Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Krijgt India de volgende A-bom? z Is het „probleem" bouwterrein voor u op te lossen? Lees dit eerst en bel dan op: een van de onderstaande telefoonnummers: O 0. 3 O 0 ZIERIKZEE&CIIE NIEUWSBODE Donderdag 22 oktober 1964 No. 19671 C ]Dan kunt u nu buiten wonen, in een eigen landhuis of bungalow! 1 Geprefabriceerde woningbouw in de individuele sfeer is nog nauwelijks ter hand genomen. Alleen de N.V. Bouw fonds .Nederlandse Gemeentön heeft als een van zijn activiteiten deze mogelijkheid van bouwen op ruime schaal toe gepast. Zo zijn al meer dan 3000 woningen volgens het Bouw systeem BG gebouwd. Door uitbreiding van de fabriek is de capaciteit verdubbeld en gebracht op 2000 woningen per jaar, zodat het mogelijk is weer opdrachten te aanvaarden. 2 Woningen, volgens het Bouwsysteem BG gebouwd, zijn werkelijk modern geoutilleerde woningen. Bouwsysteem B biedt een ruime keuze in landhuizen en bungalows, alle met bakstenen buitenmuur en alle compleet met sanitair en modern comfort. Bouwsysteem BG biedt de bekende bouwfonds kwaliteit, bekroond door het Bewijs van Waarborg. Ook met deze schriftelijke kwaliteitsgarantie loopt BG vooropeen zo vèr strek kende garantie krijgt u nergens elders in Nederland, 3 De bouwkosten zijn afhankelijk van funderings-eisen, be reikbaarheid van het bouwterrein enz., en bedragen varië rend naar woningtypen f25.000.- - f35.000.-. Hierin zijn niet begrepen de grond- en overdrachtskosten en een relatief gering bedrag voor bijkomende, van geval tot geval verschillende kosten voor aansluitingen, leges, hypotheekakte enzovoorts. Desgewenst verzorgt BG een soepele en veilige financiering. Om te kunnen bouwen is bouwterrein nodig. Heeft u zelf al grond, weet u grond beschikbaar of kunt en wilt u daar wonen, waar Dm HA/f-ö^roïn voor u bouwgrond heeft kunnen reserveren? (Een opsomming van deze plaatsen vindt u vermeld achter de telefoonnummers). DUU W ICllCI M Benut dan deze unieke gelegenheid en iel vandaag voor 22.00 u. Haarlem - tel. 02500-13986 Bouwterrein is beschikbaar te Anna-Paulowna, Broek in Waterland, Hoogkarspel, Hoogwoud, Landsmeer, Nieuw-Vennep, De Rijp, Schagen, Schagerbrug, Sint-Maarten, Sijbekarspel, Texel, Ursein, Zwaag. Zutphen - tel. 05750 - 5041 - 3885 Bouwterrein is beschikbaar te 8eltrum, Dieren, Doornspijk, Eibergen, Elburg, Elspeet, Ermelo, Hattem, Heerde, Hengelo(G), Neede, Ruurlo, Scherpenzeel, Varsseveld, Velp, Vorden, Winterswijk, Zelhem. Zwolle - tel. 05200-11641 - '{'[Zit) Bouwterrein is beschikbaar te: Bathmen, Borne, Dalfsen, Den Ham, Den Hulst, Diepenheim, Emmeloord (N.O.P.), Hardenberg, Heino, Kampen, Lemelerveld, Losser, Ootmarsum, Raalte, Steenwijk, Vollenhove, Vriezenveen, Wanneperveen, Zwartsluis. Den Haag - tel. 070 - 636910 - 638193 Rotterdam - tel. 010-129369-125931 Bouwterrein is beschikbaar te: Ameide, Heenvliet, Hendrik-ldo-Ambacht, Meerkerk, Middel- harnis, Schoonhoven, Westmaas, Zuidland. Goes - tel. 01100-7741 Bouwterrein is beschikbaar te Axel, 's Heer-Hendrikskinderen, Kloetinge, Koudekerke, Middel burg, Nieuwerkerk(Duiveland), Retranchement, Serooskerke (W), Wemeldinge, Westerschouwen. Amersfoort - tel. 03490-18841. Arnhem - tel. 08300 - 22152 Bouwterrein is beschikbaar te: Beesd, Bemmel, Culemborg, Didam, Druten, Duiven, Eist (O.B.), Gendringen, Gendt, Kerk-Avezaath, Lienden, Maurik, Oosterhout (Valburg), Ophemert, Westervoort. Groningen - tel. 05900 - 37246 Bouwterrein is beschikbaar te Aduard, Bedum, Blijham, Delfzijl, Eelde-Paterswolde, Hooge- zand, Middelstum, Onstwedde, Roden, Stadskanaal, Ten Boer, Ter Apel, Winsum, Assert- tel. 05920 - 3341 Bouwterrein is beschikbaar te Beetsterzwaag, Bergum, Bilgaard (Leeuwarden), Oudemirdum, Scharnegoutum, Tietjerk, IJsbrechtum, Annen, Coevorden, Dalen, Hooghalen, Pesse (Ruinen), Rolde, Sleen, Smilde, Tinaarlo, Zuidlaren. Kunt u vandaag niet bellen, stuurt u dan de couporfaan Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Afd. Bouwsysteem BG Westerdorpsstraat 66 HOEVELAKEN, N.AAM: ADRES:....' TELEFOON: WOONPLAATS: Heeft of weet zelf bouwterrein te Wenst inlichtingen over bouwterrein te: Opzenden in gesloten enveloppe met 15 cents postzegel. Wenst nadere inlichtingen over landhuizen en bungalows „Bouwsysteem BG" ZIEN BLIK DOOR HET WERELD Toen de Fransen hun kernbom hadden ontivikkeld, was het grootste gevaar niet dat hij gebruikt zou worden, maar dat hij zou inspireren tot navolging. Met name dacht men in de V.S. en Engeland, maar ook in Moskou aan de Duitsers. Zouden die niet in de verleiding komen om te gunv redeneren dat Bonn zeker niet minder moest zijn dan Parijs en dat er ook een Duitse kernbom moest komen als er een Franse was? Dat gevaar is minder acuut geble ken dan menigeen dacht: in Bonn VENSTER had men gezegd geen verlangen naar een bezit te hebben dat men toch niet zou hebben kunnen gebruiken en men ging liever in op een Ame rikaans aanbod om wat meer in vloed te krijgen op een NAVO- kernmacht, de befaamde multi-late- rale vloot. Nu de Chinezen met hun eerste kernproef de radio-activiteit in de atmosfeer aanzienlijk hebben ver hoogd, krijgt de vrees voor imitatie een nieuw aspect. Nu India Kan men van de Fransen nog voor een goed deel aannemen dat ze hun kernwapen beschouwen als een noodzakelijk attribuut om mee te tellen als grote mogendheid zonder dat er direct gevaar bestaat dat het als wapen inderdaad zal worden toe gepast, met China ligt dat anders. Speciaal India heeft al ondervonden dat de Chinezen niet opzien tegen een beetje geweld jegens hun buren als hun dat zo uitkomt. En in New- Delhi is men er minder van over tuigd dat Peking zijn kernbom ook nooit zal gebruiken als wapen van agressie. Er gaan daarom hoe langer hoe meer stemmen op in India dat de regering moet zorgen het zesde lid van de kerncluib te worden, al is 'het alleen maar om door te grote weer loosheid de Chinezen niet in de ver leiding te brengen. Bet is een merkwaardig dilemma, want een groot deel van het aanzien van India in de wereld - vooral de neutrale - is juist gebaseerd op het vooral door wijlen Nehroe gepropa geerde afwijzen van kernproeven van wie ook. Dat aanzien wil menige Indiër echter offeren wanneer daar door de veiligheid van het land ge diend wordt. Eigen plutonium Het Indiase verlangen naar een kernbom is geen loze droom. Prof. dr. Momi J. Bhabha, de leider van het kernonderzoek in India, is een der vooraanstaande kerngeleerden: 'hij zat de conferentie der U.N.O. over kernenergie van 1955 voor. Vol gens hem kan India in anderhalf jaar een bom hebben, als dat moet. En dat is geen 'grootspraak. Plutonium, de grondstof die voor A-bommen het meest gebruikt wordt sinds Nagasaki, heeft ieder land dat een kernreactor bezit. Voor de mees te geldt echter dat dit produkt van de reactor terug moet naar de oor spronkelijke leverancier van de re actorbrandstof, voor Nederland dus de V.S. bijvoorbeeld. Voor India geldt een dergelijk con tract niet: het is het enige land bui ten de bombezitters dat een eigen installatie heeft om plutonium te winnen, oorspronkelijk bedoeld als brandstof voor reactors, maar uiter mate geschikt voor een bom. En-uranium En India heeft ook xiraniumvoor- raden. Deze twee omstandigheden maken het voor India inderdaad mo gelijk ïn ijltempo zelfs nog voor te komen op de Chinezen, En dan? Als India zijn bom heeft is de club alweer uitgebreid en het is niet onwaarschijnlijk dat er een soort gedrang ontstaat van staten die willen zorgen dat ze er ook bij komen. En zo doemt een perspectief op van een wereld met hoe langer hoe meer bommen in hoe langer hoe meer handen, een beeld dat niet erg geruststellend is. Buitenlandse- gasten in Nederlandse hotels DEN HAAG, 20-10. Het aantal ge- registreerde overnachtingen van bui tenlandse gasten in hotels is in het eerste halfjaar van 1964 vergeleken met de overeenkomstige periode van 1963 met bijna 16 pet. toegenomen. Het totaal aantal geregistreerde overnachtingen bedroeg in het eer ste halfjaar 1964 bijna 2 miljoen, een toeneming met 268.000, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. De toeneming van (het aantal over nachtingen van gasten uit Frankrijk was het grootst '33 pet.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 11