is Zierikzee deelt inde ratiobouw op Schouwen-Duiveland HOOFDPIJNPOEDERS LAATSTE NIEUWS Jongste van Franse vijfling overleden Stormachtig contributie-debat V.V.V. Gemeenteraad Zierikzee De feestdagen naderen Aan Raamstraat komt gymnastieklokaal ZIERIKZEE, 21-11. In aansluiting op de - reeds gepubliceerde - mede deling van het college van b. en w. aan de gemeenteraad inzake de ver deling en de aanbesteding van het bouwvolume voor Zierikzee voor het jaar 1964, deed de voorzitter, mr. F. Th. DUckmeester, op de dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad, mededeling over de zgn. ratio bouw, waarvan ook Zierikzee zal kunnen profiteren. Gelijk bekend heeft ook de gemeente Duiveland reeds besloten deel te nemen aan deze ratiobouw, een denkbeeld van minister Bogaers om - door gezamenlijke aanpak enspecialisering - in bepaalde gebieden de woning bouw te stimuleren. De bouw betreft één soort woningwetwoningen. Met de voorbereidingen van deze systematische bouw is men voor Schouwen- Duiveland reeds een eindweegs begonnen. Met alle gemeenten op het eiland is terzake overeenstemming bereikt. De voorzitter noemde een termijn van drie jaar, waarin op deze speciale wüze driehonderd woningen kunnen worden gebouwd. De periode kan - volgens hem - ook nog wel korter uit vallen. Do heer Dankers vernam tot zijn voldoening dat hot gehele eiland bij deze ratiobouw betrokken is. De voorzitter vulde ten overvloede aan, dat deze bouwmethode voor het eiland een belangrijk groter aantal woningen opleveren zal, dan bij tra ditionele bouw alleen mogelijk zou zijn. Te Zierikzee worden 'het wo ningen als reeds gebouwd in de Ple vierstraat en er komen er minstens twintig. Dat is trouwens het mini mum voor die respectievelijke ge meenten op Sohouwen-Duiveland. De pachters van de buitengronden waarop de kreeftenvisserij wordt uitgeoefend krijgen een pachtprijs- vermindering van twee derde, i.v.m. de - na de strenge winter van '62- '63 - sterk teruggelopen vangstre sultaten. Bcuvv gymnastieklokaal Gelijk reeds eerder in een raads vergadering werd medegedeeld ligt 'het in het voornemen - mede ter uitvoering van het saneringsplan - een gymnastiekiokaiiteit te stichten. Een door de gemeente aangegane le ning voor dit doel is inmiddels reeds goedgekeurd. Hot gymnastieklokaal wordt uitgevoerd in zg. systeem bouw en in de provincie verrijzen er veertien soortgelijke, inclusief de Zieri'kzeose. Hot lokaal zal verrijzen aan de Raamstraat. Wat betreft de grond keurde de raad een met een drietal eigenaren bereikte overeen stemming tot overdracht aan de ge meente goed. Het betreft hier de eigendommen van mevr. Viergever- Bolijn en de heren W. A. Fens en J. Fimmelaar. Besloten werd over te gaan tot aankoop van bedoelde per celen. De heer Leijd'ekker informeerde naar de - met afvalgoederen volge stouwde - schuur ter plaatse van de heer K. en of in dit verband al stap pen zijn ondernamen. Wethouder Koevoets bevestigde dit. Van de eigenaar de fa. J. den Boer zal - op voorstel van b. en w. - het pand Venkel 6 word'en aangekocht, in het kader van de realisering van het sa neringsplan. Aankoop noodsportveld B. en w. zijn van mening dat het noodsportveld voor de toekomst nog belangrijke mogelijkheden biedt en de mogelijkheid doet zidh voor - te gen taxatieprijs - dit terrein aan te kopen van de eigenares mevr. D. M. Constandse-Panny. Het terrein heeft een oppervlakte van 1.48.90 ha. De raad ging akkoord met het besluit tot aankoop. Eveneens kreeg een voorstel tot aankoop van het tegen de Zuidhavenpoort gelegen café met grond aan te kopen van de N.V. Heineken's Brouwerijen Nederland, goedkeuring van d'e raad. Het pand blijkt inmiddels reeds te zijn afge broken. Herbouw van een café te gen de gerestaureerde Zuidhaven poort zou een ontsierend element zijn. Op een vraag van de heer Jon ker deelde de voorzitter mede dat bij niet overneming het café her bouwd zou moeten worden. De aan koopsom zit in het totaalkrediet (met subsidie) voor het Zuid Havenpoort- projokt. De heer de Moor informeer de of en wanneer de weergang naai de kant van de Nieuwe Haven wordt doorgetrokken. De voorzitter merk te op dat zulks inderdaad in de be doeling ligt, maar deze zaak is op het punt van voorbereidingen nog niet rond. De zwaaikom Besloten werd verder tot aankoop van een perceel grond van 40 m2. ter realisering van de zwaaikom aan het Sas. In verband met toekomstige verkoop van een groot aantal ver kopen van kavels grond, gelegen in de uitbreidingsplannen, werden door de raad goedgekeurd voorgestelde „algemene voorwaarden voor de ver koop van gemeentegrond, gelegen binnen 'n uitbreidingsplan". Deze „algemene voorwaarden" beogen een verkorting van de te volgen proce dure. In eigendom werd overgedragen aan de woningbouwvereniging, de grond onder de 36 woningwetwoningen aan de Plevierstraat en 10 garages, als mede van die der reeds gebouwde complexen van 26 en 40 woningwet woningen, respektiervelijk gelegen aan de noordzijde van de Plevier straat en de De Jongestraat, waartoe reeds voorschotten op de betreffen de koopsommen werden ontvangen. Aon de N.V. Timmer- en Aan nemersbedrijf F. den Hartog Zn. te 's-Gravendeel zullen wor den verkocht vier kavels bouw terrein in Malta I (oppervlakte 10.04 are) t.b.v. de bouw van tien premiewoningen en een aan tal garages. Idem aan de Han delsonderneming W. Hagen te Scheveningen vier percelen tot een grootte van 5.90 are. Dc N.V. Bouwfonds voor Ned. Ge meenten wil overgaan tot het bou wen van complexen van respektieve- lii'k 5 cn 4 woningen op kavels, ge legen langs de Caustraat en de Kaersemakerstraat. De raad besloot tot verkoop der kavels met respek- tiovelijke oppervlakten van 940 m2. en 750 m2. De N.V. Bohan te Utrecht wil in Malta II overgaan tot stichting van een complex van 13 woningen, een complex van 12 duurdere woningen en een winkelcentrum. De raad be sloot tot de hiervoor benodigde ka vels in het bouwplan Malta II. Het saneringsplan De heer Simmers vond de bouw in Malta wel verheugend, maar wilde bij vernieuwing de aandacht vestigen op de dringende noodzaak van het maken van een begin met het sane ringsplan opdat daar ook huizen en winkels kunnen worden gebouwd. „De gemeente moet zich tot het uiterste inspannen om de nog beno digde panden in het bezit te krij gen", aldus de heer Siimmers. De voorzitter sprak het raads lid niet tegen, rrtaar beklemtoon de dat gedaan wordt wat nodig is om te pogen de zaak van de grond te krijgen. Hij wees echter op de enorme hoeveelheid voorbereidend werk hieraan verbonden, hetgeen odk zijn weerslag heeft op het werk van de ambtenaren, dïie al zeer bezet zijn. „Dan moeten er maar ambtenaren bijkomen, om althans deze zaak voortgang te doen vinden", repli ceerde de heer Simmers. De heer Dankers wilde nog weten of de Bo- 'han-projekten passen in het oude bouwvolume. De voorzatter zed dat het geheel past in het uitbreidings plan. De heer Dankers zei verder blij te zijn met de wat duurdere wonin gen. De heer Coumou vroeg naar het bouwrijp maken van de grond. De heer Koevoets onderstreepte dat er echt nog niet onmiddellijk wordt gebouwd. Inderdaad gaat het eerst om bouwrijp maken van Malta II, hetgeen een groot karwei is. Andere verkopen De raad besloot verder tot ver koop van een kavel grond aan het Kaaskenswater tb.v. een te bouwen bungalow door de heer W. Hagen te Scheveningen. De N.V. Confectiefa briek v.h. G. S. van Dam Co. be oogt voor een personeelslid een bun galow te bouwen op een kavel bouwterrein langs de Zil'le (Malta II) De raad besloot tot verkoop van deze kavel. Idem t.b.v. een te bou wen bungalow voor de heer D. Eveleens (oppervlakte plm. 775 m2.). Idem tb.v. de heer P. Verhage een kavel voor bungalowbouw bij de Van Veen'laajn. Voor de timmerfa briek van het aannemersbedrijf F. den Hartog N.V. op het oude indus trieterrein is nodig een oppervlakte grond van 2195 m2. De raad besloot een kavel tot genoemde grootte te verkopen aan het bedrijf. Besloten werd verder tot overdracht van een kavel grond voor de 46 woningwet woningen. Reeds eerder is deze zaak geregeld maar er scheen „een kadas ternummer recht getrokken" te moe ten worden, hetgeen de raad door dit besluit deed. De vergoedingen voor de bijzon dere scholen over het jaar 1963 wer den vastgesteld. Tot onderwijzer in vaste dienst aan de p.l.-school werd benoemd de 'heer J. v. Waegeningh. Benoemde is reeds vanaf 20 januari 1964 in tijdelijke dienst. Voorlopige vaststelling vond plaats van de uit gaven voor het openbaar lager on derwijs (eveneens) voor het jaar 1963. Nieuwe begrafenisverordening Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan het nieuwe ontwerp begrafenisverordening. Concept van een nieuwe verordening werd al eer der in d'e raad behandeld, maar toen werd beswrar gemaakt tegen de re latief te groot geachte verhoging van het tarief voor de vierde klas. Deze verhoging is in de nieuwe ver ordening meer in overeenstemming gebracht met de tariefsverhogingen voor de andere klassen. De rondvraag Bij de rondvraag herinnerde de heer Simmers aan een recen't onge luk op het sportpark „Bannink", waarbij z.i. het gebrek aan een tele foonaansluiting pijnlijk werd ge voeld. De voorzitter zeide dat aan sluiting wel is overwogen, maar dat de kosten te bezwaarlijk voor het ge meentelijk budget werden geacht. De heer Doeleman was het wel eens met de heer Simmers. Wethouder Keuning merkte op dat het slacht offer te lanig op het veld heeft moe ten liggen, omdat eerst uit het oudé gebouw een brancard moest worden gehaald. Spr. zeide dat het ongeluk (ongelukkigerwijs) juist viel in de overgangsperiode van de oude naar de nieuwe accomodatie op het sport veld. De voorzitter meende dat in voorkomende gevallen telefoonbezit- ters in de buurt zdker tot hulp be reid zijn. JaarRjksc besparing De heei' Jonker betreurde het dat de olieleveranties voor de gemeente zijn ontnomen aan plaatselijke leve ranciers, maar „uitbesteed" zijn bui ten de gemeente, zonder medeave ten van betrokken leveranciers. „Waar om is aan hun geen prijs gevraagd?" zo wilde hij weten. Wethouder Koe voets wees op de zeer belangrijke olie-afname per jaar door de ge meente, zijnde 80 a 100.000 liter. Een prijsopgaaf werd verstrekt door het Rijksinkoopbureau, hetgeen de ge meente een besparing bleek op te leveren van f 1800 jaarlijks. Wet houder mr. Keuning wees er op dat aan de verschillende maatschappijen wèl om prijsopgaaf is gevraagd. Had de vertegenwoordiger van de goed koper) leverende maatschappij te Zierikzee gewoond, dan was de ver koop inderdaad binnen de gemeen te gebleven. De heer Simmers vond het toch ook niet helemaal correct dat met de desbetreffende leveran cier geen contact is gezocht.' De voorzitter merkte op dat de olie uiteraard door verschil lende maatschappijen wordt ge leverd en die maken de prijs uit. De heer M. C. Doeleman: „We kunnen dan alleen maar betreu ren dat er een Rijksinkoopbu reau is". In het algemeen vond de heer Jonker leveranties van buiten Zie rikzee onjuist. De heer den Boer meende dat de gemeente een ge schikte oplossing zou kunnen vinden in het doen inschrijven voor de le veranties. De voorzitter noemde dit - gezien de zakelijke feiten - een gevoelskwestie, die geen enkele zin heeft. De zaak-Centrale Dienst De heer bij de Vaate kwam nog eens terug op de afwikkeling van de zaak Centrale Dienst, inzonderheid wat betreft 'de kwestie van het ont slag van de heer Leidekker. De voorzitter zei dat deze zaak nog steeds bij de rechter is, zodat hier over thans geen mededelingen kun nen word'en gedaan. Hij meende dat geen prestigekwestie in het geding is; alleen zijn de beide groepen', t.w. de uitgetredenen en de „zittenblij- vers" nog niet tot overeenstemming gekomen. Pogingen van G.S. hiertoe zijn mislukt, zodat uiteindelijk de Kroon zal moeten beslissen. Op een verdere vraag van de heer bii de Vaate inzake het spel „Eén tegen allen" op 13 januari, deelde de voorzitter mede dat de voorberei dingen inmiddels een aanvang heb ben 'genomen. Mevr. v. 'd. Werve- SChouls was uitermate verbaasd ge weest uit de pers te vernemen dat Zierikzee een sïntelbaan zal krijgen. Zij had dit wel graag rechtstreeks vernomen. Het blijkt overigens dlat de zaak niet juist in de krant is ge komen .De bedoeling dat - te beg in-j nen met 1965 - per jaar 100 meter sintelbaan za'l worden aangelegd en dat vier jaar achter elkaar. Hoe deze zaak in de krant is gekomen, kon de voorzitter niet mededelen. „Het is ook voor mij een mystifi'katie". Andere zaken De heer Coumou had estetüsche bezwaren tegen de aangebrachte schoorsteen tussen 'die twee noorde lijke spitsen van de Zuicfhavenpoort De voorzitter noemde het evident dat er stookplaatsen in het gebouw moeten komen. De heer Doeleman vond' de situatie op het kruispunt Mol nog aütijid zeer gevaarlijk en on bevredigend. Teneinde het plaatsen van nog meer borden te voorkomen stelde hij voor dat op de straat een ronlde cirkel met 'kruis wordt ge schilderd, zodat het verkeer - ko mende van de Melkmarkt - (vooral het vreemde verkeer) tenminste weet dat er van rechts ook verkeer ikomen kan. Mr. Keuning wees n'Og op de geringe poliitiebezettang. De voorzitter zegde toe deze zaak nog eens te zullen bezien. HAAMSTEDE „Schoentje-zetten" op grote schaal HAAMSTEDE, 25-11. We leven weer in de tijd van „sdhoenzetfen", hetgeen voor vele kinderen een ademloze spanning teweeg brengt, want men weet van tevoren maar nooit wat Sint of zijn knechten in de schoen deponeren. Het eeuwenoude „schoentje-zot ten" was aanleiding voor do heer W. J. Goudzwaard, die het Geschenken- Ihuis in Haamstede exploiteert, om d'it eens in het groot te gaan doen. Hij gaf via een vouwblad ruchtbaar heid aan zijn plan en vanaf 23 no vember mocht ieder 'kind in Haam stede en Burgh het schoentje zetten op een hiervoor gereed gemaakt deel Ln het grote pand. De eigenaar had wel op wat toeloop gerekend doch een dergelijke massale schoenen-in vasie overtrof toch wel zijn stoutste dromen. Niet minder dan 325 schoen tjes, variërend van een flinke kuit- laai's via een gymschoen tot zelfs het 'kleinste maatje pumps werdén in carré opgesteld. Later moest de schoenenmassa wat nauwer gezet worden want het weid al te 'bar. Woensdagmorgen om half acht stoniden de eerste kinderen al voor de deur, die om acht uur geopend zou worden, te wachten en precies op tijd begon de stormloop. Gelukkig was er een nummer-systeem inge voeld, anders waren de moeilijkhe den legio geweest. Nu kreeg iedereen de. schoen met wat er in netjes te rug en de prafletisohe geschenkjes die er in zaten, waren wat welkom. Najaarsvergadering Alg. Sportver. „Brouwershaven" BROUWERSHAVEN, 25-11. Dins dagavond hield de algemene sport vereniging „Brouwershaven" de na jaarsvergadering in hotel Ringelbcrg waarvoor een zeer geringe belang stelling bestond. De voorzitter, de heer P. de Moor, sprak hierover zijn teleurstelling uit en vroeg zich af, nu de afdeling korfbal haar seizoen weer heeft afgesloten en geen enkel lid aanwezig is, of het nog wel zin heeft cm een vergadering te beleg gen. Besloten werd, zulks naar aanlei ding van een ingekomen schrijven, met de aanstaande Pasen geen match tegen een Engels team te spelen. De vergadering ging akkoord om toe te treden als donateur van de scheid- rechtersvereniging en zou het voor gestelde plan om de heer Leo Horn voor sportminnend Schouwen-Duive land een lezing te laten houden graag willen steunen. Na goedkeuring der notulen volgde het financieel verslag waaruit bleek, dat de financiën met een klein batig saldo sluiten. De ver gadering sprak zijn verontwaardi ging uit over het feit, dat Brouwers haven de enige club is op het eiland, die een huur aan de gemeente moet betalen van f 500,per jaar. Andere clubs geven slechts f 250,en krij gen soms nog een gedeelte terug. Ge tracht zal worden om dit op een la ger niveau te krijgen. De bescheiden werden goedgekeurd door de heren J. C. Hanse en A. Gunst. Tot leden der twaalftalcommissie werden ge kozen mejuffrouw B. Duinhouwer en de heren J. M. J. van 't Hof en C. Slager. Met een propagandistisch woord sloot de voorzitter deze ver gadering. Gewonden bij schietpartij in Italiaans dorp NAPELS, 26-11. In het dorp Vis- ciano Di Nola bij Napels openden woensdagavond onbekenden het vuur op een menigte die in optocht door de straten trok om de herkiezing te vieren van de sociaal-democratische burgemeester, zo meldt het Italiaan se persbureau Ansa. Vijfentwintig dorpelingen werden gewond, van wie verscheidene ernstig. De schoten zou den zijn gelost vanaf het dak van een huis. Volgens ooggetuigen be vonden zich daar drie of vier man nen. Een honderdtal politiemannen en carabineri maakt jacht op de da ders. Ingezonden mededeling STAD EN EILAND Waarschuwingsstaking PER ETUI VAN 6 EN 12 flj Bossche veemarkt verwacht 400.000ste DEN BOSCH, 25-11. Woensdag 2 december a.s. verwacht de Bossche veemarkt voor het eerSt in haar .ge schiedenis het vierhonderdkiuizend- ste stuk vee in een jaar. Dat heeft tot nu toe geen veemarkt in west- Europa bereikt. Op goed Bossche wij ze zal van deze gebeurtenis een groot feest worden gemaakt dat zich per optocht van de veemarkt naar het stadhuis zal verplaatsen en waar zoete lieve Gerritje, de eerste boer de beste en de fanfare „De Kikvor sen" aan te pas zullen komen, maar ook om recht te doen wedervaren aan de nationale en internationale betekenis waar deze markt prat op gaat, afgevaardigden van de Neder landse provincies en van de Bene lux. De totale jaaraanvoer van 1964 verwacht men in Den Bosch zal op 431.000 stuks komen. Film over slavernij ROME, 25-11. De film „Er bestaan nog slaven" van Roberto Malenotti, een documentaire over slavernij in hot nabije oosten en Afrika, heeft het misnoegen gewelkt van de Arabische Li'ga, die de rolprent ifn Afrika en in alle aangesloten landen arerboden wil zien. Het Egyptische blad „Aoh- bair El Jom" ziet die film als „een nieuwe Zionistische aabic". ZIERIKZEE Jongen struikelde en vief in haven Het 7-jarig zoontje Robbie van de familie V. uit de Plevierstraat viel gisteren (woensdag)morgen om streeks half negen in de Oude Haven toen hij met enkele vriendjes op weg naar school lopende over de haven- rand struikelde. Op het hulpgeroep van het knaapje kwamen verschil lende mensen aangesneld. Het ge lukte de juist passerende heer Joh. D. C. B. met een dreg, welke door de heer G. van W. uit de Paardenstraat was gehaald, de angstige Robbie weer op het droge te krijgen. De jongen werd binnengebracht in „Mondra- gon" en van droge kleren voorzien waarna hij per auto naar huis werd gebracht. Dankzij deze snelle hulp heeft Robbie van dit natte pak het was hoog water geen nare ge volgen ondervonden, maar niettemin kan dit een Waarschuwing zijn voor de ouders hun kinderen nog eens te wijzen op het gevaar van fietsen of lopen zo dicht mogelijk langs het water. Dit heeft reeds vele malen tot ongelukken geleid. BROUWERSHAVEN: De komst van Sint In 'tegenstelling tot eerder (gepubli ceerde berichten zal St. Nikolaas a.s. zaterdagmiddag niet om twee uur maar om drie uur per 'boot de (haven binnenkomen. 200 gijzelaars bevrijd door Belgische para's LEOPOLDSTAD, 26-11. Belgische parachutisten hebben vanochtend bij het aanbreken van dc dag in de Kon golese stad Paulis een 200 gijzelaars bevrijd. Dit is meegedeeld door ie mand van dc Amerikaanse ambas sade in Lcopoldstad. van Belgische artsen BRUSSEL, 25-11. - De Belgische ziekenhuisartsen zullen vrijdag een waarschuwingsstaking van een dag houden, zo heeft hun nationale vak bond woensdagavond bekend ge maakt. Dit gebeurt uit protest tegen een onlangs aangenomen wet waar door volgens de artsen hoge kosten en lage inkomsten zijn ontstaan. Zij willen ook meer zeggenschap in het bestuur van de ziekenhuizen. Onge veer de helft van de 12.000 Belgische artsen werkt minstens een deel van hun tijd in de ziekenhuizen. In april staakten de artsen zeventien dagen lang uit protest tegen een nationale ziekteverzekeringswet, die volgens hen de inkomsten der artsen be snoeide. Op 25 juni werd tenslotte overeenstemming bereikt. Dc feestdagen naderen weer. On danks allerlei triest nieuws en kran ten vol menselijk leedmaakt men zich overal weer op de feestelijke decembermaand in te gaan. In de steden betekent dit vele vaak kleur rijke verlichtingen en al is dat alle maal maar de buitenkant van de zaak, feeëriek is het zeker allemaal wel. PARIJS, 25-11. Eén van de Franse vijfling, het jongetje Jean-Luc, is gestorven, zo meldt het Franse mi nisterie van volksgezondheid. Jean-Luc werd als laatste gebo ren. Hij was zo zwak, dat men hem niet durfde te wegen en 'hij heeft steeds met ademhalingsmoeilijkhe den te kampen gehad. De toestari-d van de andere vier kinderen wordt onveranderd ge noemd. SPORT BILJARTEN Competitie gestart distrikt Sch.-Dwivelaiid Met de wedstrijden tussen Renesse en VOG en die tussen OKK en De Drie Schapen is de competitie voor teams van het district Schouwen- Duiveland der K.N.B.B. gestart. VOG toonde zich bij de duinbewoners op overtuigende wijze de sterkste ter wijl te NieuwerkePk OKK aan het langste eind trok tegen De Drie Schapen. Renesse-VOG 0-7: J. Berrevoets- W. Kraimer 0-2, J. Vasseur-L .Koster 0-2, L. C. Harise-J. L. de Hooge 0-2. OKK-De Drie Schapen 5-2: M. Lems -A. Overwcel 2-0, L. van Popering- J. L. Bra'ber 2-0, W. Kesteloo-A. Dorst 0-2. Pleidooi voor Europees rijbewijs BERN, 26-11. „Wij zullen ten spoedigste moeten komen tot méér uniformiteit in het han teren van een straf, die ter bestrijding van de alom toe nemende verkeerscriminaliteit in de vorm van bewuste risi co-schepping het meeste in druk op de weggebruiker maakt, nl. ontzegging van de rijbevoegdheid. Hiervoor is nodig, dat wij in Europa één uniform rijbewijs invoeren, dat ook voor in het buitenland ge pleegde verkeersmisdragingen kan worden ingetrokken en welke intrekking Europese uit werking heeft en niet uitslui tend in het eigen land werkt", aldus mr. J. C. Hoortman, adj. directeur van het Verbond voor Veilig Verkeer. BURGH-HAAMSTEDE BURGH, 26-11. Tydens de gisteren (wcensdag)avond in hotel Bakker te Burgh gehouden algemene vergade ring van de V.V.V. Burgh-Haamstc- de is de discussie naar aanleiding van het bestuursvoorstel om te ko men tot een drastische contributie verhoging nogal hoog opgelopen. In het bijzonder dc heer dr. II. J. van Zuijlen, direkteur van de R.T.M., verzette zich heftig legen het betref fende voorstel, in het bijzonder te gen dat gedeelte tengevolge waar van dc contributie voor hotels, cam pings cn pensions met niet minder dan 250 procent omhoog zouden gaan. Het is evenwel zover niet geko men want de heer Van Zuijlen wist na een heftige discussie van wel on geveer een uur lang het zover te krijgen dat het bestuur het voorstel tot deze drastische verhoging terug nam. De kwestie kwam tot een op lossing met de aanvaarding door de vergadering van een nieuw bestuurs voorstel om de contributie voor ge noemde categoriën te verhogen met 50 procent. Dit betekent dat de ver hoging voor de hotels, campings en pensions evenveel zal gaan bedragen als voor de middenstandsbedrijven. Voor laatstgenoemde categorie was men namelijk reeds eerder akkoord gegaan met een centje bij van 50 procent. Overigens heeft een en an der tot gevolg dat een nieuwe be groting zal moeten worden opge maakt. Nader vernemen wij dat de verhoging ad 50 procent ook zal wor den toegepast op de zogenaamde ba siscontributie. Naar de heer Van Zuijlen in deze vergadering kenbaar maakte zal hij heden (vrijdag)avond ook aanwezig zijn <in de vergadering van de V.V.V. te Renesse, waar eveneens een con tributieverhoging aan de orde zal komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2