ijziging van Zierikzees' stadsbeeld DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG STAD EN EILAND Goede prijzen voor goede tarwe-oogst Voor 30 jaar.... TAARTJES run Na vijf jaar ZIERIKZEE, 5-11. Al duurde het lang dit jaar, de bomen (ook de nieuwe) hebben nu toch wel onge veer hun bladerendos afgeschud en het is interessant de kaler wordende wereld met name ook wat Zierik zee betreft eens te vergeleken met de toestand van voor deze keer vUf jaar geleden. We kunnen dit deen met behulp van een foto, geno men van de Grachtweg af ter hoogte van de vroegere watertoren. (De foto dateret uit 1959). Aan die Grachtweg zelfs ziet men al de veranderingen, daar de berm aan de stadszijde is gemarkeerd door een rij reeds flink omhoog geschoten houtgewas. Aan de overkant echter is de verandering buitengewoon groot. De gevels op de achtergrond, links dus van de afsluitende hoog bouw van het bouwplan-Buyse, zijn vrijwel aan het oog onttrokken door de beplanting, die van jaar tot jaar dichter blijkt te worden, zoals trou wens met alle na de ramp uitgevoer de beplantingen op Schouwen-Dui veland duidelijk het geval is. Men denke by voorbeeld aan de bcssages te Ouwerkerk en het lang zamerhand niet onvermaarde Slin gertjes van Nieuwerkerk, dat het in de afgelopen zomer bijzonder goed heeft gedaan. Een nieuw aspekt aan deze omge ving geeft de toren van de in aan bouw zijnde kerk der Chr. Ger. Ge meente, die met het dak van de Grote Kerk en do Sint Lievensmon- stertoren, het silhouet vanaf deze plaats voortaan mede zal bepalen. Het meest opvallende echter is de kaalheid van de toestand van vijf jaar geleden, in vergelijking met de huidige situatie, waarin afgezien van de hoogte der bomen niet veel dingen meer herinneren aan dc barre maanden van het rampjaar, teen het water aanklotste tegen de zanddam, die later het „fundament" werd waarop het nieuwe Slingerbos werd aangelegd. Prinselijke opstellen tereeht LONDEN, 5-11. Een recher cheur van Scotland Yard heeft in Londen een bundel opstellen opgespoord, geschreven door prins Charles, die zes weken geleden verdween van de school in Gordonstoun waar de zoon van koningin Eliza beth van Engeland en prins Philip studeert. De „Daily Sketch" meldt dat men de re chercheur onder geheimhou ding had opgedragen de op stellen op te sporen waarin de bijna 16-jarige prins zijn op vattingen heeft neergelegd over de monarchie, de demo cratie en het publiciteitswe- zen. Volgens enkele Britse bla den hadden uitgeverijen in het buitenland getracht de opstel len te pakken te krijgen. De directeur van de school achtte het zes weken geleden moge lijk, dat een verzamelaar de bundel heeft ontvreemd. Unieke vondsten bij restauratie slot Haamstede HAAMSTEDE, 6-11. Vrijgegc- ven werden opmerkelijke bijzon derheden over vondsten, gedaan in het kader van de restauraties van het slot Haamstede, die thans on geveer een jaar aan de gang zijn. De vondsten kwamen tevoorschijn bij het herstel der grachtmuren. We geven - in afwachting van nadere bijzonderheden - een op somming van hetgeen aan het daglicht kwam. In de noord-oost-hoek stuitte men op een halfronde toren, waar van de oudste aanleg teruggaat tot de 13e eeuw. Verder kwam te voorschijn een opvallend groot stuk tufsteen; een bijbehorende verkleuring in de grond wees op kistranden van een graf. Verdere uitgravingen bracht zeven graven aan liet licht, waarvan één nog ge heel intact. De rest was verstoord door in de middeleeuwen gegra ven sleuven. Na de vondst van ge noemde zeven graven vond men nog acht graven. Wat de datering betreft gaan de gedachten voorlo pig uit naar de periode van 850 na Chr. Zeer opvallend is dat de in de graven gevonden geraamten wat het hoofd betreft langschede- lig waren. Dit is nog slechts een maal eerder voorgekomen in de provincie en wel te Domburg. Vandaag komt de bekende onder zoeker dr. Huizinga naar Ilaam- Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds. K. Ooms, De Bilt. Gasthuiskerk: 10 uur (gezinsdienst) en 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 2 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Stra- ting, Goes. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Don (H.A.). Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 7 uur ds. Van Liere (H.A.). Scharendyke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 11 uur ds. Zonneveld, 9.30 uur zondags school. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Keiling. Breischor: 11 uur ds. Kel- 'ling, woensdag 11 november, 7.30 uur: dankdienst voor gewas en arb. Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwerkerk: 10 en 6.30 uur ds. Wes terhof (Bed. H.A. en Dankzegging). Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. De Waard, Meerkerk. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. D. Goudzwaard, IJs- selmonde. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee; 10 en 5 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Hoog- steen. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Ooster land: 10 en 3 uur ds. H. Visscher, Zwijndrecht. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Verschoor, Vlissingen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gercf. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. S. Verhage, Hilversum. Kerkwerve: 10 uur lees- dienst, 6 uur ds. S. van der Molen, Middelburg. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Van der Molen. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Verhage. OOSTERLAND Ouivelandse bejaarden kwanten te Oosterland bijeen stede om de schedels nader in ogenschouw te nemen. Rest nog te vermelden de vondst van een zeer groot fundament, dat heeft be hoord tot een westelijk gelegen woon vleugel, waarvan het bestaan voorheen niet bekend was. De af metingen van het fundament zijn 43% X 14 meter. ENSCHEDE. Vannadht omstreeks viier uur is een zware brand ontstaan bij het textielbedrijf N. J. Menko N.V. aan de Rooimwog in Ensdhe'dé. De schade is aanzienlijk. Bijzondere reisfilm ROTTERDAM, 4-11. In het Cine- ramatheater in Rotterdam ging een nieuwe cineramaproduktie in pre mière. Het is een reisfilm in kleu ren, getiteld „Search for Paradise" (Op zoek naar het paradijs). De film begint met een luchtreis van de Verenigde Staten, via Parijs, Suez, Bombay en Ceylon naar India. Hier wordt de reis naar het paradijs voort gezet met een adembenemende tocht per jeep door het Karakorumgéberg- te via een smalle kronkelige berg- weg langs diepe ravijnen, gevolgd door een tocht per rubberboot over de stroomversnellingen van de bo venloop van de rivier de Indus. Het eindpunt van de reis, de staat Nepal in de Himalaya, betekent voor de bezoekers het kleurrijke schouwspel van de kroning van koning Mahen- dra van Nepal in de stad Katmandu. De terugreis naar de V.S. gaat ge heel door de luchtmet als hoogte punten vergezichten op oJm. New York, Chicago, San Francisco en het grillige landschap van het Grand Canyon. Besrrotiiijj 1965 van het Landbouwschap EEN HAAG, 5-11. De begroting 1965 van het Landbouwschap is in de gehouden bestuursvergadering zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Zoals bekend is een aanzienlijk tekort op deze begroting voorkomen door een verhoging van de algemene heffing. De heffing op bouw- en grasland wordt van vier op vijf gul den per hectare gebracht, de heffin gen op andere typen van agrarische bedrijvigheid stijgen naar evenredig heid. Op deze wijze kon men, in plaats van een tekort ten laste van de algemene reserve te moeten bren gen, die algemene reserve nog met 1' 380.050,— aanvullen. De begroting voor de gewone dienst sluit nu in ontvangsten en uitgaven mei f 8.881.000,de inkomsten aan al gemene heffingen worden geraamd op f 8.200.000,—. Werkloosheidseffecten in 1966/1967? AMSTERDAM, 5-11. De abnorma le Iconstijging in 1964 zal na verloop van twee jaren ongetwijfeld leiden tot ongewenste werkloosheidseffec ten, tenzij men in 1965 een abnor maal laag loonstijgingspercentage zou kunnen realiseren, zo meent pro fessor dr. D. B. J. Schouten, hoogle raar aan de katholieke economische hogeschool en lid van de Sociaal- Economische Raad, blijkens zijn ar tikel „over onaardige economie ge sproken", in economisch-statistische berichten van deze week. Professor Schouten gelooft dan ook dat de werknemersleden van de S.E.R. on gelijk hebben, wanneer zij in de ko mende loononderhandelingen blijven aandringen op een nominale loons verhoging, zoals deze in de afgelo pen jaren gemiddeld genomen werd gerealiseerd. Dit te meer, omdat wat normaal was in de afgelopen tien jaren z.i. niet meer normaal zal zijn in de komende jaren. Man smeerde zich in met mosterdgas DARWIN, 5-11. In een ziekenhuis te Darwin, noord-Australië, is een mijndeskundige overleden die armen benen en borst had ingesmeerd met vloeibaar mosterdgas ter bestrijding van zijn jichtaandoening. Hij had op een afgelegen landingsbaan uit de tweede wereldoorlog een mosterd gasbom gevonden. Na het ding te hebben geopend moet hij de inhoud voor een onschuldig smeerseltje ver sleten hebben. OOSTERLAND. 5-11. Donderdag middag kreeg de bejaardensociëteit alhier op de gewone wekelijkse ver gadering in het therv. verenigingsge bouw bezoek van de bejaarden van Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Sir jansland, alles bij elkaar ongeveer 120 personen. Mede aanwezig waren van Nieuwerkerk mevr. ran Eetcn- de Vries en van Ouwerkerk oud burgemeester Romeijn en zijn echt genote. Verder het damescomité te Oosterland en mej. Wandel, oud onderwijzeres uit Wolphaartsdijk, die een serie kleurendia's vertoonde uit Israël. De leiding berustte deze middag bij mej. A. Boot die de aanwezige gasten een welkom toeriep, en de hoop uitsprak dat het roor allen een gezellige middag zou worden. Nadat gezongen was, met orgelbegeleiding Ps. 105 1 en 5 werd 'het woord ge geven aan mej. Wandel, die tekst en uitleg gaf van haar reis naar Israël. Op pakkende wijze wist zij de aan wezigen te boeien en vooral voor de bijbelkenners werden heel wat be kende plaatsen genoemd, waar Jezus heeft rondgewandeld. Na afloop mocht mej. Wandel de welverdiende dank ontvangen namens de sociëteit te Oosterland. door mej. Boot, ter wijl mevr. van Eeten voor de gas ten een hartelijk dankwoord sprak. Nadat op koffie met gebalk was gc- tracteerd las de heer J. van Dijke u'it Nieuwerkerk, een geboren Oos- terlunder, een zelfgemaakt rijmvers voor waarin vele herinneringen voor kwamen uit het verre en recente verleden. Door mej. Wandel werd Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2,30 uur leesdienst. Nieuwerkerk; 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10 en 2.30 uur lees dienst, 6.30 uur ds. J. Karens, Nieu werkerk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30 en 10 uur. Zondagavond 7 uur: concilie-oefening. In de week: eu charistievieringen om 7.15 en 8 uur. Woensdag- en zaterdagavond om 7 uur. Haamstede: Zondag eucharistie viering om 8.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Molenaarsgraaf: W. A. S. Laurense, Benthuizen jte Lemelcr- veld: vi'k. A. W. .J. A. Knorth, Velp; te Bennek om (vak. wijten P. J. F. Lamens): J. H. Ghikel, Huizen (N.H.). Ger. Kerken Beroepen te Klazienaveen (vak. Joh. Dijkstra): J. de Jongh, Nes (W. D.). Ger. Gemeenten Bedankt voor Gorinchcm: A. Hof man, Zeist. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmcloord EMMELCORD, 5-11. De officiële noteringen luiden heden als volgt (in guldens per 100 kilogram, telersprijs af boerderij): consumptieaardappelen binnenland: Bintje 35 mm klein opw. f 11,tot f 12,Eigenheimer 35 mm klein opw. f 14,tot f 16, consumptieaardappelen export: Bin tje 35 mm klein opw. in twee maten 1" 10,50 tot f 12,50; voeraardappelen f 2,— tot f 4,25. SPORT VOETBAL Zierikzee II-Dreischor I In seizoen 1966-1967 stelt de K.N. V.B. afd. Zeeland ziidh voor over le gaan tot het instellen van één eerste klasse over geheel Zeeland (tot dus ver 2). De elftallen die in deze competi tie op de eerste 3 plaatsen eindigen en volgend seizoen niet lager dan de vijfde plaall's, en wel uit beide afde lingen, zouden een plaats krijgen in die nieuwe le klasse. Daarom is de wedstrijd van a,s. zondag tussen Zierikzee II en Drei- sc'hor ook zo belangrijk, beide elf tallen kunnen - 'gezien hun krach ten - 'dit seizoen één d'er hoofdplaat sen bereiken. Er is 'evenwel slechts plaats voor 3 elftallen, de winnaar van a.s. zon dag vergroot zijn kansen. Deze wed strijd, die ai'fcijd veel toeschouwei's trekt, wordt er des te belangrijker door. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 5-11. Aan de goaltips van afgelopen weekeinde werd door 202.988 men'sen deelgenomen. Voor de drie prijzen kwam 'beschikbaar f 56.439. Voor de eensite prijs meldden zidh 15 deelnemers, van wie één met 2 goed in/gevulde 'kolommen. Per ko lom wordt bruto f 1176 uitgekeerd. Voor die tweede prijs kwamen 410 deelnemers, van wie eveneens één met 2 goed voorspelde kolommen, in aanmerking kwam. Zij zulten per goed voorspelde kolom ongeveer f 46 ontvangen. Voor de derde prijs werd de spoeling bijzonder dun. De 5144 „winnaars" zulten slechts op een guil'den of vier kunnen rekenen. aan de oudste vier bejaarden van d? vier derpen een 'kleurige bijbellegger uitgereikt met plaatjes van het Hei lige Land. die onder dank werden aanvaard. Gezamenlijk werd tot slot gezengen de bt kende Avondzang. De orgelbegeleiding berustte deze avcr.d bij mevr. Capejle-Beije. Bij hel afscheid werd de heren nog een rokertje en de dames een reep cho colade aangeboden. Zo weid het ten bijzonder gezellige middag, waarvan alle bejaarden veel 'hebben genoten. ZIERIKZEE Afdeling Chr. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwenbond houdt een vergadering op dinsdag 10 november a.s in het Ned. hervormd verenigingsgebouw. Op deze verga dering zal worden vertoond de film „Tropengoud", een documentaire over cacao, spelend 'in 'het Afrikaan se land Ghana. ZONNEMAIRE De NOVlB-collecte De collecte voor de N.O.V.I.B. t.b.v. de Anti-hongera'kttie 1964 heeft a'lhier 1' 66,87 opgebracht. Met dank aan de collectanten en de mildheid van de burgerij. Meisjesclub maakte poppekleertjes „Zonnestraaltje" heeft in de zo mermaanden poppekleertjes voor het Jeugd Rode Kruis gemaakt. Hier mede zijn poppen aangekleed en ver zonden naar het zeehospitum „Zon neveld", waar er verschillende pa tiëntjes blij mee gemaakt zijn. OOSTERLAND Ingebonden mededeling dé surprise... gezond, lekker! j Val van zoldertrap Mevr. S. Dorst-Stou'ten alhier, wo nende in de Lange Dreef, had don derdagmorgen het ongeluk door een misstap van de zoldertrap te vallen waardoor zij aan haar pols een vrij hevige kneuzing opliep, zó dal men aanvankelijk in de mening «verkeer de dat de pols was gebroken. Naar het ziekenhuis vervoerd wezen de genomen foto's edhlter uit dat het slechts een kneuzing betrof. De pa tiënt kon daarop naar haar woning terugkeren na'dat de arm verbonden was. a President Leoni van Venezuela heeft de samenstelling van een nieu we regering bekend gemaakt, die in de plaats komt van het 13 oktober j.l. afgetreden kabinet. LONDEN. Oud-premier Douglas- Home heeft in het Britse Lagerhuis felle kritiek geoefend op het pro gramma van de nieuwe Labour-re- gering, zoals dat in de troonrede be kend is geworden en op de pas ge nomen economische maatregelen. De polio-vaccinatie UTRECHT, 5-11. Het rijksinstituut voor de volksgezondheid in Billho- ven gaat verder met het vervaardi gen van het dode poliovaccin (het prikvaccin van dr. Salk) en voelt (voorlopig?) niet veel voor het in 1S61 gelanceerde levende (orale) po liovaccin van dr. Sabin. Wel blijft men de ontwikkeling nauwlettend volgen. „De ontwikkeling in de Verenigde Staten rechtvaardigt deze keuze", verklaarde de algemeen-direkteur van het R.I.V., dr. J. Spaander, des gevraagd in een gesprek met het A.N.P. Scheepvaartbcrichten Alchiba, 4-11 Kuwait naar Umm- said. Philippia (t), 4-11 Suezkanaal verw. naar Milazza. Gceree, 4-11 van Baltimore naar Montreal. Seinelloyd, pass. 4-11 Lands End naar Antwerpen. Esso Den Haag (t.), 4-11 van New York naar Porto La Cruz. Esso Rotterdam, pass. 4-11 Kaap St. Vincent' naar Port Said. LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 5-11. De kwaliteit van de Nederlandse tarwe is dit jaar over het algemeen uitzonderlijk goed. Het landelijke standaardmonster (als ba sis gebruikt voor eventuele in- en verkepen door het Voedselvoorzie- nings In- en Verkoopbureau) had een sehetpereentage van slechts 0,9 tegen 7,4 vorig jaar. Het hectolitergewicht was 76,6 kilogram, tegen 74,7 kilo gram vorig jaar. In tegenstelling tot de laatste oogstjaren was het vocht gehalte niet zodanig, dat het nodig was tot conditioneren van de tarwe ever te gaan. Dit is meegedeeld door het secretariaat van het Produkt- scha-p voor granen, zaden en peul vruchten. De maalbedrijven hebben, gere kend over de totale vermaling, in augustus ongeveer 34 procent en in september ongeveer 40 procent in landse tarwe vermalen. Het laat zich aanzien dat de kwaliteit zodanig is, dat deze zich goed laat verwerken tot die meel- en bloemsoorten, waar voor normaliter «in meer of mindere mate inlandse tarwe wordt vermalen of bijgemengd. ZIERIKZEE. In hotel „Juliana" werd een expositie gehouden van Perzische tapijten. ELLEMEET. Alhier zal een Sint Nicolaas-schoolverloting worden ge houden, waarvoor partikulieren en firma's reeds iets beschikbaar heb ben gesteld. ZIERIKZEE (adv.). Gezelschaps spelen 35 ct. per stuk; houten paar den 25 ct.; theeserviesjes 27Vz ct.; wiegenpop 35 ct.; timmerkaarten 27Vi ct. HAAMSTEDE. Grote teleurstelling werd gewekt door het bericht dat de bemanning van de „Uiver" niet naar het vliegveld alhier zal kunnen ko men. ZIERIKZEE. Een begin is ge maakt met het doen van grondbo ringen in verband met de belangrij ke op komst zijnde uitbreiding van het gebouw der Rijks H.B.S. alhier. OUWERKERK. Op de jaarlijkse uitvoering bracht de korfbalvereni ging H.D.S. een zangspel in twee be drijven. SCHUDDEBEURS. Het aantal overnachtingen in de jeugdherberg „Weelzicht" bedroeg in de periode maart-september 677. ZIERIKZEE. Vijf en tachtig die ren waren present op de door de Vereniging van Konijnenfokkers op Schouwen-Duiveland georganiseerde tentoonstelling in „Concordia". WESTHOEK. Vijf en zestig man nen zijn ingezet bij het helmsteken in de domaniale duinen. ZIERIKZEE. In de voormalige so ciëteit „Ons Genoegen", thans beho rend tot de Zeelandia-fabriek, open de de burgemeester de crisisbazar. De Johnson's op het Witte Huis De familie Johnson op het Witte Huis (v.l.n.r.) Lucy, president Lyndon Baines Johnson, Lynda Bird en mevrouw Johnson. De Nederlandse tarwetelers heb ben in augustus gemiddeld een prijs gemaakt, die dertig cent per honderd kilo lager lag dan de van de inter ventieprijs afgeleide telersprijs ('f 33,60 tegen f 33,90). De hoeveelhe den, die in deze maand op dit niveau werden afgezet, waren echter gering in verhouding tot de totaal te ver wachten levering. Begin september namen de aanvoeren snel toe en te gen de verwachting in trad een prijs stijging op, die zich de hele maand voortzette. Resultaat: een telersprijs die vijftien cent boven de van de interventieprijs afgeleide telersprijs voor die maand lag (f 34,40 tegen f 34,25). Taartjes blijken gevaarlijk goedje vrienden en dat niet alleen voor de Ivn (zij 't niet voor ondergetekende), maar ook in ander opzicht, want het geval staat niet op zichzelf. Het be gin is altijd simpel, ook ditmaal. Er was een feestelijke aanleiding voor één der personeelsleden van de (Zie- rikzeese) zaak zijn collega's te trac- teren. Daarom ijlde de (goede) man naar de bakker om taartjes te be stellen, waarmede hij hen eens echt wilde verrassen. De ochtendkoffie leende zich goed voor deze smake lijke randversieringDe man zelf had een dag vakantie opgenomen en terugkomende op de zaak wreef hij zich cle handen, er van int gaande dat zijn medewerkers hem stralend tegemoet zouden huppelenMaar de dingen waren als tevoren en er ge beurde niets. Dan man zat er mee. Enerzijds was het wat pijnlijk om te vragen hoe hebben ze ge smaakt?", anderzijds brandde de nieuwsgierigheid en tegen het einde van de dag heeft hy toch maar eens voorzichtig geïnformeerd. Er waren - zo als nu al duidelijk wordt - geen taartjes aangekomen. Na de arbeids tijd rent de traciantnaar de bak ker, een (heel goede) man, die hoogst verwonderd repliceert: „toch be zorgd". Het mysterie was niet opge lost, maar zou worden xntgezocjit, waarna de man maar nieuwe taart jes bestelde, die inderdaad de vol gende dag ter bestemder plaatse zijn aangekomen en gesavoureerd. Uiteraard heeft de bakker hel re cherchewerk ter hand genomen en toen is er een enorme slagroomaap uit de mouw gekomen. De taartjes zijn bezorgd op een verkeerd adres. Een stapeltje coïncidenties heeft het geweten van de niet gerechtigde eters zuiver gehouden. Want ook op die zaak was er een feestelijke aan leiding, maar die was - zonder ver gissing - wel taartloos aanleiding gebleven. Wat de buitenstaander zo einde loos interesseert in zo'n situatie is de vraag: „wie brengt dat nu financieel in het reine?" IVe zullen het nooit weten vrienden, maar vast staat dat de illegale en een dag later de le gale taartjes prima hebben gesmaakt. Zo is dat immers met taartjes. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2