Een pijp, tabakszak, sigaret tenkoker, enz. De grootste keus in: „De Rookende Moor" Zierikzee. Heden werd vap ons weg genomen onze geliefde dochter, zuster, behuwd zuster en tante CORNELIA LAURINA VERJ AAL VAN DEN HOEK op de leeftijd van 47 jaar Uit aller naam: C. A. VAN DEN HOEK Ellemeet, 25 november '64 Heden overleed te 's-Gra- venhage onze lieve schoon dochter, schoonzuster en tante CORNELIA LAURINA VERJ AAL VAN DEN HOEK op de leeftijd van 47 jaar Familie VERJAAL Scharendijke 25 november 1964 Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje ADRIANA JACOBA (Karin) L. VAN DER SLUIS N. VAN DER SLUIS- SCHOULS Zierikzee, 25 november 1964 Zandweg 3 Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis. CP J dank zij In verschillende breedten te verkrijgen bij I M. J. JONKER zit. - Haamstede :j: Zuidstraat 2 Met schriftelijke garantie altijd loodrecht, de loodveter. In een wip droog! Geen strijken, geen spannen, geen krimpen meer. v v v v f]..;..v. 'X Levensmiddelenbedrijf v „Naast de Beurs" - Zierikzee - Telef. 2848 Voor de Kerstmis en oud- en nieuwjaar: geheel panklaar - f 5,50 per kg Gewicht 2 tot 4 kg om St.-Nicolaas- irilcopen te doen in Nieuwerkerk telef. 265 Bruinisse - telef. 470 Wegens sterfgeval vrijdag de gehele dag gesloten Bakkerij VERJAAL Scharendijke SUCCESJES Personeel aangeboden: Iemand om uw moestuin om te spitten.Brieven onder nr. 2107, bureau van dit blad. Te koop: Luchtbandenwagen, 2 Vz ton, met oplooprem, als nieuw. Joh. P. Kip, Blindeweg 3, Dreischor. Kolenhaard, „Jaarsma". Ha venpark 10, Zierikzee. Bestellingen graag zo vroeg mogelijk, doch uiterlijk vóór zaterdag 20 december! Ook kunnen de bestellingen verzonden wor den door geheel Nederland Een i.g.st.z. „Miele 75" was machine, compleet met wrin ger en afdekplaat. Te bevra gen bureau van dit blad. Biggen. D. Legemate, Zuid hoek, Zierikzee. Te koop gevraagd: Slachtkippen, hazen, konij nen, fazanten, eenden, pa trijzen en duiven. W. Leij- dekkers, Weststraat 1, Zie rikzee. Diversen: S.V.O.W.K. geeft a.s. vrijdag avond te Ouwerkerk haar jaarlijkse toneeluitvoering - Aanvang 7.30 uur. Komt u ook? Geeft hem of haar zo'n mooie „Polly" gasaansteker van f 16,50 of f 18,50 (garantie) uit: „De Rookende Moor", Zierikzee. Wegens huwelijk zijn wij a.s. vrijdag 27 november de ge hele dag gesloten. Molen „De Lely", Scharendijke. Een „Poppell" gasaansteker koop je in „De Rookende Moor", Zierikzee. Sinterklaas-reklame Elke tiende koper geven wij een paar dames- of herenpantof fels naar keuze cadeau He ren jachtmolières, garantie, f 27,90; heren Solexlaarzen, warm gevoerd, f 36,90. Hage's schoenhandel, Nieuwerkerk, telefoon 416. Waar kunt U eens rustig kij ken naar 'n fijn kistje of luxe doos sigaren? In; „De Rookende Moor", Zierikzee. A.s. zaterdag haalt „Ooster- lands Fanfare" weer oud pa pier op. Wilt U het voor ons gereed zetten Dank U Geeft eens een „MOSA" kop en schotel Deze Nederlandse porcelein- fabriek brengt een aparte collectie in een verfijnde kwali teit porcelein. Zeer fraaie decors op exclusieve modellen, maken iedere „dank je wel Sinterklaas" enthousiast. Van f 2,75 lot f 4,50 bij HAVENPLEIN 8-10 ZIERIKZEE Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezel lige stad? Onze eerstvolgende cursus vangt begin januari 1965 aan! Inlichtingen: Direc trice Diaconessenhuis, Park laan 95 A, Eindhoven. Vrijdagavond 7.30 uur: to neeluitvoering te Ouwerkerk in het dorpshuis, te geven door S.V.O.W.K., met bal na. wordt gehouden a.s. zaterdagmiddag en -avond in het Verenigingsgebouw. Opening om 2.00 uur door St. Nicolaas en zijn knechten. Komt en ziet! De aparte en volmaakte smaak van Knorr Minestronesoep gaat uitstekend samen met pittige Parmesan-kaas. De Knorr koks kozen hiervoor één van de fijnste Italiaanse kwali teiten. U krijgt een zakje van deze kaas gratis bij 2 zakjes Knorr Minestronesoep. Profiteer van deze unieke aanbiedfrig!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7