Een „zonderling" schiep sprookje aan bergvoet Merkwaardige monumenten langs meer Drink real American Cola Weer aardbeving in Skopje Opzienbarende opwinding over een naam Vreedzame taal uit Moskou De Keniiedy-ronde MÜNCHEN, 21-11. De „Keizer van de Wendelstein" noemen de bewo ners van het Britse bergdorp Fisch- bachau de 70-jarige Johann Wei- zenegger, die als zonderling en men senvriend een toeristenattractie vcor de hele omgeving geschapen heeft: een vreemd sprookjesland aan de voet van de majestueuze VVendel- steln-top. Johann Weizenegger was de zoon van een arme ALlgëuer bergboer, toen hij in de eerste wereldoorlog een schot door zijn ene long kreeg en in de zuivere berglucht van Fisch- bachau genezing zocht. Daar hij door zijn oorlogsverwonding geen zwaar boerenwerk meer kon doen, opende hij 'n kiezelgroeve, die spoe dig zo goed liep, dat Weizenegger ook in Fischbachau een stuk grond kon kopen om er een kiezelgroeve te vestigen. Het geluk van de vlijtigen stond aan zijn zijde, want toen hij met zijn vijftig medewerkers binnen vier maanden een groot terrein had uitgegraven en in de kiezelgroeve water kwam te staan, maakte hij er eenvoudig weg een kunstmatig meer van, het Wolfsmeer. De naam heeft het meer te danken aan een wolve- klem uit de 12e eeuw, die in het kie zel gevonden werd. Beroemd werd het meer pas enige jaren later, toen bleek, dat de mod der, die zich in het water bevindt, 'n sterke geneeskracht bezit. Zo dik wijls hij tijd had, bouwde Weizeneg ger de inrichtingen rond het meer verder uit. Cabines, speeltuinen, een restaurant en een eigen straat ont stonden zo in de loop der jaren. „Keizer van Wendelstein" werd Jo hann Weizenegger pas, toen hij be gon, het terrein rond het Wolfsmeer met zelfontworpen, merkwaardige bouwwerken te verfraaien. Eerst bouwde hij een openluchttheater, dat met de berg op de achtergrond een sprookjesachtig décor voor het Boerentheater uit Tegernsee en an dere toneelgroepen bood. Hoewel Weizenegger het metse laarsvak nooit geleerd en zijn leven lang nog geen boek gelezen heeft, bouwde hij het openluchttheater zo danig tegen de berg, dat de uitste kende akoestiek door experts uit de hele wereld bestudeerd en bewon derd wordt. Van Beierse volksstuk ken tot Hofmannsthal's „Jedermann" wordt hier alles gespeeld, wat in een openluchttheater kan worden geënsceneerd. Zelfs een film werd hier vertoond. Nieuwe monumenten Langzamerhand kwamen hier ge durende de zeer lange wintermaan den nieuwe „monumenten" en „bouwwerken" bij, totdat het sprook jesland van de „Keizer van Wendel stein" zich in zijn huidige vorm pre senteerde. Zeer trots is Weizenegger op zijn miniatuurslot, waarvan de ingang door een twee ton zware ste nen deur afgesloten is, die na een druk op een knop vanzelf opengaat. Binnen in de burcht bevindt zich naar men wel mag aannemen het merkwaardigste museum ter we reld: in de steen tij dkamer met een stenen bed, waarop een berenvel, pleegt Weizenegger ook thans nog dikwijls te slapen. In de achterste vertrekken ziet men oude stormklok ken, munten uit drie eeuwen, Ro maanse en Gotische huisaltaren, een schaakbord van Braziliaanse vlindervleugels en middeleeuwse goud weegschalen, oeroude kachels en wapens uit bijna alle tijdperken van de geschiedenis, zowel uit het antieke Griekenland als ook uit het rijk der Azteken en uit het Tsaristi sche Rusland. Tijdens wereldreizen, die de „Kei ler van Wendelstein" met zeer wei nig geld meestal te voet of liftend maakte, bracht hij zijn curieuze an tiquiteiten bijeen. In de openlucht staan overal oude kanonnen, en in de monumenten, die hij de vreemdsoor- tigste namen, zoals bijvoorbeeld „Vroegere welstand", „Zondeval" ■A „Arbeid en vrede" gaf, zijn tal rijke historisch kostbare vondsten ondergebracht. In de grot van een miniatuur-kapel („Geloof" genoemd) geldt een prachtige middeleeuwse Madonna als het kostbaarste stuk. SPOKT Burgh gebruikte kansen tegen Kruislaiul (5—1) De Burgh-aanhang, nog diep ge schokt door de slechte wedstrijd te gen Zierikzee, kon zondagmiddag juichen, want het hoog geplaatste Kruisland ging mot 5-1 ten onder. Het spelpeil was niet groots, doch de groen-witten hebben van de kansen oen zeer behoorlijk gebruik gemaakt En kansen waren er vele, want in de achterhoede van de oranje-zwar ten boterde het deze middag niet. Toon Rijnberg speelde rechtsbuiten, waarin hij toch meer op zijn plaats is. Rini Dijkman bezette de links buitenplaats en deed dat zeer be hoorlijk. Vanaf die plaats doelpunt te 'hij driemaal. Het veld was zeer glad en beide ploegen hadden er hinder van. Burgh stuwde Kruisland in de achterste stellingen. In de 5e minuut benutte Rini Dijkman een pass van Kees Rijnberg zeer beheerst (1-0). Direct daarop forceerde Kruisland twee corners die niets opleverden. Een 'kogel van Toon Rijnberg kon keeper Obels wegvuisten en toen vo'lgde een 10 minuten spel waarin de achterhoede van Burgh in een Kruisland-overwicht het zwaar te verduren kreeg en het geluk was volledig aan (hun zijde. Zelfs kon Jaap Rijnberg de bal van de verla ten 'doellijn trappen, waarna Houte pen op de lat schoot. Een vrije trap nam Jansen, maar de'kogel vloog via de paal naast. Toch ontworstelde de Burgh-verdediging ziah uit deze im passe en het was weer Rini Dijkman die tegen de verhouding in de voor sprong op 2-0 'bracht. Keeper Obels had dit schot toch wel kunnen ke ren. Een vreemd doelpunt voor de groen-witten, gescoord door Joop Hanse bracht Burgh op rozen (3-0). Toch zaten er hier en daar doornen en bijna prikte Houtepen de bal in het Burgh-doel doch rakelings suis de .de bal naast. Na de rust ongeveer hetzelfde spelpeil met een praktisch onneembare Burgh -verdediging. Toon Rijnberg brak opeens door. keeper Obels liep hem tegemoet, doch liep snel terug en kon de hoge bal over de la't tippen. Burgh werd beduidend sterker en ook nu kwam een doelpunt aan de andere zijde toen Schoonaard zich op een 'hoog balletje van Houtepen verkeek (3-1). Nog even kwam Kruisland voor het Burgh-doel, dodh Schoonaard stopte een kogel van Janssen's keurig. Een buitenspel-doelpunt van v. Gastel werd afgekeurd. Kort voor tijd twee Burgh-'doelpunten binnen vijf minu ten. Eerst ging Nico v. d. Graaf ach ter de bal aan (4-1) en toen nam Rini Dijkman de bal ineens op zijn söhoen en dit bracht 'de eindstand op 5-1. Zondag a.s. speelt Burgh uit tegen N.V.S. in Nieuw Vosmeer. Dreischor won weer van Kruiningen, nu met 5—0 In de eerste helft zag het er niet naar uit dat Dreischor zo'-n duidelij ke overwinning op Kruiningen zou gaan 'boeken, want mét de rust leid den de blauw-witten nog maar met 2-0. Beide ploegen telden twee in vallers. De wedstrijd was nog slechts 5 min. .bezig toen de Vlieger via rechts wilde voorzetten. Doelman Brandt kreeg de bal edht'er niet on der controle en werkte de bal zélf. adh'ter de doellijn (1-0). Blij met deze onverwachte treffer kwamen de 'blauw-wibten flink opzetten. Na 10 min. opnieuw een doelpunt voor Dreisdhor door de Vlieger. Hij kreeg Ingezonden mededeling Meer armslag gewenst voor woningbouw-corporaties BEN HAAG, 21-11. De Neder landse woningbouwcorporaties die nen meer armslag te krijgen. Ze moe ten niet worden beschouwd als in stellingen die uitsluitend hun werk vinden in de bouw van woningen voor de economisch zwakste groepe ringen. Ze moeten volledig kunnen deelnemen aan de activiteiten op het gebied van de volkshuisvesting, eventueel ook daar waar op com merciële basis reeds een voorziening plaats vindt. De maatregelen die hun een volle dige ontplooiing mogelijk moeten ma ken, dienen zowel in als buiten het financiële vlak te liggen. De corpo raties moeten een duidelijk belang krijgen bij de resultaten van hun be drijfsvoering door versterking van hun financiële positie en verruiming van de beheersvrijheid. Tevens zal het nodig zijn dat de interne struc tuur van de corporaties wordt aan gepast, evenals de inrichting van het bestuur en de verhouding tussen de bewoners en het bestuur. Rapport Dit zijn enige conclusies uit het rapport dat de op 31 oktober 1958 in gestelde commissie-De Roos thans heeft uitgebracht aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid. Het rapport beoogt dat als de zelfstandigheid van de corporaties wordt opgevoerd en ze hun activi- teilen gaan verbreden, er een nau we samenwerking zal moeten ont staan, zowel tussen de corporaties onderling als tussen de corporaties en de landelijke federaties. De commissie is van mening dat er altijd een algemeen toezicht van de overheid gehandhaafd zal moeten blijven. Ze stelt verder dat het es sentiële probleem bij het verschaf fen van reële zelfstandigheid aan de corporaties is, het niet kunnen be schikken over toereikende eigen geld middelen. Er is daarom een finan ciële sanering nodig. De financiële positie van de corporaties moet zo danig worden versterkt, dat ze in staat zijn individueel of gezamenlijk nun bezit in stand te houden en te verbeteren. De corporaties moeten bovendien de risico's kunnen dragen die uit de exploitatie van het bezit voortkomen. de bal goed aangegeven van r.h. Boogerd en zijn schot was niet te houden (2-0). Het liep goed in da Dreischor-aanval. Jammer was dat Lodewijk zijn been bezeerde, maar dat was voor 'hem .geen reden de strijd te staken. Een 'kwartier later sdhoot Klompe tegen .de doelman aan. V. d. Bos miste door hoog over te lepelen een mooie 'kans en de gasten kwamen nu sterker opzet ten. Mét 2-0 werd gerust. A'l snel na de .hervatting kon Dreischor weer juichen toen J. v. d. Bos snel en han dig door de geel-zwarte verdediging gleed en doelman Brandt 'het nakij ken 'gaf (3-0). Dreisdhor 'bleef de be tere ploeg en Kruiningen faalde, vooral in Ide aanval, volkomen. Toen Boogerd goed opdrong en juist op tijd doorspeelde naar Lodewij'k wa's het weer raak (4-0). Kort voor het einde deponeerde Klompe nummer vijf in de touwen (5-0). Zodoende won Dreisdhor dit seizoen voor de tweede maal van Kruiningen. VOETBAL Zierikzee II-Kwadendamme I 4-0 De Zierikzee-reserves behaalden een verdiende overwinning. Door rechtsbinnen Meier werd 't al spoe dig 1-0, in de 35e min. scoorde de zelfde speler opnieuw. Na de rust startte Zierikzee met goede voorne mens, uit een afgemeten voorzet van de goed debuterende rechtsbuiten Verwest schoot linksbinnen Moelker na 35 min. hard in (3-0). Na 8 min. wa's het 'al 4-0, wederom door de attente Meier. De gaslten kregen daarna enige kansen, die steeds op de goede doelman van der Wekken strandden. Ook uit'de meerdere kan sen die de thuisclub nog kreeg, kwamen geen doelpunten meer voort. Eindstand 4-0. De Zuidafrikaa-nise minister van buitenlandse zaken, Muller, vloog zondagavond naar Parijs en daarna naar Engeland, aldus is van diplo matieke zijde in Pretoria vernomen. SKOPJE, 21-11. In het vorig jaar door een aardbeving geteisterde Skopje renden in de nacht van vrij dag op zaterdag opnieuw mensen hun huizen uit, toen de stad door een krachtige aardschok werd getroffen. Er werd geen melding gemaakt van schade. Het was de 589ste aardschok in het gebied van Skopje sinds vorig jaar juli, toen de stad voor een groot gedeelte weid verwoest. Incident aan grens van Cambodja en Z.-Vietnam PHNOM PENH, 20-11. Het Cam- bodjaanse ministerie van buiten landse zaken heeft vrijdag meege deeld, dat een Cambodjaanse pa trouille in gevecht is geweest met Zuidvietnamese militairen. De Zuid- vietnamezen ter sterkte van twee gevechtsgroepen waren Cambodja binnengedrongen in het Kompon- grau-district. Nadat de Cambodjaanse militairen versterking hadden gekregen, had den de Zuidvietnamezen zich met medeneming van hun gewonden op Zuidvietnamees gebied teruggetrok ken. Mieren in ziekenhuis te Amsterdam AMSTERDAM, 21-11. In het Am- sterdamse Burgerziekenhuis heerst op het ogenblik een mierenplaag. De chef van de technische dienst, de 'heer N. W. Blom, beeft de afgelopen week verschillende keren geprobeerd een' specialist in zuLveringswerken uit het Gooi, die voor dergelijke ge vallen aan het ziekenhuis verbonden is, naar de hoofdstad 'te laten komen. Deze was echter in Limburg en kon onmogelijk voor het begin van deze week aan het verzoek voldoen. De mieren hebben in tunnels, waardoor onder meer de verwar mingsbuizen lopen gunstige omstan digheden gevonden voor eën snelle voortplanting. Op zoek naar voedsel lopen zij in keuken, gangen en zie kenkamers rend. Een vierduizend tal betogers heeft zendag prikkeldraadverspei-ringen en politie-afzettingen doorbroken, waar na zij optrokken naar het regerings gebouw, om te betogen voor een af treden der Zuidvietnamese regering. VOETBAL K.N.V.B. District 'Zuid I 4e klas G: Burgh-Kruisland 5-1; Halsteren-Zierikzee 3-1; Oude Molen -RKF'C 2-2; Vosmeer-Schutters 1-2; S.C. Gastel-NVS 2-1; Nw. Burgvliet - DIVO 2-1. Afdëling Zeeland Z ondageompeftdtie le klas B: Dreischor-Kruimngen 5-0; Zierikzee II-Kwadendamme 4-0; Partijzen-Renesse 2-3; Hansw. Boys- Zomnemaire 14-3; Rbbur-Luctor 1-1. 2e klas C: Dreisdhor II-Burgh II 1-14; Renesse II-Zonneinaire II 12-0; Zierikzee III-SVOWK 2-2. Zaterdagcompeti'tre le klas: MEVO-Beren 1-0; Bruse Boys-Kapelle 1-3; Wemeldinge- Mid'delburg 2-0; Hodk-Wolfaartsdijk 4-1; Spuï-Zaamslag 3-3; Nieuwdorp- AZW II 7-3. 2e klas A: SKNWK-Wissenkerke 1-3; Colpl. Boj'S-Veere 0-3; Wolf- aartsdijk Il-Oostikapelle 5-8; Seroos- kerke-K'loetinjge II 0-1. 3e klas A: BrJiaven II-Bruse Boys II 2-1; WIK-MEVO II 5-2; Zeemeeu- wen-SKNWK II 5-2; Zwaluwen II- Zwaluwen 1-7. Junioren Groep A IV: Renesse A I-Zieri'k- zee A II 9-0; MEVO A I-Bruse Boys A I 4-3. Groep B IX: SKNWK B I-Bruse Boys B I 0-5; MEVO B I-Z'ierikzee B II 10-1. Groep B X: Renesse B I-Zwalu wen B I 4-2; Brjhaven B I-Burgh B I 6-1. BILJARTEN Om kampioenschap 3e kl. libre Schouwen-Duiveland BREGENZ (Oostenrijk), 21-11. - Twintigduizend betogers hebben zaterdag een scheepswerf aan een meer by Bregenz bestormd en een plechtigheid, waarbij een schip tc water gelaten zou worden, in de war gestuurd uit protest tegen de naam van het schip. De demon stranten bezetten de scheepswerf en pakten de officiële genodigden hardhandig aan of troffen hen met tomaten en rotte eieren. Ver scheidene politiemannen werden onder de voet gelopen en gewond. De socialistische Oostenrijkse minister van vervoer, Otto Probst, kon de scheepswerf niet bereiken en moest de tewaterlating afgelasten. Het schip werd later door de betogers zelf te water gelaten, waarbij de naam „Renner" veranderd werd in „Vorarlbcrg". (De Oostenrijkse federale autoriteiten hadden besloten het schip naar dr. Karl Renner, de eerste president van Oostenrijk na de oorlog tc noemen, terwijl de autoriteiten van de provincie Vorarlbcrg de naam „Vorarlbcrg" hadden gekozen). DREISCHOR, 21-11. De supporters van de biljartsport 'hebben 'bij het toernooi om het kampioenschap 3e klasse liibre van het 'district Sdhou- wen-Du;iiveland der K.N.B.B., dat in hotel „De Drie Schapen" te Drei schor werd göhouden, van 'een aan tal spannende en aantrekkelijke par tijen kunnen genieten. Bijzonder ver heugend voor Séhouwen-Duiveland wais het wel 'dat 'hét jui'st drie jeugd- 'lëdën van bet distniot waren die in dit gezelschap de boventoon voedden. Di;t waren Piet van Mierlo van „Carambole", Kees Kort van „O.K. K." (vorig seizoen nog kampioen van de 5e klasse) en Jan van Dijke van „B.V.O.". Uiteindelijk was het de 17- jarige Piet van Mierlo die in eigen omgeving op fraaie wijze ongeslagen beslag op de 'kampioenstitel wist te leggen. In de finale-partij moest van Mierlo het opnemen tegen van Dij ke. Hoewel van Mierlo twee punten voorsprong had bij de aanvang van deze partij kon v. Dijke daar zijn al gemeen gemiddelde iets beter was bij winst nog beslag 'leggen op de •kampioenstitel. De start gaf ccn ge lijk opgaande strijd te zien waarbij van v. Mierlo nog van alles mogelijk was. Met kleine maar nuttige series begon v. Mierlo hierna van zijn te genstander weg te lopen om zo on bedreigd te zegevieren. Aan bet sliot vond de prijsuitrei king plaats idoor de secretaris van het district de heer L. v. Popeiühig die o.m. aan de winnaar de kampi- oensmedaiile en de distin ets wissel baker overhandigde. Van de a~uimc collectie prijzen welke voor dit toer nooi beschikbaar waren 'gesteld viel Kort een extra prijs ten deel voor de hoogste serie en v. Dijke voor het boogste partij -gemiddelde. Namens de deelnemers sprak de heer J. Kik woorden van danlk tot de organise rende verenigingen en ide lokaalbou- der voor de wijze waarop zij dit toernooi 'hadden georganiseerd. Do pluim welke ide beer Kik de vereni gingen „De Drie Schapen" en de „Carambole" op de bood slak was terecht zeer zeker volkomen ver diend, daar deze itwee verenigingen in nauwe samenwerking voor een puike organisatie hebben zorg ge dragen. Van Mierlo, die door zijn al gemeen gemiddelde tevens naar de 2e 'klas promoveerde, za'l nu het dis trict vertegenwoordigen op dc ge westelijke kampioenschappen De volledige uitslag ziet cr als mot dc stand 40-38 in het. voordcel volgt urt: P. v. Mierlo, Carambole, Dreischor 14 700 211 26 4.00 3.32 K. Kort, O.K.K., Nieuwerkerk 10 625 194 34 4.76 3.22 J. v. Dijke, B.V.O., Oosterland 10 623 196 22 5.26 3.1*8 J. L. Prummel, B.V. Renesse 8 632 218 22 3.70 2.90 K. J. Bakker, Witite van Haemslcdc 6 638 218 21 4.17 2.93 J. Kik, Witte van Haemstede 4 599 245 17 3.22 2.44 P. v. d. Veilde, B.V.O.. Oosteriand 2 585 235 20 2.85 2.49 A. de Waaij, Carambole, Dreischor 2 539 235 17 3.12 2.29 MOSKOU, 21-11. „Zy die up voel van vriendschap met ons willen le ven kunnen altyd op onze vriend schap rekenen", heeft de eerste se cretaris van de Russische communis tische party, Leonid Brezjnev, vol gens „Tass" gezegd in een rede te Tasjkent. Hij sprak daar ter gelegenheid van de veertigste verjaardag van de stichting van de Sowjetrepubliek Oezbekistan. „Zij die willen werken voor internationale ontspanning en verbetering van de betrekkingen tus sen de landen, zullen in de Sowjet- Unie altijd een begrijpende deelge noot vinden, waarop zij kunnen re kenen. De buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie heeft als belangrijk ste taak het verzekeren van de vre de, noodzakelijk voor de opbouw van het communisme. Wij zullen alles doen om de vriendschap en eenheid van de landen van de socialistische gemeenschap te bewaren. In onze betrekkingen met de kapitalistische landen blijven wij steeds trouw aan het principe yan vreedzaam naast elkaar bestaan", aldus Brezjnev. NEW YORK. 20-11. In een tele gram aan het congres van de Ame rikaanse nationale raad voor de bui tenlandse handel heeft president L. Johnson van de Verenigde Staten verklaard dat het land geen „onher roepelijke overeenkomst" zal sluiten in de onderhandelingen over verla ging van de douanerechten in Gonè- ve de Kennedy-ronde tenzij er een liberalisatie komt voor „de pro- dukten van onze boerderijen en onze fabrieken". De V.S. en „ons" gas AMSTERDAM, 21-11. De Ame rikaanse onderneming Milchem In corporated heeft een Nederlands dochterbedrijf gesticht ouder de naam Milchem Nederland N.V., zo blykt uit het byvoegsel van de Staats courant. De vennootschap heeft een maat schappelijk kapitaal van f 25.000, geheel geplaatst en in contanten vol gestort. Het doel van de nieuwe N.V. is o.m. het vervaardigen cn verhande len van bariet en andere produkten. die noodzakelijk zijn bij het uitvoe ren van boringen naar olie. aardgas enz. De Amerikaanse moedermaat schappij houdt zich op grote schaal met deze produkten bezig. De op richting moet dan ook worden ge zien als een uitvloeisel van de toe genomen belangstelling voor ons land na de aardgas vondsten. Wereldomroep kan nu relayeren op westelijk halfrond HILVERSUM. 20-11. De Wereld- omroep heeft haar capaciteit en be reik belangrijk kunnen uitbreiden door via het Antilliaanse eiland Bo naire 'dagelijks uitzendingen te rela yeren voor Noord- en Latijns-Ame- rïka. Dat gebeurt op 'de middengolf via de krachtigste zenders van een Evangelische-Amerikaanse zender. Nog deze maand wordt tevens een begin gemaakt met relay-uitzendin- gen op de korte golf, waarmee de wereldomroep dan een grootscheeps project tot verbetering van ontvangst vain een 'belangrijk deel der uitzen dingen zal hébben voltooid. Op de middengolf wordt twee uur per dag uitgezonden, op 'de korte golf in to taal zes uur. De wereldomroep heeft met deze Amerikaanse zendermaat schappij een contract van vijf jaar afgesloten voor 'het gebruik van de zender. Daarmee is een bedrag van 1.800.000 gulden per jaar gemoerd. waarvoor de regering inmiddels ihaar fiat heeft gegeven. Dit bete kent dat de begroting van de we reldomroep, die thans ongeveer 7.500.000 gulden bedraagt, met f 1.800.000 zal worden verhoogd. Ambtenaren willen flink wat meer loon UTRECHT, 21-11. De loonsverho ging voor alle werknemers dient zo te zyn, dat zij een werkelyke verbe tering inhoudt. Er is geen reden voor dc opvatting dat er in 1965 op het loongebied weinig of niets mogelijk zou zyn. Als de algemene salarisver hoging in een percentage wordt uit gedrukt, dan zal daaraan een mini mum-bedrag moeten worden verbon den in het belang van de laagstbc- zoldigden. Deze wensen formuleerde de heer A. van Rossen, voorzitter van het Algemeen Comité Overheidsperso neel (een centrale van vijf organisa ties van overheidspersoneel), op een herdenkingsbijeenkomst in Utrecht ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Bij het ACOP zijn aange sloten de Algerrienc Bond van Amb tenaren, de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, dc Nederlandse Onderwijzers Vereniging, de Neder landse Politiebond en de Nederland- Se Bond van leerkrachten bij hel Nij verheidsonderwijs. Heden overleed, nog on verwacht, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PI ETER MAN NI in de ouderdom van ruim 82 jaar. Haamstede: C. DE MUNN1K-MANNI J. DE MUNNIK K. MANNI B. MANNI -AUPERLE C. MANNI J. MANNI-LANDMAN St. Catharines (Canada): P. MANNI T. MANNI-BOOT Kerkwerve: J. MANNI A. MANNI-IJSELDIJK St. Joans Ville (Canada): N. VOS-MANNI P. VOS Heteren M. C. JANSEN-MANNI E. JANSEN Haamstede, 21 nov. 1964 Condoleantie-adres Zandweg 8 De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 25 nov. a.s., des namiddags 2.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, nog onverwacht, tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder HELENA JACOBA VAN OOST wed. van Joost de Jonge in de ouderdom van 77 jaar. J. DE JONGE P. DE JONGE Ouwerkerk, 21 nov. 1964 Zweedsestraat 10 De teraardebestelling zal plaats vinden dinsdag 24 nov. a.s., des namiddags 1.30 uur. De bejaardensociëteit le Ouwerkerk geeft met leed wezen kennis van het overlijden van haar lid HELENA JACOBA DE JONGE-VAN OOST in de ouderdom van 77 jaar. Ouwerkerk, 21 nov. 1964 Tot onze diepe droefheid is, na een smartelijk ge duldig gedragen lijden van ons heengegaan, onze zorg zame en lieve moeder, be huwd- en grootmoeder PIETERNELLA KORTEWEG weduwe van Dingenis van der Wielen in de ouderdom van 78 jaar. Boskoop: N. HEIJMANS- VAN DER WIELEN W. L. HEIJMANS Nieuwerkerk: A. VAN DER WIELEN W. DE BRAAL- VAN DER WIELEN J. J. DE BRAAL JAC. VAN DER WIELEN J. J. VAN DER WIELEN- SOETERS En. kinderen Nieuwerkerk, 21 nov. 1964 Ring 39 De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 25 nov. a.s., des namiddags te 14.00 uur. Tot onze diepe droefheid is zacht en kalm van ons heengegaan, in de ouder dom van 78 jaar, onze schoonzuster en tante PIETERNELLA KORTEWEG weduwe van D. van der Wielen Nieuwerkerk: P. STOUTJESDIJK A. v. d. WIELEN F. J. v. d. WIELEN- STOUTJESDIJ K Voorschoten: H. v. d. DOE Nieuwerkerk: Wed. H. v. d. WIELEN- v. d. VELDE Wassenaar: A. v. d. DOE- v. d. WIELEN H. v. d. DOE 21 november 1964 N.V. ROTTERDAMSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ Veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder Door ziekle van twee van de vier kapiteins kan voorlopig niet met de tweede boot gevaren worden. DE DIRECTEUR.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3