open... schenken... dicht! j Dusters beugelbier Woning- en winkelcentrum in Malta II VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN ONZE PUZZEL-RUBRIEK Incidenten op Italiaanse bruiloft OVERDENKING vanaf f 22.50 kleintjes uitjj het bintxe, uit'y nlfJM Grotere kerkelijke hulp aan Indonesië DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ZIEIUKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 20 november 1901 No. 19688 ZIERIKZEE, 19-11. In verband met de (dinsdag a.s.) te houden raadsvergadering deelt het college aan de raad mede dat contact is ge legd met de N.V. Rohan te Utrecht over de verkoop van kavels bouw terrein in Malta II. De N.V. Bchan heelt inmiddels laten weten dat zij het voornemen heeft in Malta II te stichten: 1. een complex van ongeveer dertien wo ningen; 2, een complex van onge veer 12 duurdere weningen en 3. een Grootje, de oudste AMSTERDAM, li)-11. Grootje woont met Sinterklaas 45 jaar in Artis. Ze is de oudste in woonster van de dierentuin, waar men haar bepaald geen innemend wezen vindt: ze wordt de schrik van haar col lega's genoemd en ook de ver zorgers moeten altijd op hun hoede zijn. Want haar gebit bevindt zich nog altijd in een „afschuwelijk goede" staat. Grootje is een snoekbèkkaai- man en kwam als jong dier van Hagenbeek uit Hamburg. Ze heeft een veelbewogen le ven achter de rug, maakte drie directeuren mee, ging een hu welijk aan met Oudoom, die in Artis leefde van 1S97 tot 1947. Haar huidige echtgenoot Tommie, met wie ze nog al eens een keer ruzie heeft, werd gekocht van een kroko- dillentemmer uit Leeuwarden. Voor een nageslacht heeft Grootje - helaas zegt men in Artis - nooit gezorgd. winkelcentrum, belangrijke activi teiten, die - volgens b. en w. - toe juiching verdienen in het algemeen belang. Het college stelt voor de be deelde kavels grond te verkopen aan de N.V. Bchan. Verder is een verzoek ingekomen tot keep van een kavel bouwterrein, deer de heer W. Hagen te Scheve- ringen. Deze kavel ligt ten noorden van het Kaaskenswater. De grond prijs is voorlopig vastgesteld, maar zal herziening behoeven na defini tieve berekening van de uitgifteprijs. Een vccrslel hierop betrekking heb bend, zal de raad dinsdag a.s. wor den voorgelegd. Expositie „Bijbelse inspiratie" AMSTERDAM, 18-11. In het Rijks- museum te Amsterdam wordt mor gen (donderdag) in de Drucker-uit- bouw de expositie „Bijbelse inspira tie, prenten en tekeningen van Lu cas van Leyden en Rembrandt" voor het publiek open gesteld. Deze tot en met 7 februari 1965 durende tentoonstelling wordt ge houden ter gelegenheid van het 150- jarig bestaan van het Nederlandse Bijbelgenootschap. Op de expositie, die in hoofdzaak is samengesteld uit het bezit van Nederlandse musea en particuliere collecties, wordt het bij belse onderwerp in de prenten en tekeningen van beide kunstenaars getoond. De prenten van Lucas van Leyden en Rembrandt zijn afkomstig uit het prentenkabinet van het Rijksmuseum, Ter completering heeft men vier Rembrandt-tekeningen uit het Louvre geleend. In de catalogus, die 116 nummers telt, zijn bij de uit voerige en gedocumenteerde toelich ting op de werken ook de bijbeho rende bijbelcitaten (uit de nieuwe vertaling van het N.B.G.) opgenomen Ingezonden mededeling ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM De „teevee" doet geen afbreuk aan de puzzeldrift van onze lezers en lezeressen en dat 'is een sociologisch bemoedigend verschijnselwaarover we ons wekelijks verbazen, gelet op het gemiddeld flink aantal inzen dingen. Ook op de puzzel van vorige week was het aantal weer „op peil". De eerste prijs is deze week be- sterrid voor: mevr. A. M. Hage-Hage, Ncorsestraat 15, Ouvverkerk. De tweede prijs gaat naar: de heer D. A. van Donge, Ring 13, Dreïschor. De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. lucifer; 6. 'kroniek; 11. ie; 12. peter; 14. on; 15. geste; 18. mug; 19. kraan; 21. a.g.; 22. sla; 24. als; 25. at; 27. pro; 28. ami; 29. uno; 30. land; 33 .indien; 34. t.p.; 35. 'lamprei; 38. Ie; 39. dl; 40. ja; 41. ed; 42. n.t.; 43. as; 45. bangkok; 49. al; 50. esprit; 51. slijm; 53. aar; 54. esp; 56. 'kma; 57. la; 59. pap; 61. tot; 63. er; 64. abeel; 66. rue; 68. kwant; 70. r.i.71. aorta73. e.a.; 74. dwaling; 75. spreken. Verticaal: 1. 'legaal; 2. cis; 3. iets; 4. e.p.; 5. rem; 6. 'keg; 7. r.r.; 8. n'ors; 9. ina; 10. kanton; 13. tui; 16. e.g.; 17. elp; 19. 'kliniek; 20. aaneenlijmen; 23. aria; 24. amie; 26. anp; 29. uil; 31. atlas; 32. op; 35. labiaal; 36. men; 37. rok; 44. spa; 46. atap; 47. gr; 48. olst; 49- alk; 50. ©ilarid; 52. marter; 55. pok; 58. alb; 59. peil; 60. uur; 62. twee; 65. era; 66. rog; 67. ets; 69. aak; 71. an; 72. a.p. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. gewas; 4. geest verschijning; 8. schrede; 12. kleding stuk; 13. godheid; 14. reinigingsplaats 16. vogelziekte; 17. hoofdbedekking; 19. strafwerktuig; 21. herkauwer; 23. durf; 25. soort; 27. kleur; 29. pasta; 31. zeedier; 33. godsdienst; 34. niet kunnende zwijgen; 37. gewicht (afk.); 39. vorm van kennen; 40. lidwoord; 41. onderricht; 43. aanwijzing; 44. Duits pers. voornaamw.; 45. stapel; 46. bid; 47. insect; 49. Frans lid woord; 51. muurholte; 53. voegwoord 55. niet aannemen; 58. gewicht (afk.); 59. driekroon; 61. meisjesnaam; 63. reinigingsmiddel; 64. het grootste aantal; 67. op een keer; 69. boom; 71. nagerecht; 72. nauw; 73. ik; 75. Chinees gerecht; 77. schrille schreeuw; 79. plaats op de Veluwe; 81. muziekteken; 82. plaats in Fries land; 83. jongen. Verticaal: 1. gewicht; 2. ambts halve (Lat. afk.); 3. bouwland; 4. heilige (afk.); 5. vader (Fr.); 6. kel ner; 7. vogel; 9. openbaar vervoer middel: 10. uitroep; 11. plaats in Italië; 13. waterstand (afk.); 15. titel (afk.); 18. meisjesnaam; 20. dwaas heid; 22. lofrede; 24. uitroep; 25. verlaagde toon; 26. boom; 28. lucht strijdkrachten (afk.); 30. afzichtelijk wezen; 32. draak; 33. volk; 35. roof dier; 36. jongensnaam; 38. gaarne; 39. scheepvaartmaatschappij; 42. noodsein; 48. rondvormig; 50. plant; 52. in elkaar; 54. netto (afk.); 56. mannelijk zoogdier; 57. kern; 58. onb. voornaamw.; 60. afgod; 62. telwoord; 63. lekkernij; 65. klein ogenblik; 66. volksoverlevering; 68. paar; 70. af standsmaat (afk.); 72. stofmaat; 74. pers. voornaamw.; 76. bestaat; 78. pers. voornaamw.; 80. Duits pers. voornaamw. ROME, 18-11. Een jong paar in de Noorditaliaanse stad Bussolengo zat onaangename herinneringen bewa ren aan zijn trouwdag. Tijdens de huwelijksinzegening rende plotse ling een jonge vrouw met een twee jarig kind op haar arm op het voor het altaar knielende paar af en hield de verblekende bruidegom met de woorden „ellendige schoft, dit is jouw zoon" het kind voor. Terwijl de bruid, volledig overstuur moest worden gekalmeerd werd de luide verwensingen uitende vrouw met het kind de kerk uit gewerkt. Deze liet het daar echter niet by. Toen het bruidspaar de kerk verliet en in de auto plaatsnam wierp zij schel dend een van het kerkhof gehaald boeket chrysanten met 'een zwart lint in de bruidswagen. Ook dat vond zij nog niet voldoende. Ze vatte post voor het restaurant waar het bruiloftsmaal werd gegeven en maakte daar luid misbaar. Verdere incidenten konden slechts worden vermeden door het opstellen van wachtposten uit de rijen van het ge zelschap voor de deuren van de zaak De vakaiitiespreiding DEN HAAG, 18-11. Naar de me ning van staatssecretaris Grosheide (O., K. en W.) zijn aan de invoering van vakantiespreiding ernstige be zwaren verbonden. Wel dient de re gering te streven naar een verschui ving van de schoolvakanties. De staatssecretaris deelde dit mee in de vergadering van de vaéte commissie voor onderwijs uit de Tweede Ka- mer. Hij zei te overwegen of het be gin van 'het schooljaar met enkele weken 'kan worden vervroegd. Veel Nederlanders niet vakantie naar Oostenrijk AMSTERDAM, 18-11. „Nederland heeft Engeland de afgelopen zomer verdrongen als tweede „toeristenle verancier" aan Oostenrijk. De meeste toeristen die. naar Oos tenrijk trekken komen nog steeds uit Duitsland. Dit deelde prof. dr. P. Bernecker, directeur van het Oosten rijks toeristenverkeersbureau woens dagavond mede op een ontvangst ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe bijkantoor aan de Herenkracht te Amsterdam. De in gebruikneming viel samen met het afscheid van de directeur in Amster dam, dr. R. Uhl. DAT GOD NIET ONRECHTVAARDIG IS Want God is niet onrechtvaar dig, dat Hij uw werk zou ver geten en de liefde, die gij voor Zijn naam getoond hebt... Hebreeën 6 10a. Dit woord is stellig uit reactie ge schreven; uit reactie op dte bewering van sommigen, wellicht van velen, die precies 'het 'tegenovergestelde be weren: dat God onrechtvaardig is. God is vergeetachtig; Hij ge'denkt niet aan onze goede werken. Hij heeft geen oog voor de liefde, die mensen (tonen voor zijn naam en zaak. De diensten 'die mensen elkan der bétonen, inzonderheid aan wie (bier „de 'heiligen" worden genoemd, zijn vergeefs. Ze worden blijkbaar niét beloond. Men zegt wel: ondank is 's werelds loon, maar geldt dit niet ook van God? Is Hij een 'beloher dergenen die Hem dien'en en de naaste weldoen? Men merkt er zo weinig van, zodat men in ijver zou verslappen en traag worden in wéldoen. Geef het maar op, laat maar zit ten, trek u maar terug van het ter rein der weldadigheid bv. Al uw in spanning draagt immers toc'h geen vrucht. Zo spréékt mer. vandaag en zo zei men het in (die tijd van deze tekstschrijver aan de Hebreeën. Maar deze laat dit niet op zich zitten. Hij meent dait bij echt liefde-be toon aan God en de naaste belang rijke zaken ais 'geloof en geduld be horen. Er is bij God om zo te zeggen een gedenkboek. Hij schrijft daar ons goéde werk in op, schenkt aan dacht aan de liefde die ons bezielt. Een liefdte die met Gods naam verband houdt: en met de riaam van Jezus Christus die zelf immers ti'e hoogste liefde heeft 'betracht en het hoogste liefdesoffer, dalt van zijn He ven. Daarop ziende moeten we volijve rig werkzaam blijven en geduldig wachten itöt de rechtvaardigheid Gods het loon uitdeelt voor de be ker koud water die we hebben toe gereikt aan wie ook, uitgereikt in zijn naam. Zulk loon is er, maar God Wil bij ons liefdebetoon worden betrokken. Wie er eigen naam bij op het oog 'heeft, Zich zelf er door verheerlijkten Wil. neen die merkt niets, van loon. Wel 'hij of zij dli'e hét goede wer ken in Gods naam. Dezulken ervaren na geduldig wachten dat God niidt onrechtvaar dig is en niet vergeet. Zij beërven Gods beloften. Al wal gedaan wordt uit liefde tot Jezus Dal houdt zijn waarde en 'zal eeuwig bestaan. Brouwershaven. B. WENTSEL. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Lekker. Ongepasteuriseerd. Dus yerser dan vers. 'n volle halve liter 55 ct. Bij 3 tegelijk 53 ct. U schenkt meer dan 2 volle even lekker, even tapvers Is straks Uw tweede glas! even vers als vatbier! AMSTERDAM. In het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam is de 66- jarige J. J. F. F. Stroethoff overle den aan de verwondingen die hij bij een verkeersongeval had opgelopen. De heer Stroethoff werd op de Ko ninginneweg op zijn fiets aangere den door een vrachtwagen. DEN HAAG. In opdracht 'van de officier van justitie te Den Haag is met betrekking tot de toegangsprijs van de pier in Scheveningen, die on langs is verhoogd van f 0,50 tot f 1,- per persoon, een nieuw proces-ver baal opgemaakt terzake van voort gezette overtreding van de Prijzen wet. UTRECHT. Vrij onverWacht is overleden prof. dr. C. L. Rümke, hoogleraar in de erfelijkheidsleer aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. AMSTERDAM. De Amerikaanse zaakgelastigde in Nederland, de heer Fisher Howe, zal za'terd'agm'id'dag - op een dag na een jaar na de dood van deze president van de Verenig de Stater. - een monument onthul len ter nagedachtenis van John F. Kennedy. GELDERMALSEN. De 36-jarige C. van Dijk uit. Waddenoyen Is op de weg Gelderma'lsen-Ti'el door een personenauto aangereden. Hij is aan zijn verwondingen overleden. De be stuurder 'heeft verklaard de wielrij der niet gezi'en te 'hebben. OOSTERBEEK. Het vierjarig jon gentje Joachim O. H. Bor is op de Ufrechtseweg in Cosierbeek om het leven gekomen toen het bij de Bil- derberg onverwacht de weg opliep en werd aangereden door een per sonenauto. DORDRECHT. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, zal op donderdag 26 november een bezoek aan Dordrecht brengen om zich per soonlijk op de hoogte te stellen van de typische problematiek die de sa nering van de stad voor het gemeen tebestuur met zich meebrengt. AMSTERDAM. De Amsterdamse centrale recherche heeft in een café in de hoofdstad de 30-jarige kermis reiziger A. W. van M. aangehouden onder verdenking betrokken te zijn geweest bij de dinsdagochtend in een Hilversumse juwelierszaak ge pleegde diefstal. DEN PLAAG. Donderdag a.s. zal in aanwezigheid van de commissa ris der koningin in de provincie Zuid-Holland', de gedeputeerde voor Zuid-Holland, de heer A. C. A. Dee- renberg, de eerste paal slaan voor de brug over de Beneden Merwede tussen Dordrecht en Papendrecht. DEN ILP. De 48-jarige J. Rol uit Landsmeer is in Den Up met zijn motorfiets tegen een bus gereden. Hij was op slag dood. VENLO. In een noodwoning in de Bcenerstraat in Venlo bewoond door het alleenwonende echtpaar L. Timmermans heeft zich een ge val van kolendampvergiftiging voorgedaan. Toen de zoon zijn ou ders wilde bezoeken, kreeg hij geen gehoor. Np dat hij zich toegang tot de woning had verschaft trof hij zijn zestigjarige vader dood aan. VEENDAM. De 78-jarige heer H. Spijker is in zijn woonplaats Veen- dam bij het per fiets oversteken van de provinciale weg Veendam-Hoo- gezand door een personenauto aan gereden en gedood. De bestuurder van de auto en een passagier liepen verwondingen op. ROTTERDAM. De 41-jarige met selaar R. Piest uit Nieuwerkerk aan de lJssel is tijdens werkzaamheden in de Nieuwbouwwijk „Prins Alex- anöerpolder" in Rotterdam-oost om het leven gekomen. Hij was aan het werk op een driemeter hoge stelling en heeft door onbekende oorzaak zijn evenwicht verloren en is voorover naar beneden gevallen. DEN HAAG. De 19-jarige dienst plichtige soldaat H. H. C. A. van Gompel is door tot nu toe onbekende oorzaak uit een raam van de tweede etage van de Kromhoutkazerne in Utrecht gevallen. Hij overleed tij dens het vervoer naai het militaire hospitaal in Utrecht. Vlasbedrijf afgebrand SINT JANSTEEN, 18-11. Het vlas bedrijf van de heer E. Saman te Sinit Jainsteen in Zeeuws Vlaanderen is door branld verwoest. De schade wondt op 400.000 gulden geraamd. De oorzaak van de brand is niet be kend. Ingezonden mededeling dé surprise... gezond, lekker! i KERKNIEUWS UTRECHT, 19-11. De kerkelijke hulpverlening aan Indonesië door het Werelddiakonaait van de Gere formeerde Kerker, zal worden uit gebreid. Dilt is op teen persconfe rentie in Utrecht meegédeeid door dev. J. van Klinken, directeur van het algemeen diakonaal bureau van de Gereformeerde Keiken, die on langs een oriëntatiereis 'gemaakt heeft .door Indonesië, Hongkong, In dia, Pakistan en Perzië. De verwachting is, dat de ver schillende kerken in Nederland bij de 'hulp aan In donesië éen gemeen - schappelijk beleid gaan voeren. Ook voor projecten in andere landten wordt overleg gepleegd met de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen. In Indonesië zal 'de Senen-kraam- kliniek in Djakarta worden her bouwd. De huidige kliniek, waarin maandelijks gemiddeld 300 kinderen worden geboren, moet mogelijk in verband met saneringsplannen af gebroken worden. Voorts zal een do cent worden gezonden naar dte school voor imbeciele kinderen „Sumber Asiih" in Djakarta, die ruim 100 leerlingen telt, van wie er vijftig zijn opgenomen in het 'internaat van Öte sdhool. In de Stad Djökja zal een stu denten-internaat worden gebouwd, terwijl voorts steun zal worden ver leend aan de christelijke kraamkli niek in Semarang. IIulp aan Sumba Behalve deze projecten - waar voor in totaal 315.000 gulden as uit getrokken - zullen de Gereformeer de Kerken ödk het ontwikkelings werk ter 'hand nemen op het eiland Soemba,, waarheen al voor 90.000 gulden aan landbouwma teriaal on derweg is. Er bestaan hier plannen om een deel van de boerenbevol king te laten verhuizen naar vrucht bare vlakten rondom Lewa. Inclu sief het bedrag van 25.000 gulden dat voorlopig 'is uitgetrokken voor herstel van Ihuizen en rijstvelden dn het door overstromingen getroffen Banjocmas heeft het Werelldd'iako- naat van de Gereformeerde Kerken voor volgend' jaar .in 'totaal 315.000 gulden gereserveerd voor projecten in Indonesië. In Hongkong (hebben de Gerefor meerde Kerken 300.000 gulden be schikbaar gesteld voor de bouw van een tweede tehuis voor vluchtelin genkinderen. In Pakistan wordt een. nieuw pro ject aangepakt - in samenwerking met de Rooms-kaitthelieke Kerk - namelijk de ontwikkeling van een groot irrigatiegebied in de omgeving van Jaiti. Verder richten d'e Gere formeerde Kerken zich voorname lijk op 'het onderwijs in Pakistan. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur ds. Lam. Gasttouiskerlc: 10 uur (m.m. v. kinderkoor)'en 7 uur ds. Assen dorp. Kerkwerve: 2 uur ds. Zonne veld, 10.30 uur zondagsschool. Se- rocskerke: 11 uur ds. Zonneveld, zon dagsschool 9.45 uur. Burgh: 10 uur ds. Don (viering H.A.). Haamstede: 9.30 uur ds. Zonneveld, 7 uur ds. Roodenburg. Renesse: 11 uur ds. v. d. Most. Delf shaven. NoordwcIIe: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendüke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwers haven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 11 uur ds..Van Liere, 9.45 uur zon dagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Groenewegen. Dreischor: 11 uur ds. Groenewegen. Ouwerkcrk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwerkerk: 11 uur ds. Kelling. Oosterland: 9.30 uur ds. Keiling, 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst. 6.30 uur ds. v. d. Most. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van Itterson, Rhoon. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. H. van den Brink, Katwijk aan Zee. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Hoogsteen. Scharendüke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst. 6 uur dr. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Van dei- Linde, Rijnsburg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur lees dienst. Chr. Gcrcf. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. B. van Smeden. Amsterdam. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink (I-LA. en dankzegging). Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. van Smeden. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10, 2.30 en 7 uur de heer v. d. Poel, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10, ,2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2.30 en 6.30 uur ds. Steenblok, Gouda. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterlaud: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-kalholielce Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30 en 10 uur. Zondagavond 7 uur: concilie-oefening. In de week: eu charistievieringen om 7.15 en 8 uur. Woensdag- en zaterdagavond om 7 uur. Haamstede: zondag eucharistie viering om 9.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Midsland (Terschel ling): kand. J. W. Albers. Vorden. Bedankt voor Neede: J. Klooster man, Westerbork. Chr. Geref. Kerken Beroepen ie Maarssen; W. ITcer- ma, Nunspeet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5