1 november: nieuwe mijlpaal landbouwbeleid in de E.E.G. STAD EN EILAND Noorse sokken Vereniging Zeeuwse Aero Club fa. Koevoets DEN HAAG. 31-10. Op 1 novem ber 1%1 is het gemeenschappelijk landbouwbeleid twee nieuwe secto ren gaan bestrijken: de zuivelsector en de sector rundvlees. Van de land- buuwproduktie van de Europese ge meenschap valt dan 85 procent on der een gemeenschappelijke markt ordening: granen, varkensvlees, eie ren en pluimvee, groenten en fruit en wijn al sedert augustus 1962 en rijst sedert september 1964. Rundveehouderij en melkproduk- tie leveren in vijf E.E.G.-landen (niet in Italië) het belangrijkste aan deel van het landbouwersinkomen. De marktordening voor melk en zuivelprodukten is gebaseerd op die voor granen. Tijdens de overgangsperiode be sluit de raad van ministers elk jaar welke maatregelen de landen voor de prijstoe'nadering moeten toepas sen. De E.E.G.-commissie zal hier toe begin volgend jaar voorstellen doen. Nationale steunmaatregelen voor zuivelprodukten zijn tijdens de over gangsperiode nog toegestaan onder bepaalde voorwaarden. In het sta dium van de volledig geïntegreerde markt moet het inkomen van de pro ducten in beginsel uitsluitend uit de marktopbrengst worden verkregen. Steunmaatregelen zijn echter niet uitgesloten. Vóór I juli 1965 moet nog een af zonderlijke regeling voor consump- tiemelk worden vastgesteld. De regeling voor rundvlees houdt Drie dienstplichtigen in Duitsland doodgereden DEN HAAG, 1-11. Zaterdag avond cm kwart voor acht zijn drie dienstplichtige soldaten, die tijdens een oefening in Duitsland verbleven, nabfó Seisingen even ten noorden van Scedcrf by een verkeersongeval cm het leven gekomen. De slachtoffers zijn de dienstplich tig soldaten A. van der Waal van Dijk uit Sliedrecht, A. H. Bartels uit Maastricht en H. J. Passies uit Aals meer. allen twintig jaar Het ongeluk gebeurde zaterdag avond om kwart voor acht bij Fel- singen, even ten noorden van See- clorf. De drie soldaten waren na de dienst een wandeling gaan maken. Terwijl zij uiterst links van de weg liepen, werden zij aangereden door een achterop komende Duitse auto, die was uitgeweken om een andere wagen te passeren. De chauffeur is na het ongeluk doorgereden. De drie soldaten waren vrijwel op slag dood. Zij behoorden tot de A- compagnie van het 41ste Genieba taljon. Voor 37 mille juwelen gestolen uit Badhotel ZANDVOOpT, 1-11. Zondagmor gen omstreeks zes uur zijn uit het Badhotel te Zandvoort juwelen ge stolen waarvan de waarde wordt ge schat op 37.000 gulden. Van de da ders ontbreekt nog elk spoor. De juwelen, diamanten en hals snoeren, lagen in een vitrine. De dieven hebben het glas van de vi trine kapot geslagen. Ze zijn er daarna kennelijk overhaast met hun buit vandoor gegaan, want in de omgeving werden nog enkele kost bare ringen gevonden. in dat de invoer is geliberaliseerd. Er bestaat een stelsel van oriënta tieprijzen en een stelsel van inter venties, dat echter in tegenstelling tot wat voor granen en zuivelpro dukten het geval is, niet verplicht maar facultatief is. Anderzijds zullen er invoerrechten en tevens, als de toestand op de markt dat vereist, heffingen worden toegepast. Voor bevroren vlees worden aan zienlijke tariefcontingenten met een verlaagd recht geopend. Tijdens de overgangsperiode zullen de prijzen elk jaar tot elkaar worden gebracht. De verschillen zijn hier veel kleiner dan in de sector graan of in de zui velsector. De Europese gemeenschap heeit een invoersaldo voor rundvlees en een uitvoersaldo voor zuivelproduk ten. Residentie-orkest gaat jubileren DEN HAAG, 31-10. Op 20 no- vember 1904 speelde het Residen tie-orkest onder leiding van mr. Henri Viotta zijn eerste officiële concert in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen in Den Haag. De komende maand zal dit feit worden gevierd. De 20ste wordt een jubileumconcert voor officiële genodigden gegeven onder leiding van Willem van Otterloo in de ver bouwde Kurzaal te Scheveningen. De dag daarna organiseert de Ver eniging vrienden van het Residen tie-orkest, eveneens in de Kurzaal, een feestavond, waarvan de op brengst bestemd is voor het „Ju bileum instrumentenfonds". Toename diefstal van auto's en brommers DEN HAAG. 30-10. Het aantal ge- stolen auto's en brommers is in vijf jaar tijd verdubbeld, zo blijkt uit ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In het jaar 1963 wer den in Nederland 22.506 rijwielen gestolen, 10.367 bromfietsen, 496 mo toren en scooters en 1.228 auto's. T.v.-doeumentaire „Durven wij bang te zijn" De eerste t.v.-documentaire van Gabri de Wagt heeft de „angst" als centraal thema. Kleine en grote ang sten, waarvan men zich soms maar half bewust is, spelen een rol in het leven van de mens en beïnvloeden zijn gedrag. In tientallen gespreks- fragmenten, die door Gabri de Wagt op film werden vastgelegd, wordt gezocht naar een antwoord op de vraag „Durven wij bang te zijn?" Medewerking aan dit programma verlenen o.a. ds. C. Aalders, prof. dr. L. N, J. Kamp, prof. dr. R. Rijksen, Han Bentz van den Berg, Nol Gre- goor en Jan Wolkers. Dr. W. A. Vaandrager heeft de wetenschappe lijke adviezen gegeven. Voor de mu zikale illustratie werden fragmenten gebruikt uit „Invenzione", een orgel werk van Carel Brons. Samenstelling en regie van het programma zijn van Gabri de Wagt. (Nederland I: woensdag 4 novem ber, 21.35-22.15 uur). Reuze raapkool SCHUDDEBEURS, 31-10. Op het fruitbedrijf „Buitenrust" werd een raapkool gerooid met het ongehoorde gewicht van 12 kg. en 3 ons. SPORT VOETBAL Zierikzee wou ditmaal van Nieuw Borgvliet (4—2) Daar de scheidsrechter te laat ar riveerde werd bijna een half uur over tijd begonnen. Reeds bij de eerste de beste aanval van de róód- zwarten kwam rjbuiiten Klink vrij voor doel waarvan hij klaarblijkelijk zo schrok dat zijn schot naast ging. Er ontwikkelde zich hierna een snel op en neer golvend spel waarbij de verdedigingen in eerste instantie nog meester van 'hun terrein wisten te blijven. Toen er 10 min. waren ge speeld kreeg Wierks plotseling op de rand van het strafschopgebied het leder in vrije positie toegespeeld waarna hij met een sdhuiver in de uiterste ihoek de bezoekers de leading kon geven (0-1). De scheidsrechter was inmiddels al druk begonnen'met het nemen van de meest vreemde beslissingen. Opvallend was het dat praktisch bij iedere aanval van de thuisclub de vlag van 'de grensrech ter van Nw. Borgvliet de lucht in ging, waarop prompt het fluitsignaal van de arbiter volgde. In de 16e min. wist Zierikzee de gelijkmaker te scoren toen W. van Ham een scher pe pass voor het doel plaatste welke de uitstekend meegekomen Heijboer onhoudbaar inschoot (1-1). Het spel speelde zioh hierna voorlopig hoofd zakelijk op het middenveld af. Een vrije trap wegens ongeoorloofd aan vallen van r.buiiten Klink werd door Willemse van de rand van hot straf schopgebied keurig ingeschoten en even keurig door de 'doelman corner gewerkt. Inmiddels raakte Heijboer geblesseerd waarna 'hij na even het veld te hebben verlaten maar op halve kracht verder kon spelen. In de 37e min. kon Zierikzee die leiding nemen toen -na enig heen en weer getrap Heijboer het leder in het net plaatste (2-1). Met het naderen van de rust begon het ttempo bedenkelijk te 'dalen. Juist voor het verstrijken van de le -helft schoot Heijboer nog rakelings over. Na de hervatting leek het er op dat de thuisclub een 'grote zege zou gaan behalen. Nadat er 2 min. waren gespeeld onder schepte een der a chiterspelers van Nw. Borgvliet binen 'de beruchte lij nen het leder met de hand. De hier voor toegekende Strafschop werd door v. Beveren onhoudbaar inge- sdhöten (3-1). Direct 'hierna wist de doelman Th. Klink nog maar net het scoren te 'beletten. In de 6e min. was het evenwel alweer raak toen Th. Klink een achterspeler handig pas seerde waarna hij laag en onhoud baar 'inschoot (4-1). Zierikzee 'beging hierna de fout het wat 'kalmer aan te gaan doen, waardoor de bezoekers de gelegenheid werd gebóden zich weer wat los te werken. Op goed kope wijze kwamen de bezoekers in de 13e min. nog aan een doelpunt dat door r.achter v. Beveren in eigen doel werd'geschóten (4-2). Door zioh voor de voeten van de r.binnen te werpen wist doelman v. d. Wekken een gevaarlijke situatie op te kla ren. Aan de andere kant wist de wachter van Borgvliet 'een schot van van Tiggelhoven uit het verlaten doel te koppen. Uit de cornier di'e hierna volgde, kopte A. Klink rake lings over. Naarmate de tijd ver- Streek ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. Hard werkend Burgh won van Oude Molen (1—2) Heel hard heeft Burgh moeten werken om twee punten uit Oude Molen mee te brengen. Stuk voor stuk hebben de spelers gesjouwd op een veld dait door twee greppels in drieën was verdeeld en vol molsho pen zat. Toch is de overwinning vol komen verdiend. Al spoedig bleök het dat deze middag een hechte teamgeest de wil om te winnen on dersteunde en de tegenstander werd alras in de verdediging gedrukt. Het was Toon Rijnberg die uit dit offen sief Burgh aan een 1-0 voorsprong kon helpen door een hard hoekschot. Jammer dat Frits van Oeveren kort voor de rust moest uitvallen. Joop Deurloo nam zijn plaats in. Na de rust kreeg Oude Molen er opeens zin in en aanval op aanval golfde op het Burgh-doel af. Keeper Schoon- aard was an prima vorm en hij deed zij n werk uitstekend. Een plotselinge Uitval van Burgh deed de bal bij Nico v. d. Graaf belanden die hand inschoot (0-2). Tót 10 minuten voor tijd kon Burgh de stand 'blank hou den, doch toen moest men zwichten voor een treffer van de linksbinnen Machielse (1-2). Er is daarna nog aan weerszijden hard gewerkt voor oen doelpunt, dodh in d estand "kwam geen verandering meer. Volgende week komen De Schut ters naar Burgh. Houden- en Kuttenbesluit in werking DEN HAAG, 2-1!. Het Honden- en Kattenbesluit is gisteren (zon dag) in werking getreden. Het Honden- en Kattenbesluit bindt de handel in honden en kat ten aan een vergunning van bur gemeester en wethouders. Men wordt geacht zijn bedrijf met ver gunning uit te oefenen als men vóór 1 februari 1965 een vergun ning heeft aangevraagd en na die datum tot op de aanvraag om een vergunning onheiroepelijk is be slist. LAND- EN TUINBOUW Rugklachten bij trekkerchauffeurs In verband met de steeds meer voorkomende rugklachten bij trek kerchauffeurs is reeds enige tijd ge leden door de gevv. Raad Zeeland van het Landbouwschap een verzoek gericht aan dc praktijkschool voor landbouwtechn!i<ek en arbeidsratio- nalisatie te Schoondijke voor beproe ving van trekkerstoelen, teneinde tc trachten tot bepaalde adviezen te kunnen komen voor aanschaffing van het juiste type stoel. Alhoewel door die praktijkschool reeds verschillende pogingen zijn ondernomen tot /het testen van be paalde trkkerstoelen, waren de re sultaten tot op heden weinig be moedigend. Uit de besprekingen bleek, dat thans trekkers worden geleverd die ook wat de stoel betreft aan rede lijke eisen voldoen, zodat mag wor den verwacht dat op dit terrein het gewenste resultaat zal worden be reikt; Scheepvaartberichten World Hill, 30-10 te Trincomalee. Seinelloyd, 31-10 van Rottendam naar Liverpool. ZIERIKZEE Vergadering christelijke kruideniers Op dinsdag 3 november a.s. vindt in het gei*eformeerd jeugdgebouvv alhier een vergadering plaats voor leden en adspirant-leden van de Chr. Kruideniersbond op Schouwen-Dui- veland. Het onderwerp „Wenkend perspectief" zal besproken worden door de bondssecretaris deheer H. de Boer te IJmuiden. HAAMSTEDE Veranderingen in winkelbedrijf HAAMSTEDE, 31-10. In het win kelbedrijf van de fam. M. J. Jonker op de hoek West-Zuidstraait is een aantal Veranderingen aangebracht in het nieuwe winkelgedeelte, waarvan de ingang aan de Weststraat is ge legen. Deze afdeling is daartoe geruime tijd gesloten geweest. Het behelst vooral de winkelinventaris die vol komen vernieuwd is. Wel werden aan de zuidzijde een aantal ramen gódicht, doch hoofdzaak is de 'inven taris die nu in het gloednieuwe „ab stracta-systeem" is uitgevoerd. On geveer een dozijn gonidola's staat op gesteld en toont de koper een keur van artikelen. Zo is er een afdeling leer, bijouterieën, make-up, luxe- en huishoudelijke artikelen en elektri sche appparalen. De wand wordt ge heel gevuld door vaste gondola's in het zelfde systeem van de verplaats bare. In de zomer wordt speciale aandacht besteed aan de sportboek waar vooral de kampeerder een keur van voor hem of haar bestemde ar tikelen kan vinden. De meubelafdel'img is nu gehuis vest in de oude Winkel aan de Zuid straat. Dit onderdeel van de Uitge breide variatie van mogelijkheden die de heren Jonker hun klanten bieden is nu dus uit 't igröte winkel gebouw verdwenen. Natuurlijk is een nieuwe vloer aangebracht terwijl ook de verlichting werd aangepast aan de gestelde eisen. ZONNEMAIRE Overleden tengevolge van kolendampvergiftiging In haar woning aan de Zuidweg alhier is zaterdagnacht ten gevolge van kolendampvergliffci'ging op 49- jarige leeftijd overleden mevr. de Wed. J. A. v. d. Weele-Pannekoek. OOSTERLAND De heer W. G. de Jonge overleden Op 78-jarige leeftijd overleed on verwacht in het rusthuis „Het Gro tenhuis" te Twello onze vroegere dorpsgenoot 'de heer W. G. de Jonge. De overledene genoot in deze stre ken gróte 'bekendheid, doordat hij dikwijls optrad in de Dienst des Woords in verschillende Herv. ge meenten, o.m. nog kort geleden le Sirjansland en te Bruinisse. Willem Govcrt de Jonge werd op 4 mei 1886 hier ter plaatse geboren in een eenvoudig arbeidersgezin. Reeds in zijn jonge jaren voelde hij zich buitengewoon aangetrokken tot de godsdienst, en al spoedig begon hij zich verdienstelijk te maken in het zondagsschoolwerk, niet alleen hier ter plaatse doch ook te Sirjans land. Dit nog temeer omdat ook zijn aanstaande vrouw veel voor dit jeugdwerk overhad. Aanvankelijk als landarbeider werkzaam werd het meer en meer zijn begeerte in liet evangelie werkzaam te zijn. Na zijn huwelijk dan ook in 1911, kreeg hij een betrekking als bijbelcolporteur met als standplaats Breda, waar hij enige jaren later ook tot evangelist werd aangesteld, en meest zijn werk deed onder de Roomse bevolkings groep. Omstreeks 1923 werd hem een plaats aangeboden als godsdienston derwijzer bij de Herv. gemeente van Boskoop. Hier heeft de overledene een negental jaren met zegen mo gen arbeiden. Nog steeds wordt zijn naam daar met ere genoemd. Toen het rechtzinnige gedeelte te Bos koop echter zo was aangegroeid dat er een predikant kon worden beroe pen. welke men vond in de persoon van dr. Jacobs (later 'te Sirjansland) werd het werk van de heer de Jonge overbodig. Hij werd toen naar de kleine Herv. gemeente van Terwolde beroepen, en het was hier dat hij onder grote belangstelling zijn 25- jarig ambtsjubileum vieren mocht. Deze plaats werd verwisseld met Vaassen, waar hij eveneens als evangelist werkte. Het werd toen tijd het wat kalmer aan te gaan doen, hoewel hij nog óteeds alom in den lande uit preken ging. De heer de Jong'e stierf in het harnas. Op 18 ok tober, slechts enige weken geleden trad hij voor het laatst op voor de Herv. gemeente van Nijkerkerveen. Een welbesteed leven werd hier schielijk afgebroken. Vrijdag 30 ok tober werd hij te Terwolde ter ruste gelegd. Bij oversteken door auto gegrepen Vrijdagvoormiddag omstreeks 20 minuten voor elf wilde mevr. L. Otte-Dooge, 43 jaar oud, en wonen de aan de Kapelledijk, de Rijksweg bij de bushalte Oo9terland per brom mer oversteken. Zij liet enige vracht wagens passeren doch had vermoe delijk geen erg in een personenwa gen, bestuurd door de heer J. J. C. uit Bruinisse die van de richting Blauwe Keet naderde. Ofschoon de heer C. remde uit alle macht kon dit niet verhinderen dalt mevr. O. werd aangereden en ernstig werd gewond. Behalve verschillende snijwonden bekwam zij twee gebroken benen en achtte dokter Speelman, die de eer ste hulp verleende, overbrenging naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee nodig. De ongelukkige vrouw werd 'bewusteloos opgenomen, de brommer werd zwaar beschadigd, terwijl ook de auto schade opliep. Het ware beter dat vooral bejaarde personen bij het oversteken van der gelijke plaatsen maar van de brom mer of rijwiel afstapten en het ver keer eerst rustig lieten passeren. BRUINISSE Gymnastiek voor bejaarden Ook op Bruinisse zijn de bejaar den begonnen aan bejaardengymnas- tiek en dokter van Leeuwen heeft daartoe op de bejaardensociëteiit een causerie gehouden over de werking van verschillende botten en spieren in het menselijk lichaam. Hoewel rheumatiek een der ergste volks ziekten is, die de mensheid teistert, wordt toch te veel als „rheumatiek" betiteld, wat in wezen een verstij ving van de spieren is, omdat deze buiten gebruik zijn of worden ge steld bij voortschrijdende ouderdom of een meer zittend leven. Veel on gemak en pijn kan voorkomen wor den als men de botten en spieren lenig houdt door bepaalde lichaams bewegingen. Na deze met aandacht aangehoorde causerie, werd door vele ouderen daadwerkelijk meege daan aan de door zuster van den Berge, oud-wijkverpleegster, gege ven oefeningen. Na 10 minuten oefenen wordt echter gestaakt om oververmoeidheid te voorkomen. Plan voor nieuwe E.H.B..-Cursus Het voornemen bestaat om op Bruinisse weer te komen tot een nieuwe E.H.B.O.-cursus. nadat de oude groep reeds meer dan eenmaal heeft bewezen hoe nuttig het is dat een aantal mensen een E.H.B.O.-di- ploma bezit. Om nu ook jongeren weer in de gelegenheid te stellen zich deze kennis eigen te maken, zal een geheel nieuwe cursus worden gegeven, waar men weer van de grond af kan beginnen. Een samen komst daartoe zal worden gehouden in het Groene Kruis gebouw op maandag 9 november. Dokter van Leeuwen zal daar een uiteenzetting geven van het nut en de noodzake lijkheid van parate kennis op dit ge bied. Vergadering kiesvereniging S.G.P. De kiesvereniging dor S.G.P. te Bruinisse kwam op 29 oktober 1964 in openbare vergadering -bijeen in de consistorie der Ger. Gemeente. De voorzitter, de heer W. van Glist, opende deze vergadering door te la ten zingen Ps. 79 2 en ging voor in gobed, las daarna Jona 2 en sprak -naar aanleiding van het igelezene enige woorden, waarbij naar voren kwam dat onze tijd te vergelijken is met de Ninevitische tijd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van ir. van Dis, lid van de Tweede Kamer er. van het hoofd bestuur van de Zeeuwse visserijver- enigimg „Zevibel", omtrent het schrij ven dat van de kiesvereniging te Bruinisse was uitgegaan, betreffen de het behoud van d!e mosselverwa- terplaatsen in de prov. Zeeland. Het schrijven van ir. van Dis kwam er op neer dat de Tweede Kamer-frac tie der S.G.P. alle aandacht aan ge noemde kwestie besteedt. De brief van de secretaris van „Zevibel" hield in dat het hoofdbestuur van „Zevibel" gaarne alle medewerking zal verlenen waar het de belangen van de Zeeuwse visserij -betreft. De aftredende bestuursleden W. van Gilst en J. van Oeveren werden bij acclamatie herkozen. Door de voorzitter werd hierna een lezing gehouden over art. 11 van hel gemeentelijk program van de S. G.P. wat betreft de armenzorg; een breedvoerige bespreking vol'gde hier op. Aan de vergadering werd nog medegedeeld dat ds. C. Smits, Chr. Ger. predikant te Sliedrecht D.V. 13 november a.s. een tijdrede zal hou den voor de S.G.P. te Bruinisse. ADVERTENTIES origineel, rechtstreekse import Namaak Noorse sokken voordelig Nederlands fabrikaat firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikzee Besloten werd tot contributieverhoging HAAMSTEDE, 31-10. Het vereni- gingsleven werdt de laatste jaren meer en meer gegrepen door de di verse kostenverhogingen en contri butieverhogingen zyn aan de orde van de dag. Ook de Vereniging Zeeuwse Aero Club ondervindt de financiële gevolgen van de steeds hoger wordende utigaven. In een buitengewone vergadering die zaterdagavond in hotel Bom ge houden werd, heeft de voorzitter, de heer Middendorp, nog eens duidelijk uit de doeken gedaan wat de vereni ging momenteel uit moet geven en wat daar tegenover aan inkomsten staat. De huur der toestellen is veel hoger geworden, het materiaal aan technische grondapparatuur wordt cok duurder, terwijl de onderhouds kosten eveneens aanmerkelijk geste gen zyn. Het bestuur stelde daarop het vol gende voor aan de vergadering. De contributie van. de vereniging gaat voor alle leden met f 10,- per jaar omhoog. Voor personen vanaf 22 jaar wordt dit bedrag dus f 50,- per jaar en voor de jongere leden tot en met 21 jaar f 30,-. Hierin is dus niet de verplichte contributie aan de K.N. V.v.Li. begrepen. Ook in de startgel- den komen enige wijzigingen. De vergadering gaat m.t.s. akkoord met dit voorstel. De heer Middendorp zei verder nog dat de club momenteel niet zo groot is ,doch dit geringe aantal le den is zeer enthousiast voor de zweefvliegsport. Toch moet gerekend worden op toename van het aantal leden, omdat na het tot stand ko men een vaste oeververbinding veel jongelui uit Rotterdam, die aldaar op de wachtlijst staan om toegelaten te worden tot een aldaar gevestigde vereniging, zullen trachten om hier in Haamstede te komen vliegen. Toch zag de voorzitter liever een pit tige club dan één waarbij men maar per lid één dagelijks startje kan ma ken, wat vliegtechnisch gezien b.v. niet goed is en voor de instructeurs ook minder aantrekkelijk is. Huldiging instructeur De heer Middendorp ging hierna over tot de huldiging van de vaste instructeur der V.Z.A.C., de heer A. Vastenau uit Rotterdam, die dit sei zoen zijn 10.000ste start maakte. Bij zonder prettig was het, dat dit juist op de Haamsteedse vliegwei gebeur de. Na een hartelijke speech over handigde de voorzitter de jubilaris een prachtige herdenkingsplaquetle. Eén der groten uit de Belgische luchtvaart, gezagvoerder Dis van de Sabena, vertoonde een tweetal kleu renfilms waarin alles werd gezegd en getoond over de geluidsbarrière, zoals die benaderd, doorbroken en overtroffen wordt door straalvlieg tuigen. Voor de jongelui een rolprent om van te watertanden Het slot van de avond was in de muzikale handen en instrumenten van „The seatown five" uit Zierik zee, die de jongelui eens iets anders gunden dan thermiek- en kistenge- sprekken. Een band waar we zeker nog meer van zullen horen. SUCCESJES Te koop: Rood lederen kort dames jasje, maat 42. J. van Wee- nen, Leliëndaleweg 1, Burgh. Diversen: Mooier wonen? Behang ko pen bij Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Bezoekt de propaganda-bij- eenkomst voor de Bijenteelt op dinsdag 3 november, 8.00 uur n.m., in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Opvoe ring toneelstuk „Imkerpraat". Toegang vrij. Voor exclusieve handweef stoffen: Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. De prijs valt best mee voor het opnieuw stofferen van uw stoelen! Woninginrichting Hage, Sint Domusstraat. 44, telefoon (01110)-2681, Zierik zee. Voor alles op verf gebied: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Speciaalzaak voor verf en behang. Steeds de nieuwste gordijn stoffen Woninginrichting Hage, Sint Domusstraat 44, telefoon (01110)-2681, Zierik zee. De nieuwste kunstnijver- heidsartikelen: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Zie etalage! Afgemat? Moe? Schieffer's bloed wijn helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine, vitaminen en mineralen, werkt biovitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een RISP- tabletje blust het wel In „Verf en Kleur" vindt u kleuren te kust en te keur, want met „Vervetal" geeft u uw woning meer fleur! Voor snelle levering van „Shell"-produkten: De Braai, Nieuwerkerk, tel. (01114) 377. Uw oude verflagen verwij dert u radicaal met „Radi caal" afbijtmiddel! Kent u het nog niet? Probeert het dan eens! In klein- en groot verpakking verkrijgbaar bij „Verf en Kleur", Meelstr. 40, Zierikzee. Nylon jacks Poplin jacks Foam-back jacks Sportkwaliteit Havenpark 5 Zierikzee Dankbaar gestemde Rode Kruis-avond Vier Welfarewerksters (afdeling Schouwen-west) kregen het brons HAAMSTEDE, 31-10. Vorige week vond een bijeenkomst plaats in hotel Bom te Haamótede van het bestuur van de Afd. Schouwen (W.) van het Nederlandsche Rood'e Kruis met de Welfarevrijwilligsters dezer afdeling in verband met het vertrek van één d'er 'dames uit dez eafdeling, nl. me vrouw P. K. Siesse-Markusse te Scharendijke. De voorzitter der afdeling, de heer G. A. M. Stenger heette allen van harte welkom, In het bijzonder de echtgenote van burgemeester Ever wijn en de W'el farevr ij willigsters Het bleek echter niet alleen een bij eenkomst 'te zijn 'in vei-hand met het vertrek van mevr. Siesse, doch er waren dit jaar in oktober 4 dames gedurende 10 jaar vrijwillig in dienst van de afdeling als Welfarewerkster. Het zijn de dames mevr. P. K. Sies- sê-Markusse uit Scharendijke, mevr. D. Laban-Reus te Haamstede, mevr. C. Quaak-Dijkman /te Haamstede en mevr. J. van 'der Velde-Branldes te Haamstede. De voorzitter noemde het een reu ze prestatie, dat deze dames reeds 10 jaar lam'g zieken geholpen hebben met Welfarewerk. Mevr. Siesse gaat binnenkort ver trekken naar Nieuwerkerk, zeer tot onze spijt, aldus de voorzitter. Zij deed zeer veel voor 'het Welfarewerk. Zij fietste en bromfïetste door weer en wind naar patiënten, o.a. van Soharendijke naar Serooskerke. Zij bezocht altijd 'de zieken in Scharen dijke en omgeving, waar zij altijd vaste „klaniten" voor 'dlit werk had en nog heeft. De bezigheidstherapie Mevr. Laban was en is ook altijd zeer aktief voor het Welfarewerk. Zij bracht de bezigheidstherapie aan vele patiënten, o.a. eerst ook bij pa tiënten te Zieriwkzee, toen daar nog geen dames waren, die dit werk de den. Zij werkte ook in hotel „Witte tiënten te Zierikzee, toen daar nog een vaste patiënt in Haamstede. Mevr. Quaak-Dijkman werkte eveneens bij de mensen uit Nieuw- Guinea in „Ostoerio". Zij bezocht ook veel patiënten om hen te bedenken met wat fruit of iets anders. Zij was bovendien altijd zeer actief bij de verkoop van loten en om te helpen op filmavonden. Mevr. v. d. Velde-Brandes was niet aanwezig op deze avond wegens verblijf elders. Ook zij heeft vele pa tiënten bezocht en Welfarewerk ge leerd. Zij heeft ook een vaste patiënt te Haamstede. Alle dames helpen meestal ook bij de campagne van het Rode Kruis. Hierna reikte de voorzitter de bronzen medaille voor 10-jarige trouwe dienst uit aan voormelde da mes. Namens de Rode Kruis-jubilares- sen sprak mevr. Siesse een dank woord, waarbij zij verklaarde dat zij het werk altijd graag gedaan had en zij bovendien de sfeer en het teamwork van de Welfare-vrijwillig sters zo fijn vond. Mej. A. C. Houtman sprak hiema als Welfareleidster tot de dames. Zij bracht dank aan de vier dames, die thans de medaille verdiend hebben. Samen konden we iets bereiken, het geen vanzelfsprekend anders niet het geval zou zijn. We hebben nu in to taal 6 dames gehad, die tien jaar trouw het Welfarewerk in onze af deling bij de patinëten in praktijk hebben gebracht". Speciaal zich tot mevr. Siesse richtende, hoopte zij, dat zij tijd en la-acht zal mogen vinden om in Dui- veland ook Welfarewerk te gaan doen. Mevr. Everwijn feliciteerde hier na de dames mede namens haar man. Zij verklaarde nog maar kort gele den met •dit werk kennis gemaakt te hebben. Jihr. A. van Citters, penningmees ter der afdeling, vertoonde ter op luistering van deze bijeenkomst zeer fraaie dia's, o.a .van een reis welke zijn zoon gemaakt, heeft naar Mexico. Dc voorzitter dankte aan het slot van deze avond Jhr. v. Citters voor zijn medewerking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6