jSÊÊÊ met Wellaform haarcrème uw haar correct in model Maak van juli de vakantiemaand van Nederland! Proces tegen oorlogsmisdadiger Om een multilaterale kernstrijdmacht STAD EN EILAND R.V.S. agent -incasseerder wellafonm Bodemvondst te Haamstede Tot de bodemvondsten bij het slot Haamstede behoort een aantal graven, in één waarvan een tweetal geraamten werd gevonden, waarvan de foto een beeld geeft. Het betreft hier waarschijnlijk een geraamte van een vrouw met het geraamte van een - blijkbaar gelijktijdig - begraven kind, daterend uit de periode rond 850 na Chr., dus voor de bouw van het kasteel (Foto: Zierlkzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 13-11. Maak van juli d e vakantiemaand voor Nederlan ders. Dat staat in de brief over va- kantiespreding, die de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Den Haag, met instemming van negentien andere Kamers van Koophandel in ons land, naar de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en weten schappen heeft gestuurd. De twintig Kamers vinden, dat er in het kader van de vakantiesprei ding grote voordelen zitten aan een vervroegde algemene vakantie in ons land. Er zijn klimatologische voor delen in vergelijking met de maand augustus: beter weer en langere da gen. De top van het buitenlandse va kantiepatroon komt buiten de piek van de Nederlandse vakantie te lig gen. Daardoor behoeft in het binnen- en in het buitenland de Nederlandse toerist niet met de Duitse toerist te concurreren bij het bemachtigen van vakantie-accommodatie. Als gevolg van deze verschuiving komt ook een betere vakantiesprei ding tot stand. Het zal minder be zwaarlijk worden in mei en juni met vakantie te gaan, terwijl het nasei zoen langer wordt. De gelijkmatiger bezetting van de vakantieaccomodatie kan ook de Ne derlandse vakantieganger ten goede komen. Deze methode achten de Ka mers in sociaal opzicht meer aan vaardbaar dan het doelbewust sti muleren van verschil in prijzen ge durende het topseizoen en in het voor- en naseizoen. Maand vroeger Primair noodzakelijk is, dat het begin van de onderwijsvakanties een maand wordt vervroegd. Ook het universitair onderwijs zal zich hier bij dienen aan te passen, vinden de Kamers. De onderlinge afhankelijk heid van de verschillende vormen van onderwijs, bijvoorbeeld het op treden van hoogleraren als deskun digen bij examens e.d., zal hierbij een belangrijk punt zijn. De collectieve vakanties concen treren zich in een beperkt deel van de schoolvakanties. De bouwvakva kantie zal dan ook in begin juli moeten beginnen. Het overige be drijfsleven moet hierop aansluiten en geëigende maatregelen treffen tot Het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken heeft officieel de benoeming bekendgemaakt van Sud- jarwo Tjondronegoro tot ambassa deur van Indonesië in Den Haag. WENEN, 12-11. In Wenen begint maandag het proces tegen de voor malige SS-officier Franz Novak, die een medeplichtige vam Adolf Eidh- mann zou zijn geweest. Men ver wacht dat de 51-jarige Novak be- sdhuldigd zaü worden van mede plichtigheid aan de deportatie van duizenden Hongaarse joden. In de oorlogsjaren was 'hij onder Eiöh-' mann belast met het transport van deze joden. Hem zal vermoedelijk ook medeplichtigheid aan de moord op Hongaarse joden ten laSte wor den gelegd. Het proces za)l minstens Vier weken duren. WASHINGTON, 12-11. In Was hington werd donderdagavond na een onderhoud tussen minister Mc Namara en Von Hassel een commu niqué gepubliceerd, waarin beiden zeggen ervan overtuigd 'te zijn, dat een multilaterale kernmacht „de beste mogelijkheid voor een werke lijke verdeling" van de nucleaire verantwoordelijkheid dn het a/tlan- tisch 'bondgenootschap biedt. Deze strijdmacht beschermt te vens tegen het gevaar van uitbrei ding van het kermvapenberit". Het communiqué zegt voorts, dat de Amerikaanse minister var de fensie opnieuw heeft bevestigd, dat „de Verenigde Staten bereid zijn de Het hooggerechtshof in Peru heeft een verzoek van Italië om uit levering vun Friodrich Schwend, een voormalige nazi, afgewezen. SChwend staat in Italië gevangenis straf te wachten wegens oorlogsmis drijven. DEN HAAG. - De Birminghamse burgerij zal van 25 februari tot 6 maart volgend jaar getracteerd wor den op een Nederlandse presentatie. In het grote winkelcentrum „Buil Ring Centre" zal de A.N.V.V. samen met de stad Rotterdam, een „Keu kenhof in miniatuur, een aantal V.V.V.'s, vervoermaatschappijen en reisbureaus een grote tentoonstel ling houden. AMSTERDAM. - In het centrum voor industriële vormgeving. Beurs gebouw, Damrak, Amsterdam, is, naast de permanente tentoonstelling, een speciale expositie ingericht over vormgeving van keukens getiteld: „Keukens kijken". De tentoonstel ling duurt tot begin februari 1965. DEN HAAG. De opperbevelheb ber van de N.A.V.O.-strijdkrachten in Europa, 'generaal Lymon Lem- n'ltzer, is gisteravond epkele uren in Nederland geweest voor een privé- bezoek. verschuiving van het vakantiepa troon. Met de brief aan de staatssecreta ris hopen de Kamers te hebben bij gedragen tot het ontstaan van een mogelijkheid voor de werkers in de maatschappij om zonder onnodige produktiviteitsverliezen op optimale wijze gebruik te kunnen maken van de mogelijkheden tot recreatie. Het kind en de honden die het beten TILBURG, 12-11. De toestand van de 3-jarige Anita van D., die dezer dagen door een drietal honden werd overvallen en danig gebeten, geeft geen direkte aanleiding meer tot on gerustheid. Als er geen infektie bijkomt, zal het meisje, dat intussen over de eer ste schrik heen lijkt, langzaam op knappen. Alhoewel het kind ook be ten kreeg in het gezicht, zijn geen vitale delen daarbij geraakt. De honden zijn intussen op last van de politie uit hun eigen hokken, waarin zij onder beslag van de offi cier van justitie in Breda waren op gesloten, overgebracht naar een meer geschikte omgeving in het dieren- pension in Riel. Omdat de honden niet meer konden worden losgelaten, waren de hokken aan vervuiling on derhevig. Over hun lot zal eerst wor den beslist, nadat de dossiers zijn bestudeerd en de schuldvraag is op gelost. BRUINISSE Poes bracht man ten val Bijgelovige lieden bewenen wöl, dat het ongeluk brengt, waarneer een zwarte kat hun weg kruist. We we ten niet of het beest zwart was, maar ongeluk hrachit het düer in elk geval voor die heer L. <ie Jonge, die naar huis rijdend aan de Noorddijk, 'bij het viaduct, plotseling een van de d!ijk af rennende poes voor het voorwiel van zijn 'bromfiets kreeg. Hij kwam te va'llen en moest per auto worden thuisgebracht, waar dokter van Leeuwen heelkundige hulp moest verlenen voor diverse opgelopen kwetsuren. SPORT VOETBAL Zierikzee I-Burgh I Deze wedstrijd wordt gekenmerkt door een apart karakter en een apar te sfeer. Zo is het steeds door de vier klasse-jaren geweest. Het is al meermalen voorgekomen dat de club die punten behaalde uit deze wed strijd, zich weer iets verder van de onderste plaats kon verwijderen. Het verheugende is nu dat de kwaliteit van beide elftallen is gestegen, niet voor niets vertoeven de groen- en de rood-zwarten in de bovenste helft van de ranglijst met Zierikzee fier aan het hoofd dier lijst. Het wordt nu een wedstrijd die wat spelpeil betreft tot de beste uit deze afdeling moet kunnen worden gerekend. De scheidsrechter is de heer W. R. H. de La Cousine uit Vlissingen. Juist met de huidige positie van de beide elftallen voor ogen, verwachten wij een record-belangstelling en advise ren de toeschouwers om vroeg te ko men aanstaande zondag. Spiegelbeeldige tehuizen BORGER, 13-10. De Drent- se gemeenten Borger en Ro den gaan beide een tehuis met 94 bedden voor hun bejaar den bouwen. Om de kosten zo laag mogelijk te houden, heb ben de twee gemeenten de zelfde architect, de heer W. Grunstra uit Bolsward, aange trokken en deze opdracht ge geven één ontwerp te maken dat in beide dorpen kan wor den uitgevoerd. De bejaarden huizen gaan per stuk 2 mil joen gulden kosten. Hoewel Borger en Roden een flink eind van elkaar vandaan liggen, vond men het toch eigenlijk niet zo leuk om een precies eender gebouw te heb ben. In overleg met de archi tect is toen de volgende oplos sing gevonden: dat in Roden zal naar het zelfde ontwerp, maar dan in spiegelbeeld, wor den uitgevoerd. Het verplegend personeel van de bejaardentehuizen zal ivel hoofdpijn krijgen als het bij elkaar op bezoek is. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen belootd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE WILLEM D. DIJKMAN en ADRIAN A LEMSOM hebben het voorrecht, mede namens hun ouders, kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op 20 november a.s., om 13.45 uur in 't gemeente huis te Haamstede. Kerkelijke bevestiging om 14.45 uur in de Gerefor meerde kerk te Scharendijke door de weleerwaarde heer ds. H. Scholing. November 1964 Apeldoorn. Hattemsezijweg 16 Scharendijke, Kuyerdamseweg 35 Receptie van 17.00-18.30 uur in hotel Bom te Haamstede. Toekomstig adres: Burghseweg 68, Haamstede Aardappelbewaarplaats a.s. donderdag 19 nov. gesloten A. COOMANS Scharendijke Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren. 9 nov.: Johanna d. van Pieter Lambert van Waveren en Ingetje den Boer (Westerschouwen) 11 nov.: Pieter, z. van Steven de Waal en Gesina Lousia Bout (Bruinisse). Overleden. 6 nov.: Johannis Scherpenisse, 70 j., echtgenoot van Dingena van den Berge (Brouwers haven); 10 nov.: Jakob Fondse, 87 j., gehuwd geweest met Jacoba Laban (Zierikzee). Heden overleed te Rotter dam onze beste zwager en oom HENDRIK PASVEER in de ouderdom van 77 jaar. K. VAN DE STOLPE H. TEN HAAF- BOOGERD C. TEN HAAF J. BOOGERD Neven en nichten Zierikzee, 12 nov. 1964 God heeft tot Zich geno men mijn lieve man en onze onvergetelijke vader, behuwd- en grootvader PLEUN DE HEER in de ouderdom van 79 jaar. Namens de familie: D. DE HEER-QUIST Tholen, 13 november 1964 Molenvlietsestraat 20 Thuis geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken De begrafenis zal plaats vinden maandag 16 no vember, om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Tholen. Gelegenheid tot condole ren direkt na de begrafe nis in het Verenigingsge bouw, Brugstraat 16 te Tholen. Heden is van mij heengegaan, mijn lieve, zorgzame man HENDRIK PASVEER oud referendaris bij de gemeente Rotterdam in de ouderdom van 77 jaar P. J. PASVEER-BOOGERD Rotterdam, 12 november 1964 Stadhoudersweg 45 b Liever geen bezoek De begrafenis zal plaatsvinden maandag a.s. op de Alge mene begraafplaats „Crooswijk" te circa 1.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de kapel. Diversen: Prachtige gasaanstekers in de lage prijs van f 5,95, o.a. van Poppell en Caravelle. Si garenmagazijn D. C. Vierge ver, hoek Kraanplein, Zierik zee en Weststraat, Haamste de, telefoon 675. Voor alles op verfgebied: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Speciaalzaak voor verf en behang. Zwakte na ziekte? Schief- fer's bloedwijn helpt bijzon der snel! Bevat aktief-Leci- thine, vitaminen en minera len, werkt biovitaal. Bij apoth. en drogisten. Voor uw olie naar kolen- en oliehandel Moerland, Zierik zee, telef. 2358. Voor uw haard of kachel: Shell petroleum. De Braai, Nieuwerkerk, telefoon (01114) 377. Neem zélf een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! Levensverzekering en Varia- maatschappü vraagt voor haar afdeling Midden- en Westerschouwen een actieve Geboden wordt: Vast salaris, provisie e.d. Opleidingscursus op kosten van de Maatschappij Bij indiensttreding volgt direct opname in de pen sioenregeling. Inkomen gedurende het eerste halfjaar minimaal f 500,per maand. Leeftijd: 21 tot 40 jaar. Brieven aan het bijkantoor der R.V.S., Willemsstraat nr 24, Breda. (Zij die dit willen kunnen eerst informaties inwinnen bij J.,C. Baart jr., Oude Haven 21, Zierikzee, tel. 2562). j Vetvrij - voor normaal haar Vet - voor extra droog haar Normale tube f 1.15 Grote tube f 1.65 Representatie! door gezond en glan zend haar. Neem dus uitsluitend Wellaform, hét wereldberoemde merk voor perfecte haarverzorging. HAARCREME (WECTAJ WELLA - wereldmerk voor mooier haar MORGHAN, de magiër verantwoordelijkheid voor kernwa pen a a ngelegen'heden van het bond genootschap op een meer betekenis volle marnier met 'hun N.A.V.O.- bondlgenoten te delen". Bedde ministers hebben over de toestand met betrekking tot de M.L.F. gesproken en de N.A.V.O.- raa'd is op de hoogte gesteld van de voortgang van 'de voorstellen tot verwezenlijking van d!ït orgaan. McNamara en Van Hassel hebben de standpunten van 'hun regeringen opnieuw Uiteengezet. Toetreding tOt de M.L.F. staat open voor edk N.A. V.O.-land en ellk N.A.V.O.-Jand is welkom. Bij de besprekingen tussen adht Atlantische landen is reeds „een grote mate van overeenkomst" bereikt, aldus het communiqué. 82. „Mevrouw, het is mij een eer u mogen begroeten", zei Morghan, terwijl hij met een sierlijke zwaai zijn hoed afnam en zich over de hand van Silvia boog, met spottende blik. Het meisje onderging gelaten deze be groeting en dacht onderwijl aan Aram en Ambrosius. Waar zou de eerste zich be vinden en zou Ambrosius hem reeds ge vonden hebben? Helaas, het leek te laat, nu Morghan alleen teruggekeerd was. Dit deed haar het ergste vrezen voor haar twee vrienden. Morghan zette zich in een stoel en staarde het meisje spottend aan. „Waar is uw jonge, onbesuisde vriend?" zei hij op slepende toon. „Nog zelden heb ik deze laatste tijd het genoegen mogen smaken u geheel alleen aan te treffen!" „Maar", vervolgde hij, „morgen zal ik u mijn vrouw mogen noemen!" Bij deze woorden wreef de magiër zich voldaan in de handen. „Ik zal de bedienden opdracht geven alles voor ons huwelijk in gereedheid te brengen, zo dat we bij het krieken van de dageraad kunnen huwen". „Weet wel, heer, dat ik u slechts trouw omdat dit de voorwaarde was van Gah- moir de wonderdoener, voor de genezing van mijn vader!" antwoordde het meisje koel. Niet lang meer zou het duren voor de dageraad zou beginnen te schemeren en het huwelijk lussen haar en Morghan vol trokken zou worden. Wanhopig dacht ze aan Aram, waar zou hij op dit moment zijn? Als Silvia Aram op dit moment had kun nen zien, zou haar wanhoop nog gestegen zijn! Aram voelde hoe zijn krachten steeds afnamen en hoe de witte verdovende dam pen, die uit do hals van het flesje, dat Mor ghan op het vuur gezet had, opstegen, hun werk verrichtten. Nog poogde hij wanho pig zich van de zware kettingen te bevrij den, maar dit alles was tevergeefs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7