Voorstel tot toetreding N.V. ZE GAM Drink real American Cola STAD EN EILAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 oktober 1964 No. 19609 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 17-10. liet college van b. en w. heelt zich - in verband met de dinsdag a.s. te houden raads vergadering - met het volgende schrijven tot de raad gericht. „Bij schrijven van 29 september 1964 richt het college van Gedepu teerde Staten zich tot de Staten der provinciën met het voorstel de pro vincie Zeeland te doen deelnemen in een op te richten naamloze ven nootschap „Zegam". Aan deze on derneming zal worden opgedragen de voorziening met aardgas van de gehele provincie Zeeland, met uit zondering evenwei van de verzor gingsgebieden Middelburg, Hulst, Tholen en West-Zeeuws Vlaanderen. Van evengenoemd schrijven leggen wij een exemplaar voor u ter inza ge. De daarin neergelegde motieven worden door ons college onderschre ven. Wij menen dan ook naar die brief en tevens naar het rapport van het Centraal Bureau voor Verifica tie en Financiële Adviezen der Ver- eniging Nederlandse Gemeenten be treffende inbreng van ons plaatse lijke gasbedrijf in een nieuwe onder neming, naar het aan Gedeputeerde Staten van Zeeland uitgebracht rap port betreffende een intercommu naal gasbedrijf in Zeeland en naar de concept-statuten der N.V. Zegam te mogen verwijzen. Op basis van al deze stukken stellen wij thans voor te besluiten tot toetreding tot en deelname in een op te richten N.V. „Zegam". kleintjes uitjSf A.et binnenland KERKNIEUWS Kerkovergangen in cijfers UTRECHT, 17-10. Vorig jaar zyn 76 gereformeerden overgegaan naar de Rooms-katholieke Kerk en tra den 124 Hoorns-katholieken toe tot de Gereformeerde Kerken. Dit blijkt uit de zojuist verschenen voorlopige statistiek van de Gereformeerde Kerken in Nederland over het jaar 1963. Huwelijken met een partner uit de andere kerk vormen de voor naamste factor in dit kerkelijk grens verkeer. Verreweg de meesten die de gereformeerde kerken verlieten, namelijk 58 van de 76, waren doop lid. Het grootste aantal overgangen in kerkelijk Nederland treft men aan tussen de Hervormde en de Gere formeerde kerken. Zo registreerde men in 1963 bij de gereformeerden 1534 nieuwe leden die afkomstig wa ren uit de Hervormde kerk. Omge keerd gingen 1341 gereformeerden over tot de Hervormde kerk. Opval lend is, dat ook binnen wat men wel de gereformeerde gezindte noemt, de Gereformeerde kerken aanzienlijk meer leden uit andere kerkgenoot schappen ontvangen dan dat er naar vertrekken. Naar de Christelijke Gereformeer de Kerken gingen bijvoorbeeld 170 leden van de Gereformeerde Kerken over, maar omgekeerd traden 315 christelijk gereformeerden toe tot de Gereformeerde Kerken. Voor wat de Vrijgemaakte Gereformeerde Kerken betreft is dit verschil nog veel groter: 405 nieuwe leden tegen 147 vertrek kende. Ingezonden mededeling UTRECHT. Onder auspiciën van de Nederlandse Staatkundige Stu denten Federatie zal een groep van 20 Tsjechische studenten van 19 tot 31 oktober een bezoek aan ons land brengen. AMSTERDAM. De 7 jaar bestaan de Nederlandse vegetariërsbond houdt op zaterdag 24 oktober in Am sterdam een congres. BOLSWARD. De jaarlijkse folklo ristische hoogtijdag van Bols ward, de „Bolletongersdag" heeft grote be langstelling getrokken. Van heinde en ver waren duizenden naar Bols- ward gekomen. SCHIPHOL. Na een verblijf in west-Europa van ruim twee weken is premier J. Pengel van Suriname, vergezeld door minister J. Rens van opbouw, statenvoorzitter J. Laohmon en nog enkele adviseurs, van Schip hol per K.L.M. naar New York ver trokken. WERVERSHOOF. De 60-jarige heer W. Bank uit Wervershoof is toen hij met zijn fiets de Koopman straat aldaar overstak door een per sonenauto gegrepen. De man was op slag dood. CHAAM (N.B.). Een inwoner van Chaam (N.B.), de 38-jarige heer A. Pelckmans, is in een ziekenhuis te Turnhout overleden, kort nadat hij op de Steenweg Baarle-Hertog met zijn bestelwagen tegen een boom was gebotst en daarbij ernstig werd ge wond. UTRECHT. De katholieke politie bond „St. Michael" is voorstander van vrijstelling van militaire dienst plicht voor politiepersoneel om in de nog steeds bestaande tekorten aan mankracht te kunnen voorzien en om de grote geboortegolven van na de oorlog een 'kans bij de politie te kunnen bieden. ROTTERDAM. In de Waalhaven meerde het Duitse schip „Vulkan" (thuishaven Hamburg) af met aan boord 19 Griekse schipbreukelingen. LEEUWARDEN. De 61-jarige wiel rijder O. Kempenaar uit Leeuwar den, is in zijn woonplaats door een •hem achterop komende tankauto overreden. De man kwam onder het achterwiel van de zware tankauto terecht en was op slag dood. HARENKARSPEL. De kapitale boerderij van de 73-jarige K. Gootjes te Groenveld, gem. Harenkarspel, is door kortsluiting op zolder dn een uur tijds tot de grond toe afgebrand. DEN HAAG. De Sociaal-Econo mische Raad zal, voor het eerst sinds 26 juni jl., op vrijdag 30 oktober a.s. in openbare vergadering bijeen ko men. Hij zal dan o.m. zijn begroting der inkomsten en uitgaven voor 1965 vaststellen. Ingezonden mededeling GEMEENTERAAD WESTERSCHOUWEN Bouw nieuw gemeentehuis laat nog op zich wachten SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 25 oktober luidt: le klasse B: Renesse I-Robur I (half 3, scheidsr. J. G. van de Rafe laar); Hansweertse Boys I-Zierikzee II (3 uur, scheidsr. G. Loof). 2e klasse C: Dreischor II-Burgh II (half 3, scheidsr. C. Odem); Renesse II-Zierikzee III (half 3, scheidsr. A. J. Dorst). Zaterdagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 24 oktober luidt: le klasse: MEVO I-Middelburg V (3 uur, scheidsr. J. van Eenennaamj; Bruse Boys I-Nieuwdorp I (3 uur, scheidsr. J. Tholenaar); Beren I- Wolfaartsdijk I; Spui I-Wemeldinge I; Hoek I-Kapelle I; Zaamslag I- AZVV II. 2e klasse A: Brouwershaven I- Oostkapelle I (3 uur, scheidsr. Th. Sies); Duiveland I-Colijnsplaatse Boys I (3 uur, scheidsr. N. Speel man); Wissen'kerke I-Veere I; Se- rooskerke I-Wolfaartsdijk II. 3e klasse A: SKNWK II-Zwalu- wen '61 II (half 4, scheidsr. W. Bras); Zwaluwen '61 I-Brouwershaven II (half 4, scheidsr. A. J. Dorst). J uniorencompetitie Groep A I: Middelburg A I-Zie- rikzee A I (kwart voor 3, scheidsr. A. In den Bosch); Vlissingen A I- Goes A I; Zeeland Sport A I-Zee- landia A I. Groep A IV: Zierikzee A II-Bruse Boys A I (half 3, scheidsr. J. D. v. cl. Linde); Duiveland A I-MEVO A I (half 3, scheidsr. J. M. Thiery). Groep A VI: Robur A I-Burgh A I (1.55 uur, scheidsr. A. v. d. Rest); Wolfaartsdijk A I-Kloetinge A I; Volharding '32 A I-Goes A II. Groep B IX: Zierikzee B I-MEVO B I (2 uur, scheidsr. M. Krijger); Dreischor B I-Zierikzee B II (2 uur); Bruse Boys B I-SKNWK B I (1.50 uur. scheidsr. L. Verloo). Groep B X: WIK B I-Renesse B I (half 3); Burgh B I-Brouwershaven B I (half 3). DEN HAAG. De staatssecretaris van defensie voor de 'koninklijke luchtmacht de 'heer W. den Toom heeft in Schöppingen in W.-Duits- land, waar het hoofdkwartier van de tweede groep geleide wapens van de K.L.U. is gevestigd het door de ko ninklijke militaire 'bond „Pro Rege" opgerichte protestantse militaire clubhuis geopend. DEN HAAG. Een nieuw, tweemaan delijks, tijdschrift voor de bouw wereld is verschenen dat de naam draagt „Industrieel Bouwen". Het tijdschrift, waarvan de 'hoofdredaktie wordt gevoerd door de heer Th. C. Droog, is voornamelijk bestemd voor opdrachtgevers, ontwerpers en on der aannemers in de bouw. Het is gewijd aan de rationele bouw met behulp van moderne industriële me thoden. LAREN (N.H.). De 58-jarige mo torrijder J. Alberts uit Laren (N.H.) is op weg naar zijn werk op de Hil- versumseweg in zijn woonplaats te gen een stilstaande vrachtauto uit Genemuiden gebotst en gedood. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoogezand (toez.): J. Verwey, Oldehove. Aangenomen naar Veere (toez.):W. M. Weenink, vik. te Bloemendaal. Bedankt voor Wilp: D. J. Spijker boer, Drumpt; voor Schalkwijk: S. de Lint, Lienden. Ger. Kerken Beroepen te Enumatil: W. M. Wamsteeker, Wagenborgen; te Drachten (6e pred.pl.): H. R. Zijlstra, Buitenpost. Aangenomen naar Goes (als zie- kenhuispred.): J. W. Slingenberg, Oosterbeek. Ohr. Ger. Kerken Aangenomen naar Harderwijk: C. den Hertog. 's-Gravemhage-W. Bedankt voor Vineland (Ont. Can.) (Free Chr. Ref. Church): J. J. Rebel, Haarlem-N. Ger. Gemeenten Tweetal te St. Annaland: A. Kok, Leerdam en H. Ligtenberg, Oude- mirdum. Beroepen te Amersfoort en te Yerseke: J. v. Haaren, Rijssen; te Lisse: H. Ligtenberg, Oudemirdum; te Boskoop: A. Vcrgunst, Rotter dam-C. Bedankt voor Borssele: A. Kok, Leerdam; voor Werkendam: P. Blok, Dirksland. ZIERIKZEE Ledenvergadering Ver. van Vriji. Hervormden Op dinsdag 20 oktober a.s. wordt de algemene ledenvergadering ge houden van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden hier ter stede. Op deze vergadering komen de jaar stukken in behandeling. Na afwer king van het huishoudelijk gedeelte der vergadering, zal het woord ge voerd worden door mr. R. W. Kijl- stra, secretaris van de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, die een - met dia's verluchte - causerie zal houden over het onderwerp: „Het vluchtelingen- hulpwerk". Auto slipte De heer J. P. Vinjee, opzichter van gemeentewerken van Bruinisse en Middenschouwen, bij de Dienst van Bouw- en Woningtoezicht op Tholen en Schouwen-Duiveland, had vrij dagavond het ongeluk met zijn auto op rijksweg 18 te slippen. Bij de abri voor de halte Capeile kwam de heer Vinjee, komende uit Zierikzee, in de sloot terecht. De auto werd zwaar beschadigd. De heer Vinjee liep lich te verwondingen op. Eerder vorige week belandde daar ter plaatse een auto in de sloot. Bodega „De Speelman" Wij vernemen dat op woensdag 28 oktober de bodega „De Speelman", ondergebracht in het pand hoek Nieuwe Haven-Nieuwe Boogerd- straat officieel in gebruik zal wor den gesteld door de echtgenote van d eburgemeester mevr. L. A. Dijck- meester geb. Jvr. de Brauw. NOORDGOUWE Gevonden voorwerpen 1 portemonnaie, model portefeuil le met inhoud, 1 nieuwe regenbroek. Inlichtingen rayoncommandant der Rijkspolitie, Pauwstraat 17, Noord- gouwe. NIEUWERKERK De kerkbouw-actie De kerkbouwactie „Antwoord '64" heeft ook te Nie'uwerkerk de beur zen geopend. Er werd aan deelgeno men door de Ned. Hervormde en de Gereformeerde Kerk. De Ned. Her vormde Kerk bracht in contanten en aan toezeggingen bijeen een bedrag van f 3.354,50. De Gereformeerde Kerk zorgde voor f 2.063. Bij ge noemde bedragen zijn niet inbegre pen de rechtstreekse girostortingen. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevon den voorwerpen: een pongertouw en een padvindersriem. BRUINISSE Hervormde jeugd in ringverband bijeen De hervormde jeugd op Schouwen -Duiveland, georganiseerd in het Christelijk Jongeren Verbond (C.J. V.) kwam voor de eerste keer in dit seizoen in ringverband bijeen, in het hervormde verenigingsgebouw te Bruinisse, onder leiding van de heer D. Groenieer te Zierikzee. Deze sprak een openingswoord en heette de aanwezigen welkom, de opkomst had echter wel wat groter kunnen zijn. De heer S. van de Velde uitKerk- werve hield een bijbelinleiding, waarna de leiding werd overgedra gen aan mej. Hartong uit Zevenber gen, van het provinciaal bestuur. Na een uitgebreide koffiepauze en een verloting voor het dekken van de onkosten werd een declamatiewed strijd gehouden, waaruit mej. Janny Okkerse uit Bruinisse als winnares te voorschijn kwam. De nieuwe vormen van jeugdwerk werden daarna besproken en in de praktijk beoefend. Koning Constantijn en koningin Anne-Marie van Griekenland zijn van hun huwelijksreis in Athene te ruggekeerd. Wladimir Vinogradov, de Sowjet- Russische ambassadeur in Tokio heeft de Japanse regering medegedeeld dat de Russische 'diplomatie onder de nieuwe leiding in het Kremlin ongewijzigd zal blijven, aldus een mededeling van het Japanse minis terie van buitenlandse zaken. HAAMSTEDE/BURGH Winterprogramma N.F.O.-Pomona Vorige week hebben de gezamen lijke besturen van de N.F.O. afd. Schouwen en de Ver. v. Oud-leer lingen „Pomona" een winterpro gramma opgesteld. Gewoontegetrouw wordt in november begonnen en voor de gezamenlijke leden opent de N.F.O. de eerste avond met een praatje door de heer B. Mouris uit Goes, ambtenaar bij het Landbouw Economisch Instituut. De juiste da tum is 10 november. Op 8 december organiseert „Pomona" een vergade ring waarin de heer H. R. ten Cate van het Instituut voor Tuinbouw techniek zal spreken over „Nieuwe inzichten in de mechanisatie". De bekende ziektebestrijdingsdag valt op 12 januari en „Pomona" heeft hier de leiding. De N.F.O. houdt haar jaarvergadering op 26 januari. De zelfde vereniging organiseert op 9 februari een avond waarop ir. Vel- lekoop uit Goes zal spreken. De jaar vergadering van ..Pomona" besluit dan de rij op 23 februari. De besturen zullen verder in over leg treden met hun collega uit Dui veland om een gezamenlijke verga dering te organiseren. In deze ver gadering zou dan een inkoper van een groot-winkelbedrijf moeten spreken, omdat deze super-markets meer en meer fruit en tuinbouwpro- dukten van de veilingen gaan inko pen om hun zaken te bevoorraden. Reeds nu neemt dez eafname grote vormen aan en het percentage wordt steeds groter. Het is voor de kwe kers wel eens aardig te weten welke eisen deze mensen stellen. Een belangrijke vergadering over de bestuiving van fruitbomen door bijen wordt op 3 november in Zie rikzee gehouden waar de Rijksbijen- teeltconsulent ir. Mommers uit Til burg dit onderwerp zal bespreken. MIDDENSCHOUWEN De Zeeuwse collecte De resultaten van de Zeeuwse col lecte waren in deze gemeente als volgt: Kerkwerve f 130,91; Scharen- dijke-Elkerzee f 117,60; Ellemeet f 27,95. Totaal f 176.46. De leclasserlngscollecte Ten behoeve van de Nationale Re classering werd ingezameld een be drag van f 153,85, t.w. Kerkwerve f 77,60 en de andere kernen f 76,25. a In een onderhoud met een blad te Augsburg heeft Hans Kroll, oud ambassadeur van west-Duitsland in de Sowj et-Unie en doorgaand voor een goede vriend van Chroesjtsjef, gezegd dat Brezjnev en Kosygin tot de intieme vrienden van de afgetre den Russische leider behoren en on getwijfeld diens politieke gedrags lijn in de grote wereldproblemen zullen voortzetten. De Verenigde Staten hebben met eigen middelen waargenomen dat communistisch China vrijdag een kernbom van geringe kracht tot ont ploffing heeft gebracht. Scheepvaartberichten Calamares, 15-10 van Oslo naar Rotterdam. Esso Amsterdam (t.), 15-10 te Fawley Esso Rotterdam (t.), 13-10 te Rotter dam. World Hill, 14-10 te Bombay ver wacht. WESTERSCHOUWEN, 17-10. Op de jongste vergadering van de ge meenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, zijn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde gekomen, w.o. het nieuw te bouwen gemeentehuis. Kerstblad voor half miljoen gezinnen UTRECHT, 17-10. Ongeveer 12.000 medewerkers uit de Hervormde, de Gereformeerde en de Lutherse Ker ken verspreiden tegen Kerstmis een gezamenlijke kerstuitgave in ons land. Het blad is een combinatie van „De Open Deur" (hervormd-luthers) en van „Onderweg" (gereformeerd) en het zal in een oplage van bijna een half miljoen exemplaren ver schijnen. De naam van het blad is „Kerst feest 1964". Het is uitgevoerd in kleurendruk en het wijst met foto's zowel als met artikelen onder andere op de verantwoordelijkheid van de rijke landen voor de arme. Het blad, zo deelt de informatie dienst van de Gereformeerde Ker ken mee, is het eerste zichtbare re sultaat van pogingen die al jaren lang worden ondernomen om tot meer samenwerking te komen op het gebied van evangelisatieiektuur. Nationale ploegwedstrijden EDE, 17-10. De nationale ploeg wedstrijden zullen dit jaar op don derdag 22 oktober op het landgoed De Jonkershoeve te Renkum bij Arnhem worden gehouden. Zij wor den georganiseerd door de drie cen trale plattelandsjongerenorganisaties en de drie centrale landarbeiders bonden. In Renkum zullen voorts de deelnemers aan de wereld wedstrij den voor volgend jaar in Noorwegen worden geselecteerd. Dat zullen de twee hoogstgeplaatste deelnemers zijn. Steun aan chr. universiteiten in ontwikkelingslanden AMSTERDAM, 17-10. „De Neder- landse Zendingsraad is bereid het bieden van steun te stimuleren aan die projecten van christelijke insti tuten voor studie en hoger onder wijs in de ontwikkelingslanden, die de christelijke gemeenschap helpen om bij te dragen aan een verant woorde opbouw van het kerkelijke, maatschappelijke en nationale leven overeenkomstig de ontwikkelingsfase van het ogenblik". Aldus een reso lutie, die werd aangenomen op de algemene vergadering van de Zen dingsraad in Amsterdam. De leiders van communistisch China, Mao Tse Toeng, Lioe Tsjao Tsji, Tsjoe Teh en Tsjoe En Lai, hebben Brezjnev en Kosygin een boodschap gezonden, waarin zij bei de Russen van harte gelukwensen met hun benoeming tot eerste secre taris van de Sowj et-Russische com munistische partij en premier van de Sowjet-Unie. Bij de ingekomen stukken was de jaarrekening van het „grondbedrijf" de Stichting Renesse. Deze rekening werd tegelijk met twee begrotings wijzigingen voor kennisgeving aan genomen. De raad had geen bezwaar tegen het verlenen van een bijdrage, groot f 40 voor het jubileumgeschenk van de Zeeuwse Volksuniversiteit. Even eens kan de raad zich verenigen met het voorstel om de subsldio aan het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland (E.T.I.) te verhogen van 7 tot 12 cent per inwoner. Wederom werd het uitbreidings plan in voorbereiding, evenals op 9 okt. '63, met een jaar verlengd. De rekening 1962 Gemeentelijke Dienst voor Sociale Bijstand werd goedgekeurd, nadat de heer West hoeve dank had gebracht aan de ge geven toelichtingen van de ontvan ger de heer C. Verton. Uit deze re kening bleek dat de subsidie van de gemeente in dat jaar f 93.000 be droeg, tegenover f 62.000 in het voor gaande jaar. De heer Steur noemde het een verheugend verschijnsel dat weer minder nodig was voor armen zorg. De rondvraag Bij de rondvraag zei de heer Hen- drikse dat aan het fietspad tussen Renesse en Noordwelle reeds is ge werkt, doch dat er nog steeds slechte plaatsen in zitten. Dezelfde vragen steller bracht het nieuwe gemeente huis ter sprake. De voorzitter zei dat het nog wel enkele jaren zal duren, voordat de eerste steen gelegd zal kunnen worden. De heer Hendrikse merkte op dat het bij andere ge meenten op het eiland wel snel ging. De voorzitter: „Noemt u eens een gemeente?" De heer H.: „Midden- schouwen". De voorzitter: „Daar za ten ze voordien in een houten ba- rakje"! De voorzitter zei dat hij het met het plan persoonlijk niet eens is, doch dat voor de rijksgoedkeuring reeds aan de bel getrokken is. Nadat weth. v. d. Klooster het gemeente huis in Duiveland er nog bij had ge haald, sloot de voorzitter de discus sie met te zeggen dat er in eigen gemeente nog genoeg problemen lig gen. Hij vroeg aan de raad het plan voor de nieuwbouw van het gemeen tehuis nog eens opnieuw in het col lege te mogen bespreken en dan zal er spoed achter gezet worden. De raad kon zich hiermede verenigen. Nadat de 'heer Westhoeve nog had gewezen op de uitgang van de kleu terschool in Renesse, wees wethou der v. d. Klooster nog op de huisjes van de sociale dienst. De nieuwbouw gaat niet door, zodat alle nodige ver beteringen zo spoedig mogelijk uit gevoerd zullen worden. Stichting molenbouwexpositie DEN HAAG, 17-10. Opgericht is de stichting „Molenbouw expositie Viktam". De oprichters zijn: de Ne derlandse katholieke molenaarsbond „Sint Viktor" en de Algemene Ne derlandse Molenaarsbond, die samen werken in de federatie van bonden van molenaarsorganisaties. De stich ting wil tweejaarlijkse molenbouw- exposities ten behoeve van veevoe derindustrie organiseren. De eerst volgende expositie wordt van 26 tot 30 mei 1965 in de Margriethal van de Kon. Ned. Jaarbeurs te Utrecht gehouden op een oppervlakte van 4000 m2. MORGHAiV, de magiër 67. Met een kreet van wanhoop viel Silvia op haar knieën voor het bed van haar va der, die even ziek als voor de wonderlijke genezing door Gahmoir, teruggevallen was in zijn kussens. Met een geërgerd gebaar keerde Gahmoir zich naar doctor Ambro- sius, die dit tafereel volgde met een on gebreidelde schrik en nu mompelde dat iedereen wel kon zien dat Gahmoir niets van geneeskunde afwist. „Zwijg, grote dwaas!" wierp de oude waarzegger hem toe. „Gij alleen zijt de oorzaak van de inzinking van graaf Alwyn! Tscha! Gij spot met de invloed der sterren en gij twijfelt eraan! Talloze malen heb ik u al uitgelegd, dat graaf Alwyn slechts weer beter kan worden op voorwaarde dat zijn dochter er in toestemt de echtgenote te worden van Morghan! Maar gij hebt er zich tegen verzet! Gij weet niets van de dubbele geneeskrachtige ster van de edele metalen! Ge zijt een dwaas zonder hart! Dit alles is uw schuld!" Deze lugubere woorden richtte alle aan dacht op de geheimzinnige wonderdoener. Voordal Aram haar kon weerhouden, of Ambrosius, stom van woede, z'n spraak hervond, snelde Silvia naar Gahmoir. „Ik zal gehoorzamenzij ze dof. „Ik heb u reeds beloofd Morghan te huwen en morgen zal ik zijn vrouw worden. Ik ben tot alles bereid om m'n vader weer gezond te maken!" Ze leidde hem naar de deur. „Ga nu heen! Als ge morgen terug komt, heb ik voldaan aan de door u ge stelde voorwaarde. Met gebalde vuisten volgde Aram de ge stalte van het verdwijnende meisje met de ogen. „Ze offert zich op!" zei hij zacht. „Bij de zeven zeeën van Ithra, ik vermoed een schurkenstreek, Ambrosius! Wat beraamt die Gahmoir toch!" „Ongetwijfeld niets goeds!" brulde de geneesheer, uitgeput. „Hij zweert samen met die schurk Morghan! Moge de scheur buik en de gele koorts hem teisteren. Dit alles is een gemeen plan van Morghan, om Silvia in z'n strikken te lokken! Let op mijn woorden!" „Het wordt hoog tijd dat Silvia naar re den luistert!' zei de avonturier nors. En met snelle schreden volgde hij het meisje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5