de mannen met de rode jas De Gaulle ergert zich SLIK UW PIJN WEG MET EEN AKKERTJE' Olympische Spelen voor invaliden MORGHAN, de magiër Een enorme taak rust op de schouders van Ingezonden mededeling Er is nog wel romantiek bij de Koninklijke Canadese Bereden Politie (Van een verslaggever) HALIFAX. - Monotoon zoemen de motoren van het patrouillevlieg tuig van the Royal Canadian Mounted Police, waarmee wü een controlevlucht maken boven het water van de St. Laurens Baai tus sen New-Foundland en Nova Sco tia. Veer myn reisgenoten, een lui tenant-vlieger en een sergant-tele- grafist is deze gehele vlucht niet meer dan een stukje dagelijkse routi ne, behorend bij hun werk, maar veer ons is het een bijzondere be levenis. Onder ons glinstert het water van de baai in de laatste stralen van de ondergaande zon. Be machine vliegt laag en de man nen spieden over het wateropper vlak. De telegrafist onderhoudt contact met de basis, vermeldt re gelmatig onze positie en brengt verslag uit van wat wij waarne men. De mennen hebben een speciale opdracht meegekregen. Zij moeten uitkijken naar een sinds enige dagen vermiste vissersboot. Dat is een moeilijke opgave in een zo enorm groot gebied als de St. Laurens Baai. Gisteren en de clag daarvoor hebben reeds een groot aantal vliegtuigen van de R. C. M. P. en van de Canadese luchtmacht naar het vermiste vaartuig gezocht, maar zonder succes. Ook al heeft men vrijwel de hoop opgegeven nog iets van het schip te vinden of iemand te kunnen redden, toch krijgt elke bemanning van een patrouille- vlucht het consigne mee, uit te kij ken naar eventuele sporen of over levenden van het vermiste vaar tuig. Wanneer de bemanning van ons toestel in de verte op het wijde wa teroppervlak ook maar iets ontdekt dat niet dadelijk te identificeren is, dan wordt dadelijk van de koers af geweken en vliegen we er heen om het aan een nader onderzoek te on derwerpen. Men is uiterst nauw keurig in die dingen. Wanneer wij echter de kust van Nova Scotia onder ons krijgen, dan weten we, dat ook deze vlucht niets heeft opgeleverd. We keren terug naar onze basis Halifax. Grote waslijst Op het vliegveld ontmoeten' we de districtscommandant van dit prachtige elitekorps, the Royal Ca nadian Mounted Police en in een gezellig gesprek met hem komen wij tot de ontdekking, dat dit unieke po litiekorps een enorme taak op de schouders torst, een taak die in de meeste andere landen wordt ver vuld door verschillende speciale diensten. Hier in Canada komt dit alles neer op de R. C. M. P., die daardoor zeer uitgebreide werk zaamheden heeft. Deze politie verzorgt patrouilles die regelmatig het poolgebied doorkruisen; zij hebben de supervi sie over de Canadese Eskimo's; te land, te water en in de lucht strij den zij tegen de smokkel en handel in verdovende middelen, valse munterij, clandestien distilleren, het opsporen en arresteren van misdadigers. Maar er zijn nog veel meer taken, zoals het bewaken van belangrijke gebouwen, het contro leren en rapporten maken over de vogeltrek, controle op de pelsdier- stand, strijd tegen de stroperij (een zware opgave in een zo enorm groot en dunbevolkt land), grens controle en zorg over de te beha len in- en uitvoerrechten, controle op de immigratie, douanewerk in het algemeen, zoals passencontrole enzovoort. Voorts het trekken van informaties op sollicitanten voor overheidsbetrekkingen e.d. Verder nog de zorg over de Canadese In dianen en alles wat daarmee sa menhangt. „Dus de romantiek is er wel uit?" vragen we. „O nee, veel detachementen liggen in afge legen gebieden en daardoor is het romantisch element in dit korps ge handhaafd in weerwil van de vele moderniseringen die er in de loop van het 90-jarig bestaan van het korps zijn gekomen". Hoe begon het? „The Royal Canadian Mounted Police, de enige federale politie macht in Canada, is een zakelijke organisatie en een levende traditie. Een overblijfsel van het romanti sch verleden en een voorbeeld van rustige toewijding en plichtsbe trachting", vertelt de districtscom mandant. „In het jaar 1873 werd door de federale regering een korps opge richt dat tot taak kreeg orde en rust te brengen in de toenmaals nog wilde gebieden in het westen rond om Rocky Mountains. Gezien het moeilijk begaanbare terrein kreeg het korps de beschikking over paar den en de naam the North West Mounted Police. In 1874 vertrok een groep van 300 man bereden politie van Manitoba naar de Rockies in het ruige westen met als opdracht vrede te brengen tussen de elkaar bestrijdende indi anenstammen en het gebied te be veiligen tegen het binnendringen en optreden van gevaarlijke avon turiers. Reeds na twee jaar had de ze bescheiden macht het doel be reikt en het vertrouwen en respect gewonnen van de indiaanse opper hoofden en hun volken, en tevens de in dit gebied verblijvende blanke bevolking opgevoed tot de wet eer biedigende burgers." Invasie gekeerd „In 1876 kwamen in de Verenigde Staten de Sioux in opstand, welke opstand zijn dramatisch hoogte punt vond in de slag bij Little Big Horn, waar een cavalerieregiment van de V.S. onder aanvoering van generaal Custer tot de laatste man sneuvelde. Daarna trokken de Sioux noordwaarts naar Canada, hetgeen voor de Canadezen een grote be dreiging betekende. In het grensgebied bevond zich slechts een kleine groep van 214 man van de North West Mounted Police die tot taak had over een grenslijn van honderden kilometers in onherbergzaam gebied te waken voor de veiligheid van leven en goed van de bewoners van het grensgebied. Dank zij de medewer king van het opperhoofd en de stam der Blackfoot indianen werd de in vasie gekeerd en de vrede getekend. Bij de aanleg van de grote spoorweg van oost naar west, dwars door Canada, ontstond we derom een moeilijke situatie De oorzaak daarvan lag in het gedrag van de 4000 arbeiders aan het pro ject, mannen die voor een groot deel niet van het beste allooi wa ren. Hierdoor ontstonden moeilijk heden met de indianen. In het voorjaar van 1885 barstte de bom en brak een opstand uit, waartegen een handvol politiemannen moest optreden. Maar ook in deze kwestie bleven de Blackfoot indianen loy aal en kon met hun medewerking de opstand worden neergeslagen." The goldrush „Steeds meer blanken trokken naar het westen en toen rondom 1895 in de buurt van de Yukon goud gevonden werd, ontstond een massale trek naar dit gebied, waar bij uiteraard de handhaving van reoht en wet weer in het ge drang kwam. In dit zo veraf gele gen woeste gebied moest politie controle komen. Te paard en met boten en hondesleden moest het groepje van slechts twintig man politie daar vechten om orde te brengen. Al deze punten zijn slechts enkele voorbeelden uit de roemrijke geschiedenis van het prachtige korps, dat zoveel helden en eminente mannen heeft geteld. In 1904 kreeg het korps van koning Edward de Zevende van Engeland het predicaat „Royal" en gezien hel feit, dat er niet meer alleen in North West Canada werd gewerkt, doch over het gehele land, werd de naam in 1920 veranderd in Royal Canadian Mounted Police, afgekort R. C. M. P. In die tijd ging het korps over tot het in gebruik nemen van vliegtuigen, waarmee diep in het gebied der Eskimo's werd doorge drongen. Op zee langs de kust spelen de «helle boten van de R. C. M. P. een belangrijke rol in de strijd tegen de smokkelaars, maar ook in de baaien en up de rivieren kunnen zij opera tioneel werken. Tijdens ae tweede wereldoorlog werd een deel van de R. C. M. P. bij het leger ingezet, terwijl de taak van de thuisblijvers nog ernstig werd verzwaard door nieuwe op drachten, zoals bewaking van open bare gebouwen, strijd tegen spion nen en saboteurs." Niet trouwen „U beschikt natuurlijk over radio verbindingen?" „Ja, ook de ontwik keling van de moderne techniek is aangewend om de R. C. M. P. meer mogelijkheden te bieden. Zo be schikt het korps over een uitgebreid radionet ever geheel Canada en zijn alle vaartuigen en vliegtuigen van radio voorzien. „En hoe is de selectie voor dit korps?" „Heel zwaar. Kandidaten worden zwaar getest en zeker niet aiieen op gezondheid en lichame lijke cunditie. De mannen moeten volkomen betrouwbaar zijn en be schikken over een hoge graad van intelligentie en Verantwoordelijk heidsgevoel. Hij moet Brits onder daan of Canadees burger zijn, niet jonger dan 18 en niet ouder dan 30 jaar, ongetrouwd, minstens 1,70 m. lang en geestelijk gezond zijn. De politiemannen mogen niet trouwen, voordat ze minstens twee jaar actieve dienst hebben verricht en ae leeftijd van 21 jaar hebben bereikt. Contracten worden steeds gesloten voor een periode van vijf jaar. Regelmatig worden de man nen in hun diensttijd ook nog getest om tijdig te constateren wanneer een lid tussentijds lichamelijk of geestelijk beneden het vereiste mi nimum zou komen. De nieuweling krijgt een opleiding van acht maan den, waarin hij wordt gedrild, waarin hij moet leren paardrijden, schieten, een studie moet maken van de wetten, kortom alle politio nele taken moet leren beheersen. Speciale aandacht wordt ge schonken aan zwemmen en aan het redden van levens onder diverse moeilijke omstandigheden, uiter aard het eigen leven incluis. Ook de psychische scholing is van het grootste belang. De politieman, moet zich onder alle omstandighe den volkomen kunnen beheersen, hij moet eerlijk, sportief en rustig zijn, wat er ook gebeurt. Deze factoren worden beslist noodzakelijk geacht, aangezien zij de traditionele basis vormen van het korps, want door deze eigenschappen van officieren en mannen heeft het korps in ne gentig jaar haar roemrijke reputa tie opgebouwd, heeft zij het volle dig vertrouwen van regering en volk gekregen enbehouden. Daarom is de R. C. M. P. een elite korps waar slechts de besten toe mogen treden". BROUWERSHAVEN „Alleman" draait voor KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND STADSKANAAL. De 91-jarige C. A. Hofstee, die in Stadskanaal van achter een bus de weg overstak en aangereden word door een personen auto, is in het academisch zieken huis te Groningen overleden. IJMUIDEN. In aanwezigheid van koningin Juliana en prins Bernhard zullen op donderdag 19 november de kaliberwalserijen van de Koninklijk ke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. officieel in ge bruik worden genomen. De minister van economische zaken, prof. dr. J. E. Andriessen, zal bij deze gelegen heid het woord voeren. RODEN. In Roden is de 47-jarige W. Holt uit die plaats door een auto aangereden en op slag gedood. De man, die met zijn vrouw rechts van de weg fietste, werd door de auto geschept en tegen een boom geslin gerd. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft het voornemen zaterdag 28 novem ber het produWtie-cen'trum voor computers annex researchlaboratori- um van de N.V. Eletrologica te Rijs wijk te openen. ZEIST. De 75-jarige heer M. J. Snijder uit Zeist is overleden aan de gevolgen van kolendampvergiftiging. DEN HAAG. De inspectie voor het brandweerwezen 'heeft becijferd dat in 1963 711 branden voorkwamen met een schade van meer dan f 20-000. Meestal blijft de oorzaak van de brand onbekend (in 313 ge vallen). Van de bekende oorzaken staat „'haard, kachel, fornuis etc." met 52 gevallen op de eerste plaats, gevolgd door aard- c.q. kortsluiting met 44. UTRECHT. Het Christelijk Jonge ren Verbend, de Doopsgezinde Jon- gerenbond en de Katholieke Jonge ren uit de middengroep gaan samen vooi' hun leden drie weekends or ganiseren. EIBERGEN. In de nacht is te Bel trum, gemeèhite Eibergen een winkel pand van de firma Bager-Wesselink, waarin een modehuis en een levens- middelenbedrijf gevestigd waren, to taal afgebrand. De schade ligt naar schatting tussen de honderd en twee honderd duizend gulden. AMSTERDAM. De directie van de N.V. Aannemingsmaatschappij Texel (gebr. v. d. Meyden) te Amsterdam heeft aan de 400 door haar enige tij'cl geleden op staande voet ontsla gen arbeiders laten weten dat er weer" 200 in dienst kunnen worden genomen. DEN HAAG. De orkaan die Sicilië heeft geteisterd heeft daar ook vier vliegtuigen van de Kon. Marine ernstig beschadigd. Het zijn onder- zeebootbestrijdingsvliiegtuigen van het 'type Grumman C-2-a Tracker, die op het vliegveld Fontana Rossa zijn gestationeerd. Ze namen deel aan oefeningen met schepen van smaldeel I. dat momenteel in het Middellandse zeegebied op najaars- oefenreis is. BLIK DOOR HET WERELD Nutsdepartement Vijf Hongaarse en zes Tsjecho- slowaakse toeristen zijn na een va kantie in Oostenrijk niet naar huis teruggekeerd. Men verwacht dat zij politiek asiel zullen vragen. In A-Ford naaf Amsterdam AMSTERDAM, 2-11. Burge- meester W. Thomassen van Enschedé zal zaterdag met zijn vrouw in een A-Ford 1929 naar Amsterdam rijden om laar de periodieke bijeenkomst van burgemeesters (en echtge notenvan gemeenten met. meer dan 100.000 inwoners bij 'te wonen. Het is dezelfde auto die iedere maand van Ensche dé naar Den Haag rijdt om daar bij de Tweede Kamer brieven voor de Kamerleden te bezorgen, waarin de versnelde aanleg van de Europaweg S (Enschedé-westen van 't land) wordt bepleit. Dat Frankrijk de N.A.V.O. zal ver laten als die doorgaat met het vor men van de multilaterale kernvloot is geen officieel dreigement van de Franse president. Het werd maar via een krant geuit, maar men hoeft niet te twijfelen of de generaal staat er achter. En al is dit ultimatum net zo vaag als dat over de E.E.G., dat dan wel door een kabizietslid we reldkundig werd gemaakt, zeker is ook dat er een formidabele crisis kan onstaan als het Franse staats- Prins Bernhard in Spanje MADRID, 2-11. Prins Bernhard is naar Spanje gevlogen waar hij deel zal nemen aan een jachtpartij. De prins werd op het vliegveld van Ba- rajas, nabij Madrid, verwelkomd door de Nederlandse ambassadeur in Madrid, Jhr. M. R. W. E. van Panhuys. De rijks voorlichting d1 enst deelde mede dat de prins ten bezoek zal brengen aan zijn dochter Irene. Men deelde mee dat de jachtpartij niet 'n de directe omgeving van Madrid zal worden gehouden. De datum van te rugkomst is onbekend. De Moeilermelkcentrale AMSTERDAM, 2-11. Het is opmer kelijk dat de vraag naar vi ouwen- melk in de laatste paar jaren steeds toeneemt, een tendens die in vele landen waarneembaar is. In Neder land zou deze tenc'.rvs wellicht te verklaien zijn door helt feit, dat in de laatste jaren de z' 'kenterken de kosten van de vsslirekkir.g van vrouwenmelk op zich hebben geno men. Daar echter voor het zieken huis, waar praktisch al'c ingezamel de melk -heen gaat. de kosten van een kunstvoeding nagenoeg gelijk zij-n aan die van vrouwenmelk, blijkt de toenemende vrar.e dus te b Tru ien op een duidelijke preferent e vcor vrouwenmelk. Dït schrijft de ■heer G. G. A. Mastenbroek, schei kundige, in een artikel in 'het jor -~te nummer van Medisch Contact met betrekking tot de activiteiten van de moedermelkcentrale. Deze mcec' r- melkcentrale is in 1948 door het Ne derlandsche Roo'de Kruis in samen werking met andere kruisverenigin gen opgericht. Visser neergestoken DEN HAAG, 2-11. De 28-jarige C. R. van K. uit Den Haag is tijdens een vechtpartij met een mes neer gestoken en in zorgwekkende toe stand in het Ziekenhuis Westeinde cpgencmen. Direct operatief ingrij pen was noodzakelijk, maar maan dagmorgen was het levensgevaar geweken. Vier mannen kregen op de Assen- delftstraat in Den Haag ruzie. Om standers zagen, dat een van hen een mes trok en de visser hiermee te lijf ging. De visser bleek drie keer in de borst te zijn gestoken. Een pas serende automobilist bracht het slachtoffer naar het ziekenhuis. De daders maakten zich uit de voeten en konden nog niet worden aange houden. UTRECHT. De eerste vakbeurs „Tuin en Park", idii'e van 27 tot en met 31 oktober is gehouden, is goed ontvangen. Het is duidelijk bewezen dat een beurs van deze opzet bij het publiek gewild 'is. DEN HAAG. De Haagse politie heeft door de arrestatie van vier in woners van de residentie, een groot aantal in de laatste maanden ge pleegde inbraken tot klaarheid ge bracht. hoofd zijn zin niet krijgt: in dit ge val is dat dat er geen multi-laterale kernmacht m.l.fwordt gesticht. Over zo'n crisis in de N.A.V.O. be hoeft men niet verheugd te zijn, al betekent het nu ook weer niet de ondergang van de wereld of zelfs maar van de westerse wereld. Maar de Belg Spaak - die al meer van een dergelijke roeping blijk heeft gege ven - is ijlings gaan pogen de zaak een beetje te lijmen. En het is niet onlogisch dat hfj daarvoor naar Bonn loog in de eerste plaats. De Duitse houding is ivel degelijk de kern van hel drama. Dit blijkt er o.m. ook wel uil dat oud-kanselier Adenauer zich geroepen voelde mi nister Schroder de mantel uit te ve gen dat hij het Frans-Duitse verdrag liet versloffen; het kon er nu wel eens op uitdraaien - zei h- dat daarvoor in de plaats een a.s. Parijs- Moskou ontstond en dan zat Bonn lelijk in het schip. Wie deelt de lakens uit? De regering in Bonn is een ijverig voorstander van de m.l.f. zoals die door de Amerikanen is voorgesteld. Ze zijn er meer voor dan iemand an ders in Europa, voornamelijk omdat ze hierin een methode zien om het complex van de Noordallantische verdediging te versterken en er zelf ook enige invloed in te winnen en bovenal: om de V.S. nog nauwer te betrekken bij de verdediging van Duitsland De bondsrepubliek voelt zich als staal aan het ijzeren gordijn en met een potentieel crisispuni als Berlijn liefst zo ncuw mogelijk verbonden met de enige macht ter tvereld die het óp kan nemen legen de sow jets. Het Franse dreigement komt nu juist op een moment dat ook de nieuwe labourregering er iets voor voelt, zij het niet zonder een paar wijzigingen. De kansen zijn dus groot dat er een nauwe band gaat ontslaan tus sen Washington. Londen en Bonn plus de verdere leden van de Euro- markt op Frankrijk na dat immers een eigen kernmachtje aan hel op fokken is. De Gaulle poogt nu al sinds jaar en dag - maar zonder succes; en dat ergert hem zwaar - een situatie te kweken waarin de landen van de E.E.G. zich aaneensluiten tot een po litieke unie, die dan door Parijs ge domineerd zou kunnen worden als de enige kernmacht van het clubje. De Gaulle zou zich dan helemaal een woordvoerder namens Europa voelen In rock opgegaan? Zelfs al zou er nu een politieke unie komen, dan zou die voor Bonn, Brussel, Rome en Den Haag iets van ondergeschikt belang blijven: hun band via de m.l.f. met Washington zou een voornamere rol spelen bij het bepalen van hun buitenlandse politiek. De zelfde binding van Engeland met de V.S. (de overeenkomst op de Bahama's) was voor De Gaulle reden de Britten niet meer in de E.E.G. te wensen. Als de m.l.f. doorgaat zou den al zijn mogelijke partners in een Europese politieke unie precies dat zelfde vergrijp plegen, waarmee bo vendien alle illusies van de Franse president om Parijs, via zijn domi nerende rol in Europa, nog eens de leiding te geven van een „derde macht" tusseyi V.S. en U.S.S.R. in, opgaan in rook. Het dreigement om uit de N.A.V.O. te treden is vooral bedoeld om dat te voorkomen. Het zou enig verlies voor de N.A. V.O. zijn als de Fransen er geheel uittraden, maar ook weer niet zó groot, want voor een deel doen ze al lang niet meer mee. De heer Spaak zal dan ook vermoedelijk voor zijn lijmactie niet al te veel begrip vin den in Washington en Londen. En naar het zich laat aanzien beslist niet in Bonn. De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen Departement Brouwersha venstart a.s. donderdag 5 november het wniterseizoen met de vertoning vcor haar leden van Bert Haanstra's vermaarde film „Alleman". Dezelfde avond is er in het jeugd- gebouw een voorlichtingsavond van de Zeeuwse Stichting voor de Kan kerbestrijding, in samenwerking met het Koningin Wilhelminafonds. SCHIPHOL, 2-11. Op woensdag 4 november aanstaande zullen 75 min- der-validen en 40 begeleiders met een D.C.-8 van de K.L.M. via de Noordpool naar Tokio vliegen, waar deze maand de „International Stoke Mandeville"-spclen ofwel de Olym pische Spelen voor gehandicapten plaats vinden. Vah deze 75 deelnemers zijn er 20 afkomstig uit Israël, 11 uit Neder land. 40 uit Groot-Brittannië en 4 uit Ierland. Tot de passagiers zal ook behoren dr. L. Guttman, direkteur van het Stoke Mandevilleziekenhuis en voor zitter van het comité dat de spelen organiseert. Het vliegtuig zal een tussenlanding maken in Londen om do Britten en Ieren op te nemen. De plaatselijke arts ,de heer Terp stra zal een lezing houden over het ontstaan en de bestrijding van de ziekte kanker waarna over dit on derwerp dia's en een film zullen worden vertoond. Namens het Kon. Wilhelminafonds houdt de heer van Wijck een praatje. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen (eventueel schriftelijk) en het beantwoorden hiervan. Een kleurenfilm besluit deze avond, waartoe de bevolking dringend wordt uitgenodigd deze te bezoeken aangezien over het kanker- vraagstuk in alle kringen van de be volking grote belangstelling bestaöt. Ook in Brouwershaven gaat men aan het euvel mank waarop onlangs door de correspondent uit de West hoek werd geattendeerd, dat nu juist twee bijeenkomsten op één en dezelf de avond worden gehouden, zodat beide verenigingen elkaar m.b.t. het bezoek schade berokkenen. Miljoenenbrand in Enschede ENSCHEDE, 2-11. Vijf productie- hallen van hot isolatie- en asbestbe- drijf Gebr. Kooy te'Enschedé zijn door brand verwoest. De schade wordt geraamd o- enkele miljoenen guldens. De pröduktiie is nagenoeg stilgelegd. Alleen de magazijnen, kantoren en enkele andere bedrijfs- gedeelten kon'den worden behouden. De kantoren moesten echter worden ontruimd en een gedeelte van het archief is verloren gegaan. 76. Laten we klinken m'n jonge onbe suisde vriend!" zei Gahmoir en zette de gevulde glazen op tafel. Laten we klinken! En laten we vervolgens onze kaarten op tafel leggen". Aram aarzelde een ogenblik. Dit wel- komstgebaar leek hem plotseling te harte lijk om waar te zijn! Wilde deze magiër iets van hem? Het goede oog van deze laat ste keek hem strak aan. Met een snel ge baar strekte Aram z'n arm uit en verwis selde de twee glazen, zodat hij nu de bo kaal kreeg die Gahmoir voor zichzelf be stemd had. De genezer grinnikte geluid loos. „Tscham'n jonge vriend, ge zijl, wel argwanend!" „Het is beter argwanend te zijn dan ver giftigd tc worden, Gahmoir!" zei Aram kalm. „Ik vertrouw u geheel niet!" Als antwoord nam de magiër een flinke slok van de wijn, die hij voor Aram be stemd had en bracht een dronk uit op z'n gast, die nu geruststellend deze beant woordde. „Tscha.en waarom hebt ge geen ver trouwen in mij? Spreek vrijuit, heer!" Aram leegde zijn glas en streek met de hand over z'n voorhoofd. „Samen met Mor- ghan speelt ge een sluwe komedie! Gij helpt hem Silvia te huwen en zo het for tuin van graaf Alwyn te verkrijgen!" zei hij langzaam. Het plan is opgesteld met een duivelse gewiekstheid en gij tweeën schaamt zich er niet voor om de kinder liefde van Silvia te misbruiken". „Vage vermoedens, heer!" zei de grijs aard. „Welke bewijzen hebt ge?" Een ge heimzinnig lachje krulde de lippen van de grijsaard. ..Veel vermoedens en weinig bewijzen, als het u interesseert!" zei de avonturier stuurs. „Maar er is een verband lussen u tweeën dat me de overtuiging geeft dat ik gelijk heb! En zelfs al zou ik uw be kentenis op het zwaard moeten verkrijgen, Gahmoir, nu zal ik de waarheid weten!" „En dit verband is...." „Uw naam!" zei de avonturier met ver stikte stem. „Morghan, Gahmoir, dat zijn dezelfde letters! De gelijkheid is te toe vallig om toevallig te zijn. IkPlotse ling stond hij met moeite op en hij meende dat de kamer om hem draaide. Als van heel ver hoorde hij de stem van Gahmoir zeggen: „Ge zijt handig om die glazen te verwisselen, mijn jonge vriend. Maar niet handig genoeg! Want de twee glazen be vatten hetzelfde kruid, alleen nam ik de moeite om eerst een tegengif in te nemen!" Aram deed nog een vergeefse poging om zijn zwaard te trekken. Toen wankelde hij en zakte ineen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3