alles (so kan met EEtaüELir BERICHT GRATIS HANDSCHOENEN d e u r I o o Tsjou En-Lai naar Moskou Johnson dankt Goldwater Soekarno papt aan met China „Israël tussen zending en oecumene" Miljoenen wachten Zierikzee present op de Haagse tentoonstelling „Stedenspiegel" Nog geen openingsdatum voor P.C. huishoudschool Frans vijfjarenplan STAD EN EILAND HAAMSTEDE, 4-11. Van de oude school in de Noordstraat is het be kende opschrift: Prot. Chr. Land bouw Huishoudschool verdwenen en het oude gebouw werd destijds op uitbundige wijze door de meisjes van de school verlaten toen ze hun en tree maakten in de splinternieuwe huishoudschool die de naam kreeg: „De Schutse". In. de oude school, vroeger al af gedankt door het openbaar onder wijs, omdat 'het gebouw totaal ver sleten was en niet meer voldeed aan de gestelde eisen, heeft de Z.L.M. destijds provisorisch wat verbeterin gen aan Laten brengen, zodat het landbouw-huishoudonderwijs toch doorgang kon 'hebben. Doch alras bleek dat het lesgeven itoch wel op moeilijkheden stuitte deels door de slechte outillage, deels door de be trekkelijk grote toeloop der leerlin gen. Al spoedig werden dan ook plan nen gesmeed om te zoeken naar de mogelijkheid om een nlieuw gebouw te construeren dat zou voldoen aan de modernste eisen. Met medewer king van schoolbestuur en d!e ge- meer.te kon de Z.L.M. uiteindelijk een plan op papier zetten dat hier aan voldeed. In het uitbreidingsplan Zuid van Haamstede zou deze school een prachtige plaats hebben en be trekkelijk gemakkelijk te bereiken zijn voor de leerlingen, omdat het beslist een centrumplek vormde. De aanbesteding had plaats en al spoe dig kon de fa. J. C. Bijkerk uit Burgh met het werk beginnen. Alles had een vlot verloop en reeds in de zo mer van 1964 werd de school opge leverd. Reeds 'konden vele bekenden van het huishoudonderwijs in Zee land kennis maker, met de nieuwe school, waarvoor ds. J. van Vliet de eerste steen legde, op een studie- of werkdag, waarbij door allen het ge bouw werd geroemdMomenteel zoe ken de directrice en de Z.L.M. naar een geschikte datum om de school officieel te openen, want ondanks het feit dat de leerlingen dagelijks hun opleiding genieten, 'heeft de opening nog niet plaats gehad. De juiste da tum is nog niet bekend, doch nu reeds 'betekent deze school een sie raad en een grote aanwinst voor Haamstede en Westelijk Schouwen. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode). Vergadering C.K.B. - Zierikzec Kruideniers verkeren in een moeilijke positie ZIERIKZEE, 3-11. In het gerefor meerd jeugdgebouw werd dinsdag avond j.l. een bijeenkomst belegd door de Chr. Kruidcniersbond. De matig bezochte vergadering stond onder leiding van de heer D. Joppc te Zierikzee, die een welkomstwoord sprak, inzonderheid tot de spreker, de heer H. de Boer te IJmuiden, se cretaris van de C.K.B. Ingezonden mededeling Sedert kort is het personen boven de leeftijd van 60 jaar toegestaan rijexamen te doen in een gebruikte DAF personenwagen. Inlichtingen bij: Automobielbedrijf firma W. Gilijamse Renesse - telef. (01116) 370 (DAF-dealer voor Schouwen en Duiveland) De strijd tegen rassenongelijkheid NEW YORK, 4-11. Er zullen we derom betogingen tegen rassenonge- lijfkheid worden 'gehouden in een aantal zuidelijke staten van Ameri ka, met name in Alabama en Missis sippi. Düt Iheeft negerleider Luther King woensdag bekend gemaaikt. Hij zei dat men geen- gebruik van geweld wil maken. De drie grote organisaties die voor rassenintegratie ijveren zullen in Washington een politiek bureau, een zogenaamde „lobby", stichten dat zal trachten leden van het Ameri kaanse parlement voor de zaak van de negers te winnen. Koningin bij Federatie Vrijw. Hulpverlening UTRECHT, 4-11. H.M. de Konin gin heeft in Utreoht een bestuurs- vergadering bijgewoond van de Stichting Nederlandse Federatie voor Vrijwillige Hulpverlening, die twaalf en een half jaair bestaat. Deze vergadering was, zoals pas bij de aanvang door een vertegen woordiger van de rijks voorlichtings dienst werd meegedeeld, besloten. De koningin arriveerde - verge zeld door haar particulier secretaris jonkvrouwe C. E. B. Röéll - om half acht in het Jaarbeursrestaurant. Zij werd begroet door twee vice-voor- ZBtsters van de V.V.H., mevrouw mr. E. G. van Diemen-Mékkiing en me vrouw B. Ras-Heerema en door de echtgenote van Utrechts burgemees ter, mevrouw A. M. de Ranitz-'de Brauw. Ingezonden mededeling De heer De Boer sprak over het onderwerp: „Wenkend perspektief", waarin hij de precaire moeilijkheden waarmede de middenstand over het gehele land heeft te kampen, indrin gend schetste. Blijkens een publika- tie van economische zaken blijft 87 procent der vaderlandse kruideniers beneden het sociaal bestaansmini mum, een absurde situatie in een land, dat niet alleen vele sociale voorzieningen kent, maar waar ook loonsverhoging op loonsverhoging is gevolgd voor de loontrekkenden. De moeilijkheid schuilt in de te lage winstmarges op de produkten. Niet als in de industrie kan door verho ging van de produktiviteit in de kruideniersbranche het netto inko men omhoog gaan, want verhoging van de omzet is veelal niet mogelijk. Men kan immers de mensen niet dwingen meer te consumeren. Spre ker merkte op dat het er voor de kruideniers onder het huidig beleid van staatssecretaris Bakker niet gun stig uitziet. Een uitwijkmogelijkheid is wellicht het aantrekken van arti kelen uit andere branches, maar speciaal t.a.v. brood, melk en vlees is zulks voor de kruidenier niet toe gestaan. De heer De Boer herinner de aan een recente verscherping van de toestand en de instelling van een saneringsfonds. Op de helaas wat in mineur gestelde toespraak kwamen verschillende vragen los, die spreker naar voldoening beantwoordde. De aanwezigen waren leden van de C.B.K. op Schouwen-Duiveland. De voorzitter besloot de bijeenkomst met een dankwoord. bij aankoop van uw winterjas NOVEMBER AANBIEDING ,Eleganl' kleding HAVENPLEIN 11 ZIERIKZEE PEKING, 4-11. Premier Tsjou En- Lai zal de Chinese delegatie leiden die naar Moskou gaat ter gelegen heid van de feestelijkheden ter vie ring van de 47ste verjaardag van de oktober-revolutie. Dit meldt 't pers bureau Nieuw-China. Tsjou, die een soepel en bekwaam onderhandelaar is, was voor het laatst drie jaar geleden in Moskou. Hij verliet toen het 22-ste congres van de Russische communistische partij omdat hij het niet eens was met de door Chroesjtsjov gevolgde politieke lijn. Hij staat thans aan het hoofd van een delegatie van zeven man. Wei nigen hadden verwacht dat een zo belangrijke figuur als Tsjou de dele gatie zou leiden. Grotere openheid bepleit bij Verkeer en Waterstaat DEN HAAG, 4-11. Tijdens dc ge houden openbare vergadering van dc vaste commissie voor verkeer en wa terstaat uit dc Tweede Kamer is bü minister Van Aartscn aangedrongen op grotere openheid ten aanzien van het te voeren beleid. De minister werd verweten, dat de toelichting op zijn begroting geen in zicht geeft in de algemene beleids lijn. Deze kritiek werd geuit namens vrijwel alle leden van de commissie. Voorts werd gepleit voor o.m. de instelling op het departement van een economische studiedienst. De minister zei volledig begrip te heb ben voor het verzoek om meer in zicht in de beleidslijn. Hij deed dc toezegging om in de geconstateerde leemte te voorzien. Minister Van Aartsen merkte op, dat thans ge werkt wordt aan de instelling van een economische studiedienst op hot departement. PARIJS, 4-11. Na afloop van een bijeenkomst vaai de Franse minister raad heeft de Franse minister van voorlichting, Alatn Peyrefitte, een uiteenzetting gegeven van de doel stellingen van 'het Franse vijfjaren plan voor 1965-70, waarvan het ont werp omstreeks eind november bij het Franse parlement in behande ling zal komen. Volgens het plan zal de gemiddel de werktijd per week 'binnen de vijf jaar zijn gedaald mét anderhalf uur. Het plan voorziet verder in pro- duktieve investeringen van 5 pot. Volgens hot plan zal 'het groeicijfer van de particuliere consumptie per jaar en per hoofd ca. 3xh. pet. bedra gen. Verder zulïen per jaar 10 pet. meer woningen gereedkomen, zodat in 1970 470.000 woningen zullen wor den gebouwd. Afblijven van wrakken MELBOURNE, 4-11. In het Aus tralische parlement is door de mi- nistor v. onderwijs een wetsontwerp ingediend dat ten d:oel heeft de wrakken van Nederlandse en Engel se schepen, die in d'e zeventiende en achttiende eeuw voor de 'kust van Australië zijn vergaan, als vooi-wer pen van historische waarde te be schermen. De minister wilde voor komen dat deze wrakken, zoals reeds enkele malen het 'geval was, worden misbruikt voor persoonlijk winstbejag. Voortaan moeten vin ders van eer. wrak dit aangeven en er verder met hun vingers afblijven. Chinese waterstofbom TOKIO, 5-11. Japanse professoren van de universiteit van Nigata en van Tokio hebben vandaag gezegd, dat uit een analyse van de radio actieve 'neerslag, na de explosie van de Chinese kernbom blijkt, dat de bom meer weg heeft van de water stofbom van Bikini, die in 1954 be proefd werd, dan van de 'kernbom van Hirosjima. JOHNSON CITY (Texas). Presi dent Johnson heeft senator Barry Goldwater woensdagavond een tele gram gezonden, waarin hij hem dankt voor een aanbod tot samen werking, dat de verslagen kandidaat deed. Johnson spreekt in het telegram de wens uit dat a'l'le Amerikanen hun meningsverschillen terzijde zul len schuiven om te werken voor een beter land en voor de vrijheid van d'e gehele mensheid. „Ik zal al uw initiatieven en po gingen op di't gebied op prijs stellen en ik geloof dat al uw medeburgers dit ook zul'len doen", aldus Johnson. r HONGKONG, 5-11. President Soe karno van Indonesië en premier Tsjou En Lai van China hebben bij hun besprekingen in Sjanghai „vol komen overeenstemming" bereikt over zaken van gemeenschappelijk bélang. Dit meldt het persbureau „Nieuw China". De Indonesische president werd op 'het vliegveld van Sjanghai, van waar hij naar zijn land terugkeerde, uitgeleide gedaan door de Chinese Vice-premier Lo Djoei-Tsjing. Boodschap van De Gaulle aan Johnson PARIJS, 5-11. President De Gaulle van Frankrijk heeft president John son van de V.S. de volgende bood schap gezonden: „Ik bied U, mijn heer de president, mijn zeer harte lijke gelukwensen aan in verband met uw schitterende verkiezing. Ik ben er vast van overtuigd, dat het Amerikaanse volk, de vriend en bondgenoot van het Franse, onder uw leiding in vrede en welvaart zal blijven leven en zich ontwikkelen". Koken met zak en al Het is tegenwoordig in de Verenig de Staten al niet meer nodig, om bepaalde voedingsmiddelen die ge meenlijk in zakken aan de consu ment worden geleverd uit de zak in de pan te doen. Een fabrikant vdn verpakkingsmiddelen brengt een plastic zak in de handeldie gevuld met droge voedingsmiddelen als rijst, gedroogde groente of vruchten zó in de pan met kokend water kan. Na het koken van de inhoud wordt de zak, die tevens dient als vergiet, opengesneden en klaar is kees. WESTHOEK Filmavonden Ned. Rode Kruis Het Ned. Rode Kruis heeft ook dit jaar de Schouwse Westhoek in haar filmprogramma opgenomen .De data zijn reeds vastgesteld en op maandag 14 december komt als eerste Noord- welle aan de beurt. Dinsdag 15 de cember komt Burgh aan de beurt, waarna op woensdag 16 -december de film in Renesse draait. De donder dagavond is bestemd voor Scharen- dijke, terwijl Serooskerke op vrij dagavond 18 december de rij sluit. De hoofdfilm die gedraaid wordt is de bekende geschiedenis uit Jan de Hartcg's boek ..Gods Geuzen". In de namiddag zijn er, zoals gewoonlijk, kindervoorstellingen. HAAMSTEDE Bromfietser brak been Maandagavond omstreeks 21.45 uur had op de heek ter hoogte van de winkel van de heer M. J. Jonker een botsing plaats 'tussen een brom fiets, bestuurd 'door de 17-jarige P. H. uit Renesse en een vrachtauto van de fa. J. uit Scheveningen be stuurd door A. R., ©veneens uit Sche- veningen. De bromfietser brak daar bij een been en liep verdere verwon dingen op aan hoofd en armen. Hij werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd voor veTderc heelkundige behandeling. De brom fietser kwam van Burgh, terwijl de vrachtauto uit de Noordstraat de Zuidstraat in wilde rijden. Over de oorzaak is niets zeker en de politie rtelt dan ook een onderzoek in. De 'bromfiets werd zwaar beschadigd. Fruitbakjes voor bejaarden In de namiddag van woensdag trokken verschillende kleine groep jes kinderen die door hét dorp togen sterk de aandacht. Elke groep had een meer of minder grote wagen bij zich, die keurig gevuld was met fruitbakjes. H©t waren dé kinlderen van de hervormde zondagsschool die, zoals ze dit elk jaar gewoon zijn, de ouderen in het 'dorp eens laten ge nieter. van heerlijk fruit. De vruch ten waren keurig verpakt. Natuur lijk was bij elke uitdeel-eroep een wat ouder iemand die de lijst af werkte. Dait een en ander in goede aarde viel, was duMélijk te zien aan de dankbare en vriendelijke gezichten van de bedachten. Veéltij'ds was er wel een snoepje bij voor de milde brenger of brengster. Niet al'leen in de kom werden de bakjes uitgedeeld maar tot ver in de uithoeken van Haamstede trokken 'de jongelui om ook daar bij alleenwonenden hun gave te brengen. Met hét laten be zorgen van deze lekkernij heeft de leiding van de zondagsschool weer vele bejaarden dankbaar gestemd. BROUWERSHAVEN Vervoer van schooljeugd Na jarenlang onderhandelen is thans met ingang van maandag 2 november jl. gestart met het ver voer van schoolkinderen der open bare lagere sohool en 'dé kleuter school uit de gemeente Midden- sahouwen, die de beide scholen te Brouwershaven bezoeken. Het be treft hier een elftal kinderen. Zowel door bijbetaling door dé ouders als wel met subsidie van het Fonds -tot Steun van Volksonderwijs is dit Ingezonden mededeling Jlfctddiriicjuc, PETROLEUM CONVECTOR f. 98.- Geeft dag en nacht heerlijke warmte. Brandt veilig, zuinig en reukloos... 24 uur achtereen. Ideaal als bijverwarming In het vóór- en naseizoen. Gemakkelijk verplaatsbaar. VEILIG.... ZUINIG.... DUURZAAM! KERKNIEUWS UTRECHT, 5-11. Aan de rijksuni versiteit in Utrecht is de heer A. de Kuiper uit Oegstgeest tot doctor in de godgeleerdheid gepromoveerd cp p reef schrift: „Israël tussen zending en oecumene". vervoer gerealiseerd kunnen worden zeer zeker in het belang der kinde ren, die de scholen kunnen bezoeken zonder het maken van een zware tocht. NIEUWERKERK De NOVIB-collecfe De gehouden NOVIB-colleote voor de Anti -H onger - A a bi e 'heefl alhier en te Capel'le f 262,19 opgebracht. SIRJANSLAND De alhier gehouden nazorg B. L.O.-collecte door Nelleke op 't Hof heeft f 15,opgebracht. Collecte „Antwoord '64" Het totaalbedrag van de kerk- bouwactie „Antwoord '64", waarvoor nog enkele nagiften binnenkwamen, was f 771, SPORT VOETBAL Zierikzee BII-Dreischor BI 1-5 Ondanks het kranige verweer moest hot jeugdige elftal van Zierik zee toch de eer 'laten aan de bezoe kers. Door doelpunten van A. Goud swaard en A. Geelhoed had Drei- sChcr bij het ingaan van de rust een 2-0 voorsprong. Nadat C. Docge weer het not had gevonden wist T'h. Verkaart mét een fraai schot het eerste doelpunt in ide competitie voor Zieri'kzee te scoren. Met nog een treffer van J. de Vrieze en H. v. ,d. Linde brachten de bl'auw-witten de eindstand op 1-5. Zierikzec BI-SKNWK BI 7-0 Een volkomen verdiende overwin ning voor ihet beter voetballende Zierikzee, dat wel eni'ge tijd' nodig h'ad eer het tot scoren Wist te komen. RaVia, Kamp en Heijens brachten de ruststand op 3-0. Na de hervatting werd door doelpunten van Kamp, Kristelijn en Heijboer en nog eens Kamp de eindstand op 7-0 gébracht. Dc vruchtbaarheid van de Nederlandse bevolking Het proefschrift handelt over de vraag of de christelijke kerk t.a.v. Israël een zendingstaak heeft (joden- zending). Dr. De Kuiper verdedigt de stelling, dat de verwantschap van kerk en synagoge zodanig is, dat men eerder van een „oecumenische" re latie kan spreken. Dr. De Kuiper (34) is van 1957 tot 1962 in zendingsdienst in Indonesië werkzaam geweest, laat stelijk als docent aan de theologische school „Bale Wyoto" in Malang (oost- Java). In zijn verloftijd (vanaf 1562) trad hij enige tijd op als waarne mend direkteur van het zendings huis van de Nederlandse Hervormde Kerk le Oegstgeest. In hoofdzaak heeft hij deze twee jaar echter kun nen gebruiken voor het samenstel len van zijn proefschrift. Enkele we ken na zijn promotie hoopt dr. De Kuiper naar Indonesië terug te ke ren om daar mede te werken aan een nieuwe Indonesische bijbelvertaling. Dr. De Kuiper was een van de zeer weinige Nederlandse zendingspredi kanten, die hun werk ondanks alle politieke spanningen onafge broken hebben kunnen voortzetten. Het is op uitdrukkelijk verzoek van de kerken in Indonesië dat hij daar heen terugkeert. Promotor was prof. dr. J. C. Hoekendijk. Extra „Sport in beeld" HILVERSUM. 5-11. Vrijdag 6 no-' vember zal de N.T.S. op Nederland I na afloop van het avondprogramma om 22.45 uur een extra aflevering van „Spert in beeld" uitzenden. Hier in zal aandacht worden besteed aan de terugkeer in Nederland van An ton Geesink. Getracht zal worden in deze uitzending ook nog enkele flit sen van. de huldiging in Utrecht te verwerken. Bovendien wordt een herhaling gegeven van de wedstrijd van Geesink tegen Kaminaga, al thans het gedeelte dat destijds in de Olympische programma's werd uit gezonden. BRUSSEL5-11. In België zijn in de kranten oproepen verschenen om de eigenaar te vinden van een lot uit de Belgische nationale loterij, waarop een prijs van vijf miljoen frank (360.000 guldenis gevallen. De trekking had al plaats op drie augustus, maar nog niemand, heeft zich met het lot (nummer 546640) aangemeld. Het is waarschijnlijk in een postkantoor in België verkocht en de eigenaar heeft nog tijd tol 3 december om de miljoenen ie in casseren. DEN HAAG, 4-11. In het zojuist versohenen jaaroverzicht bevolking en volksgezondheid 1963 van het C. B.S. zijn onder meer een aantal ge gevens opgenomen over de tussen de afzonderlijke gebieden in ons land 'bestaande versdhiMen' in vrucht baarheid van dé bevolking. Op grond van de volkstelling vain I960 is onder meer odk het aantal in elke gemeente en provincie aan wezige gehuwde vrouwen van 15 tot 45 jaar weer beschikbaar gekomen. Met deze cijfers en ,diie over het aam- tall 'geborenen is berekend hoeveel van 1.000 gehuwde vrouwen van 15 tot 45 jaar gemiddeid per jaar in de periode 1959-'61 een kind hebben ge kregen. Voor Nederland als geheel was 'dit hét geval voor 168 per 1.000 van bedoelde vrouwen. Het hoogste cijfer blijkt voor Noord'-Brabant (201 per 1.000), 'het laagste aanJtal (149 per 1.000) hebben de provincies Gronin gen en Noord-Hollan'd, een cijfer d'at nagenoeg gelijk 'is aan dait voor Zuid -Holland (151) en Zeeland (152). Bij onderlinge vergelijking van kleinere gebieden lopen de cijfers nog sterker uiteen. Onder de 129 economisc'h-geografische 'gebieden in ons land vertoont het Groninger Ol'dambt met 124 per 1.000 een mi nimum en hét Kempenland in Noord Brabant met 302 per 1.000 een' ma ximum. Een belangrijk verschil bestaat ook nog tussen de huwelijksvrucht baarheid op het platteland en in de grote stad. Voor de gezamenlijke nog als plattelandsgem'eenlten 'te beschou wen gemeenten bedroeg de vrucht baarheid 205 per 1.000. voor de ge meenten met een Stedelijke woon kern va nmeer dan 100.000 inwoners slechts 138 per 1.000. Beneden laatst genoemd gemiddelde bleven onder meer Amsterdam (124 per 1.000), Rotterdam (126) en in mindere mate ock 's-Graven!haJge (135). b De Hoge Autoriteit van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal bereidt op het ogenblik met een internationaal bankconsortium de uitgifte voor van een nieuwe le ning van vermoedelijk 25 miljoen dollar. Ingezonden mededeling helpen direct tegen brandend maagzuur WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD T.v.-actie „Gezonden voor zieken" (Ingezonden) Dato 16 november 1964 vangt de nationale televisie-aktie „Gezonden voor zieken 3" aan. Een aktie voor de Stichting Fondsenwervingsakties Volksgezondheid, in welke stichting elf organisaties, werkzaam op het gebied van de volksgezondheid, zijn ondergebracht. Wij noemen: Stich ting Het Prinses Beatrix Fonds; Ne derlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds; Stichting Het Nationaal Reumafonds; De Nationale Federatie Het Wit-Gele Kruis; De Algemene vereniging Het Groene Kruis; De Landelijke ver eniging Het Oranje Groene Kruis; De Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid; De Ko ninklijke Nederlandse Centrale Ver eniging tot bestrijding van Tuber culose; De Nederlandse Astma Stich ting; De Vereniging Het Nederland- sche Roode Kruis en De Stichting Nationaal Fonds tot bevordering der revalidatie. (Van eén speciale medewerker) ZIERIKZEE, 4-11. Stedenspiegel is dc naam van een tentoonstelling, die tot en met 6 december aanstaande in bet Haagse Gemeentemuseum ge houden wordt. Deze expositie staat in direkt verband met het feit, dat de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten een nieuw gebouw heeft betrokken op de Lange Vijverberg in Ben Haag en dat deze bank een hal ve eeuw geleden werd opgericht. Als financier heeft dc instelling een rol van betekenis gespeeld bij de ont wikkeling van menig gemeente in ons land enbij de tot standko- ming van de tentoonstelling Steden- spiegel. In het gemeentemuseum van Den Haag wordt onze aandacht thans ge richt op de betekenis van de ge meenten in Nederland door middel van vele voorwerpen, die door niet minder dan 130 musea zijn ingezon den. Ook Zierikzee behoort tot de inzenders. De bezoekers van „Ste denspiegel" zal het zeker opvallen, dat Nederland bij uitstek een s te- de nl and is. Geen vorstelijk hof of adel bepaalde hier de levenssfeer, maar de stadsgemeenschap. Daar woonden de kooplieden in vrijheid. Zij hadden zich afgezonderd van het platteland en waren bevoordeeld met eigen bestuur, rechtspraak en han delsprivileges, die zij zonodig verde digden. De inbreuk op de eenmaal verworven vrijheden deed immers menigmaal de stedeling in opstand komen. Philips de Goede was de eerste vorst, die de poorters de voet dwarszette en Philips II de laatste. De steun aan Spanje en de bijna openlijke verwaarlozing der Neder landse belangen waren tezamen wel licht de voornaamste oorzaken van onze tachtigjarige oorlog. Het verzet kwam toen grotendeels uit de sle den Zierikzee In de „Stedenspiegel" kunnen we uiteraard ook het beeld van Zierik zee zien. De maquette geeft het ons en verder herinneren vele andere voorwerpen aan het roemrijke ver leden van onze woonplaats. Hiertoe behoren dc thesauriers- schaal, enige stadszegelstempels, het bekende scliildcrü van het darink- dclven buiten dc poorten enz. De be schrijving der prcciosa in dc uitge geven catalogus van deze tentoon stelling is een waardige advertentie voor het historisch aanzien van onze stad. Het is daarom overbodig te zeggen dot het werpen van een blik in deze goed opgebouwde „Stedenspiegel" de moeite waard is. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2