Bij de PiawlD is het goed sparen. Nog wijde perspectieven voor de groenteteelt in Duiveland DEKENS Tuinman zoon „Wereldomroep geen staatsomroep" Jongeman steekt meisje in de rug U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! De verhoging van kleutersclioolgelden a 11 JW BLMrj 1 Coöperatieve landbouw vereniging D.E.S. ÜOSTERLAND. 19-11. Onder pre sidium van de heer II. J. van de Zande vergaderde de coöperatieve landbouwvereniging D.Ë.S. in het café van de heer A. Mol. De voor zitter heette in het bijzonder welkom de sprekers de heren ir. Vellekoop en de heer Markusse beiden uit Goes, verder burgemeester Van Eeten en de nieuwe assistent van de Rtfks- landbcuwvoorlichtingsdienst de heer Vader. In zijn openingswoord besprak de voorzitter de lotgevallen van de landbouw in het afgelopen seizoen en constateerde dat 1964 een bevre digend jaar geweest is. De weersge steldheid was uitermate mooi en de opbrengst van de meeste vruchten enorm. De prijzen waren schomme lend. Van de uien zijn ze momenteel zeer bevredigend terwijl de gladio- lenteelt een teleurstelling is gewor den. Omdat de markt vorig jaar zeer goed te noemen was zijn er dit jaar zeer veel gladiolen verbouwd en aangezien de opbrengst zeer goed was, zijn de prijzen slecht. Een strop voor velen, vooral voor diegenen die de bollen niet voorverkocht hebben. In dit verband wees spreker op het veel voorkomen van nazaaien van de markt dat niet aanbevelenswaar dig is. Een verbetering van de be drijfsgebouwen voor akker- en tuin bouw, zoals aardappelbewaarplaat sen etc., zijn zeer urgent. Spreker betreurde het altijd nog dat de voor genomen bouw van een coöperatieve aardappelbewaarplaats hier ter plaatse destijds geen doorgang kon vinden. „Men heeft toen het ijzer dat heet was, niet gesmeed". Verder kwam het machinepark ter sprake. „Een agrarisch bedx*ijf is geen indus trie", aldus de voorzitter, „de boer is gehouden aan de weersgesteldheid en aan prijsschommelingen. Veel hebben we te danken aan de ver schillende organisaties die de belan gen van hun leden op velerlei gebied behartigen". Be ccntractteelt van verschillende zaden komt meer en meer in zwang en spreker wees de leden op het nut van goede lectuur op dit gebied. Ten slotte kwamen nog verschillende grond- en pachtzaken aan de orde, waarna de voorzitter de vergadering voer geopend verklaarde. De heer Markusse, agrarisch so ciaal voorlichter bij de Z.L.M., sprak vervolgens over bet onderwerp: „Welke veranderingen doen zich voor in bedrijf en gezin". Spreker wees op de veranderingen die zich voltrekken in de agrarische sector. Het is een dynamische tijd en de stroomversnelling, ook in de land bouw, is soms niet bij te houden. Ondernemingsdurf en vakmanschap zijn in het huidige tijdsgewricht on ontbeerlijk. Sommigen zien dit niet in en zij komen achterop. Op den duur zien ze zich genoodzaakt ermee te stoppen, getuige een 150 aanvra gen van kleine landbouwers om be drijf s-beëindiging. Verder kwam ter sprake de omschakeling naar de tuinbouwsector en het grote belang van een goede voorlichting en vak opleiding. „Maak gebruik van voor lichtingsdiensten", aldus spreker, „men helpt U graag". Tenslotte wees hij nog op het belang om met de tijd mee te gaan, omdat het anders niet gaat. De rijkstuinbouwconsulent te Goes de heer ir. Vellekoop belichtte ver schillende facetten van de groente teelt. Op Buiveland, aldus spreker, lig gen wyde perspektieven hiervoor. Een studiereis naar Frankrijk was voor spreker een openbaring en de deelnemers stonden vaak perplex over de uitgebreidheid van de be drijven, die hier werden bezocht. Ook de bloemisterij en de sierteelt passeerden de revue. De voorzitter dankte de beide sprekers voor hun deskundige uiteenzettingen waarop een uitgebreide discussie volgde. Jaarverslag Uit het jaarverslag dat werd uit gebracht door de secretaris, de heer M. J. Zeijler, bleek dat de vereni ging ongeveer 140 leden telt en dat er een drietal nieuwe kunnen wor den ingeschreven. De rekening en verantwoording over het afgelopen boekjaar werd De politieke commissie van de parlementaire N.A.V.O.-conferentie is er woensdag met veel moeite in geslaagd een resolutie over het pro bleem van de kernwapens in de N.A.V.O. op te stellen, zij het zonder concrete goed- of afkeuring van de plannen voor een multilaterale kern macht (M.C.F.). Ingezonden mededeling in zuiver wol en Draion Steeds voor U: De mooiste dessins De beste kwaliteiten De laagste prijzen woninginrichters Mol 19 Zierikzee gedaan door de administrateur, de heer A. Bal. De omzet over het boekjaar 1963-1964 luidde als volgt: kunstmeststoffen 586.363 kg. voor f 108.604,64; zaai- en pootgoed 67.683 kg. voor f 31.784,73; veevoeder 35.775 kg. voor f 15.849,99; vaste brandstof fen 92.250 kg. voor f 15.225,75; oliën en vetten 10.006 eenheden voor f 2.164,87; hout- en ijzerwaren voor f 2.296.60; bestrijdingsmiddelen J.236 eenheden voor f 3.764,37; diverse goederen voor f 2.997,74; droogkosten voor f 10.487,23 en vrachtverschotten f 391,07. Totaal een bedrag van f 191.598,43. Het vorig boekjaar was dit f 171.372,52, dus een vermeerde ring van de omzet van f 20.225,91. De voorzitter dankte de administrateur voor zijn keurig beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heren J. Kwaak en F. Kik bij akklamatie herkezen. Tot lid van de commissie van toezicht werd in de plaats van de heer J. A. Beije gekozen de heer A. Roks en voor plaatsvervangend lid de heer Jan van der Maas. Verklaring van mr, Roosjen: HILVERSUM, 19-11. De voorzitter van d!e Nederlandse Radio Unie, mr. A. B. Roosjen (N.C.R.V.), vindt dat de Wereldomroep onafhankelijk moet blijven. Hij wenst geen staats omroep. Mr. Roosjen verklaax'de dit don derdagmiddag in Hilversum op een persconferentie van de Wereldom roep. Dat het wantrouwen tegen een staatsomroep gefundeerd is, meende mr. Roosjen "met verwijzing naar en/kele buitenlandse ervaringen te kunnen aantonen. Over de financiële verhouding tussen de omroepver enigingen en de Wereldomroep, zei mr. Roosjen dat de omroepverenigin gen over de huidige verdeelsleutels niet ontevreden zijm, hoewel in de toekomst, naar zijn mening, een noodzakelijke correctie mogelijk moet zijn. Zoals bekend, stort de re gering t'hans elk jaar in de pot luis- KIJKERS EN LUISTERAARS DEN HAAG, 19-11. Op 1 novem ber jl. waren bij de dienst luister en kijkgelden 1.798.832 televisietoe stellen aangegeven tegen 1.774.354 per 1 oktober jl. (Lm. 18 november 1.809.929). Er waren op 1 november 2.662.262 - geregistreerde - radiotoestellen te gen 2.658.555 op 1 Oktober jl. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 novem ber 441.433 tegen 444.614 op 1 ok tober jl. DELFZIJL, 20-11. - Zonder enige aanleiding heeft een tot nu toe on bekende jongeman donderdagavond de 13-jarige Geertje Runhart uit de Commandementstraat te Delfzijl met een scherp voorwerp drie steken in de rug toegebracht. Het meisje werd in een long ge raakt en is ernstig, doch niet levens gevaarlijk gewond in een ziekenhuis opgenomen, waar zij is geopereerd. De onbekende vervoegde zich aan de woning, toen het meisje even al leen thuis was en vroeg een fiets pomp te leen. Toen het meisje aan dit verzoek wilde voldoen en zich in de schuur bukte om de pomp te pak ken, bracht de jongeman haar zon der meer de drie steken toe. Zijn slachtoffer wist nog het huis van een in de buurt wonende oom te berei ken. Zij kon slechts een uiterst vaag signalement van de dader geven. Dure boerderijbranden DEN HAAG, 20-11. In september is bij 52 boerderijbranden voor f 3.665.250 scha'de aangebracht. Bij de branden 'kwamen om: twee stie ren, 16 kalveren, 63 mesfcvarkens, 45 biggen, 8.530 kippen en 4.800 kui kens. In augustus werd voor f 2.061.490 sdha'de aangericht bij 35 boerderijbranden. Twee koeien, 18 kalveren, 123 mestvarkens, twee fok- varkens, 18 biggen en 600 slaoh'tkui- kens kwamen om. RECHTSZAKEN Rechtbank Middelburg De rechtbank te Middelburg deed vanmorgen uitspraak in de zaak te gen de thans gedetineerde W. K. S. te Zierikzee, verdacht van het weg nemen van diverse materialen op bouwterreinen, di'e hij bestemde voor een dooa- 'hem 'te bouwen loods. De rechtbank, onder presidium van mr. P. van Empel, veroordeelde S. tot zes maandén gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk en ter beschikking stelling van de re classering. De eis <w€is 'ach't maanden waarvan vier maanden voorwaarde lijk en met aftrek van voorarrest. Politierechter Middelburg De landbouwer H. J. B. uit Kerk- werve stak op 8 september langs de wegkant eer. hoop afval in brand, d'ie bij bij het schoonmaken van de sloot langs zijn bouwland had ver zameld. Omdat bij de 'grasberm nog moest maaien had bij 'de stapel wat verderop gelegd. Dit bad echter tot gevolg dat er een aantal jonge po pulieren met het vuur in aanraking kwam en zwartgeblakerd werd. Er werd aangifte van gedaan en giste ren stond bij voor de Middelburgse politierechter. Hier verklaarde bij dat hij 'het niet met opzet 'had ge daan. In het proces stond echter dat hij in een tegenover de wachtmees ter Ooms afgelegde verklaring ge zegd zou 'hebben dalt de populieren hem bij het maaien steeds in de weg stonden. Dit gaf B. tenslotte ook gisteren toe. Hoewel de officier van mening was dat bet er veel op leek dat de verdachte de boompjes had willen vernielen, of in elk geval in hun groei had willen belemmeren, vond hij geen afdoend bewijs voor zijn schuld en vroeg vrijspraak. De politierechter vonniste conform. tergelden een bedrag dat gelijk is aan de laatste goedgekeurde begro ting van de Wereldomroep. Mr. Roosjen sprak de wens uit dat de samenwerking tussen N.R.U. en Wereldomroep zal worden verste vigd. Ingezonden mededeling Moskou wil vreedzame samenwerking De „Pravvda" voor gevvaar- MOSKOU, 19-11. heeft er donderdag schuwd, dat zij, die gekant zijn tegen vreedzame coëxistentie, in de steek gelaten kunnen worden door de ar beidersmassa. In Moskou meent men dat deze waarschuwing gericht is tot de Chi nezen. Men meent er ook uit te kun nen concluderen dat de Russische en Chinese leiders, die de vorige week in Moskou overleg hebben gepleegd, er niet in geslaagd zijn om de ideolo gische kloof tussen Moskou en Pe king nauwer te maken. De „Prawda" sprak ook vol lof over de .klassenstrijd" in de kapita listische landen. De Chinezen hebben in de afgelopen jax*en de betekenis van de klassenstrijd in de westelijke landen nu niet zo hoog aangeslagen. Bezwaren tegen Britse M.L.F.-ideeën PARIJS, 19-11. Van Westduitse en ook van Nederlandse zijde zijn donderdag in de parlementaire con ferentie van de NAVO, die deze week in Parijs wordt gehouden, ernstige bedenkingen geuit tegen de denk beelden van de nieuwe Britse la- bour-regering ten aanzien van een NAVO-kernmacht onder gemeen schappelijk beheer. Tijdens een politiek debat, dat zich vrijwel geheel tot de plannen voor een multilaterale kernmacht be perkte, waarschuwde dr. Jager, vice- voorzitter van de Westduitse Bonds dag en voorzitter van de Bondsdag commissie voor defensie ervoor, dat de Bondsrepubliek niet akkoord zou kunnen gaan met de huidige plan nen voor een groep schepen met ge mengde bemanning, uitgerust met Polarisraketten, als die vloot zou worden overschaduwd door een zui ver nationale bijdrage van Bi'itse kexTiwapens. Lastigheidjes in het Europese parlement DEN HAAG, 19-11. Volgende weck zal 't Europese parlement in Straats burg een aantal moeilijke vraagstuk ken behandelen. Uit kringen van Ne derlandse afgevaardigden wordt ver nomen, dat men sceptisch staat te genover een besluit tot vestiging, dat de sluitpost moet vormen voor de materieel reeds aanvaarde fusie der executieven der Europese lichamen. Het feit dat de Franse graanexport naar landen buiten de gemeenschap (b.v. China) voor plm. 45 px-ocent door West-Duitsland en Nederland wordt gesubsidieerd via het Euro pese oriëntatie- en gax*antiefonds, zal de tongen zeker in beweging zetten. Ook het vx-aagstuk van de subsidië ring voor het verbeteren van (markt structuur in enkele landen wox-dt, vanwege de te geringe middelen, is een moeilijke zaak. Het gewenste budgetx-echt van het parlement zal opnieuw punt van be schouwing uitmaken. Flitsen uit het buitenland JERUZALEM. De Israëlische re gering heeft uiting gegeven aan haar diepe teleurstelling over het besluit van de Westduitse regering om de verjaringstex-mijn voor nazi-ooiiogs- logsmisdaden niet te verlengen en besloten deze zaak naar een commis sie te verwijzen om schikkingen voor de geëigende stappen te tx-effen. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie, Mcnamara, heeft medegedeeld dat een Ameri kaanse straaljagei*, die een foto-ver kenningsvliegtuig escorteerde, bo ven Zuid-Laos door luchtafweer- vuur is neergeschoten. BRUSSEL. In België wordt over wogen op een aantal belangrijke kruispunten van het wegennet tele- visiezenders te plaatsen om de poli tie in staat te stellen verkeei*szon- daars, die de stoplichten negeren of de voorrangsregels overtreden in de kraag te vatten. 0 TRENTON. Te Trenton, in de Amex-ikaanse staat New Jersey, heeft een bekende van de justitie, de 37-jarige John Cristie, maandag avond met behulp van een handgra naat op straat zelfmoord gepleegd, een politieman en een voorbijganger in de dood meesleux-end. Hij haalde in een café de handgranaat uit zijn zak, waarop de caféhouder hem op stx-aat zette en de politie waar schuwde. Bij de nadering van twee agenten liet Christie de granaat ont ploffen. WEST-BERLIJN. De in de Duitse Evangelische Kerkeraad vertegen woordigde Westduitse kex-ken hebben in een aan de vooravond van „boete dag" uitgegeven bx-ief, alle kerkelijke gemeenschappen gewaarschuwd voor „het gevaax*, dat de zonde onze meesteres wox'dt". „Boetedag" is in de bondsi-epubliek een openbax-e feestdag. SAIGON. Bij een bomontploffing in een vol cafetax-ia op Saigons bux-- gervliegveld Tan Son Nhoe zijn zes Amerikarien ernstig en 12 licht ge wond. ARGENTIA. Een vliegtuig van de Amerikaanse marine is nabij Argen- tia (Newfoundland) in zee neerge stort. De tien inzittenden kwamen om het leven. Ax-gentia is een Ame x-ikaanse marinebasis en Newfound land, een provincie van Canada. BRUSSEL. Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België zijn per vliegtuig uit Brussel naar Perzië vertrokken voor een officieel bezoek van tien dagen. PARIJS. Koning Hoessein van Jox-danië en zijn echtgenote vlogen naar Parijs voor een officieel bezoek van dx-ie dagen. De koning zal met president De Gaulle spreken over politieke, economische en cultux-ele kwesties. Hij zal ook het Palestijnse vraagstuk aanx-oei-en. BONN. De Westduitse bondskan selier, Ludwig Erhard, heeft een einde gemaakt aan de gissingen om trent een mogelijk aftreden van mi nister van buitenlandse zaken Ger hard Schroder. Ex-hard ontkende dat zijn minister zal aftreden. HOELCHING. Uit een kapel in de Beierse plaats Hoelching zijn vijf heiligenbeelden ter waarde van on geveer vijftigduizend mark gestolen. KOEALA LOEMPOER. De Malei sische regering heeft bekendgemaakt dat schepen en vliegtuigen, die goe- dei-en aan boord hebben voor Indo nesië, met ingang van 1 januari geen Maleisische havens en vlieg velden meer mogen aandoen. LAGOS. De Nigeriaanse x-egering heeft troepen gezonden naar het district Tiv in het noorden van het land om een einde te maken aan de gewelddaden daax-, zo is donderdag in de hoofdstad Lagos bekendge maakt. KHARTOEM. De nieuwe x-egering van Soedan, die vorige maand in de plaats kwam van het militaire re- giem onder president Abboed, heeft besloten generaal Achmed El Te- goeani, voormalig militair gouver neur van de dx-ie px-ovincies in het zuiden en plaatsvervangend mili tair bevelhebbex-, van zijn functie te ontheffen. BONN. De politiebeambten in de Westduitse deelstaat Noox-drijn- Westfalen kx-ijgen visitekaartjes, die zij bij wijze van hoffelijk gebaar kun nen ovex-handigen aan mensen die zij voor een overtreding aanhouden. Men hoopt op deze wijze de ver standhouding tussen burgers en po litie te vex-beteren. Ingezonden mededeling TWEEDE KAMER DEN HAAG, 19-11. Het voornemen van minister Bot (onderwijs) tot verhoging van het voor de leex-lin- gen der kleuterscholen verschuldig de schoolgeld van f 1 tot f 2,50 per maand, heeft sterk vex-zet ontmoet in de vaste commissie voor onder wijs uit de Tweede Kamer. In de openbare comm i s si eve rg a de - ring namelijk is van vrijwel alle zij- ALGERIJNS COMPLIMENT HILVERSUM, 19-11. De Alge- rijnse president Ben Bella heeft kortgeleden via de Ne derlandse ambassadeur in Al gerije een compliment aan het adres van de wereldomroep in Hilversum aemaakt. Hij ont hulde dat hij met bijzonder veel interesse de Arabische uitzendingen van de wereld omroep volgde toen hij we gens F.L.N.-activiteiten in een Franse cel zat opgesloten. Hij had van de Nederlandse uit zendingen toen een uiterst ob jectief beeld gekregen. „U kunt mijn waardering rustig publiek maken", had de heer Bella onze ambassadeur toe vertrouwd. De wereldomroep heeft van deze vrijheid dank baar gebruik gemaakt op een in Hilversum gehouden pers conferentie. TONEEL EN FILM „Daar komen <le tanks" Voor degenen die nog altijd voelen voor een oorlogsfilm draait deze week in ide Concertzaal te Zie rikzee „Daar komen de tanks". Deze film wil het relaas zijn van „kei harde" kerels, van d'ie echte door zetters. Meer in het bijzonder gaat deze film over een tan'kigroep van de Amerikanen in de s'trij'd op het in- vasiefront. LAND- EN TUINBOUW De landbouwvoorlichting DEN HAAG, 18-11. De minister van landbouw en visserij heeft nieu we regelen vastgesteld voor het overleg en de samenwerking tussen de overheid en 'het bedrijfsleven op de verschillende terreinen van de landbouwvoox-lidhting. Deze samenwerking gaat tot dus ver uit van de sedert 1953 werkza me 'landelijke landb ouwv ooxii ch - tingsraad en van d'e na'diien succes sievelijk ingestelde pi-ovinciale ra den voor de landlbouwvoorlichting. Met onmiddellijke ingang is de sa menstelling van d'eze raden herzien en zijn hun taken ruimer bepaald. Een en ander blijkt uit twee minis teriële beschikkingen, waardin regie- 4 menifcen zijn vastgesteld voor de lan delijke raad voor de landbouwvoor lichting en voor de provinciale ra den voor de 'bedi-ijfsontwikkeling in de 'landbouw. De landelijke land'bouwvooi-lich- tingsraa'd héét voortaan landelijke raad voox- landbouwvoorlichting en verandert van een adviesorgaan in een overleg-oi-gaan. den vanuit d'ie commissie ernstige kritiek geleverd op dit voornemen. Woordvoexders van bijna alle frac ties uit het parlement wezen er op dal de te pemen maatregel hun in ziens onjuist is. De commentaren waren niet mals: onjuist, ondeugdelijk, verbijsterend, onberaden, onverantwoord en on sympathiek - zo werd de aangekon digde maatregel genoemd. „Hoe kleene winst, bij groot verlies" aldus de A.R.-afgovaard'igde van Benne- kom. ïi'tiek op de voorgenomen ver hoging werd voorts geuit door de afgevaardigden Vlis (P.v.d.A.), van Dijk (V.V.D.), Burggraaf (P.S.P.). Mieras (S.G.P.). Schuring (C.H.U.), Al'bering (K.V.P.) en Voogd (Boe renpartij). Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren. 13 ntov. Peter Johan nes, z. van Johannes Come] is Uijl en Cornelia Dina Abrahamse (Zie rikzee); 13 nov. Cornelia Maria, d. van Franci'scus Maijs en Klasina Ja- cöba Braam (Zierikzee); 15 nov. Jan Adriaan, z. van A'diiaan Jan van den Broecke en Adriana van den Dikkenberg (Utrecht); 17 nov. Lydia, d. van David Pieter van Vooren en W'illemina Johanna van Stroe (Zie rikzee); 18 nov. Leenderfc Johannes, z. van Machiel Plohil en Apol'onda Adriana Kostense (Zierikzee). Overleden. 12 nov. Eduard August Johannes Holly, 73 jaar, echtgenoot vain Pieternella Maria Appels (Zierikzee!. Vóór 50 jaar.... ZIERIKZEE. Het comité tot hulp aan Belgische vluchtelingen heeft besloten de hier verblijvende ont heemden rijkelijk te laten delen in de komende Sint Nikolaasvreugde. NIEUWERKERK. Voor de vereni ging TAVENU trad op de bekende komiek P. Leenhouts. SCHARENDIJKE. De op „De Koe pel" gelegerde militairen ontvingen van het damescomité 26 bivakmut sen. ZIERIZEE. Op de door de afde ling Zierikzee van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht belegde pro- paganda-avond sprak mej. S. M. Hoevenaar te Aerdenhout. NOORDWELLE. Aan het noorder- strand onder deze gemeente, is uit zee aangespoeld en schietvlot, waar op vier masten. BRUINISSE. Een persoon alhier kreeg tijdens het middagmaal een stukje vlees in de keel en overleed kort daarop door verstikking. ZONNEMAIRE. In januari a.s. zal alhier het 20-jarig bestaan van de ijsclub Zonnemairefeestelijk ge vierd worden. ZIERIKZEE. In de sociëteit van de heer Verwer is een vergadering, gehouden waarop besloten werd tol oprichting van een Tuinbouwver- eeniging voor Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE. De Rederijkersver eniging „Concordia" bracht het to neelstuk „Op den terugweg" van de schrijver Albert van Waasdijk, op de planken van de Concertzaal. BRUINISSE. Door de storm heb ben schepen, geladen met zand ter demping van de Dee, het te kwaad gekregen. Verschillende schepen moesten de lading overboord zetten. MORGHANde magiër 86. Toen Morghan Silvia enkele minuten later uit haar kamer geleidde, keken de bedienden onbewegelijk en zonder een woord te zeggen naar hen. De dagei"aad schemerde door de hoge ramen. Hun pas sen weerklonken onheilspellend in de hal. „Ons huwelijk zal plaats vinden in de zij vleugel", zei Morghan zachtjes. „Ik hoop dat ge voldaan zijt, mevrouw!" Zij richtte haar hoofd op. Haar gelaat was doodsbleek, maar verried geen enkele emotie. „Als het niet was om mijn vader van de dood te x'edden, zou ik er nooit in toegestemd hebben u te huwen, heer!" zei zij met ijskoude stem. „Ik hoop dat ge dit zult onthouden!" „Ik begrijp u", zei Morghan suiker-zoet. „Toch verheugt het mij m'n doel bereikt te hebben. Ik ben ernstig bang geweest dat die avonturier, die onbesuisde Aram, mijn plannen op het laatste moment zou ver ijdelen! Maar dat gevaar is bezworen! Nu kan niets me weerhouden openlijk tegen u te spreken, want niemand kan meer ons huwelijk verhinderen". „U vergist u, Morghan!' zei een scherpe stem achter hen en toen zij zich omdraai den zagen zij Aram, die van achter een gordijn tevoorschijn kwam. „Ik betwist u uw verloofde, Morghan!" voegde hij er aan toe onder het trekken van zijn zwaard. „Verdedig u, heer!" JL.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6