Parade in Moskou STAD EN EILAND MAN REISDE VERPAKT IN EEN KIST P.T.T.- ers hielden protestvergadering tegen het P.T.T.-beleid VOOR DE LANDBOUW Sanering koper- en kobalttekort van de ivieg lot liet gymnastieklokaal Uit de belangstelling voor en de resultaten van het graslandonderzoek op koper en kobalt blijkt, dat het nog steeds noodzakelijk is te wijzen op het uitermate grote belang van een voldoende koper- en kobalttoe- stand van de grond voor de optimale produktie en gezondheidstoestand van het vee. Het Bedrijfslaboratori- tim voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek heeft in zijn jaarver slag over 1963 wel kunnen vermel den dat de belangstelling voor het sporenelementenonderzoek op koper en kobalt toeneemt, maar toch wordt nog steeds een te gering percentage van het totaal aantal graslandmon sters op deze voor het vee zo noodza kelijke elementen onderzocht. Daar bij tonen de resultaten van het on derzoek aan dat de keper- en ko balt toestand noodzakelijk een sane ring behoeft. Drievierde van de monsters van het zandgrasland heeft een tekort aan koper terwijl vier vijfde van de zandgraslandmonsters een tekort aan kobalt vertoont. Proeven van het Rijkslandbouw- consulentschap voor oostelijk Gel- kleintjes uitt9 ket binnenlfipct DEN HAAG. De in het voorjaar aangekondigd o oprichting van de „Stichting sdhone kunsten rond 1900" is een foil geworden. AMSTERDAM. Onder zeer grote belangstelling van zowel Nederlan ders als Indonesiërs (onder wie veel studenten) heeft de tijdelijk zaakge lastigde van Indonesië in Nederland, de heer Mohammed Sjarif in het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen de tentoonstelling geopend getiteld „Bati'kringloop van het leven". AMSTERDAM. De Amsterdamse gemeenteraad za l woensdag het voor stel behandelen tot het uitschrijven van een open prijsvraag voor een ontwerp voor een nieuw sta'dhuis. DEN HAAG. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid zal op dinsdag 24 november drie nieuwe woningfabrieken openen. De i'albrieken riaan in Den Bosch, Lo- Chem en Beringen (L.). ZAND VOORT. In Zand voort is een 22-jarige inwoner van deze plaats aangehouden in verhand met de ju- welenldiefstal ter waard van onge veer f 37.000, die vorige zondag in het Badhotel 'te Zandvoort werd ge pleegd. DEN HAAG. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deelt me de dat op de 5V4 procent 25-jarige Obligatielening 1964 groot f 100 min. tot de koers van 98 Vz procent, waar op de inschrijving openstond, tot een zodanig totaal bedrag is ingeschre ven, dat 'bij de toewijzing een be langrijke reductie zal moeten wor den toegepast. DEN HAAG. Twee vijftienjarige scholieren uit Den Haag zijn op he terdaad betrapt, toen zij in een school aan De la Reyweg in hun woonplaats naar geld en gereedschap zochten. Zij 'bekenden de afgelopen maanden veertien keer in scholen te hebben ingebroken. DEN HAAG. Op 30 november a.s. zal door de postadministratie van de Nederlandse Antillen een bijzondere frankeerzegel zon'der toeslag van 20 ot. Antilliaanse munt (40 cent Ne derlandse munt) worden uitgegeven. UTRECHT. De diiredtie van de Ne derlandse spoorwegen 'heeft het de partement van verkeer en water staat verzocht, toestemming te ver lenen tot de algehele staking van de exploitatie van de bootdienst Enk huizen-Staveren. UTRECHT. De tentoonstelling ,Van stoom tot stroom' die van 1 septem ber tot 11 oktober in Utrecht is ge houden in het kader van het 125- jarig bestaan van de Nederlandse Spoorwegen heeft 34.000 bezoekers getrokken. UTRECHT. De Nederlandse Bond van middelbare en hogere technici (N.B.T.) heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin de bond wijst op de onevenredige lastenverzwaring, waartoe de aan hangige voorstellen van minister Veldkamp tot verhoging van de A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen voor de middengroepen in loondienst lei den. AMSTERDAM. Het Nederlandse schip „Statendam" is dezer dagen met ongeveer vijfhonderd buiten landse toeristen de haven van Bele- leng op Bali binnengelopen, zo meld de het Indonesische persbureau An- tara. In februari wordt de „Rotter dam" bij Bali verwacht. AMSTERDAM. Dertig bouwvakar beiders van de 380, die onlangs door de N.V. Texel in Amsterdam wegens staking werden ontslagen, hebben via koppelbazen een patroon in West- Duitsland gevonden. Dit maakte het gewestelijk arbeidsbureau in Am sterdam bekend op haar maande lijkse persbespreking. DEN HAAG. „De ergste aanflui ting op weg naar een verenigd Eu ropa". Zo noemde ir, S. A. Posthu mus, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., het verschijnsel van de te lange wachttijden aan de grenzen voor het grensoverschrijdend be roepsvervoer. DEN HAAG. De Turkse minister van arbeid brengt op het ogenblik een bezoek aan ons land. Dr. G. M. J. Veldkamp, minister van sociale za ken en volksgezondheid, heeft zijn Turkse ambtgenoot, de heer Bülent Ecevit, op zijn departement een fo toboek over ons land aangeboden. AMSTERDAM. Op uitnodiging van de Amerikaanse regering zal de voorzitter van de P.v.d.A.-fraktie in de Tweede Kamer, dr. ir. A. Vonde ling, donderdag 12 november naar Amerika gaan. derland te Doetinchem op grasland op zowel zandgrond, rivierklei als op zware broekgrond hebben aange toond dat door een bemesting met een koper-kobaltmeststof zowel het koper- als het kobaltgehalte in de grond en het gewas aanmerkelijk wordt verhoogd. Op de zware broek- grond bleek 250-500 kg koperslak- kenbloem het kopergehalte van de grond zelfs meer te hebben verhoogd dan vergelijkbare giften kopersul faat. Het tijdstip van aanwending van de koper-kobaltmeststof is evenals dit bij bijv. de kalk- en stikstofmest stoffen het geval is, aan het seizoen gebonden. Nu het vee weer op stal staat is voor de bemesting met ko persla kkenbloem het seizoen weer aangebroken. Uit proeven van de Rijksland- bcuwconsulent voor Bodem en Be mesting is gebleken, dat een bemes ting nü de voorkeur verdient boven de bemesting in het voorjaar. „VAN SPEELDOOS TOT PIEREMENT" SCHOONHOVEN, 7-11. De stich- ting nationaal museum „Van speel doos tot pierement" heeft in het in 1617 gestichte waaggebouw te Schoonhoven een dépendance ge opend van het sinds 1956 in Utrecht gevestigde museum van automati sche muziekinstrumenten. De beide plaatselijke muziekkorpsen zorgden voor een klankrijke omlijsting van dit gebeuren, waarbij een groep be stuursleden der stichting met het col lege van b. en w., de raadsleden en een aantal belangstellenden tegen woordig waren. De verzameling die zich thans in het waaggebouw bevindt, zal te zij ner tijd verwisseld worden met die van het museum in Utrecht. LAND- EN TUINBOUW Prijsbeleid consumptie-aardappelen De hoofdafdeling Akkerbouw heeft zich herhaalde malen beraden over het consumptieaardappelbeleid dat in de toekomst gevoerd moet wor den. De resultaten van dit beraad zijn in de openbare vergadering van 4 november 1964 door het bestuur van het Landbouwschap besproken. De hoofdafdeling is tot de conclu sie gekomen, dat gestreefd moet wor den naar een systeem, waarbij voor het begin van het seizoen een bo demprijs wordt vastgesteld. Deze bo demprijs zal gerealiseerd moeten worden aan het einde van het sei zoen voor consumptieaardappelen van goede kwaliteit van de belang rijkste rassen. Hiertoe zou allereerst gebruik gemaakt kunnen worden van het fonds dat door het bedrijfs leven in het verleden is gevormd. Daarnaast zou de overheid zich ga rant moeten stellen voor het ver schaffen van de middelen die nodig zijn om de regeling sluitend te ma ken. Het bestuur besloot over deze uit gangspunten overleg te plegen met de minister van landbouw. Daarna kan dan een nadere uitwerking van de regeling volgen. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand oktober. Geboren: "Willemina Pieternella, d. van J. van IJsseldijk en A. L. Peute (Kerkwerve)Cornelia Elizabeth, d. van J. G. Boot en C. E. Jansen. Ingekomen: S. Kruik en gezin van Breda naar Kerkwerve; H. Bouw man van Westerschouwen (Seroos- kerke) naar Ellemeet; J. B. Cosijn en gezin van Rotterdam naar Scha- rendijke; C. Bouwman-Schot van Zierikzee naar Ellemeet. Vertrokken: mej. A. Lemsom van Scharendijke naar Westerschouwen (Haamstede); mej. D. C. de Waardt van Scharendijke naar Middelburg; P. T. Jonker en echtg. van Eikerzee naar Brouwershaven; A. Francke en gezin van Ellemeet naar Numans- dorp. KERKNIEUWS Actie t.b.v. brandschade aan geref. kerk te Tilburg UTRECHT, 6-11. De Gereformeer de Kerk van Tilburg heeft onl'angs bij een brand een schalde opgelopen van ruim honderdduizend gul'den. Een huis-aan-huis colleote heeft in middels f 5500 opgebracht en de Rooms-Katlholieke Kerit zegde met een na de brand een belangrijke gift toe aan de Gereformeerde Kerk, die in deze stad van 145.000 inwoners nog geen negenhonderd leden telt. Zelf brachten de gereformeerden 'in een extra collecte f 4167 bijeen. Ver der hoopt men met hiilp van andere gereformeerde kerken in Brabant en Limburg uit de brand te komen. Ook Ti'lburgse bedrijven sturen bij dragen. De verzekering dekt niet veel meer dan de 'helft van de schade. Samenwerking bij evangelisatie UTRECHT. 7-11. Voor het eerst organiseren het hervormde centrum „Kerk en Wereld" in Driebergen en het Gereformeerd Evangelisatiecen trum in Baarn gezamenlijk twee weekends voor medewerki ng uit plaatsen, waar hervormden en gere formeerden samen evangelisatie werk doen. Dit is het resultaat van gemeenschappelijk overleg tussen het landelijke Open Deur-werk van de Hervormde Kerk en het Evange lisatiecentrum van de Gereformeer de Kerken. De weekends woi'den volgend jaar op 8 en 9 mei in Baarn gehouden en op 18 en 19 september in Driebergen. Snel een brug leggen WORMERVEER. 8-11. Geheel vol gens plan is de oude spoorbrug over de Nauernasche Vaart in de spoor lijn Amsterdam-Alkmaar door een nieuwe vervangen. Tijdwinst bij de werkzaamheden aan dit projekt had tot gevolg dat het oorspronkelijk in de nacht van maandag op dinsdag geplande aanbrengen van een ba lansgewicht van 75 ton gisteren al kon gebeuren. De drijvende bok „De Gazelle" kon zodoende naar huis. Er is 24 uur achtereen gewerkt. Gedu rende 16 uur daarvan is de treinloop gestremd geweest. Gistermiddag om half één reed de eerste trein over de nieuwe brug. Sinds die tijd is het treinverkeer weer normaal. Nederland heeft gouden koks FRANKFURT, 8-11. De vijf chef- koks die door de Nederlandse club van chef-koks warén afgevaardigd naar de internationale kookwedstrij- den in Frankfurt am Main hebben daar deze week successen geboekt. In het Restaurant der Naties waar het publiek als jury optrad vielen hun warme schotels beter in de smaak dan die van de veertien an dere deelnemende landen. De Neder landers wonnen dan ook de hoofd prijs, een grote gouden plak, en kre gen bovendien als ereprijs voor de manier waarop zij hun gerechten presenteerden nog een zilveren schaal. Verder wonnen ze drie gou den medailles voor schotels van hun koude buffet. Olympische film komt uit in maart 1965 TOKIO, 7-11. Niet minder dan 130.000 meter film - een draaitijd van 72 uur.- zijn er gemaakt van de Olympische Spelen in Tokio. Behalve regisseur Kon Ichikawa en zijn 42 produktieleiders werkten hieraan 562 cameramensen en assis tenten. Het ruwe matei*iaal wordt nu ontwikkeld, waarna hieruit een keus wordt gemaakt voor een film van 2Vz uur, die een lengte zal hebben van 4200 meter. Men verwacht, dat de officiële Olympische film in maart 1965 in roulatie zal kunnen worden gebracht. De kosten van de film zul len omstreeks vier miljoen gulden bedragen. ,De „Club van Parijs", bestaande uit tien landen, waaronder Neder land, leden van het Internationale Monetaire Fonds, hebben tijdens het weekeinde besloten onmiddellijk aan Engeland een bedrag van 400 mil joen dollar ter beschikking te stel len, teneinde dit land te helpen bij het overwinnen van de betalingsba lansmoeilijkheden. BEN HAAG, 7-11. Ongeveer zes honderd personeelsleden van de PTT hebben zaterdagechtend in Den Haag deelgenomen aan een protestverga dering tegen het personeels- en pro motiebeleid by de PTT. Onder de aanwezigen waren PTT'ers uit ver schillende delen van het land, zcals uit Amsterdam, Rotterdam, Breda, Utrecht, 's-Hertogenbosch, Arnhem en Groningen. Het aktiecomité dat onder voor zitterschap staat van de heer K. de MOSKOU, 7-11. Zaterdagochtend is in Moskou ter gelegenheid van de verjaardag van de oktoberrevolutie een militaire parade gehouden. De minister van defensie, maarschalk Malinofsky, hield een korte toe spraak. Hij zei dat de partij al het mogelijke zal doen om de internatio nale communistische beweging te versterken op basis van het Marxis me en Leninisme. Zij blijft bij een buitenlandse politiek van vreedzame coëxistentie tussen staten met ver schillend bewind. Leeuwin verscheurde baby van drie maanden QUEBEC, 7-11. Te Sillery, een voorstadje van Quebec, is in de nacht van vrij"dag op zaterdag een baby van drie maanden verscheui'd door een jonge leeuwin, eigendom van de eigeiiaresse van het huis waarin de ouders van het kindje wo nen. De leeuwin werd als ongevaar lijk 'beschouwd en kon zidh vrij door het hele huis bewegen. Gedenksteen voor dichter Marsman ZEIST, 7-11. De burgemeester van Zeist. mr. A. P. Korthals Altes, heeft bij de opening van een muziekin- strumentenhandel aan de Tweede Dorpsstraat in zijn gemeente in de uit manner opgetrokken gevel van het pand een gedenksteen onthuld. Deze is aangebracht ter herinnering aan het feit dat de Nederlandse dich ter mi*. Hendrik Marsman op 30 sep tember 1899 in deze straat werd ge boren en zijn jeugdjai*en in die wo ning doorbracht. Zeeuwse mosselvloot in het noorden Zeker negentig procent van de Zeeuwse mossclkwekcrsvioot bevindt zich thans in het noorden, maar op maandag 9 en dinsdag 10 november gelegenheid wordt gegeven op mos selzaad te vissen. Op 23 en 24 no vember kan deze vissery nog een keer worden herhaald. Het zaad moet op de Waddenzeepercelen uit gezaaid worden en mag niet naar Zeeland worden vervoerd. d De Stichting Geestelijk en Licha melijk Gehandicapten heeft van ra dio Veronica voor de tweede achter eenvolgende maal een 'bedrag van f 100.000 toegezegd gekregen, waar van iedere maand -een deel zal wor den uitgekeerd. De Stichting Vrien den van Veronica 'heeft de Stichting G.L.G. daarbij nog f 40.000 aange boden. Groote in Den Haag, is van oordeel dat de bedrijfsleiding van de PTT en de vakbonden onvoldoende aan dacht schenken aan de groeiende onrust onder grote gi*oepen ambte naren bij de PTT. Op de bijeenkomst heeft de heer C. de Vries in een toelichting op zijn brochure „Onderzoek naar perso- neelsopbouw en promotiemogelijkhe den van het PTT-personeel" gezegd dat onder het middelbare en lagere personeel van de PTT ambtenaren zijn die 1.000 tot 1.300 gulden per Een moeder, die haar kind lichaams beweging onthoudt, doet daarmee iets even ergs als wanneer zy het honger zou laten lijden. Heel funest was daarom de vroe ger heersende gewoonte om een pas geborene stijf „in te bakeren": het kleintje kon geen vin verroeren. Öefenen van spieren is al dadelijk nuttig en nodig, van lichaamsbewe ging gaat een prikkel uit, die de groei bevordert. Prikkel die de groei bevordert Wanneer de juiste oefeningen uit gezocht worden, kunnen er bij het jonge kind door bewegingen zelfs af wijkingen in de lichaamshouding mee worden verbeterd. Maar of het nu ook goed is om zuigelingen reeds opzettelijk gym nastische toeren te laten doen, dat is heel erg de vraag. De systematische doordachte oefe ningen van zuigelingengymnastiek heeft een baby beslist nog niet nodig: laat die hele kleintjes maar in vrij heid spartelen. Wanneer een zuige ling met z'n voetjes kan trappelen en met z'n handjes kan grijpen, is aan de behoefte tot beweging geheel voldaan. Op de kleuterleeftijd Ook de peuters en kleuters van één tot zes jaar behoeven nop niet lastig gevallen te worden met be paalde gymnastische bewegingen. Iedere leeftijd stelt zijn eigen eisen: wat deze één- tot zesjarigen nodig hebben, is vrij spelen en dat liefst in de buitenlucht. Er moet voor de kleuters gelegenheid zijn om te klimmen, te draven, te hollen, te kruipen, te ballen, in het kort om uitbundig te dollen. Binnenshuis is dat eigenlijk nooit in voldoende mate mogelijk, al was het alleen maar door het gebrek aan ruimte. Over eventuele buren pra ten we dan nog niet. Bovendien moet er binnenshuis altijd opgelet worden dat het meubi lair niet bedorven wordt, dat het be hangsel geen beschadigingen oploopt en dat er geen ruiten sneuvelen. Taak voor de overheid Helaas is er, vooral in onze steden, lang niet genoeg geschikte gelegen heid om buiten te spelen. Drukke straten met voortrazend verkeer zijn niet alleen gevaarlijkmaar ook stoffig. Dringend noodzakelijk is het daar- jaar te weinig verdienen als men hun inkomen vergelijkt met dat wat elders in de overheidssfeer wordt verdiend. Dit bedrag wordt hun ont houden van het loon dat hun toe komt. Dit alles is een gevolg van het falen van de bedrijfsleiding van de PTT en de bonden. Zij hebben niet over de omheining gekeken naar de ranginflatie elders. Meten met twee maten Verder zei de heer De Vries die luide bijval kreeg, dat bij het weg werken van de achterstand die in het begin van 1962 door de bedrijfs leiding van de PTT was erkend, de leiding en de vakbonden met twee maten hebben gemeten. Ongemotiveerd werden voor ver schillende gi'oepen verschillende ei sen gesteld. Er is ook onrust orpdat voor grote groepen personeel (het telefoon-, het telegraaf- en het ad ministratieve personeel) de zaak sle pende wordt gehouden, aldus de heer De Vi*ies. In de rotonde van de Hout- rusthallen waren spandoeken met leuzen aangebracht als „geen discri minatie voor de administratie". De vergadering besloot telegram men te zenden aan de direkteur-ge- neraal van de PTT, de vakbonden, de minister van verkeer en water staat en aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer waarin woi*dt aangedrongen op een onmid dellijke en rechtvaardige behande ling van de achtergebleven groepen personeelsleden. om, dat de overheid zorgt voor ge schikte speelterreinen, liefst gelegen in het groen en voorzien van klim- hekken en andere speeltuigen. De ouders moeten er dan nog voor zorgen dat hun kleuters niet door stijf zittende kleren belemmerd wor den itt hun spel. Wanneer een kind i n zulk een omgeving «et zo lang en intensief bezig kan zi:n als het zelf maar wil, is dat voor deze leeftijd de beste gymnastiek. Meestal brengt de la gere school de jeugd voor het eerst in aanraking met stelselmatig opge bouwde lichaamsoefening. De schoolleeftijd Gymnastiekles en schoolzwemmen geleidelijk aan ook beoefening van teamspelen, vormen de overgang naar de sportieve bezigheden, die voor de rijpere jeugd en de volwas senen in aanmerking komen. Deze activiteiten op de lagere school kunnen goede aangrijpings punten zijn voor de vorming van het karakter. Hun nut voor de lichame lijke gezondheid is zonder meer dui delijk. Op de Nederlandse scholen mocht daarom best wat meer tijd en aan dacht worden besteed aan systema tische lichaamsvorming, dan thans vaak het geval is. Daarnaast moet er dan tevens nog veel gelegenheid zijn om vrij te spe len: de overgang van kleuter tot schoolkind voltrekt zich slechts zeer geleidelijk. Vooral kinderen, die nog op scho len gaan waar urenlang keurig stil- zitten steeds een der voornaamste eisen is, moeten voor en na school tijd ruimschoots gelegenheid krijgen tot echt ravotten. Dr. Alfreda Briedé. ELLEMEET St. Nicolaasfeest o.l.-school De oudercommissie van de o.l.- school zal ook dit jaar weer een Sint Nicolaasfeest organiseren. Om daar voor aan de nodige financiën te ko men zullen de leden een lijstcollecte houden. Zeker zal ieder graag iets voor dit feestelijke doel willen bij dragen. BURGH/HAAMSTEDE Vergaderprogramma in de Westhoek Dinsdagavond vergadert in hotel Bom voor de eei*ste maal in dit sei zoen de Nederlandse Fruittelers Or ganisatie afdeling Schouwen, waar bij natuurlijk de leden van de ver eniging van oud-leerlingen „Porno- na" niet ontbreken. „Fx*uitteelttech- nische aspekten" is het onderwerp waarover de heer P. Huissen hoofd assistent A. der Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst te Goes zal spreken. Het jaarlijkse schoolavondje dei- openbare school uit Burgh wordt vrijdagavond in hotel „Het Wapen van Burgh" gehouden. Cp dit wat feestelijk avondje zullen de leerlin gen der diverse klassen weer tonen dat ze ook op de planken iets kan nen. BRUINISSE Man viel met bromfiets De igond'eïchauffeur P. C. Giljam te Bruinisse had 'het ongeluk met een voetsteun 'die aan zijn bromfiets be vestigd Is te blijven ha'ken achter een paal, die in het brarodpad bij zijn woning is geplaatst om het in rijden van auto's -eJd. te beletten. Een val was daarvan het gevolg, waardoor zul'ke ernstige verwondin gen en bloeduitstortingen aan het 'hoofd het gevolg waren, dat dokter van Leeuwen geneeskundige hulp moest verlenen. Groentezaak werd meubelhandel Allerlei omstandigheden, meest van particuliere aard, -noopten de heer W. A. Jumelet te Bruindsse zijn groentezaak 'te sluiten. Hij verkocht daarna zijn pand aan de 'heer M. C. Bol'Ie en samen met zijn bediende Gerrie Bal, wist -de heer Bolle van deze groentezaak in enkele weken een zeer mooie toonzaal te maken voor 'het exposeren van meubelen, woningtextiel en wat meer in 'deze bi^anohe verkocht wordt. Een zaak dli'e -in dit deel van de gemeente, waar men rustig de tij'd heeft het geëtaleerde te bekijken, zeker de no- cPige belangstelling zal trekken. MELBOURNE, 7-11. - In een kist reisde de 22-jarige Australiër Reginald Spiers - naar pas nu bekend is geworden - in oktober per vliegtuig van Londen naar Perth om reisgeld uit te sparen. Drie en zestig uur bracht hij zonder eten en drinken in de kist door, om voordelig naar vrouw en kind terug te keren. De kist had hij in Londen zelf in elkaar getimmerd en van een fictief adres in Austra lië voorzien. In de Westaustralische stad Perth aangekomen klem hij er uit en liftte hij verder naar zyn woonplaats Adelaide. Dagenlang bezorgde de opengebroken kist, waarin slechts een deken, een zakmes en een leren riem lagen, de Australische douane hoofdbrekens. Een vriend van Spiers in Engeland zorgde tenslotte voor opheldering. Hij ging navraag doen, daar hy geruime tyd niets van Spiers hoorde en stelde de autoriteiten op de hoogte van de ongebruikelijke reisweg. Waar schijnlijk zal do reis Spiers nog duur komen te staan. MORGHAN, de magiër 79. „Het wordt tijd om u te verlaten, m'n vx*iend!" zei Moi-ghan met een duivelse glimlach. „Dc damp die zich ontwikkelt is tamelijk sterk volgens de oude manuscrip ten. Vaarwel! Leer nu dat het onverstan dig is Morghan tegen te werken. Ah maar ik vergeet dat ge over een uur niet meer de gelegenheid zult hebben iets te leren! Het zij zo!" Hij nam met een sier lijk gebaar zijn hoed af en groette de machteloze Aram met een spottende bui ging. „Op de dag van ons huwelijk, zal ik uw gelukwensen aan Silvia overbrengen. Ik gi*oet u m'n beste!" Toen draaide hij zich om en vei-liet het vertrek. Aram hoorde dat de deur op slot gedaan wei'd. Toen viel er stilte in het grote ver trek. Men hoorde slechts het zachte ge- pruttel van de vloeistof op het vuur. Luchtbellen stegen op uit de troebele vloei stof. De witte damp die uit de hals van de fles opsteeg wei*d dikker. Aram be merkte dat de zachte en vei'dovende geur zich door het gehele vertrek verspreidde. „Ik moet me los maken!' zei hij en ti*ok in z'n wanhoop met alle kracht aan z'n boeien. „Ik moet Silvia waarschuwen. Als ik er niet in slaag me te bevrijden, is alles ver- loren!" Maar terwijl zijn boeien weerstand boden aan al z'n pogingen, steeg de witte damp naar het plafond gelijk een dikke wolk en hij voelde dat hij bevangen werd door een onverklaai-barc slaperigheid. „Snel!" mompelde Aram. „Ik moet hier zo snel mogelijk vandaan, anders is het met me gedaan!" En hijgend vei'dubbelde hij zijn pogingen. Hij wist niet dat er nog iemand zich on gerust over hem maakte. Immers, in de straten holde de zeer geleei'de doctor Am- bi-osius zo hard z'n benen hem konden dra gen en telkens struikelend over het onge lijke plaveisel. „Aram", mompelde de doc tor buiten adeirx en zich het zweet van het voorhoofd wissend, „ik moet hem waar schuwen voor het gevaar dat hem dreigt pffm'n arme milt en m'n ingewanden zijn niet geschikt voor zo'n snelheid. Pff". Aanwezigen uit verschillende delen van het land

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6