\Z L 1 DUET MARGARETHA VAN PARMA Raad delegeert kasgeldleningen aan college van b. en w. GOED G4r$fc4xp ONZE PUZZEL-RUBRIEK m m m /4 NYLONS OVERDENKING DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ZIERKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 23 oktober 19ü4 No. 19672 GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Ingezonden mededeling Parkeermogelijkhetlen bij Grote kerk? ZIERIKZEE, 21-10. Op de jongste vergadering van de Zierikzeese ge meenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, zijn nog verschillende pun ten aan de orde gekomen. Zo ging de raad akkoord met liet ontwerp besluit met betrekking tot de uit kering in verband met de nacalcu latie van de zg. trend salarissen over 1964 voor het gemeentepersoneel. De raad willigde verder een verzoek in medewerking te verlenen tot het aanbrengen van een nieuwe verlich ting in de R.K. parochiale lagere school aan de Hoge Molenstraat. Wat dit laatste betreft herinnerde de heer Jonker - die overigens gaar ne zijn steun gaf aan het voorstel - dat bij een vorige aanvraag de ver lichting is geschrapt. De schoolarts acht intussen de verlichting in deze school onvoldoende. Besloten werd verder een bedrag van plm. f 74 (eenmalig) ter beschikking te stellen van de Z.V.U. als bijdrage tot de Ingezonden mededeling PORSELEIN het antwoord is Een servies dat Jarenlang wordt gebruikt mag niet aan "mode" onderworpen zijn; juiste keus is zeer belangrijk. Arzberg porselein: bekroond met goud voorvorm en afwer king is In goede zaken verkrijgbaar. o.a. bij JOH. DE VRIES /RIES M Havenplein 8-10 Zierikzee aanschaf van een concertvleugel. De aanschaffingskosten hiervan worden geschat op rond f 25000. De Zierik zeese bijdrage beloopt dus één cent per inwoner. Op een desbetreffende vraag kreeg de heer Leijdekker ten antwoord dat de vleugel te Middelburg zal wor den gestationeerd. De voorzitter meende dat niet mag worden aange nomen dat de vleugel op reis zal gaan. Besloten werd een lening ad f 400.000 tussen de gemeente en de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te verlengen. Kasgeldleningen Het college van b. en w. ver zocht de raad tot machtiging tot het aangaan kasgeldler.ingen tot een be drag van hoogstens f 500.000. De tijd is thans weer aangebroken om kas geldleningen aan te gaan. In het ver leden gevoelde de raad niet veel voor het verlenen van dergelijke machtigingen, omdat de raad van mening was dat spoedeisende ver gaderingen in dergelijke gevallen bijeen geroepen kunnen worden. B. en w. wezen in dit geval de raad evenwel op de presentiekosten hier van, zijnde f 234. Mevr. v. d. Werve- SChouls vond dit toch wel een beetje erg. „Wat is f 234 in vergelijking met de grote bedragen waarover het hier gaat?", zo vroeg zij zich af. Zij kreeg hierbij steun van de heer Doeleman, die een onderwaardering van het vertrouwen in de raadsle den meende te kunnen bespeuren. De heer Simmers was het hier mee eens. De heer de Boer wilde het „plafond" bevroren zien tot vijf ton. De voorzitter wees er op dat op aanbiedingen van geld vaak zeer snel moet worden gerea geerd, daar anders bepaalde voordelige aanbiedingen de ge meente voorbij de neus gaan. De voorzitter merkte verder op dat kasgeldleningen niet zo be langrijk zijn. De heer de Moor vreesde dat wel eens een hoger percentage zou kun nen worden gegeven, dan de raad zou willen toestaan. Wethouder Koevoets wees er op dat de gemeen te - evenals een bedrijf - nu een maal dagelijks uitgaven heeft te doen. Daarvoor is kasgeld nodig en de desbetreffende leningen zijn ten slotte altijd nog onderworpen aan de goedkeuring van G.S. De heer Doeleman zou het wel prettig vin den als de raadsleden in voorkomen de gevallen tenminste bericht kre gen dat een kasgeldlening is aan gegaan. De raad gaf verder goed keuring aan een tussen het college In de afgelopen week is het heel wat beter gegaan met de puzzel dan de weok tevoren. Toen was het echt mis. Zo iets - hoe spijtig ook - kan nu eenmaal gebeuren. In ieder geval trok de laatste puzzel iheel wat be langstelling en talrijk waren dan ook weer de inzendingen. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: mej. M. Boot, Spreeuwenpark 16 Amsterdam De tweede gaat naar: de heer J. D. den Boer, Ellemeet. De oplossing van de puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. trip; 5. open; 9. nabob; 11. rookt; 12. kro; 14. ina; 15. uil; 16. ode; 19. ei; 20. es; 21. ali; 23. op; 25. o.l.26. lans; 28. fiets; 30. aera; 32. eppe; 34. eend; 36. d.d.; 37. elegant 40. in; 41. eik; 42. tot; 43. nr.; 44. egoisme; 48. ik; 50. iele; 52. arie; 55. loge; 57. satan; 60. oslo; 62. or; 63. me; 65. lsk; 66. n.n.; 67. es; 68. kee; 70. dol; 72. ede; 74. toe; 75. stere; 77. nieuw; 79. tank; 80. stro. Verticaal: 1. t.n.o.; 2. ra; 3. ibis; 4. pon; 5. ooi; 6. polo; 7. e.k.; 8. nto; 10. baai; 11. ruit; 12. kelk; 13. ria; 17. dor; 18. elan; 20. esp; 22. leeg; 24. pan; 27. nederig; 28. fel; 29. sen; 31. edities; 33. pekel; 35. etter; 38. ego; 39. aas; 45. ges; 46. iets; 47. man; 49. klok; 51. eem; 53. ion; 54. rose; 56. ore; 58. alle; 59. aken; 61. leo; 64. eden; 66.neet; 69. est; 71. ork; 73. dis; 74. two; 76. ta; 78. ur. DE NIEUWE PUZZEL i V r 6 4 9 A> /V /s f <y i/ 3 AS- ff 30 J9 J3 JU JS 36 jy R 7/ 93 vr 96 <7 f' "9 Sï *v ss- f6 63 V 6o\ Af tfi/ Sr 7' "r ff De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. afstandsmaat (afk.) 2 .plaats in Noord-Holland; 7. water in Noord-Holland; 10. bloeiwijze; 11. drank; 12. zangnoot; 13. vis; 16. stiekum; 19. vruchtennat; 20. vol aandacht; 22. soort school; 24. soort kwast; 26. gegraven water; 29. be dorven; 30. of eerder (afk.) 32. meis jesnaam; 33. kunst; 35. deel v. d. voet; 37. voor alles; 39. en omge keerd (afk.); 40. zwarte; 42. zonder naam en titel (afk.); 44. Frans lid woord; 45. teken van verdriet; 47. deel; 49. zijrivier v. d. Donau; 51. jongensnaam; 52. op dit moment; 53. oosterse titel; 54. deel van een zoom; 57. het binnenkomen; 61. zelf kant; 62. een eerder gelezen iets in een boek weer opzoeken; 64. wereld taal; 66. boksterm; 68. stekelige op merking maken; 71. wandversiering; 72. wetering; 74. Europeaan; 75. vrucht; 76. zangstuk; 77. voorzetsel. en een eigenaar aangegane overeen komst inzake een aankoop in het kader van het saneringsplan. De rondvraag Bij de rondvraag bracht mevr. v. d. Werve-Schouls de funderingen van tien nieuw te bouwen wonin gen in Malta ter sprake, zulks i.v. m. in dit blok te bouwen garages. Voor een tweetal garages in de Tee- linckstraat zijn de inrijstroken bij zonder krap, dit in tegenstelling met die voor andere garages. Mevr. v. d. Werve wees verder op de in (het duister moeilijk te nemen bochten in de Laan van St. Hilaire en ver zocht om maatregelen. Wethouder Koevoets deelde mede dat ter zake reeds contact is opgenomen met het waterschap Schouwen-Duiveland voor het aanbrengen van midden- strepen. De heer Dankers was con tent over de snelle afwerking van het kleedlokaal op het sportpark, maar wilde wel een zelfde voortva rendheid aan de dag zien gelegd m. b.t. de restauratie van b.v. de o.l.- school, die zich in een deplorabele toestand bevindt. Wethouder mr. Keuning ging de geschiedenis nog eens na en herinnerde er aan dat destijds niets aan het gebouw werd gedaan, daar men niet wist dat nieuwbouw niet te realiseren zou zijn. Wethouder Koevoets deelde mede dat de zoutschade aan het pand zal worden besteed, die in het kader van <de /volgende begroting verdubbeld zal worden. Spr. hoopte dat in 1965 een begin van uitvoe ring met het werk kan worden ge maakt. Aandacht wordt besteed aan het schoolmeubilair en voor rang zal worden verleend aan de verlichting. Parkeerproblemen De heer Jonker wees op het toe nemend parkeerprobleem. Hij wees op een interessante uitwijkmoge lijkheid, nl. ter weerszijden van de stroken langs de Grote Kerk. De voorzitter zegde toe over deze inte ressante suggestie contact te zullen opnemen met de kerkvoogdij. De heer de Boer tenslotte roemde het krachtig verweer van de Kamerle den tegen de industrialisatienota, waarin het aantal industrialisatie kernen zou worden verkleind. Dit verweer heeft - aldus spr. - een sprankje hoop gewekt, ook voor Zierikzee. De voorzitter beaamde dit ten volle. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EMMELOORD. Bedroegen de in vesteringskosten per ziekenhuisbed in 1940 „slechts" f 7.000,thans zijn bedragen van f 70.000, geen zeldzaamheid meer. Tot deze bere kening kwam dokter P. L. Stal, de nieuwe directeur-generaal voor de volksgezondheid, die in Emmeloord het nieuwe Streekziekenhuis officieel heeft geopend. AMSTERDAM. De Nederlandse vleesproduktie kan per jaar onge veer 310.000 ton bedragen. In 1963 is een dergelijke hoeveelheid reeds bereikt, echter als gevolg van een inkrimping van de veestapel. Dit produktieniveau zou als gemiddelde op lange termijn mogelijk zijn. Deze veronderstelling poneren dr. ir. A. W. G. Koppejan en de heer A. F. Sissingh in Den Haag, in een artikel onder de titel „De mogelijkheden van de Nederlandse rundvleespro- duktie" in het jongste nummer van Economisch-statistische berichten. DEN HAAG. Staatssecretaris drs. L. J. M. van de Laar van on derwijs, kunsten en wetenschappen heeft de twee Nederlandse kano vaarders, die in Tokio een zilveren médaille hebben gewonnen, een te legram gezonden. De staatssecreta ris zegt in dit telegram: „Het deed mij genoegen dat ook de kanovaar ders zich uitstekend weerden en daarbij het erepodium konden be treden". NIJMEGEN. De Nijmeegse poli tie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een dertigjarige gehuwde Nijmegenaar, die zijn ongetrouwde broer, na een hooglopende ruzie over geboorteregeling, het zwijgen had opgelegd door hem met een bijl op het hoofd te slaan. ROTTERDAM. „Op 17 januari 1965 wordt voor de nieuwe werf in Tandjong Priok de eerste paal ge slagen. Het eerste schip dat daar gebouwd zal worden, zal plus minus 50.000 ton dw. groot zijn". Zo meldt „Verolme Nieuws", het personeels orgaan van Verolme's verenigde scheepswerven. Ingezonden mededeling Verticaal: 1. zacht; 2. beet; 3. be slaglegging op goederen; 4. koningin (Fr.); 5. Frans lidwoord; 6. plaats in de Betuwe; 7. hemellichaam; 8. plaats in Noord-Holland; 9. voorzet sel; 10. eenh. van stroomsterkte; 12. rookartikel; 14. vierhandig zoogdier; 15. aanzien; 17. dierenliefkozing; 18. bevel; 21. water in Zeeland; 23. café; 25. volgens de normen; 27. kleine, onbeduidende; 28. plaats in Oost- Europa; 31. plaats in de Betuwe; 34. deel van het hoofd; 35. uitroep; 36. land in Azië; 38. groente; 41. in weerwil van; 43. selenium (afk.); 46. vogel; 48. diepte; 50. geniepig pijniger; 53. jongensnaam; 55. meis jesnaam; 56. vluchtige stof; 58. deel van de vinger; 59. onb. telwoord; 60. plaats op de Veluwe; 63. muziek- teken; 65. bez. voomaamw.; 67. Ned. Televisie Stichting (afk.); 69. meer (Duits); 70. pers. voornaamw.; 73. stofmaat. epaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. De landvoogdes wilde liever weg uit de Nederlanden vraag vooral om de DUET-spaarkaart •t helpt en.. *t is lekker RED BAND- ROOSENDAAL Benelux man if est a ties met congres in Zeeland MIDDELBURG, 22-10. Ter gele- genheid van de Zeeuwse Beneluw manifestaties zal onder auspiciën van het Benelux-comité het congres van het comité in Zeeland worden gehouden, en wel in de Middelburg se Schouwburg. Het thema van dit congres, dat is vastgesteld op 17 en 18 juni a.s., luidt: de functie van Zeeland als raakvlak van de ver- keerspolen in het Benelux-gebied. Het laat zich aanzien dat de vloot dagen eveneens in juni worden ge houden. waarbij gestreefd zal wor den naar medewerking door Belgi sche eenheden. In Axel zal op 1, 2 en 3 juli een grote Z.L.M. landbouw tentoonstelling worden georgani seerd, welke eveneens een Benelux- accent zal krijgen. Voorts zullen er in augustus Benelux-zeilwedstrijden worden gehouden, terwijl diverse an dere sportmanifestaties op het pro gramma staan. „Niet David zal voor den Here een huis bouwen om in te wo nen, maar den Here zal voor David een huis bouwen". 2 Sam. 7. Na lange jaren van rondzwerven, onrust en strijd, krijgt koning David eindelij rust: Hij kan zijn intrek ne men in een paleis. David geniet van zijn huis en van het gemak dat hij zich kan verschaffen, maar hij wordt daardoor niet zo verblind, dat hij niets anders meer ziet. Inte gendeel, eerst nu merkt hij de te genstelling op tussen de overvloed en de rijkdom, waarmee hij zich omringt en de armelijke omgeving waarin de ark Gods moet verkeren. Zijn huis is een paleis van kostbaar cederhout, het huis van God een tent, de verblijfplaats der armen. Dat kan niet! Daarom besluit David den Hére een huis te bouwen. Hij wil zijn dankbaarheid voor wat hij zelf bezit op duidelijke wijze de monstreren. Verkeren wij eigenlijk niet in een zelfde situatie? Zeker er zijn nog 170.000 woningzoekenden in ons land. Maar voor het overgrote deel bezitten wij een goede plaats om te wonen. Hoe staat het echter met het huis van God? In de nieuwe snelgroeiende wijken, van onze grote steden komen kerkgangers samen in noodgebouwen, in schoollokalen: het huis van God is daar dikwijls een noodwoning. Dat zijn tegenstel lingen. Kerkelijk Schouwen-Duive land heeft dat begrepen, kerkelijk Nederland heeft dat begrepen: ruim 21 miljoen gulden voor „Ant woord '64. Bouwen zullen wij, kerken bouwen, huizen voor God en de mensen. Maar nu het woord van de pro feet Nathan: Jullie gaan bou-, wen? Al te licht zijn wij geneigd bij een kerkbouwactie als „Antwoord '64 de rollen om te draaien. Alle nadruk komt dan te liggen op onze activiteit. Antwoord '64 wordt dan tot een geweldige kerkelijke demon stratie, de stunt van de dag. Wan neer dat het geval is, wordt de hele kerkbouwactie een bedenkelijke zaak Terecht kan men dan de kritische vraag stellen: zijn die 21 miljoen niet beter te besteden; is het niet juister om eerst die 170.000 wo ningzoekenden te helpen. Profeten zijn lastige mensen. Wanneer alle mensen juichen en jubelen, vragen zij: maar waarom juichen jullie eigenlijk zo hard. Dat geldt ook voor ons, wanneer wij het woord van de profeet Nathan be trekken op de „miljoenendans" van „Antwoord '64". Wanneer David zijn dankbaarheid wil gaan demonstreren, zegt God: Iaat maar David. Het is niet zo be langrijk wat jij voor mij doet. Waar het in de eerste plaats om gaat is, dat jij gaat zien wat ik voor jou doe. Dat moeten ook wij gaan zien. In een wereld, waarin wij mensen elkaar dikwijls voorbij leven, in een wereld waarin mensen zich een zaam en alleen kunnen voelen, in een wereld, waarin mensen een schreeuwende behoefte kunnen hebben aan wat genegenheid, in die wereld treedt God zelf binnen, Hij zoekt gemeenschap, Hij door breekt de eenzaamheid, Hij toont zijn bewogenheid over ons bestaan. In onze kerken mag dit alles gestalte krijgen. Onze kerken mogen de ruim te zijn. waarin de ontmoeting kan plaatsvinden tussen God en de mens en tussen de mensen onder ling. Als het goed is ervaren wij deze dubbele ontmoeting met God en met elkaar als een voorrecht. „Antwoord '64" mag geen demon stratie zijn van kerkelijke offervaar digheid, maar moet het middel zijn om ontmoeting ook voor anderen mogelijk te ipaken. R. Sch. 400 jaar geleden is het nu, dal de bekende kardinaal De Granville door Philips II uit de oproerige Ne derlanden werd teruggeroepen. De vrijheidsoorlog stond voor de deur, maar de edelen, die lieuer geen con flict wilden, wendden al hun invloed aan bij Margaretha om te voorkomen dof het „hard tegen hard" zou gaan. Helaas heeft de koning de ernst van de toestand niet begrepen. Margare tha wel. Zij heeft ernstig overwogen uit Brussel te vluchten. Margaretha van Parma werd in het jaar 1522 te Oudenaarde in de Zuidelijke Nederlanden als dochter van Karei V geboren. Haar opvoe ding vond plaats in Brussel, eerst onder toezicht van Margaretha van Oostenrijk, die papa Karei en diens broers en zusters in hun jonge jaren ook al aan haar zorgen had zien toevertrouwd. Na de dood van deze landvoogdes der Nederlanden kwam de toen nog pas achttienjarige Mar- garetha onder toezicht te staan van de landvoogdes-opvolgster, koningin Maria van Hongarije, een jongere zuster van Karei V en dus tante van Margaretha. De godsdienstige opvoeding van het meisje werd waargenoinen door Ignatius de Loyola, de stichter van de Jezuïetenorde. Overigens hield zij zich veel bezig met jagen, aange zien zowel Margaretha van Parma als Maria van Hongarije verzot wa ren op deze bezigheid. Hertogin van Parma De kleine Margaretha was nauwe lijks zeven jaar oud, of zij werd al verloofd met Alexander de Medici, een neef van de paus. Vier jaar later vertrok Margaretha naar Italië en toen ze amper veertien was, volgde hier het huwelijk met Alexander. Maar nog geen jaar later werd deze vermoord. Nauwelijks waren echter opnieuw anderhalf jaar verlopen, of de jonge weduwe trad in het huwe lijk met de veertienjarige Ottavio Farnese, kleinzoon van een andere paus. Uit dit huwelijk werd in 1545 Alexander Farnese geboren. Deze naam klinkt ons vrij vreemd in de oren, maar toch kennen we hem al lemaal, maar dan als Parma, die van 1578 tot 1592 landvoogd was over de Nederlanden. De naam Parma dankt hij aan het feit, dat zijn vader en moeder in 1547 de hertogdommen Parma en Piacen- za ih Italië erfden. Van dit laatste hertogdom heeft het echtpaar trou wens weinig plezier beleefd, omdat keizer Karei V dit deel van de erfe nis onmiddellijk door zijn troepen liet bezetten. Landvoogdes Tot 1559 woonde Margaretha in Parma en Rome, maar in het ge noemde jaar vertrok zij naar de Ne derlanden, aangezien Philips II haar tot landvoogdes had benoemd. Stel lig leefde Philips in de verwachting, dat Margaretha, die immers in de Nederlanden was geboren, het daar wel zou klaren. Maar in de praktijk bleek dit een tegenvaller. Margaretha sprak geen woord Nederlands, was helemaal in gesteld op Italië en bovendien vol strekt geen bewindhebster van al lure. Wel was de landvoogdes van goede wille, maar de bekwaamheid en het doorzicht in de staatkundige verwikkelingen ontbraken haar ten enenmale. Magaretha deed haar best, de rust zo veel mogelijk te bewaren, maar dat viel in de oproerige Nederlanden lang niet mee. Bovendien ondervond zij van Philips geen medewerking. Deze stond rigoureuze maatregelen voor, terwijl Margaretha het met zachtheid wilde proberen. Margaretha's adviseur Philips zelf vertrok nog in het zelfde jaar van de aanstelling van Margaretha naar Spanje. Toen werd de kardinaal De Granvelle haar ad viseur. Maar Willem van Oranje en anderen wisten de landvoogdes er van te orerluipen, dal Granvelle haar belangen het allerminst zo be hartigde als zij wel dacht en wenste. Daarom vroeg Margaretha aan Phi lips, de kardinaal terug te roepen naar Spanje. In 1564 voldeed de koning aan dit verzoek. De landvoogdes leende nu een willig oor aan de raadgevingen der Nederlandse edelen, behalve in godsdienstzaken wel te verstaan. Als overtuigd aanhangster van de rooms -katholieke leer dacht zij er niet aan, dé plakkaten tegen de „ket ters" in te trekken. Zelfs het beken de smeekschrift der edelen, in 1566 aan de landvoogdes aangeboden, kon haar hier niet toe bewegen. Wel maokten de plechtige deputatie en het verzoek grote indruk op haar en vervulden haar zelfs met angst, zo dat z\j er over dacht, de wijk te ne men naar Spanje. De beeldenstorm Toen kwam de beeldenstorm. Mar garetha was tot overleg bereid, zelfs wilde zij de Staten-Generaal bijeen roepen. Maar zij waagde het niet, op eigen houtje tot een dergelijke maat regel over te gaan en Philips II was onvermurwbaar. Wel bevorderde de landvoogdes, onder de verse indruk van de schokkende gebeurtenissen, aanvan kelijk de invoering der zo zeer be geerde vrijheid van godsdienst. Maar niet zodra kwamen haar kerkelijke adviseurs met tegenargumenten op de proppen, of zij sloeg weer „om". De beeldenstormers moesten streng worden gestraftvond Margaretha nu. Elk begin van oproer moest in de kiem. worden gesmoord. Zij wierf troepen aan en sloeg het verzet neer. Alle tegemoetkomende bepalingen werden ingetrokken en de rooms- katholieke godsdienst was weer de enige die werd getolereerd. Alva, Don Juan, Parma Toen zond Philips de hertog van Alva naar de Nederlanden. Marga retha vroeg ontheffing uit haar functie en vertrok eind 1567 naar Parma. Daar bleef zij verscheidene jaren. Maar toen Don Juan in de Ne derlanden moeilijkheden ondervond, dacht Philips toch weer aan Marga retha. Hij had nu een verdeling van de macht op het oog: Margareteha zou de burgerlijke aangelegenheden onder haar beheer krijqen, haar zoon Alexander Farnese, hertog van Par ma, de militaire. En zo vertrok de ex-landvoogdes in de loop van het jaar 1580 opnieuw naar de Nederlanden. Maar zoonlief voelde niets voor een nedeelde macht en gaf dat ook duidelijk aan zijn ko ning te verstaan. Nu zag Philips geen andere uitweg dan de hertog van Parma toch maar met de vol ledige machtsuitoefening te belasten. Wel verbleef Magaretha nog een drietal jaren hier te lande, maar in 1583 vertrok zij toch opnieuw naar haar geliefde Italië, het land waar zij zich thuis voelde. Op 18 januari 1586 is zij te Ortona overleden. Om de eer van de familie ROME, 22-10. Om „de eer van zijn familie te zuiveren" heeft een onder wijzer in de Siciliaanse plaats Cata- nie een hoogleraar in de economie neergeschoten. Gaetano Furnari, wiens 19-jarige dochter een baby verwacht, stapte een volle examen zaal binnen, begaf zich naar de ju rytafel waaraan de hoogleraar met twee collega's gezeten was en schoot hem zonder een woord te zeggen neer. Het slachtoffer, gehuwd en vader van twee kinderen, overleed in het ziekenhuis. Furnari zei dat de hoogleraar zijn dochter had verleid. „Ik heb gedaan wat iedere vader onder dergelijke omstandigheden zou hebben gedaan. Ik heb de eer- van mijn dochter gezuiverd". Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur de heer Malipaard. Gasthuiskerk: 10 uur ds. A. van Santen, Middelburg, 7 uur de heer Malipaard. Kerkwervc 11 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 9.30 urn- ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Beneder, Middelburg. Haam stede: 10 en 7 uur ds. Van Aertsen, Amsterdam. Renesse: 11 en 7 uur ds Van Liere (H.A.). Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharcndgke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwersha ven: 10 uur ds. Oort (H.A.). Zonne- mairc: 9.30 uur ds. Roodenburg (dankdienst voor de oogst), 11 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Kelling (gezinsdienst). Dreisehor: 11 uur ds. Kelling (H.A.) Ouwerkerk: 10 uur ds. Vellekoop (H.A.). Nieu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst 6.30 uur de heer De Graaf, theol. cand. te Oud-Vossemeer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. P. Holst, 's-Graven- hage. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Hoog- steen. Renesse: geen dienst. Scharen- dfjkc: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwcrkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 ds. Den Heeten. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Scheele, Hollandse Rading. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. J. Wissekerke, Middelburg. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. J. van Dalen (bed. H. Avondmaal). Kerk wervc: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur leesdienst. 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. van Dalen (bed. H. Avondmaal). Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland; 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2.30 en 6.30 uur ds. H. Ligtenberg, Utrecht. Dinsdag 27 okt. 7.30 uur ds. C. Steenblok. Gouda. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Ileils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst. 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholickc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30 en 10 uur. Zondagavond om 7 uur: concilie-oefening. In de week: Eucharistievieringen om 7.15 en 8 uur. Woensdag- en zaterdagavond om 7 uur. Haamstede: Zondag Eu charistieviering om 9.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5