Geen feest bij opening Grevelingendam Anton Geesink zegevierde in judo-finale T.T. Assen op 26 juni Poolse schrijver moet terecht staan Twee doden bij verkeersongeluk STAD EN EILAND Woning- en bedrijfspandenonderhoud Comité staakt werkzaamheden Goud voor Nederland ZIERIKZEE, 22-10. Op een don derdagavond in de raadszaal van bet stadhuis gehouden vergadering van het Comité Manifestatie vna Schou- wen-Duiveland in verband met Opening Grevelingendam, is het zeer spijtig besluit gevallen af te zien van elke activiteit. De voorzitter, de heer E. P. J. Krips, gaf een overzicht van de activiteiten van het comité tot dusver en zette de moeilijkheden uiteen ,die tot het besluit hebben geleid. Het comité is destijds samenge steld op uitnodiging van de Vereni ging van B. W. S. op Schouwen- Duiveland. Het comité is hierna aan het werk gegaan en heeft diverse plannen gelanceerd, die voor uitvoe ring in aanmerking kwamen, w.o. een vlootshow van de Kon. Marine. Met een en ander was uiteraard geld gemoeid, waarbij dient aangetekend, dat werd uitgegaan van een door de gemeenten te betalen bedrag per in woner. Tussentijds heeft men de werkzaamheden tijdelijk gericht op een voorlichtingscentrum, dat - ge lijk bekend - is opgericht aan de Oostkop van de Grevelingendam. Dit plannetje lukte, in samenwer king met Rijkswaterstaat, maar met de feestplannen liep het moeilijker, omdat het niet wel doenlijk bleek de nodige financieringsmiddelen bijeen te krijgen. Mitsdien was het comité genoodzaakt de destijds verleende opdracht terug te geven en af te zien van enige Schouwen-Duive- landse manifestatie bij gelegenheid van de toekomstige opening van de dam, die aan een eeuwenlang isole ment van het eiland een einde zal maken. Ter vergadering heeft men van Scheepvaartberichten Korenia, 23-10 te Singapore verwacht. Scheldelloyd, 22-10 te Port Moresby. Straat Colombo, 22-10 t/a Louren Comarques. Straat Singapore, 22-10 te Brisbane. World Hill, 22-10 te Mena. SPORT MOTORSPORT PRAAG, 22-10. Op de in Praag gehouden zitting van de Internatio nale Motorsport Federatie (F.I.M.) is donderdagavond de motorsport agenda voor 1965 bekendgemaakt. Het jaarlijkse grootste motorsport evenement voor Nederland, de Asser T.T., valt op 26 juni. De grote prij zen van Nederland, die meetellen voor het wereldkampioenschap, in de 250 cc en 500 cc klasse, worden resp. gehouden op 23 mei en 25 juli. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Nagekomen uitslag vanuit St. Quentin. Afstand 204 km. J. Wiltenburg 1, 4, 6. 13, 15; C. Bouman 2, 10, 16; L. Noordijk 3, 8, 11, 19; A. Hagesteijn 5; Feleus-Wes ten brugge 7; Fr. Maijs 9, 12; J. Kaaijsteker 14; J. C. Wesdorp 17; J. A. ten Haaf 18. ONDERWIJS Aannemerscursus Bergen op Zoom Geslaagd voor het diploma bur gerlijke en utiliteitsbouw: de heren M. Jumelet te Bruinisse, A. A. v. d. Velde te Brouwershaven en L. de Vos te Stavemsse. BRANDSCHOUWING Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat de di rectie van de brandweer vanaf 26 oktober tot en met 7 november 1964 een algemene brandschouwing in de woningen der ingezetenen zal hou den. Zierikzee, 22 oktober 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Waarder: L. Doppen- berg te Wilsum (O.); te Wilp: G. A. Odee te Biggekerke. Aangenomen naar Amstelveen- Buitenveldert: R. J. Mooi te Zuid- wolde (Gr.). Benoemd tot geest. verz. van het nieuwe diaconessenhuis te Voor burg: ds. J. B. Weener te Assen. Geref. Kerken Beroepen te Groniingen-N. (derde pred.pl.): J. v. d. Zanden te Zwolle. Aangenomen naar Zutphen (vak. B. Scholten): P. Popma te Londen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Vrouwenpolder: T. Dekker, kand. to Hattem. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Urk: M. Baan te Zeist en B. Bijleveld te Bussum. Geref. Gemeenten Beroepen te Gorinchem: A. Hof man te Zeist; te Zaandam: C. Ha- rinek te Utrecht. Rem. Broederschap Beroepen te Vlissingen: C. Beuk- man, voorganger Ned. Prot. Bond te Ede-Bennekom. de mededeling van de voorzitter nota genomen en zich bij deze te leurstellende gang van zaken no lens volens neergelegd. Suggesties voor een kleinere manifestatie van een uiterst summiere opzet, kregen geen. aanhang, hetgeen gelet op de gemelde teleurstelling ook wel be grijpelijk is. WARSCHAU. 22-10. De bekende Poolse schrijver Melehior Wunko- wicz, die twee weken geleden in Warschau gearresteerd werd, zal volgende week terechtstaan voor de arrondissementsrechtbank van War schau, zo hebben Poolse rechterlijke funktionarissen donderdag meege deeld. Het is niet bekend of het pro ces openbaar zal zijn. De 72-jarige Wankowicz, die een aantal jaren ge leden als Amerikaans staatsburger naar Polen terugkeerde na een lang durig verblijf in de Verenigde Sta ten, wordt ervan beschuldigd in het buitenland berichten te hebben ver spreid, die „lasterlijk" xvaren voor Polen. Hij was een van de vieren dertig Poolse intellectuelen die in maart van dit jaar een brief van premier Cyrankiewicz onderteken den, waarin op grotere culturele vrijheid werd aangedrongen. Nationale ploegwedstrijd RENKUM, 22-10. De nationale ploegwedstrijden 1964, de dertigste op de Jonkershoeve bij Arnhem zijn gewonnen door de heer J. Burgers uit Zevenbergschehoek (305 pnt.). Tweede werd de heer G. Zwaai uit Barendrecht met 1 punt minder. Het maximum aantal punten was <100. De twee beste ploegers mogen volgend jaar meedoen aan de we- reldploegwedstrijden die in de buurt van Oslo zullen worden gehouden. De prijs, een „gouden" ploeg, wel ke de winnaar uit handen van de burgemeester van Renkum, mr. D. Matzer van Bloois, ontving draagt dit jaar een bijzondere inscriptie, nl. Pax Arva Colat, d.i. Moge vrede de akkers bebouwen. Het is namelijk juist twintig jaar geleden dat ook op het land van de Jonkershoeve de parachutisten neerkwamen, die mee vochten in de slag om Arnhem. Vrijspraak in Belgisch moordproces BRUSSEL, 23-10. In een ophef makend moordproces voor het Hof van Assisen van Brabant in Brussel heeft de jury donderdag een vrouw vrijgesproken, die had bekend haar man met een karabijnschot te heb ben gedood. Huguette Waltz had, naar zij ver klaarde, de karabijn gekocht om zich van het leven te beroven omdat haar man, een Brussels toneelspeler, haar ontrouw was. Bij een nachtelijke twist schoot zij haar echtgenoot neer 1 De jury had slechts anderhalf uur nodig om tot de vrijspraak te ko men. De beklaagde werd niet schul dig geacht aan moord: doodslag met de bedoeling te doden. De jury over woog daarbij, dat zij werd gedre ven „door een onweerstaanbare drang", waardoor zij niet beschikte - op het ogenblik van haar daad - over haar vrije wil en vermogen tot zelfbeheersing. Radioberichten over verletbestrijding HILVERSUM, 23-10. In de peri- ode 15 november tot en met 26 maart zullen via de radio berichten wor den uitgezonden over de verletbe strijding bij de bouwnijverheid. Indien de volgende dag niet als normale werkdag voor de bouwbe drijven geldt, zal het K.N.M.I. hier van mededeling doen aan de radio nieuwsdienst, die op de zondagen, maandagen, dinsdagen, woensdagen en donderdagen in de uitzending van 17.50 uur (op zondagen) of 16.00 uur (op de overige dagen) een bericht zal opnemen. Of de volgende dag een verplichte of vrijwillige doorwerk dag voor de vier bouwdistricten is. Als de volgende dag wel een nor male werkdag is zal de radionieuws dienst geen mededeling doen. De uitzendingen vind entot 1 janu ari plaats over de zender Hilversum II, daarna via de zender Hilver sum I. Op 30 september j.l. bestonden de Amerikaanse strijdkrachten uit 2.685.718 militairen, aldus het Ame rikaanse ministerie van verdediging. Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren: 16 okt.: Pieter, z. van Arie Domburg en Arina Kolster (Zierikzee); 17 okt.: Marinus Corne lls Arie, z. van Marinus van Oeveren en Neéltje Jacoba Vis tMiddenschou- wen); 17 okt: Jacoba Tannetje, d. van Willem Lucas van der Werf en Johanna Steenpoorte (Duiveland); 18 okt.: Wilhelmina, d. van Jan Otte en Johanna van Trierum (Duiveland); 19 okt.: Karin, d. van Frans Johan de Vos en Kaatje Olree (Zierikzee); 20 okt.: Marinus Kornelis, z. van Ja- cc/b Marinus Feleus en Jannetje de Jonge (Zierikzee); 20 okt.: Marga- retha Kathalijntje, d. van Philippus Jan Hanse en Suzanna Menheere (Middenschouwen); 21 okt.: Jacoba Jacomina, d. van Marinus Karei Krijger en Lucia van Meurs (Zierik zee). Gehuwd 16 okt.: Hendrik Kok, 32 jaar, (Bruinisse), en Martha Klip- pel, 22 jaar, (Zierikzee). „Allaire-Jenkins" bracht veiligheid van staat niet in gevaar WASHINGTON, 23-10. Itl een rap- port aan president Johnson heeft de F.B.I. donderdag meegedeeld dat geen enkele inlichting inzake de af faire met Walter Jenkins er op wijst, dat de gewezen adviseur van de president de veiligheid of de be langen van de Verenigde Staten in gevaar heeft gebracht. Prinses Beatrix bezocht de boksploeg TOKIO, 23-10. Prinses Beatrix heeft heden (vrijdagmorgen) een be zoek gebracht aan de Nederlandse boksploeg in het Olympisch dorp. Zij heeft enige tijd met de boksers en hun ploegleider L. van Sinderen ge praat en de opgetogen jongens kre gen volop de gelegenheid foto's en filmopnamen te maken. „Tijdens de receptie op de Neder landse ambassade van een paar da gen .geleden heb ik prins Bernhard een tijd lang over het boksen mogen vertellen. Ik ben daarbij zo bru taal geweest om te zeggen dat ik het jammer vond, dat wij nog nie mand van het koninklijk huis bij onze wedstrijden hadden gezien. Ik ben toch wel blij, dat ik het gedaan heb", aldus van Sinderen. Dode en vier gewonden bij autobotsing MUSSEL, 22-10. Op de Mussel- weg in Mussel is donderdagavond een personenauto met zes inzitten den tegen een geparkeerde vracht auto met aanhanger gereden. Bij dit ongeluk werd de vijftien jarige Catharina Kok uit Musselka- naal, die naast de bestuurder zat, op slag gedood. Ernstig gewond werden de bestuurder van de auto, de 20-jarige Albert Kok, zijn moe der, mevrouw Kok-Wiechers, zijn 11-jarig broertje Roelof en zijn zes jarig zusje Maria Aaltje. Zij allen zijn overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Groningen. De jongste inzittende, de vierjarige Hu- go Kok, werd slechts licht gewond. Hij kon na behandeld te zijn naar huis worden overgebracht. Telegram voor Geesink DEN HAAG, 23-10. Namens de Koninklijke Luchtmacht heeft de staatssecretaris voor defensie voor dit onderdeel van de strijdkrachten, de heer W. den Toom, een telegram aan Anton Geesink gezonden: „U en Uw echtgenote namens de gehele Koninklijke Luchtmacht bij zonder geluk gewenst met Uw spor tieve fysieke en morele overwinning. Ons enthousiasme over Uw zege heeft de geluidsbarrière doorbroken" Wet uitkering wegen DEN HAAG, 22-10. Bij nota van wijziging hebben de ministers van Verkeer en Waterstaat, van Binnen landse Zaken en van Financiën de Tweede Kamer voorgesteld de wet uitkering wegen eerst per 1 januari 1963 in werking te doen treden en het totaal der uitkeringen aan de provincies voor 1963 vast te stellen op een bedrag van f 125 miljoen. Dit totaal zal gelden als basisbedrag voor de volgende jaren. Een en ander blijkt uit de donder dagavond bij de Kamer ingediende memorie van antwoord op het wets ontwerp, dat reeds in 1960 werd in gediend. Het oorspronkelijke basis bedrag was vastgesteld op 80 miljoen gulden. Een groep der Amerikaanse repu blikeinse partij die bekend staat als de „moeders voor een moreel Ame rika" had, als gemeld, een film wil len vertonen waaruit het „zedelijk verval" in de Verenigde Staten on der de regering-Johnson zou moeten blijken. In de film werden halfnaak te, dansende meisjes vertoond, zoge naamde pornografische voorpagina's etc. Het Landelijk Verbond van Huur dersverenigingen gaat een onderzoek instellen naar de achterstand in wo ning- en bedrüfspandenonderhoud in Nederland. Reeds geruime tijd staat vast, dat ontelbare huurders van woningen, winkels en andere bedrijfsruimten ernstige klachten hebben over ge breken aan de panden die zij bewo nen of uit hoofde van beroep of be drijf in gebruik hebben. Ondanks de tot nu toe doorgevoerde huurverho gingen, is het onderhoud van huur woningen en bedrijfsruimten veel vuldig veronachtzaamd en in talrijke gevallen zelfs verwaarloosd. Bovendien acht het Verbond het een aantasting van de waarde van ons nationaal woningbezit, indien het onderhoud daarvan niet behar tigd wordt. De eigenaren, resp. ex- ZIER1KZEE, 23-10. De Zicrikzeese Film Liga gaat weer van start. Dins dag 27 oktober gaat de eerste film in de Concertzaal: „The league of gentlemen", een spannende detekti- vcfilm, gekruid met humor, die al leen op Engelse bodem wordt gevon den. Ook het voorprogramma zal weer op het niveau staan, zoals zulks in het verleden gebruikelijk was. De Liga heeft voor het wintersei zoen trouwens in het algemeen een interessant programma voorbereid. Hierin zijn o.m. opgenomen een tweetal contact filmavonden, die niet in de Concertzaal worden ge houden, maar in de aula van het TOKIO, 22-10. Anton Geesink heelt de tweede Nederlandse gouden medaille gewonnen door een zege in de finale judo „alle categorieën op de Japanner Akiro Kaminaga. Door deze overwinning behield Geesink voorts de titel van wereld kampioen. De finale begon vrijdagmiddag om 15.41 uur locale tijd (07.41 uur Ne derlandse tijd). Onder de aanwezigen - de Nippon Budokan Hal was ge heel uitverkocht - bevonden zich prins Bernhard en prinses Beatrix. Na vijf minuten leek Geesink zijn tegenstander in een houdgreep te hebben, maar Kaminaga kon zich daaruit bevrijden. Na negen minuten besliste Gee sink het gevecht met een tweede houdgreep, waartegen de Japanner geen verweer meer had. Na de finale kreeg de Nederlander een ovatie van de duizenden toe schouwers. De medaileverdeling in de klasse Kernexplosie in de Ver. Staten BAXTERVILLE, Mississippi, 22-10 In een zoutmijn bij Baxterville in Mississippi is donderdagochtend een atoomontploffing teweeggebracht, 7.0 deelt de Amerikaanse commissie voor atoomenergie mee. De schok is 45 km. ver gevoeld. Het was een bom van 5 kiloton. De proef is ver scheidene malen wegens ongunstige weersomstandigheden uitgesteld. De ontploffing had ten doel het beproe ven van nieuwe regisfratie-appara- tuur. Spoedig aflossing van Turkse troepen op Cyprus ANKARA, 22-10. De aflossing van Turkse troepen op Cyprus welke in dertijd tot een crisis in de betrekkin gen tussen Griekenland, Turkije en Cyprus leidde, is aanstaande en een Turks contingent vertrekt waar schijnlijk zaterdag reeds naar het eiland. Dit is donderdag van offici ële zijde in Ankara meegedeeld. Er is overeeristemming bereikt over de aflossing en over een ander geschil punt: het openstellen van de weg van Nicosia naar Kyrenia voor het burgerlijk verkeer. Deze weg stond onder toezicht van de Turken. WIERDEN, 22-10. - De 37-jarige mevrouw A. R.-K. uit Markelo en de 73-jarige G. van den uit Rijs- sen zijn bij een verkeersongeluk op de weg Rij ssen-Wierden om het le ven gekomen. De heer Van den B. werd door de auto van mevrouw R. aangereden, toen hij plotseling met zijn fiets naar links reed. De man kwam op de motorkap terecht en ontnam zo het uitzicht aan de be stuurster die tegen een boom reed. Twee inwoonsters van Rijssen, res- pektieveüjk 50 en 63 jaar, die ook in de auto zaten, zijn ernstig gewond in een ziekenhuis te Almelo opgenomen. Koningin Juliana enkele (lagen naar Londen DEN HAAG, 22-10. De koningin is voornemens op woensdag 4 novem ber in gezelschap van prinses Chris tina in Londen een 'bezoek- te bren gen aan de tentoonstelling „The orange and the rose", die van 22 ok tober tot 13 december in het Victoria and Albert-museum wordt gehouden. De tentoonstelling geeft een beeld van de wederzijdse beïnvloeding van kunst en cultuur tussen Groot- Brittannië en Nederland tijdens de periode van 1600 tot 1750. Tijdens haar verblijf in Londen, dat enige dagen zal duren, zal de koningin samen met prinses Chris tine logeren bij prinses Alice, gravin van Afchlone. ploitanten kunnen er, op den duur, zelf ook de dupe van worden. Daar enboven valt te vrezen, dat bij het voortduren van deze toestand het aantal krotten en onbruikbare be drijfspanden in Nederland straks schrikbarend zal toenemen. Het Verbond acht het dan ook dringend gewenst, dat thans de ge gevens worden verzameld die een inzicht kunnen geven in de achter stand in het onderhoud van huur woningen en -bedrijfspanden. Alle huurders in Nederland, wier woning of bedrijfspand ernstige gebreken wegens onvoldoende onderhoud ver toont, en alle huurdersverenigin gen, worden uitgenodigd zich in ver binding te stellen met de heer M. J. H. Looman, Nassaukade 164, Am sterdam-C, tel. 89835, aan wiens adres de „Enquête achterstand wo- ningonderhoud" gevestigd is. professor Zeeman-lyceum. Deze contact-avonden zullen worden ge houden op respektievelijk 13 novem ber en 15 januari. Op deze avonden zullen verschillende soorten films worden vertoont, waarop een korte toelichting wordt gegeven. Het be treft hier 16 m.m.-films, waarvan een onuitputtelijk arsenaal bestaat, met opmerkelijke specimen van films „uit de oude doos". Behalve de dins dag a.s. te draaien film en de reeds genoemde contactavonden, komen er nog twee films naar Zierikzee, waarvan de titels (en de data) nog nader bekend zullen worden ge maakt. alle categorieën luidt; goud: Anton Geesink (Ned.); zilver: Akio Kami naga (Japan); brons: Theodore Bo- ronovskis (Austr.) en Klaus Glahn (Duitsl.). Met de zege van Geesink heeft Nederland in deze 18e Olympische Spelen twee gouden, vier zilveren en vier bronzen medailles behaald. ZIERIKZEE Kolendampvergiftiging Van medische zijde maakt men er ons op attent dat zich reeds enkele gevallen van koolmonoxyde (kolen- damp)-vergiftiging 'hebben voorge daan. Weliswaar hebben deze geval len geen fatale gevolgen gehad, maar zij vormen wel een waarschuwing voor de burgerij schoorstenen en kachels grondig te doen controleren en reinigen, voordat er verder onge lukken gebeuren. Vooral bij vochtig weer kunnen vuile schoorstenen de oorzaak zijn van kolendampvor- ming. Nog afgezien van het brand gevaar is 'het dus noodzakelijk, dat ook tegen het vergiftigingsgevaar afdoende beschermende maatregelen worden getroffen. HAAMSTEDE N.C.V.B.-vergadering De afdeling Haamstede van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde dinsdagavond voor het eerst in dit seizoen in één der zalen van de nieuwe gereformeerde kerk. Ge opend werd met het Zingen van ps. 95 1. Na het gebed las de presiden te, mevrouw Van Waveren-Van Eg- mond Matth. 25 14-30. Op deze avond sprak ds. Zonneveld uit Kerkwerve over de Jehova's-getui gen, een godsdienstige sekte die haar organisaties over de gehele wereld heeft en waai-van het hoofd kwartier in New York zetelt. Ze on derscheiden zich door 'hun grote ijver voor hun geloof en geloofsge noten. Zij zien als hun opdracht ge trouwe getuigen van God te zijn en aan de hand van door hen uitge brachte geschriften over hun „veld dienst" kunnen ze opgenomen wor den in het kaartsysteem van de Je hova's. De Jehova's erkennen niet Jezus Christus als !hun Zaligmaker. Hij was slechts de eerste Sn de rij van de getrouwe getuigen. Ze scha kelen dus de genade uit; behouden is hij die lid is van de organisatie. Het rapport van -hun werkzaamhe den langs de deur, dus eigen pres tatie, brengt het heil, want alleen op deze manier kan men tot de or ganisatie toetreden. Ook schuld ken nen zij niet, want die draagt de we reld. Er werden nog verschillende vragen gesteld en beantwoord over dit veelomvattende onderwerp. Tot slot werd het bondslied gezongen en eindigde ds. Zonneveld met dank gebed. Aanbesteding gymnastiekzaal De werkzaamheden aan de reeds lang verwachte gymnastiekzaal gaan binnenkort beginnen. De zaal wordt gebouwd in het uitbreidingsplan zuid, dus in de buurt van de land- bouwihuishoudschool. Woensdag werd ten gemeentehuize de aanbesteding gehouden. Het 'bleek dat acht aan nemingsbedrijven het werk willen doen. De laagste inschrijver werd het aannemingsbedrijf J. C. Bijkerk uit Burgh voor een bedrag groot f 166.565,Behoudens goedkeuring van de betrokken autoriteiten gaat het werk dus naar de 'heer Bijkerk, die ook de huishoudschool bouwde. De verdere cijfers waren: aanne mingsbedrijf F. J. M. van Velthoven uit Zierikzee: f 174.490,aanne mingsbedrijf J. v. d. Werf te Burgh: f 171.345,aannemingsbedrijf Gebr. Holm te Zierikzee: f 171.040,aan nemingsbedrijf R. T. Louwerse te Söharendijke: f 171.032,aanne mingsbedrijf J. C. A. Prince te Se- rooskerke: f 170.500,aannemings bedrijf Verjaal te Scharendijke: f 168.665,bouwbedrijf C. A. Prin ce te Haamstede: f 168.475, NOORDWELLE „Eigen krachten-avond" plattelandsvrouwen De afdeling Noordwelle en om streken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maandelijkse bijeenkomst in de zaal van mevrouw Lokker-van de Zande te Noordwelle. Deze keer werd de avond geheel gevuld door eigen krachten. Na de opening door de presidente mevrouw Krijger-Vrij, vertoonde mevrouw Borgmeijer-Ma ter een filmpje over de gemaakte zomerreis van de afdeling, naar de glasfabriek „Leerdam" en de kaas boerderijen in Stolwijk. Ook de ge houden tuinmiddag te Noordwelle was op het scherm te zien. Het zien van de bekende plaatsen en situaties riep prettige herinneringen op aan beide dagen. Dat er goed gescho ten" was bewees het meeleven van de toeschouwers. Vervolgens werd onder leiding van de presidente door allen meegewerkt aan een „ganzen bordspel". In groepen verdeeld werd in deze spelvorm het werken en streven van de bond grondig- be handeld en ihet „Hoe-'blad" tot: een „Doe-blad" gemaakt. De groep die de meeste punten behaalde werd hiervoor met een aardige corsage beloond. De volgende bijeenkomst op 12 november a.s. zal door de Bruijn- zeelfabrieken worden verzorgd. n De twee Belgische militairen die de vorige week door de krijgsraad werden vrijgesproken in het „rook bom-proces", zullen eind december terecht moeten staan voor 't krijgs- hof in Brussel. De auditeur-militair heeft legen de vrijspraak beroep aangetekend. n De havenarbeiders in Groot-Brit- tannië zullen op 1 december in sta king gaan als voor dit tijdstip geen overeenstemming is bereikt over hun eis tot meer loon. DIVERSE BERICHTEN DEN HAAG. Een Indonesische dans- en muziekgroep beslaande uit 22 vrouwen en 44 mannen zal op 9 november in de Rotterdamse schouw burg optreden. UTRECHT. Sinds acht uur heden (vrijdagochtend) wappert de natio nale driekleur van 'het Utrechts stadhuis om uiting te geven aan Utrechts (officiële) vreugde over An ton Geesink s succes. De eerste bur ger van de Domstad, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz 'heeft de triomfator na mens het gemeentebestuur en de be volking een gelukstelegram gey.on- den. TILBURG. Een korte brand itl de gereformeerde kerk aan het Molen- bochtplein in Tilburg heeft heden (vrijdag)morgen voor een halve ton schade veroorzaakt. De Chinezen schijnen op het ge bied van kernwapentechniek verder te zijn dan men aanvankelijk dacht, zo is donderdag door Amerikaanse funktionarissen verklaard. WASHINGTON. Minister McNa- mara heeft donderdag op een pers conferentie gezegd dat de militaire situatie in Vietnam ernstig is. De communistische Vietcongstrüders waren doende hun terroristische aanvallen" in getal en kracht te ver groten. Er zijn .vier landen op het wes telijk halfrond waar geen persvrij heid bestaat. Van deze landen moet Cuba als „vijand nummer 1" worden beschouwd. Tot deze uitspraak komt de commissie voor de persvrijheid in een verslag" aan de 20e algemene vergadering v an de Intcr-Ameri- kaanse Persassociatie, die in Mexi- eo-stad wordt gehouden. DEN HAAG, Een deputatie van de 53ste (Welsh) division van het Britse leger zal vandaag (vrijdag) naar Ne derland vliegen voor plechtigheden die verband houden met de 20ste verjaardag van de bevrijding van 's-Hertogenbosch. LICHTENVOORDE. Twee zeugen, dertig biggen en zeven kalveren kwamen om toen donderdagmorgen een veeschuur van de landbouwer Harbers in de buurtschap Lieveldc, gemeente Lichtenvoorde door brand werd verwdest. De schade wordt op circa f 50.000 geschat. Frankrijk zal zijn kernbommen werpers over het gehele land verde len met een of twee per luchtmacht basis. Zuidslavisclie partij prijst Chroesjtsjov BELGRADO, 23-10. - Het orgaan van de Zuidslavische communisti sche partij, „Borba", 'heeft zich van daag (vrijdag) in een hoofdartikel in prijzende zin uitgelaten over oud premier Chroesjtsjov. Het blad deed dit voorts ten aanzien van de andere leiders in de Russische communis tische partij en in de regering, van wege hun grote bijdrage aan het doen verdwijnen van de gevolgen van het Stalinbewind. ANTON Het wordt na het goud van An ton voor de mannen een moeilijke tijd vrienden, vooral voor de vaders die kinderen moeten opvoeden. Het respekt, afgemeten naar de Utrecht se reus, heeft een deuk gekregen, waar eerst weer jaren overheen moeten. Nietwaar, een man xoil in het kader van zijn opvoedingssche ma ook nog wel eens iets gespierds ten beste geven, maar hel wordt bij de jeugd natuurlijk een lachertje. Terwijl wij na een dolle week nog in een lichte sluimer waren, klonken er kreten uit Tokio, die het ergste deden vrezen. Heel het huis gezin was zo gezegd gestoord door het fenomenale feit dat „onze" Anton de Japannees Kaminaga in een heupworp had gekregen en hem daarna met zijn snoetje op de mat had gedrukt, zodat er geen bewegen meer aan begonnen was, twintig eindeloze seconden lang. We hoor den verder allerlei 1versierend tu mult. Een verslaggever, die zich te buiten ging aan steeds hoger op laaiende extatische ontladingen, een hevig applaudiserend publiek en de vertrouwde klanken van het volks lied. Je moet het allemaal maar ver werken, juist wakker zijnde. Hierna kwam de jeugd omhoog rennen, ge laden met triomferende kreten over het goud voor Anton en van een de nacht afrondend hazeslaapje kwam niets meer. We z\jn er feitelijk een hele dag een beetje overstuur van, want zo veel drukte in het prille begin van de dag kan lelijk nawerken. Maar eerlijk is eerlijk, je zult daar toch maar aan het andere „eind" van de aardbol een Jap je te grazen nemen en zoenen en goud toekrijgen en de toeschouwers in huilen zien (en ho ren) tiitbarsten. Intussen welen we al heel wat meer bijzonderheden. De Japanse fotomensen konden hun films niet in hun toestellen krijgen van de zenuwen, maar Anton bleef er wel fel, maar toch kalm onder. Er openen zich nu wijde perspek- tieven voor de handel en de poli tiek. Men ziet wat sterke mannen armen en benen kunnen doen. De ministers vliegen de wereld 7naar rond en pogen orde op zaken te stellen, maar een gespierde jongen uit Utrechgaat eventjes Z.O. Azië veroveren, in 2'n eentje op een judomat met een tegenstander, die zo graag de hoogste eer voor Dai Nippon had veroverd. Maar dat ging nu toevallig eens een keer niet door. Jammer dat het betrekkelijk zo vroeg kwam, Nederlandse tijd gere- kend dan, want na een sensationele week (Bolsward en zo) houden we van een verstild ochtendje en ge lijk gezegd zitten we ook klem met het prestige, want al doet men no or de show een zwart bandje aan, wat zal het helpen. Anion wint toch nu en straks EILANDMAN Zierikzeese Filmliga gaat weer van start i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2