Castella Matic het nieuwe wasmiddel met Antical-3 tegen vieze kalkaanslag. Drink real American Cola STAD EN EILAND Nieuwe landingen in Maleisië IJzel in België kost 18 mensenlevens STAD EN EILAND SPORT VOETBAL Brouwershaven 1—Serooskerke 1 3—0 Burgh had moeite met 2—2-stand tegen De Schutters Teen Burgh reeds na een kwartier een betrekkelijk veilige voorsprong had bereikt door in hoog tempo De Schutters in de verdediging te drin gen, had de ploeg er nog geen notitie van met welk een enorme moeite ze in het laatste deel van de wedstrijd een gelijk spel zou moeten bereiken. De jonge Schutter splceg die voor de rust een povere indruk maakte, kwam na de rust herboren in het veld en de groen-witten kregen het zwaar te verduren. Het gladde veld, dat hen de gehele wedstrijd parten Ingezonden mededeling SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: Burgh-De Schutters 2-2; S.C. Gastel-Zieri'kzee 0-2; Vosmeer- RKFC 1-4; H a 1st ere n - O u de Molen 2-4; Nw. Borgvliiet-Kruisland 0-2; DIVO-NVS 2-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie lc klas B: Zierikzee II-Dreischor 3-5; Kruiningen-Renesse 3-1; Luctor -Zonnemaire 3-1; Rdbur-Hansweert- se Boys 0-3; Paitrijzcn-Kwadendam- me 3-2. 2e klas C: SVOWK-Renessc II 0-10 Zonnemaire II-Burgjh II 0-7; Zierik zee Ill-Orcischor II 4-0. Zaterdagccmpeti'tie le klas: Beren-Bruse Boys 3-1; Wemeldünge-MEVO 3-0; AZVV II- Kapelle 2-7; Spui-Hoek 0-3; Zaam- slag-Nieuwdorp 5-1. 2e'klas A: Brouwershavcn-Scroos- kerke 3-0; Kloetinge II-Duiveland 4-3; Wolf aartsdijk Il-Wissenkerke 2-2. 3e klas A: Zeemeeuwen-Zwaluwen 2-3; Bruse Boys II-Brouwershaven II 3-0. Junioren Groep A I: Goes A I-Zierikzee A I 0-5. Groep A IV: Duivéland A I-Re- nesse A I 0-8; Bruse Boys A I-Zie- rikzee A II 4-0. Groep B IX: Zieriikzee B I-Drei- schor B I 2-5; Zierikzee B II-Bruse Boys B I 0-13; SKNWK B I-MEVO B I 0-3. Groep B X: Brouwershaven B I- WIK B I 0-7; Zwaluwen B I-Burgh B I 0-3. VOLLEYBAL MEVO sterker in tlaines- toeruooi te Nieuwerkerk Ook in de tweede ronde van het damesvolleybal toernooi, georgani seerd door de Sportclub Nieuwer kerk, toonde het Zierikzeese MEVO rich sterker dan alle andere teams, door alle partijen te winnen o f(met de Plattelandsvrouwen) gelijk te spe len. Het behaalde 9 punten tegen de Plattelandsvrouwen 5 en het Bruse Kwiek 3 punten, Nieuwerkerk zelf kwam niet verder dan één punt. De uitslag was als volgt: MEVO-Pl.vr. 15-3, 15-17 (1-1); Bin -Nwk. 15-12, 15-6 (2-0); MEVO-Nwk. 15-5, 15-8 (2-0); Bru-Pl.vr. 13-15, 15-9 (1-1); Nwk.-Pl.vr. 6-15, 15-11 (1-1); Bru-MEVO 11-15, 5-15 (0-2); MEVO-Pl.vr. 5-6, 15-6 (2-0); Bru- MEVO 7-15. 6-15 (0-2); Nwk.-Pl.vr. 11-15, 12-15 (0-2). De stand na 'de tweede ronde is nu MEVO 15 puniten; Plattelands vrouwen 8 punten, Nieuwerkerk 7 punten, Kwiek Bruinisse 6 punten. ZIERIKZEE Bejaarden genoten van jeugdcircus In de grote zaal van „Concordia" organiseerde de plaatselijke afdeling van de U.V.V. zaterdag een bijzon dere ontspanningsmiddag voor de Zierikzeese bejaarden. Deze middag werd verzorgd door het jeugdcircus ..Hogerop" uit Goes, dat er in ge slaagd is om onder leiding van de heer Kaaijstcker de bejaarden een kostelijke middag te bezorgen. Nadat de presidente allen een hartelijk welkom had toegeroepen werd dc leiding van deze middag overgeno men door de jeugdige direkteur van het circus, waarna een bijzonder goed programma werd gebracht. Bij zondere staaltjes van evenwicht cn lenigheid werden lot ieders bewon dering door deze jonge amateurs ge bracht. Zelfs de wilde dieren ont braken niet in de piste. Het werd dus een gezellige middag met veel waardering voor het werk van de heer Kaaijsteker. die dit jeugdcircus in zijn vrije tijd heeft weten op te bouwen cn in stand te houden .Rest nog te vermelden dat het jeugdcir cus veelal gratis optreedt voor lief dadige instellingen, jeugdtehuizen en dergelijke. speelde, kan echter geen excuus zijn voor het vertoonde spelbeeld in de tweede helft. Dit was maar erg po ver en vooral de aanvallen bleven verre beneden de maat. Pluim op de hoed voor Jan van Nieuwenhuize die nu eenmaal overal was waar ge vaar dreigde. De eerste aanvallen zijn voor Burgh en het eerste schot van Nico v. d. Graaf gaat voorlangs het doel ven keeper Merriënboer. Aan de an dere kant schiet L. Luijten ver naast terwijl zijn broer M. Luijten hard in handen schiet van keeper Schoon- aard. In de elfde minuut geeft Toon Rijnberg een droom voorzet waaruit Nico v. d. Graaf de bal maar hoeft in te schuiven: 1-0. Geen twee mi nuten later lost Joop Hanse een schot dat door een back-been van richting wordt veranderd en dat brengt de stand op 2-0. De gedach ten gaan reeds uit naar een grote overwinning, doch na dit doelpunt gaat het spelbeeld achteruit en De Schutters hebben zich inmiddels aan gepast aan het toch niet grootse spel van Burgh. De thee deed bij De Schutters wonderen en ze drongen de Burgh- plceg in de verdediging. Reeds in de 5e min. gaf rechtsbuiten L. Luijten een lage voorzet waarbij Schoonaard de bal net niet onder controle kan krijgen en M. Luijten schiet hard in: 2-1. Dit brengt de zenuwen bij Burgh op topspanning en deze gaan een grote invloed uitoefenen op de Burgh ploeg. De Schutters zwoegen onver droten verder en als eerst Rini Dijk man een schot op de keeper afvuur de, blundert de Burghse achterhoede en Van Loon schiet de gelijkmaker in het nylon: 2-2. Het heeft er zaterdagmiddag niet naar uitgezien, vooral in de eerste speelhelft, dat de thuisclub de punt jes thuis zou houden. De gasten speelden voor de wind, wat een gro te drang op het doel van De Jonge tengevolge had. Mede door wat slor dig ingrijpen der Brouwse verdedi ging, ontkwam de thuisclub de eer ste minuten aan enige doelpunten. Toch wisten de Brouwenaars allengs het spel te verplaatsen, zodat er eni ge mooie aanvallen konden worden opgezet. Nadat een buitenspelgoal was afgekeurd kreeg de thuisclub een formidabele kans om te scoren. Uit een verre pass van rechtsback v. d. Velde nam Kees Wurth de bal mee maar alleen voor de keeper schoot hij naast. De gasten drukten ook sterk door, maar De Jonge wist de schoten van Geldof en Jongepier goed onschadelijk'te maken. Een on verwachte uitval deed de bal bij Lie- vense belanden, die oerhard op doel man Boone schoot. Deze liet de bal los en uit de scrimage wist Platte- schorre te scoren.* 1-0. Even later was het opnieuw Wurth, die goed doorgelopen in de voeten der keeper schoot. Na de thee combineerde de Brouw se ploeg beter, zodat Boone heel wat werk kreeg te verzetten. Hij deed Olympische medaille winnaar verdronken ZURICH, 7-11. De Zwitserse skif- feur Goepf Kottmann, winnaar van de bronzen medaille bij de Olympi sche roeiwedstrijdon, op de Toda- baan in Japan, is vrijdagavond tij dens manoeuvres van zijn legeron derdeel in de Rijn fte Riidlingen na bij SchaffhauSen verdronken. BADMINTON ZIERIKZEE I-BREDA II Jl. vrijdagavond 'heefit de B.C. „Zie rikzee in 'haar thuiswedstrijd tegen „Breda II" uit Breda haar 3e neder laag geleden, een nederlaag met sprekende cijfers, gezien de einduit slag van 2-6. Men zou verwachten dat Breda II een klasse 9tei"ker was, doch dit was niet hot geval, zodat de nederlaag van Zierikzee aan haar zelf te wijiten is. Het moét 'toegege ven worden dat Zierikzee geen greintje geluk gehad heeft in deze wedstrijd. Van de 6 verloren partij en waren er 4, die mét dat beetje geluk overwinningen voor Zierikzee hadden opgeleverd. Deze 4 partijen nl. vergden steeds 3 sets, zodat Zie- ri'kzee telkenmale net de overwin ning moest laten gaan. Van de Zie rikzeese spelers bleef alleen de heer J. v. Vossen ongeslagen. De wedstrijd werd gespeeld in 'de gemeentelijke gymzaal in Malta. De gedetailleerde Uitslagen luiden: le H.E.: J. v. Vo9sen-M. v. Gooi 15-6, 15-2 (1-0). 2e H.E.: B. Wijsman-J. Elmans 15-10, 14-18, 4-15 (0-1). le D.E.: mevr. E. Hage-mej. M. Piederiet 7-11, 2-11 (0-1). 2e D.E.: mej. M. Kra'keel-mevr. El- mans 6-11, 11-5, 9-11 (0-1). le GJX: mevr. A. Wii'eringa/dhr. J. 2-6 v. Vossen-mej. B. v. h. Sdhut/dhr. M. v. Gooi 15-1, 17-14 (1-0). 2e G.D.: mevr. E. Hage/dhr. G. v. d. Thoién-mevr. Elmans/dhr. Elmans 15-18, 15-8, 13-15 (0-1). H.D.: dhr. B. Wijsman/dhr. G. v. d. Tho'len-dihr. Elmans/dhr. M. v. Gooi 12-15, 15-5, 11-15 (0-1). D.D.: mevr. Wieringa/mej. M. Kra- keel-mei. M. Piederiét/mevr. Elmans 2-15, 13-18 (0-1. Totaaluitslag 2-6 voor Breda II. Volgende week wordt geen com petitie gespeeld i.vjm. de districts- wedstrijdén te Etten-Leur. Zaterdag 21 november speel't Zierikzee uit te gen Typhoon II uit Breda. De gematigde republikeinse se nator Javits, die de staat New York in de senaat vertegenwoordigt, heeft vrijdag voorgesteld Goldwater te ontheffen van de leiding der repu blikeinse partij. NIJMEGEN. De 66-jarige heer C. Engels uit Nijmegen is op het Ma- riaplein in zijn woonplaats aangere den door een vrachtauto met aan hangwagen en zo ernstig gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Schouwen-Duivelandse sportspiegel j Burgh stelde tegen De Schutters enigszins teleur Zierikzee won verdiend van S.C. Gastel Dreischor zorgde tegen Zierikzee-re- servcs voor een grote verrassing Renesse verloor van Kruiningcn VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G stelde Burgh enigszins teleur door in de thuiswedstrijd tegen De Schut ters er niet meer uit te halen dan een 2-2 gelijk spel. Eens te meer werd hiermee bewezen dat de jon gens uit de Westhoek in hun uit wedstrijden tot veel betere resulta ten weten te komen. In de eerste 20 min. zag het er naar uit dat Burgh een vlotte overwinning zou gaan be halen. Er werd goed samen gespeeld waarbij het doel van De Schutters vrij regelmatig in gevaar verkeerde. De 2-0 voorsprong welke de thuis club zich toen ivist te verschaffen was volkomen in overeenstemming met de spelverhouding. Geleidelijk aan zakte het spel van Burgh hierna af, er werd slordiger geplaatst ter wijl ook het tempo geheel uit haar spel verdween, waardoor de bezoe kers vaak, ondanks hun trage tempo de gelegenheid kregen te domineren. De toch wel met enige angst door Zierikzee tegemoet geziene uitwed strijd tegen S.C .Gastel hebben de rood-zwarten in een verdiende 2-0 overwinning weten om te zetten. De positie van Zierikzee, dat relatief be zien nu op haar naaste concurrent vijf punten voorsprong heeft, is mo menteel wel bijzonder rooskleurig. Toch geloven wij dal men er goed aan zal doen vooreerst alle nuchter heid te bewaren daar een inzinking snel is gekomen, waarbij een voor sprong van vijf punten gauw zijn verspeeld. Vosineer kan schijnbaar haar draai niet meer goed vinden, gezien de zware 4-1 nederlaag welke het op eigen grond van RKFC kreeg te inkasseren. Oude Molen kwam aardig in de lift door de 4-2 over winning welke het in en op Halsle ren wist te behalen. Nw. Borgvliet zag zich voor eigen publiek met 0-2 geklopt door Kruisland, terwijl DI- VO het bezoekende NVS met een 2-1 nederlaag naar huis stuurde. Hansw. Boys Patrijzen Luctor Kruiningen Dreischor Zierikzee II Renesse Robur Zierikzee 7 7 0 0 30-11 14 S.C. Gastel 8 5 1 2 27-11 11 Kruisland 8 4 2 2 19-12 10 Burgh 8 4 1 3 18-17 9 Oude Molen 8 4 1 3 20-20 9 DIVO 7 3 2 2 12-11 8 Vosmeer 8 4 0 4 14-17 8 Halsteren 8 3 1 4 17-20 7 De Schutters 8 2 2 4 17-26 6 RKFC 8 3 0 5 14-22 6 NVS 8 1 2 5 19-27 4 Nw. Borgvliet 8 1 0 7 16-28 2 dit op verbluffende wijze en behoed de zijn club voor een grote debacle. Links en rechts stompte hij schoten uit zijn heiligdom. Toen Plattesehor- re met een verre pass v. d. Weele lanceerde, wist deze de bal hoog voor het doel te trekken, waar Rien de Boer mcoi inkopte: 2-0. Na goed samenspel tussen De Boer en Kees Wurth wist laatstgenoemde met een listig tikje zijn foutjes uit de eerste helft goed te maken en de stand op 3-0 te brengen. Bijna was het nog 4-0 geworden maar de penalty welke De Boer nam. belandde tegen de staander. Ook Geldof had niet veel geluk bij een doorbraak, want ook hij schoot hard tegen de staander. Met de stand 3-0 kwam het einde van een match, welke voor Brouw geen peuleschilletje was. Scheids rechter van der Wielen leidde straf maar correct. Taxichauffeur uit Alkmaar mishandeld WORMERVEER, 9-11. De politie zoekt twee jongemannen waarvan er één in de nacht van zaterdag op zon dag in Wormerveer de taxichauffeur J. in 't Veld, 38, uit Alkmaar ernstig heeft mishandeld. De jongelui wil den hun rit van Alkmaar naai- Wor- meerveer niet betalen. De taxichauf feur werd bewusteloos in zijn auto langs de weg gevonden. Hij was aan zijn hoofd gewond en bleek later ook een 'hersenschudding 'te hebben op gelopen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B zorgde Dreischor voor een grote verrassing door de Zierikzee-reserves op het sportpark Bannink met 5-3 te klop pen. Vooral in de Ie helft speelde Zierikzee verdedigend taktisch bij zonder zwak waarvan Dreischor uit stekend wist te profiteren door een praktisch beslissende 4-0 voorsprong te nemen. Renesse zorgde voor een teleurstelling door bij Kruiningen met 3-1 te verliezen. Zonnemaire verloor met dezelfde cijfers bij Luc tor, wat voor de rood-gelen nog niet eens zo'n gek resultaat is te noemen. Hansweertse Boys kon zich aan de leiding handhaven door Robur in Goes geen kans te geven (0-31 Pa trijzen moest voor eigen publiek alle zeilen bijzetten om Kwadendamme met 3-2 van het lijf te houden. 8 5 12 27-14 11 6 5 0 1 28-12 10 7 5 0 2 16-11 10 7 4 12 23-16 9 7 4 0 3 22-25 S 8 3 2 3 23-20 8 6 3 0 3 22-15 6 7 3 0 4 13-17 6 Kwadendamme 7 0 2 4 12-24 Zonnemaire 7 0 0 7 7-39 0 In de 2e klas C doen de reserves van Renesse het tot nu toe heel wat beter dan hun grotere broers in de le klas. Te Ouwerkerk behaalden de rood-witten legen SV.OWK hun ze vende overwinning in successie, deze maal met de niet mis te verstane cij fers 10-0. Na het nog betrekkelijk geringe aantal gespeelde wedstrijden zijn de Burgh-reserves nog maar al leen als concurrent van hun naaste buren overgebleven. Burgh II boekte zondagmiddag bij het bezoek aan Zonnemaire II een 7-0 overwinning. In het treffen lussen Zierikzee III en Dreischor II heeft het er lange tijd naar uitgezien dat deze ontmoe ting in een doelpuntloos gelijk spel zou gaan eindigen. Met een krachti ge eindspurt slaagde de thuisclub er evenwel nog in een afgetekende 4-0 zege te behalen. Renesse II Burgh II Zierikzee III SVOWK Zonnemaire IJ Dreischor II 7 7 0 0 42-10 14 6 4 1 1 26- 8 9 7 3 0 4 23-20 6 6 2 1 3 19-27 5 2 0 0 2 1-15 0 6 0 0 6 5-37 0 DIVERSE BERICHTEN Celal Bayar, de 82-jarige voorma lige president van Turkije, is zater dag met het oog op zijn zwakke ge zondheid uit gevangenschap ontsla gen. Hij moét naar de gevangenis terug zodra zijn toestand dit toelaat. Vandaag is bij de Italiaanse spoorwegen een wisseMaking begon nen die tot zaterdag zal duren. Ach ter deze staking staat het socialis- tisch-communistisch algemene ver bond van vakverenigingen Bij Goose Bay in Newfoundland is zaterdag een Amerikaans militair vrachtvliegtuig met zeven beman ningsleden tijdens het opstijgen ver ongelukt. Er waren geen overleven den. Vorige week zijn in Zanzibar 200 personen, voornamelijk Arabieren en Mohammedanen, gearresteerd, aldus verluidt in Nairobi. Deze arrestaties zijn een voorzorgsmaatregel uit vrees voor een opstand tegen de regering. De voorzitter van de Weslduitse Christen-Democratische partij en oud-bondskanselier, dr. Konrad Ade nauer, is zondag per vliegtuig uit Bonn in Parijs aangekomen, waar hij vandaag (maandag) erelid zal werden van de Franse academie Voor geestelijke en politieke weten schappen. DAR ES SALAAM. De minister van handel van Tanzania (Tangam- jika en Zanzibar) 'heeft een onmid^ déllijk officieel verbod op alle uit voer naar en invoer uit Portugal en zijn overzeese gebieden afgekondigd. Een 17-jarige vluchteling uit oost-Duitsland, die in de nacht van donderdag op vrijdag bij het over steken van de grens op een mijn trapte, is met ernstige verwondin gen in een ziekenhuis in Beieren op genomen. Een 17-jarig meisje is vrijdag van de 57 meter hoge eerste verdie ping van de Eiffeltoren gevallen en op het dak van een auto terechtge komen. Het meisje is in ernstige toe stand in een ziekenhuis opgenomen. Senaitor Fullbrighlt, voorzitter van de commissie voor buitenlandse be trekkingen in de Amerikaanse se naat, 'is vrijdag in Bélgrado aange komen. Hij 'brengt een bezoek van tien dagen aan Zuid-Slavië. Het Westduitse ministerie van defensie heeft voor 200 F-104-G „Starfighters" vliegtuigen een vlieg verbod uitgevaardigd na de ontdek king van tekenen van materiaalmoe heid in het neuswiel. De politie le New York heeft donderdag in twee woningen een hoeveelheid marihuana ter waarde van 635.000 dollar in beslag genomen. Vermoed wordt, dat dit verdovende middel uit Mexico afkomstig is. Prins Charles Hugues van Bour bon Parma en prinses Irene, die mo menteel in Bonn verblijven, zijn vrij dagmiddag door de voorzitter van de Westduitse christendemocratische partij en oud-bondskanselier, dr. Konrad Adenauer ontvangen. Koning C-onstantijn van Grieken land heeft op een receptie in Fio rina, west-Macedonië, gezegd te ge loven dat hij en zijn 18-jarige echt genote „een blijde gebeurtenis ver wachten". WILLEMSTAD (Curasao). Zondag is 'het stoffelijk overschot van wij len mr. 'dr. R. H. Pos, in leven am bassadeur in Cuba en Haiti, van Cu- ragao naar Suriname overgebracht. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-11. Aangevoerd: 1736 stuks vee, te weten: 1093 vette koeien en ossen en 643 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: f 3,70-4,00; f 3,25-3,60; f 3,00-3,25. Varkens: f 1,93-1,91-1.88. Vette koeien en ossen: aanvoer: iets minder; handel: kalm: prijzen: aanvankelijk prijshoudend, afloop tweede en derde kwaliteit iets ge drukt. prima's van f 4,00 tot f 4,15 per kilogram, worstkoeien f 2,70-2,90 per kilogram. Varkens: aanvoer: even korter; handel; tamelijk; prij zen: iets hoger, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,78- 1,80 per kilogram, slachtzeugen f 1,60- 1,70 per kilogram. LAATSTE NIEUWS KOEALA LOEMPOER, 9-11. - De Maleisische politie stelt een intensief onderzoek in in het Jeleboe-gebied (ongeveer 110 km ten zuidwesten van Koeala Loempoer), na berichten dat daar maandagochtend vroeg moge lijk Indonesische parachutes omlaag zijn gekomen. Dorps-„vigilavoes" (burgerwach ten) hebben gezegd dat zij omstreeks vier uur in de ochtend voorwerpen uit de lucht zagen vallen. De spanning is gestegen nadat vo rige week pamfletten boven Indo nesië zijn uitgeworpen waarin ge waarschuwd wordt tegen verdere in vallen in Maleisië. BRUSSEL, 9-11. De eerste ijzel op de Belgische wegen heeft het afge lopen weekeinde 18 doden en 27 ern stig gewonden veroorzaakt. Een fron tale botsing van slippende auto's bij Kortrijk veroorzaakte vijf doden; bij Froidmont drie en bij Waasmunster twee. Bij tientallen andere ongeval len, waarbij de chauffeurs door de gladheid de macht over hun wagens verloren, verloren nog acht mensen het leven en werden er 27 ernstig en velen licht gewond. Op de vrijdag geopende Koning Boudewijn-weg van Antwerpen naar Aken, deed zich zondag het eerste ongeluk voor. Een Duitse automobi list slipte op een berijpt gedeelte. Zijn wagen werd vernield maar hij en zijn mede-inzittende kwamen er met lichte verwondingen af. Auto met Duivelanders over de kop Een auto met vier inzittenden op weg naar het te Wieringen liggende vaartuig Bru 60 (firma gebrs. Ok- kerse) sloeg heden (maandag)morgen nabij Broek in Waterland over de kop. Oorzaak was het door lichte bevriezing glad geworden wegdek. Behoudens builen en schrammen kwamen de inzittenden met de schrik vrij. De auto werd geheel vernield. ELLEMEET De N.O.V.I.B.-collecte De collecte die de vorige week door de dames W. Elenbaas en J. v. d. Hoek en de heer H. Hage voor de N.O.V.I.B. werd gehouden, heeft op gebracht f 61,56. De mode blijft op de „tieners" mik ken - jeugd var. 12 tot IS jaar. - Dc foto toont uit de collecties een zeer charmant en draagbaar model. C.B.T.B.-voorzitter naar Nieuw-Zeelantl DEN HAAG, 7-11. Van'23 novem ber tot 3 december aanstaande zal te Rotorna in Nieuw-Zeeland de al gemene vergadering van de I.F.A.P. (Internationale Federatie van Agra rische Producenten) worden gehou den. Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond, zal met mr. J. Schlingemann, economisch adviseur van 't Koninklijk Nederlands Land bouw Comité, namens de landbouw organisaties deze conferentie bijwo nen. DODELIJKE ONGELUKKEN ZEVENAAR. De 28-jarige P. E. uit Groessen (gemeente Duiven) op zijn sccoter dodelijk verongelukt. Het ongeluk gebeurde op de rijks weg Arnhem-Zevenaar onder de ge meente Duiven. OOSTDONGERADEEL. Een 19-ja- rig meisje, mejuffrouw M. R. D„ is terwijl zij bezig was de ruiten van haar ouderlijk huis in Lioessens (ge meente Costdongeradeel) te lappen, door een vrachtauto tegen de muur van het huis doodgedrukt. AMSTERDAM. De 83-jarige Am sterdammer H. S. wilde bij het over steken van dc Lutmastraat nabij de Tweede van der Heistraat juist op de vluchtheuvel stappen toen hij struikelde en door een personenauto werd aangereden. Later is hij in het Wilhelminagasthuis aan de opgelo pen verwondingen overleden. SASSENHEIM. De 27-jarige kap per B. A. G. van E. uit Leiden is in het Academisch ziekenhuis in Leiden overleden aan de verwendingen die hij had opgelopen, toen hij met zijn auto, waarin ook zijn verloofde zat, in Haarlemmermeer, op de grens van Sassenheim, door de nog niet ge opende afsluitbomen yoor een brug reed. AMSTERDAM. - Onder auspiciën van het Nederlands Oorlogsgraven- ccmité zijn in de Westerkerk te Am sterdam de geallieerde gevallenen herdacht. De jaarlijkse herdenkings plechtigheid werd dit jaar opnieuw bijgewoond door vele officiële per sonen. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3