BS Twentse zilvervloot verloren Oprichting houten loodsen om met bouw van jachten te beginnen HOOFDPIJNPOEDERS GRATIS HANDSCHOENEN d e u r I o o STAD EN EILAND BERICHT Predikbeurten Palenwee in Bmse raad Vorige week opende mevr. L. A. Dijckmeester geb. Jvrde Brauw de nieu we Bodega „De Speelman" op de hoek Nieuwe Haven-Nieuwe Boogerd- straat. Na haar openingstoespraak overhandigde sü de eigenaar van het wijnhuis de heer F. Cnossen een tweetal ingelijste oude foto's van het havenkwartier. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Bekend cafetaria na verbouwing heropend BRUINISSE. 31-10. Op de jong ste vergadering van de gemeente raad, onder voorzitterschap van bur gemeester C. II. v. <L Linde, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Het subsidie van het E.T.I. werd op verzoek verhoogd van. 5 cent op 12 cent per inwoners. Op veraoek van b. en w. besloot de raad verder, dat een herziening van het weder- opbouwplan een herziening van de uitbreidingsplannen Oost en West de vaststelling van nieuwe uitbreidings plannen worden voorbereid. Een en ander is nodig om een be paalde aanvrage om een bouwver gunning te kunnen weigeren, indien dit dienstig voor het algemeen be lang wordt geacht, terwijl het we- deropbouwplan of het uitbreidings plan nog niet definitief aangenomen is. Het verzoek van het Leger des Heils te Zierikzee om een bijdrage van f 1000,- in de verbouwingskos- ten van „De Lichtboei' te Zierikzee werd afgewezen, met het oog op de precaire toestand van de gemeente- financiën. Er zal niets in de weg gelegd worden aan eventuele plan nen van het Leger des Heils om via een collecte of op andere wijze een bijdrage van de burgerij te vragen, waarbij dan eventueel een beschei den gemeentelijke bijdrage het be drag kan afronden. Besloten werd aan de Johanna Stichting te Arnhem f 25,- te con tribueren en aan de Z.V.U. een bij drage te verlenen van 1 cent per in woner voor de concertvleugel als jubileumgeschenk. De voorzitter deelde mede, dat de werkzaamheden voor het herstel van het gebouw van de o.l. school ernstig werden gestagneerd door het ont breken van bepaalde onderdelen voor de centrale verwarming. Ge lukkig zijn deze nu inmiddels gear riveerd. De palen voor de gemeentehaven maakten andermaal de tongen los. De heer Hoogerheijde noemde het een schandaal, dat aan de palen langs de loswal, die schots en scheef hangen, nog niets is gedaan. De voorzitter zei dat de hoge kos ten van nieuwe palen, gezien de toe stand van de gemeentefinanciën, nog altyd het grote bezwaar blijven. Nadat door de heren de Koning en Hoogerheijde adviezen zijn gege ven, waarbij vooral gewezen werd op de onhoudbare toestand, wegens gevaar bij stormvloed, kwam men opnieuw tot de conclusie, dat palen van 17 meter lang een enorme uit gave vergen voor de berooide ge meentekas. Wethouder Bal deed dan een be tere methode aan de hand, n.l. om de palen aan de damwand vast te lassen,- zoals nu ook het geval is. Een andere manier zal meer stevig heid geven en voorkomen, dat de palen opnieuw los komen. Het pand Kerkplein 11 zal onbe woonbaar worden verklaard. Loodsen voor jachtenbouw Medewerking zal worden gegeven aan het plan van de heer D. van Duivendijk Lz., om een tweetal hou ten loodsen te bouwen langs de Lange Dam en aan de andere kant van het voetpad in het verlengde van het loodsje van de firma Hoo- gerheide-Elenbaas, om daarin te kunnen beginnen met het bouwen van jachten. Alle leden hadden ech ter een stenen gebouw gezien. Eveneens zal medewerking worden gegeven aan de plannen van het speeltuincomité, om een speeltuin te stichten in plan-West. Daar zal een stukje grond worden aangewezen. Het comité zal voor het materiaal zorgen, waarbij zo min mogelijk een beroep op de gemeente zal worden gedaan. De overeenkomst met d» Bruse Boys, betreffende de huur van het sportveld wordt verlengd ad f 300,- per jaar. Een voorstel van het raads lid Kik, om er f 400,- voor te vra gen vond geen meerderheid (5-2 stemmen). De voorzitter zette uiteen het ver loop van de bouw van acht bejaar denwoningen door de aannemer Jac. den Herder, waarvan de oplevering nu al bijna een jaar over tijd is. Aan den Herder was dezelfde dag nog 'n voorstel gedaan, waardoor de ople vering een feit zou kunnen worden en waaraan de betrokkene monde ling zijn medewerking had toegezegd Alle raadsleden vonden het voor stel, dat aan den Herder werd gedaan buitengewoon redelijk, zij hopen dat de huisjes nu spoedig gereed zullen komen. Al te veel mensen wachten op een verhuizing. Aankoop oude hulzen B. en w. krijgen machtiging van de raad tot het aangaan van onder handelingen over de aankoop van enkele oude huizen aan de Oude straat, om te zijner tijd daar tot nieuwbouw te kunnen overgaan. De heer van de Velde vroeg bij de rondvraag, waarom het waterpeil op de ijsbaan is verlaagd. Hij had lie ver verhoging gezien, maar dit be vorderde volgens de heer van Gilst de afkalving van de kadetalud. Verder vroeg de heer van de Vel de of voor de openbare school huur moet worden betaald door de ge meente nu men een kerkeraadska- mer als schoollokaal gebruikt. Hij vond dit onbillijk, daar de zondags school nu al bijna 20 jaar gratis ge bruikt maakt van een schoollokaal van de o.l. school. De heer Jumelet zei dat de kerk voogdij waarschijnlijk van mening is, dat dit bedrag van de huurpen ningen van het rijk kan worden te ruggevorderd. Nu dit niet het ge val is, verzoekt hij dit ter kennis van de kerkvoogdij te brengen. Hier toe werd besloten. Verder verzoekt de heer van de Velde het daartoe te leiden dat de verbouwing van de zaak van de heer J. Pleune aan de Nieuwstraat niet gestagneerd wordt, door het ontbre ken van een andere woning voor de heer W. de Roo. Deze laatste dient zo spoedig mogelijk een andere wo ning te worden toegewezen. Het zelfde is het geval met de wed. van der Bijl, die nog steeds een nood woning bewoont, maar die daar toch voor de winter wel weg zou moeten zijn. Een onhoudbare toestand is ont staan achter bepaalde woningen in plan-West, vooral na overvloedige regenval. Hij brengt hulde aan het college voor de samenstelling van de bro chure: „Een nieuwe basis voor Brui- nisse" en verzoekt meer aandacht voor het opruimen en schoonhouden van de straten. Tcelichting wethouder Naar aanleiding van de vragen van de heer van de Velde over wo ningtoewijzing, gaf de wethouder van Gilst een uiteenzetting over wat door b. en w. al is gedaan voor be paalde urgente gevallen. Ook de wo ningcommissie heeft hierin echter een stem, zij het dan een adviseren de. De praktijk heeft geleerd, dat het niet altijd botert tussen de woon ruimtecommissie en b. en w., maar b. en w. hebben steeds getracht het beste voor de gemeentenaren te be reiken wat te bereiken was. De heer Jumelet verzocht b. qn w. alles te doen wat mogelijk is, om een strandje op te spuiten langs de Gre- velingendam. Binnenkort gaan de zandzuigers daar beginnen. Is de dam gereed en de zuigers vertrok ken, dan is een unieke kans om daar een strandje te krijgen verkeken. Lang9 de riool put ten in de trot toirs ontbreekt dikwijl een steen, dit geeft overlast die met een kleine moeite door de gemeentewerklieden kan worden verholpen. De heer Ju melet verzocht aandacht hiervoor. De heer de Koning vroeg aan dacht voor de trottoirband langs de Dijkstraat, die eigenlijk te laag ligt. Hij bepleitte het aanbrengen van een nachtbrander op een druk punt in de kom der gemeente. Ook de heer Hoogerheijde vroeg meer H.P.L.-verlichting. Nog enkele straten hebben oude lampen; het verschil in verlichting is bijzonder groot. Verder vroeg de heer Hooger heijde aandacht voor een rug in de bestrating van de Lange Ring. Hier „FZifsen" uit het buitenland PARIJS. Premier Pompidou van Frankrijk heeft een bijeenkomst af gelast die hij zou hebben met zijn belangrijkste ministers over Enge- lands wens om het Brits-Franse project voor ide 'bouw van het super - sone vliegtuig „Concorde" te her zien. NEW YORK. De Amerikaanse mi nister van landsverdediging Robert McNamara schrijft in een artikel in de „Saturday Evening Post" onder meer dat de Verenigde Staten in sitaat zijn een aanval van kernwa pens te overleven en het aanvallen de 'land te vernietigen. BONN. Driehonderd Oostduiitse gepensioneerden zijn ifn west-Duits- land aangekomen om voor 'het eerst Sinds ruim drie jaar verwanten daar te bezoeken. SAIGON. Gezien die gespannen toestand tussen Cambodja en' de V.S. worden op 'het ogenblik de vrouwen en kinderen van fhet Amerikaanse ambassadepersoneel in Cambodja geëvacueerd. De gespannen toestand is het gevolg van het neerschieten van een Amerikaans transportvlieg tuig 'boven Cambodja en grensinci denten. KEULEN. Van 11 tot 14 november zal er Keuilen éen 'belangrijke kunstveiling worden gehouden. De kostbaarste stukken - schilderijen en beeldhouwwerken uit de 14e, 15e en 16e eeuiw - komen uit de parti culiere verzameling van een Zwitser die wegens een boedelscheiding uilt een zal vallen. NIEUW DELHI. De Indische mi nister van voorlichting mevrouw In dira Gandhi, 'heeft in Nieuw Delhi meegedeeld, dat de nieuwe Russi sche leiders haar gezegd hebben, spanning waar die ook heerst te Willen verminderen, „maar ze ver zekerden mij, dat dit 'geen- enkel verschil zal maken voor hun hulp aan India". MOSKOU. Het Russische blad Prawda heeft een samenvatting ge geven van de 'toespraak van Gomul- ka, de Poolse communistische leider, waarin deze zei dat Chroesjtsjef zelf ontslag ha'd gevraagd. BERLIJN. In de afgelopen drie dagen zijn ron'd 200.000 Westberlij- ners door de muur naar verwanten in oost-Berlijn gegaan. BRUSSEL. De Belgische minister van buitenlandse zaken, Paul-Henri Spaak, is uit Brussel naar de V.S. vertrekken. Maandag heeft hij 'in New York een onderhoud gehad met secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. over d'e verhouding tussen de volkerenorganisatie en België, vooral wat Kongo betreft. DEN HAAG. De Indonesische dans- en muziekgroep die in Neder land uitvoeringen- zal geven, komt vanmiddag uit Parijs op het station Hollands Spoor in Den Haag aan. Ingezonden mededeling PER ETUI VAN 6 EN 12 wordt de bus van de R.T.M. als de schuldige gezien, die toch eigenlijk in de Lange Ring niet zqu moeten komen, maar die langs de Deestraat bij de woning van de heer J. M. Otte niet kan draaien. Verzocht zal worden of de bus dan niet de draai kan maken aan het eind van de Oudestraat, buitenom langs het café „Het Veerhuis". Gesproken werd nog over de bal dadigheid van de jeugd, die ruiten vernielt, afrastering van het sport veld kapot maakt en in de plant soenen speelt, enz. Het schijnt een bepaald groepje te zijn, dat daar voor verantwoordelijk moet worden gesteld en de politie zal worden ver zocht de groep jongelui speciaal in het oog te houden. Ingezonden mededeling bij aankoop van uw winterjas NOVEMBER AANBIEDING .Elegant' kleding HAVENPLEIN 11 - ZIERIKZEE (aVn een verslaggever) Het is gebeurd in het sombere na jaar van 1944. In een donkere nacht stopte ergens op een eenzaam kruis punt tussen Wierden en Vriezenveen een vrachtwagen, zwaar beladen met kisten. Twee boerenjongens met paard en wagen, die tussen het struikgewas in de berm de komst van de auto hadden afgewacht, laad den snel en vrij wel geruisloos de kisten over. Ze moesten uit alle macht meeduwen om de kar op gang te krijgen. De kisten waren zo zwaar dat het paard de wagen met geen mogelijkheid alleen vooruit had kunnen krijgen. De vrachtauto-chauffeur was zo zenuwachtig, dat een van de jongens hem een handje moest helpen om ook zijn wagen op gang te brengen. Hij wist op dat ogenblik nog niet, dat hij in de kisten die hij had in geladen bij de Nederlandse Bank te Almelo, een poet van liefst 46 mil joen gulden had vervoerd. Hij wist toen evenmin, dat hij zonder met misschien te willen, zijn aandeel had geleverd in de grootste bankkraak, die ooit in ons land werd gepleegd. Terwijl hij met zijn wagen met af geschermde koplampen voorzichtig langs de aarde-duistere weg naar huis reed, begroeven de beide boe renjongens de miljoenen-poet op een afgesproken plaats in het veld. Het hoofdkwartier van de Twentse K.P. zetelde in die trieste dagen in Heeten, een dorpje onder de rook van Raalte. De knokploegleden wa ren een beetje moedeloos. De spoor wegstaking moest gefinancierd ivor- den en de stakers rekenden op de ondergrondse. De K.P. had evenwel geen cent meer in kas. En de enige, trouwens ook de meest voor de hand liggende oplossing, zou een flinke „kraak" zijn. In de keuken van een slager te Wierden bij Almelo zaten ze bijeen om de zaak te bepraten. Herman, Henny, Douwe, Dirk en Antoon. Iedereen was er voor. Ze besloten de zaak nauwkeurig te verkennen en tegen 's avonds half zes de overval op touw te zetten. Het personeel van de bank ging dan naar huis en pu bliek was er op dat tijdstip door gaans evenmin. Een vrachtrijder uit Ryssen kreeg opdracht met zijn auto naar Almelo te komen en zich ergens in een straat te posteren. Hij had geen flauw idee waarvoor zijn wagen zou worden gebruikt. Vier man zouden zwaar bewapend de wacht houden op straat, drie man zouden het kantoor binnengaan om directeur en beamb ten voor hun rekening te nemen, de zevende zou de vrouw van de direc teur en eventuele bezoekers gezel schap houden. Dat was het plan - het sloot als een bus, tenminste in de hoofden van de K.P.-ers „Één minuut" Op 15 november 1944 's avonds om half zes begon het. De vrachtrijder zette zijn wagen in de straat, niet ver van het bankgebouw. Herman, Harry, Henny en Wim betrokken buiten onopvallend de wacht. Toen stapten Dirk, Douwe, Henk en An toon naar voren. Ze belden aan, want de deur bleek al gesloten. Een niets vermoedende ambtenaar, die juist naar huis wilde gaan, deed open. Hij moest meteen weer naar binnen en werd door Antoon netjes naast zijn directeur en zijn collega's met het gezicht tegen de muur gezet, onder dwang van een pistool. Henk liep snel door naar boven. Ze vroegen de directeur beleefd naar de sleutels. Hij toonde zijn sleutelbos. Ze gelastten hem de sleu tel van de kluis aan te wijzen en daarmee de kluis te openen. „Ik kan en mag dat niet doen", verklaarde de directeur. Maar hij beefde als een rietje. „U hebt een minuut de tijd en dan wordt u onherroepelijk doodgescho ten", klonk het staalhard. Maar nog eer die minuut om was, daalde de Vóór 50 jaar.... ZONNEMA1RE. Onder leiding van de dames Hoek, De Leur en Van Zaaien zal een comité zich belasten met het breien van 60 bivakmutsen voor de gemobiliseerde militairen. ZIERIKZEE. Met veel succes trad in het „Huis van Nassau" op Pierre Leenhouts, met zijn bekend reper toire. ZIERIKZEE. Onder auspiciën van het Nulsdepartement werd - met het oog op de voedselmoeilijkheden - een kookdemonstratie gegeyen voor huismoeders. NIEUWERKERK. Een 25-tal Bel gische vluchtelingen, die hier sedert oktober vertoefden is per tram af gereisd. Een aantal van hen gaat naar België terug. ZIERIKZEE. Het vrouwencomité voor een kerstgave aan de militaire grens- en kustbewakers, heeft zich met een oproep tot de burgerij ge richt. ELKERZEE. Tijdens een druk be zochte dienst werd het nieuwe kerk orgel officieel in gebruik genomen. ZIERIKZEE. Voor de vereniging Algemene Ontwikkeling" sprak de heer W. C. v. d. Volkere over het onderwerp: „Radium en radio-acti viteit". RENESSEDe Afdeling Westelijk Schouwen van het Ned. Ond. Ge nootschap sloot zich aan bij de Anti- oorlogsbond. ZIERIKZEE. Voor een geheel uit verkochte zaal gaf de bekende Vlaamse zanger Emiel Hullebroek een zeer geslaagde liederen-avond. ZIERIKZEE. Besloten is dat de hier ter stede vertoevende Belgische vluchtelingen in de 5-december- vreugde zullen delen. directeur met knikkende knieën voor het pistool van Antoon uit de kelder trap af. Hij scheen eerst nogal moeite te hebben om het sleutelgat te vin den, maar toen hem het pistool on der de neus werd geduwd, bleek ook de laatste barrière naar het geld snel verdwenen. Vervolgens werden de beambten in de kluis gebracht. Een van hen werd achter in de ruimte gezet om de bankbiljetten aan te geven, de andere moesten ze in twaalf geldkisten pakken en deze naar boven brengen in de hal. De fatale draad Toen de laatste kist naar boven kwam, trok Dirk naar buiten om de vrachtrijder te halen. Hij beval hem met de achterkant van zijn auto voor de deur van de bank te gaan staan. Inmiddels sloten Antoon en Douwe de directeur en zijn personeel in de kluis op. Antoon maakte de heren wijsdat hij zijn mannen opdracht had gegeven, de eerste drie kwartier de bank te blijven bewaken. „Blijf rustig, iedereen die kabaal maakt, wordt onmiddellijk neergeschoten!" Tijdens het slepen van de Qiware kisten in de auto, kwam de koerier ster Tinie hijgend waarschuwen, dat ze niet naar Wierden moesten ko men, zoals de afspraak luidde. Het dorp was door de S.D. afgezet en overal was scherpe controle. En - om de zenuwen van de 46 miljoen gulden-slepende „terroristen" nog meer op de proef te stellen- mar cheerden even later veertig, vijftig man van de Grüne Polizei luidkeels zingend en met veel bombarie door de straat, vlak langs het bankge bouw. Ze keurden echter de auto met de miljoenen nauwelijks een blik waardig Bij het wegdragen van de laatste kist knipte Herman, nog steeds vol gens plan, de telefoondraden door. Hij knipte ook een laatste draad door maar dit bleek de draad te zijn die het alarmsignaal in werking stelde. Ze dachten door de grond te zinken, toen plotselina de sirene door het gebouw begon te loeien, zo luid, dat deze op straat ook duidelijk te ho ren was. De chauffeur, die het zaak je al lang niet meer vertrouwde, startte zijn wagen, zodra hij de si rene hoorde loeien en smeerde hem als een razende. Douwe en Antoon zagen nog net kans om in volle vaart achter op de wagen te sprin gen. En daar ging het, richting Vrie zenveen. Vergeefse moeite De volgende dag kwam Henny vertellen dat alles, ondanks de niet in het plan opgenomen sirene, in orde scheen. Iedereen was veilig weggekomen. Heel Nederland en vooral Twente gnuifde, toen deze ge slaagde overval bekend werd. leder een begreep, dat het geld, waar de Duitsers zich zo druk om maakten, nu voor goede Nederlandse doelen zou worden gebruikt. Tenminste als niet door een noodlottig toeval deze „zilverschat" weer verloren was ge gaan. Dirk en Douwe waren natuurlijk in meer zaakjes betrokken. Eén daarvan lekte uit. De jongens wer den in verband met vervalste per soonsbewijzen op een nacht van hun bed gelicht. Ze zwegen als he graf, tot de S.D. hun confronteerde met de beroofde bankdirecteur. Met de dood voor ogen werden ze gedwongen de plaats waar de poet verborgen was, te verraden. Ze zouden vrij komen, als ze dit vertelden, hadden de S.D.- ers beloofd Dirk en Douwe kwamen natuur lijk niet vrij. Uit een Duits concen tratiekamp kwam maanden later het bericht, dat ze omgekomen wa ren. Dat is het trieste einde van twee van de helden van de grootste bank kraak in de Nederlandse geschiede nis. Maar ivat de S.D. ook met deze dapperen mag hebben uitgevoerd, hun monden bleven stom. De namen van hun kameraden zijn nooit over hun lippen gekomen. HAAMSTEDE, 31-10. Vorige week heeft het bekende cafetaria van de heer P. de Graaf aan de Noordstraat te Haamstede de deuren na een grondige verbouwing, opnieuw ge opend. Direct na het seizoen werd de zaak gesloten en kon de aanne mer, fa. C. A. Prince, beginnen met het sloopwerk. Nu reeds is het werk opgeleverd en de bezoekers staan verbaasd over de uitbreiding die de zaak onderging. Een groot stuk is aan de cafetaria ruimte toegevoegd, terwijl de woon- afdeling tesamen met de magazijn ruimte achter het perceel werden bijgebouwd. De toiletten zijn even eens verhuisd naar de achterzijde en voldoen nu aan de strengste eisen Nieuw is ook de telefooncel. Het in tieme karakter is volkomen bewaard gebleven door de'schemerverlichting die zo nodig omgeschakeld kan wor den, b.v. voor vergaderingen. Aan een zijde zijn lange tafels aange bracht, die uitermate geschikt zijn voor gezelschappen of grote families. De vasté banken zijn hierbij aange past. De bar is veel groter gewor den zodat het aantal krukken dras tisch uitgebreid is. De verkoop van tapbier zal de klant ook weten te waarderen. De vloer is uitgevoerd in marmoleum en de nieuwe wandlam- GORKUM. De 51-jarige mevr. A. Pagelkopf uit Hamburg (Duitsland) is om het leven gekomen, toen de auto waarin Zij zat bij de Bazelbrug op de kruising rij'ksweg-provinciale weg te Meerkerk in botsing kwam met een autobus. Grote kroot BURGH, 2-11. Op het punt der verschillende landbouw- produkten schijnen dit jaar alle records te worden gesla gen. Verschillende voorbeel den hiervan hebben wij reeds gemeld. Ditmaal geldt het een fverlatezomerkroot, die ge rooid werd door de eigenaar van een tuin aan de Weelde- weg. Het „krootje" woog 4 kg. en 4 ons. Geen wonder overi gens toch ook weer die weel derige wasdom van de kroot; hij groeide aan de Weeldeweg. BROUWERSHAVEN De opbrengst van de Zeeuwse collecte in de kern Brouwershaven bedroeg f 71, NOORDGOUWE Demonstratie-avond P.Z.E.M. In hotel v. d. Weijde vond een de monstratie- avond plaats van de N.V. P.Z.E.M. Deze demonstratie betrof 'het koken en bra'den op elek triciteit. Er bestond slechts weinig belangstelling voor deze avond. De aanwezige dames werden verwel komd door de heer Walhout. Twee demonstratrices gingen -hierna aan het werk, waarvan de aanwezige da mes het nodige konden leren. Aan het slot van de avond werd nog een lachfilmpje vertoond, zodat deze avond een bijzonder gezellige werd. Ook werd nog een kleine verloting gehouden. SIRJANSLAND De Anti-hongeractie-collecte De Anti-homgeradtiie-collecte al- ihier, gehouden 'door d'e jongedames Ina op Hof en Tonny Kraak heeft f 61,05 opgebracht. Ingezonden mededeling Sedert kort is het personen boven de leeftijd van 60 jaar toegestaan rij examen te doen in een gebruikte DAF personenwagen. Inlichtingen bij: Automobielbedrijf firma W. Gilijamse Renessc - telef. (01116) 370 (DAP-dcalcr voor Schouwen en Duiveland) brizering doet hierbij weldadig aan. Geheel nieuw is de elektrische bij verwarming die werkt op eon ther- staat. Een voorbakapparaat van zeer grote capaciteit is pas aangekomen en opgesteld in de bakkeuken. Voor de patatesbakkerij betekent deze aanwinst een grote werkbespa- ring. Eveneens nieuw is een volle dig ingerichte keuken voor ijsberei- ding, die aan de strengste eisen van de Warenwet voldoet. Bij een eerste controle waren de heren dan ook uiterst tevreden. Het Russisch bil jard is een welkom behendigheids spel voor de jongelui. Het is een mooi geheel geworden en de heer de Graaf kan nu aan merkelijk meer personen in zijn zaak ontvangen, die deze nieuwigheden zeker op prijs zullen weten te stel len. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haarlem: H. Bouter, Leiden. Aangenomen naar Nieuw-Buinen: C. Vijfhuizen, Noordbergum; naar Woudrichem (toez.): P. Kamstra, Wa teringen; naar Tzum: A. P. Peschar, Ballum-Hollum (Ameland). Bedankt voor Ermelo (4e pred.pl.): A. J. de Jong, Scheveningen. Geref. Kerken Beroepen te Krommenie: C. E. v. d. Broek, Nieuwleusen. Aangenomen naar Voorburg (vac. ds. mr. W. S. de Vries): H. J. van Duinen, Zwijndrecht; naar Rotter- dam-Overschie (vac. Joh. Ribberink): J. van Dalen, Uithoorn. Bedankt voor Franeker (vac. A. W. Bol): J. van Dalen, Uithoorn; voor 's-Gravenhage-oost (vak. K. Welbe dacht) en voor Veenendaal vak. J. Overduin): J. v. d. Zanden; Zwolle; voor Leeuwarden (vak. C. de Kruyk): P. Jooosse, Barendrecht. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Appingedam-Over- schild: Joh. Strating, Alkmaar-Broek op Langendijk Chr Geref. Kerken Beroepen te Steenwij k: A. C. Noort, Groningen; te Amsterdam-west: I. de Bruyne, Rotterdam-centrum. Geref. Gemeenten Bedankt voor Boskoop: A. Ver- gunst, Rotterdam-centrum. op woensdag 4 november (dankdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 7.30 uur ds. Lam. Kerkwcrve: 6.30 uur ds. Zon neveld. Serooskerke: 8 uur ds. Zon neveld. Burgh: 7 uur ds. Don. Haamstede: 10 uur ds. Lam. Renesse: 7.30 uur ds. Van Liere. Noordgouwe: 7 uur ds. Keiling. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen, 7 uur ds. Wester hof. Bruinisse: 10 en 7 uur ds. J. P. van Roon, Ermelo. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur ds. Na wijn. Haamstede: 10 uur ds. Scholing, 7 uur ds. Hoogsteen. Scharendijke: 10 uur ds. Hoogsteen, 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 7 uur ds. Wentzel. Nieuwerkerk: 10 uur dr.Becker, 3 uur ds. Huijser, Oosterland: 10 uur ds. A. Nagel - kerke, Dordrecht, 2.30 uur ds. W. M. F. Lindeoboom, Zwijndrecht. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Ledeboer, Zwijndrecht. Chr. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 7 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7 uur ds. H. C. van der Ent, Middelharnis. Kerkwervc: 10 uur ds. J. Westerink, 3 uur ds. N. de Jong, Katwijk. Haamstede: 10 uur ds. de Jong, 7 uur ds. Weste rink.. Nieuwerkerk: 10 uur lees- dienst, 3 uur ds. van der Ent. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 10. 3 en 7 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur ds. W. Hage, Klaaswaal. Geref. Gem. in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur de heer J. Pannekoek, Gouda. Nieu werkerk: 9.45 en 3.30 uur ds. H. Ligtenberg. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan, Veenendaal Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. M. A. Mieras, Krimpen aan den IJssel. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. W. Kamp, Utrecht. 20 jaar geleden ging de De kraak van f46 miljoen bij de Ned. Bank

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6