marrie s mogelijkheden Vergadering mosselkwekersvereniging „Algemeen Belang" Werk Grevelingen- dam tijdelijk gestopt STAD EN EILAND SUCCESJES Huis en erf L&O BRUIMSSfc, 16-10. In de vrijdag avond in „Het Veerhuis" gehouden vergadering van de mosselkwekers- vereniging „Algemeen Belang" te BruinLsse, sprak de voorzitter de heer D. de Koning er zgn teleurstelling ever uit. dat niet alle bedrijven ver tegenwoordigd waren. Hij stelde daar tegenover de aktiviteiten van het bestuur, dat door de beroeringen in de mosstlkwckerswereld vele malen meest vergaderen. Natuurlijk vormden de genoemde moeilijkheden ook nu weer de hoofd moot van de besprekingen, te weten het tekort aan voldoende cultuur grond in de Waddenzee, waardoor verschillende kwekers een perceel werd toegewezen van de beschikba re grond, maar waarbij andere kwe kers, die meenden evenveel of meer recht te kunnen laten gelden op een nieuw perceel, geen nieuwe kweek- grond kregen. De heer de Koning zegt dat de commissie, die daarover moest oor delen, door het overlijden van de heer Brands te Urk en door de pro motie van de heer Linesch thans niet voltallig is, zodat deze eerst zal moe ten worden aangevuld. Bc voorzitter sprak cr zgn vol doening ever uit, dat de kwekers ten zo grete eensgezindheid aan de dag hadden gelegd toen het ging om het behoud van het Verkoopkantoor voor Mosselen en de huidige regeling van de afzet van messtien. Ook meende hij dat de- meerder heid van de handel het behoud van de huidige regeling wenst, een vraag is echter of de minister van land bouw en visserij zijn standpunt, dat de huidige regeling niet past in het systeem van de E.E.G., c.q. dat de vrije concurrentieverhoudingen moe ten worden hersteld. Andere zaken De voorzitter van de mosseladvies commissie, de heer D. J. van Dijk, was op dit punt bepaald pessimis tisch, er zullen zeker zeer zwaar wegende argumenten naar voren moeten woi den gebracht om de hui- •dige regeling te kunnen handhaven. De voorzitter kon desgevraagd ech ter mededelen, dat bevoegde instan ties werken om deze zwaar wegende argumenten inderdaad samen te stel len. Deze zwaar wegende argumen ten zijn voor de insider voor het grijpen, maar voor bepaalde kringen die daarover hebben te oordelen, is een en ander niet zo vanzelfsprekend. Een der redenen dat in regerings kringen getwijfeld wordt aan de doeltreffendheid van de huidige re geling is wel, dat in de loop der ja ren zo dikwijls klachten ter kennis van die regeringsinstanties werden gebracht, terwijl de mosselkwekers enerzijds en de mcsselhandelaren anderzijds verre var. eensgezind wa ren. Ondertussen is ook de heer van Dijk van oordeel, dat opheffing van de huidige regeling zal leiden tot een chaos in de mosselhandel en afzet- regeling. Er wordt zeer hard aan ge wérkt, aldus dé heer de Koning. Van de inspecteur der visserijen in het 2e, 3e en 5e district (Waddenzee) was een schrijven ingekomen, waar in werd gevraagd of het wenselijk is de Waddenzee open te stellen voor het vissen van mosselzaad op 9 en 10 november en op 23 en 24 novem ber. De voorzitter kon mededelen, dat de vereniging in Zierikzee daar voor was en de vereniging van de heer H. Bom uit Yerseke daar tegen. Op Bruinisse waren de meningen verdeeld. Met 15-13 stemmen werd besloten te verzoeken de Wadden zee niet open te stellen. De heer L. de Waal (Bru 9) be strijdt de geldigheid van de gehou den stemming. Zij die niet aanwezig waren kunnen zich niet uitspreken, terwijl van sommige bedrijven meer Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 16-10 van Fawley naar Antwerpen. Scheldelloyd, 18-10 te Honiara ver wacht. Worldheath, 16-10 van Bahrein naar Tabango. SPORT De medailleveldeling op de Olympische Spelen TOKIO. 19-10. De medailleverde ling op de Olympische Spelen na het weekeinde is als volgt, resp. goud, zilver en brons: Verenigde Staten 29 20 19 Rusland 13 10 17 Hongarije5 5 3 Australië 5 2 6 Japan 4 0 5 Groot Brittannic 3 8 0 Polen3 2 4 Duitsland 2 12 6 Italië 2 5 2 Bulgarije 2 2 1 Tsjecho-Slowakije 2 1 2 Finland2 0 0 België 2 0 0 Roemenië2 0 0 Nederland 1 3 3 Z wem-zilver voor 4 x 100 meter estafette dames TOKIO, 18-10, Dc Nederlandse 4 100 m. wissolslagplocg dames- heeft ccn zilveren medaille gewon nen. Met ruim een lengte voorsprong (4.37 en 4.39.2) werd Nederland tweede achter Amerika, dat met 4.33.9 een nieuw wereldrecord op de lijsten bracht, maar vóór Rusland. De 4.37.0 van het dolgelukkige oranje-viertal is een nieuw Euro pees record. De Nederlandse ploeg bestond uit: Korrie Winkel, Klenie Bimolt, Ada Kok en Erica Terpstra. dan één persoon ter vergadering aanwezig is. De voorzitter stelt daarop een an dere regeling voor, maar de meer derheid der vergadering is van oor deel, dat zij die niet te vergadering aanwezig zijn ook niet het recht heb ben over zaken die ter tafel komen, te stemmen. Wel zegt de voorzitter te hebben vernomen, dat zo goed als geen zaad in de Waddenzee voor komt, een argument om de Wadden zee dan ook niet open te stellen. Meermalen is reeds gebleken, dat van het geviste en uitgezaaide zaad in november, weinig tot wasdom komt. Veel mislukt in de winter op de percelen, terwijl in de vrije na tuur de kans bestaat dat het zaad wel het voorjaar haalt, waarbij het dan bij de grote voorjaarszaadcam- pagne kan worden weg gevist. De heer D. de Ronde (Bru 27) zag gaarne enkele weken openstelling van het Groninger Wad. Nu in Zee land de mosselcultuur zich heeft hersteld, moet ook hier behoorlijk kunnen werden gezaaid. In Zeeland kwam dit jaar echter geen zaad voor. SPORT VOETBAL Burgh wint thuiswedstrijd tegen Vosmeei (2-0) BRUINISSE, 19-10. - Het storten van steen in de Grevelingen door middel van de kabelbaan, dat de laatste weken goed op gang was ge komen, is thans wegens een tech nisch ongeval voor ongeveer een week stil komen te liggen. Bij het transport geraakte vrijdag jl. één van de netten met steen te gen de middenpyloon. Het net ging door de schok open en daardoor kwam de inhoud gedeeltelijk terecht op de steunen en stangen waarmee de pyloon is verankerd en vastge maakt. Sommige ijzeren staven ver bogen en aangezien uiteraard veilig heid voor alles gaat, werd besloten de ijzeren steunen te vervangen en de pyloon opnieuw stevig te maken. In verband met deze herstelwerk zaamheden hebben de gondelchauf feurs tijdelijk vrijaf gekregen. Definitieve uitslag Britse verkiezingen LONDEN, 17-10. Met de medede ling, dal de conservatieve kandidaat in het Schotse kiesdistrict Argyll zijn zetel in het Lagerhuis heeft be houden, zijn de verkiezingen in En geland definitief afgesloten. De laatste uitslag kwam zaterdag avond binnen. Het resultaat is nu, dat Labour 317 zetels in 'het nieuwe Lagerhuis heeft, de Conservatieve partij 304 en de Liberale partij 9. De andere partijen die aan de verkiezingen hebben deelgenomen, hebben geen zetel kunnen veroveren. COLLECTE DIERENBESCHERMING (Ingezonden) Zij het dat de behandeling van het dier in Nederland reeds belangrijk is verbeterd, dierenbescherming heeft nog volop zin en de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren doet weer een beroep op het publiek dit nobele be- schermingswerk te steunen. Gelijk reeds gemeld wordt alhier de jaarlijkse collecte gehouden op 21 en 22 oktober. Het zou heel pret tig zijn wanneer de afdeling nog over een aantal collectanten en collectri- ces kon beschikken. Aanmeldingen worden gaarne ingewacht bij onder getekenden: H. J. DORREMAiN, Varremarkt 4 en W. HAECK, Slabberswerf 14. WILLEMSTAD. De Nederlandse Antillen zullen een eigen wapen krijgen. Bij zijn terugkeer uit Zweden heeft de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zater dagmiddag op Schiphol de val van Chroesjtsjef toegeschreven aan een „paleis-revolutie". In de gehele we reld was het volgens de minister een volstrekte verrassing, zelfs in Zwe den, waar men meestal 'bijzonder goed op de hoogte is. Een voorspeller LONDEN, 17-10. Negen dagen geled enheeft de Britse „tove naar" Alan Shaxton voorspeld dat de Labonrparty zou win nen, dat Chroesjtsjef waar schijnlijk zou aftreden en dat China voor grote koppen in de krant zou zorgen. De burge meester van de Londense voorstad St. Pancras heeft za terdag uit zijn brandkast een brief met de voorspellingen van Shaxon, die daar sinds 8 oktober werd bewaard, te voorschijn gehaald en de ze gels verbroken. De verkie zingsuitslag in Brittannië zou volgens hem zijn: Labour 317, Conservatieven 306, Liberalen 7. Wat weinig afwijkt van de ware uitslag. Met de uitslag nog niet binnen is de stand: Labour 317, Conservatieven met geassocieerden 303, Libe ralen 9. Shaxon wilde zater dag niet voorspellen hoe lang Wilson aan de macht zou blij ven„Ik denk dat ik nu ge noeg voorspellingen gedaan heb", zei hij. SPORT BADMINTON Zierikzee I versloeg Typhoon II met 62. De badmintonclub „Zierikzee" heeft de competitie overtuigend in gezet door j.l. vrijdagavond haar eerste wedstrijd in de gemeentelijke gymzaal in Malta met 62 van het bezoekende Typhoon II uit Breda te winnen. Bijzonder sterk overheerste „Zierikzee" met zijn herenteam. De beide heren enkelspelen, het heren- dubbel en de beide gemengde dub bels werden, dank zij de heren S. van Vossen en G. v. d, Tholen winst punten voor ,de thuisclub. Ook het tweede damesenkel werd door de junior-debutante mej. Kra keel gewonnen, zodat zij een goed debuut maakte. Dank zij haar sterke speelster mevr. v. d. Broek, kon Typhoon II twee partijen winnen, n.l. het damesenkel tegen mevr. Hage en het damesdubbel. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: H.E.: J. van Vossen-G. Verhagen 1-0 (15-3, 15-4); G. v. d. Tholen- L. van Eyck 1-0 (15-11, 15-0). D.E.; G. Hage-D. v. d. Broek 0-1 (7-11, 1-11); M. Krakeel-C. Mol 1-0 (4-11, 12-9, 11-2). G.D.: mevr. A. Wieringa- dhr. J. v. Vossen, mevr. v. d. Broek- dhr. G. Verhagen 1-0 (15-5, 15-3); mevr. P. Vleeshouwer-dhr. G. v. d. Tho len; mej. C. Mol-dhr. L. van Eyck 1-0 (15-6, 15-9). H.D.: J. van Vossen-G. v. d. Tho- len-G. Verhagen-L. van Eyck 1-0 (15-10,15-5). D.D.: A. Wiei*inga-G. Hage-D. v. d. Broek-C. Mol 0-1 (8-15, 15-5, 7-15). De eindstand werd dus 6-2 voor „Zierikzee". Zondag 25 oktober a.s. speelt Zie rikzee te Bergen op Zoom haar tweede wedstrijd en wel tegen „Flying Shuttle I". Veel zon, veel publiek en veel vreugde in de wedstrijd Burgh-Vos- meer. Precies dezelfde Vosmeer- ploeg die vorige week de sterke kop loper Gastel versloeg, ging nu roem loos bij Burgh ten onder. Burgh was vooral voor de rust stukken beter. Na de rust gingen de groen-witten slordiger spelen, doeh de totaal uit vorm zijnde Vosmeer-voorhoede faalde volkomen. De enkele schoten wist keeper Schoonaard die een uit stekend thuis-debuut maakte, met veel zorg onschadelijk te maken. De Burgh-middenlinie, bestaande uit Kees Rijnberg. Kees v. Nieuwen- huijze en J. v. Nieuwenhuijze vorm de een hecht blok en ze beheerste het middenveld volkomen. De Burgh -voorhoede scoorde twee gave doel punten, doch met wat meer overleg had de uitslag veel hoger in het Burgh-voordeel kunnen zijn. Burgh ontwikkelde al direct enige goede combinaties en in de 3e mi- MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 19-10. Aangevoerd 1708 stuks vee, t.w.: 1053 vette koeien en ossen en 655 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 3,75-4.00, f 3,30-3,70, f 3,10- 3,30; varkens (levend gew.) f 1,98- 1,94-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder; handel levendiger; goed prijshoudend, prima's boven note ring, worstkoeien f 2,80-3,00 per kilo gram. Varkens: aanvoer als vorige week; handel zeer kalm; prijzen la ger, prima vleesvarkens boven note ring, zware varkens f 1,75-1,80 per kilogram, slachtzeugen f 1,50-1,60 per kilogram; bij afloop der markt ver der teruglopende prijzen. DEN HAAG, 17-10. Het enige tijd geleden in de publiciteit gekomen mnaspertret, dat door de heer Baard directeur van het Frans Hals Mu seum in Haarlem en andere deskun digen aan Frans Hals wordt toege schreven, is naar Duitsland verkocht ZIERIKZEE Stad en Lande van Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 16-10. Onder voor- zilterschap van dr. J. J. Westendorp Bcerma vergaderde in „Mondragon" de Vereniging „Stad en Lande". In zgn openingswoord memoreerde de voorzitter de verschijning van het - deer de secretaris geredigeerde - mededelingenblad, waarover de le den zich zeer content toonden. Uit de vergadering kwamen ver schillende opmerkingen naar voren. Inzake een oud metaalopslagplaats bij de inlaag is contact opgenomen met de burgemeester van Midden- schcuwen. Aan opruiming kan niet worden gedacht, maar geadviseerd is te pogen het bewuste terrein te om- planten. Ook een oud roest-opslag- plaats aan de St. Joostmeet kreeg kritiek. Bezorgdheid werd uitgespro ken over de vervuiling van de Oude Haven als hierin straks het water peil - door een in te bouwen sluisje - constant wordt gehouden, zulks met het oog op de in de haven lig gende woonschepen. „Stad en Lande" heeft nog geen inzicht in de ontwik keling in het uitbreidingsplan Kaas- kenswater. Ernstig werd geklaagd over de bermvervuiling bij Zijpe, als gevolg van de wachtende autofiles in de zomer. Ook over vervuiling aan en bij het Ouwerkerkse strandje werd geklaagd. Bovendien werd ge ïnformeerd of „Stad en Lande" geen taak heeft bij de lawaaibestrijding Kritiek kreeg verder de gracht bij de Nobelpoort en de aandacht werd gevestigd op het Sasputje. Inzake de gevel van het pand Nieuwe Haven 5 was er contact met Monumentenzorg Gevraagd werd tenslotte naar even tuele beplanting van de Grachtweg. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES De volgende morgen werden de bezittingen onder leiding van Klaas en Harrie bezichtigd. Het viel alle maal erg mee en nadat men 's mid dags nog een paar uur verschillende aangelegenheden had besproken, werd men het over alles eens. zodat men de volgende dag naar Perth reed om alles over te laten schrij ven. Intussen maakte Marrie mevrouw Hendrik se wegwijs, terwijl Bep zich over de veertienjarige Lenie Hen- drikse ontfermde, vertelde van alle bijzonderheden, die voor meisjes van die leeftijd van belang waren en snoepten samen van het lekkers, dat Lenie had meegebracht uit Holland. De laatste dag van maart werden de rollen omgekeerd. De heer en mevrouw Hendrikse 'kregen de sléu- tels en de eigendomspapieren, terwijl Harrie alvast met een volgeladen jeep naar het station reed. Voor de middag was hij weer terug en toen namen de zes kinderen van de zes jaar tevoren geëmigreerde familie Laan afscheid van de nieuwe bewo ners. De jeep kreunde en kraakte onder de mensenvraoht, terwijl ach ter 'het stuur de oudste zoon, Cor Hendrikse zat. Vier uur later reed dc trein in de richting van de haven. ïn een coupé zaten zes mensen elkaar bedrukt aan te kijken. Want je laat toch ccn stukje van je leven achter, al ga je graag terug naar 'het dierbare vader land. 28. In de prille ochtend van koningin nedag voer het grote 'zeeschip de Nieuwe Waterweg in. Ondanks de koude mist, waren Marrie er. haar beide oudste broers al aan dek en hingen over de railing. Holland deed zijn naam weer alle eer aan, de eerste de beste morgen in het va derland, doch Marrie dacht: alles liever 'dan mijn hele leven daar in die rimboe te moeten blijven. Ik zou op de duur ziek geworden zijn van heimwee. Laat het Hollandse kli maat dan maar grillig en onbere kenbaar zijn, met veel regen en mist en weinig werkelijk warme zonnige dagen, tooh houd ik van mijn land en ik wil het voor geen ander ver wisselen. Langzaam gleed het schip door de grauwe natte massa in de richting van Rotterdam. Nog één keer ontbij ten aan boord en danvoet aan wal! Klaas keek eens naar zijn zuster en veronderstelde haar gedachten. „Blij, Manie?" Ze knikte overtuigend. „En of. Hier zal ik gelukkig zijn. Australië wil ik zo spoedig mogelijk vergeten". Harrie 'haalde zijn schouders op. „We hebben cr toch ook wel goede dagen gehad". ,,Er is geen koe zo 'bont, of or zit wel een wit vlekje aan", antwoordde zijn zuster wijsgerig. Net voor de gong voor het. ontbijt ging, passeerden ze Maassluis. De mist was aan het afnemen, want men kon dc stad tamelijk goed zien. Er stonden mensen aan de water kant te wuiven en werktuiglijk wuif den de mensen aan de raling terug. Plotseling klonk over het water: „Marrie.Hartelijk welkom, Mar rie. Hartelijk welkom!" Het meisje zette grote ogen op van stomme verbazing, 'keek beur telings naar de wal en haar broers. „Dat.... dat moet Jan zijn...." stotterde Marrie opgewonden, „Jan Wouterse. Ze tuurde naar de wal, doch de afstand was te ver en er stonden zo veel mensen te kijken en te zwaaien. Een passagier hield haar zijn kij ker voor en vroeg lachend: „Wilt u het hiermee proberen?" Met graagte nam Marrie de kij ker aan. „Dank u vriendelijk", zei ze en richtte de kijker naar de men sen op de wal. Ze draaide er even aan. Toen riep ze: „Ja, hij is het daar bij die groene autokijk zelf maar Ze overhandigde de kijker aan Klaas, terwijl ze zelf uit alle macht met haar shawl begon te wuiven. „Dan is die ook vroeg uit de veren geweest", merkte Harrie op. „Hij woont immers in Tiel?" Marrie knikte, vrolijk lachend. „Hij haalt ons in Rotterdam af. Wat een jong, he? Om dat allemaal voor ons te doen. Vind je het niet ge weldig?" Harrie had nu ook door de kijker getuurd en gaf hem met* een paar dankwoorden terug aan de eigenaar, die lachend naar Marrie keek en op merkte: „Wel, ik denk, dat ik het ook wel voor u gedaan zou hebben, juffrouw". Waarop Marrie als enig antwoord begon te blozen. Twee uur later was er aan alle formaliteiten voldaan. Het schip lag gemeerd on aan dc wal stonden vele mensen de opvarenden op te wach ten, waaronder Jan Wouterse met een grote groene auto. (Wordt vervolgd). nuut schiet Nico v. d. Graaf langs de uitgelopen keeper heen. net naast het doel. Geen minuut later krijgt Joop Hanse een kans doch het boog- balletje over de weer uit zijn doel gekomen doelman gaat net over de lat. De Vosmeer-aanvallen zijn van slechte kwaliteit en de Burgh-ac-h- terhoede met Jaap Rijnberg en Bart Siesse ruimen rustig op. Eenmaal is Vosmeer kert bij een doelpunt als een terugspeelbal iets te zacht is. doch Schoonaard is juist iets voor Free die zijn been reeds heft om te schieten. In de 29e minuut loopt Kees Rijnberg ver door en neemt Toon Rijnberg de bal ineens op zijn schoen en komt Burgh met 1-0 voor te staan. Vlak daaroo krijgt Nico de Graaf toegespeeld uit de middenli- nie. Hij weet kort voor het straf schopgebied komende niet wat hij met de bal moet doen en daarom lost hij een enorme kogel die juist naast de paal in het net belandt (2-0). De Leeuw krijgt aan de andere kant een kans doch hij schiet naast. Na de rust is het duidelijk dat Vosmeer zich zo maar niet gewonnen geeft en de Burgh-verdediging moet in het eerste kwartier de zeilen goed bijzetten om doelpunten te voorko men. De stand blijft echter 2-0 voor Burgh. DIVERSE BERICHTEN Een Panamees vrachtschip met 31 Philippijnse bemanningsleden aan boord wordt sinds 10 oktober, toen het ter hoogte van de Philippijnen in een wervelstorm terecht kwam, vermist. In het afgelopen weekend heeft de Nederlandse Bond in Duitsland zijn jaarlijks congres gehouden, dit maal in Mulhheim aan de Ruhr. Het congres werd bijgewoond door een duizendtal in Duitsland woonachtige Nederlanders. Foto's, genomen van grote hoogte door U-2 verkenningsvliegtuigen, hebben de Verenigde Staten in staat gesteld de voorbereidingen voor de Chinese kernontploffing op de voet te volgen. Koning Constantijn en koningin Anne-Marie van Griekenland, die verleden week van ihun huwelijks reis in Athene zijn teruggekeerd, be ginnen vandaag aan een tournee door het land om de koningin aan het volk voor te stellen. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft te Amsterdam de jurering bij gewoond van de werken die zijn in gezonden om in aanmerking te ko men voor de koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst. President de Gaulle van Frank rijk is in Pargs teruggekeerd na een reis van 27 dagen door tien zuid- Amerikaanse landen. Deze „vriend schapstournee" is het langste buiten landse bezoek geweest, dat een Frans staatshoofd ooit gemaakt heeft. NEW YORK. De wereldtentoon stelling in New York is zondag ge sloten. De voorzitter beloofde echter dat de tentoonstellign volgend jaar weer zal worden geopend, doch dan groter en attractiever. DEN HAAG. Van welingelichte Russische kant wordt vernomen dat de ambassadeur van de Sowjet-Unie in Den Haag, de heer I. Toegarinov een bezoek gebracht aan minister president Marijnen. HAARLEM. Prof. ir. E. van Ein den, technisoh directeur van de N.V. Kon. Ned. vliegtuigenfabriek Fokker is zaterdagochtend op 50-jarige leef tijd in zijn woonplaats Haarlem overleden. President Johnson heeft zondag een boodschap gezonden aan de nieuwe Sowjet-premier, A. Kosygin, waarin deze hem gelukwenst met zijn benoeming tot voorzitter van dc raad van ministers van de Sowjct- Unie. OVERLOON. Onder grote belang stelling zijn voor de 19e keer na de oorlog op de Britse militaire be graafplaats in Overloon de doden herdacht. SCHIPHOL. Nauwelijks 24 uur na zijn terugkomst uit Zweden is de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zondagmiddag van Schiphol naar Rome vertrok ken. KLAZIENAVEEN. De politie in Zwolle heeft de 20-jarige J. L. M. uit Amsterdam aangehouden, die in een jutezak sieraden ter waarde van f 40.486,75 had, die hij in het zuid oost Drentse Klazienaveen bleek te hebben buitgemaakt 'bij een inbraak. ZIERIKZEE Geen N.C.V.B.-vergadering De tegen woensdag 21 oktober uit geschreven vergadering van de af deling Zierikzee der Ned. Christen Vrouwenbond, gaat niet door i.v.m. het t.v.-spel „Eén tegen allen". Daar de uitgenodigde spreker geen andere avond ter beschikking was, komt de oktobcr-vergadering dus geheel te vervallen. In november hoopt dan de heer D. Rijpkema te Vlissingen te spreken over „Beroepskeuze". Tc koop gevraagd: Tweedehands step. - Aan te bicden: Burg. v. d. Have- straat 89, Oosterland. Verloren: te Oosterland: een portcmon- naic met inhoud. Tegen bel. terug te bez. bij wed. J. C. Bouwman, Lage Rampcrtse- weg 14, Oosterland. ADVERTENTIES Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter KARIN F. J. DE VOS K. DE VOS-OLREE Zierikzee, 19 oktober 1964 Schuurbeque Boeijestraat 8 Tijdelijk: Zweedse Rode Kr. ziekenhuis. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader KRIJN TOKKER weduwnaar van J. Groenleer in de ouderdom van bijna 89 jaar. Renesse: K. P. HANSE-FOKKER C. HANSE Wieringen: A. J. KRIJGER-FOKKER I. J. KRIJGER Amsterdam: K. OSINGA-FOKKER G. OSINGA Haamstede: J. v. d. WEEL-FOKKER A. M. v. d. WEEL G. KIK-FOKKER H. KIK Klein- en achter kleinkinderen Haamstede, 16 okl. 1964 Hoge weg 100 De teraardebestelling zal plaats hebben op de Al gemene begraafplaats te Burgh, op dinsdag 20 olet. a.s. Vertrek sterfhuis 2.30 uur. Heden nam de Here tot Zich in Zijn Heerlijkheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader JAN VAN DEP. LINDE weduwnaar van Wolferina Kloet in de ouderdom van 83 jaar en 11 maanden. Den Helder: A. BOTTER- VAN DER LINDE P. BOTTER Rijnsburg: L. VAN DER LINDE A. VAN DER LINDE- HOOGSTRATE Haamstede: P. KLOET- VAN DER LINDE L. KLOET Tholen: N. VAN DER LINDE A. VAN DER LINDE- DIJKSLAG En kleinkinderen Haamstede, 19 okt 1964 Burghseweg 29 De begrafenis zal D.V. plaats vinden donderdag 22 okt a.s., des namiddags 1.30 uur te Wemeldinge. Voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ondervonden zeggen wij har- lelijk dank. H. BOUWMAN C. BOUWMAN-SCHOT Ellemeet, oktober 1964 Groeneweg 3 Allen mijn oprechte dank aan diegenen, die blijk van medeleven gaven bij mijn 94ste geboortedag op 7 okto ber j.l. J. KLOMPE Haamstede, oktober 1964 Rusthuis „Duinoord" TE KOOP: Het zeer gunstig gelegen te Zierikzee aan de Oude Haven 27. Het huis is onmid dellijk na betaling der koop som in vrij genot te aanvaar den. Vrije vestiging. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van no taris P. Heering, Oude Haven 55 te Zierikzee (tel. 01110- 2747). Het bestuur der waterkering van de calamiteuze polder „Burgh- en Westland". Ge let op artikel 112 van het reglement voor de calami teuze polders of waterschap pen in Zeeland, maakt be kend: 1. Dat de rekening en ver antwoording over het dienstjaar 1963 van 15 oktober 1964 af gedurende veertien dagen ten kan tore van de secretaris ontvanger, Burghseweg 48, te Haamstede wordt ne- dergelegd ter inzage van de eigenaren van gronden op Schouwen-Duiveland. 2. Dat genoemde beschrij ving in afschrift aldaar verkrijgbaar zal zijn te gen betaling der kosten. Zierikzee, 15 oktober 1964. A. M. GELUK, voorzitter H. J. A. BLOM. secretaris-ontvanger. voor fraai drukwerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6