F m m Krijgt Zierikzee een bejaardencentrum? ONZE PUZZEL-RUBRIEK Nobelprijs voor geneeskunde VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN HET SPORTLEVEN IN RUSLAND ZIERIKZEESCnE NIEUWSBODE Vrijdag 10 oktober 1904 No. 19CG8 ZIERIKZEE, 14-10. In verband met de dinsdag a.s. te houden gemeente raad schrijft het college van b. en w. aan de raad het volgende inzake de plannen voor een te bouwen bejaar dencentrum. ..Zoals u bekend is zijn in het ver leden in deze gemeente meerdere pogingen aangewend om tot de bouw van woningen en een verzorgings centrum voor bejaarden te komen. Tot op heden helaas zonder resul taat. Wij zijn er namelijk stellig van overtuigd dat hieraan in onze ge meente een dringende behoefte be staat en dat het bouwen van een bejaardencentrum met woningen er mede toe kan bijdragen het woning tekort in deze gemeente te lenigen. Vele alleenstaande bejaarden ver blijven namelijk nog in een te grote woning en zouden - indien daartoe de mogelijkheid was - gaarne een kleinere woonruimte willen betrek ken. Het verheugt ons daarom des te meer dat een Stichting 2al worden opgericht die krachtens artikel 2 harer statuten zich onder meer ten doel stelt te komen tot de exploita tie van een verzorgingshuis en wo ningen voor bejaarden in de gemeen te Zierikzee. Zoals u uit de ter visie gelegde statuten moge blijken zullen in de stichting zitting hebben ver tegenwoordigers van de Nederlandse Ingezonden mededeling Een levend fossiel Een vooral uit wetenschappelijk oogpunt zeer interessante vissoort heeft thans, na vele jaren op de ver langlijst van Artis te hebben ge staan, plaats gekregen in het aqua rium. Het is een Australische long vis, een levend fossiel, dat niet al leen over kieuwen, maar ook over een long beschikt. In totaal leven er zes soorten longvissen op de we reld, één in Zuid-Amerika, vier in Afrika en één in Australië. Zowel Amerikaan als Afrikanen hebben twee longen en moeten derhalve re gelmatig naar de oppervlakte van het water zwemmen om lucht te happen. De Australische longvis be hoeft dit niet te doen, omdat hij ook nog kieuwen heeft. Hij is het primi tiefst en vormt eigenlek een begin van de overgang naar amfibieën. De Australische longvis kan, voor zover bekend, niet goed zonder wa ter, de andere soorten echter wel. Eén van de Afrikaanse vormen moet in staat zijn niet minder dan vier jaar ingekapseld in de modder bui ten water te leven. De longvis is in Australië zeer zeldzaam en zwaar beschermd. Slechts éénmaal per jaar worden enkele exemplaren voor veel geld aan zoölogische instellingen afge staan en daartoe behoorde nu ook Artis. De nieuweling is verreweg de kostbaarste bewoner van het aqua rium. Het is een kolossaal dier, ruim een meter lang, met zeer grote schubben en borst- en buikvinnen, die wel iets op de poten van een zeeleeuw lijken. De maximale lengte van de Australische longvis is 1.80 meter. Maar dat zullen ongetwijfeld zeer oude exemplaren zijn. Centrale voor Huisvesting van Be jaarden, de Woningbouwvereniging ..Beter Wonen" alhier en de gemeen te Zierikzee. Volgens artikel 3 van meergenoemde statuten zal de stich ting worden beheerd door een be stuur bestaande uit 9 personen, waarvan er 5 door de gemeenteraad van Zierikzee dienen te worden be noemd". In verband met het vorenstaande stelt het college voor namens de ge meente Zierikzee in het Stichtings bestuur te benoemen: 1. mr. F. Th. Dijckmeester; 2. C. bij de Vaate; 3. M. C. Doeleman; 4. M. de Moor; 5. J. G. L. Simmers. DEN HAAG. De afgelopen dagen heeft een missie van de luchtmacht van Thailand een bezoek gebracht aan ons land. Zij staat onder leiding van generaal Siri Muangmanee en is op een wereldreis. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Valthermond: W. Oost, Minnertsga; te Linschoten: W. v. Herpen, Kinderdijk. Bedankt voor Diepenveen: J. van Dok, Noordwijk-Binnen. Ger. Kerken Beroepen te Overschie (vak. Joh. Ritaberink): J. v. Dalen, Uithoorn; te Voorburg (vak. ds. mr. W. S. de Vries): H. J. v. Duinen, Zwijndrecht. Aangenomen naar Beetsterzwaag: kand. J. J. R. Baas, Amsterdam, die bedankte voor Blokzijl, Doezum, Erica, Nederhorst den Berg, O. en N. Bildtzijl, Rottevalle, Siegerswou- de en voor Zoutkamp; naar Velp (2e pred.pl.): J. H. Kappers, Oegstgeest. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Oldenzaal-Glaner- brug: M. Doornbos. Ten Post. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Vlaardingen: W. Heer- ma. Nunspeet; te Leeuwarden: dr. W. H. Velema, Leiden. Aangenomen naar Maassluis: N. de Jong, Katwijk aan Zee; naar Emmen: J. Vogel, Steenwijk. Bedanikt voor Amsterdam-W.K. J. Velema, Hoogeveen. Ger. Gemeenten Bedankt voor Slikkerveer: G. Sohipaanboord. Apeldoorn; voor Rot- terdam-Z.: P. Blok, Dirksland. RECHTSZAKEN Poging zijn echtgenote te vermoorden DEN HAAG, 15-10. De rechtbank in Den Haag heeft donderdagmorgen de 44-jarige vertegenwoordiger A. B. uit Den Haag wegens poging tot moord op zijn echtgenote en plegen van ontucht met zijn minderjarige dochter veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest en ter beschikkingstelling van de regering. De man had enige jaren ongeoor loofde relaties met zijn toen minder jarige dochter onderhouden. Deze wenste daaraan een einde te maken. In de hoop dat het meisje de relatie wel zou voortzetten, wanneer haar moeder zou zijn verdwenen, maakte de man plannen zijn vrouw te ver moorden. In de vroege ochtend van 24 oktober van het vorig jaar öloeg hij zijn vrouw, toen zij nog in bed lag. met een ijzeren hamer op het hoofd. De slagen schampten af. De vrouw werd vrij ernstig gewond. De officier van justitie had twee weken geleden vijf jaar gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regering geëist. f i j v' f i 7 s 4 A) ft A3 /i /s '9 U u ti /<p F/ Jl 8 V jf 10 8 1 V/ 99 w 30 I tv Jf S6 i S9 f3 8 Je él i 6T 8 4r *9 F P p F p 79 V m Horizontaal: 1. tochtje; 5. niet ge sloten; 9. onderkoning; 11. vorm van roken; 12. omroepvereniging; 14. meisjesnaam; 15. vogel; 16. lofdicht; 19. vogelprodukt; 20, verlaagde toon; 21. meisjesnaam; 23. voorzetsel; 25. geogr. aanduiding (afk.); 26. steek wapen; 28. rijwiel; 30. tijdperk; 32. moesplant; 34. vogel; 36. de dato (afk.); 37. sierlijk; 40. voorzetsel; 41. boom; 42. voorzetsel; 43. nummer (afk.); 44. zelfzuchtigheid; 48. pers. voornaamw.; 50. dunne; 52. jongens naam; 55. gast; 57. duivel; 60. Euro pese hoofdstad; 62. goud (Fr.); 63. pers. voornaamw.; 65. luchtstrijd krachten (afk.); 66. de onbekende (afk.); 67. verlaagde toon; 68. meis- jesnaam; 70. gek, dwaas, 72. plaats o.d. Veluwe; 74. gesloten; 75. in houdsmaat; 77. nog niet gezien; 79. oorlogswapen; 80, gedroogde halmen. Verticaal: 1. Techn. Natuurweten schappelijk Onderzoek (afk.); 2. rondhout; 3. vogel; 4. kledingstuk; 5. vrouwel. zoogdier; 6. sport; 7. maan stand (afk.); 8. netto (afk.); 10. zee inham; 11. venster; 12. deel v.e. bloem; 13. meisjesnaam; 17. on vruchtbaar; 18. geestdrift; 20. boom; 22 .ongevuld; 24. keukengerei; 27. bescheiden; 28. hevig; 29. vreemde munt; 31. uitgaven; 33. zout water; 35. won'dvocht; 38. ik (Lat.); 39. lok- spijs; 45. verlaagde toon; 46. klein beetje; 47. mens; 49. uurwerk; 51. water in Utrecht; 53. elektrisch ge laden deeltje; 54. kleur; 56. vreemde munt; 58. geen uitgezonderd; 59. plaats in Duitsland; 61. jongensnaam 64. paradijs; 66. luizenei; 69. Europe aan; 71. zwaardvis; 73. diner; 74. Engels telwoord; 76. kindergroet; 78. plaats der oudheid. Vliegende preekstoel DEN HAAG, 15-10. De preek- stoel voor de Antiooordkerk - die momenteel in G dagen tüds wordt gebauwd in Hoogvliet, onder de rook van Rotterdam, zal zaterdagmiddag per heli kopter naar het bouwterrein worden gebracht. Eén van de vliegers van Schreiner Air ways zal de driehonderd kilo wegende kansel ophalen op een weiland dicht bij Hoog vliet. Een truck met oplegger zal de preekstoel van de fa briek tot Hoogvliet brengen. STOCKHOLM, 15-10. - De Nobel prijs voor de geneeskunde is toege kend aan de professoren Conrad Bloch en Fedor Lynen. Professor Bloch woont in Lexing ton in de Amerikaanse staat Massa- chussets en werkt op de afdeling chemie van de universiteit van Cam bridge in genoemde staat. Professor Lynen woont in Starnberg bij Mün- chen in West-Duitsland en is ver bonden aan het Max-Planck-insti- tuut voor structurele chemie in Mün- chen. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord EMMELOORD, 15-10. De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 kg., telersprijs af boer derij): Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 40 mm klei opw. f 9,50- 11,00; Eigenheimer 40 mm klei opw. f 11,50-14,00. Consumptie-aardappelen export: Bintje 35 mm klei opw. in 2 maten f 9,50-11,00. Voeraardappelen f 2,00-4,00. „Flitsen" uit het buitenland NICOSIA. De eerste torpedobo- ten die door de Sowjet-Unie inge volge het jongste akkoord met Cyp rus zijn afgeleverd, zijn op de plaats van bestemming aangekomen, zo meldt het Grieks-Cyprische blad „Elefteia". LISSABON. Het Portugese pers bureau „Ani" meldt in een tele gram uit Lourenco Marques dat de Portugese autoriteiten in Mozambi que er in zijn geslaagd drie der vijf gi'oepen terroristen, die deze Oost- afrikaanse kolonie uit Tanganjdka waren binnengekomen, te doen ge vangen nemen, terwijl men de twee overige groepen op het spoor is. WENEN. Reeds 803.563 Oosten rijkers hebben zich uitgesproken voor hervorming van het Oosten rijkse radio- en televisiebestel. Dit blijkt uit de eerste resultaten van het referendum dat vorige week daartoe is gehouden. ROME, De top van de Internati onale Europese Beweging is bij een politiek beraad in. Rome vrij een stemmig tot de conclusie gekomen, dat de zes E. E. G.-regeringen op korte termijn aan de groene tafel zullen moeten gaan zitten om de een of andere vorm van politieke samenwerking op te zetten. WASHINGTON. Tien leden van het Amerikaanse congres voor ras- sengelijkheid hebben zich met ket tingen aan de pilaren van het pa leis van justitie te New York laten vastleggen uit protest tegen de laks heid der regering op het gebied der burgerrechten. TOKIO. Het Westduttse ministerie van buitenlandse zaken heeft mede gedeeld, dat geen politiek asiel kan worden verleend aan een Russische matroos die maandag jl. in Tokio een toevlucht in de Westduitse am bassade heeft gezocht. BONN. Ongeveer 12.000 rooms- katholieke missionarissen en leken uit West-Duitsland werken tegen woordig in de missiegebieden, al dus de voorzitter van de Duitse missie-centrale, prelaat dr. Mund. Afgelopen jaar werden 76 missie bisdommen, 70 instituten voor priesteropleiding en 73 katechisten- scholen in. de missie gesteund, waardoor het instituut op de twee de plaats komt na de Verenigde Staten. MOSKOU. Twee gezinnen be staande uit drie volwassenen en vijf jonge kinderen moeten binnen 48 uur de Sowjet-Unie verlaten. Het zijn de gezinnen Berezin en Doebot- zev, die na de afgelopen wereldoor log uit China naar de Sowjet-Unie zijn gegaan en de Russische natio naliteit hebben gekregen. ROME. Ondanks recente ontken ningen van het Vaticaanse staats secretariaat blijkt thans, dat paus Paulus overweegt toch nog een be zoek te brengen aan het internatio naal eucharistisch congres dat eind-november en begin-decem- ber in Bombay gehouden wordt. SAIGON. Donderdag is voor een krijgsraad in Saigon een proces be gonnen tegen 13 hoge militairen en zeven burgers, die van samenzwe ring tegen de staat worden be schuldigd. WENEN. De Weense politiefunc tionaris Karl Silberbauer, die in 1944 de arrestatie van de familie Frank in Amsterdam verrichtte, is in tweede instantie door de hoge tuchtcommissie van het Oostenrijk se ministerie van binnenlandse za ken vrijgesproken. VOLKSREFERENDUM IN NEDERLAND DEN HAAG, 14-10. De „regering" heeft een voorstel ingediend tot wij ziging van de grondwet. De wijzi ging bedoelt de mogelijkheid te ope nen, dat in Nederland een volksre ferendum wordt gehodden. De rege ring, in dit geval het Haags jonge ren-parlement, zal op 24 oktober in een zitting van het Zuidhollands jon geren-parlement, samengesteld uit de plaatselijke jongerenparlementen van Dordrecht, Rotterdam, Gouda, Lei den, Vlaardingen, Schiedam en Den Haag, in het Haagse gemeentehuis deze kwestie van „de werking van de democratie in Nederland" aan de orde stellen. ROME. Hoge zeeën hebben het 3,002 ton metende Nederlandse vrachtschip „Doris", rederij K. N. S. M. Amsterdam, op een golfbreker van de haven van Napels doen lo pen. Het schip is in ondiep water gezonken. SPORT WIELRENNEN Evertse en Wurtli reden te Groede Het wielerseizoen in Zeeland werd besloten met een wedstrijd voor nieuwelingen te Groede, waaraan ook werd deelgenomen door Evertse uit Zierikzee en Wurfch uit Brou wershaven. Evertse legde hierbij be slag op de uitstekende 6e plaats di rect gevolgd door Wurth die 7e werd beide in dezelfde tijd als de win naar Pijnen uit Woensdrecht. Gedu rende deze wedstrijd slaagde Evertse er gedurende acht ronden in een voorsprong van 300 meter te nemen. De verwachte steun uit 'het peloton kwam evenwel niet opdagen waar door hij weer werd ingelopen. De 60 km. werden afgelegd in 1 uur en 29 minuten. VOETBAL Zonnemaire II in 2e klasse C zondagcompetitie Tot de 2e klas C van de zondag competitie van de afdeling Zeeland is alsnog opgenomen het elftal van Zonnemaire II. Wegens het staken van de wedstrijd Oostkapelle-SKN- WK zijn aan SKNWK in de 2e klas A 2 verliespunten toegekend. Ingezonden mededeling ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM Sport en politiek (II). Het was voor ons dan ook een voorrecht deze Russische sportacco- modaties en technische outillages zelf te mogen aanschouwen. In bv. het Gorki-park te Moskou, het Le- ninstadion met zijn 103.000 zitplaat sen, waar atletiek en voetbalwed strijden worden gehouden. Een sta dion dat in architectonisch opzicht een juweel is, met een eigen hotel voor de sportlieden. Waar aan veel, zo niet alles, gedacht is. In dit zelf de park een kleiner stadion voor volleybal, basketbal en tenniswed strijden met 50.000 zitplaatsen. Vol leybal is in de oost-Europese landen zeer populair, zij zullen ongetwijfeld in Tokio de medailles in ontvangst gaan nemen. Verder in dit park een grote sporthal voor zaalsporten met 17.000 zitplaatsen en een „kinder"- stadion voor de jongeren tot 19 jaar waarin een sintelbaan en voetbalac- comodatie en 10.000 plaatsen voor toeschouwers. Het mooie open zwem- stadion van wereldformaat met 150 duizend zitplaatsen, waarin de wa tertemperatuur zomer en winter 27 graden C. is. Moderne meetapparatuur Hier wordt gebruik gemaakt van de modernste meetapparatuur tij dens de training, zoals tav. de electro cardiograaf om gedurende de trai ning van de zwemmer hartslag, pols- SPORT BILJARTEN Eilandelijke voorwedstrijden nat. 3e klasse* kader 38/2 kampioenschap ZIERIKZEE, 15-10. - De voorwed- strijden voor het nationale kampi oenschap derde klas kader 38-2 van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B., welke te Zierikzee in hotel „Concordia" werden gehouden, zjjn geëindigd in een overwinning voor F. C. Hanse. Door de uitstekende prestaties welke Hanse op dit toernooi leverde slaagde hij er zelfs in op overtui gende wijze naar de tweede klasse F. C. Hanse, „Concordia", Zierikzee W. Kramer, „V.O.G.", Zierikzee L. Koster, „V.O.G.", Zierikzee P. Vijverberg, „D.O.S.", Ouwerkerk L. Canters, „Concordia", Zierikzee te promoveren. Een aanzienlijke vooruitgang gaf ook het spel van W. Kramer te zien. Kwam deze speler het vorige seizoen nog met een al gemeen gemiddelde van rond de 6.00 voor de dag, thans beëindigde hij het toernooi met een algemeen ge middelde van 9.07. Kramer slaagde er in dit toernooi zelfs eenmaal in een partij van Hanse te winnen. De volledige uitslag ziet er als volgt uit: 10 104 1442 20.83 79 13.87 9 159 1442 15.00 59 9.07 7 190 1450 9.62 72 7.63 4 177 1240 12.25 74 7.01 0 172 761 5.70 49 4.43 Schouwen-Duivelandse sportspiegel Burgh niet geheel kansloos tegen Vosmeer Dreischor heeft de beste kansen in ontmoeting met Renesse MEVO ontvangt Spui op sportpark „Bannink" Zierikzee AI moet puntjes kunnen bemachtigen op Zeeland Sport AI VOETBAL K.N.V.B. Vosmeer, dat jl. zondag S.C. Gastel haar eerste nederlaag toebracht, fungeert zon dagmiddag in de 4e klas G op het sportpark „Van Zuijenals tegen stander van Burgh. Geen gemakke lijke opgaaf dus voor de groen-wit- ten, al behoeven zij zeker niet bij voorbaat aan te nemen dat deze wedstrijd in verlies gaat eindigen. Zierikzee gaat het in haar uitwed strijd opnemen tegen DIVO, een te genstander welke zeker niet moet worden onderschat. Een kleine zege ligt hier voor Zierikzee in haar be reik, maar dan zullen de spelers zich hiervoor dan ook voor de volle honderd procent moeten inzetten. S.C. Gastel moet in staat zijn de puntjes thuis te houden tegen Oude Molen, terwijl NVS de handen vol krijgt aan het bezoekende Kruisland. De Schutters zijn zeker niet kans loos bij het toch wel zwakke Nieuw Borgvliet. Halsteren en Nw. Borg- vliet zijn aan elkaar gewaagd zodat de uitslag hier niet ver van. een puntenverdeling zal liggen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B geven wij Dreischor in de thuiswedstrijd tegen Renesse de beste kansen. Zonnemai re zal in eigen omgeving tegen Kwadendamme de puntjes binnen moeten halen daar het er anders voor de rood-gelen maar donker uit gaat zien. Zierikzee II is zeker niet kansloos bij het bezoek aan Robur al is de opgaaf niet direct gemakke lijk. Hansweertse Boys heeft goede kansen bij Patrijzen, terwijl Krui' ningen thuis de baas moet kunnen blijven over Luctor. In de 2e klas C start Zierikzee III als favoriet tegen Dreischor II. SVOWK geven wij te Ouwerkerk de beste kansen tegen Zonnemaire II, terwijl bij Renesse II-Burgli II het terreinvoordeel wel eens de doorslag zou kunnen geven. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas is Bruse Boys in eigen om geving zeker niet kansloos tegen Zaamslag. MEVO speelt thuis tegen Spui dat er weinig voor zal voelen met lege handen naar huis te keren. Middelburg kan ook nu ongeslagen blijven al zal het op zware tegen stand van Wolf aartsdijk moeten re kenen. Wemeldinge en Hoek gaan onder elkaar uitmaken wie Middel burg voorlopig nog het meest gaan bedreigen. Een kleine zege voor We meldinge lijkt ons het meest waar schijnlijk. Kapelle moet baas in eigen huis kunnen blijven tegen Be ren, terwijl Nieuwdorp tegen AZVV II wel eens haar eerste overwinning zou kunnen behalen. In de 2e klas A zal de opgaaf voor SKNWK te Nieuwerkerk tegen Wissenkerke net wel iets te zwaar zijn. Te Oosterland zullen Duiveland en Brouwershaven elkaar wel niet veel ontlopen. Co- lijnsplaatse Boys zal ook wel geen onoverkomelijke moeilijkheden on dervinden van Veere. Bij de ontmoe tingen Wolf aartsdijk II-Oostkapelle en Serooskerke-Kloetinge II geven wij de thuisclubs iets betere kansen. In de 3e klas A moet WIK de punt jes thuis kunnen houden tegen Zwa luwen II. Het le elftal van Zwalu wen moet van SKNWK II kunnen winnen, terwijl Zeemeeuwen de han den vol krijgt aan Bruse Boys II. MEVO II heeft de beste troeven in handen bij het bezoek aan Brou wershaven II. JUNIOREN. In groep A I moet Zierikzee A I de puntjes kunnen be machtigen op Zeeland Sport A I. In groep A IV zien wij winst voor ME VO A I tegen Zierikzee A II en voor Renesse A I tegen Duiveland A I. In groep A VI kan Burgh A I haar leiderspositie weer wat verstevigen door zich niet te laten verrassen door Wglfaartsdijk A I. In groep B IX zullen MEVO B I en Dreischor B I elkaar op het sportpark Bannink niet veel ontlopen. Bruse Boys B I, dat Zierikzee B I reeds in eigen huis heeft weten te kloppen, gaat het nu met goede vooriutzichten in eigen omgeving tegen de rood-zwarten op nemen. SKNWK B I heeft te Nieu werkerk de beste papieren tegen Zierikzee B II. In groen B X kan Burgh B I zich wat verder van de laatste plaats verwijderen door hét bezoekende Zwaluwen B I van het lijf te houden. door P. B. Verschuur slag, longcapaciteit e.d. op papier vast te leggen en daarmede belang rijke gegevens voor zwemmer en trainer op te doen. Verder natuur lijk een onderwater venster om alle bewegingen te kunnen gadeslaan. In Moskou zelf een zeer groot open cir kelvormig zwembad, waarin ver schillende baden met verschillende diepten en mogelijkheden zijn afge zet. Architectonisch zeer mooi en origineel. Ook hier is het water zo mer en winter 27 gr. C. Het biedt plaats aan 3.000 zwemlustigen. Verder in het Gorkipark nog ver spreid liggende complexen volleybal en basketbalvelden en terreinen voor het specifieke Russische spel slaj- wak, waarbij men met een stok moet mikken op een plat rond voorwerp en dit al gooiende over een lijn zien te mikken. Natuurlijk nog het sta dion van de bekende voetbalploeg Dynamo; Spartak speelt in het Le- ninstadion. De sportaccomodaties van Rode Ster, de leger-sporlclub, worden nu o.a. taenut door de Rus sische Olympische ploeg. Unie van sportclubs Begin 1959 werd bij decreet van het centrale partijcomité en de mi nisterraad een Unie van Sportclubs en Sportorganisaties van de U.S.S.R. opgericht. Officieel werd hierdoor de sport uit handen van de staat geno men en toegewezen aan de partij, de vakbeweging en de Komsomol (de jeugdbeweging). Voor 1959 was het staatscomité voor de lichamelijke opvoeding en sport het in dit op zicht belangrijkste orgaan. De over gang van staat naar partij mag als formeel worden beschouwd. Volgens L. Chomenkow, official van de Unie van Sportclubs en Sportorganisaties waren in 1962 de populairste sporten, met de volgen de cijfers: Op de eerste plaats atletiek met 4.200.000 beoefenaren. Daarna kwa men: volleybal 3.500.000 beoefenaren skiën 3.200.000 beoefenaren schaken 2.500.000 beoefenaren voetbal 1.800.000 beoefenaren basketbal 1.700.000 beoefenaren tafeltennis 1.100.000 beoefenaren wielrennen 1.000.000 beoefenaren KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HORST. De gemeenteraad van Horst zal in de vergadering van maandag 19 oktober hebben te be slissen over een voorstel van het gemeentebestuur tot verkoop van een perceel grond van 325 hectare voor 800.000 gulden aan de staat der Nederlanden. Dit perceel grond de Griendtsveense Driehoek ge naamd, is gelegen nabij het kerk dorp Griendtsveen en is een nog niet ontgonnen woest gedeelte grond. DEN HAAG. De voorgenomen drastische beperking van het aan tal industriekernen dreigt ernstige afbreuk te doen aan de gunstige in vloed van de regionale industriali satie op de verbetering van de ag rarische structuur. Het landbouw schap stelt dit in een brief over het industriespreidingsbeleid, die het aan de Tweede Kamer heeft gezon den. SCHIPHOL. De Argentijnse dich- ter-schrijver Jorge Luis Borges is voor een bezoek van een week aan ons land op Schiphol gearriveerd. Hij maakt thans een tournee door enkele Europese landen zoals Duits land, Zweden en Frankrijk en is naar Nederland gekomen op uitnodi ging v. het ministerie van o. k. en w. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft in een sloot, dichtbij de camping in het Amsterdamse bos een klein gedeelte - voor een waar de van een paar honderd gulden - van de buit teruggevonden, nl. 21 ringen waaruit de stenen waren verwijderd. ENSCHEDE. Ongeveer 60 van de 90 bij de textielfabriek N. J. Menko N.V. te Enschede werkzame Turken hebben enige tijd gestaakt voor een hoger contractloon. Zij maken deel uit van de ochtend- en middag- ploeg van de weverij en spinnerij. In de loop van de middag hebben zij het werk hervat. WINSCHOTEN. Mr. D. U. Stikker is tijdens een bijzondere vergade ring van de gemeenteraad van Winschoten ere-burger van zijn ge boorteplaats geworden. UTRECHT. De Bond van christe lijke mulo-scholen heeft in een brief aan de minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen ernstige be zorgdheid uitgesproken over de ge ringe belangstelling voor de functie van hoofd van een ulo-school. IJMUIDEN. De ruwstaalproduk- tie van. Hoogovens zal dit jaar waarschijnlijk ruim 2.3 miljoen ton bedragen en het komende jaar vol gens verwachting iets meer dan 2.5 miljoen ton. Fabrieken Zevenbergen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5