WITTE KRUIS Bij de goed het Belevenissen in en om de vogelsport Gemeenteraad van Brouwershaven wenst betere samenwerking ALLEEN EEN WETENSCHAPPELIJK BEPROEFDE KOMBINATIE MAAKT U VLOT WEER FIT! STAD EN EILAND De Ste Itklu ui U krijgt daar het beste persoonlijke spaaradvies en...een goede rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar u zich thuis voelt! ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 november 1964 No. 19679 „Etentje" lag zwaar op tie maag Begroting 1963 werd goedgekeurd Ingezonden mededeling Verkoudheid? Koorts? Reumatische- of perio dieke pijnen? Witte Kruis poeders helpen vlug en goed. Het geheim schuilt in de speciale kombi- natie van uiterst werkzame bestanddelen. Weten schappelijk verantwoord. Witte Kruis poeders zijn: pijnstillend, koortswerend, opwekkend. Ze bevatten géén salicylzuur dat vaak maag klachten veroorzaakt. Deze poeders zijn fan tastisch goed. Voor kinderen en volwassenen! ook verkrijgbaar In tabletten en cecheta. Bij uw apotheker of drogist. BROUWERSHAVEN, 3-11. De drie leden van de P.v.d.A.-frak tie in de gemeenteraad van Brouwershaven (de heer F. Dooge was wegens ziekte afwezig), hebben zich dinsdagmor gen gekant tegen het voorstel van b. en w. om na de ochtendvergade ring, waarin de gemeentebegroting werd behandeld, deel te nemen aan een „etentje" in het Dorpshuis te Dreischor, waarna de raad een tocht zou maken naar de kern Brouwers haven om aldaar de recreatieterrei nen, de werkhaven Den Osse, het stadhuis, Stadswaag e.d. te bezich tigen, De woordvoerder der fraktie, de heer J. Dekker, noemde dit ge zien de precaire financiële toestand der gemeente „feestvieren en pot verteren". Hij zei, dat de raad nu iets gaat bezichtigen, dat er niet is en had liever gezien, dat dit veel eerder was gebeurd. Juist nu het Brouwers- havense stadhuis vol spinrag en puin ligt wordt deze excursie gehouden. De voorzitter, burgemeester Ver meulen, maakte heftig bezwaar te gen het woord „potverteren", daar het z.i. normaal is, dat de raad, die de gehele dag in touw is, een warme maaltijd gebruikt. „Daar komt nog bij, dat juist in de intieme sfeer vrij gesproken kan worden over diverse nog te realiseren plannen en dat be werkstelligd wordt, dat de onderlin ge verstandhouding tussen de raads leden wordt verbeterd. We maken trouwens deze trip op uw eigen ver langen van destijds", bestreed de voorzitter de heer Dekker. Mevrouw Motmans merkte op: „Wanneer men tegen betaling is uit de gemeente kas, dan kan men dit toch uit eigen zak doen". „Dit had inderdaad ge kund", aldus de heer Dekker, „maar dan hadden we dit gedaan in een zaak, die er van moet leven, maar niet in het Dorpshuis, dat we nog moeten helpen financieren". Pleidooi voor saamhorigheid De heer R. J. v. d. Wekken had geen waardering voor het voorge nomen besluit van de P.v.d.A. „Juist nu alles er kaal bij staat kunnen we de objekten veel beter overzien", al dus spreker. Bij de voorbeschouwin gen der begroting sprak de heer M. Matthijsse (P.v.d.A.) de wens uit, dat er gestreefd zal worden naar een betere saamhorigheid in de raad. „Thans besturen we nog steeds vier dorpen maar we moeten hier over heen stappen. We moeten beginnen met elkaar te gaan begrijpen opdat straks de nieuwe raad zal kunnen zeggen dat we in het belang van de gemeente naar elkaar toegegroeid zijn", aldus spreker. Hierop repli ceerde mevrouw Motmans: „Wan neer de P.v.d.A.-fraktie zo van goe de wille is, waarom laat ze deze mid dag dan verstek gaan Dit bespre ken van diverse zaken had reeds veel eerder gekund meende de heer P. de Moor (P.v.d.A.), bijvoorbeeld na een openbare vergadering. „Dit be hoeft niet te gebeuren onder een ge zellig dinertje". Burgemeester Ver meulen sprak nog eens zijn teleur stelling uit over de houding der drie raadsleden en wees op het grote nut dat dit onderling gesprek kan heb ben. De P.v.d.A. hield echter voet bij stuk en wenste er niet aan mee te doen. Wel zegde de heer Dekker toe des middags vier uur aanwezig te zijn bij de uiteenzettingen door de heer Bronkhorst namens het stede bouwkundig bureau Schut. Kritiek op verwijten Naar aanleiding van de notulen merkte de heer R. J. v. d. Wekken op, dat hij de scherpe woorden, wel ke wethouder Moermond in een vo rige vergadering heeft gericht aan het adres der oud-raadsleden van Brouwershaven en thans zitting heb bende in de nieuwe raad, inzake de vroegere werkzaamheden te Brou wershaven, niet neemt. „Wanneer de heer Moermond niet met cijfers en gegronde redenen deze nalatigheden kan aantonen hoop ik van dergelijke verwijten verschoond te blijven". Wethouder Moermond repliceerde, dat hij het misschien iets te cru heeft gezegd en vond het spijtig dat de heer v. d. Wekken zich gegriefd voelde. „Ik heb gevraagd om meer samenwerking", aldus spreker, „en daarom vind ik het fijn, dat van de beschouwing op de begroting door de heer Dekker de scherpe kantjes zijn afgeslepen terwijl de woorden van de heer Matthijsse me uit het hart zijn gegrepen. We hadden dan ook gehoopt", aldus de wethouder, tot de P.v.d.A., „dat we deze middag in een rustige sfeer naar elkaar toe hadden kunnen groeien en ik hoop, dat u er toch bij zult zijn". Begroting 1965 Bij de behandeling der gemeente begroting 1965 hield als eerste in de rij sprekers de heer J. J. Klaasse zijn algemene beschouwing. Hij had grote waardering voor dit stuk werk en sprak dankwoorden tot de ge meentesecretaris en diens personeel. „Dat de financiële positie zeer slecht is vinden we een „schokkend" feit", aldus spreker, die aandrong op be zuiniging der post salarissen en de dure gemeenteauto. Tevens drong hij aan op het realiseren der rioleringen in Zonnemaire en Noordgouwe; het opruimen der krotwoningen en deze niet voor zomerwoningen in gebruik te laten nerven. De woningvoorraad gaat nog steeds achteruit en spreker vroeg zich af of geen forensen belasting moet wor den ingevoerd. Tenslotte vroeg de heer Klaasse of het wel wenselük is cm in de begroting de namen te noe men van de ondersteunden in de ge meente, zodat een ieder hiervan ken nis kan nemen. Z.i. had het beter geweest dit op een aparte bijlage voor de raadsle den bij te voegen. De heer R. J. v. d. Wekken had enkele persoonlijke op merkingen waarbij hij zich niet en thousiast noemde over de genoemde cijfers, waarbij geen enkel kapitaals- werk is vernoemd. Ook hij noemde de posten salarissen plus gemeente werken veel te hoog. Hij kwam in tweede instantie nog eens terug op de woorden door de heer Moermond geuit, die had gezegd, dat straks de gemeente alleen door Brouwenaars zal worden geregeerd. „Ware het niet beter dat de Brouwse raadsle den dan nu hun zetel ter beschik king stelden, wellicht tot grotere bloei der gemeente zo vroeg spre ker zich af. Weinig perspektief Namens de P.v.d.A. noemde de heer J. Dekker deze begroting weinig perspektief. Met kunst en vliegwerk is hij samengesteld en met nog meer kunst sluitend gemaakt. „Gezien de vele memorieposten kunnen we ge rust stellen, dat de behoeften veel groter zijn dan we uit kunnen ge ven. Grote zuinigheid is daarom dan ook geboden. Het is zaak van ons college met klem aan te dringen op verhoogde uitkeringen voor die wer ken, welke geen uitstel meer dul den. Met de recreatiemogelijkheden zijn we ver ten achter. Men zegt dat dit door de voormalige architect komt", maar de heer Dekker vroeg zich af, „is wel altijd op de goede tijd en met de nodige kracht aange drongen". Hij wees in dit verband naar de buurtgemeenten, wat die klaar hebben staan. „Wat de subsi die betreft zullen we ook nu weer achter het net vissen voor verschil lende werken, die direkt in verband staan met de recreatie. Enkele maan den geleden deed de voorzitter een mededeling dat getracht zou worden om met de gemeenten, gelegen aan het Grevelingenbekken in gezamen lijk overleg de plannen klaar te gaan maken wat met dit meer kan gaan gebeuren en welke mogelijkheden er voor elke gemeente lagen. Tot op heden hebben we er niets meer van vernomen", aldus de heer Dekker. De terugloop van de bevolking is niet tegen te houden maar door het uitblijven van de uitbreidingsplan nen is deze terugloop nog groter ge worden. Men kan geen mensen aan trekken, wanneer ze niet mogen bouwen en dit niet kunnen, omdat onze plannen niet zjjn goedgekeurd. De heer Dekker besloot zijn be toog met er op aan te dringen dat men moet bezuinigen op alle fronten en in de eerste plaats bij de top, want daar is het financiële resultaat het grootst. „Elk bedrijf moet om schakelen op mechanisatie, waar door minder arbeidskrachten nodig zijn. Bij ons hebben we de machines maar ook nog de mensen, en dat is niet juist", zo besloot hij. De heer M. Lukaart wees nog eens met klem op de grote teruggang der bevolking, wat de gemeente per jaar een post van f 15.000,kost. Ook dit raadslid drong aan op perso- neelsbezuiniging, het aanbesteden van straatwerken e.d. Tevens vroeg hij waarom het Groene Kruis te Zonnemaire f 200,minder subsidie heeft dan de andere verenigingen in de kernen. Antwoord voorzitter Burgemeester Vermeulen beant woordde de diverse sprekers en zei namens het college van b. en w. dat op de salarispost inderdaad zal wor den bezuinigd bij vertrek van per soneel. „Dit kunnen we echter niet a bout pourtant doen, daar we dan weer met wachtgeld zitten. Ook de inderdaad dure gemeenteauto zal niet meer worden vervangen. De aanleg der rioleringen is afhankelijk van de werkloosheid opdat dit werk in D.A.C.W.-verband kan worden uitgevoerd. Met de opruiming der krotwoningen is men druk bezig en wat de zomerwoningen betreft is er in het uitbreidingsplan geen duide lijke omschrijving van wat wel of niet kan. Het is toch niet juist om alles tegen te houden. Het is een moeilijke zaak de namen der onder steunden te weren want men wil toch weten waar het geld blijft. Hoewel we momenteel geen kapitaal werken kunnen uitvoeren moeten we hiertoe toch wel besluiten en bij G.S. voorleggen, wat kan leiden tot een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds. Wat de Grevelingen- gemeente betreft zei de voorzitter, „dat dit plan zeer zeker met opti misme is gelanceerd, maar dit is een zaak voor twee provincies". Naar aanleiding van de gestelde vraag over het Groene Kruis zei de voor zitter, dat samenwerking der diverse verenigingen ware toe te juichen. Het gaat allemaal nogal stroef. De uitbreidingsplannen De uitbreidingsplannen zullen ter plaatse in ogenschouw worden ge nomen en nogmaals attendeerde de voorzitter erop, dat het zo belangrijk zou zijn, dat de gehele raad hierbij vertegenwoordigd zou zijn. „Dit kan de stemming, zoals bedoeld door de heer Matthijsse verhogen", aldus de burgemeester. „Om vier uur zijn we er", riep de heer De Moor. Na de beantwoording door de raadsvoorzitter sprak de wethouder van openbare werken, de heer J. A. v. d. Bijl, die zei verheugd te zijn, dat de scherpe kritiek achterwege is gebleven. Ook hij wilde streven naar mechanisatie en bezuiniging, waarbij hij er op wees, dat openbare werken hier van het eerste slachtoffer zullen worden. „Van mijn kant zal ik alles doen wat er toe kan bijdragen de posten zo laag mogelijk te houden". In dit verband wees hij o.m. op het gebruik der gemeenteauto. Wethou der v. d. Bijl prees de woorden van de heerMatthijsse en onderstreepte dit in woorden met het Belgische devies „Eendracht maakt macht". „Dit komt de gehele gemeente ten goede". Onderling contact Opnieuw kwam het bewuste .eten tje' in het geding, toen de heer Dek ker zei, dat er ook gepraat kan wor den na de behandeling der openbare vergadering, maar de voorzitter stond direkt na de laatste hamerslag op als bedoelde hij: „U kunt ver trekken". Met klem wees de voor zitter deze beschuldiging van de hand. „Nog nooit heb ik de pas af gesneden", zei hij. Het raadslid, de heer J. J. Klaasse, kwam hierna tot aller instemming met het ei van Co lumbus. Hij vroeg of het niet beter zou zijn, dat de frakties eens geza menlijk rond de tafel gingen zitten, zonder burgemeester en wethouders, opdat we op die manier dichter bij elkaar kunnen komen om zodoende eensgezindheid aan te kweken, opdat onderling begrip kan leiden tot een beter gemeentebeleid. Alle raadsle den, inclusief het b. en w.-college waren het met dit voorstel roerend eens. De gemeentebegroting werd hierna hoofdstuksgewijs behandeld en met diverse kleine op- of aan merkingen zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. Tijdens deze vergadering werd de verordening reinigingsrechten gewij zigd in dier voege, dat de emmer- prijs per 1 januari 1965 zal worden verhoogd van f 12,tot f 15,per jaar. Voor de tijd van één jaar worden aan de heer M. Smalheer te Brou wershaven een tweetal stukken bouwland verpacht. De raad ging verder in principe akkoord met het voorstel van b. en w. om de Stadswaag te Brouwersha ven te restaureren en als architect hiervoor aan te wijzen de heer M. J. J. van Beveren te Middelburg. Op een vraag van mevrouw Mot mans of hier ook een subsidie op wordt gegeven inzake watersnood- schade antwoordde de voorzitter dat dit is afgewezen omdat dit pand steeds als waterkering heeft gediend en dus door de eeuwen heen water schade heeft gehad. Het subsidie percentage zal dan ook geen 90 pro cent maar 40 a 60 procent bedragen. „Als ik het dus goed begrijp", aldus mevrouw Motmans, „had dit reeds veel vroeger gebeurd kunnen zijn", waarop de voorzitter meedeelde, dat dit vraagje wel een beetje te ver gaat. N.a.v, de restauratie van het stad huis te Brouwershaven zei de voor zitter, dat dit nog steeds in onder zoek is en dat het wachten is op duidelijke mededelingen van de ar chitect. „Kan de Stadswaag niet ge bruikt worden voor gemeentewer ken", vroeg de heer Klaasse. De voorzitter: „onbekend". Mevrouw Motmans: „Wat gaat dit restaureren voor de gemeente kosten Voorzit ter: „geen idee". Het bevreemdde de 'heer Dekker, dat er voor twee te restaureren ge bouwen twee verschillende architec ten worden aangetrokken. Om dit nader toe te lichten schorste de voorzitter de vergadering en ging in besloten zitting. Z.h.s. ging de raad akkoord met de vijftiende wijziging der begroting 1964 betreffende een subsidie van f 600,t.b.v. de restauratie der Ne derlandse hervormde kerk te Drei schor. Voor het jaar 1965 werd het be drag per leerling vastgesteld op f 84,32 per jaar. Eveneens werd goedgekeurd de eerste wijziging op de begroting 1965 behelzende het aanbrengen van een bitumineuze deklaag in de Molen straat, Nieuwstraat, Baanstraat, Zuidwal en Jacob Catsstraat te Brouwershaven en Dokter Wortman- straat te Noordgouwe. Dit vergt een bedrag van f 4.800, Ook de toegang tot het sportterrein te Brouwershaven zal van een bitu mineuze deklaag worden voorzien ten bedrage van f 7.000,De tweede wijziging betreft de bouw van een nieuwe kleuterschool te Brouwers haven door de firma Gebr. Slager te Brouwershaven, wat ook z.h.s. werd aanvaard. Met de Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een geldlening wor den aangegaan van f 150.000, DREISCHOR De NOVIB-collecte De Novib-eolleote, ter bestrijding van de honger in de wereld, heeft alhier opgebracht f 122,58. OOSTERLAND Kolendampvergiftiging Ook hier ter plaatse kwamen vo rige week verschillende al dan niet ernstige gevallen van kolendamp vergiftiging voor. Vermoedelijk als gevolg van hét mistige en dompige weer zat er weiniig trek in die schoor stenen. Ook was er -nog een geval waar de schoorsteen een tijdlang niet was geveegd. Vooral dit laatste is uiterst gevaarlijk. Het 'is dan ook zeer aan te bevelen op tijd, zeker elk jaar, de rookkanalen te laten ve gen. Gelukkig 4s het dit keer goed afgelopen met de vergiftigingsgeval- l!en, hoewel voor enlkele doktershulp moest woiden ingeroepen. BRUINISSE Opening nieuwe verfwinkel Vrijdagmiddag 6 november a.s. wordt in de Steinstraat alhier een nieuwe speciaalzaak geopend 5n glas-, verf-, 'behang-, kwasten- en sohildersgereedschappen, alsmede scheepsverven. Deze nieuwe zaak van de heer M. C. v. d. Berg voert als naam „De Nieuwe Verfwinkel". Voorlichtingsbijeenkomst over de visserij In samenwerking met de vereni- Juni 1916. Een tweetal enthousias te, jeugdige naltuurverkenners 'komen me vertellen, d'at in de inlaag 'bij Westenscshouwen een paartje sfellt- Qcluten zich ophoudt. Heuglijk be richt! De stelltikliuiit toch, die zich van onze inheemse 'klu/ut onder scheidt door zijn geheel zwarte of vaa'lzwarte bovendelen, minder op waarts gebogen snavel en zijn on evenredig hoge, mooi-rode poten, is broedvogel in Zuid-Europa, maar in zoverre onberekenbaar, dat hij in de sforeken, waar hij thuis hoort, zijn broedplaatsen jaar op jaar 'kan ver leggen, terwijl enkelingen vaak noordwaarts afzakken en daar nes telen. Zo heeft hij wöl de naam ge kregen van nomade onder de vogels te zijn. Ik drukte dus ide jongens ter dege op 't hart, in de komende dagen uit te zien naar een nest. Waarom zou den ze niet een keer op Schouwen nestelen, 'als ze reeds meerdere ja ren in België waren aangetroffen, in Zeeuws-Vlaanderen en zelfs een keer in Zuid-Bevel'ahd Nest gevonden Inderdaad kwamen de knapen al gauw met het grote nieuws, dat ze het nest gevonden hadden. Met vier dieren, het geltal, waarop ook deze vogels gaan broeden. Nu was het tijd dait 'ik me eens nader met het geval ging bemoeien. Reeds zweefde me een foto van een op Schouwen broe dende Steltkluu't voor ogen. Een paar dagen later reed ik er na schooltijd heen, 'trof er de jongens aan, d!ie ik van mijn ikomst verwtilttiigd had. Ze wezen me het nest, dat niet eens zo ver van de irtlaa'gdijk gewoon in 't gras lag. De eieren leken me in vorm, grootte en tekening hét meest op kievitseieren. Toch was er iets met de vogels, zeiden de jon'gen's. De laatste paar dagen hadden ze maar één van de twee vogels gezien, alleen het man netje naar ze vermoedden, afgaande op het scherper tegen elkaar afste ken van wït en zwart van het'veren- kleed. Zou hét inderdaad hdt man netje zijn, het 'broédiingsweik werd er niet minder 'trouw om verricht. Ik zag de enkeling ook voor het mannetje aan en vroeg me af, wat er met de partner gebeurd kon zijn. Ik was voor mezelf al overtuigd, dat deze op een of andere manier verongelukt zou zijn en vond het maar een bedenkelijk tgeval, ook met het oog op eventuele foto's. Ik zou dus maar gauw werk van fotogra feren maken. Toen ik er een vol gende avond met mijn vrouw 'heen reed, de camera niet vergeten, zag i'k van twee kilomdter vei' de kluut •a'l op zijn nest zitten'. Meeuwen in aktic Maar i'k zag nóg wait: twee kok meeuwen, die hoog boven het nest, de 'broedende vogel omcirkelden en ging „Algemeen Vissersbeh ng" hier ter plaatse, organiseert „Zevibel" een voorlichtingsavond op vrijdag 13 november a.s. in het 'herv. jeugd- gebouw. De vergadering zal staan o.l.v. de voorzitter van „Zevibel", de heer A. L. S. LoCkefeer. Onder de titel: „Zeg ken jij de mosselman" vertoont drs. A. C. Drinkwaard een serie dia's over de Zeeuwse visserij. Op deze belangrijke bijeenkomst zijn oók welkom vertegenwoordigers van de overheid, de middenstand en allen die de zaak van de visserij ter "harte gaan. De Britse regering heeft besloten de uitvoering van het plan-Beeching voor modernisering van de Britse spoorwegen uit te stellen, zo heeft de minister van vervoer, Tom Fra- ser, woensdag in het Lagerhuis me- uegedeeld. er zelfs op stootten. „Dat is een ver loren zaak" besloot ük spontaan. „Als ik deze avond niet slaag, is mijn kan's op de gewenste foto ver keken". De meeuwen toch zouden niet rusten, voor ze de kluut van hét niest gedreven en de eieren vermees- terd zoudten hebben. Er was immers geen tweede kluut meer, om tegen het pira ten-paar op te treden, dit door zijn felle schijnaanvallen te in timideren. 't Was vrijwel hope loos. Bij onze nadering ging de kluut van 't nest, niet eens overhaast, want '.t is ook, voor foto-doeleinden, een makke vogel. De meeuwen hiel den zich nu wat veilder achteraf. De aard van het terrein was zodanig, dat ik mijn schuilhut niet kon plaat sen, zodat ik mijn toevlucht moest nemen tot mijn elektrisch werkend apparaat en de kluut zichzelf moest lalten fotograferen. Toen dus de ca mera voor de opname «gereed stond, verborgen we ons achter de 'inlaag- dijk, vanwaar «ik, af en 'toe even1 over de kruin heenkijkend, de bewegin gen van de naderende vogel kon volgen. Hij liep, nog vei- voor ons uit, wa't heen en weer, af en toe wat op pikkend. Soms zakte hij zó ver in de hielen door, dat 'deze boven zijn kop uitkwamen 'en hij tussen dé ho ge loopbenen scheen te 'hangen, te balanceren. Zo, daar rustig voort stappend; ihad hij werkelijk wel wat weg van een miniatuur-ooievaar. Meeuwen terug Opeens echter waren de meeuwen terug, maar die zagen ons achter 'de dijk, wat hen kennelijk weerhield om bij het nu open en bloot liggende nest neer te strijken. ToCh bleven ze er- boven rondcirkelen, waardoor ook de kluut niet verder doorkwam. In tussen werd hét zo zachtjes aan avond en keek ik a'l ééns 'bedenke lijk naar de dalende zon. Straks zou 'het nest in de schaduw van de dijk komen te liggen. Eindelijk dan, toen HEELSUM. De 45-jarige brom fietser C. Verwey uit Doorwerth is toen hij op de Utrechtse weg reed in de richting Heelsum en van het fietspad de rijweg op ging, door een achteropkomende personenauto ge grepen. De heer Verwey was vrij wel onmiddellijk dood. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Heide- steinlaan. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 4-11 te Bay way Kellctia (t.), 2-11 van Buenos Aires naar Curasao. Sëinelloyd, 3-11 van Liverpool naar Antwerpen. Zafra (t.), 3-11 te Rotterdam. dé piraten zich enige tijd niet had den laten zien, kwam de kluut met merkbaar meer haast op het nest aanstappen en ziedaar, ongedacht Vlug stond 'hij er naaSt. Hij drentel de er een paar keren dicht omheen, een stapje zijwaarts en hij stond precies boven 1de eiei-en en dus bo ven de draadjes. Ik hield mijn 'hart vast bij de gedachte, dat hij op dit ogenblik een poot zou optillen en neerzetten zou. Dan toch zou ik, als •hij het contact aanraakte een op name krijgen van een paar hoge po ten zonder meer. Opdat de vogel het contact eerst beroeren zou, a'ls hij zat, had ik de draadjes niet óp, maar tussen de eieren gelegd. Hij Stond nog, zonder dat er iets gebeurde Da?i knikte hij in de hielen door, heel langzaam, zeeg zacht neer, even een licht opklappen van de vleugels, reactie op de tik van de sluiter, en zat, in een voor de opname zeer gunstige pose, en profile voor de lens. f Kan niet mooiei\ Voor alleen een paar hoge poten op de foto be hoefde ik dus niet banig te zijn. Meer vi-ees had i/k voor een foto, die al ite zeer onderbelicht zou zijn. Het nest lag nu in een weer diepere schaduw, zodat ik dacht, dat 'de zon al onder gegaan kon zijn. Vanaf het nest, waarbij ik nu stond, kon ik dat niet zien. Voor alle zekerheid zou ik de volgende morgen om vier uur weer ter plaatse zijn, om nog vóór school tijd mijn 'pogingen voor een tweede foto te herhalenals de meeu wen in die 'tussentijd niet in hun opzet geslaagd zodden zijn. Ik was er om half vijfzag al van ver geen kluut-op-lhet-nest, geen meeuwen, 't Kwaa'd was geschied! In een kring om het nest 'heen vond ik de eierschalen, leeggedronken, alle vierdoor de meeuwen! Geen twijfel. Intussen, de fotogi-afie van de eer ste, op Schouwen gekiekte steltkluut was een feit. J. VIJVERBERG.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5