Pril ontspant het water! Minister Bogaers bezocht Zeeland Rijdt veilig met melk Bosche veemarkt de grootste Bouwcapaciteit in 1964/1965 38 procent groter clan in periode 1962/1963 AXEL, 4-11. De bouwcapaciteit in Nederland Is in 1964/1965 38 procent greter dan i\j in 1962/1963 was. Mi nister Bogaers van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft dit medege deeld tijdens een werkbezoek, dat hij aan Zeeuws-Vlaanderen bracht. De minister verklaarde voorts o.a., dat het vooralsnog niet mogelijk zal zijn in Nederland de teugels verder te vieren tjj het bouwbeleid. Dit zou een tekort in de bouwcapaciteit be tekenen, evenals een tekort aan het benodigde materiaal en derhalve ab- scluut onverantwoord zijn, zo zei de minister. Op een persconferentie in Goes, later op de dag, zei minister Bogaers van mening te zijn, dat de kwaliteit van de naoorlogse bouw niet minder is dan die van de vooroorlogse bouw. Verblijdend vond hij het. dat het prijsniveau in 1964 praktisch stabiel is gebleven. De minister, die behalve Axel ook Middelburg, Temeuzen en Goes be zocht heeft, roemde de samenwer king in Zeeland tussen de gemeen ten en de provincie op het gebied van de arbeidsbesparende bouw. Er is in deze provincie op dit terrein veel bereikt en de bewindsman stel de daarom Zeeland ten voorbeeld aan het gehele land. De minister deelde mede gaarne bereid te zijn nu reeds bouwcontin- genten voor 1965 te verstrekken, als men met de ratiobouw vooruit is op de planning. SPORT BILJARTEN Om kampioenschap Sch.-D'land alg. kader In 'hotel „Concordia" te Zierikzee zal a.s. zaterdag en zondag 'hét toer nooi worden gespeeld om het kam pioenschap algemeen kader van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Aan dit toernooi zal door de volgende spelers worden deelge nomen: J. Berrevoéts, B.V. Renesse; P. Vijverberg, D.O.S. Ouwerkerk; L. Koster, V.O.G. Zierikzee; W. Kramer, V.O.G. Zierikzee; B. de Zeeuw, V.O. G. Zierikzee en F. C. Hanse, Con cordia" Zierikzee. Daar dit een han dicap toernooi is, za'l raiët door iédere speler evenveel caramboles worden gespeeld. Zo spelen Hanse en de Zeeuw 250 caramboles. Kramer 180, Koster 170, Vijverberg 160 en Ber- revoets 150. Houder van dé wissel beker is momenteel F. C. Hanse. Johnson is het toch geworden, wat wel vooruit was verwacht; Maar de grootte van zijn zege werd niet mogelijk geacht. De Amerikanen komen na de strijd weer wat op rust. Zonder politieke sprekers op het beeld van kust tot kust. Zonder allerlei artiesten, zingende hun kelen schor, zoals voor de democraten, Sammy Davis Junior. Voor ons nuchter vaderlandje zou zo iets misschien niet gaan, en toch zou ook onze stembus veel meer in het centrum staan. Stel je voor: een Toxopeus bijgestaan door Pia Beek, Vondeling met Ria Valk had aan toehoorders geen gebrek. Beernink met het meisje Grönloh, Haya, zelf niet voor de poes, begeleidt op de piano haar promotor Johnny Hoes. Dan bracht Willeke Alberti Koekoek nog meer zetels aan, en De Kort met Rita Reys zou nooit voor lege zalen staan. Maar helaas, het zal niet mogen, politiek is geen vermaak, blijft, den vaderland getrouwe toch een serieuze zaak rJA'AP M1JDERW1JK. Ingebonden mededeling Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELP1 Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Minister Bogaers werd tijdens zijn rondreis door Zeeland vergezeld door de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en het voltallige college van Gedeputeerde Staten. Kat niet aaien in donker LONDEN, 3-11. Nadat het ja renlang ongeivenst werd ge acht de kat in het donker te knijpen, heeft men thans ook ontdekt dat het geen aanbeve ling verdient het dier in het donker te aaien. Een deskun dige van de P.T.T. in Derby {Midlands), Engeland, beroept zich er nl. op een mysterie te hebben opgelost over de oor zaak van storing bij televisie ontvangst. De hulp van de deskundige in kwestie werd ingeroepen om een geval van ernstige storing te onderzoe ken. Als oorzaak vond hij een in de buurt wonende vrouw die haar kat aaide. Volgens de deskundige wordt door het ge- aai voldoende statische elek triciteit opgewekt om op een nabijzijnde televisie-ontvanger storing te veroorzaken. Hij zet thans zijn onderzoek voort omdat hij van mening is dat indere gevallen van storing eveneens te wijten kunnen zijn aan kattenliefhebbers. De te levisiefabrikanten zijn van mening dat een dergelijke sto ring alleen daar kan optreden waar de televisie-ontvang er zodanig is opgesteld dat zij een onvoldoende sterk signaal ontvangt, of waar een kat zich in de onmiddellijke nabijheid van een televisietoestel be vindt. Bovendien kan de hoe veelheid statische elektriciteit die wordt opgewekt wanneer een kat wordt geaaid van het ene dier tot het andere ver schillen. Solo-hoboïst Haakon Stotijn overleden AMSTERDAM, 3-11. In de Boer- haajve kliniek te Amsterdam is na een langdurige ziekte overleden de heer Haakon Stotijn, eerste solo- hoboïst van het Concertgebouw orkest. Haakon St'ötijn werd 11 februari 1915 in Den Haag geboren. Hij ge noot zijn opleiding aan het Konink lijk Conservatorium in zijn geboor testad en studeerde hobo bij zijn va der Jaap Stotijn. Van 1935 tot 1937 was 'hij als solo-hoboïst verbonden aan 'de Berner Orkestverëin. In 1935 trad hij voor de eerste maal als so list op mét hët Concertgebouworkest tezamen met zijn va'cfer speelde hij toen het concert voor twee hobo's van Alexander Voormolen. Na een ziekte van enkele jaren was Haakon Stotijn gedurende bijna twee jaar hoboïst in 'het Vara-orkest tot hij op 1 september 1940 werd aangesteld als eersite solo-hoboïst van het Con certgebouworkest. Hij maakte voorts deel uit van het Concertgebouw kwintet en van het ensemble Alma Musica. Hoge prijzen voor romantische schilderijen AMSTERDAM, 4-11. Op de bij Paul Brandt in Amsterdam voortge zette 'kunstveiling bleek de belang stelling voor de aan de beurt zijnde romantische schilderijen die van de oude meesters te evenaren. Een pa» neeltje van 19 15 cm van A. H. Bakker Korff „La marohande de bri'd a brac" kocht een Nederlandse particuliere verzamelaar voor f 17.200 Een werk van dezelfde sdhilder „De keukenmeid" haalde Cen prijs van f 2800. Opmerkelijk hoge prijzen brachten voorts op een werk van David Bles: f 5200, een landschap van Fr. Hengsbadh f 3000, cën vruohtenstillevon van Maria Vos f 2200, een la'ndschap van J. H. Weis- senbruch f 5200, een aquarel van G. II. Breilner f 3600, een doek van de Franse schilder G, Fouace f 1900, een portretstudie van Isaac Israëls f 3600, een werk van Ed. Karsen - bocht van de Herengracht In Am sterdam - f 2200, een riveirlandschap va<n Willem Roelofs f 3200 en van Willem Witsen de aquarel „London bridge" f 3500. Ruzie tussen gemeente en waterschap over vuil water OUDE PEKELA, 4-11. Het water schap Scholtenpolder in Groningen is opgetreden tegen dé gemeente 'Oude Pekela die de sloten van het waterschap verontreinigde door er vuil water in te lozen. Op 19 okto ber had het waterschap een ultima tum gericht tot het gemeentebestuur van Oude Pekela. Hét waterschap zou, wanneer de ge-meerite vóór maandag 2 november Afkalving rivieroevers DEN HAAG, 4-11. Hét Landbouw schap heeft in een brief aan de vas te commissie voor verkeer en water staat van de Tweede Kamer de aan dacht 'gevraagd voor de afkalving van rivieroevers, veroorzaakt door de 'in intensiteit 'toenemende scheep vaart. Soms leidt 'die afkalving tot noodslitua-ties, aldus het Landbouw schap. Het dorp KeSsel aan dé Maa& in Limburg is in dit verband een be grip en de Situatie van de polder „Nijenbeker en Wilpsdhe Klei" op de linker IJsseloever bezuiden Deven ter dreigt thans evenzeer 'tot een be grip te worden. Russische gelukwensen voor Johnson WASHINGTON, 4-11. - Talryke staatshoofden, regeringsleiders en politieke leiders over de gehele we reld hebben president Johnson ge lukgewenst. President Mikojan zond een tele gram waarin hij zei dat het Ameri kaanse staatshoofd wat de Sowjet- Unie betrof kon rekenen op de goede wil om de betrekkingen tussen beide landen in het belang van de volke ren en de versteviging van de vrede te ontwikkelen. Minister Gromiko wenste op een receptie de Amerikaanse ambassa deur geluk. Radio-Moskou verklaarde dat „een overweldigende meerderheid der Amerikanen het program van de lei der der uiterst-rechtse krachten" had verworpen. De Oostduitse communistische lei der, Ulbricht, sprak in zijn geluk wens aan Johnson van een groots verkiezingssucces, dat uitdrukking geeft aan de wens van het Ameri kaanse volk de vrede, de vreedzame coëxistentie en de ontwapening vei lig te stellen. de lozing van vuil water in de lei dingen van het waterschap niet zou staken, met 'het reglement in de hand de nodige maatregelen nemen. Hét waterschap heeft nu zijn drei gementen waar gemaakt door een dam vlak voor de uitmonding van de gemeentelijke riolering op de slo ten van het waterschap te leggen. Voorts heeft hét bestuur van he. waterschap 'twee processen verbaal laten opmaken omdat de gemeente zonder schriftelijke toestemming rioolwater laat afvoeren op de slo ten van 'het waterschap, en omdat de gemeente ongevraagd en zonder toestemming het rioleringssysteem van de Cerespolder heeft aangeslo ten op de Scholtenpolder. Het be stuur van 'het waterschap Scholtens- polder zegt deze onsympathieke maatregelen te betreuren, zij zag zich 'daartoe 'echter gedwongen. Ingezonden mededeling Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veilig en nog lekker óók. Vraag per briefkaart aan het Nederlands Zuivciburcaupostbus 4530, Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-embicent (7xS cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de nuttige aktic Rijdt veilig met melk Boekhandel W. de Vries verplaatst naar pand Melkmarkt 11 Z1EIUKZEE, 4-11. Boekhandel W. de Vries Rzn. is van het pand Melk markt 7 overgeplaatst na ar het pand Melkmarkt 11, waarin voorheen was gevestigd een zaak in speelgoed en galanteriën van de wed. K. de Vries Zn. Deze zaak is - gelijk bekend - opgeheven, waarna de heer W. de Vries door koop eigenaar werd van het pand, dat in vergelijking met de vorige zaak, belangrijk groter is, het geen zich uiteraard ook in de vloer oppervlakte van deze boekenzaak manifesteert. De zaak in het pand Melkmarkt 7 is opgezet in 1926 en tot voor enkele dagen werd hij hier gevoerd door de heer De Vries, geassisteerd door zijn zoon, de heer H. R. de Vries. Een lichte toets in de aankleding en een aanzienlijk betere ruimtelijke wer king zijn de kenmerken van de nieu we zaak, die over een typisch eigen sortiment beschikt, dat in fraaie, grote delen van de wanden, beslaan de kasten is ondergebracht. In een harmonisch ritme zijn boekengondo- la's opgesteld, die met de fijn afge werkte toonbank het interieur do mineren. Aan de achterzijde van het interieur bleek ruimte voor een aparte afdeling, voornamelijk voor pocketboeken. Hier is ook een zitje aangebracht, hetgeen de rust bij het kiezen uiteraard ten goede komt. Het spreekt vanzelf dat de verdere aankleding van de zaak, met name de licht gehouden kleur en de ver lichting, in overeenstemming zijn gebracht met het moderne karakter, wijzigingen, die in het oude pand door ruimtegebrek praktisch niet mogelijk waren. Van het pand no. 7 wordt nog alleen de etalage gebruikt. ADVERTENTIE De bijna 105.500 'kiezers in (Zuid)- Rhodesië zuilen zioh vandaag (don derdag) moeten uitspreken over de vraag of zij voor of tegen onafhan kelijkheid op basis van de grondwet van 1961 - waarbij de macht in han den van de blanke minderheid werd gegeven - zijn. GEMEENTE YVESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand oktober Geboren: 9. Leendert Marinus, z. van L. P. van der Di'n'de en W. Ber revoéts (Burgh); 24. Peter Ghris'tiaan z. van C. Kou wen en C. Hanse (Haamstede). Gehuwd9. Event Hen'k van Gees- bergen, 22 jaar en Cornelia Slager, 21 jaar (Zierikzee-Burgjh)16. Bartel Woulter Siesse, 23 jaar en Lena Maatje van der Bijl, 20 jaar (Burgh- Haamstëde); 29. Adrianus van der H'Ul'le, 33 jaar en Antje Zijlslra, 28 jaar (Haamstede). Overleden: 12. Andries Janus Zijta, 66 jaar, echtg. van Arana Lena van Felius (Burgh); 16. Krijn Fokker. 88 jaer, wed'n. van Jacomina Groen- leer (Haamstede); 19. Jan van dei- Linde, 83 jaar, wedn. van Wolferina Kloet (Haamstede). Ingekomen: 9. E. H. van Geesber- gen van Zierikzee (Burgh); 12. R. Steur van Eindhoven (Burgh); 12. P. J. de Kam van Rotterdam (Noord- Welle); 13. A. Lemsorn van Midüen- sdhouwen (Haamstede); 13. A. H. de Blank van Rotterdam (Haamstede); 19. J. Glou'de van Breda (Renesse); 20. C. J. Moermorid van Heerlen (Haamstede); 23. A. L. M. Blommaert van Zierikzee (Renesse). Vertrokken: 1. N. Timmers (Haam stede) naar Zierikzee; 2. C. Kooman cn gezin (Serooskerite) naar 's-Heer Arendskerke; 8. J. A. Verboom en gezin (Renesse) naar Vlaardingen; 8. M. J. Padmos (Burgh) naar Delft; 8. S. Bijl (Haamstede) naar Rotter dam; 8. M. A. Verten (Haamstede) naar Zierikzee; 13. J. A. 'de Gloppcr (Haamstëde) naar Zierikzee; 13. C. Hoornweg (Haamstede) naar Leiden; 19. H. Bouwman (Sorooskerke) naar Middénschouwen; 21. A. C. van Don gen (Burgh) naar Vlaardingen; 21. K. J. van Sluijs (Haamstede) naar Vlaardingen; 23. H. Kwant (Haam stede) naar N.O.-Polder; 28. E. I-I. van Geesbergen cn echtg. (Burgh) naar Zierikzee. Aantal inwoners per 1 november 1964: 4047. Pril is 'n produkt 's-HERTOGENBOSCH, 4-11. Be gin december wordit op de veemarkt in 's-Hertogenbosch 'het 400.000ste d'ier in 1964 verwacht. Vorig jaar werden in totaal 345.800 dieren aan gevoerd. Hiermeê 'boekt de veemarkt van 's-Hertogenbosch, die al jaren de grootste is van 'geheel Nederland, een primeur voor het gehele vee markt wezen van het land. De totale aanvoer tot 1 Oktober jl. bedroeg 324.754 dieren. De tweede markt van Nederland is Zwolle, daarna volgen Rotterdam, Leeuwarden en Utrecht, Deur opengebroken metcrucifix UTRECHT, 4-11. De Utrechtse po litie heeft twee jongemannen uit Mierlo aangehouden, die hebben be kend een paar offerbussen te heb ben gelicht in de St. Augustinuskerk te Utrecht. De jongelieden, de 19-jarige V. en de 17-jarige C„ waren de kerk bin nengekomen door een kostbaar glas in lood-raam in te slaan. Zij 'beland den daarna in een kelder, waarvan de deur was afgesloten. Zij zagen kans deze te forceren met een cru cifix.... zo wisten zij de kerk en pastorie binnen te komen. DEN HAAG, 4-11. De E.M.S. 'heeft bij monde van de secretaris van de raad van beheer, dr. J. Goudsmit, desgevraagd verklaard, dat een ar rest van de hoge raad geen aanlei ding is om de huidige pierprijs van één guldén terug te brengen tot 55 cent, zoals minister dr. J. E. An- driessen bepa'alde. De E.M.S. meent, dat voor ophef fing van dc voorlopige maatregelen van dé officier van justitie bij hét gerechtshof meer gronden zijn aan gevoerd .dan die. waarop het hof zijn beschikking heeft getroffen, en waarvan thans 'de hoge raad heeft uitgemaakt, dat hij onjuist is. De gronden, die de E.M.S. aanvoerde, waren vervat in een pleitnota, die 45 pagina's 'telde, evenveel als het verzoekschrift 'ten gronde, dat aan het college van beroep voor het be drijfsleven weid toegezonden. De moderne manier van afwassen: aangenaam en gemakkelijk. Want:... Streng voor vuil en toch... mild voor uw handen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6