De Franse landbouw en wij Kalmte in de haarden van onrust Toekomstbeeld: 25.000 mensen in flat BERICHT Drink real American Cola Geesink kan rekenen op groots welkom STAD EN EILAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 november 1964 No. 19677 (Slot). Wat gaat er nu gebeuren? In het voorgaande hebben wij de zaken sterk vereenvoudigd. Men kan nl. opmerken, dat het nog niet vast staat op welk peil de toekomstige, Europese graanprijs zal komen te liggen. De pijn voor de Duitse boe ren kan wat worden verzacht door een niet al te grote verlaging. Dal is waar; aan het principe verandert dat echter niets. Al te hoog kan de graanprijs echter niet zijn, omdat daarvan een sterke inflatiewerking uit zou gaan. De toch al grote koren- bouw zou er nog veel sterker door uitbreideii en wij zouden grote over schotten krijgen waarmee w\j geen weg zouden weten, de hongerende wereld ten spijt. Bovenal zouden wij voor onze veredelingsprodukten bui ten de Euromarkt nog verliesgeven de afzet kunnen vinden. Om de inflatie tegen te gaan hield en houdt de Franse regering de melkprijs laag. Om dezelfde reden wil zij ook een niet te hoge graan prijs. Die priis mag uiteraard niet verliesgevend zijn, want dan zou de teelt ineenstorten. Echter, zolang er verdienste aan zit, zal de teelt zich uitbreiden. De mechanisatie kan nl. bij een geringe winstmarge nog voor draaglijke uitkomsten zorgen, met name op de uitgestrekte graanvel den van Frankrijk. Dat de Povlakte ook meetelt en Nederland en België ook, is waar, maar speelt slechts een bescheiden rol. Het ziet er daarom naar uit, dat Frankrijk zijn zin zal krijgen. Geen weg meer terug Uittreding uit de E.E.G. biedt voor Frankrijk weinig aanlokkelijks. Het kan wèl de verdere uitbouw op dood spoor zetten. Vermoedelijk zou, bij Franse uittreding, ook de rest van de Euromarkt uiteenvallen. Maar de voordelen die men reeds geniet, met name in de industriële en dienstver lenende sector, maken het hoogst on waarschijnlijk, dat men de E.E.G. zal opgeven. Bezien wij de weg die men afgelegd heeft, dan is het bij de landbouwproducten steeds een gevecht op leven en dood geweest. Het was ook de landbouwkwestie, die in feite Engeland buiten de zes hield (en nog houdt). Vermoedelijk staan wij dus voor een reeks bloei ende onderhandelingen, waarin men weer tot het uiterste zal gaan, maar waarin tenslotte toch het gezonde verstand zal zegevieren. En is dat niet altijd het geval bij een onder handeling, waarbij ieder er op uit is de grootste voordelen in de wacht te slepen? Die voordelen zijn echter al leen te behalen als men het uitein delijk eens wordt. Een en ander neemt natuurlijk niet weg, dat de politieke kwesties blijven bestaan. Dit brengt met zich mee, dat het waarschijnlijk wordt, dat de landbouwregeling toch weer aan de politieke unie vooraf gaat, met alle gevolgen daarvan. Zuiver materieel bezien kunnen land- en tuinbouw echter alleen voordeel hebben van een versnelde integratie. Stremming kanaal Zuid-Beveland HANSWEERT, 30-10. - Voor het leggen van zinkers zal de doorvaart in het kanaal van Zuid-Bcveland op 9 november volledig gestrengd zijn tussen 's morgens zeven uur en 's middags vijf uur, of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal bljjken. De scheepvaart van en naar Ant werpen zal die dag dus met vertra ging rekening moeten houden. LUXEMBURG, 30-10. - Tussen de vele technische documenten die de grote Staalconferentie in Luxemburg produceert, bevond zich donderdag een plan, dat een Jules Verne waardig is: een plan voor een stad van 25.000 inwoners, ondergebracht in een kolossaal toren gebouw van 1.250 meter hoog. De ontwerper, de Berlljnse architect Robert Gabriel, heeft zjjn plan schriftelijk voorgelegd aan één van de zes gespecialiseerde commissies, die zich donderdag met de vele toepassingsmogelijk heden van staal bezig hielden. Volgens Gabriel moet men een halt toeroepen aan de steeds maar uitbreidende steden met hun steeds groter wordende verkeerspro blemen, geluidshinder en gebrek aan recreatieruimte. Hij gelooft dat men met 500.000 ton staal een enorm gebouw kan optrekken van 1.250 meter hoog en met een middellijn van 64 meter, waarin 8.000 woningen voor in totaal 25.000 mensen kunnen worden onder gebracht, samen met enorme opslagplaatsen, winkels, werkruimten, garages en alles wat een kleine stad verder nodig heeft. De meeste torenbewoners zouden boven de grens der regenwolken (600 meter) wonen; nog meer zouden geen last hebben van stof, aan gezien de grens van de stofhoudende lucht op 300 meter ligt en er zouden geen verkeersongelukken kunnen gebeuren, omdat het ver keer in de torenstad via een groot aantal snelliften en paternosters zou geschieden. kleintjes uit het tinne/1 SOEST. In vijftien jaar is het aan tal lijders aan tuberculose in ons land gedaald met bijna 75 procent. In 1963 waren er nog 4.517 gevallen. Het aantal patiënten in de zieken huizen liep terug met 81 procent en het aantal ambulante patiënten met 77 procent; het aantal t.b.c.-lijders in sanatoria met 67 procent. UTRECHT. „Een treurige aange legenheid", zo noemde de directeur van de Stichting Recreatie, de heer J. Swart, in Utrecht op de vakbeurs „Tuin en park" de vervuiling van Nederland. „We zijn het land ge worden van de vette patat-zakken op de trottoirs, de in vuilnisbelten veranderde stranden, de grachten vol afval en de door honden bevuilde trottoirs", aldus de heer Swart. UTRECHT. De Algemene Neder landse vereniging van werknemers in het personenvervoer, die vorig jaar in de rumoerige periode van de buschauffeursstakingen is opgericht, heeft haar eerste congres gehouden. Enkele tientallen chauffeurs waren hiervoor naar Utrecht gekomen. AMSTERDAM. Ruim 36 uur na dat brand uitbrak in een der ruimen van het Indonesische vrachtschip „Tjokroaminoto", dat in de Amster damse haven ligt, heeft de brand weer vrijdagmiddag om half drie het sein „brand meester" kunnen ge ven. Een moeilijk en moeizaam blus- singskarwei was ten einde. Men is daarna begonnen aan het bergings werk, dat wel een week zal vergen. UTRECHT. In Utrecht zijn op het ogenblik allerlei lieden op pad, die met intekenlijsten, speldjes en der gelijke een financieel slaatje probe ren te slaan uit het Olympische suc ces van Anton Geesink en de plan nen om de judo-reus als huldeblijk een geldsbedrag aan te bieden. UTRECHT. Het bestuur van het produktschap voor pluimvee en eie ren heeft een telegram gestuurd aan de vice-voorzitter van de Europese Commissie, dr. S. L. Mansholt. In dit telegram verzoekt het produkt schap dr. Mansholt dringend, de Duitse Bondsregering niet te mach tigen, de heffingen op de import van geslachte kalkoenen uit derde landen te verlagen. Duitsland is namelijk van plan daartoe bij de commissie een aanvraag in te dienen. ECK EN WIEL. De 52-jarige auto mobilist C. J. Diepenveen uit Vce- nendaal is bij een ongeluk om het leven gekomen. De heer D., die met zijn auto de provinciale weg ter hoogte van het Zwarte Paard over stak, kwam in aanrijding met een destructorauto uit Schiedam. Ingezonden mededeling Sedert kort is het personen boven de leeftijd van 60 jaar toegestaan rijexamen te doen in een gebruikte DAF personenwagen. Inlichtingen bij: Au t omobielbedrij f firma W. Gilijamse Renesse - telef. (01116) 370 (DAF-dealer voor Schouwen en DuiveJand) KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Toegelaten tot de evangeliebedie ning: de heer G. J. Martens, Utrecht. Beroepen te Ouderkerk aan de IJssel: S. de Jong, Houten (U.); te Barneveld (vac. B. Eysenga): J. Smit, Werkendam. Aangenomen naar Muiden: J. Groenenboom, Lopikerkapelnaar Gieten: A. J. Hollander, Anloo; naar Giessendam-HardinxveldG. C. Post, Brandwijk; naar Putten (wijkgem. Ill), (toez.): J. Smits, Lopik. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.): G. C. Post, Brandwijk. Geref. Kerken Beroepen te Marum: P. J. Wester- nenng, Oosterzee; te Almelo (vak. dr. A. Wind): A. IJkema, Putten. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Goes: kand. T. Dekker, Hattem. Bedankt voor Ruinerwold-Koe- kange, Valthermond-Tweede Exloër- mond en voor Vrouwenpolder: kand. T. Dekker, Hattem. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Werkendam: B. Bijle- veld, Bussum; te Ermelo: W. Heer- ma, Nuntspeet. Bedankt voor Leeuwarden: dr. W. H. Velema, Leiden. Bedankt voor Vlaardingen: W. Heerma, Nuntspeet. Geref. Gemeenten Beroepen tc Leiden: H. Ligten- berg, Oudemirdum; tc Capelle aan de IJssel: C. Harinck, Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Kampen: P. E. van Staveren, Oude Bildtzijl. Flitsen" uit het buitenland LONDEN. De Britse minister van luchtvaart, Roy Jenkins, heeft bij zijn terugkeer uit Parijs verklaard, dat hij niet naar de Franse hoofd stad is geweest om het „Concorde"- project te redden of te annuleren. BONN. Bondskanselier Erhard wil in een nieuw gesprek met verte genwoordigers van de oliemaat schappijen pogingen doen een rem op de expansie van de Westduitse olie-industrie te zetten. PARIJS. Uit hoofde van de nieu we Frans-Russische handelsovereen komst, die in Parijs is ondertekend en vijf jaar geldig is, zal Frankrijk in de eerste vier jaar 1.825.000 ton ruwe olie uit de Sowjet-Unie be trekken en in het vijfde jaar 1.850.000 ton. BRUSSEL. De Belgische auteur Hugo Claus heeft wederom een lite raire prijs geweigerd. Zijn roman „omtrent Deedee" was dit jaar ver kozen in het jaarlijkse referendum vna de vereniging ter bevordering van het Vlaamse boekwezen en de vereniging van Vlaamse letterkun digen. De prijs bestaat uit een oor konde, zonder geldprijs. PEKING. Het Noord Vietnamese ministerie van buitenlandse zaken heeft een verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat Ameri kaanse vliegtuigen en schepen vori ge week Noord-Vietnamees gebied hebben gebombardeerd en bescho ten, zo meldt het persbureau „Nieuw China" uit Hanoi. LA PAZ. De Tsjechoslowaakse diplomatieke missie in de Boliviaan se hoofdstad moet het land binnen 24 uur verlaten. Volgens de regering heeft de missie zich gemengd in de binnenlandse politiek van Bolivia en naar de Boliviaanse minister van buitenlandse zaken heeft verklaard, hebben de Tsjechoslowaakse diplo maten naar het schijnt actief deel genomen aan het aanstoken van de onlusten van de laatste tijd. NEW YORK. Inbrekers hebben in New York edelstenen buitgemaakt uit het natuurhistoidsch museum, ter gezamenlijke waarde van 200.000 dollar. Er zijn twee bekende stenen bij, de „Star Ruby" en de „Star of India". De laatste edelsteen is de grootste ster-saffier ter wereld. LEOPOLDSTAD. De opperbevel hebber van de Kongolese opstande lingen, Nicholas Olenga, heeft op dracht gegeven alle blanken in de door de opstandelingen bezette ge bieden onder huisarrest te plaatsen, zo is in Leopoldstad vernomen. PARIJS. Frankrijk en de Sowjet- Unie hebben een nieuwe handels overeenkomst ondertekend onder welke de Franse regering voor het eerst kredieten van zeven jaar zal toestaan voor Sowjetrussische aan kopen van kapitaalgoederen. MOSKOU. Tot president van het staatscomité voor radio en televisie in de Sowjet-Unie is benoemd Ni colas Messiatzev, aldus meldt het Russische persbureau Tass. M. Char- lamov is ontheven van zijn functie van president van het comité. Kijkers eii luisteraars DEN HAAG, 31-10. Op 1 oktober jl. waren bij de dienst luister- en kijkgelden 1.774.354 televisietoestel len aangegeven tegen 1.756.336 per 1 september jl. (t.m. 28 okt. 1.796.832). Er waren op 1 oktober 2.658.555 - geregistreerde - radiotoestellen tegen 2.657.750 op 1 september jl. Het aantal uitkeringen op de draadomroep bedroeg op 1 oktober 444.614 tegen 448.690 op 1 septem ber jl. RECHTSZAKEN Vijf maanden voor chauffeur die vier meisjes doodreed ASSEN, 31-10, De rechtbank in Assen heeft de 24-jarige chauffeur M. E. uit Steenwij k veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maan den en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee jaar. De chauffeur is door de recht bank schuldig bevonden aan het on geval bij Papenvoort op 14 juli van het vorige jaar, waarbij vier tien jarige meisjes uit het Friese dorp Steggerda om het leven kwamen. Veertien dagen geleden had de of ficier van justitie, mr. C. F. Haar man, tegen E. acht maanden gevan genisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Ingezonden mededeling BLIK DOOR HET WERELD DE SPORTTOTO DEN HAAG, 1-11. De 653.304 deel nemers aan toto 11 legden f 771.658 in. Voor de eerste prijs was f 140.056 beschikbaar, voor de tweede f 76.394 en voor de derdfe f 38.197. Zondag avond kwamen al 3 meldingen van 13 goed voorspelde uitslagen binnen, 21 van 12 en een groot aantal van de eerste acht uitslagen. Aan goalitips 5 namen 202.018 per sonen deel, die voor een totaalbe drag van f 171.028 inlegden. De drie prijzen bedroegen alle f 18.813. Zon dagavond weren ler reeds diverse kandidaten voor de prijzen: één deelnemer had er zes „goed", twaalf hadden er slechts een foutief inge vuld en er was een groot aantal met vier juiste tips. De juiste volgorde luidt: 6-6-7-4-5-7. UTRECHT, 31-10. Gouden judo kampioen Anton Geesink kan bij voorbaat rekening houden met een grootse huldiging wanneer hij (naar verwachting) op 6 november in ons land terugkeert. In Utrecht is een comité „Utrecht ontvangt zijn Olym pische deelnemers" gevormd, dat alle Utrechtse deelnemers en officials uit Tokio op hartelijke wijze wil gaan huldigen met als hoogtepunt het feest rondom Anton Geesink. De leden van Geesinks school „Ko- dokan Dojo", voornamelijk de jong- sten, gaan hem gekleed in hun judo- gi op Schiphol afhalen, 's Avonds volgt er dan een korte officiële ont vangst op het stadhuis (ook voor de „bronzen" Utrechtse roeiers), ge volgd door een feest bij de studen tensociëteit op het Janskerkhof en/ of een feest in Geesinks geboorte- wijk, wijk C. Op 14 november wordt in de Ire- ne-hal van de Jaarbeurs de officiële huldiging gehouden, onder meer met aanbieding van het huldeblijk in de vorm van een geldbedrag, dat Gee sink voor zijn sportschool kan ge bruiken. Na deze huldiging volgt een soort artiestenfuif. Zanger Willy Al bert!, die donderdagavond met een koortje van judoka's twee Geesink- feestliederen op de plaat heeft ge zet, heeft zich over deze instuif ont fermd. Hij zal voor de artiesten zor gen. Het aantal spontane aanbiedin gen is enorm groot. Wijk C gaat Anton Geesink op een andere dag nog eens apart huldigen. De datum voor dit feest is nog niet bekend. Ook de Utrechtse sportraad wil de „Olympische Utrechters" nog een keer bijeenbrengen op een „praat avond" met films, dia's en derge lijke. Uit twee hoeken die nu al zo lang voor meer dan hun portie bedenke lijk nieuws zorgen - Cyprus en Zuid- Vietnam - komen de laatste tijd als maar rustige klanken. Het is natuur lijk verheugend. In Saigon is na de militaire dictatuur van generaal Kahn een nieuw bewind gekomen dat burgerlijk mag heten. En de rechtbank sprak de bedrijvers van de laatste staatsgreep vrij, omdat ze het toch wel goed bedoeld hadden. Maar voor men zich de nieuwe namen in het geheugen prent is het toch wel goed te bedenken dat bij voorbeeld de heer Kahn nog dicht in de buurt van de top is en dat de grondoorzaak voor de onlusten nog steeds niet is weggenomen. Terwijl het met zware verliezen aan mensen een strijd voert tegen de Viet-Cong, heeft Zuid-Vietnam nog steeds geen constructieve politieke lijn bedacht, waardoor men ook de burgerbevol king tot enige animo kan opwekken om aan de democratische levenswij ze de voorkeur te geven boven de communistische „heilstaat". Athene En op Cyprus is het niet veel an ders. De Turken hebben hun troe- l en kunre'iaflossen en d< Cyprio ten van Turkse afstamming hebben de door hen bezette weg aan de Ver. Naties overgedragen. Maar met de oplossing van het probleem is men nog geen stop vorder In het westen krijgt men zo de in druk dat or niet veel meer te doen is tegen een uiteindelijke „enosis": de samenvoeging van het eiland met Griekenland, inderdaad de meest lo gische oplossing. Voor Athene omdat BRUINISSE Vrouwenver. „Helpt Elkander" Voor de hervormde vrouwenver eniging „Helpt Elkander" trad deze week op mevrouw Smit-Goemans, propagandiste voor de Ploegstoffen. Mevrouw Smit begon met de ge schiedenis en de tot stand koming van de fabriek, een enigszins roman tische aangelegenheid, terwijl zij de groei van deze klein begonnen fa- brikage nader schetste om ten slotte te eindigen met de verschillende mogelijkheden en kwaliteiten nader te bespreken en op staal te tonen. Natuurlijk bestond voor deze cause rie bij de dames grote belangstel ling, enkelen gingen zelfs niet met lege handen naar huis. DODELIJKE ONGELUKKEN VELSEN. Twee matrozen zijn bij Velsen met een gestolen auto uit de bocht gevlogen. De 19-jarige W. A. de J. uit Amsterdam, liep ernstig hoofdletsel op en is tim een kliniek in Wassenaar overleden. De bestuur der, de 19-jarige G. J. D. uit Eind hoven, is ernstig gewond in het An- thonius ziekenhuis te IJmuiden op genomen. ROTTERDAM. In de nacht van zaterdag op zondag is de 18-jarige kelner A. C. Buys uit Rotterdam met zijn bromfiets tegen een lichtmast gebotst. Met een schedelbasisfrac- tuur werd hij naar het Bergwegzie kenhuis gebracht, waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. De jongen is vermoedelijk bevangen door een duizeling. Hij had daar reeds eerder last van. OVERVEEN. In 'het marinehospi taal te Overveen is de heer A. Am- Stag, 66, uit Haarlem overleden aan de gevolgen van een verkeersonge val dat het vrijdagnacht in Bloe- mendaal overkwam. Hij viel uit een bestelauto toen deze twee bomen ramde doordat de bestuurster werd verblind door een tegenligger. DEN HAAG. Zondagmorgen tegen tien urn* is in de Mauritskade te Den Haag het stoffelijk overschot drij vende gevonden van mevr. H. C. IJsebrands, 79. De bejaarde, onge huwde dame, die niet meer zo goed zag, is vermoedelijk bij haar gebrui kelijke ochtendwandeling in de gracht gevallen. men dan de auonture» van aartsbis schop Makarios wat kan beteugelen, wiens geheime verdrag met Moskou de Griekse regering maar matig be koort. Is er nu een degelijke afspraak over de wapenhulp en is de aartsbis schop daarom zo zwijgzaam over de inhoud, of is het verdrag dermate kaal dat het Makarios voor zijn prestige beter uitkomt er geen rucht baarheid aan te geven? Dat is een vraag, waar niemand antwoord op weet. Dat wil dus ook zeggen dat niemand weet of Cyprus nog enige kans maakt een soort Cuba te wor den. De Turkse regering schijnt dat ge vaar niet groot meer te achten. En inderdaad is een verrassende na sleep van de kwestie Cyprus dat An kara opeens betere relaties krijgt met het Kremlin. Of Moskou De Turken achten zich slecht be loond voor hun trouw aan westelijke bondgenootschappen als de N.A.V.O. en bij hen komt de idee op om Nas ser gebruik te laten maken van de mogelijkheid om zowel in het wes ten als in het oosten economische hulp te halen, die te meer welkom is omdat de schuldenlast der Turken nu wel zo ongeveer aan de top van hun draagvermogen is gekomen. En voor de Russen zit er uiteraard meer brood in om met Turkije zodanig tot zaken te komen dat deze uiterste flank van de N.A.V.O. wat minder dreigend wordt, dan in een relatie met het armzalige eilandje van Makarios. Voor de Turken houdt deze ma noeuvre bovendien in, dat ze daar mee Washington en Londen vooral onder druk kunnen zetten niet al te zeer op „enosis" aan te dringen als zij de vriendschap van Ankara wil len verspelen. Het is een diploma tiek spel vol vraagtekens en met maar één zekerheid: de kwestie Cy prus wordt er zo mogelijk nog moei lijker door. Ingezonden mededeling 't helpt en't is lekker RED BAND- ROOSENDAAL T entoonstel ling „Bijbelse inspiratie" AMSTERDAM, 30-10. Ter gele- genheid van het 150-jarig bestaan van het Nederlandsch Bijbelgenoot schap zal in het Rijksmuseum te Amsterdam van 19 november 1964 tot 7 februari 1965 een tentoonstel ling worden gehouden onder de titel „Bijbelse inspiratie". De expositie zal zijn samengesteld uit bijbelse prenten en tekeningen van Lucas van Leyden en Rem brandt. Volgens het Bijbelgenoot schap heeft zij juist deze kunste naars gekozen, omdat deze „op een voor hun tijd geheel eigen nieuwe wijze de oude bijbelteksten in beeld hebben gebracht. „Onder de Neder landse kunstenaars zijn ook zij het die in hun werken de diepste bete kenis legden" aldus het genootschap. MORGHANde magiër 75. Doctor Ambrosius liet het niet bij holle woorden. Gedi'even door zijn woede vertrok hij hals over kop en rende zo hard hij kon door de verlaten en duistere stra ten. „Nooit zal men kunnen zeggen, dat de beroemdste geneesheer van alle eeuwen een jonge vriend in de steek gelaten heeft in de gevaren van deze wereld! Zelfs al zou de druk van het bloed me de adem afsnijden, dan nog zal ik Aram inlichten en hem zeggen, dat Morghan waarschijn lijk op de hoogte is van zijn plannen!" Ter wijl hij z'n baret nog dieper over de oren trok, tippelde onze kleine geleerde buiten adem in de richting waar hij vermoedde dat het hotel door Gahmoir gekozen, moest liggen. De magiër, die Aram spottend had uit genodigd binnen te komen in zijn werk kamer, maakte een onverschillig gebaar toen Aram wantrouwend het hoofd ophief bij'het klikken van de sleutel. „Tscha.... jongeman!" kraakte Gahmoir, „gc wordt niet door vrees bevangen, hoop ik? Of vreest ge de oude Gahmoir zozeer, dat ge de deur liever wagenwijd open ziet. Ik persoonlijk prefereer een gesloten deur als men mij onder vier ogen spreken wil! Maal ais gij dat liever hebt, zet ik hem wel open, zodat iedere onbeschaamde knecht naar believen kan horen wat ge mij te zeggen hebt. Mij blijft dit hetzelfde!" Aram maakte een kort gebaar. „Laat het zo!' 'zei hij koud. „Ik ben gekomen om met u over andere dingen te spreken, Gahmoir! Ik geloof uw listig spel tc doorzien! Ik speel open kaart! Als ook gij uw kaarten op tafel wilt leggen, zou ik u zeer erken telijk zijn! Zo niet, dan zal ik Silvia en graaf Alwyn inlichten!" „Ge spreekt in raadselen, m'n jonge vriend!" mompelde de magiër, maar onge rustheid deed zijn oog schitteren. „Hm. het is mogelijk, dat ge een beetje meer begrijpt dan ik verwacht had! De wonde ren van de Dierenriem zijn veelvuldig! La ten we spreken! Ik zal dus mijn kaarten op tafel leggen indien gijindien gij me wilt uitleggen, wat gc precies meent te hebben ontdekt! Maar, wacht een mo mentje! Ik schenk u eerst een glas wijn in! Tseha.dit alles mag de eerste plich ten van de gastvrijheid niets in dc weg leggen!" De avonturier haalde z'n schouders op, toen dc ander zich naar de wijnglazen wendde. Hij was ervan overtuigd, dat Gah moir tijd trachtte te winnen om na te den ken en onverschillig nom hij een kristallen bol op, om hem nader te beschouwen. Maai bij zag het geelachtige tablet, niet, dat de magiër heimelijk in de wijn liet vallen I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5